Ugrás a kommentre

Bolygók


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hagyjuk már ezt a kinek mit ír dolgot. :) Én felhoztam, hogy az én EPVII -es kritikámra a lőtéri kutya nem válaszolt? Na ugye... ;) Olvastam amit írtál, de Dzséjt reagálásra késztetett írásra.

Nekem nagyon tetszett a kritikád, de a saját véleményemet még csiszolgatnom kell, hogy érdemben tudjak rá reflektálni. Nem baj, hogy Dzséjtére válaszoltál, de azt ne írd, hogy semmibe vettem az érveid, mert én csak a te írásaidra reagáltam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az értékelésben már leírtam, de hangyányit részletesebben: bolygók terén nem vagyok maradéktalanul elégedett a 7. résszel. Bár Maz Kanata takodanai kastélya, vagy a Starkiller Bázis sötét, havas fenyőerdői kimondottan hangulatos helyszínek lettek, több egzotikus világot szívesen vettem volna. A példa kedvéért elég megnézni a 4. és 5. rész közti minimális hasonlóságot ezen a téren. Míg előbbiben egy sivatagbolygó egy erdőhold és egy szuperfegyver kap szerepet, addig utóbbiban egy havas planéta, egy mocsaras vidék és egy gázóriáson lévő felhőváros. Tehát, az 5. rész kellő kreativitással lépett a 4. rész nyomdokaiba úgy, hogy közben megőrizte ugyanazt az atmoszférát és kézzelfoghatóságot, amiért az 1977-es filmet szeretik az emberek. A 7. résztől is ilyesmit vártam. Az ébredő Erő ilyetén hasonlósága azért sem a legjobb, mert már a 6. rész is "újrahasznosította" a korábbi részek világait: sivatagbolygó (ráadásul ugyanaz: Tatooine), erdőhold, mocsaras vidék, szuperfegyver. Szerintem a 7. rész előnyére vált volna a fantáziadúsabb világok használata. Azért, mert egy helyszín eltér a földi látványvilágtól, még nem lesz kevésbé "kézzel fogható", valóságosnak ható. Egy Coruscant, Felucia vagy Saleucami semmivel nem kelt több mű benyomást bennem. Ha igényes a megvalósítása, egy földitől teljesen eltérő adottságú világ is képes valós benyomást kelteni. Sokan unalomig vádolják az előzmény trilógiát a CGI és túlzottan mű, steril helyszínek használatával, noha számos világhoz kézzel fogható kellékeket használtak fel (pl. geonosisi aréna, Utapau). Számomra tehát semmivel nem hiteltelenebbek az egzotikus, fantáziadús bolygók, mint az újrafelhasznált földi helyszínek. Annál is inkább, mert minden egyedi világ tovább színezi a Galaxis palettájának változatosságát.

 

A Jakkuról nemigen tudom, mit gondoljak. Mert bár a roncsok, és a lepukkant települések valamelyest megkülönböztetik a Tatooine-tól, az eltérés pusztán akkora mértékű, hogy a Jakku lehetne a Tatooine egy másik, Mos Eisley-nál és Mos Espánál lepusztultabb része is. A párologtatók, háttérben a lenyugvó nappal és a lilás égbolttal továbbra is kizökkent abból a hitből, hogy ez a Jakku, nem a Tatooine. Ha kicsit bátrabban módosították volna a sivatagi környezetet, szerintem jobb eredmény születhetett volna, ahogy az a Geonosis, vagy az Abafar esetében is történt.

 

A Takodanát leginkább Maz Kanata kastélya teszi egyedivé, ám a bolygó többi, látott szegmensét ez nemigen színezi. A D'Qarból gyakorlatilag szintén csak erdőséget és dombokat láthattunk, zéró egzotikummal. A Starkiller Bázis felszíne már kellően eltért az eddigi havas világoktól, ám itt maga a szuperfegyver ténye volt az, amit én mellőztem volna a történetből.

 

Összességében, egzotikusabb világok és kevesebb ponton párhuzamba állítható helyszínek használata szerintem a film előnyére vált volna. :peace:

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jakkuról nemigen tudom, mit gondoljak. Mert bár a roncsok, és a lepukkant települések valamelyest megkülönböztetik a Tatooine-tól, az eltérés pusztán akkora mértékű, hogy a Jakku lehetne a Tatooine egy másik, Mos Eisley-nál és Mos Espánál lepusztultabb része is. A párologtatók, háttérben a lenyugvó nappal és a lilás égbolttal továbbra is kizökkent abból a hitből, hogy ez a Jakku, nem a Tatooine. Ha kicsit bátrabban módosították volna a sivatagi környezetet, szerintem jobb eredmény születhetett volna, ahogy az a Geonosis, vagy az Abafar esetében is történt.

Szinte maximálisan egyetértek Sky véleményével, pláne az idézett résszel kapcsolatban. Kb. én is pontosan ezeket írtam le korábban, csak nem voltam ennyire összeszedett. ;) Mondjuk a Felucia nekem már pont nagyon mű és mesterkélt benyomást keltett, de ez csak egy apróság, a többi meglátást osztom. Naboo, Coruscant, Kamino, Geonosis, Utapau, Kashyyyk, Mustafar vagy Tatooine, Yavin IV, Hoth, Dagobah, Bespin, Endor. Melyik listához passzolnak jobban az Ep.7-es helyszínek, melyek egyedibbek ehhez viszonyítva, melyek "földhöz ragadtabbak"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
  • 2 héttel később...

Nézegetem A képes útmutatót, és a D'Qarnál írottakon megakadt a szemem. Éppen a napokban olvastam végig az Elveszett csillagok című könyvet, és abban szerepelt a felfedezési sztori a bolygóval kapcsolatban, az említett Thane az egyik főszereplője a könyvnek. Azért nem olyan rossz ilyen apróságokra bukkanni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ezek a fák már különbbé teszik a Coruscanttól, ahol ugye csak egy szál szikla nincs befedve. Bár elsőre meg kell mondjam, megijedtem, hogy a Coruscantnak lesz annyi, hisz van annyira hasonló is. Lehetett akár olyan Alderaan-szerű bolygó is, ahol vannak városok, de a természet is jelen van még. Mindenesetre sorsban megegyeznek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt hittem először, hogy Coruscant ment szét.

A fa még hagyján, azt végül is bárhová lehet ültetni (még a Jedi Templomban is van, szóval azért Coruscant se teljesen famentes övezet :) ). Engem, ami igazán meggyőzött, az a háttérben látható tó/tenger/óceán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Direkt figyeltem a Hosnian Prime -ra. Ahogy Dzséjt is megjegyezte, kurva jó, hogy a város egy tenger partján fekszik, fák vannak és csatornák. A sok emberről nem beszélve akik rohannak a vörös fényt látva. BD minőségben fantasztikus ez a jelenet! Nem sok maradt a Coruscant érzésből de ez nem is csoda hiszen van különbség bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosnian Prime-mal most már csak egyetlen gondom van: túl keveset látunk belőle. Ugyanez a helyzet az Alderaannal is. Nem ismerjük eléggé, hogy annyira megütő legyen a felrobbanása. Alderaant nem tudom, miért kerülik, mint a tüzet. A TCW-ben sokkal többet szerepelhetett volna, sőt, anno még reméltem, hogy az ep1-ben, 2-ben vagy 3-ban nagyobb szerep jut neki, hogy legyen érzelmi kötődés. Hát ez nem jött be. De a Rebelsben sem szerepeltetnék. És ugyanez a Hosnian Prime-mal is. Szép, hogy itt legalább a bolygó felszínéről is látjuk, ahogy jön az apokalipszis, ettől mélyebb a pusztulása, de távolról sem akkora, mintha tényleg a Coruscantot robbantották volna fel (de van egy olyan gyanúm, hogy a Romulus és a Vulcan után Abrams nem mert/akart még egy ismert bolygót szétrobbantani).

Jó lenne, ha azért a jövőbeli filmek, sorozatok, már persze azok, amik az ep7 előtt játszódnak, ellátogatnának erre a bolygóra. Meg a többire. Meg az Alderaanra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az Alderaan EP3 -as és TCW -s bővítése elég muníciót ad. :) De korábban is jól elvoltam vele, amikor még semmit nem tudtunk róla. :P Akkor inkább az volt az érzelmi töltet, hogy Leia bolygójáról van szó. A Hosniant én is remélem, hogy kibontják később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel az Új Köztársaság fővárosi státusza rotációs alapon vándorolt bolygóról-bolygóra, így nem is biztos, hogy Hosnian Prime érzelmi töltettel kell, hogy rendelkezzen. Egyszerűen csak pechük volt az ott lakóknak, hogy mire az Első Rend elhatározta a támadást, éppen ők voltak a köztársasági központ. Persze annak én is örülnék, ha a Hosnian több szerepet kapna majd más művekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érzelmi töltetet nálam nem is maga a bolygó adja, hanem magának a jelenetsornak a mélyebb jelentése.

 

Kíváncsi leszek egyébként, hogy a Köztársaság a VIII -ban melyik bolygón székel majd?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajánlanék nekik egy lakatlan bolygót, mert a Hosnian-rendszer után én biza be nem engedném a világomra a Köztársaság vezetőit. Mert hát hátha van még egy Csillagpusztító. Ezeknél sosem lehet tudni. Pár év alatt a sufniban összeraktak egy második Halálcsillagot is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.