Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Nem, ezeket sosem adták ki DVD-n vagy BD-n moziváltozatban, csak rendezőiben. A szinkronnal amúgy is az a baj, hogy sokszor a moziváltozaton sem passzoltak - a filmek szinkronja sajnos nagyon nem sikerült jól - a hangok a Kirk-filmek esetében még csak-csak jók, de technikai kivitelezésben, na meg fordításban szánalmas (ritkán mondok ilyet régi szinkronról, de erre igaz). Ami jól sikerült, az egyedül az Insurrection második szinkronja (ott végre eltalálták a hangokat) és a Nemesis magyar változata, mert ezt a kettőt az a csapat készítette, akik a TNG-VOY-DS9 szinkronjait is, így legalább hangok és "szakkifejezések" tekintetében egységes.

 

Az Aliensre azért volt/van megoldás, mert azt az első VHS kiadástól kezdve két változatban dobták piacra, a DVD-n és a BD-n is rajta van mindkettő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

aha. Akkor maradnak az összedobált verziók..

Igazán meglephetne minket a "piac" egy 10 filmes hazai Trek-pakkal nem?

Szerencsére épp most került fel Netflixre, legálisan. Szinkron persze nincs, de végre elérhető az összes, egy kattintásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán meglephetne minket a "piac" egy 10 filmes hazai Trek-pakkal nem?

Hát, nem tiltakoznék ellene.

 

Szerencsére épp most került fel Netflixre, legálisan. Szinkron persze nincs, de végre elérhető az összes, egy kattintásra.

A Netflix ezen húzása nagyon díjazott részemről is, pláne a sorozatok miatt. Viszont azért a polcomon mégis jobban mutatnának. Ez például fenemód jól mutatnak:

StarTrek_50thAnniversaryTVAndMovieCollection_bty.jpg

Az 50 éves jubileumra készült BD kiadvány, a felújított TOS-t, a TAS-t és az első hat filmet tartalmazza. Laza 60 ezer forint, de simán megérné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére épp most került fel Netflixre, legálisan. Szinkron persze nincs, de végre elérhető az összes, egy kattintásra.

Tudod, ez nem oldja meg a problémámat. Persze vannak "tákolt" verzióim, de kevésbé élvezetes, ha hangsávot vált film közben.

Nálam csak a szinkronos játszik, jiába mondanak csacskaságokat akár.

Ebbe az univerzumba nem merültem el úgy mint az sw-be. Jó lenne nekem extra jelenetek nélkül is, simán ahogy rég megszoktam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a Lightspeed-en a 1-5-ig már. Egész jó írások. Még talán objektívak is, de legalábbis én egyetértek velük.

Ilyen részletességgel én nem merültem el a Trek-univerzumban, így most már nyilvánvaló, hogy ezért vagyok elnézőbb a hibákkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik én leszek az egyetlen aki kilóg a sorból. Szerintem elég középszerű lett az új Trek. Mondjuk nincs olyan jelenet amire azt tudnám mondani, hogy rossz volt. Látszik hogy odatették magukat a készítők, de nekem az egész valahogy olyan érdektelen volt. Még olyan is volt, hogy egy-egy akciójelenet közben azon kaptam magam, hogy unatkozom (kissé elnyújtottnak éreztem az összecsapásokat). Nem igazán tudott bevonzani, pedig az előző két filmnek sikerült.

 

Azért majd adok neki még egy esélyt. A moziban a hátam mögött ülő végig teli pofával röhögött minden poénon ami elég idegesítő volt. Talán az itthoni nyugiban a film is jobban leköt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik én leszek az egyetlen aki kilóg a sorból. Szerintem elég középszerű lett az új Trek. Mondjuk nincs olyan jelenet amire azt tudnám mondani, hogy rossz volt. Látszik hogy odatették magukat a készítők, de nekem az egész valahogy olyan érdektelen volt. Még olyan is volt, hogy egy-egy akciójelenet közben azon kaptam magam, hogy unatkozom (kissé elnyújtottnak éreztem az összecsapásokat). Nem igazán tudott bevonzani, pedig az előző két filmnek sikerült.

 

Azért majd adok neki még egy esélyt. A moziban a hátam mögött ülő végig teli pofával röhögött minden poénon ami elég idegesítő volt. Talán az itthoni nyugiban a film is jobban leköt.

Haver részvétem, lehet, hogy az a gyökér zökkentett ki! Utálom az alacsony humorküszöböt!

A film humora egyébként nagyon jó, de ha engem kérdezel, hát nem az a "térdet csapkodósan röhögős" fajta.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Immár a 10. film kritikáján is túl vagyok Dzséjt.

Egyes esetekben továbbra is szigorúnak tartalak, pl.: a Nemezis esetében.

Én továbbra is elnézőbb vagyok, bár messze nem olyan keményvonalas Trekker vagyok, mint Te, így nem róhatom fel ezt neked.

A Nemzedékek kritikával messzemenően egyetértek, főleg Kirk hattyúdala hagyott maga után bennem is kívánnivalót.

Kedvet kaptam a TNG-hez egy kicsit, hisz Picard borgságáról valóban nem tudok semmit a TOS és a filmek ismeretével.

Következzenek az új filmek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy elolvastad őket.

Igen, mivel rajongó vagyok, szigorúban is nézem ezeket a filmeket - pláne, hogy én abba a fajtába tartozom, aki a részletekben is szereti a passzolást. Viszont a Nemesissel pont elnéző voltam, hiszen nagyjából a világ összes többi Trekkie-vel ellentétben nem tartom egy rakás sz*rnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy elolvastad őket.

Igen, mivel rajongó vagyok, szigorúban is nézem ezeket a filmeket - pláne, hogy én abba a fajtába tartozom, aki a részletekben is szereti a passzolást. Viszont a Nemesissel pont elnéző voltam, hiszen nagyjából a világ összes többi Trekkie-vel ellentétben nem tartom egy rakás sz*rnak. :)

Értem. Csak több ponton egy lapon említetted az 5. résszel, amiben csak a humort (a trió kémiáját) és zenét szereted, ha jól emlékszem.

Nekem Tom Hardy játéka is kifejezetten tetszik benne. És ezt régebb óta tartom, még oly régről, amikor még azt sem tudtam ki az a Tom Hardy. (Az Eredet-óta vagyok tisztában azzal, hogy ki Ő..)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól emlékszel, de azt is megemlítettem rögvest a Nemesis kritika erején, hogy az ötöt rosszabbnak tartom, mert azt filmként is értékelhetetlen sz*r, míg a Nemesist csak Star Trek-filmként nem becsülöm, egyszerűen azért, mert nem képviseli azt, aminek szánták (egy nemzedék zárófilmje), és kilóg részleteiben a világból, amiben játszódik. Mint szórakoztató látványfilm, kifejezetten jó, ha nem Star Trek-film lenne, hanem egy másik, random űrhajós film, még szeretném is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól emlékszel, de azt is megemlítettem rögvest a Nemesis kritika erején, hogy az ötöt rosszabbnak tartom, mert azt filmként is értékelhetetlen sz*r, míg a Nemesist csak Star Trek-filmként nem becsülöm, egyszerűen azért, mert nem képviseli azt, aminek szánták (egy nemzedék zárófilmje), és kilóg részleteiben a világból, amiben játszódik. Mint szórakoztató látványfilm, kifejezetten jó, ha nem Star Trek-film lenne, hanem egy másik, random űrhajós film, még szeretném is.

Oké, világos! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő hogy Amerikán kivül mennyire nem érdekli az embereket. Pedig az USA-ban se igazán, de azon kivül meg aztán óriási az érdektelenség.

Talán mert tényleg középszerű lett? Egyszer jó móka volt, de igazán azóta se vágyom, hogy újranézzem. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő hogy Amerikán kivül mennyire nem érdekli az embereket. Pedig az USA-ban se igazán, de azon kivül meg aztán óriási az érdektelenség.

 

Úgy látszik mégis kellet volna hallgatni a trekkerek kemény magjára, hogy milyen alapvetéseket nem kellet volna felrugdosni az új mozis szériában. Mi SW rajongók félve vessük tekintetünket a ST sorsára, mert most Hollywood új generációja nekünk "barkácsolgat" SW filmeket.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik mégis kellet volna hallgatni a trekkerek kemény magjára, hogy milyen alapvetéseket nem kellet volna felrugdosni az új mozis szériában. Mi SW rajongók félve vessük tekintetünket a ST sorsára, mert most Hollywood új generációja nekünk "barkácsolgat" SW filmeket.

 

Jajjjjjjjjjjj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik mégis kellet volna hallgatni a trekkerek kemény magjára, hogy milyen alapvetéseket nem kellet volna felrugdosni az új mozis szériában. Mi SW rajongók félve vessük tekintetünket a ST sorsára, mert most Hollywood új generációja nekünk "barkácsolgat" SW filmeket.

OFF

A kettő nehezen összevethető. Az ep.7 sikeresebb lett az összes többi SW filmnél. Csak az ep.4 előzi meg, de csak azért mert az az elmúlt évtizedekben rengeteg újrabemutatót élt meg.

 

Egyébként nekem a reakciókból úgy tűnt hogy pont ez az új ST film volt az, ami nagyonis figyelt rá, hogy mit akarnak a fanok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő hogy Amerikán kivül mennyire nem érdekli az embereket. Pedig az USA-ban se igazán, de azon kivül meg aztán óriási az érdektelenség.

Valahogy az egész filmet durva érdektelenség lengi körbe minden irányból. Maga a Paramount sem fordított rá kiemelt figyelmet (alig volt reklám), holott ez az 50. évfordulós film (eleve, még azt sem venni észre, hogy ezzel a ténnyel foglalkoznának, nincs semmi hype), a média is letudta annyival, hogy jó film (kifejezetten jó kritikai fogadtatása volt), szóval az egész film szép csendben beúszott, aztán ki is úszik. Megjegyzem, még én sem láttam - bár engem érdekel, más okokból nem tudtam még elmenni rá. :)

Ahhoz képest, hogy 50 éves a franchise és új film van a moziban, ráadásul készül egy új sorozat is, tisztára olyan érzésem van, mintha tetszhalott lenne az egész. Bár tény, hogy ezt a filmet elég sok kellemetlenség is lengi körbe. Meghalt Yelcin és Nimoy, otthagyta Abrams, a forgatás sem ment simán. Rossz karma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.