Jump to content

Star Trek

Nute Gunray
 Share

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

23 members have voted

1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

• Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)

Recommended Posts

Vaó, hát az időutazásra ebben a formában nem számítottam, de elsőre tetszik. És akkor így már az is világos, hogy kerül képbe a borg királynő. De vajon hogy jön a képbe Guinnen? Oké, ő már vígan élhet a Földön a XXI. században is (ha már a XIX-ben ott volt), de ahhoz azért a színésznőt nagyon drasztikusan vissza kéne fiatalítani. És bár a technika megvan hozzá, a PIC-ben vagy úgy alapvetően az új Trekkekben ezt nem használták. Felteszem azért, mert nem olcsó mulatság. Bár ha itt a sztori egy része amúgy is a mi jelenünkben játszódik, azon talán spórolhatnak.

Q-nak sincs jobb dolga mint Jean-Luc-ot szivatni… :D A Hazatérés óta mindig is szerettem az olyan részeket amik napjainkban játszódnak. Vicces ahogy ezek a jövőbeliek nem boldogulnak a primitív technológiával. Várós! 

Star Trek: Strange New Worldről is kiderült pár dolog. Például Pike, Una és Spock mellett visszatér Uhura, Chapel és Dr. M'Benga is, illetve kapunk pár új karaktert, köztük egy albínó andoirait a Star Trek: Enterprise-ból.

Edited by Dzséjt
  • Like 1
  • Tetszik 2

Picard: Az első évadot nagyon szerettem, talán a nosztalgiafaktor miatt még egy kicsit jobban is, mint a Discoveryt és nagyon várom az új részeket, de az időutazás és a jelenidőben játszódó történet így látatlanba nem annyira nyerte el a tetszésemet, ebből adódhatnak érdekes helyzetek, de egyelőre visszafogottan vagyok lelkes. Amikor valami olyasmit láttam a régebbi sorozatokban (TNG, DS9, VOY most ami hirtelen eszembe jutott), hogy egy ilyen hagyományosabb, nekünk megszokott környezetbe kerülnek egy kaland erejéig a szereplők, akkor azok leginkább megúszós részeknek tűntek. Itt, ha ez a történetbe úgy be lesz ágyazva, hogy annak szerves részét képezi a XXI. században játszódó szál nem csak úgy betekintünk egy "történelmi" korszakba, mert ott milyen jópofa jeleneteket lehet abból kihozni, akkor nincs kifogásom ellene, majd a megvalósításnál eldől.

Strange New Worlds: Ez egy igazi szerelemprojekt lesz! A Discovery 2. évada volt talán kedvencem, Pike-al, Spockkal és a régi Enterprise-al. A TOS-ben a szereplőket és köztük meglévő dinamikát kedveltem leginkább, az epizódok és maga sorozat felépítése is, mai szemmel már nekem teljesen korszerűtlennek tűntek és az élvezeti faktorból sokat elvett a komolyan vehetetlen díszletek és összességében a megvalósítás minősége. Azt, hogy valamilyen formában visszahozni ezeket a karaktereket és azt a hangulatot, mindig is egy jó ötletnek gondoltam, most, hogy ez valamilyen formában megvalósul annak nagyon örülök és elmondhatatlanul izgatott vagyok ez iránt a ST produkció iránt, talán a DIS, PIC, SNW hármasból ezt várom most leginkább. Érdekes lesz látni ezt a csapatot és a köztük kibontakozó dinamikákat, meg Egyes is megkaphatja most azt a szerepet, ami a TOS-ből neki kimaradt. 

1 órával korábban, Wilde írta:

TNG, DS9, VOY most ami hirtelen eszembe jutott

Mindháromba volt ilyen, sőt a TOS-ban és az ENT-ben is, de még egy mozifilm is készült ezzel a témával. ;) 

Just now, ati said:

Strange New World vajon érthető lesz a Discovery nélkül is? A Discovery annyira nem jött be csak pár részt láttam, ez viszont érdekel.

Ezt így látatlanban nem tudom megmondani. De szerintem pörgesd át az első két Discovery évadot. Mondjuk ha nagyon csak Pike érdekel, akkor elég a második is.

Szerintem egyáltalán nem lesz hozzá szükséges a Discovery, mert azt a hajót és a legénységét a TOS-ban sem véletlen nem említették.

Spoiler

Ugye a DIS 2. évada azzal ért véget, hogy a hajó és legénysége szigorú hadititokká vált, amit emlegetni nyilvánosan hazaárulásnak minősül.

Ezután kétlem, hogy olyan történetet írnának, ami a DIS-en alapszik. Azzal lényegében magukat lőnék tökön. Legfeljebb apró utalások lesznek a korábbi sorozatra.

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Igazából ő egy Aenar lesz, ami egy andoriai alfaj.

Ugye tudod, hogy most igazából leírtad más szavakkal azt, amit én. Az aenarok albínó andoriaik. Mert azok is andoriaik, hiszen Andorián fejlődtek ki. Csak nekik fejlettebb a telepatikus érzékük, mint a hagyományos andoriaiknak és a legtöbb vak, plusz, mivel ők északon élnek, fehérek lettek. Shrannek a lánya, Talla is félig aenar.

16 minutes ago, Dzséjt said:

Ugye tudod, hogy most igazából leírtad más szavakkal azt, amit én. Az aenarok albínó andoriaik. Mert azok is andoriaik, hiszen Andorián fejlődtek ki. Csak nekik fejlettebb a telepatikus érzékük, mint a hagyományos andoriaiknak és a legtöbb vak, plusz, mivel ők északon élnek, fehérek lettek. Shrannek a lánya, Talla is félig aenar.

Yep.:oops: De ezzel most mi is volna a baj?:hmm:

4 perccel korábban, Iqvi írta:

Yep.:oops: De ezzel most mi is volna a baj?:hmm:

Csak, hogy az "igazából" kitételtől úgy tűnt, mintha hülyeséget írtam volna, miközben nem. Tény, aenar a nevük, de ettől még az is igaz, amit én írtam.