Jump to content
Ody Mandrell

The Phantom Menace - 3D

Recommended Posts

Én is sajnálom, hogy nem lesz IMAX-ben, imádom a nagy vásznat. Nálam csak januárban derül ki, hogy megyek-e a közös mozizásra, mivel akkor jön ki a 4. féléves órarend. Tantárgy függő lesz, hogy ütközés esetén tudok-e jönni. Mindenképpen szeretnék, de meglátjuk.

Ja hülye vagyok, februárban lesz, akkor már nincs vizsgaidőszak, úgyhogy megyek. :)

Szerintem elírték a dátumot. Még sajtóvetítésnek is korai lenne.

Vagy csak simán a régit játszák? :hmm:

Nem lehet hogy a trailert adják 3d-ben? :D

Igen, és muszáj volt neki éjféli vetítést is csinálni, hát ha ráharap a nép. :D

Amúgy kisebb mozik szoktak régebbi filmeket vetíteni, de nem hinném hogy egy SW-ra lenne joguk.

Ezt nemrég küldték nekem, és kíváncsi vagyok hátha ti többet tudtok, hogy ez most mire vonatkozik.

TPM decemberben

Ezt megálmodtam tegnap éjjel. Az EP4-et vetítették, videokazettáról, valami ősrégi feliratos változatban. :D

erről nem tudtam, miért is nem lesz IMAX3D ?

Ez egy nagyon jó kérdés. :) Nem tudom, de valószínűleg sehol a világon nem lesz IMAX vetítés (tipp).

Ez egy nagyon jó kérdés. :) Nem tudom, de valószínűleg sehol a világon nem lesz IMAX vetítés (tipp).

hmm... sehol a világon nem lesz, mi lehet ennek az oka? érdekes... de ezt hol jelentették be hogy nem lesz?

Szerintem azért, mert nem IMAX kamerákkal lett felvéve, és így a képarány nem töltené ki a teljes vásznat , ami IMAX-ban pont, hogy lényeges lenne a nagy felület miatt.

Jó példa erre a Sötét lovag egyes jelenetei. Ahol teljes képernyős a film ott használtak IMAX-kamerákat, a többi résznél a megszokott módszerrel rögzítettek, ezért váltakozik a film alatt a kép időnként. Pl. az Avatart 1,85:1-es képaránnyal rögzítették, így kitölti a teljes képernyőt az egész film alatt. A SW-ok 2,39:1-es arányban vannak rögzítve.

Szerintem azért, mert nem IMAX kamerákkal lett felvéve, és így a képarány nem töltené ki a teljes vásznat , ami IMAX-ban pont, hogy lényeges lenne a nagy felület miatt.

Jó példa erre a Sötét lovag egyes jelenetei. Ahol teljes képernyős a film ott használtak IMAX-kamerákat, a többi résznél a megszokott módszerrel rögzítettek, ezért váltakozik a film alatt a kép időnként. Pl. az Avatart 1,85:1-es képaránnyal rögzítették, így kitölti a teljes képernyőt az egész film alatt. A SW-ok 2,39:1-es arányban vannak rögzítve.

Az Avatar óta a négy film(Tron, Transformers, HP, Tintin), amit IMAX-ben láttam, mind 2.39:1-es képarányú volt.

Az Avatar óta a négy film(Tron, Transformers, HP, Tintin), amit IMAX-ben láttam, mind 2.39:1-es képarányú volt.

Ez érdekes, mivel a Tron BR-en kitölti a teljes vásznat, és Spielberg filmjei is általában 1,85:1-es képarányúak.

De ahogy nézem, a felsorolt filmeket (kivéve a Trafó 3-at) legalább kétféle változatban is rögzítették, míg a SW-ot nem. Passz.

Jobb, mint a hivatalos plakát :P Egyébként meg az általánosból megszoktam a betűket, még ha már olvasni nem is tudom őket :)

Jobb, mint a hivatalos plakát :P Egyébként meg az általánosból megszoktam a betűket, még ha már olvasni nem is tudom őket :)

Szerintem valami borzalmasan rosszul van megcsinálva ez a CGI Yoda, az EpII-es is köröket ver rá.

A filmben tökéletes.

Tudom, csak ez a csillogó szemű Yoda szerintem valami borzalmas. :D

Jó ez a poszter, és ezek a cirill betűk külön hangulatot adnak hozzá. :D Ez majdnem olyan, mint németül vagy franciául látni leírva a Star Wars-t: Krieg der Sterne... La Guerre dés Étoiles... :hehe: