Ugrás a kommentre

A Geonosisi csata


Ajánlott hozzászólás

Ezek mind csak kifogások. Ha valakinek rossz volt a Köztársaságban az úgyis hazaküldi a szeparatista követeket és vica versa.

A propaganda azért kell hogy elhitessék hogy nekik van igazuk, és ezeknek főleg a "régi motorosoknál" van nagyobb szerepük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Toydariával egyszerre tárgyaltak mindkét féllel, de szerintem ez az esetek 99%-ban nem így történt. Ha pedig a Köztársaságnak nincsenek ott a nagyágyú diplomatái, akkor az infó legfeljebb másodkézből jöhet. Azt pedig nehogy már ne tudja manipulálni egy korlátlan anyagi forrásokkal és technológiával rendelkező kormány, aminek legfőbb vezetője mindkét felet irányítja. Toydaria is melléjük állt volna, de Sidious valamit elcseszett, hogy oda kevert Bail. Mert ha csak Jar Jar van jelen... Nos, Katuunko most jobban nézne ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elővettem a dvd-t megnéztem a jelenetet onnantól ahogy a talajon mennek a hajóval. Dzséjt elfelejtette hozzátenni az utolsó mondatot. Anakin azt mondta hogy az jó lesz. Tehát ott leszállnak. Dzséjt, ne forgasd már ki a szavaimat. Azt írtam hogy egy idegen helyen ott parkolok ahol úgy gondolom hogy az autó elfér. Egy szóval sem mondtam hogy gyárkémény mert az autó nem tud oda felmenni. Nyilván ha űrhajóval vagyok akkor a gyárkémény szóba jöhet. Szerintem nem akarod érteni amit írok ,pedig világos. Meglátták azt a rohadt kéményt ,leszálltak és utána mi történt? Az hogy a leszállt hajóban Padmé mondja Anakinnak hogy tegye azt amit mondd ,nem célja háborút kezdeményezni ő szenátor. Tehát tárgyalni akar. Mit tudnak? Amit Kenobi elmondott hogy Dooku vezetésével ott van a szepi vezérkar. Nyilván Obi-wan elengedéséről is tárgyalni akarnak.

Ne kockázd ki most néztem meg , nem látni Anakin fegyverét mert rajta van a köpeny. Bemennek egy ajtón majd a falból özönlenek elő a lények. Anakin előveszi a kardját majd rátámadnak. Lehet hogy el tudta volna lökni őket az Erővel de tapasztalatlan volt, a falakból tényleg úgy látszott hogy sokan jönnek. Sőt ott volt a szerelme és egyben az a szenátornő akinek a testőre , nem kockáztathatta meg hogy valami baja lesz. Egyszerűen nem volt más választása abban a helyzetben. Mivel nem ismerte a geokat nem tudhatta hogy nem egy agresszív faj-e. Azt meg hol írtam hogy én lenézem őket mert bogarak? Szó sincs róla. De az Arénában igazán bebizonyították hogy nem békés faj.

Azt meg honnan veszed ilyen biztosra hogy menekülnek? Persze lehetséges, de mi van ha fegyverért mennek, vagy árulkodni?

Szóval nem hinném hogy én látom az egészet szűklátókörüen.

Te meg csak azt látod hogy jaj szegény munkások.

A fénykardos ügyet meg elírom még egyszer jó? Csak neked. Nem látták azt a nyomorult fénykardot DE ha mégis látták volna akkor tudhatták VOLNA hogy Jedi tehát ebben az esetben(ha látták volna a fegyvert sem támadhattak VOLNA mert tudják a lények a Galaxisban hogy egy Jedi békés). Az utolsó mondat feltételezés. Arra írtam hoygha azt írnád hogy látták a fegyvert. Egy előre válasz volt. Így már ok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez nem lesz benne a prospektusban. Ellenben az benne lesz, méghozzá HD-Holo felbontásban, színesen, szagosan, a kulcsjelenetek még ki is kockázva, amint Anakin véres kegyetlenséggel mészárol halomra több geonosisi munkást is, majd rongál meg geonosisi tulajdont. És aztán a mocskos Köztársaság ezeket a kémeket, gyilkosokat és szabotőröket aljas módon támadva próbálta kimenekíteni.

 

Hát ha ezt egy köztársasági lakos elhiszi akkor komplett hülye, mikor tudja jó hogy egy Jedi ilyet sosem csinálna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha ezt egy köztársasági lakos elhiszi akkor komplett hülye, mikor tudja jó hogy egy Jedi ilyet sosem csinálna.

A legtöbb lakos még életében nem látott Jedit. Mendemondák és legendák alapján képzelik el maguknak a Köztársaság őrzőit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen így történt. Katuunko szeretett volna találkozni Yodával, erre Dooku nevében Ventress oda pofátlankodott. :D

És? Ez nem egyszerre tárgyalás volt? Jó, tárgyalásnak kicsit rendhagyó volt, de a felek egy időben, közel egyenlő feltételek között bizonyíthattak Katuunko előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. Nem volt egyenlő tárgyalás, mert a szepik már eleve hátrányból indultak. Ez olyan, mintha randizni akarok egy lánnyal de egy másik is oda jön. Lehet udvariaskodni, de én már legbelül tudom kit akarok. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És vajon én miért írtam azt, hogy a propagandázás csak akkor működik, ha nincs ott a Köztársaság? Na vajon miért? :hmm:

És vajon miért azt írtam, hogy közel egyenlő, nem pedig azt, hogy egyenlő? Na vajon miért? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, az hogy Amidala szenátorasszony mit mondogatott és mit cselekedett olyan távol áll egymástól mint a sör és a whiskey- a cél ugyanaz a cél (berúgni - kiszabadítani Kenobit), de teljesen más a módszer. Diplomáciáról beszél, de mégis fegyverestül surran be egy hátsó kapun.

Skywalkerrel kapcsolatban meg nem értem miért nem fogadod el azt, hogy nem jedihez méltó a tette. Ölni csak legvégső esetben. Egy alultáplált csavarhúzóval felfegyverzett geo rabszolga nem a legvégső eset, de még 20 sem az, ha a Kiválasztottról beszélünk.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért hozzátenném, hogy lehet, hogy Anakin hülyén reagálta le a helyzetet, de ne feledjük, hogy az előzményekbe addig még a Jediket gyakorlatilag csak droidok ellen láttuk harcolni, ahol ők is kaszaboltak rendesen. Valószínűleg Anakinbe is ez ivódott bele: ha támadnak, akkor visszatámadok: tehát ne lepődjünk meg, hogy az első reakciója a támadók levágása volt. Az meg, hogy csavarkulcs volt náluk: hehe, ha egyszerre heten támadnak rád, aligha tudod megvizsgálni mindet, hogy most kés vagy csavarkulcs, vagy egyéb más közelharci fegyver van-e nála. Attól még, hogy munkások, még lehetett volna náluk olyan fegyver is, ami komoly sebet ejthet egy Jedin, ahogy egy amerikai lakos házában is van fegyver attól még, hogy nem rendőr. Ha egy geo közelített volna Anakin felé egy csavarkulccsal, valószínűleg nem ezt a megoldást választja, de így, mivel többen is jöttek, nem hiszem, hogy nagyon mérlegelhetett.

 

Hasonlóan, amikor az arénában tucatjaival támadnak a geok a Jedikre - csakhogy a topik címénél maradjunk ;) - ott sem morfondíroznak a Jedik, hogy "na jó, most őt akkor életben hagyom", hanem levágnak mindenkit, Geot, droidot, Jangot, mindenkit. Támadáskor elsődleges a védekezés, de ha egyszerre többen is rárontanak egy Jedire, akkor nem feltétlenül fog mérlegelni. Egy ellenfél ellen még megteheti (lásd Zam), de ha sokan jönnek rá, gondolom sokkal nehezebb olyan megoldást találni, hogy ő se sérüljön meg, és még az ellenfél is élje túl.

 

Persze, ott az Erő. De az eddigi harcokban a Jedik rárontás esetén vegyesen használták az Erőt és a fénykardot, valószínűleg ezt egymás kiegészítésére használják a harcban, Anakinnek pedig először a fénykard jutott eszébe a hirtelen rátámadó geok láttán.

 

Ezzel együtt nem volt jogos, hogy oda betörtek Padméék, és a geoknak igazuk volt, hogy rájuk rontottak. Ugyanakkor Anakin szemszögéből nagyon is védhető a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért hozzátenném, hogy lehet, hogy Anakin hülyén reagálta le a helyzetet, de ne feledjük, hogy az előzményekbe addig még a Jediket gyakorlatilag csak droidok ellen láttuk harcolni, ahol ők is kaszaboltak rendesen.

Azért a klón háborúk előtt egy jedinek nem sokszor adatott meg az, hogy nagyon kaszabolhasson, főleg nem droidokat. Az ep.1ben történtek elég ritkának számítanak. Inkább olyan nagykövet és közvetítő szerepeket játszottak mint a TMP elején, akik meg kaszabolhattak, azok is inkább egy-két alvilági akció során, ahol azért a zsoldosok elterjedtebbek mint a droidok - bár doidok is akadnak bőven, főleg a gazdagabbak szolgálatában. Ritkán léptek fel olyan szervezetek ellen amik megengedhették maguknak a saját droidserget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a klón háborúk előtt egy jedinek nem sokszor adatott meg az, hogy nagyon kaszabolhasson, főleg nem droidokat. Az ep.1ben történtek elég ritkának számítanak. Inkább olyan nagykövet és közvetítő szerepeket játszottak mint a TMP elején, akik meg kaszabolhattak, azok is inkább egy-két alvilági akció során, ahol azért a zsoldosok elterjedtebbek mint a droidok - bár doidok is akadnak bőven, főleg a gazdagabbak szolgálatában. Ritkán léptek fel olyan szervezetek ellen amik megengedhették maguknak a saját droidserget.

Ettől mi még csak droidokat láttunk őket kaszabolni. :) Minden más EU. :)

Ja igen, Wessel életét megkímélték, de ő egyedül jött, és kellett az info. Jangot is kinyírta pl. Mace mikor az támadott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől mi még csak droidokat láttunk őket kaszabolni. :) Minden más EU. :)

Természetesen ezzel nem vitatkozok, csak meg akartam említeni, hogy az általánosan elfogadott nézet szerint nem csak droidokat kaszaboltak... sőt. Ugye elég unalmas lett volna a TMP ha 1,5 órán keresztül azt nézzük hogyan tárgyalnak :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért hozzátenném, hogy lehet, hogy Anakin hülyén reagálta le a helyzetet, de ne feledjük, hogy az előzményekbe addig még a Jediket gyakorlatilag csak droidok ellen láttuk harcolni, ahol ők is kaszaboltak rendesen. Valószínűleg Anakinbe is ez ivódott bele: ha támadnak, akkor visszatámadok: tehát ne lepődjünk meg, hogy az első reakciója a támadók levágása volt. Az meg, hogy csavarkulcs volt náluk: hehe, ha egyszerre heten támadnak rád, aligha tudod megvizsgálni mindet, hogy most kés vagy csavarkulcs, vagy egyéb más közelharci fegyver van-e nála. Attól még, hogy munkások, még lehetett volna náluk olyan fegyver is, ami komoly sebet ejthet egy Jedin, ahogy egy amerikai lakos házában is van fegyver attól még, hogy nem rendőr. Ha egy geo közelített volna Anakin felé egy csavarkulccsal, valószínűleg nem ezt a megoldást választja, de így, mivel többen is jöttek, nem hiszem, hogy nagyon mérlegelhetett.

 

Hasonlóan, amikor az arénában tucatjaival támadnak a geok a Jedikre - csakhogy a topik címénél maradjunk ;) - ott sem morfondíroznak a Jedik, hogy "na jó, most őt akkor életben hagyom", hanem levágnak mindenkit, Geot, droidot, Jangot, mindenkit. Támadáskor elsődleges a védekezés, de ha egyszerre többen is rárontanak egy Jedire, akkor nem feltétlenül fog mérlegelni. Egy ellenfél ellen még megteheti (lásd Zam), de ha sokan jönnek rá, gondolom sokkal nehezebb olyan megoldást találni, hogy ő se sérüljön meg, és még az ellenfél is élje túl.

 

Persze, ott az Erő. De az eddigi harcokban a Jedik rárontás esetén vegyesen használták az Erőt és a fénykardot, valószínűleg ezt egymás kiegészítésére használják a harcban, Anakinnek pedig először a fénykard jutott eszébe a hirtelen rátámadó geok láttán.

 

Ezzel együtt nem volt jogos, hogy oda betörtek Padméék, és a geoknak igazuk volt, hogy rájuk rontottak. Ugyanakkor Anakin szemszögéből nagyon is védhető a dolog.

 

 

Majd mindjárt jön Dzséjt hogy hogyhogy nem látod a NAGY igazságot hogy szegény ártatlan melósokat kinyírta egy csúnya Jedi. :D Pontosan leírtad a lényeget. De természetesen te szűklátókörü leszel majd ha nem látod amit a NAGY Dzséjt is lát. Tegnap kicsit felnyomtam magam emiatt ,tiszteletben kéne tartani a másik látáspontját is.

Anakin nem ismeri a geokat, azt sem tudja mire képesek, rátámadnak, ott van Padmé akit meg kell védenie a Jedi Tanács parancsára. Így ismeretlenül rátámadnak és mérlegeljen. A lópikulát. Azt tette amit tenni kellett. És ott van még hogy Kenobit elkapták. Honnan tudhatná hogy nem ezen lények őrzik? Úgyhogy én úgy gondolom ahogy te és Ody. Megmondom őszintén másfél héttel ezelőttig azt hittem mindenki így látja. :D Persze nem baj, Windu EP3-as szereplésével is meg vagyunk osztva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, az hogy Amidala szenátorasszony mit mondogatott és mit cselekedett olyan távol áll egymástól mint a sör és a whiskey- a cél ugyanaz a cél (berúgni - kiszabadítani Kenobit), de teljesen más a módszer. Diplomáciáról beszél, de mégis fegyverestül surran be egy hátsó kapun.

Skywalkerrel kapcsolatban meg nem értem miért nem fogadod el azt, hogy nem jedihez méltó a tette. Ölni csak legvégső esetben. Egy alultáplált csavarhúzóval felfegyverzett geo rabszolga nem a legvégső eset, de még 20 sem az, ha a Kiválasztottról beszélünk.

 

 

Azért nem fogadom elé mert Jedihez méltó a tette. Illetve padawáné. Érdekes az nem gáz hogy Windu lefejezte Fett-et, mert rátámadt. Der ha Anakinra támadnak ő kinálja meg őket sütivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azzal is egyet tudok érteni, hogy a geo munkásoknak is igaza volt. Viszont Anakint se lehet teljesen elmarasztalni a tette miatt. Ez már egy félig háborús helyzet, ahol nagyon nehéz lett volna jó döntést hozni. Sőt, ha jobban belegondolunk nem is volt jó döntés, hisz a lapok már le voltak osztva.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azzal is egyet tudok érteni, hogy a geo munkásoknak is igaza volt. Viszont Anakint se lehet teljesen elmarasztalni a tette miatt. Ez már egy félig háborús helyzet volt, ahol nagyon nehéz lett volna jó döntést hozni. Sőt, ha jobban belegondolunk nem is volt jó döntés, hisz a lapok már le voltak osztva.

 

Persze én sem vagyok mészáros sajnálom őket, de azért egy Jedire rátámadni akiről tudják mire képes az felelőtlenség. Mert az első nem tudta ok, de a többi? Mikor már ott volt a fénykard? Azt mindenkinek tudnia kell a Galaxisban hogy a fénykard a Jedik fegyvere.

 

Nabo: Hidd el hogy a lakosoknak kellet tudniuk a Jedikről és a feladatukról na meg a különleges képességükről. Nyilván az Erőről egy átlagpolgár nem tudott. Azért a Köztársaság idején a Jedik simították el a konfliktusokat. A lakosok tudhatták hogy békések, inkább tárgyalnak. Tehát egy olyat beadni hogy egy Jedi lemészárolt lényeket elég necces. Már az gáz az EP3-ban hogy elhiszik hogy a Jedik puccsot készítettek elő. Tényleg azt tudom mondani hogy akkor holt hülyék voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes az nem gáz hogy Windu lefejezte Fett-et, mert rátámadt. Der ha Anakinra támadnak ő kinálja meg őket sütivel.

Azért nem éppen a legcélszerűbb összehasonlítani a galaxis legjobb fejvadászának veszélyességi szintjét 5-6 rabszolgáéval. Ráadásul Jango pont azelőtt ölte meg a Jedi Tanács 1 tagját, ésszerűtlen lett volna életben hagyni. Ezzel szemben a geo csak attól félt hogy álmában lemészárolják - komolyan te mit gondolnál ha 2 fegyveres idegen ott mászkálna ahol éppen alszol ? -és önvédelemből támadt rájuk.

 

Ez már egy félig háborús helyzet, ahol nagyon nehéz lett volna jó döntést hozni. Sőt, ha jobban belegondolunk nem is volt jó döntés, hisz a lapok már le voltak osztva.

Tulajdonképp a háború már ott kitört, hogy Kenobi kihallhatta Gunray és Dooku beszélgetését, mert ezzel már meg volt a casus belli. Az meg hogy elkapták és kivégezték volna őt (Padméval és Anakinnal) az egy újabb casus belli lett volna, de végülis a jedi támadás lett az igazi háborús ürügy. Mint ahogy már a legelején mondtam, Amidala s Anakin kis túrájának csak propaganda szinten van jelentősége.

 

Persze én sem vagyok mészáros sajnálom őket, de azért egy Jedire rátámadni akiről tudják mire képes az felelőtlenség. Mert az első nem tudta ok, de a többi? Mikor már ott volt a fénykard? Azt mindenkinek tudnia kell a Galaxisban hogy a fénykard a Jedik fegyvere.

 

Nabo: Hidd el hogy a lakosoknak kellet tudniuk a Jedikről és a feladatukról na meg a különleges képességükről. Nyilván az Erőről egy átlagpolgár nem tudott. Azért a Köztársaság idején a Jedik simították el a konfliktusokat. A lakosok tudhatták hogy békések, inkább tárgyalnak. Tehát egy olyat beadni hogy egy Jedi lemészárolt lényeket elég necces. Már az gáz az EP3-ban hogy elhiszik hogy a Jedik puccsot készítettek elő. Tényleg azt tudom mondani hogy akkor holt hülyék voltak.

Tényleg holtbiztos hogy egy Galaxis peremén lévő bolygón, ahol a jedik kb. kétezer évente fordulnak meg, a legutolsó őslakos rabszolga tudja mi az a "jedi", mi a foglalkozásköre és hogy hogyan ismerje fel. Már eleve Han nem hitt az egészben, és humbuknak nevezte pedig az még csak 20 évvel a rend kiirtása után volt, ráadásul Han mint csempész azért a karierje során megfordult egy-két helyen, nemúgy mint a geo munkás aki jó eséllyel az egész életét abban a lyukban és 20 km-es körzetében töltötte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem éppen a legcélszerűbb összehasonlítani a galaxis legjobb fejvadászának veszélyességi szintjét 5-6 rabszolgáéval. Ráadásul Jango pont azelőtt ölte meg a Jedi Tanács 1 tagját, ésszerűtlen lett volna életben hagyni.

Szerintem ésszerű lett volna, hisz nem sokkal előtte még ki akarták hallgatni ami egy jó gondolat. Elvégre csak Jango volt az általuk használni készült sereg mintaegyede. Felbecsülhetetlen értékű infókkal bírhatott volna a Jedik számára. Erre Windu megöli. :pfff: Bár mentségére legyen mondva, valószínűleg nem sejtette, hogy az Jango.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg ha kettesben találkozott volna vele, akkor élve fogja el, csakhát ott zajlott körülöttük egy olyan csata, ami még a Jedi Rend történelmében is kimagasló, és valószínűleg annak a hevében úgy döntött biztonságosabb lesz, ha végleg megszabadul az ellenség oldalán álló egyik legjobb harcostól.

Mellesleg a jedik később sem "törték össze magukat" annak érdekében, hogy kinyomozzák, honnan is kapták ajándékba a klón sereget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom Frenkie, neked nagyon nehezedre esik megérteni a lényeget. Na még egyszer, hátha áttörjük a gátat.

NINCS bajom azzal, ha a Jedi, padawan, katona, nagykövet, kiskövet, diplomata, ócskás vagy akárki más olyat vág le, lő le, csap agyon, aki rá is legalább ugyanolyan veszélyt jelent. Jedi esetében ugye ez a minimum szint az, ha egy fegyvert szorongat, Fegyvert! Amit elsődlegesen, másodlagosan és sokadlagosan is egyetlen egy céllal terveztek és építettek meg, és csakis ezzel az egy szándékkal használják, használhatják: ölés. Eddig megvan?

AZZAL van bajom, ha egy Jedi, padawan, katona, nagykövet, kiskövet, diplomata, ócskás vagy akárki más olyat vág le, lő le, csap agyon, aki rá egyáltalán nem jelent veszélyt. Ez egy Jedinél mindenkit jelent, akinél nem fegyver van. Még az sem érdekes, ha valamit fegyverré avanzsál, legalábbis amíg az nem teszem azt egy plazmavágó. De egy csavarkulcs egy geonosisi munkás kezében SEMMIFÉLE formában nem halálos egy Jedire nézve. És nekem ne gyere azzal, hogy Anakin padawan volt, mert egyrészt, nem sokkal később Jedi lovaggá ütötték, szóval csak annyira volt padawan, mint Obi-Wan az ep1-ben. Másrészt, Anakin sokat látott és tapasztalt fiú volt, aki tíz éve járta a Galaxist egy Jedi mester oldalán. Gondolom nem teázással töltötte. Régen meg kellett volna tanulnia, hogyan tegyen különbséget csavarkulcs, kés, lézerpuska és Halálcsillag között, mint ahogy képzett katona, fejvadász és egyszerű munkás között is. Tudod ez az alapvető különbség harcos és gyilkos között, Jedi és Sith között. Na persze, Anakin voltaképpen itt már lazán tömegmészáros, egy brutális rohadt gyilkos, szóval végül is, nem tudom, mit vergődünk ezen.

Ezt az egészet pedig az koronázza meg, hogy a Galaxis legelcseszettebb mentőakcióját kombinálták a Galaxis legelcseszettebb "diplomáciai megoldásával". Egy biztos, Luke és Leia nem a szüleiktől örökölték se a mentőakciók kitervelésének képességét, sem a diplomáciai érzéküket. Mert ha így lenne, szegény Wicketet Leia ébredésből homlokon lövi, Han meg a Rancor veremben végzi Luke-kal és Chewivel, miközben C-3PO-t feldarabolják a kínzókamrában, és végül csak a Lázadó Szövetség tudja őket kimenteni.

 

Nem, nem védem a geonosisi katonát, se Jabba bérenceit, se a rohamosztagosokat, se a klónokat, mert ezeknél fegyvereke vannak, ezeket ölésre képezik/tenyésztik, és ezeknél foglalkozási ártalom, hogy az ellenség megöli őket. De védem az egyszerű munkást, az olyat, mint te meg én, aki csak védi az otthonát és teszi a dolgát, mert A) nincs más választása, B) neki is meg kell élni valamiből. És ezt védi, mint minden normális mezei halandó. És nem érdekel, hogy a Geonosison, a Naboon vagy a Kaminon él az az egyszerű halandó, mert jó eséllyel abba egy hangnyi beleszólása nem volt, hogy a bolygó vezérei hová állnak. Pláne nem a Geonosison, ahol a munkás kasztnak kuss a neve. És a Jedi Rend tagja, a béke és az igazság őrzője semmilyen körülmények között nem ölhet meg.

És ezért volt pofám téged csőlátásúnak titulálni, mert te mindenkit egy kalap alá veszel, az a munkás neked ugyanolyan bűnös, mind Darth Sidious, számodra akinek csak egy csigaf*sznyi köze van olyanhoz, ami nem fér bele a te szélsőséges erkölcsi normáidba, az megérdemli a halált, és a hóhéra azonnal felmenthető, holott minden, amire az felesküdött, ellentmond azzal, amit tesz. Azaz szerencsétlen geonosisi munkás, akinek azt mondták, hogy te most itt dolgozol és kész, aztán lehet, hogy csak egy mezei TMK-s volt, és persze Anakin, aki felesküdött Jedi.

 

Persze mint írtam, Anakin ekkor már mocskosul távol állt a Jediségtől, szimpla tömeggyilkos és jövendőbeli Sith Nagyúr volt.

 

Donát: az érvelésed teljesen korrekt, de két dolgot fűznék hozzá. Az arénában egyetlen Jedit sem láttunk, aki mezei geokat vágott volna le. A katonákat támadták, sőt, első lendülettel beugrottak az arénába, eltűnve a civilek közeléből. Másrészt, a kérdést nem Anakin szemszögéből vizsgáljuk. Anakin szemszögéből a tuszken mészárlás is védhető, de ha nagyon merész akarok lenni, akkor a Jedik kiirtása is. :)

 

Amúgy az a támadás annyira nem volt váratlan Anakin számára. Hiszen előtte megállt, még Amidalát is megfogta. A kezét is másodpercekkel azelőtt a kardra helyezi. Valószínűleg az Erővel is ezerrel tapogatózott. Bőven elég ideje volt felmérni a környezetét.

 

Jango Fett megölése Windu részéről egyértelműen dilettáns tett volt. Gondolom azért Obi-Wan és Anakin anno leírta, remélhetőleg a Jedik utána néztek a nyilvántartásukban és még inkább remélem, hogy a klón hadseregnek azért annyira utána jártak még, hogy ki a mintaegyed. Szóval fel kellett ismernie. Persze veszélyes volt, meg minden, hisz egy két lábon járó fegyverarzenál volt, de a fejével együtt igen értékes, mondhatni a Galaxis sorsát meghatározó információk is elrepültek. Szóval újra rátértünk arra, hogy Windu egy... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:Te tényleg azt hiszed hogy annyira idióta vagyok hogy nem értem mit írsz le? Már elsőre értettem. Csak nem értek vele egyet. Te meg ezt nem bírod megérteni. Én máshogy látom ennyi. Mi az hogy szélsőséges erkölcsi nézetem van? Hát ha a Földön bevezetnék az én erkölcsi nézeteimet tuti hogy fegyverek sem lennének és háborúk sem. ha ez szélsőséges akkor vállalom. Az a szélsőséges hogy a társadalomra veszélyes alakokat el kell távolítani? Vállalom. Igen nem gatyáznék a gyilkosokkal. 100-szor fontosabb a békés dolgozó többség érdeke mint egy bűnözőé. Lőjjék agyon ennyi. Nálam még bíróság sem lenne. Ezt is vállalom. Azt is hogyha hangoskodnak egy lakótelepen a fiatalok és a lakók nem bírnak aludni akkor a rendőrt menjen ki addig üsse őket míg mozognak. Miért? Mert sokkal fontosabb a dolgozó ember pihenése. Ne félj többet nem fognak ott vihogni. Szélsőséges? Az? Én a magunkfajtákat védem és szent meggyőződésem hogy az állattá vált emberrel e legbrutálisabban kell bánni és nem börtönben zabáltatni meg tv-t nézetni. Mindenkinek van agya hogy eldöntse mit csinál,. Ha ő gyilkol és nem szánja meg az áldozatot akkor agyonlőni. Azt hiszem pont te írtad hogy aki nem ad kegyelmet nem is érdemli meg. Na ez az én törvénykönyvem főmondata. Ezt is vállalom, de hát ismersz én ilyen vagyok.

És akkor utoljára hátha megérted. A 3 információt egyszerre kell értelmezni ne hagyjál ki semmit.

1. Ki akarják végezni a barátjukat, elmennek megmenteni, nyilván nincs idejük mentőakciót tervezni. Azért mert a Jedik később érnek oda emiatt mennek Padméék oda mert közelebb vannak. Eddig ok? Ha lett volna idejük biztos hogy jól megtervezik a mentőakciót.

2. Leszállnak a bolygón(azon ne lovagoljunk már hogy hol kéményben vagy máshol), a hajóban Padmé mondja hogy diplomácia megoldást akar. Elindulnak és mozog a fal majd Anakin megáll. Most képzeld magad hogy te vagy ő. Tehát barátodat ott tartják fogva(valószinű) Meg kell védened a szenátornőt. Tehát ha rád támadnak te azt gondolod hogy munkások? Anakinnak halvány lila gőze nem volt hogy azok melósok. A logika azt diktálja az ő szemszögéből hogy biztos vaj van a fülük mögött és valószinű azt akarják megakadályozni hogy Kenobit kiszabadítsa. Ráadásul arról sem volt fogalma hogy mennyire veszélyesek. A fegyvereiket sem ismerte. Csavarkulcsnak nézett ki. De lehetett volna más is. Egyetértenék veled ha a csavarkulccsal csak megálltak volna és nem támadnak. De támadtak. Anakin honnan tudta volna hogy nem baromi jó harcosok-e és a fegyvereik nem mérgezőek-e pl?

Ezt érts már meg hogy ismeretlen terep volt ismeretlen lényekkel. Nem volt idő utánanézni Geonosis lakosainak

Mert te itt azt állítod hogy Anakin rohadt gyilkos mert munkásokat ölt. Nem szándékosan tette. Szerinted ha tudta volna hogy melósok leöli őket? Ne vicceljünk már.

3. Nézzük a geo munkások szemszögéből is(nem vagyok szűklátókörü). Dolgozik a gyárban egyszer csak ott van 2 idegen mikor felkelnek akiknél nem látszik a fegyver. De ha látszódott volna is(lehet Padmé látszódott) mi van akkor? Egy csomóan járkálnak a Galaxisban fegyverrel. A normális viselkedés az lett volna hogy előveszik a csavarkulcsot megállnak és megkérdik hogy mit akarnak. Hisz Anakinék is azt akarták. Beszélni valakivel, nem harcolni.

 

Összefoglalnám akkor a véleményemet. A helyes viselkedés az lett volna hogy a geok nem támadnak, hanem megkérdik mit akarnak a behatolók majd elkérik a fegyvereket ,szólnak a góréknak és odavezetik a 2 embert. Ennyi. Így nem lett volna öldöklés. Az viszont baromi igazságtalan hogy ezt Anakin sötét oldali vonzódásának számlájára írjuk. Itt nem gyűlöletből ölt hanem szimplán önvédelemből. Igen értem az Erővel megoldhatta volna de a fentiek miatt nem tehette meg.

 

Ezt tudom neked írni, ez a véleményem, én elfogadom a tiedet, láttam vagy 20-szort a filmet mindig is ezt gondoltam a jelenetről.

 

Tegnap azért írtam úgy mert úgy gondolom hogy 7 éve ismerjük egymást pár éve személyesen is, és azt hittem velem szemben már nem fogod alkalmazni a "Dzséjtes" stílust. Kicsit azért zavart.

 

Az is baromi érdekes hogy Donát nagyjából egy véleményem van velem, és őtőle elfogadod érvnek ugyanazt mint amit én 2 napja beírtam nekem meg nekem esel.

El kéne fogadnod hogy másnak más a véleménye és attól nem hülye. Azt is tudod rólam hogy én meghajolok az érveid előtt volt már rá sok példa hogy változtattam az álláspontomon ha beírtál valami okosat. Szóval pont nem én vagyok az aki még akkor is írja be a véleményt ha nincs igaza ezért volt fura a nekem esésed.

Ez a vita is izlés dolga úgy mint az EP 3-as Windu-eset. Én ott egy nagy baromnak tartom a viselkedését van aki pedig nem.

Szóval legyen béke aztán majd iszunk rá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dzséjtes stílus nem ismeretség függő. A szüleimet huszonhét éve ismerem, és velük szemben is használom. Annyi a különbség, hogy nekik birtokukban van ugyanez a fegyver, hisz tőlük kaptam. :D

 

Donát véleményét sem fogadtam el maradéktalanul, pont azokat kifogásolom, amiket nálad is. ;) Csak ő higgadtan érvel, így higgadt választ kap. Te meg vehemensen, és ezt egy sörösüveg is tanúsítja. :P Nem arról van szó, hogy nem fogadom el a véleményed, csak - ahogy te az enyémmel - k*rvára nem értek egyet vele. Közben meg azt érzem, hogy te meg sem kísérled az enyémet értelmezni, csak azt látod ki belőle, amik ellened vannak, azt meg észre sem veszed, ami a tiéddel egyezik (pl.: fegyveresek lenyisszantása), plusz olyanokat állítasz ténykén, amik a filmben benne sincsenek (lásd: a geok azért támadtak, mert nem akartak lebukni), az ilyenre meg különösen hepciás vagyok.

 

Igen, az általad felsorolt életszemlélet nagyon szélsőséges, és ha csak a felét bevezetnék, én eltűznék erről a világról, mert iszonyú rossz hely lenne és távolról sem békés. No offense, de számomra a pokollá változna. És azt hiszem, ez az egyik legnagyobb ellentét közöttünk, amiért ebben a kérdésben nem fogunk egyetérteni soha a büdös életben: te fekete-fehéren látod a világot, én a szivárvány színeiben.

 

Együtt, külön és akárhogy szemlélve még mindig ott járunk, hogy Anakin és Amidala a világ két legnagyobb ökre. Utóbbi azért, mert diplomácia megoldásról és háború elkerüléséről vargyog egy olyan helyen, amivel már hadban állnak, és aminek úgy álltak neki, hogy még akkor sem tudná ezt a kettőt teljesíteni, ha egy olyan bolygóra szálnak le, ahol nincs kivégzési parancs ellene és nem akar háborút a Köztársasággal. És igen, lényeges, hol szálltak le! Ez nem egy piszlicsáré mellékes dolog, ez az egyik leglényegesebb dolog az okok és okozatok között. Padménak volt egy célja, egy elgondolása, és ezzel homlokegyenest mást művelt. Oké, nőből van. :evil: Érdekes, hogy Obi-Wan képes volt egy szikla tövében landolni. Sőt, kétszáz másik Jedi is képes volt teljesen észrevétlenül beszivárogni a bolygóra (máig érdekelne, hogyan csinálták :hmm: ). Miért csak a tutiduó volt olyan idióta, hogy ez nem ment nekik?

Na és az utóbbi, Anakin, ő viszi a prímet a marhaságban. Mentőakciót szervez, de azt sem tudja hogyan áll neki, és a védett személyt odaviszi, ahol ki akarják nyírni. Most mond, hogy ez nem a dilettantizmus legfelsőbb foka? Nonszensz. Eleve, mi az, hogy nem tudnak semmit? Náluk nincs HoloNet? Kikötötték a hajóból, mert Amidala nem fizette a számlát? :) És így mennek mentőakciózni? El egy bolygóra, amit nem ismernek? Ezután mire számított Anakin szerinted? Sikerre?

Amúgy nem, azzal nem számolhatnak, hogy majd pont ott találják Obi-Want, mivel véletlen választotta Amidala azokat a kéményeket.

Szóval itt a három pontban már van egy apró probléma: Anakinék sietve odamentek, hogy aztán még őket is megmentsék. :clap: :clap: :clap: Hogy Windu ezután kicsit megorrolt rá, azt nem csodálom, a kölyök MINDENT elszúrt, amit az első küldetésén csak ellehetett. A helyükben ott és akkor azonnal megszabadultam volna a kölyöktől (szerintem más padawant ki is vágtak volna, de legalábbis pár évtizedig még nem kapott volna lovagi címet).

Aztán gördítsük tovább. Szóval, a geonosisaknak beszélgetnie kellett volna. Nos, ez sajnos még mindig csak két nézőpont, egy elgondolással. Azaz Anakinék feltételezhetően nem lettek volna agresszívek, ha a geok feltételezhetően nem lépnek fel agresszíven. A következőek a problematika. Amidala fegyvere biztos látszódott. Innentől kezdődnek a gondok. Egyrészt, a geok is többé-kevésbé egyéniségek, ezt ebben az egy jelenetben is le lehet szűrni. Vagyis mindegyikük habitusuk szerint reagál. Volt ott vagy két tucat, ebből hét reagált hevesen. Két más fajú, idegen, ebből egy fegyveres entitás hatol be hívatlanul a munkahelyükre/otthonukba. Igen, lehetett volna felszólítás, csakhogy van ám itt egy kis bökkenő. A geok nem beszélik a közöset, Anakinék a geonosisit. Na most megint szóba kell hoznom a dream-team észkombájnságát, akik ugye A) leszálltak egy bolygóra, amiről gőzük sincs, B) leszálltak egy bolygóra, amiről alapszintű ismereteik vannak. Mindkét esetben ott a lényeges dolog: nem tudnak kommunikálni a helyiekkel, mivel nem ismerik a nyelvet. Mit hagytak az űrhajón? Naná, hogy a hatmillió nyelven beszélő protokoll droidot, ami olyan fajok nyelvét is ismerik, akiknek a dárda jelképezi a haditechnika csúcsát. Okos húzás volt! Tehát, a geonozisiak, ha megfeszülnek sem tudják megkérdezni Anakinéktól, hogy mi célból jöttek, meg legyenek már olyan kedvesek átadni a fegyvereiket és velük jönni. Amit lehet valamelyik meg is tett, elég sokat csicseregnek. :)

Másrészt, vegyél figyelembe a geonosisiak szemszögéből még valamit, pusztán az átfogó elemzés céljából. Ők honnét tudhatták volna, hogy ez a két illetéktelen behatoló a szép szóra együttműködéssel reagál? A betörőkre, pláne, a katonai létesítményekbe betörőkre az ilyen alapjáraton nem szokott jellemző lenni. Anakinék - még ha ők nem is tudtak róla -, akkor sem a helyi Pezz gyárba estek be. Ez a geok szemében már súlyosbító tényező. És igen, szóval, honnét tudhatták volna a geok, pláne, hogy Anakin már a támadás előtt rámarkolt a kardjára, hogy nem fognak az első felszólításra támadni? Te megmernéd azt kockáztatni, hogy a felszólításodra esetleg együttműködés helyett golyót kapsz a szemed közé? Mert ha így történik, akkor nem értél el semmit, de legalább meghaltál.

A geok szemszögéből tehát: két idegen, akik nem tartoznak a fajukhoz, nem beszélik a nyelvüket (jó, ezt első körben nem tudhatták), de láthatóan az egyik fegyveres (és ekkor nyugodtan feltételezhető, hogy a másik is, és nem koton után tapogatózott a köpenye alatt), illetéktelenül behatoltak az ő katonai gyárterületükre. Három választás áll egy egyszerű melósnak ilyenkor:

1) Elmenekül. Vagy megússza, vagy hátba lövik.

2) Megkísérli a kommunikációt, de valljuk be, ha az emberhez fegyveresek betörnek (mert itt akárhogy is ragozzuk, betörés esete állt fenn, és ezen a tényen senki sem változtathat, akit nem George Lucasnak hívnak), ezt az opciót nem veszi a lista élére. Ekkor a dolgok vagy rendeződnek békés úton, vagy szemközt lövik.

3) Megpróbálja lefegyverezni a behatolókat, aztán ráérnek kérdezősködni.

Hét geo a harmadik lehetőséggel próbált élni. A többi sok-sok geo meg az elsővel. A második meg kimaradt, legalábbis feltételezhetően. De most komolyan, annyira megbocsáthatatlan bűn, hogy nem kíséreltek meg beszélgetni fegyveres behatolókkal? Kezdjük azzal, hogy az ewokok is úgy kezdték, hogy fel akarták falni hőseinket. Persze ők plüssmacik, nem randa bogarak. :D

 

Szerintem Anakin akkor is felkockázza őket, ha tanárok és mutatópálcával esnek neki. Anakin Skywalkerről beszélünk, aki a Jedik elvét csak szajkózni tudja, talán hisz is bennük, de aszerint élni, nos, arra gyakorlatilag képtelen. Reakciója a támadásra minden ízben kimerül az agresszióban. Borzalmas Jedi lovag, de legalább első osztályú Sith Nagyúr. Nem is véletlen tért át a Sötét Oldalra és ott lett az egyik legnagyobb tag. Arról az emberről beszélünk, aki hirtelen felindulásból nőket és gyerekeket gyilkolt, és ezt újra megismétli egy olyan nő szerelméért, aki belehalt abba, amikor ezt megtudta. Bárkit levág, bárkit megöl, számára csak ez az egy útja létezik a konfliktuskezelésnek. Agresszív véleménycsere. És ez a humoros kiszólása jól jellemzi a karakterét: egy Jedi, aki a harccal viccelődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Te úgy beszélsz Anakinról és Padméról, mintha állig felfegyverzett kommandósok lettek volna. :D Pedig ránézésre abszolút nem tűntek veszélyesnek, szóval így kicsit erőltetett ez a fegyverkezési érved. Anakin fénykardját meg nem is láthatták, Padmé csillogó króm pisztolya meg maradt az övén. Az igazság az, hogy a geok meg se próbáltak kapcsolatba kerülni az idegenekkel, hanem egyből ki akarták nyírni őket. Ezt persze lehet magyarázni, csűrni-csavarni, de azt, hogy a hazaiak még a tárgyalás lehetőségét is alapból elvetették, nem lehet vitatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet felejtetek el, hogy mind a kialakul helyzet, mind az egyes szereplők (Anakin, Padmé, Dooku, Obi-Wan, geonosisiak, jedik, klónok) Palpatine kavarásának eredményei. Annak fényében, hogy a maguk módján MINDANNYIAN marionettbábként viselkedtek, még szép teljesítmény, hogy túlélték egyáltalán. (Padmé túlélése pl BIZTOSAN nem szerepelt Palpi tervei közt!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Elolvastam az írásod. Értem is meglepő módon.

Tehát akkor abban megegyezhetünk hogy nem értették egymás nyelvét. Én elismerem hogy Anakin hibázott a melós mészárlással de akkor sem lett volna semmi baja. Tökmindegy hogy 2 melóst vagy 100 ezert mészárol le úgyis halálra ítélik.

Na akkor egy fogós kérdés. Te hol szálltál volna le? Nyilván ha bírálod akkor van jobb megoldásod.

Elárulok neked egy titkot. De nehogy eláruld másoknak. Azt csak feltételeztem hogy a geok azért támadnak nehogy lebukjanak, Csak feltételezés, nem biztos, Nem tényként közöltem.

Amiben még óriásit tévedsz hogy én fekete -fehérben látom a világot. Az USA-ra gondolsz? Szerinted én tényleg annyira hülye vagyok hogy kritika nélkül elfogadom hogy ők a hős csávók? Komolyan te annyira nem ismersz ezek szerint hogy az már gáz.

Elmondtam neked is hogy azért védem szélsőségesen az USAt mert a jobbikos nagymagyar f*szjankók bírálják. Érted már? Ők annyira ostoba barmok hogy valakinek lennie kell aki védi a mundér becsületét. Hát ez vagyok én. DE. Látom a hibáikat is csak nem reklámozom. Még mindig nem világos? Majd ha objektíven elemzik egyszer az USA-t akkor nem szólok bele de amíg igazságtalan náci propagandaként bírálják addig Frenkie bácsi megvédi őket. Így már ok:? Téged is megvédenélek ha igaztalanul bántanának.

Szóval ha ostoba f*sznak gondolsz aki gondolkodni képtelen akkor írd meg nekem és akkor elfogadom tőled De akkor ne is Írj a témában.

 

Lásd úgy ahogy akarod, nem érdekel. De a lenézést mellőzd légyszíves. Lesz*rom a ha családtagjaiddal Dzséjtes vagy, de velem ha lehet ne tedd. Köszi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.