Ugrás a kommentre

A Geonosisi csata


Ajánlott hozzászólás

Te hol szálltál volna le?

Nem nekem szól a kérdés de annyit tudok hogy az eredeti forgatókönyv szerint a városban szálltak le, tárgyaltak volna, és ennek a végén kötnek ki Obi mellett az arénában. Aztán Lucas meglátta a droidgyáros terveket és úgy döntött, szálljanak le ott :) Gondolom a városban a geo dolgozókat se nagyon mészárolták volna eredetileg. Anakinnak addigra már megvolt a (karakterábrázolás szempontjából sokkal hangsúlyosabb) mészárjelenete a Tatuinon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, írtam én valahol is egy büdös szót is az USA-ról, ahhoz fűződ viszonyodról? :roll: Még csak nem is gondoltam ilyesmire, vagy bármire, amit leírtál abban a két bekezdésben! :pfff:

 

Ha én írtam volna a sztorit maradt volna az eredeti felállás. Tényleg tárgyalni mentek volna, aztán kattan a bilincs. Tiszta, korrekt megoldás, és távolról sem olyan zavaros, mint amit Lucas később belerakott. Nem kellett volna az ésszerűséget még öt perc akcióért felcserélni.

Vagy, kicsit komplikálom. Amidala lemegy tárgyalni, Anakin meg titokban besunnyog (egyrészt, így már valószínűbb, hogy abban az épületben kötök ki, ahol Obi-Want fogva tartják, és nem beesek random valahová). Aztán itt már lehet csűrni-csavarni, hogy kit miért és hogyan kapjanak el, de ha nem gond, nincs kedvem így hirtelen remake-elni az ep2-t, pláne, mert a kedvenc részem, amit nem nekem úgy jó, ahogy van (leszámítva a BR-en azt az egy-két percet).

Esetleg leszálltam volna valami olyan helyre, ahol Obi-Wan is landolt. A hegyek között jól el lehet rejteni egy hajót.

 

De részemről ez a parttalan vita itt és most le van zárva, még mielőtt még egy sörösüveg kárba vész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az tényleg vicces - így Dzséjt írását olvasva -, hogy Amidala a nagy diplomatikus eljárás megkezdésekor Threepiot az űrhajóban hagyja... :D Nem volt ez a mentőakció átgondolva, az egyszer biztos. Nem véletlenül érdemelte ki a "good job" jelzőt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Want is teljesen jogosan ítélték el, amiért engedély nélkül lépett be a Geonosis légkörébe, hát még utána a Padmé-féle mentőakció. A Köztársaság itt duplán agresszorként mutatkozott, semmibe véve egy Köztársaságon kívüli világ szuverenitását.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Want is teljesen jogosan ítélték el, amiért engedély nélkül lépett be a Geonosis légkörébe, hát még utána a Padmé-féle mentőakció. A Köztársaság itt duplán agresszorként mutatkozott, semmibe véve egy Köztársaságon kívüli világ szuverenitását.

Egy ártatlan világ esetén érthető lenne a dolog, de nem voltak azok hisz fegyverkeztek a Jedik és a Köztársaság ellen. Kb. oldalakon keresztül ezen ment a vita.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ártatlan világ esetén érthető lenne a dolog, de nem voltak azok hisz fegyverkeztek a Jedik és a Köztársaság ellen. Kb. oldalakon keresztül ezen ment a vita.

Mikor Obi-Wan a bolygóra tette a lábát, ezt még nem tudhatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is ártott senkinek. :)

Csak behatolt egy épületbe. Persze, később már ismert, hogy a Geonosis ellenséges bolygó, de akkor ezt még Obi nem tudhatta, aki szerintem először nem is tudta, hogy milyen planétára tévedt, hiszen csak Jangót követte.

Nem tudom amúgy, hogy a geonosisiak vajon érzékelték-e Obi-Wan hajóját, amikor átlépte a légkört. Ilyen esetben kapcsolatba kellett volna lépniük a számukra azonosíthatatlan járművel.

 

A háború így is úgy is kitört volna, ez a diplomáciai malőr remek ürügyként szolgált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az tényleg vicces - így Dzséjt írását olvasva -, hogy Amidala a nagy diplomatikus eljárás megkezdésekor Threepiot az űrhajóban hagyja... :D Nem volt ez a mentőakció átgondolva, az egyszer biztos. Nem véletlenül érdemelte ki a "good job" jelzőt. :D

 

 

Mert nem volt idő rá. Kenobit bármikor megölhették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nem volt idő rá. Kenobit bármikor megölhették.

Nem volt rá idő, nem volt rá idő: akkor a tárgyalgatásokra van idő? Azalatt is kivégezhetik. Azzal, hogy Padmé nem vitte magával Threepiot, kvázi majdhogynem esélyt sem adott a tárgyalásnak. Igazából fogalma sem volt, hogy mi lesz most, csak gondolta, hogy majd maguktól alakulnak a dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rá idő, nem volt rá idő: akkor a tárgyalgatásokra van idő? Azalatt is kivégezhetik. Azzal, hogy Padmé nem vitte magával Threepiot, kvázi majdhogynem esélyt sem adott a tárgyalásnak. Igazából fogalma sem volt, hogy mi lesz most, csak gondolta, hogy majd maguktól alakulnak a dolgok.

 

 

Esélyt azért adott mert hátha beszélik a közös nyelvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

A klónok támadása... Támadtak, támadtak, de végül is nem ők robbantották ki a háborút.

A geonózisi csatát és ezzel a klón háborúkat igenis a Köztársaság robbantotta ki, amikor a jedik mint a Köztársaság rendfenntartó szervezete mindenféle tárgyalás és diplomáciai módszer nélkül nyíltan és agresszívan felléptek egy szeparatisa bolygó igazságszolgáltatása ellen és "túszul ejtették" a vezérkart (itt ugye Windura célzok amikor a páholyban fegyvert szegezett Dookuékra). A Szeparatista mozgalom akkor jogszerű védekező magatartást folytatott

Az első lépéseket a szeparatisták tették meg.

A köztársasági klón sereget már akkor megrendelték, amikor a CIS még csak Sidious és Dooku fejében létezett, szóval ki is kezdte előbb a fegyverkezést? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A geonózisi csatát és ezzel a klón háborúkat igenis a Köztársaság robbantotta ki, amikor a jedik mint a Köztársaság rendfenntartó szervezete mindenféle tárgyalás és diplomáciai módszer nélkül nyíltan és agresszívan felléptek egy szeparatisa bolygó igazságszolgáltatása ellen és "túszul ejtették" a vezérkart (itt ugye Windura célzok amikor a páholyban fegyvert szegezett Dookuékra). A Szeparatista mozgalom akkor jogszerű védekező magatartást folytatott

Obi-Wan hivatalos (jedi és köztársasági) küldetésen követett egy fejvadászt, aki egy köztársasági szenátor ellen követett el merényletet. Ezután leleplezett egy Köztársaság-ellenes összeesküvést, amely keretében droidhadsereget hoztak létre ellenük. Erre elfogták, majd elfogtak egy másik jedit és egy szenátort is, akiket kérdés nélkül halálra ítéltek és a nyilvános kivégzésük volt. Azért ezt nem mondanám törvényesnek. ;)

Megérkeztek a jedik leszámolni a nyíltan rendszerellenes szeparatistákkal. A droidokat pedig már a klónok megérkezése előtt beküldték megölni a "Köztársaság rendfenntartóit".

 

A köztársasági klón sereget már akkor megrendelték, amikor a CIS még csak Sidious és Dooku fejében létezett, szóval ki is kezdte előbb a fegyverkezést? ;)

Na most megint méhkasba fogok nyúlni. :)

Szerintem nem a Köztársaság rendelte meg a klónhadsereget, ahogyan azt a Kaminon állították. Dooku keze volt ebben az egészben, de már nem, mint jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan hivatalos (jedi és köztársasági) küldetésen követett egy fejvadászt, aki egy köztársasági szenátor ellen követett el merényletet. Ezután leleplezett egy Köztársaság-ellenes összeesküvést, amely keretében droidhadsereget hoztak létre ellenük. Erre elfogták, majd elfogtak egy másik jedit és egy szenátort is, akiket kérdés nélkül halálra ítéltek és a nyilvános kivégzésük volt. Azért ezt nem mondanám törvényesnek. ;)

Megérkeztek a jedik leszámolni a nyíltan rendszerellenes szeparatistákkal. A droidokat pedig már a klónok megérkezése előtt beküldték megölni a "Köztársaság rendfenntartóit".

Csak közben Kenobi mester kémkedett a Szeparatista Vezérkar gyűlésén, rögtön azután hogy engedély nélkül leszállt egy köztársasági hatókörön kívül eső bolygón. Anakin meg Padmé mészárlást hajtott végre egy geonózisi gyártelepen, ráadásul ők is illegálisan szálltak le. Ezek a bűnök a legtöbb helyen halálbüntetéssel járnak (vagy ahol nincs ilyen, akkor ott is a legszigorúbb büntetést alkalmazzák). És mint egy önálló államszervezet a CIS-nek minden joga megvolt, hogy saját hadsereget állítson, és hogy saját igazságszolgáltátsa legyen.

Na most megint méhkasba fogok nyúlni. :)

Szerintem nem a Köztársaság rendelte meg a klónhadsereget, ahogyan azt a Kaminon állították. Dooku keze volt ebben az egészben, de már nem, mint jedi.

Felmerül a kérdés honnan jött akkor a pénz, mert nem hiszem, hogy a sitheknek ekkora tartalékaik lettek volna, és Dooku vagyona is valószínűleg kevés ehhez, szóval mivel a Köztársaság nevében rendeték meg a Köztársaság pénzéből, szerintem kijelenthetjük, hogy az a Köztársaság serege volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mielőtt belemelegedtek, inkább olvassátok vissza a topicot. Pár oldalon át nem is oly régen (tavaly nyáron) vitáztunk róla, azóta nem is volt itt új téma, szóval közvetlen alattatok ott van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A geonózisi csatát és ezzel a klón háborúkat igenis a Köztársaság robbantotta ki, amikor a jedik mint a Köztársaság rendfenntartó szervezete mindenféle tárgyalás és diplomáciai módszer nélkül nyíltan és agresszívan felléptek egy szeparatisa bolygó igazságszolgáltatása ellen és "túszul ejtették" a vezérkart (itt ugye Windura célzok amikor a páholyban fegyvert szegezett Dookuékra). A Szeparatista mozgalom akkor jogszerű védekező magatartást folytatott

 

Ezt te komolyan gondolod? Ez egyszerűen nem igaz. Az igazság pb69 oldalán van. Ki akartak végezni Jediket. Milyen agresszivitás? :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mielőtt belemelegedtek, inkább olvassátok vissza a topicot. Pár oldalon át nem is oly régen (tavaly nyáron) vitáztunk róla, azóta nem is volt itt új téma, szóval közvetlen alattatok ott van. :D

Megtörtént. :)

 

Engem nem igazán győznek meg az érvek a (halál)büntetés jogossága mellett.

Obi-Wan nem csak úgy random bóklászott a vakvilágban, aztán engedély nélkül leszállt kémkedni egy teljesen független bolygón.

Padmé Amidala a Köztársaság legfelsőbb szervezetének szenátora. Ellene elkövettek egy merényletet, a fejvadászt pedig sikerült lokalizálni, Obi-Wan egy teljesen hivatalos, a főkancellár és a Jedi Tanács által elrendelt nyomozás keretében követte. Eközben az illető megpróbálta megölni, majd leszállt egy olyan bolygón, ami hemzsegett a Szeparatista Szövetség hajóitól. A CIS nem egy kiscserkészekből álló csoport, hanem egy egyre nyíltabban Köztársaság-ellenes szerveződés.

Arról már nem is beszélve, hogy egy illegális droidgyárat találtak ott. Hogyan lehet illegális ha független a bolygó? Valószínűleg úgy, hogy a Kereskedelmi Szövetségnek, CIS-nek tiltva volt ilyen jellegű hadi tevékenység. Aztán persze az is kiderül, hogy ott egyezkednek a Köztársaság megbuktatásáról.

Padmé és Anakin, ill. később a jedik és a klónok a Köztársaság képviselőinek (Obi-Wan, Padmé, jedik, stb.) kiszabadítására jöttek. Nyilván majd engedélyt kérnek, miután kiderültek ezek a dolgok.

 

Nem tudom konkrétan honnan volt a pénz, valószínűleg innen-onnan. Sok gazdag "szponzora" volt Dookuéknak, akár a Köztársaságtól is csúsztathatott egy keveset Palpi. Ettől még nem mondanám, hogy a Köztársaság rendelte.

(Ha én pl. a tőled lopott pénzt kiegészítem a máshonnan lopottal és a sajátommal, majd a nevedben felbérelek egy bérgyilkost, akkor Te leszel a bűnös megrendelő?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtörtént. :)

 

Engem nem igazán győznek meg az érvek a (halál)büntetés jogossága mellett.

Obi-Wan nem csak úgy random bóklászott a vakvilágban, aztán engedély nélkül leszállt kémkedni egy teljesen független bolygón.

Padmé Amidala a Köztársaság legfelsőbb szervezetének szenátora. Ellene elkövettek egy merényletet, a fejvadászt pedig sikerült lokalizálni, Obi-Wan egy teljesen hivatalos, a főkancellár és a Jedi Tanács által elrendelt nyomozás keretében követte. Eközben az illető megpróbálta megölni, majd leszállt egy olyan bolygón, ami hemzsegett a Szeparatista Szövetség hajóitól. A CIS nem egy kiscserkészekből álló csoport, hanem egy egyre nyíltabban Köztársaság-ellenes szerveződés.

Arról már nem is beszélve, hogy egy illegális droidgyárat találtak ott. Hogyan lehet illegális ha független a bolygó? Valószínűleg úgy, hogy a Kereskedelmi Szövetségnek, CIS-nek tiltva volt ilyen jellegű hadi tevékenység. Aztán persze az is kiderül, hogy ott egyezkednek a Köztársaság megbuktatásáról.

Padmé és Anakin, ill. később a jedik és a klónok a Köztársaság képviselőinek (Obi-Wan, Padmé, jedik, stb.) kiszabadítására jöttek. Nyilván majd engedélyt kérnek, miután kiderültek ezek a dolgok.

 

Nem tudom konkrétan honnan volt a pénz, valószínűleg innen-onnan. Sok gazdag "szponzora" volt Dookuéknak, akár a Köztársaságtól is csúsztathatott egy keveset Palpi. Ettől még nem mondanám, hogy a Köztársaság rendelte.

(Ha én pl. a tőled lopott pénzt kiegészítem a máshonnan lopottal és a sajátommal, majd a nevedben felbérelek egy bérgyilkost, akkor Te leszel a bűnös megrendelő?)

 

Nagy tapsot érdemelsz. Tökéletesen látod a dolgokat az egyetemes erkölcsök alapján. Minden szavaddal egyetértek. :clap: :clap: Még az a kém aki egy Köztársaság megbuktatásár összejött szövetséget figyel. Hát az a dolga. Ez olyan mintha a bűnözők elkapnának egy rendőrt és a rendőrség nem akarná kimenteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a háborúkat és a politikát nem egyetemes erkölcsök alapján vívják. ;) Ha úgy lenne, nem háború és politika lenne, hanem békesség és barátság. :)

 

 

Nézd nekem itt meggyőződésem hogy a Köztársaságnak és a Jediknek volt igaza erkölcs nélkül is. Kenobi egy fejvadászt követett aki rátámadt és fel lett fedve egy hadsereg amiről a Jedik nem tudnak. Hagyta volna a csudába a nyomozást ne ment volna Jango után? Ez elég életszerütlen. Utána meg meg talál egy szövetséget akik között ott vannak az EP1 rosszfiúi a Kereskedelmi Szövetség tagjai és még ő a hibás mert kémkedik? Ki az az ökör aki ilyenkor azt mondaná hogy uraim hagyjuk a francba az egészet. Nem kell csúnyaságon törnie a fejét Dookunak és a többinek és akkor nem fogják figyelni őket. De az hogy én rosszat cselekszem háborút akarok kirobbantani a Köztársaság ellen és kémkednek utánam ezen Köztársaság békeharcosai és elkapom akkor még én akasszam fel? Hisz én vagyok a bűnös. Tudom a bünőzőknek van egyfajta eltorzult értékrendjük de ez akkor is nonszensz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szép és jó, és én is a Köztársaság pártján állok ezúttal, megvolt a casus belli, a Szeparatista mozgalom merénylete a Szenátus egy szenátora ellen. Ennél kevesebbért is lehet háború indítani. De a Szeparatistáknak ott voltak még a fegyverek és a nyílt kijelentés, hogy ezeket használva akarják majd a követeléseiket érvényre juttatni. Szóval a Köztársaság megelőző csapása helyes volt.

Én mindig is csak a szegény kis gyári munkásokat sajnáltam, akit Anakin felaprított, "diplomáciai megoldás" címen.

Meg még azt fájlalom, hogy ennél ostobább módon nem is lehetett volna háborút kezdeni, de hát ez Yoda sara, aki csak a béke őre, nem katona. Nem csoda, hogy idétlen haditerv mentén haladtak szegény klónok. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Mivel a Köztársaság egy demokratikus intézmény, így a tagrendszereknek jogukban áll kiválni. Éppen ezért a Konföderáció megalakulása egyáltalán nem törvénytelen, hiszen sehol sincs kimondva, hogy csak egy csillagközi szervezet létezhet a Galaxisban.

 

- Obi-Wan engedély nélkül behatolt egy semleges bolygó légkörébe, ahol aztán kémkedett. Ugyanezt tették később Padmé-ék is, akik ráadásul el kezdtek gyilkolászni. A geonosisiak részéről a halálbüntetés érthető.

 

- Jango üldözésekor még nem lehetett tudni, hogy a CIS a megbízó. Mikor a fejvadász leszállt a Geonosis felszínére, Obi-Wannak a diplomáciához kellett volna folyamodnia, ahol a Köztársaság és a Szenátus nevében kérhette volna a gyanúsított kiadatását.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A náci Németországba betör egy amcsi kém. Akkor most ő bűntettet követ el? Ez az eset hasonló. Lehet magyarázni jobbra-balra, de azt elvitatni nem lehet, hogy épp egy droid hadsereget gyártottak a Köztársaság leigázásához. Lehet, hogy kezdetben Anakinék voltak a kémek, de később minden a visszájára fordult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Mivel a Köztársaság egy demokratikus intézmény, így a tagrendszereknek jogukban áll kiválni. Éppen ezért a Konföderáció megalakulása egyáltalán nem törvénytelen, hiszen sehol sincs kimondva, hogy csak egy csillagközi szervezet létezhet a Galaxisban.

Nem a CIS megalakulásával van a gond. Nem is a szervezettel és azzal amit képvisel. Hanem azzal, ahogy szervezkednek a Köztársaság ellen. Padménak se véletlenül ugrik be Dooku és a szeparatisták.

A Kereskedelmi Szövetségtől nyilván nem csak a kereskedési jogot vonták meg az 1. rész után, hanem bizonyos fegyverkezési kötöttség is vonatkozott rájuk. Ezért mondhatta Obi-Wan, hogy illegális droidgyárat talált. A Kereskedelmi Szövetség ráadásul "tagja" volt a Köztársaságnak és persze pont ott voltak a hajóik. Mindenki tudta, hogy a szeparatisták oldalán állnak, csak épp nem tudták konkrétan rájuk bizonyítani.

 

- Obi-Wan engedély nélkül behatolt egy semleges bolygó légkörébe, ahol aztán kémkedett. Ugyanezt tették később Padmé-ék is, akik ráadásul el kezdtek gyilkolászni. A geonosisiak részéről a halálbüntetés érthető.

- Jango üldözésekor még nem lehetett tudni, hogy a CIS a megbízó. Mikor a fejvadász leszállt a Geonosis felszínére, Obi-Wannak a diplomáciához kellett volna folyamodnia, ahol a Köztársaság és a Szenátus nevében kérhette volna a gyanúsított kiadatását.

Obi-Wan folyamatosan haladt a nyomozásban. Mindig pont annyi nyomot talált, ami indokolta a további kutakodást.

Meg akarták ölni Padmét, elment védeni. Jöttek a férgek, ráugrott a droidra és eljutott a bérgyilkosig. Azt lelőtték egy nyíllal, ami Kaminora vezette. Egyébként Kamino is semleges rendszerben van, de leszállt, mert utána kellett járnia a dolognak. A hadsereg mellett megtalálta a keresett fejvadászt, aki meg akarta ölni, majd elmenekült. Nyilván menni kellett utána. Ekkor megint meg akarta ölni, majd leszállt egy semleges bolygón, ami persze dugig volt CIS és TF hajókkal. Persze, hogy Obi is ment utána. Aztán leleplezte az összeesküvést, nyilván kutatott tovább. Aztán elfogták.

Na de mégis hol kellett volna visszakoznia? Hagyja veszni a nyomot, mert semleges zónába vezetik? Bizony a hatóságoknak jogukban áll akár "illegális" eszközökkel is élni.

Onnantól pedig, hogy lejelentett mindent, már megvoltak a bizonyítékok, mielőtt megtámadták. Anakin és Padmé jogosan mentek kiszabadítani. Ahogy később a többi jedi is. Amikor pedig a jedik csapdába estek, akkor a klónok is jogosan érkeztek.

Anakin viselkedése más dolog. De nem is ő lett volna, ha nem kaszabol le mindenkit az első adandó alkalommal. :) Én se értettem egyet a módszerével, de ő sajnos ilyen. Ennek ellenére azt nem mondanám, hogy jogtalanul volt ott, ahol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, hisz az ellenségnek kémkedett. Ez mindenhol halálos bűn.

Ja várjunk. Akkor itt van a félreértés.

Mi (én legalábbis) nem azt vitatjuk, hogy a CIS szemszögéből nézve, ők joggal ítélték őket halálra. Hanem azt, hogy a Köztársaság szemszögéből nézve viszont nem.

Tehát a Köztársaság és a jedik nem tehetők felelőssé azért, mert odamentek, hisz helyesen cselekedtek. Nem az ő hibájukból robbant ki a háború.

Nyilván a szeparatistáknak ők kémek és ellenségek, akiket el kell tüntetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.