Ugrás a kommentre

A Geonosisi csata


Ajánlott hozzászólás

A "mind elbuknak" csak egy droid :) Kit Fisto csak C-t és a mögött álló rohamdroidot lökte fel. Szerintem ebben nincs semmi baki.

C3Po mögött négy droid állt. Első elbukott, a második nem, a 3-4 szintén elfeküdt. Ez hiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

C3Po mögött négy droid állt. Első elbukott, a második nem, a 3-4 szintén elfeküdt. Ez hiba.

Négy! :) Az én verziómban összesen egy droid áll még közvetlen C mögött... illetve lelassítva látható még a háttérben egy második feldőlő droid, de azt a közeli Jedi visszapasszolt lövedéke nyúvasztja meg.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Négy! :) Az én verziómban összesen egy droid áll még közvetlen C mögött... illetve lelassítva látható még a háttérben egy második feldőlő droid, de azt a közeli Jedi visszapasszolt lövedéke nyúvasztja meg.

Jajjjj nézd már meg! Lehet, hogy a számokat illetően tévedtem, de akkor is jól láttam szvsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétszer néztem már meg, ötször lassítva (mármint, kétszer indítottam el az avi-t).

Háááát....ha neked 1:49:12 -nél minden egy vonalban lévő droid egyszerre zuhan a földre, akkor két külön verziót nézünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

frenkie kérdésére válaszolva: ami miatt nem tetszik annyira a Geonosisi csata - egyrészt maga a kivitelezés minősége. Vannak jelentek, ahol nekem túlságosan látszik, hogy a klónok CGI-k. Szerencsére ritkán ütközik ki, de itt nagyon, ami egy élő-szereplős filmnél azért durva. A legrosszabb az amikor Yodát mutatják az egyik parancsnokkal, meg az amikor a klónok meghuzzák a karokat a közös tűzelés elött vagy amikor a rakétát követi a kamera és belecsapodik a kis-lépegetőbe... ezek nekem olyanok mintha valami videojátékból lennének kiszedve. Az elmúlt pár évben persze valamelyest megszoktam ezeket, de először szó szerint sokkoló volt.

 

Másrészt a bemutató elött rengeteg látványterv és néhány animaticsos beszámoló volt ismert: én minden spoilert faltam és azok alapján rengeteg jó ötlet volt várható. Az egyik látványterven pl. egy sziklavájat látszik, amiben geonosisiak bújnak és egy óriási köztársasági gép készül kilőni rájuk a rakétákat. Most azokról a jelentésekről nem is szólva, amikben arról volt szó, hogy a csata majd minden részlete ki lesz dolgozva és a csatatéren orvosok fognak rohangálni, meg kezelni a sebesülteket. Ebből és sok minden másból sem lett semmi. Ami maradt helyette az viszont nem szakad meg attól hogy ötletesnek tünjön. A zoomolásokkal ugyan van egy kis próbálkozás, de ez kevés. Mintha túl későn derült volna ki, hogy pontosan mit is kell majd itt bemutatni. Rohan két sereg egymásnak és hogy mi történik a találkozásukkor az pár villanásból meg a Yoda mellett álló parancsnok jelentéséből kell kiderüljön. Pedig ha valami kapcsán, hát pont az inditócsatánál elvártam volna, hogy Lucas bedob minket a sűrűjébe és olyan gigászi ütközetet rak oda, hogy leesik az állunk. Az én állam azonban fenmaradt. Még a csata intenzitását se sikerült átéreznem. Össz-vissz két mozzanat van amivel megvagyok elégedve: a gömbalakú szeparatista gép lezuhanása és az ahogy utána a porfelhőben lőnek a klónok és az ahogy Dookut követik Anakinék a sivatag felett. Minden ezen kivül eső jelenet nekem művi és lapos... volt elsőre... azóta próbálok barátkozni vele. Most már megszoktam, de nem a kedvenc szegmensem az SW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg vagyok döbbenve Bomarr. :o:D Eddig jól titkoltad, hogy ez a csata ennyire nem jön be. :D Nekem az egyik kedvencem. Szerintem elég monumentális, a klónok pedig abszolút hihetőek, semmi cgi ízt nem éreztem rajtuk. Videójáték hangulatot meg főleg nem. Főleg akkoriban. Azért 2002 -ben még messze nem voltak olyan minőségi grafikás játékok mint manapság. No de ízlések és pofonok, nekem ez a csata nagyon simán TOP3-as. A csata és a háború kibontására egyébként is ott van a TCW. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtaláltam az ide vonatkozó sw.hu-s irásomat. Meglepően visszafogott. Úgy tünik nem is igazán mertem beirni mennyire nem tetszett. Csak annyit irtam hogy: "A CGI mégis leginkább a klónharcosoknál zavart. Hisz simán lehetett volna élöszereplökkel forgatni :D" [...] "Végén jött a csata. Az nagyon zavart amikor Windu leszállt az egyik szállitóról és odament az egyik klónharcoshoz aki persze CGI volt és elkezdett neki magyarázni. Mér nem igazi az a klón???"

 

De tényleg nem irtam le, hogy ugy az egész csata nem volt valami hihető nekem. Asszem szégyeltem volna bevallani :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem semmi gond azzal, hogy valakinek nem tetszik valami a filmekből.Az m,ár fanatizmus lenne ,ha minden klappolna.Én pl baromira unom az EP 4-ben mikor Artu és C3PO sétálgat a sivatagban.

 

Jaja, örülök, hogy ezt irod. És hát a több, mint 12 órás Saga-ba belefér, hogy pár percre kevésbé legyen ütős :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, örülök, hogy ezt irod. És hát a több, mint 12 órás Saga-ba belefér, hogy pár percre kevésbé legyen ütős :D
Nahát azért, hogy nem lenne ütős az elég erős szerintem. :D Maradjunk annyiban, hogy nálad nem üt. :D Kicsit kardoskodok mellette, mert imádom ezt a csatát.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahát azért, hogy nem lenne ütős az elég erős szerintem. :D

Nem azt írta, hogy nem ütős, hanem, hogy kevésbé ütős :D Én imádom ezt a csatát, főleg azután nyűgözött le a technikai megvalósítása, hogy megtudtam: a klónok végig CG-k. Persze gyanítottam, hogy itt-ott, főleg a tömegjeleneteknél nem valódiak, de hogy akkor is, amikor egy élő szereplővel kommunikálnak, az fel sem tűnt, fel sem merült. Nekem 2002-ben tökéletesen élethű volt. Később persze már feltűnt (főleg, miután az sw.hu-n valaki megmondta :D ), pláne az ep3 megérkeztével, ahol még tökéletesebbek lettek a CG klónok, ma meg, mikor éppen forradalmi Avatarok, döbbenetesen részletes Transformerek és a fene tudja még mi nincsen már, azért feltűnő az a 7 év. De akkor engem sikeresen átvertek, pedig milyen büszke voltam rá, hogy mindig kiszúrom a trükköket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Válaszolva a Heroes of both Side topicban elkezdett témára.

 

Bár hozzáteszem, a geonozisiak nem teljesen ártatlanok a témában: örömmel és élvezettel asszisztáltak volna három ember nyilvános kivégzéséhez, és aztán a segítségükre érkező társaik elpusztításához.

Ami a geok szemszögéből teljesen jogos kivégzés volt. Obi-Wan kém volt, Anakin és Padmé pedig a kémet jöttek megszöktetni úgy, hogy beosontak, majd elkezdték halomra ölni a gyár munkásait és biztonsági őreit (az első geo, akit Anakin félbehasít, csavarkulccsal támadott, a következő három pedig teljesen fegyvertelen volt - szerintetek jogosan lettek ketté nyisszantva, a saját munkahelyükön/otthonukban?). Szóval, a geonosisiak szemszögéből az arénában egy kémet és a megszöktetésére érkező két tömeggyilkost végeztek volna ki nyilvánosan. Majd persze, hogy harcba szálltak az elítélt bűnözők megszöktetésére érkező, a bolygójukon immár agresszíven és nyílt katonai támadással fellépő Jedi sereg ellen. Úgyhogy azt hiszem, a geok joggal vannak a szeparatisták oldalán és nézik szörnyetegeknek a Jediket. Elvégre azok kémkedni, a civiljeiket leölni és háborúzni jöttek a világukra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ha droidokat gyártanak egy háborúhoz, akkor ne csodálkozzanak, ha a saját fejükre hozzák a bajt. Arról nem is beszélve, hogy aktívan közreműködtek a HCS tervezésében is...
Így van! A geok nem ártatlan báránykák. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ha droidokat gyártanak egy háborúhoz, akkor ne csodálkozzanak, ha a saját fejükre hozzák a bajt. Arról nem is beszélve, hogy aktívan közreműködtek a HCS tervezésében is...

Senki nem mondta, hogy háborúra készítették sereget. Egy olyan méretű szervezetnek, mint a konföderáció természetes, hogy legyen hadserege, pl önvédelem céljából is. És azért lássuk be, a háborút nem ők kezdték el, a nyitó lépést a jedik tették. Ha Gunray nem akarja megöletni Amidalát, ki tudja, meddig élhetett volna egymás mellett a Köztársság és a Konföderáció(bár Sidious talált volna módot a háború beindítására. A Halálcsillag tervezésében pedig csak a mérnökeik vettek részt. Egy népet nem kell azonosítani néhány egy kisebb rétegével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ha droidokat gyártanak egy háborúhoz, akkor ne csodálkozzanak, ha a saját fejükre hozzák a bajt. Arról nem is beszélve, hogy aktívan közreműködtek a HCS tervezésében is...

Tehát nyugodtan lemészárolható a Haltech-nél vagy a Keserű Műveknél (aki nem tudná: az előbbi fűzfői lőszergyár, az utóbbi egy magyar fegyvergyár) dolgozó Józsi bácsi és Irma néni is, akiknek valójában közük nincs a háborúkhoz, nem is láttak olyat, csak a TV-ben, de bűnösök, mert lőszergyárban dolgoznak. És az a katona sem lesz bűnös, aki AK-val felszerelve lövi halomra a csavarkulccsal és ököllel hadonászó munkásokat. Azért ez eléggé érdekes nézet.

Arról nem beszélve, hogy a geonosisi társadalomban csak a szárnyas geok a katonák, így még össze sem lehet őket keverni. Az a négy, akiket Anakin lemészárolt a gyár üzemi kéményénél bejáratánál, soha a büdös életbe nem ment volna frontra. Az arénában sem véletlen menekültek el ők, és maradtak csak a szárnyasok.

És azt se feledjük, hogy a geok szemszögéből (sőt, az egész szeparatista mozgalom szemszögéből) a Köztársaság volt az agresszor fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát nyugodtan lemészárolható a Haltech-nél vagy a Keserű Műveknél (aki nem tudná: az előbbi fűzfői lőszergyár, az utóbbi egy magyar fegyvergyár) dolgozó Józsi bácsi és Irma néni is, akiknek valójában közük nincs a háborúkhoz, nem is láttak olyat, csak a TV-ben, de bűnösök, mert lőszergyárban dolgoznak. És az a katona sem lesz bűnös, aki AK-val felszerelve lövi halomra a csavarkulccsal és ököllel hadonászó munkásokat. Azért ez eléggé érdekes nézet.
A klasszikus példa. A halálcsillagon hány ártatlan civil halt meg? Luke Skywalker egy tömeggyilkos!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klasszikus példa. A halálcsillagon hány ártatlan civil halt meg? Luke Skywalker egy tömeggyilkos!

A Halálcsillagon valószínűleg egy sem, vagy legalábbis nagyon-nagyon minimális, mert katonai bázis volt, ami már masszívan működött. A II. Halálcsillagon már halhattak meg munkások, de azt tudtommal Wedge és Lando lőtték széjjel, szóval mi köze Luke-nak hozzá? :)

Azért van különbség háborús zónában, háborús időben katonai objektumon dolgozó civil halála, és civil gyárban (mivel a fegyvereket még a Star Wars univerzumában is civil vállalatok gyártják) dolgozó, nem háborús helyzetben bekövetkező civil halála között. A II. Halálcsillag katonai célpont volt háborús zónában, háború idején, és katonai felügyelet alatt volt. A geonosisi droidgyár viszont civil kézen volt, (akkor még) nem háborús zónában, és a háború csak órákkal később tört ki.

Más példával élve: ha bemegy egy tálib a Keserű Művekhez - nem kopogtatva a garázsbejárón keresztül - és legéppuskázza az ott dolgozókat, mi magyarok leszünk elítélve, mert fegyvert gyártottunk, vagy a tálib, mert legéppuskázta a dolgozókat? Pedig Afganisztánban szolgál magyar katona, szóval elmondható, hogy háborús a viszonyunk a tálibokkal, így azok joggal támadhatnak minket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt csak arra próbált rávilágítani, hogy a geonosisiak joggal utálják a jediket, szerintem teljesen jó, észérvekkel.
Ez tény, erre nem kell rávilágítani. ;) Gondoltam, hogy nem a Jedik a kedvenceik. Most nincs agyi kapacitásom ilyen nyakatekert levezetésekhez.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Már ne haragudj, de nézzük már sorrendben az eseményeket. Először a bolgón létrehoztak egy droidgyárat ami katonai droidokat gyártott, ott ülésezett a Szeparatista vezérkar mely nyíltan a Köztársaság ellen volt. Erre odament a Köztársaságból egy Jedi hogy a Köztársaság ellenségei(a Geonosis is tagja volt) ellen kémkedjen. Elkapták. Te pedig jogosnak tartod a kivégzését. Tulajdonképpen a következőt véded.: Van egy terroristacsoport mely ideggázt akar elengedni Los Angelesben. Én mint a rendörség tagja odamegyek kihallgatni őket, hogy megakadályozzam a tömeggyilkosságot. Elkapnak és ki akarnak végezni. Holott semmi joguk nem lenne hozzá hisz ők készültek rosszra én meg a jó vagyok.

Ugyanez van Geonosidon. Háborúra készültek Obi-Wan ezt akarta megakadályozni a kémkedéssel. Ennyi. Az meg természetese hogy jönnek kiszabadítani a fogságból. Elöször is rátámadtak Anakinra. A futószalagon is állandóan támadták. Mit csinált volna? Hagyja hogy belelökjék az olvadt fémbe? Csak védekezett.

Nagyon helyesen viselkedtek a Jedik. Ne állítsuk már be őket gyilkosoknak. Ők az igazság és a béke védelmezői. Pontosan ezt tették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki nem mondta, hogy háborúra készítették sereget. Egy olyan méretű szervezetnek, mint a konföderáció természetes, hogy legyen hadserege, pl önvédelem céljából is. És azért lássuk be, a háborút nem ők kezdték el, a nyitó lépést a jedik tették. Ha Gunray nem akarja megöletni Amidalát, ki tudja, meddig élhetett volna egymás mellett a Köztársság és a Konföderáció(bár Sidious talált volna módot a háború beindítására. A Halálcsillag tervezésében pedig csak a mérnökeik vettek részt. Egy népet nem kell azonosítani néhány egy kisebb rétegével.

 

Gondolom viccelsz mikor azt írod hogy a Jedik kezdték a háborút. Hogyan kezdték? Ird már le nekem légyszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.