Ugrás a kommentre

A Geonosisi csata


Ajánlott hozzászólás

Frenkie, ha te elhiszed, hogy egy csavarkulccsal akár csak megérinteni lehet egy Jedi lovagot, különösen, ha az a kiválasztott, akkor nagyon nem egy mozifilmet nézünk. Ölni bármivel lehet, a puszta kezeddel is, most akkor a Jedik vágjanak le mindenkit, akik feléjük lengetik az öklüket? Te nem érted a Jediség lényegét, úgy látom. És békepártihoz képest elégé gyilokpárti vagy.

Amúgy fejbe kólinthatsz, ha előtte átestem a SEAL kiképzésén és a kezembe vehetek egy csőre töltött M4-est, hogy meglegyenek a filmben prezentált erőviszonyok. Aztán majd meglátjuk, hogyan tudsz te ölni azzal a csavarkulccsal. ;):)

 

Megnéztem megint a videót hátha nem hiszek a szememnek. De jól láttam. Mennek a folyosón NEM látni náluk fegyvert(az egy dolog hogy mi tudjuk hogy van de a geok nem látják, persze ha látnák is akkor sem lenne gáz hisz tudják hogy Jedik fénykardot viselnek és ha rájönnek hogy Jedi a gyerek akkor már azt is tudják hogy nem fog támadni ezért nem is kell megtámadni) Majd a falból sok geo kijön é MIND nekik támad. Nem egy darab csavarkulccsal(ha így lenne azt mondom igazad van) egy geo hanem nagyon sok geo egyszerre támad. Mindent nem tudja hatástalanítani még egy Jedi sem vérontás nélkül. Hidd el ismerem a Jediség lényegét, Jinn elég jól bemutatta. Senki nem mondta hogy nem ölhetik meg a hullámban rájuk támadó ellenfelet.

Én szerintem meg te nem érted a rend lényegét. Én nagyon békés vagyok, de ha aljadék embereket látok azokat nem bánnám ha a rendőrség kinyírná. Azaz egy terroristát azonnal ki kell nyírni vagy egy gyilkost is stb. Én a békés együttélés mellett vagyok ahogy a többség. Viszont tudom hogy az állattá váló ember abból ért ha darabokra verik szét. Abból nem ha szépen mondanak nekik valamit.

Úgyhogy a Jedik egyfajta rendőrök is ami azt jelenti hogy a rossz embereket bizonyos esetekben megölik. Pl ha túszokat ejt egy ember Coruscanton biztos hogy kinyírják nehogy megöljön ártatlanokat.

De különben hadd kérdezzem már meg hogy szerinted mit kellett volna tennie Anakinnak? A kéményen azért érkeztek mert azt hitték leszállóhely látták a füstöt, leszálltak. Azt meg nem tudták hogy katonai telep és droidokat gyártanak. Ne mondd már hogy az USA-ban ha egy kiránduló család betéved egy katonai támaszpontra agyonlövik őket. Megkérik hogy távozzanak. Miért is nem tették ezt a geok? Hát azért mert pontosan tudták hogy rosszban sántikálnak a droidhadsereg készítéssel és nehogy lebukjanak ki akarták nyírni a behatolókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Frenkie, nem tudom, te mit néztél, de az én ep2 példányomban baromira nincs ilyen, hogy a geok azért támadnak, mert nem akarnak lebukni ( :hmm: ), meg tudják, hogy Jedi kóbászolt be közéjük (amikor még Watto sem ismert fel egy Jedit, teljesen reális, hogy egy mezei geo munkás lazán felismer egyet :glasses: ), és pláne nem több száz geo támad hullámokban (még az arénában sincs ennyi :pfff: ), meg Anakinék a füstből arra következtettek, hogy az leszállóhely ( :o ), és még fegyvert sem látni ( :clap: ).

 

Amúgy már leírtam, élő szóban is elmondta: használhatta volna azt a csodás dolgot, amit arrafelé úgy hívnak, hogy az Erő. Kettőnél tudta is, sőt, a lőfegyverrel megáldottak ellen is inkább azt használta. Érdekes, hogy akkor képes volt rá, de a szerencsétlen otthonát védő munkást, azt persze le kellett vágnia. :chainsaw:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Frenkie, nem tudom, te mit néztél, de az én ep2 példányomban baromira nincs ilyen, hogy a geok azért támadnak, mert nem akarnak lebukni ( :hmm: )

Ilyet ki mondott? :D

 

szerencsétlen otthonát védő munkást, azt persze le kellett vágnia. :chainsaw:

Mengele is a koncentrációs táborban lakott. Biztos lelőtte volna a rohadt szövetségeseket, akik se szó se beszéd betörnek az otthonába. :lol: Ki is a hibás? Nem érdekel, hogy itt csak szaros munkásokról van szó, ők bizony rátámadtak Anakinra. Ebben Frenkie -nek igaza van. Főleg ahogy vérfagyasztóan sikoltoztak közben. De az is lehet, hogy üdítőre akarták meghívni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy jedi csak akkor ölhet, ha már nincs más választása. Anakinnak bőven volt (csakhogy egyet mondjak, egyszerűen hátralöki a támadókat és előkapja a fénykardját jelezve, hogy "fiúk, maradjatok távolabb mert ez nem gyerekjáték, és nem használom ha nem muszáj", rögtön értettek volna a szóból).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Frenkie, nem tudom, te mit néztél, de az én ep2 példányomban baromira nincs ilyen, hogy a geok azért támadnak, mert nem akarnak lebukni ( :hmm: ), meg tudják, hogy Jedi kóbászolt be közéjük (amikor még Watto sem ismert fel egy Jedit, teljesen reális, hogy egy mezei geo munkás lazán felismer egyet :glasses: ), és pláne nem több száz geo támad hullámokban (még az arénában sincs ennyi :pfff: ), meg Anakinék a füstből arra következtettek, hogy az leszállóhely ( :o ), és még fegyvert sem látni ( :clap: ).

 

Amúgy már leírtam, élő szóban is elmondta: használhatta volna azt a csodás dolgot, amit arrafelé úgy hívnak, hogy az Erő. Kettőnél tudta is, sőt, a lőfegyverrel megáldottak ellen is inkább azt használta. Érdekes, hogy akkor képes volt rá, de a szerencsétlen otthonát védő munkást, azt persze le kellett vágnia. :chainsaw:

 

Félreértetted amit írtam. HA meglátták volna a fénykardját akkor gondolhatták volna hogy Jedi. A többit ebből írtam. Viszont nem látták meg ergo nem tudták hogy Jedi. Azt sem írtam hogy több száz hanem sok. Mondjuk 10 de más folyosókról is özönlöttek. Ok erőlökéssel elintéz 4-et. és a többit hogyan? Mert azt láttuk már hogy egy Jedi nem tud csak az Erőre támaszkodni(valószinü "lemerül" a hozzáférés), várni kell hogy újra tudjon Erőlökést használni. Qui-Gon se csak Erőlökést használt hanem aprított rendesen(ok azok droidok voltak de élőlény ellen sem lett volna máshogy). Mége gyszer mondom ha max 5 támadt volna rá, akkor igazad lenne.

De milyen otthont is védtek sokan 2 fegyvertelen behatoló ellen(nem tudták hogy Anakinnál van)? Mutasd már meg a jelenetet hol látni Anakin fegyverét, mielött támadtak a geok. Miért nem kérdeztek?

Tényleg egy filmet láttunk? Amikor mennek a felszínen látták a gőzt a kéményből és oda szálltak le. Mi ebben olyan meglepő? Elmegyek egy városba és az autóval megállok egy helyen amiről azt hiszem parkoló.

Azt meg csak gondolom hogy a geok azért támadtak mert tudták hogy mi sz*rt kavarnak. Te tényleg komolyan gondolod hogy úgy kell védekezni hogy nekitámadok aki beesik? Munkások és? Mit gyártottak? Harci eszközöket amikkel a Köztársaság ellen akartak indulni. Minden joga megvolt ott Anakinnak és a Jediknek hogy ha nem adják meg magukat akkor levágják őket.

 

Ody egy jó példát is írt szövetségi oldalról én meg a ruszkikról. . Nehogymár a ruszkik hibásak mert Berlin ostrománál írtottak mindenkit akik rájuk támadt.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinról beszélünk egy buckalakó mészárlás után.
Pontosan, ezért nem értem miért kéne védeni a sokadik gaztettét. A jedik kerülik az erőszakot. Ő meg egy nála sokkal gyengébb ellenfelet, aki számára egyáltalán nem jelentett halálos fenyegetést, megöl. Ugy hogy ő a betolakodó és olyan helyen jár, ahol semmi keresnivalója... azért jöttek elvileg hogy kiszabaditsák Obi-Want: akkor mit keresnek egy gyár munkáselfekvőjében?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinról beszélünk egy buckalakó mészárlás után. :)

Nem emlékszem volna hogy nagyon dicsekedett a tettével a Renden belül. Sőt inkább szégyellte, mivel - akkor mégegyszer leírom - egy jedi csak akkor ölhet ha már nincs más választása.

 

Ilyet ki mondott?

Ajánlom figyelmedbe Frenkie utolsó mondatát.

 

ÉS amúgy te nem támadnál rá valakire ha fegyverrel az övén mászkál a lakásodban. Jó talán nem, mert mert meg lennél ijedve (majdnem más szófordulatot használtam), de legszívesebben nekirontanál.

Nahogy már az utolsó Jóska Geonózisi Pista legyen a hibá,s mivel nem tűri el a felfegyverzett betolakodókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy jedi csak akkor ölhet, ha már nincs más választása. Anakinnak bőven volt (csakhogy egyet mondjak, egyszerűen hátralöki a támadókat és előkapja a fénykardját jelezve, hogy "fiúk, maradjatok távolabb mert ez nem gyerekjáték, és nem használom ha nem muszáj", rögtön értettek volna a szóból).

 

Ezt csinálta. Elővette a fénykardját és UTÁNA rátámadtak.

 

Pontosan, ezért nem értem miért kéne védeni a sokadik gaztettét. A jedik kerülik az erőszakot. Ő meg egy nála sokkal gyengébb ellenfelet, aki számára egyáltalán nem jelentett halálos fenyegetést, megöl. Ugy hogy ő a betolakodó és olyan helyen jár, ahol semmi keresnivalója... azért jöttek elvileg hogy kiszabaditsák Obi-Want: akkor mit keresnek egy gyár munkáselfekvőjében?

 

 

Véletlenül ott szálltak le egy ismeretlen bolygón. Gondolom ez nem ok a megölésükre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, ezért nem értem miért kéne védeni a sokadik gaztettét. A jedik kerülik az erőszakot. Ő meg egy nála sokkal gyengébb ellenfelet, aki számára egyáltalán nem jelentett halálos fenyegetést, megöl. Ugy hogy ő a betolakodó és olyan helyen jár, ahol semmi keresnivalója... azért jöttek elvileg hogy kiszabaditsák Obi-Want: akkor mit keresnek egy gyár munkáselfekvőjében?

Teljesen mindegy mit keresnek ott. :) A lényeg az erre adott reakcióban van. Az meg a civilizáltság mérőfoka. :) Gondolom, ha hozzád valaki idegen bemászik, akkor nem haláli ordítással veted rá magad, esetleg egy csavarkulccsal a kezedben. :D A Geo munkásoki alapból hülyék mint a s*gg, belőlük simán kinézhető, hogy bárkit kiirtanak aki oda belép. Még Piroskát is.

 

Ajánlom figyelmedbe Frenkie utolsó mondatát.

Pedig hányszor átolvastam de nem láttam. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt csinálta. Elővette a fénykardját és UTÁNA rátámadtak.

Kihagytad az erőlökés részét az írásomnak :peace:

Véletlenül ott szálltak le egy ismeretlen bolygón. Gondolom ez nem ok a megölésükre.

Végülis a geok jól tudták hogy az egész Geonózison egy büdös leszállópálya sincs, és egyáltalán nem lepődtek meg rajta, hogy egy kémény felől 2 idegen mászkál a hálókörletükben.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen mindegy mit keresnek ott. :) A lényeg az erre adott reakcióban van. Az meg a civilizáltság mérőfoka. :) Gondolom, ha hozzád valaki idegen bemászik, akkor nem haláli ordítással veted rá magad, esetleg egy csavarkulccsal a kezedben. :D A Geo munkásoki alapból hülyék mint a s*gg, belőlük simán kinézhető, hogy bárkit kiirtanak aki oda belép. Még Piroskát is.

Akkor az USA-ban nagyon civilizálatlan mindenki, hisz ahogy Dzséjt is emlitette már, ott nem hogy csavarkulccsal hanem pisztollyal/puskával lőnek a bemászó idegenre néhány háztartásban. A csörögi telkünkön egyébként mi egy hat lövetü marokfegyvert tartottunk magunknál. Hol milyenek a tapasztalatok a besurranó idegenekkel kapcsolatban, ugyebár. Ott tudtuk, hogy érdemes számitani olyanra, hogy valaki rossz szándékkal jön, ugyhogy ha motoszkálást hallottunk az égbe löttünk párat. Az hogy lelöjük a delikenvseket csak azért nem jutott eszünkbe, mert törvény tiltotta de ez már off topik.

 

Véletlenül ott szálltak le egy ismeretlen bolygón. Gondolom ez nem ok a megölésükre.

 

Hát ez mindent el is mond róluk. Mennek egy mentőakcióra erre véletlenül leszállnak valahol egy bolygón. Most képzeld el hogy neked valaki szól hogy valakit el kell kapni a FÖLDÖN. Te meg az első utadba eső épületbe bemászol, nem érdekelve hogy hol vagy, milyen messze a céltól, van-e bármi köze annak az épületnek a célállomásodhoz... stb. És aztán csodálkozol hogy egy másik galaxisban pár fórumozó meg fogja a fejét hogy miért csinálsz marhaságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre nem is mondok semmit inkább. :D

 

Ebben az a vicc, hogy egy tök agresszív és fegyverkező fajt próbáltok védeni, akik a Köztársaság vesztét akarják. És miért? Mert Anakin és Padmé bement a lakásukba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az a vicc, hogy egy tök agresszív és fegyverkező fajt próbáltok védeni, akik a Köztársaság vesztét akarják. És miért? Mert Anakin és Padmé bement a lakásukba. :D

Munkásokat védünk, akiket aztán a politika teljesen hidegen hagy, és csak a mindennapi megélhetés miatt dolgoznak egy olyan gyárban, ami egy olyan szervezetnek adja oda az elkészült felszerelést, amelyik meg akarja buktatni a Köztársaságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy olyan szervezetnek, amelynek ők is tagjai. Fizetést kapnak a geo munkások? :D Erről ne is álmodj. Azok szimpla állatok, a kaszt legalja. Nézd meg a "lakásukat". Poogle csokizik rájuk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyet ki mondott? :D

Nem t'om... :whistle:

Hát azért mert pontosan tudták hogy rosszban sántikálnak a droidhadsereg készítéssel és nehogy lebukjanak ki akarták nyírni a behatolókat.

 

Azt sem írtam hogy több száz hanem sok. Mondjuk 10 de más folyosókról is özönlöttek. Ok erőlökéssel elintéz 4-et. és a többit hogyan?

Nézd már meg nyitott szemmel azt a szájba tekert jelenetet és lásd meg végre, hogy csak öt támad, a többi MENEKÜL!!!!!!!!!!!!!! :roll: Meg milyen más folyosók? Egyetlen ajtó van, ott áll C-3PO és R2-D2, akik mellett szaladnak el a MENEKÜLŐŐŐŐŐŐŐK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha kell kockázd ki, bánom is én, de ne írj olyat, ami nincs benne a filmben.

 

Mége gyszer mondom ha max 5 támadt volna rá, akkor igazad lenne.

Hét támadt rá, szám szerint. Négyet levágott, hármat ellökött. És még csak nem is egyszerre jöttek. Simán lerendezhetőek lettek volna az Erővel, pláne a kiválasztottnak, aki ugye kilométerekről folyt meg embereket és szobákat zúz össze.

 

Tényleg egy filmet láttunk? Amikor mennek a felszínen látták a gőzt a kéményből és oda szálltak le. Mi ebben olyan meglepő? Elmegyek egy városba és az autóval megállok egy helyen amiről azt hiszem parkoló.

Teljesen nyilvánvaló, hogy látsz egy gyárkéményt és beleparkolsz. Érdekes szokásaid vannak, Frenkie. Merthogy mit is mond Padmé leszállás előtt?

"See those columns of steam straight ahead? They’re exhaust vents of some type." ("Látod azokat a gőzoszlopokat? Valamilyen kéményekből jönnek.")

Nyilván azt hitték, hogy a kémények a leszállópályák arrafelé. Teljesen logikus feltételezés, nem is tudom, miért kételkedem. :pfff:

 

Qui-Gon se csak Erőlökést használt hanem aprított rendesen(ok azok droidok voltak de élőlény ellen sem lett volna máshogy).

Igen, Qui-Gon is halomra aprított volna mindenkit, teljesen megalapozott. Wattot is levágta és vitte a hiperhajtómű magot, nem pedig az időigényes és korántsem biztos megoldást használta. Persze Watto nem lépett fel támadólag, de egyszer azért csak rázta az öklét. :)

 

De milyen otthont is védtek sokan 2 fegyvertelen behatoló ellen(nem tudták hogy Anakinnál van)? Mutasd már meg a jelenetet hol látni Anakin fegyverét, mielött támadtak a geok. Miért nem kérdeztek?

Oké, tételezzük fel, hogy Anakin kardja nem látható (ezt majd otthon a HD-n megsasolom), Padmé pisztolya akkor is jól kitűnik. És miért nem kérdeztek? Alszom és fegyveresek ébresztenek. Talán azért nem kérdezek, mert összecsináltam magam attól a gondolattól, hogy ha megszólalok, keresztüllőnek?

 

Ezt csinálta. Elővette a fénykardját és UTÁNA rátámadtak.
HA meglátták volna a fénykardját akkor gondolhatták volna hogy Jedi. A többit ebből írtam. Viszont nem látták meg ergo nem tudták hogy Jedi.

Most akkor meglátták azt a fénykardot a támadás előtt, vagy nem látták meg?

 

De azt hiszem, itt befejezem ezt a parttalan vitát, mert te csak ennyit látsz a csövön keresztül: rovar csak és kizárólag rossz, Halálcsillagot az egész bolygónak! A következetesség meg nagyon ott van. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban is biztos lehetsz, hogy nem azért ít. :)

Abban biztos vagyok hogy nem csak azért élték halálra mert lekaszabolt 10-15 rabszolgát. Ott volt a kémkedés gyanúja,katonai létesítménybe való illetéktelen behatolás, rongálás, engedélytelen leszállás, fogyolyszöktetési kísérlet.

 

A logikád szerint "Jürgen Fritz" is jogosan érdemelt volna halált, mert a WWII alatt tankokat szerelt a náciknak, megélhetés céljából? Érdekes elmélet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert Jedi volt, azért akarták kivégezni. Tök mindegy, hogy kaszabolva megy oda, vagy virággal, a vége ugyanaz. De ezt már írtam korábban is, nem futom le ugyanazokat a köröket.

Azt aláírom hogy Padmé mindenféleképp csak koporsóban hagyhatta volna el a bolygót, mivel ő ott sokmindenkinek szálka volt a szemében. Viszont ha egy jedi szabályosan bejelentve és tárgyalva ment volna oda, nem hiszem hogy ő lett volna az első számú közellenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert Jedi volt, azért akarták kivégezni. Tök mindegy, hogy kaszabolva megy oda, vagy virággal, a vége ugyanaz. De ezt már írtam korábban is, nem futom le ugyanazokat a köröket.

Csak úgy jogtalan lett volna a kivégzés, így meg jogos. Ami előnyös a propaganda céljából. De ezt meg én írtam korábban.

 

Amúgy az nagyon érdekes, hogy Dooku csak úgy halálra ítélteti Sidious kis kedvencét. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amire én végül elfelejtettem replikázni, de ezt a hiányosságom most pótlom. Miért ne lett volna jó? A propagandának nem az a célja, hogy a teljes igazságot adja át, hanem, hogy a kormánynak kedvező igazságot adja át. Nyilván a videóból kihagyják azt a részt, hogy Nute Gunrey megkérte Dooku grófot, aki felbérelte Jango Fettet, aki felbérelte Zam Wessell-t, hogy ölje meg Padmé Amidalát. Mert ez így ebben a formában ugye háborús indíték és a Köztársaság jogosan indított rohamcsapatokat a Geonosisra.

De ez nem lesz benne a prospektusban. Ellenben az benne lesz, méghozzá HD-Holo felbontásban, színesen, szagosan, a kulcsjelenetek még ki is kockázva, amint Anakin véres kegyetlenséggel mészárol halomra több geonosisi munkást is, majd rongál meg geonosisi tulajdont. És aztán a mocskos Köztársaság ezeket a kémeket, gyilkosokat és szabotőröket aljas módon támadva próbálta kimenekíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.