Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Rey karakterét taglalva nem lehet nem észrevenni, hogy nem nímand személyről van szó. Amint megérinti Luke fénykardját, a flashback után fokozatosan olyan Erő érzékenység tölti el, ami a film végén kulminál. Szinte magától tud elmetrükköt alkalmazni és a többi ilyen képessége is szinte ösztönből jön. Ilyet még sose láttunk ezelőtt! Szerintem Rey nagyon durván erős! Hogy ez mit is jelent majd a későbbiekre nézve azt nem tudom, de szerintem ebből a lányból mindenkinél nagyobb Jedi lehet.

 

Megvolt másodszor. Még jobban tetszett. . .

Olyan mint a többi SW! Megalapozott véleményt egy megtekintés után szinte lehetetlen írni róla. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett, még akkor is, ha az EP3 utáni eufória nem volt tapasztalható. Ez egy más, egy új Star Wars, még emészteni kell. Többszörös újranézést igényel. ;) A filmnek számomra voltak negatívumai is, de a mérleg mindenképpen pozitív. Az előző hat részhez méltó folytatás készült. Hogy az EP7 hol helyezkedik el a ranglistámon, azt most még meg nem tudnám mondani.

 

Bővebb értékelést majd később írok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey karakterét taglalva nem lehet nem észrevenni, hogy nem nímand személyről van szó. Amint megérinti Luke fénykardját, a flashback után fokozatosan olyan Erő érzékenység tölti el, ami a film végén kulminál. Szinte magától tud elmetrükköt alkalmazni és a többi ilyen képessége is szinte ösztönből jön. Ilyet még sose láttunk ezelőtt! Szerintem Rey nagyon durván erős! Hogy ez mit is jelent majd a későbbiekre nézve azt nem tudom, de szerintem ebből a lányból mindenkinél nagyobb Jedi lehet.

Nekem az jutott eszembe, hogy Rey elképesztően különös kapcsolatban áll az Erővel. Szinte szó szerint kirobbant belőle az Erő érzékenység, mintha egy rozsdás pilóta ülne be újra egy autóba, és egyre jobb köridőt menne a pályán. Vagy az van, hogy Luke lánya lesz, és ezért ilyen, vagy az Erő rajta keresztül tör az Egyensúlyra, mint anno Anakin esetében. Akárhogyan is, ő nagyon különleges szereplő, ez tökéletesen látszik a Kylo faggatós jelenetben és akkor is, amikor az Erő említésére felerősödnek a képességei és Kylo fölé kerekedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen így látom én is! Rey elképesztő karakterfejlődésen megy át már ami az Erő-érzékenységet illeti. Nagyon tetszett, hogy a film elején folyton visszaakart menni a Jakku -ra, hisz neki ott kell várakoznia. Aztán a látomás után pedig szinte megrémül, elmenekül, hogy ebben ő nem akar részt venni. De már hiába. Amint kapcsolatba kerül Luke (apja?) fénykardjával onnan már nincs visszaút. Amúgy az meg volt, hogy a kard úgy hívta a lányt, mint Ezrát a Rebels első részében Kanan kardja? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az jutott eszembe, hogy Rey elképesztően különös kapcsolatban áll az Erővel. Szinte szó szerint kirobbant belőle az Erő érzékenység, mintha egy rozsdás pilóta ülne be újra egy autóba, és egyre jobb köridőt menne a pályán. Vagy az van, hogy Luke lánya lesz, és ezért ilyen, vagy az Erő rajta keresztül tör az Egyensúlyra, mint anno Anakin esetében. Akárhogyan is, ő nagyon különleges szereplő, ez tökéletesen látszik a Kylo faggatós jelenetben és akkor is, amikor az Erő említésére felerősödnek a képességei és Kylo fölé kerekedik.

Lehet őt is a midicloriànok nemzették nem is Luke. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még emészteni kell és osztályozni még nem is fogom (még addig legalább egyszer megnézem), de nagyon tetszett. A vizualitásban nagyon erős a film, elképesztő felvételek vannak benne. Ami igazán bejött az a fény és a sötétség tematikájának az ábrázolása a történetvezetésben. A film első képén "bekúszik" a csillagromboló és elsötétíti a látómezőt. Aztán lent a Jakkun is éppen éjszaka van és a bolygón átvitt értelemben is eluralkodik a sötétség, ahogy a rohamosztagosok (akik szemben az OT-vel végre nem balfékek) felperzselik a falut, majd halomra lövik a túszokat, ezek után megjön a világosság és Rey-el és Finnel kalandozunk. Az is egy jó húzás volt, hogy a Starkiller base-nél is felhasználták ezt a fény vs. sötétség dolgot (bár maga a szuperfegyver nekem sem jött be) a nagy érzelmi katarzisánál - Han halálánál - a filmnek pedig szintén felfedeztem ezt a motívumot, amikor sötétedik el az ég és Kylo felnéz utána döfi át az apját a fénykarddal. Az az egész jelenet baromi hangulatos volt... egyetértek Frenkievel a színészi alakításokat belevéve. Viszont az is tetszett ahogy ott állnak azon a folyosón és mint egy út a végtelen fölött ("ködbe" vész az akna alja) és itt Kylo is mintha egy válaszúthoz érkezne... vagy visszamegy az apjával, vagy beáll a sötét oldalra és ő a vívódásai ellenére az utóbbit választotta. Próbálták Vaderesre szabni a figurát, de ez szerintem inkább a külsőségekben volt jellemző, belül ő engem sokkal inkább a prequel Anakinjára emlékeztetett tele belső vívódásokkal.

Hogy negatívumot is említsek, kicsit JJ első rendezéséhez a MI:3-hoz tudnám hasonlítani, ahol szintén nagyon gyors volt a film tempója és nem lehetett elmerülni igazán az egyes eseményekben, a karakterekben, mert annyira pörgött az egész. Néhol ezt a filmet is túl gyorsnak éreztem. A másik pici negatívum, hogy a fan servicet megint nem minden esetben (és azért fel lehet ismerni a képsorokból, hogy ez egy másik trilógia), de néhol túlzásnak tartottam és számítottam hasonlóra, de azért talán nem ilyen mértékben. Nagyon kíváncsi vagyok Rian Johnsonra, úgy érzem ő nem lesz ilyen biztonsági játékos.

Összességében nagyszerű élmény volt ezt látni rengeteg áll-leejtős, székbeszögezős jelenet volt, annak ellenére is, hogy kiszámítható volt a film. Azt, hogy nagyon jól szórakozzak hozta ez a mozi és én igazából ezzel az elvárással mentem oda. Ja és még többször meg kell nézni a filmet, hogy úgy igazán mélyen írni tudjak róla, mert egy megtekintés nagyon kevés volt (még a felmerülő kérdéseket sem tudnám mindet sorra venni)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nekem is emésztenem kell,egy második vagy harmadik megnézésre fog körvonalazódni egy vélemény, de összességében nagyon tetszett :)

Egy film attól is jó, hogy a mozi megtekintése után percekig csak némán sétálsz kifelé, és nem tudod hova tenni a látottakat. Ergó ennyire hatott rád, a rajongóra, ez már siker számomra. Nem ereszt, foglalkoztat téged, elgondolkodtat. Kérdések gyűlnek benned, és már várod, hogy megkapd rá a válaszokat. Egy olyan új ösvényre térít, amin már alig várod, hogy végig menj.

Trilógia alapozó részként megállja a helyét.

Jöhet a folytatás!

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy nem ez lesz a trilógia legerősebb darabja.

Nálam mindig a trilógia elsője a leggyengébb és az utolsó a kedvenc, de ezt a tetszésindexet majd pár év múlva ismét előveszem, hátha változik :D Igazából nem is szeretném, hogy ez a rész legyen a legerősebb darab. Ennek ellenére ötöst adtam neki, mert határozottan tetszett, főleg ami az "OT-kiszolgáláson" kívüli eseményeket illeti.

Részletesen most nem írok (majd talán később), de nagyon szeretném újra látni- ami megtörténik holnap-, és az eddig látottak eléggé működtek ahhoz, hogy baromira érdekeljen a folytatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nagyon újranézném a filmet! Folyton azon jár az eszem.

 

Én nemkülönben. Egész nap ezon kattogott az agyam a melóban. Itthon meg pláne.

Holnap este megyek másodszorra! :) Már alig várom.

 

Lenci! Zúzzuk!!! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogyan is, ő nagyon különleges szereplő, ez tökéletesen látszik a Kylo faggatós jelenetben és akkor is, amikor az Erő említésére felerősödnek a képességei és Kylo fölé kerekedik.

Tulajdonképpen Kylo mondja meg neki hogy mi is az, amit ő eddig csak ösztönösen csinál. Kylo a tudatos (na nem megfontolt) használó, Rey az ösztönös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most jöttem meg én is a moziból. Még elég vegyesek az érzéseim, de azért elírom ami az eszembe jut. :)

Nem szeretek moziba járni, de ez egy remek mozi élmény volt. Rendkívül szórakoztató, látványos és humoros.

JJ azt hiszem hozza azt a látványt amit ez a film megérdemel, az a kameramozgás, az a kidolgozottság - egyszerűen lenyűgöző, csak néztem, hogy mikra nem képes a Falcon. :)

Nem tudom hogy eddig is ennyire humoros volt e a SW, vagy ez a Disney hatása, de annyit röhögtem rajta, hogy csak na. Ez nagyon kellemes üde változás volt, amit leginkább Han és Finn karaktere hoztak.

És ha már a karakterek. Azt hiszem a régi szereplőkről nem is kell sokat írnom, mert minden egyes alkalommal hogy megláttam először Hant, Leait, és hát Lukeot, könnybe lábadt a szemem. EGyszerűen annyira hiányoztak, és annyira jóvolt őket újra látni, hogy el se tudom mondani. Persze érthető hogy miért Hant tolták az egész részben, kellett az érzelmi töltet...de amikor meghalt, konkrétan sírtam. Annyira szerettem az öreget.

Leia szerintem teljesen jól hozta a régi magát.Luke pedig ugye csak egy pillanatra, de bőven elég volt ahhoz hogy felállva tapsoljak és ezzel együtt velem elkezdett mindenki. :)

Az új karakterekre se lehet panasz. Reyt azonnal meg lehet kedvelni,zseniális, kedves, cuki és nem semmi harcos. Finntől végig féltem, denem kellett volna. A humorra építették a karaktert és azt hiszem sikerült. Remek párost alkotnak Rey-el.

Kylo karaktere is bejön, picit tényleg olyan elveszett gyerek akinek hatalom van a kezében és nem tudja mihez kezdjen vele. Viszont nem elég félelmetes. Egy gyengébb Vader klón. Nem igazán Jedi, nem igazán Sith, olyan sötét Jedi, akinek még nincs teljes kiképzése feeling. Nem sokat tudunk meg a múltjáról csak félmondatokból, és itt jön nálam a

DE!!!

A sok pozitívum ellenére ez a forgatókönyv egy nulla. Nem tudom mihez tudnám hasonlítani. ja de. A 4-5. rész tökéletes keverékéhez. Nem tudom mennyi idő alatt írták, de olyan mintha összedobálták volna a filmek legjobb, legemlékezetesebb részeit és hoppá kész is vagyunk. Semmi újat nem mutatott sajna a film. Nem tudom hogy ezek a dolgok inkább tisztelgések és kikacsintások a korábbi filmekre, vagy szimpla ismétlés. És itt most nem az elhíresült mondatokra gondolok, hanem újra halálcsillag, Kylo és Snoak egy az egyben lebutított Vader és Palpi, ugyanúgy robbanták fel a halálcsillagot mint korábban, ahogy Poe odaadja BBnek a fájlokat, stb stb. Az elején ezek még tetszettek a végére már sok volt.

Nem láttam sok újdonságot sajna. Persze megadta a régi OT feelinget, de akkor is. Talán a folytatásban, és remélem meg is magyaráznak majd jópár dolgot (nyilván) mert itt nagyon pörgős lett a forgató. kevés idő volt kibontani a karaktereket, és ezt nagyon sajnáltam. Leginkább Han és Kylo szál lett nagyon elsietve, de meglepetésemre még így ütött és megható volt az a rész a hídon.

Most hirtelen ennyi. Vegyes érzések, még látnom kell párszor, de várós a folytatás mert ott már nem lehet ezekre építkezni, ott már valami egészen újat kell mjad mutatni. :)

4/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Később ez át is billen Rey javára. Kylo-t szerintem csak a bolygó összeomlása mentette meg a haláltól. Elgondolkodtató amit írsz, ebben lehet valami. Akár a trilógia végére Rey lehet a valaha élt legnagyobb Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érzitek úgy, mintha Kylo úgy "gyengülne" mint ahogy Rey erősödik? :) A film elején Kylo nagyon badass. Aztán később egyenlítődnek az Erő-viszonyok. :D

De de sőt. Addig Kylo amolyan egyed uralkodó, de aztán jön Rey, akinek nem ismerjük a múltják, és remélem megmagyarázzák majd hogy mitől ennyire erőfogékony és gondolom ez nem intuitív ahogy azonnal képes szembszállni Kyloval sőt le is győzi. Viszont Kylo sem teljesen kiképzett őhm...Jedi..Sith? amolyan sötét Jedi, akinek még nem teljes a kiképzése ahogy azt Snoak is elmondja. A fénykard párbaj tényleg olyan volt mint Lucas OT idejében. Sok csapkodás, nem pedig az a tökéletes koreográfia mint a prequelben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosszabban majd csak később, miután másodszor is megnéztem, de elsőre nekem roppant negatív élmény. Képtelen vagyok befogadni - s sajna ez határozza meg nézőpontomat is - hogy azt a Han Solot képes volt Abrams kiírni, aki az egész saga legcoolabb, legvagányabb, legjobb figurája, aki miatt az egész OT-be én beleszerettem. A forgatókönyv (ha van olyan) olyan, mint egy szita, felszínes nézésre az egész nem más, mint az EP IV rebootja... közben úgy, hogy az eltörölt EU jó részéből merít. Néhány dialógus Finn és Rey között kímondottan kínos, de ami legjobban zavart az a millió megválaszolatlan kérdés.

 

Egyszerűen idegesít, mikor egy filmben az alkotók sem tudják a válaszokat a saját maguk írt jelenetekre és azzal intézik el, hogy ezt elmondanám, de nincs rá idő. Szerintem soha nem fogjuk megtudni, Luke kardja hogy került Mazhoz, mint ahogy azt sem, mi történt VALÓJÁBAN az újdonsült Jedi- Akadémián... nesze néző, ez van, fogadd el. Szegény Lucas, mindenki őt szidta, de legalább megpróbálta összefésülni a két trilógiát. Itt meg sem próbálták: van egy abszurd helyzet, amiben a saga talán legnagyobb hősei, akik KÖZÖSEN pusztították el a Birodalmt (igazából kKÉTSZER), szanaszét vannak a Galaxisban (pedig a Jedi vége egyáltalán nem ezt vetíti elő) van valahol egy Köztársaság (apropo: Corusantot is törölték??) meg egy Első Rend. Ők a két szembenálló fél. No de akkor az Ellenállás mi? Kinek áll ellen?? Az Első Rendnek? Akkor miért nem Köztársaság?? Mi történt a Galaxisban, hogy a Lázadók Szövetségéből Ellenállás lesz, a politkus Leia Organából meg tábornok????? Vagy csak engem zavaranak ezek a dolgok???

 

A Starkillernél meg majdnem a fejem fogtam... most akkor közlekedik a Galaxisban, vagy nem? Hogyan, mekkora sebességgel, milyen eneriával? Ha nem, akkor hogy a fészkes fenében képes több száz? ezer? fényévről kilőni a célpontot?? Csináltak valamit, amivel megetették a világot, látványos, félelmetes, egy Halácsillag klónt - de ennek a léte totál irracionális.

 

S még valami. Rey "öntudatra ébredése"... anyám. Egy tapasztalatlan Erő-használónak hogy lehet esélye egy olyan erőhasználó ellen, aki képes MEGÁLLÍTANI egy lézerpisztoly sugarát???? Ilyet eddig senki nem csinált. Rey (és Finn is) simán felveszi a versenyt kardozásban Kyloval - az egy dolog, hogy Finn elbukik, de kb. két csapásig lett volna reális esélye. Rey esete hasonló... mintha a gyerek Anakin vágta volna le mondjuk Dookut.

 

Kicsit le kell nyugodnom, mert most csak haragot és csalódottságot érzek - elsősorban Abrams iránt.

 

 

 

.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2, ez egy trilógia lesz, nyilvánvaló, hogy van sok megválaszolatlan kérdés.

 

Az, hogy mi történt az akadémiával, ki fog derülni, ebben biztos lehetsz. Az is, hogy mik a viszonyok (egyébként korábban már beírtam ide is,ahogy azt is, hogy ezt a nyitószöveg valóban felhozhatta volna). Han Solo kiírásával nincs bajom, ettől lett darkos a rész, és komoly drámát hordoz magában, hogy a saját fia ölte meg. Ő sem halhatatlan, miért ne lehetne megölni? Szerintem ez abszolút rendben van.

 

A Starkiller bázisban egyetértünk.

 

Az, hogy a szereplők külön vannak: és? 30 év telt el, Luke-nak úgy fest jó oka volt remeteségbe vonulni, ahogy Leia-nak és Hannak is a különválásra. Hányszor látunk a földön is olyat, hogy a szülők a gyerek halálát csak különválással tudják feldolgozni, mert valahányszor a másikra néznek, a gyerek jut az eszükbe? Hát velük is ez történt. Szerintem ez teljesen rendben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok dologgal amit írtál nekem is bajom van és írtam lejjebb is, hogy a forgató nagyon összecsapott, és sietteti a dolgokat, kevés idő van kibontani részleteket, pl amiket te is írtál, viszont abban biztos vagyok, hogy nem véletlenül nem kaptunk meg egy csomó dologra választ. Mivel nem tudunk sokat a karakterekről, ezért nem tudhatjuk miként volt képes legyőzni Rey Kylot. Lehet a múltjában van a válasz erre. Finn ahogy néztem olyan kiképzést kapott mint a többi rohamosztagos, azok meg mint láttuk fel voltak készülve kardpárbajra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képtelen vagyok befogadni - s sajna ez határozza meg nézőpontomat is - hogy azt a Han Solot képes volt Abrams kiírni, aki az egész saga legcoolabb, legvagányabb, legjobb figurája, aki miatt az egész OT-be én beleszerettem.

Különös, mert szerintem meg ez volt a legjobb húzás Abrams részéről. Ez a jelenet már most örökre beivódott az emlékeimbe. Abban a jelenetben benne volt az egész galaxis tragédiája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érzitek úgy, mintha Kylo úgy "gyengülne" mint ahogy Rey erősödik? :) A film elején Kylo nagyon badass. Aztán később egyenlítődnek az Erő-viszonyok. :D

De bizony ám. Anakin két énjének lenyomata viaskodott a hóban! Imádom!

"Valami felébredt..a sötét oldal és a világos!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre csak tőmondatokban, mert még csak egyszer láttam a filmet:

Ami nagyon tetszett:

Kylo karaktere, amig le nem veszi a maszkját.

Han Solo + Csubakka karaktere

Han Solo halála (szar érzés, de óriásit ütött!)

Az új főszereplők

Van "én vagyok az apád" szerű fordulat

Sok bolygó

 

Ami nem tetszett:

"we're home" nem ütött akkorát.

Luke nem kardozott. Mondjuk az első gondolatom az volt, hogy ahogy egyre öregebb, úgy lesz egyre nehezebb megcsinálni. Aztán eszembe jutott Dooku, úgyhogy megnyugodtam

Elmaradt az újabb Luke - Han találkozás. Basszus, ez már sosem lesz.

Egyre nagyobb Halálcsillag. Kicsit Jurassic World utánérzés ("kell egy nagyobb szörny")

Nagyon hasonló forgatóköny a Halálcsillag elpusztítására

 

Egyelőre semleges vélemény:

Film végi fénykardpárbaj. Ez a képzés nélkül jól kardozunk azért cseszteti a csőrömet, de mondjuk tény, hogy Kylo sérült volt.

Szerkesztve: - Knight
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különös, mert szerintem meg ez volt a legjobb húzás Abrams részéről. Ez a jelenet már most örökre beivódott az emlékeimbe. Abban a jelenetben benne volt az egész galaxis tragédiája.

 

Egyetértek! Nagyon erőteljes és már már földrendésszerű élmény volt. Látom, hogy mi történik de egyszerűen nem hiszem el. És igazából akkor tudatosul, amikor szegény Han élettelen teste lezuhan a hídról és a többiek felordítanak a döbbenet csendjébe burkolózó másodpercek után Han teste zuhanásának pillanatában.

 

Annál a jelenetnél először azt sem tudtam, hogy fiú vagyok-e vagy lány. Pedig számítottam rá, hogy ez lesz, és mégis.

 

Persze NAGYON sajnálom HAN-t, de minden SW trilógia nyitányában van egy nagy halál. Sajnos most Han ideje jött el. És tuti lesz még ennek erőteljes hatása a folytatásokban!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.