Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Ha vagyok egy bolygón és egy tőlem gy fényévre levő bolygó szétrobban, akkor én azt egy év múlva fogom látni nem? Most attól eltekintve, hogy egy fény alapú lövedék sem ér pillanatok alatt oda egy egy fényévnél távolabbi kilövési pontról....

.....

....

Oké, mese :D

 

 

Ez a Kylo ismerte Reyt felvetés tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi de nem. Eltávolítani pár optikai hibát nem kontárkodás hanem tökéletesítés. Nagyon is ráférne ebben a korszakban. Anno persze nem lehetett látni de ma már igen, és rontja az élményt.

 

Csak hogy nem a hibátlanság tesz "tökéletessé" egy művet... :facepalm:

 

 

@Bomarr

 

Rey lehetne Luke gyereke, de ebben az esetben nehéz elhinni hogy Leia nem ismerte fel. (Csak ismerte Luke gyerekét)

A másik, hogy Kylo ebben az esetben szintén fel kellett volna hogy ismerje. Ok kb 10-15 éve nem találkoztak, de egy olyan ember aki meg tud állítani egy lövedéket, csak megérzi a saját rokonát.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy őrült elmélet: Rey-t Kylo Ren vitte el a Jakku-ra.

 

Bővebben:

Rey Luke lánya és őt is elkezdte okitani Luke az Akadémián több másik tanitvánnyal együtt. Aztán eljött a nap amikor a Ren lovagjai felszámolták a Jedi Rendet. Az egyik Ren lovag ki akarta nyirni a kis Rey-t, de Kylo hátbaszúrta a támadót és ezt látjuk Rey látomásában. Kylo Ren lehet hogy elhivatott volt és gonosz de messze nem annyira, hogy ezen a ponton végezzen a saját családtagjával. Végülis arról a személyről beszélünk, aki miután évekig tespedt a sötét oldalon még utána is csak könnyezve tudta megölni az apját és arról panaszkodott hogy kisérti a jó oldal.

Helyette inkább eldugta a világ végére és egy mesével gondoskodott róla hogy azt sose hagyja el ("a szüleid egyszer visszatérnek")

 

Az egyik probléma az elmélettel:

Kylo-nak akkor nagyon fiatalon kellett átállnia a sötét oldalra, kb. olyan tinédzser korában.

 

Viszont állitólag a regényváltozat finoman utal rá, hogy Kylo felismeri Rey-t, mintha már találkoztak volna, de nem tudja hogy pontosan kicsoda.

A filmben nagyon kiakad amikor mondja neki a tiszt, hogy egy lány segített nekik a szökésben. Akkor kezdi szanaszét vagdosni a hajót. :D Szóval ebben lehet valami.

 

 

Egyébként megnéztem a Jedi Visszatért és zseniális az egész. Kylo épp azt akarja kiirtani magából ami Vader -t gyengévé tette. Eszméletlen ez a szál. Tudatosan törekszik a gonoszságra. Eddig pont fordítva volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia miért öleli úgy ha alig ismeri? Ezt már korábban is írtam.

És nekem is az jön le, hogy Kylo ismeri Reyt. A "sokat hallottam rólad", ahogy kézben beviszi, hogy maga mellé akarja állítani. Szerintem neki megvan az"unokahugi" története.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nagysokára megnéztem én is, így tudok róla írni. Kezdem a jóval: a látvány pazar, főleg a csaták. A karakterek is teljesen rendben voltak, a régiek és újak egyaránt. Mindegyikük szerethető volt, legalábbis a jók közül. Megvolt a SW feeling, számos kikacsintás volt a korábbi részekre, az elején a próféciára is, tetszett nagyon. Tartottam tőle, hogy Poe nagyon elhanyagolható szerepben lesz, de csak kicsit volt az. De amikor ott volt a vásznon, ő volt a középpontban. És a végén megmentett mindenkit, hisz ha nem repül be, nem pusztul el a "3. Halálcsillag". Finn is érdekes karakter, jobb mint vártam, Rey pedig nem FeminRambo 2, ahogy vártam.

 

És akkor a negatívumok. Kylo elmehet a francba! És még 1000-szer. Kegyetlenül kinyírta a kedvenc karakterem. Egyébként meg egy pszihopata. Snoke is súlytalan volt. És ha jól láttam, szétlőtték Coruscant-ot?? Ott lehidaltam. A forgatókönyv eléggé összecsapott volt, kevés volt a párbeszéd, bár ezt kompenzálta a film pörgése. A gonosz karakterek pedig nem voltak félelmetesek, még Dooku-tól is jobban fél az ember, mint Kylo-tól vagy Huxtól.

 

Gyászolom Han-t, szerintem még sokáig így lesz, de azért meg fogom nézni még párszor moziban. Egyenlőre ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek! Most néztem meg másodjára a filmet! Sokkal jobban tetszett, mint elsőre! Elsőre egy 4-est adtam rá, most simán megkapja az ötöst. Egyfelől ráéreztem az új trilógia ízére, másfelől igyekeztem a karakterek oldaláról nézni a filmet, és nem pedig a történet oldaláról, amiért nagy köszönet a fórumnak. Így minden a helyére került, a Starkiller is érthető (hiszen csak egy olyan mellékes látványelem, mint az első részben a droid hajó szétlövése), és elképesztően élveztem. A Daniel Craiges jelenet meg így, a színész játékának tudatában zseniális. :lol:

 

Nagyon elégedett vagyok, valamiért többszöri megnézésre volt szükségem, hogy igazán átjöjjön az új irány. De amennyire tudom, itt többen is vannak közülünk, akik sokszori nézésre alakították ki a véleményüket a PT részekről is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye megmondtam Donát?!?!!! :D Örülök ha így érzed. Ami a PT illeti, az EPII elsőre nekem nem tetszett. Aztán mi lett belőle. :D

Így emlékeztem én is. :)

 

Mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg többször. Úgy, hogy már tudjuk hova fut ki a sztori, és lehet figyelni az apróságokra, félelmetes, hogy mennyi mindent észrevehetünk, amit korábban nem.

 

Egyébként barátnőm megjegyezte, hogy az utolsó snitt a vége főcím előtt olyan, mintha a Lostból szedték volna. És ha belegondolok ebbe a körkörös kamera mozgásba, meg JJ Abrams Losttal való kapcsolatára, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy ez nem véletlen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap megnézem újra. Akár jön velem valaki akár nem.

 

J.J. tényleg adott hozzá friss vért és saját látásmódot. Úgy van ahogy írod. Rá kell érezni az ízére. De így volt a PT -nél is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jakku is tele van kémekkel. Akár a főnök, Unkar Plutt is szólhatott nekik. Kapott érte pár doboz kenyérport...

De amikor bekapcsolódunk a történetbe, Poe még épp csak átveszi a térképet az öreg pacáktól, aztán már fel is tűnik a Birodalom. Ez nekem nem arra utal, hogy Poe érkezése UTÁN értesítették a Birodalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alig várom, hogy megnézzem másodjára. Ahogy itt beszélgetünk tegnap óta, jönnek a teóriák, a háttérinfók, egyre jobb a véleményem a filmről (a mozi után nagyon ambivalensek voltak az érzéseim, ennek hangot is adtam). Lehet, abból a 4 csillagból, amit adtam, lesz még 5 is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha azt írták volna a nyitószövegben, hogy Leia célzottan küldte oda.

Ami azt jelenteti nálam, hogy tudja, hogy kit keres és melyik bolygón, de az simán lehet, hogy a szövetségesük (de jó lenne megjegyeznem a nevét) az évek során változtatta a helyét a bolygón belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, csatlakozom hozzád! Megnéztem másodszor én is, és most már sokkal jobban tetszett. Azt soha nem fogom megbocsájtani, hogy megölték Hant, de most már ki tudtam kapcsolni magamból a gyászt és a haragot...

 

Két észrevétel (az egyikről volt szó):

 

Én maxi biztos vagyok benne, hogy Rey Luke lánya. Szerintem Leia is tudja, sőt, Han is tudta: épp ezért akart neki olyan suta módon munkát adni. De nem egyszer nézett rá Han olyan "furán", mint aki fixen tudja, ki is Rey. Sőt, ahogy írtátok, szerintem Kylo is rájött/megérezte, talán még nem találkozott vele, de biztos tudta, hogy van egy unokatesója....

 

Viszont én úgy értelmeztem, mintha Reyt anyja vitte volna a Jakkura, talán tudott/látott valamit, amitől meg akarták óvni a lányt. Ezért mondhatta Maz, hogy te is tudod már, akit vársz, az már nem jön el, helyette van Luke Skywalker.... :hmm: szerintem Marát (bocsi :P ) valamikor megölték.

 

Más: "-Új frizura.

- Régi kabát.

- Nem, új kabát!"

 

Először ezt egy tök béna dumának gondoltam, de aztán rájöttem, hogy ez magára a filmre is mennyire vonatkozik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alig várom, hogy megnézzem másodjára. Ahogy itt beszélgetünk tegnap óta, jönnek a teóriák, a háttérinfók, egyre jobb a véleményem a filmről (a mozi után nagyon ambivalensek voltak az érzéseim, ennek hangot is adtam). Lehet, abból a 4 csillagból, amit adtam, lesz még 5 is.

Elsőre nekem is 4 lett volna, de azt nem jelöltem be, azt gondoltam, majd a második után véglegesítem. Szóval holnap szavazok.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Szignifikáns különbség az előző hat Star Wars-filmhez képest: azokban arra kellettek a karakterek, hogy Lucas valakivel elmeséltesse a sztorit, Abramsnek arra kellett a sztori, hogy valami mentén elmesélhesse a karaktereket.

Remek megfogalmazás :)

És a többit illetően is nagyrészt egyetértünk. Ünneprontó leszek, de inkább adta volna Abrams a zeneírást a házi zeneszerzőjének.

 

Leia miért öleli úgy ha alig ismeri? Ezt már korábban is írtam.

Rey látta utoljára életben Hant, és látta meghalni. Szerintem ez elég. Ahogy elnézem az írásokat, amúgy is én képviselem a kisebbséget, miszerint Rey nem Skywalker. Valami más lesz a kapcsolata az Erővel, nem pedig a felmenői örökség.

 

Gyerekek! Most néztem meg másodjára a filmet! Sokkal jobban tetszett, mint elsőre!

Ez ragályos! Ugyanis anyuval ma néztük meg, és nekem is sokkal jobban tetszett második nézésre. Mivel már nem izgultam azon, hogy mi következik, sokkal inkább át tudtam adni magamat az élménynek :)

A szinkron nem volt vészes, csináltak manapság sokkal rosszabbakat is. A 3D meg 3D, nem jobb vagy rosszabb, mint egy átlagos 3D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma délelőtt néztem az arénában.

Még nem merek pontozni. Az a helyzet, hogy a film vége után eléggé csalódott voltam.

Ha most kéne értékelnem, akkor már jobb a helyzet, de amitől tartottam, az sajnos bejött.

Pedig állítom, a moziban én voltam a legjobban felpörögve. Egyedüliként huhogtam a Lucasfilm logónál a nagy imax-teremben. :)

Én nem olvastam el semmilyen kritikát előtte, napok óta hibernáltam magam minden forrástól, spoilermentesen ültem be, mégis a film alatt szinte végig ep4 utóérzésem volt. De nem kicsit, nagyon. Utólag látom másoknak is feltűnt a hasonlóság.

Két jelenet volt, amikor azt éreztem, hogy tényleg újra "hazaértem": Solo halála (az egész jelenetsor), és amikor Rey kezébe repül a fénykard (itt szinte könnyeztem).

A karakterek jól működtek, de valahogy azt éreztem, hogy nem kaptam olyan tanítást, ami eddig minden részben volt.

Túl sok az ismeretlen is, sok a kérdés, de nagyon kevés a válasz.

A zene fel sem tűnt.

Most hirtelen úgy gondolom, hogy legalább tanácsadónak George még kellett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emberek, most jövök a 2. megtekintésről. Huhh! Az első után, igaz nem írtam, de nem voltam ennyire lelkes, mint most. A film sokkal jobban összeállt bennem (tipikusan az a film, amit minimum 2x, de inkább többször meg KELL nézni a teljes megértéshez!) Ez valami fenomenális! Kedvenc mozzanat, kedvenc jelenet? Emberek! Az egész film úgy KEDVENC JELENET, ahogy van! Minden hibájával és hiányosságával együtt (apropó hiányosság, amit az első nézéskor annak éreztem, azt most egyáltalán nem éreztem... érdekes ez) Hatalmas, hatalmas élmény, hatalmas film! :D :D :D: :D :D :D :D :yeah: :yeah: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hmmmm, ez érdekes. K. Kennedy szerint az ep7 teljes szereplőgárdája megfog jelenni az ep8-ban, a cikk alapján Harrison Ford is.

 

Mi van???

 

http://www.standard.co.uk/showbiz/celebrity-news/star-wars-producer-kathleen-kennedy-confirms-that-entire-cast-will-return-for-eighth-film-a3139911.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.