Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Én ma láttam először. De így is remek volt. Többszöri nézés után is ezt fogom tudni mondani.

Nekem érdekes módon nem hajazott a negyedik részre amit több helyen olvastam már. Egy modernebb pörgősebb filmet hozott össze jj. a karakterekre látszik hogy sok időt szántak, Han halála miatt pedig nem éreztem bánatot, persze megérintett, de obivan-é is hasonló volt. ő is három rész után (így utólag) halt meg ami kellett a filmhez és karakterek fejlődéséhez is. Vader is majdnem! az apját ölte meg ezzel. Kylo egyébként az ep3as anakinra hasonlít. Hux is remek volt, Rey szintén. Először azt gondoltam nem fogom kedvelni a női jedit - már ha az lesz :D - de elég jól megkedveltették rövid idő alatt.

(Ami zavart az az ultra nagy hologramm snokenál.) lehet emiatt sem volt meggyőző így elsőre. Háttér tartalma megismerésével ez biztos hatásosabb lesz. Zene fantasztikus.. Luke jelenetenel kivételes és páratlan volt.

 

Kíváncsi leszek hogy ki is rey valójában. (miert érdekelte annyira kylot, miert volt olyan érzelmes míg tartotta a kardot lukenak stb)

Kicsoda snoke?

Milyen erővel rendelkezhet Luke? az eltelt idő alatt a sok érzelem miatt is rengeteget erőre tehetett szert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rengeteg a közös pont (a Starkiller bázis és a bolygó felrobbantása miatt talán kicsit több is a kelleténél) de azért ez az alábbi kép hasonló sarkitás mint amik azt bizonygatták hogy a Gyűrűk Urának meg a Star Warsnak ugyanaz a sztorija. Ráadásul az egyezés érdekében olyat is beleirtak amit nem tudunk (Rey és Ren unokatesók... ez hol is volt? :)) Meg az írás olyat is betud az ep.4-nek ami ott nem is történt meg. Csakhogy még több egyezés legyen :)

 

Anno ugyanigy leirták hogy az ep.1 és az ep.4 is ugyanaz. Tudjátok: Tatooine-on egy Erőérzékeny gyerek nagy útra indul, a mester figura meghal a végén, a film végén felrobbantanak egy űrállomást, egy nagy ünnepséggel zárul stb stb. Erőltetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze így leírásban elég hasonló, de a koncepció hasonlítgat de az sem teljesen. A több karakter szál miatt akkor sem tudom a negyedikhez hasonlítani. Tény hogy sok elemet vettek a originalbol..

 

De számomra ez akkor is egy teljesen más film. Már csak pár aprónak tűnő de lényges különbség miatt is. Most nem sorolnám el mindet, ezt mindenki képes látni :D

 

(Főként amiatt teljesen más mert ez egy folytatás ismert karakterekkel, érzelmekkel. Nem lehet összevetni a pt-ot és az ot-uj trilógia szálat. Így teljesen zavaros lenne az egész szerintem) de értem mit akar sok ember mondani ezzel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mesterfigura halála mindhárom trilógiában benne van. Az OT-ben Obi, a PT-ben Qui-Gon itt pedig Han. Annyi a változás,hogy Han nem jedi.

Bár lehetett rá számítani,hogy Han-t megfogják ölni,mégis bennem konkrétan a sz*r is megfagyott amikor Kylo leszúrta őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem másodszor. Még mindig akkorát üt hogy pislogni sincs idő. Viszont már több részlet lett világos amin első nézéskor átsiklottam. Lyukak tömődtek be a történeti szálon. A barátaim akikkel néztem nem rajongók ,de a film után megköszönték hogy elvittem őket annyira tetszett nekik.

Szóval holnap kritika és nagyon hosszú lesz.

 

Mindenkinek ajánlom, neked meg főleg Donát hogy nézzétek meg még egyszer mert sok dolog a helyére fog kerülni. Amit itt olvasok hogy nem világos nektek az az lesz másodszori nézésre.

 

Az izgalom, a késői időpont, a viszonylag rossz hely a moziban, az első nézés , az események gyorsasága miatt az első nézésen sok minden átsikkad.

 

Én pl először nem láttam a látomásban hogy Luke végigsimít Artun. A premieren nem vettem észre hogy Snoke hologram.

 

Most minden látszott.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mesterfigura halála mindhárom trilógiában benne van. Az OT-ben Obi, a PT-ben Qui-Gon itt pedig Han. Annyi a változás,hogy Han nem jedi.

Bár lehetett rá számítani,hogy Han-t megfogják ölni,mégis bennem konkrétan a sz*r is megfagyott amikor Kylo leszúrta őt.

 

Én is fel voltam rá készülve. De így is elég drámáira sikeredett.. :/

A három haláleset közül viszont az időtényező, kedveltség, és a színész mássága is közrejátszott. Ha pár év alatt forgatják le mindet sorrendben valószínűleg obivan miatt lett volna legnagyobb felháborodás. Legalábbis részemről :D ( és ha ewan mcgregor játszotta volna abban az esetben csak)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "Hope has not lost today, it has found" szöveg elhangzott a filmben?

 

Én füleltem, de nem tűnt fel. Pedig vártam nagyon mert eléggé bejött a trailerben is.

 

Egyébként nem ehhez kapcsolódóan de sokan hiányolták a legelső kereszt vasas fénykard villantast. a párbajnál volt hasonló mikor már reynél volt a kard. csak ott már bekapcsolt karddal és nem hátulról volt véve kylo hanem félig oldalról és magasabbról. (Lehet erre cserélték ki.)

Szerkesztve: - bododavid
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy őrült elmélet: Rey-t Kylo Ren vitte el a Jakku-ra.

 

Bővebben:

Rey Luke lánya és őt is elkezdte okitani Luke az Akadémián több másik tanitvánnyal együtt. Aztán eljött a nap amikor a Ren lovagjai felszámolták a Jedi Rendet. Az egyik Ren lovag ki akarta nyirni a kis Rey-t, de Kylo hátbaszúrta a támadót és ezt látjuk Rey látomásában. Kylo Ren lehet hogy elhivatott volt és gonosz de messze nem annyira, hogy ezen a ponton végezzen a saját családtagjával. Végülis arról a személyről beszélünk, aki miután évekig tespedt a sötét oldalon még utána is csak könnyezve tudta megölni az apját és arról panaszkodott hogy kisérti a jó oldal.

Helyette inkább eldugta a világ végére és egy mesével gondoskodott róla hogy azt sose hagyja el ("a szüleid egyszer visszatérnek")

 

Az egyik probléma az elmélettel:

Kylo-nak akkor nagyon fiatalon kellett átállnia a sötét oldalra, kb. olyan tinédzser korában.

 

Viszont állitólag a regényváltozat finoman utal rá, hogy Kylo felismeri Rey-t, mintha már találkoztak volna, de nem tudja hogy pontosan kicsoda.

 

100 % hogy nem jó az elmélet. 95%-ban biztos vagyok benne ki vitte Reyt Jakkura. Benne van a filmben, másodszori nézésre vettem észre. Holnap kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem írok kritkát holnap. Rájöttem hogy az égadta világon senkit nem érdekel a véleményem a filmről.. Majd megbeszélem a filmet azokkal akik tényleg kiváncsiak a véleményemre.

Engem érdekel a véleményed. Elolvasnám azt a hosszabb értékelést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AZt tudjuk végülis biztosra, hogy a Ren-ek együtt dolgoznak a FO-rel, vagy a Reneknek dolgoznak? Mert Snoke parancsolt Hux-nak. Szóval Snoke parancsol egyszerre két csapatnak is? Vajon mindkettőnek ugyanaz a célja? Nem lehet hogy a Renek amolyan inkvizítorok a Jedik ellen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap sikeresen megnéztem a filmet, és még ma is teljesen a hatása alatt vagyok.

Személy szerint úgy érzem, hogy megszületett az eddigi legjobb rész.

 

Ez az első alkalom, hogy egy trilógia nyitásánál minden új fontos karaktert megkedveltem.

Eddig volt pár karakter akit kedveltem (Luke, Qui-Gon), akit utáltam (Jar-Jar, C-3PO), meg a totális semlegesek(Padme, Han Solo).

Természetesen a további részekkel ezek változtak, de a nyitó részek után így éreztem.

Most viszont mindenkit egyből megkedveltem, természetesen akiknek jutott annyi játékidő, hogy a karakter kategóriába kerüljenek, ugye Phasma? :lol:

Ami még plusz, hogy most élveztem legjobban Han Solo karakterét.

Szóval igen, sose voltam nagy rajongója, ha a Jedi végén meghalt volna annak idején, akkor egy ledöbbenésen kívül többet nem hozott volna ki belőlem.

Most meg elsírtam magam, mikor meghalt.

 

Látványilag a film nagyon rendben volt, az új szörnyek szintén nagyon bejöttek.

Han hajóján a rathtar jelenetet nagyon élveztem.

A légi csaták nagyon látványosak voltak. Poe milyen manővereket lenyomott már, te jó ég.

A TIE pilóták a Jakkun nem ütköztek bele a roncsokba, hanem végre megtanultak repülni.

A rohamosztagosok hatékonyak voltak. Az a párbaj Finn és a rohamosztagos között nagyon jól nézett ki. Még több ilyet szeretnék látni.

A film végi párbajt jobban élveztem mind bármelyik másik mozgóképes fénykardpárbajt. Na jó, Maul, Savage és Sidius párbaját jobban szeressem, szóval akkor ez a második helyet megkapja. :D

Mikor megláttam Snoke-ot akkor hirtelen olyan sok kérdőjel jelent meg a fejemben, mint még soha. Az ostobábbnál is ostobább elméleteket állítottam fel róla miközben hazafelé tartottam a moziból.

 

Na jó, megemlítek pár negatívumot is, mert azért bármilyen jó is volt a film, de vannak hibái.

Nem tudom én éreztem így, vagy tényleg nem voltak erősek az új dallamok.Semelyik új szerzeményre nem emlékszem, még csak minimálisan se.

A másik negatívum meg a film hossza, mivel én még benn szerettem volna ülni még két órát, mert teljesen telhetetlen vagyok. :D

 

Szóval ez volt a pár random gondolatom a filmről, amit még párszor biztos megnézek a moziba.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "Hope has not lost today, it has found" szöveg elhangzott a filmben?

Nem emlékesztem rá. Pedig vártam.

 

Nem lehet hogy a Renek amolyan inkvizítorok a Jedik ellen?

Ez nekem is eszembe jutott. Valahol régebben mint ha olvastam is volna ilyesmit. :hmm: Kylo képessége kb mint egy 5. Fivéré. Többet vártam volna tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Elég régóta olvasgatom a fórumot, és most az új film miatt rá is szánom magam, hogy írjak.

Magamról röviden csak annyit, hogy 37 éves vagyok, a Star Wars egészen apró gyerekkorom óta meghatározó része az életemnek. Azt hittem, hogy "beteges" ez a rajongás, de látom mások is vannak ezzel így! :)

 

Röviden értékelném a filmet.

Pozitívumok:

- Az, hogy egyáltalán létezik! :)

- A látvány elképesztő.

- A hangulat igazi Star Wars.

- Ismét érezhettem azt a mély "vááóó" érzést, amit csak Star Wars-tól lehet érezni. Főleg akkor tört ez rám,amikor Rey a Falconnal vadult. :)

- Nekem a zene is nagyon bejött. Azóta már vagy 10x meghallgattam a Soundtracket, szerintem vannak olyan témák,amik igenis klasszikusokká válhatnak. Itt főleg Rey témájára gondolok. Gyanítom ez a szám vissza fog térni a következő részekben is.

 

Negatívumok:

- Kicsit gyors a film tempója, ezért nincs idő mélyen átérezni a dolgokat. Tudom, hogy manapság erre van igény, úgyhogy ezt el is tudom fogadni.

- Nekem is hiányzik kicsit több háttér infó a Galaxis politikai viszonyairól. Gondolom majd regények, képregények bővítik ezt.

 

Összeségében hatalmas élmény volt a film, és alig várom 23-át,amikor újból megnézem, ezúttal szinkronosan. Biztos vagyok benne, hogy a premier alatt, az izgatottság és az éjszakai időpont miatt sok részlet elkerülte a figyelmemet. Majd a második megtekintés után is jövök egy hosszabb elemzéssel.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is fel voltam rá készülve. De így is elég drámáira sikeredett.. :/

A három haláleset közül viszont az időtényező, kedveltség, és a színész mássága is közrejátszott. Ha pár év alatt forgatják le mindet sorrendben valószínűleg obivan miatt lett volna legnagyobb felháborodás. Legalábbis részemről :D ( és ha ewan mcgregor játszotta volna abban az esetben csak)

Csak az volt a kérdés,hogy Luke vagy Han lesz-e a soros. Persze én is abban bíztam,hogy senki sem fog meghalni.

Én a három haláleset közül Han halálát érzem a legdrámaibbnak,Obi-ét pedig a legsúlytalanabbnak. Ezt most azért mondom,mert csak az Ep IV-es szerepe alapján szinte semmit sem tudtunk meg a vén salabakterről,csak a PT-ben ismertük meg közelebbről. Ott viszont ő volt talán a kedvenc szereplőm,úgyhogy egyet értek veled abban,hogy sokkal drámaibb lett volna az ő halála is,ha Ewan Mcgregor játssza és pár éven belül sorrendbe jöttek volna ki a filmek.

Han is az egyik kedvenc szereplőm volt és az Ep VII-ben is ugyanaz a kedvelhető egyéniség mint anno az OT-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AZt tudjuk végülis biztosra, hogy a Ren-ek együtt dolgoznak a FO-rel, vagy a Reneknek dolgoznak? Mert Snoke parancsolt Hux-nak. Szóval Snoke parancsol egyszerre két csapatnak is? Vajon mindkettőnek ugyanaz a célja? Nem lehet hogy a Renek amolyan inkvizítorok a Jedik ellen?

Eddig csak egy Rent láttunk. Jelenleg nincs több, csak Kylo. A többi Ren-t csak e jövőlátomás erejéig láttuk. Szerintem Snoke házi kedvence Kylo az erőérzékenysége miatt különleges, de pont a labilissága miatt semmiképpen sem másodvezető, mint pl: Vader. Megvan az egészséges rivalizálás Hux-al, amit Snoke gerjeszt. Szerintem Kylo-t nem érdekli a Firs Order, a politika, a hatalom. Lenézi Huxot, sőt Snoke-ot is, végül is ő egy Sith vérrokona leszármazottja, vele van az erő.Saját tervei vannak, és inkább ö használja fel a Firs ordert a céljaira, mintsem fordítva. Hidd el ha megérik rá az idő eltiporja Hux-ot, Snoke-ot, mindenkit aki az útjába mer állni, legjobb példa Han Solo. Szerinted bárki meggátolhatja a terveiben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.