Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én onnan vettem észre, mikor Kenobi kikapcsolta a vonósugarat.Ott a szöveg már nem Power.Ha jól tudom ezt a dvd-ben csinálták meg.Viszont ezek szerint ráraktak egy szinkront.Ez törvényes?

Persze, hogy az. Ha megkapták a sugárzási jogot, akkor nyugodtan szinkronizálhatják. Anno rengeteg film kapott így szinkront, köztük az ep4 (ha jól emlékszem, az még feliratosan ment a mozikban) az Alien és az Aliens is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy az. Ha megkapták a sugárzási jogot, akkor nyugodtan szinkronizálhatják. Anno rengeteg film kapott így szinkront, köztük az ep4 (ha jól emlékszem, az még feliratosan ment a mozikban) az Alien és az Aliens is.

Na jó de itt nem szinkron készült, hanem valamilyen eljárással rányomtak egy létező szinkront.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó de itt nem szinkron készült, hanem valamilyen eljárással rányomtak egy létező szinkront.

Erre se ez az első példa, hogy az Aliensnél maradjak, a kibővített változathoz készült szinkront rányomták a mozis verzióra is. Vagy a Terminator 2 kibővített verziójára rányomták kiegészítésekkel a mozis szinkronját. Ez is szinkronizálás, még ha nem is a hagyományos értelembe vett módja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre se ez az első példa, hogy az Aliensnél maradjak, a kibővített változathoz készült szinkront rányomták a mozis verzióra is. Vagy a Terminator 2 kibővített verziójára rányomták kiegészítésekkel a mozis szinkronját. Ez is szinkronizálás, még ha nem is a hagyományos értelembe vett módja.

 

 

Köszi.Most legalább megtudtam, hogy nem illegális az ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A 10 legrosszabb mozis poszter, ami valaha készült a világon

A TotalFilm magazin összeállíłtotta

Az originál Star Wars poszter 9.

Tényleg ennyire rossz lenne?

10-worst-movie-posters-ever-made-06-430-75.jpg

THX 1138 George Lucas mozi posztere meg a 4.

 

Oldie: írjuk csak ki szépen teljesen, úgy az igazi :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Star Wars eredeti moziposztere nagyon jó. Az alkotója pár olyan dolgot is hozzátett ugyan aminek köze nincs a filmhez, de ez hozzátartozott a régi poszeterkhez. Sokkal több fantázia van benne, mint a mostanság kijövő poszterek döntő többségében, aminél vesznek egy stúdiófotót kicsit photoshopolnak rajta és már kész is van a promo-poszter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont általános személyi ízlés formájában összemérhető (és az ilyen listák nyílván csak a készítő ízlését tükrözi), így például nekem ez a poszter nagyon-nagyon-nagyon hátul kullog az ismert poszterek sorában (egyebek mellett).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Ha valaki még nem látta volna, ajánlom megnézni Július 16-án este lesz egy nagyon jó film. Kissé régi már, de a fórum öregei biztos örülni fognak neki. :lol:

 

Mindenesetre itt a film adatlapja: Port

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
Vasárnap a "Discovery Science"-en 21:55-kor "A Csillagok háborújának hatása a műszaki fejlődésre - Az ember és a gépek" lesz.
Hú, azt is de régen láttam :) Na majd valamelyik nap megnézem DVD-n, mert DS-em nincs :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.