Jump to content

Háttérben lévő érdekességek, történetek

Recommended Posts

Valószínűleg ez az eset is hozzájárulhatott ahhoz, hogy 1979 augusztusában bemutassák hazánkban az Új reményt. Az elkobzott kópiákat az agitprop-nál biztosan megnézték és rájöttek, hogy ebből profitálhatnak is.     

• 4 months later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Drew Struzan - "A long time ago, in a galaxy not so far, far away, Charlie White III and I created the “Circus Poster”...it became George Lucas' favorite Star Wars poster."

g6F97D7.jpg

• 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 4 months later...

A tegnap megkreált Rémálom az Elm utcában muvikról szóló kommentem miatt beugrott hogy Márk hogy jutott be a szereplő válogatásra.

Robert "Freddy Krueger" Englund az Apokalipszis most miatt volt válogatáson abban az épületben amelyikben az  ANH válogatását is tartották és bement Lucas-ékhoz hátha sikerül bekerülnie a muviba.

“They didn’t think I fit, but they took my photo. They took a Polaroid of me and they talked to me for five minutes. I later on discovered that Tom Selleck or somebody like Tom Selleck had turned them down for Han Solo. I’ve read all sorts of names including his in connection with Han Solo. My understanding is that in the very early drafts, he wasn’t even human. Solo was some sort of alien… I presumed, I say presumed, that they took my Polaroid for Han Solo. I didn’t read. I didn’t read any script. They just took my picture and talked to me for a few minutes.”

Márk akkoriban a szobatársa volt és Robi beszámolt Lucas és Amerikai krétafirkák rajongó haverjának a válogatásról. Márk ezután felhívta az ügynökét.

“I came home. Mark’s laying on the couch, watching TV, and I told him because Mark loved American Graffiti and George Lucas, too. I just told Mark about this new George Lucas movie – that’s all. Mark got on the phone and called his agent.”

• 3 months later...
  • 3 weeks later...
1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Rajongásom kezdete, a fórum hajnala. 

Ajaj, ezt én szalagos magnón rögzítettem - vagyis csak a hangot, de azt is óriási volt újra és újra meghallgatni. 

• Like 1
  • Tetszik 1

• 1 month later...

Ezeknek a TNH-s képeknek az a legnagyobb bája, hogy ekkor a szereplők még nem tudhatták, mekkora siker lesz a film, de az látszik, hogy jól érezték magukat forgatás közben. :) 

Én úgy tudom, hogy akkor állt össze igazán az élmény olyan szintre, ami már földbedöngető volt, amikor belekerült a filmbe John Williams zenéje. :) Az olyan szinten dobott rajta, hogy akik addig szkeptikusok voltak, azok is megtértek.