Ugrás a kommentre

A fénykardpárbaj


csoli1138

Ajánlott hozzászólás

Azért a makettekben is nagy lehetőségek vannak. Ahogy arról az ep.2 arénai jelenetei is tanuskodnak.

 

A képen talán a legmeglepőbb hogy az ep.7-nél világitanak a kellék kardok. Persze Kyloé nem úgy mint a végleges filmben tehát nyilván kellett az utómunka, de azért ez poén. Ha jól rémlik már a prequelekben is sokat javitottak a kardokon a régi trilógiához képest de azért ez jó nagy ugrás a technológiában. Már ha nem lett megbuherálva a fotó :)

 

Edit: közben most látom, hogy ez egy hivatalos making of fotó. Kiváncsi leszek a werkekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey inkább használja azt, ami most van egy új kard helyett :)

 

De akkor mit használjon Luke?

 

 

Korábban már felvetettem, de azóta többen is újranéztük már a filmet:

Kylo kardja nem lett tönkretéve?

Harmadszorra sem egyértelmű..

 

Dzséjttel beszélve az Imax után,azt mondta hogy szerinte Rey kettévágta Kylo kardját.

 

 

Kylo a végére igen csak le lett amortizálva. :D Kedzett egy olyan haslövéssel amiktől a rohamosztagosok métereket repültek. Ok, Csubi itt messzebb volt de akkor is. :P

 

 

Szerintem nem találta közvetlenül hasba. Pont azért amit írsz. Ha 3 rohamosztagost szétrobbant egy lövés ebből a fegyverből akiken páncél van,akkor egy közvetlen találat a páncél nélküli Kylot azonnal megölte volna, sőt a lövés ereje az apja után küldte volna a mélybe. Szóval utolsó nézéskor direkt figyeltem és Kylot súrolta a lövés. Ezért maradhatott életben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor mit használjon Luke?

Luke-nak már nyilván van saját fénykardja és azt fogja használni. Mondjuk kíváncsi leszek majd a markolatára és a színére is. :P

 

Szerintem nem találta közvetlenül hasba. Szóval utolsó nézéskor direkt figyeltem és Kylot súrolta a lövés. Ezért maradhatott életben.

Az talán túlzás, hogy súrolta, oldalba kapta, de valóban nem találhatta telibe. Mondjuk nem volt jó napja a srácnak, mert szinte mindenkitől kapott valami kis "ajándékot" a végjátékban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-nak már nyilván van saját fénykardja és azt fogja használni. Mondjuk kíváncsi leszek majd a markolatára és a színére is. :P

 

Én azért úgy képzelem hogy Luke visszakapja a régi kardját és Rey csinál magának egyet. Nem véletlenül viszi el neki Rey a kardot.

 

 

Az talán túlzás, hogy súrolta, oldalba kapta, de valóban nem találhatta telibe. Mondjuk nem volt jó napja a srácnak, mert szinte mindenkitől kapott valami kis "ajándékot" a végjátékban. :)

 

Hát igen megkapta amit érdemelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a makettekben is nagy lehetőségek vannak. Ahogy arról az ep.2 arénai jelenetei is tanuskodnak.

 

A képen talán a legmeglepőbb hogy az ep.7-nél világitanak a kellék kardok. Persze Kyloé nem úgy mint a végleges filmben tehát nyilván kellett az utómunka, de azért ez poén. Ha jól rémlik már a prequelekben is sokat javitottak a kardokon a régi trilógiához képest de azért ez jó nagy ugrás a technológiában. Már ha nem lett megbuherálva a fotó :)

 

Edit: közben most látom, hogy ez egy hivatalos making of fotó. Kiváncsi leszek a werkekre.

A hangot vajon még most is a színészek adják hozzá a forgatáson, mint annak idején Hayden? (Bzzzizsss... bziiizsss) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangot vajon még most is a színészek adják hozzá a forgatáson, mint annak idején Hayden? (Bzzzizsss... bziiizsss) :D

Én ezt konkrétan Ewan ről hallottam. Meg azt hogy Neesont zavarta ez. :)

 

Az új technika (már ha tényleg igaz):

Ha Fx szerű kardokkal tolták, esetleg utómunkát spórolhattak az arcokra és egyebekre vetülő kardfény effekteken. Meg nyilván élvezetesebb lehetett, ha ez szempont..

És amúgy simán hihető: saját tapasztalatból tudom, hogy az fx kardok fényképen szinte teljesen "igazi" hatást tudnak kelteni.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Én továbbra is úgy látom, hogy Rey elég furcsán és agresszívan viselkedik a végén, azok az arckifejezések. Persze, nyilván egy párbajt vív azzal, aki megölte Han-t és csúnyán megsebezte a barátját, de még így is kemény. Nem tudom mi történt volna, ha a szakadék nem választja ketté őket. Amúgy nagyon érdekes, mert egy csomó korábbi karakter párbajai megelevenedtek előttem, ahogy ezt néztem. Amikor a szűkebb részen vívnak, mint Obi és Vader a Mustafar-on, Rey vívóstílusa Sidious-éra hasonlít, de van olyan momentum, amikor úgy csap le Kylo-ra, mint Anakin Dooku-ra az Invisible Hand-en, amikor Obi már kidőlt és Dooku hergeli. Csukott szemmel próbál megnyugodni, majd hasonló mentalitással és vehemenciával esik Kylo-nak, mint Luke Vader-nek, a fiú is reménytelen helyzetbe kerül, ahogyan anno a nagyapja is, le lettek nyomva erőből. Amikor Rey már egyértelműen Ren fölé kerekedik, akkor hasonló magabiztossággal és dominanciával telítettek a mozdulatai és gesztusai, mint Maul-nak az Ep.1-ben, amikor épp jól állt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom azt a szakadékos kettéválasztást. Meg kellett volna mutatniuk, Rey ezek után mit tesz. Szerintem szimplán ott hagyta volna Kylot, és nem öli meg. Rohant volna Finnhez , ahogy egyébként is.

Offként megjegyzem, hogy Vader és Ahsoka párbajánál is elég h*lye húzás volt az a robbanás, amitől aztán nem láttunk semmit.

Ezek a megoldások csak arra jók, hogy a készítőknek ne kelljen meglépni vagy megmutatni bizonyos cselekményeket, abba inkább bele se gondolok, hogy nem tudják pontosan, mi történne a cselekmény azon pontján, és időt húznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom azt a szakadékos kettéválasztást. Meg kellett volna mutatniuk, Rey ezek után mit tesz. Szerintem szimplán ott hagyta volna Kylot, és nem öli meg. Rohant volna Finnhez , ahogy egyébként is.

Offként megjegyzem, hogy Vader és Ahsoka párbajánál is elég h*lye húzás volt az a robbanás, amitől aztán nem láttunk semmit.

Ezek a megoldások csak arra jók, hogy a készítőknek ne kelljen meglépni vagy megmutatni bizonyos cselekményeket, abba inkább bele se gondolok, hogy nem tudják pontosan, mi történne a cselekmény azon pontján, és időt húznak.

Részben egyet kell, hogy értsek. Amolyan alibimegoldások ezek a készítőktől, nem vállalják fel tisztán a karakterek döntéseit. Amúgy a szakadék annyiból kellett, hogy különben nem igazán lehetett volna vége a párbajnak halál nélkül. Vagy ha igen, akkor Kylo karaktere csorbult volna erősen. Szóval nem volt olyan vészes húzás ez a szakadék, de akár beeshetett volna azt követően is, hogy mondjuk Rey nyugszik kicsit és kikapcsolja a kardot.

Egyébként az ő esetében nem érzem feltétlen zavarónak ezt a megoldást se, hiszen egy új karakter, aki még csak az útja elején jár. Ahsoka és Vader helyzeténél azért volt kissé "olcsó" megoldás, mert már mindkettejük stabil álláspontját ismertük, semmi kétség nem volt bennük se, ill. bennünk nézőkben sem. Ezek után felesleges volt elcsalni a párbajuk végét. Rey-nél még simán működhet a nyitva hagyott kérdés, hogy vajon mit tett volna. Nyilván sejtjük, hogy egy nagyon pozitív szereplőről van szó, de akkor is, ennyi bizonytalanság belefér, sőt lehet kell is.

 

Alapesetben úgy gondolom, hogy a srác még félholtan se adta volna fel és kezdett volna menekülni, így Rey-ne nem lett volna lehetősége csak úgy otthagyni. Ugyan súlyosan megsérült, de azért nem vált olyannyira harcképtelenné, mint a végtagjaitól megfosztott és közben már lángra kapó Vader a Mustafar-on. Ha meg Kylo mégis inkább hagyta volna Rey-éket elmenni, az nem tett volna túl jót a karakterének. Hiába lett volna érthető lépés a sérülései tükrében, de akkor se ült volna. Azt már sokkal inkább el tudnám képzelni, hogy még utoljára erőt merít a sötétségből és nekiesik Rey-nek, akkor viszont vagy meghal, vagy pedig egy olyan ronccsá válik, aki már tényleg képtelen harcolni. Csak ha eztán Rey meg otthagyja, az egyrészt Obi-Vader utóérzés, másrészt nem hiszem, hogy Kylo-val is el akarták játszani, hogy ennyire drasztikusan sérüljön és úgy térjen vissza. Így is kapott szépen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapesetben úgy gondolom, hogy a srác még félholtan se adta volna fel és kezdett volna menekülni, így Rey-ne nem lett volna lehetősége csak úgy otthagyni. Ugyan súlyosan megsérült, de azért nem vált olyannyira harcképtelenné, mint a végtagjaitól megfosztott és közben már lángra kapó Vader a Mustafar-on. Ha meg Kylo mégis inkább hagyta volna Rey-éket elmenni, az nem tett volna túl jót a karakterének. Hiába lett volna érthető lépés a sérülései tükrében, de akkor se ült volna. Azt már sokkal inkább el tudnám képzelni, hogy még utoljára erőt merít a sötétségből és nekiesik Rey-nek, akkor viszont vagy meghal, vagy pedig egy olyan ronccsá válik, aki már tényleg képtelen harcolni. Csak ha eztán Rey meg otthagyja, az egyrészt Obi-Vader utóérzés, másrészt nem hiszem, hogy Kylo-val is el akarták játszani, hogy ennyire drasztikusan sérüljön és úgy térjen vissza. Így is kapott szépen.

Ne feledd, hogy szikrákat hányt a kardja is. Vélhetően tönkrement. Anélkül ha nem is lehetetlen, de nehéz lett volna sérülten folytatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki elkap egy plazmasugarat röptében az Erővel, annak nem kell fénykard, hogy kitekerje egy törékeny nő nyakát ugyanazzal az Erővel. Kylo annyira volt fegyvertelen és harcképtelen, mint Palpatine az irodájában, miközben Windu lábánál rimánkodott az életéért. Megrökönyödött a vereségén, de innen csak pillanatok kelhettek ahhoz, hogy az a döbbenet dühvé manifesztálódjon, és az Erővel támadjon rá Rey-re. Onnantól kezdve pedig technikailag azt csinálhatott volna a lánnyal, amit akar. Nekivágja egy fának, hogy kettéhasad, kitöri a nyakát, megfolytja, stb. Ezért kellett oda a hasadék. Nem azért, mert a készítők féltek meglépni, mit tegyen Rey. Azt láttuk. Rey pofán vágta Kylót, aztán leállt. Kész, vége. Az, hogy nem indult meg felé, hogy leeresztette a kardját, hogy csak állt, az a döntése: megállt.

A hasadék azért kellett, hogy Rey-t megmentsék Kylo haragjától. És, hogy motiválják, hogy visszatérjen Finnhez. Plusz a hasadék jelképe annak, mekkora szakadék nyílt Ren és Rey között, egy sötét hasíték, ami szerintem azt vetíti előre, hogy Kylo innentől a nő megszállottja lesz. Legyőzte egy lány, egy egyszerű guberáló, és ez olyan űrt hasított kettejük közé, amit nem fognak tudni áthidalni. Ők ellenségek, örökre. Az a szakadék jelképezi ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki elkap egy plazmasugarat röptében az Erővel, annak nem kell fénykard, hogy kitekerje egy törékeny nő nyakát ugyanazzal az Erővel. Kylo annyira volt fegyvertelen és harcképtelen, mint Palpatine az irodájában, miközben Windu lábánál rimánkodott az életéért. Megrökönyödött a vereségén, de innen csak pillanatok kelhettek ahhoz, hogy az a döbbenet dühvé manifesztálódjon, és az Erővel támadjon rá Rey-re. Onnantól kezdve pedig technikailag azt csinálhatott volna a lánnyal, amit akar. Nekivágja egy fának, hogy kettéhasad, kitöri a nyakát, megfolytja, stb. Ezért kellett oda a hasadék. Nem azért, mert a készítők féltek meglépni, mit tegyen Rey. Azt láttuk. Rey pofán vágta Kylót, aztán leállt. Kész, vége. Az, hogy nem indult meg felé, hogy leeresztette a kardját, hogy csak állt, az a döntése: megállt.

A hasadék azért kellett, hogy Rey-t megmentsék Kylo haragjától. És, hogy motiválják, hogy visszatérjen Finnhez. Plusz a hasadék jelképe annak, mekkora szakadék nyílt Ren és Rey között, egy sötét hasíték, ami szerintem azt vetíti előre, hogy Kylo innentől a nő megszállottja lesz. Legyőzte egy lány, egy egyszerű guberáló, és ez olyan űrt hasított kettejük közé, amit nem fognak tudni áthidalni. Ők ellenségek, örökre. Az a szakadék jelképezi ezt.

A szakadék kérdésében egyetértek. Bár elsőre nekem is bazári megoldásnak tűnt, de aztán egyre jobban rájöttem, hogy szükség volt rá.

 

A másik részben viszont vitatkoznék. Azért ne feledd, Rey elég gyorsan tanult eddig. Kylo egyszer már fához vágta, szerintem simán lehet, hogy itt Rey már Erőhasználatban is tudna aktívan védekezni, mint amikor a vallatásnál saját maga ellen fordította Kylo technikáját. Ráadásul Kylo most már több sebből is vérzett - szó szerint - ami nem ugyanaz, mint kontrollált dühvel megállítani egy plazma lövedéket. Bár tudjuk mit tart a mondás a sebzett vadról... én viszont ezt Kylo addigi párbaj harcmodorára vetíteném rá, hiszen ott is sebesült volt, de nem annyira, hogy az érdemben megtörje. Az a fejsérülés a végén viszont nálam már kimeríti ezt a kategóriát, láthatóan megadóan fekszik a hóban a szakadékszétnyílás előtt. Legalábbis nekem így jött le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom azt a szakadékos kettéválasztást. Meg kellett volna mutatniuk, Rey ezek után mit tesz. Szerintem szimplán ott hagyta volna Kylot, és nem öli meg. Rohant volna Finnhez , ahogy egyébként is.

Offként megjegyzem, hogy Vader és Ahsoka párbajánál is elég h*lye húzás volt az a robbanás, amitől aztán nem láttunk semmit.

Ezek a megoldások csak arra jók, hogy a készítőknek ne kelljen meglépni vagy megmutatni bizonyos cselekményeket, abba inkább bele se gondolok, hogy nem tudják pontosan, mi történne a cselekmény azon pontján, és időt húznak.

Miért kellene egy részben ellőni minden puskaport? Az a szakadék pont arra volt jó, hogy elválassza hőseinket minden értelemben. Fel nem foghatom miért kellene mindent konfliktustm kapcsolatot, WC -re menést egy részben megmagyarázni? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik részben viszont vitatkoznék. Azért ne feledd, Rey elég gyorsan tanult eddig. Kylo egyszer már fához vágta, szerintem simán lehet, hogy itt Rey már Erőhasználatban is tudna aktívan védekezni, mint amikor a vallatásnál saját maga ellen fordította Kylo technikáját. Ráadásul Kylo most már több sebből is vérzett - szó szerint - ami nem ugyanaz, mint kontrollált dühvel megállítani egy plazma lövedéket. Bár tudjuk mit tart a mondás a sebzett vadról... én viszont ezt Kylo addigi párbaj harcmodorára vetíteném rá, hiszen ott is sebesült volt, de nem annyira, hogy az érdemben megtörje. Az a fejsérülés a végén viszont nálam már kimeríti ezt a kategóriát, láthatóan megadóan fekszik a hóban a szakadékszétnyílás előtt. Legalábbis nekem így jött le.

Nem vérzett, csak egy sebből, hisz mint tudjuk, a fénykard kauterizálja a sebet. ;) Viszont épp ez az, hogy nem kontrollálná a dühét, hanem az szimplán elszabadulna, ami sokkal-sokkal rosszabb. Amikor Ventressből kitört egy ilyen, se Obi-Wan, se Anakin nem tudott védekezni ellene, mindkettőt felkapta és fojtogatni kezdte, az Erővel. Pedig Obi-Wan képzett Jedi mester, Anakin képzett Jedi lovag volt. Rey a közelükben sincs hozzájuk képest képzettségben. Pláne, hogy Anakin a kiválasztott volt, Kylo pedig az ő vére. De ugyanígy felhozhatnám Tyranust is, aki ugye úgy hajigálta Obi-Want, mint egy rongybabát, és a mester semmit sem tehetett ellene.

És persze, megadóan fekszik, ezt írtam is, hogy eluralkodott rajta a döbbenet. De ez bármikor átcsaphatott volna féktelen dühbe. Láttuk, hogy a legyőzéséhez képest jelentéktelen dolgoktól is úgy kiakadt, hogy fékevesztett dühében leamortizált bármit. Semmi perc alatt átalakulhatott volna a legyőzött döbbenet a legyőzöttségből táplálkozó dühvé. És Rey képzetlenül hogyan védekezhet ilyesmi ellen, ha Obi-Wan Kenobi és Anakins Skywalker is tehetetlen volt ugyanilyenekkel szemben? Sehogy. Kylo megölte volna az Erővel Reyt. Könnyen, gyorsan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki elkap egy plazmasugarat röptében az Erővel, annak nem kell fénykard, hogy kitekerje egy törékeny nő nyakát ugyanazzal az Erővel. Kylo annyira volt fegyvertelen és harcképtelen, mint Palpatine az irodájában, miközben Windu lábánál rimánkodott az életéért. Megrökönyödött a vereségén, de innen csak pillanatok kelhettek ahhoz, hogy az a döbbenet dühvé manifesztálódjon, és az Erővel támadjon rá Rey-re. Onnantól kezdve pedig technikailag azt csinálhatott volna a lánnyal, amit akar. Nekivágja egy fának, hogy kettéhasad, kitöri a nyakát, megfolytja, stb. Ezért kellett oda a hasadék. Nem azért, mert a készítők féltek meglépni, mit tegyen Rey. Azt láttuk. Rey pofán vágta Kylót, aztán leállt. Kész, vége. Az, hogy nem indult meg felé, hogy leeresztette a kardját, hogy csak állt, az a döntése: megállt.

A hasadék azért kellett, hogy Rey-t megmentsék Kylo haragjától.

Ez szerintem azért nagyon erős túlzás. Sidious teljesen más helyzetben volt, össze se lehet hasonlítani a kettőt, az egyetlen közös pont a fénykard hiánya (pontosabban nem használata), de ennyi. Kylo-ból ott már egyáltalán nem néztem volna ki, hogy 1-2 húzásból érdemben kárt tudna tenni Rey-ben. Ez addig se sikerült neki, Rey meg csúnyán lenyomta. Minden baja volt ott már és azért ő igencsak messze jár a jelentősebb sith-ektől.

Látható volt a párbajban, hogy Kylo egyre kevésbé tud teljesíteni, minden újabb sérülés komolyan visszaveti. A legvégén már Rey nyers fizikai erővel is felülemelkedik, egy 19 éves lány egy érett férfin. Másképp festett volna a szitu, ha Kylo képes lett volna a szorult helyzetéből előnyt kovácsolni, de nem így volt, teljesen elfogyott a végére. Ráadásul vélhetően már korábban se tudott olyan szinten koncentrálni, hogy masszívabb Erőmutatványokat húzzon elő, hiszen akkor megtehette volna már Finn ellen, vagy Rey-nél korábbi fázisban.

Egy újabb próbálkozásra még futhatta volna az erejéből, de azért volt ott egy nem akármilyen ellenfél is. Rey-t sikerült párszor alaposan meglepni a filmben, de minden esetben az történt, hogy piszok gyorsan tanult ezekből az esetekből. Kylo se tudta volna újra eljátszani, hogy csak úgy felkeni egy fára vagy akár "megdermeszti". Szóval én továbbra is úgy gondolom, hogy ha nincs a szakadék, akkor egyedül Kylo-nak lett volna félnivalója, mert ha Rey bedurvult volna, akkor minimum még ennél is sokkal súlyosabb sérüléseket okoz a srácnak, de azt se tartom kizártnak, hogy meg is tudta volna ölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert Ventress közelebb állt a Sith-ekhez, és kevésbé volt legyőzött, amikor a Jedi Tanács egy tagját és a Kiválasztottat kis híján kinyírta az Erővel, ők meg tehetetlenül csüngtek a Sötét Oldal szorításában. ;) Az egy dolog, minek tűnik egyik időben, és minek tűnik két másodperccel később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert Ventress közelebb állt a Sith-ekhez, és kevésbé volt legyőzött, amikor a Jedi Tanács egy tagját és a Kiválasztottat kis híján kinyírta az Erővel, ők meg tehetetlenül csüngtek a Sötét Oldal szorításában. ;) Az egy dolog, minek tűnik egyik időben, és minek tűnik két másodperccel később.

Mennyire volt megsérülve Ventress? Kylo erejéről amúgy nem sokat tudunk, egyedül ez a dermesztős trükk volt komolyabb, amit fel tudott mutatni, másra nem volt szükség. Ill. mire lett volna, addigra már sebesült volt, így a végső párbajban elég visszafogott produkciót tett le. Benne van a pakliban, hogy nagyon erős, csak egyszerűen nem volt alkalma ezt bizonyítani, de akár az is, hogy nem olyan nagy szám. Én egyelőre azt se jelenteném ki határozottan, hogy közelebb áll tudásban a sithekhez, mint anno Ventress.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma végigpörgettem a mozifilmek párbajait a fejemben.

Kiderült, hogy "természetes helyszínen" ez a 2.! párbaj, ami nem sok 7 filmhez és megannyi párbajhoz képest.

Ezenkívül ráadásul éppen az epI-ben a Tatooine-on volt a másik, Qui-Gon és Maul megismerkedése.

Úgy is mondhatnám, hogy eddig az első és az utolsó mozis fénykardpárbaj zajlik kint a természetben. :o

 

Mustafar legyen a kívétel ami erősíti a szabályt, mert bár az utolsó pillanatban már "egy szép folyóparton vagyunk" ;), de odáig végig épített elemeken, termekben, technológiákon voltak a fiúk "egzotikus háttérrel". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo erejéről amúgy nem sokat tudunk, egyedül ez a dermesztős trükk volt komolyabb, amit fel tudott mutatni, másra nem volt szükség. Ill. mire lett volna, addigra már sebesült volt, így a végső párbajban elég visszafogott produkciót tett le.

 

Egyetértek. Kylo egy olyan galaxisban játssza az eszét, amiben (jelenlegi ismereteink szerint) nem igazán van erőhasználó. Úgy azért nem nehéz hatalmas Ren lovagnak lenni, hogy csak átlagos embereket kell legyőzni. Nyilván Ben Solot átjárja az erő, de ettől még simán benne van, hogy a PT éra összes erőhasználója simán legyalulta volna. (végül is Finn is megszorongatta)

 

Apropó. Lehet hogy a kövi részek magyarázatot adnak majd rá, de számomra akkor is furcsa volt hogy Finn fel tudta venni a versenyt. Nagyban csökkentette Kylo varázsát. Finn mégiscsak egy rohamosztagos volt. Ne már! Kylonak még sebesülten is le kellett volna vágnia kb 5 mozdulatból...

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.