Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Egy kérdés James Arnold Taylor-hoz (Obi-Wan hangja) Twitteren

"So I really needed a pause button while watching, but it was you for the split second saying Rey correct? Think it was Rey."

Válasza: yes, it was me originally but they replaced my version with Ewan. I guess if I'm gonna be replaced it should be him!

Vagyis Obi-Wan megszólal a látomás alatt

Ne már!!! És ráadásul McGregor hangjával?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredeti forgatókönyv szerint az Ellenállásnak lett volna egy óriási Warhammer nevű szuperfegyvere ami áttörte volna a Starkiller pajzsát. Íme a Warhammer (fenti képek):

 

 

Picit karcsú, ahogy az egész támaszpont pajzsát kikapcsoltatják Phasmával. Jobb lett volna közbeiktatni valami akciót is és ehhez a pajzstörő hajó nem lett volna rossz ötlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz Dzséjt, de egy icipicit világosabb interpretáció nem ártott volna. Nekem pl. a 60 éves szüleim is megnézték és ezt a részt ők sem fogták annyira, és sok más helyről is hallottam, tehát ez a része valóban elég pongyolán lett bemutatva....

De mit vártatok? A következő Szenátusi ülést,, ahol a szánkba rágják, ki merre hány lépésre van és milyen csúnyán néz a másikra? Az ep4 generációkat hódított meg ennyivel, sőt, ennél kevesebbel! Snoke-ot már most láttuk, az Uralkodó mikor is jelent meg? A Köztársaság fővárosát már most láttuk, a Birodalom főbolygója mikor is jelent meg? A Szenátus pusztulását most láttuk, a régi Köztársaság Szenátusának feloszlatásához mikor volt szerencsénk? Sokkal-sokkal több háttérinfót kommunikáltak le, totálisan világosan és félreérthetetlenül, mint amennyivel az ep4 bírt. Tény, nem olyan részletbemenő, mint az ep1, de a két film fókuszpontja nem is ugyanott van.

Klasszikus mesei felállás: az Első Rend a rossz, az Ellenállás a jó, a Köztársaság meg a király birodalma, amit meg kell védeni. Pont. A többi meg majd kiderült a könyvekből és a következő részekből. Ha már mindent elmesélnek az első fejezetben, k*rvára nem lesz senki sem kíváncsi a könyv végére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán ez egy Obi-Wan szellem előfutár lehet? :hmm:

Mondta Abrams, hogy több elem is Rian Johnson kérésére került a filmbe hogy az ottani fejlemények ne a semmiből jöjjenek. Lehet, hogy ez is egy ilyen volt. Meglepne ha látnánk Obi-Want szellem figuraként viszont az már nem annyira ha hallanánk a hangját. Valahogy úgy ahogy Yoda kunyhójában beszél Luke-al és Yodával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tanítványokkal akkor végül is ki végzett? A renek vagy egy másik tanítvány nekem ez a filmben sem volt egyértelmű? Vagy Ben átállt és ezutan végzett velük a renek segítségével?(a sok információ közül már nem tudom melyik a valós.)

És hol volt ilyenkor Luke?

Reynek pedig miért volt látomása a kard megérintésekor?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondta Abrams, hogy több elem is Rian Johnson kérésére került a filmbe hogy az ottani fejlemények ne a semmiből jöjjenek. Lehet, hogy ez is egy ilyen volt. Meglepne ha látnánk Obi-Want szellem figuraként viszont az már nem annyira ha hallanánk a hangját. Valahogy úgy ahogy Yoda kunyhójában beszél Luke-al és Yodával.

Biztos nem lehet véletlen a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondta Abrams, hogy több elem is Rian Johnson kérésére került a filmbe hogy az ottani fejlemények ne a semmiből jöjjenek. Lehet, hogy ez is egy ilyen volt. Meglepne ha látnánk Obi-Want szellem figuraként viszont az már nem annyira ha hallanánk a hangját. Valahogy úgy ahogy Yoda kunyhójában beszél Luke-al és Yodával.

 

Én azért szeretném viszontlátni szellemként a régi Jedi cimbiket. Elvégre azért (is) vonultak félre az ep3 végén, hogy ezt a képességet tökélyre fejlesszék... és hogy utólag is megtudjanak jelenni....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem értem, sem azoknál, akiknek fáj a szívük az eredeti részek nézésénél, sem nálad. Attól, ami most történt, még ugyanúgy joggal voltak boldogok Luke-ék az EpVI végén. Valószínűleg jött jó néhány békés év, aztán megint jött egy dráma, amit akkor annak rendje és módja szerint szomorúan átéltek. De az sokkal később történt. Az EpIV végét is sajnálod, mert Luke-nak később levágják a kezét, Hant meg lefagyasztják az V-ben?

 

Aki pedig Han halála miatt bánkódik... eléggé várható volt, hogy nem fog örökké élni. Csak annyi változott, hogy láttuk a halálát. Szerintem méltóságteljesen halt meg és úgy, hogy próbált valamit tenni a fiáért. Az övé talán a legnagyobb karakterfejlődés ezzel a SAGA-ban (Anakint mondanám 1. helyre, de ő inkább egy kört írt le.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felkerült további könyv részlet.

Han és Leia beszélegtése

 

He met her eyes steadily. "We've lost our son, forever." Leia bit her lower lip, refusing to concede. "No. It was Snoke." Han drew back slightly. "Snoke?"

She nodded. "He knew our child would be strong with the Force. That he was born with equal potential for good or evil."

"You knew this from the beginning? Why didn't you tell me?"

She sighed. "Many reasons. I was hoping that I was wrong, that it wasn't true. I hoped I could sway him, turn him away from the dark side, without having to involve you."

[sNIP]

"I thought I could shield him from Snoke's influence and you from what was happening."

[sNIP]

He had trouble believing what he was hearing. "So Snoke was watching our son."

"Always," she told him. "From the shadows, in the beginning, even before I realized what was happening, he was manipulating everything, pulling our son toward the dark side."

 

Leia tudta hogy Snoke próbálja átcsábítani Ben-t és nem szólt Han-nak.

 

 

Kylo suspects that Rey is "her" but he actually only realizes and confirms it during their duel in the snowy forest. As they both struggle to free the light saber from the snow and when it suddenly becomes loose, flying by Kylo into Rey's hand, he says "It IS you."

 

Kylo felismeri Rey-t

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez Unkar Plutt, aki Reyt fogja.

Nekem is annak tűnt elsőre...

 

A többi meg majd kiderült a könyvekből és a következő részekből. Ha már mindent elmesélnek az első fejezetben, k*rvára nem lesz senki sem kíváncsi a könyv végére.

Anyunak én is azt mondtam a sok nyitott kérdés láttán, hogy majd jön a következő két rész, amiből mindent megtudunk. Örültem annak, hogy mennyi mindent nem tudtunk meg, pl. Reyről sem, hogy kicsoda-micsoda. Mondtam is Frenkie-nél, hogy szerintem ebből a részből nem fog kiderülni mindenkiről, hogy kihez, mihez hogyan tartozik, vagy nem.

Egyébiránt szeretném, ha a lényeges infók mind a filmekből derüljenek ki, és ne kelljen egyetlen plusz akármit elolvasni, stb. Mert pl. az egyszeri mozinéző nem fog könyveket olvasni hozzá. Kánon vagy nem kánon, egyelőre még a filmeknek kellene kerek egészet mutatniuk. Szerintem így is lesz, a többi meg érdekes kiegészítés.

 

A Kylo "felismeri" Reyt dolog lehet akár egy kivágott mondat, amit leforgattak, ezért került a könyvbe.

 

Valószínűleg jött jó néhány békés év, aztán megint jött egy dráma, amit akkor annak rendje és módja szerint szomorúan átéltek. De az sokkal később történt.

Szerintem is így lehetett, tekintve, hogy milyen fiatal pl. Hux, nem egy több évtizedes múltra visszatekintő szervezetről van szó, még ha Snoke maga öregebb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem értem, sem azoknál, akiknek fáj a szívük az eredeti részek nézésénél, sem nálad. Attól, ami most történt, még ugyanúgy joggal voltak boldogok Luke-ék az EpVI végén. Valószínűleg jött jó néhány békés év, aztán megint jött egy dráma, amit akkor annak rendje és módja szerint szomorúan átéltek. De az sokkal később történt. Az EpIV végét is sajnálod, mert Luke-nak később levágják a kezét, Hant meg lefagyasztják az V-ben.

Igen, de itt a személyes tragédiákra gondoltam főleg. Nem úgy alakultak a dolgok, ahogy eltervezték (mert ennél az ünepplésnél nekem az jön le, hogy érzik, sínen vannak). Ők nem pár éves békéért küzdöttek. Luke kudarcot vallott, mint Jedi-mester (ezt kimondhatjuk), Han és Leia elhidegültek egymástól, miután egyetlen fiuk elárulta a világos oldalt.

 

Egyébként nekem nem fáj a szívem az eredeti részek megnézésénél, csak ennél a jelenetnél nálam mostantól a felhőtlen boldogság mellett egy kis szomorúság is vegyül.

 

https://www.instagram.com/p/_f7GUMsHPt/

 

Ezt most láttam először. Amennyiben tényleg hivatalos elég érdekes lehet, és sok minden kiderülhet belőle. :)

Igen, ezek már hivatalos dolgok, ez a könyv már magyarul is kijött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep6 győzelmi ünnepe most már olyan, mint az ep1-gyé. Megnyertek egy csatát, de hosszútávon még mindig sok borzalom vár rájuk. Az ep1-ben hiába rúgták ki a Kereskedelmi Szövetséget a Naboo-ról, Palpatine hatalomra került, Qui-Gon Jinn meghalt, és mi azt is tudjuk, hogy Anakin befogadása a Rendben sem olyasmi, aminek végső soron örülni lehet. Az ep6 immár ugyanez. Egy pillanatnyi győzelem ünnepe - bár megjegyzem, a Hosnian-rendszert leszámítva azért a Galaxisban még béke van. És azért egyelőre nem 100%-ig biztos, hogy a háború eszkalálódik, egyáltalán, lesz nyílt háború. Az Első Rend ugyanúgy nagy veszteségeket szenvedhetett el, és egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy nem bírtak számottevő haderővel sem. Könnyen megeshet, hogy az Első Rend és az Ellenállás konfliktusa végig megmarad egy csendes háborúnak, míg a Galaxis nagy része tovább élvezni az Endornál kivívott győzelem meghozta békét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

McGregor részvételétől el vagyok ájulva.

Luke visszatértével, immár biztos hogy lesznek erő szellem jelenetek is.

Ráadásul az itteni hang amennyire McGregoros, annyira Guiness-es is. Nagyon nagy!

Mi van ha Rey Kenobi-rokon??? Ez is ok lehet a bujtatására! És magyarázat a látomás beli hangra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegények voltak. :)

 

Mert volt benne Guiness is. ÉS több Yoda mondatot is felvettek

http://cinestar.hu/masok-is-cameoztak-a-star-wars-az-ebredo-eroben/

Ez mekkora szöveg!!!!

 

"Hallasz egy kis Yodát, valamint Luke-ot, ahogy azt üvölti, hogy “Neeeee!” a Birodalomból. És hallod, amint Obi-Wan a végén azt mondja: “Rey! Ezek az első lépéseid.” Ez a legkirályabb része az egésznek. Megkértük Ewan McGregort, hogy jöjjön el és mondja fel a szöveget. Nagyon laza volt és hálás a lehetőségért. Hihetetlenül édes volt, jóképű, meg minden. Aztán felpattant a motorjára és elhajtott. Tulajdonképpen a legvagányabb szinkron színész volt, akit valaha láttam."

 

:lol: :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már akartam kérdezni..... Másnak is feltűnt, hogy Leia milyen ócska, lepukkant hajóval érkezett meg Maz bolygójára? :D

Nekem is feltűnt, és utólag jót szórakoztam rajta. A pénz és a jobb gépek biztosan a harcos osztagokra ment el :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.