Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Én se tartom a filmbe valónak. A regénybe viszont talán jobban passzol. Nem tudom megállapítani. Még nem volt ahhoz a könyvhöz szerencsém. De nem hiszem hogy ami egy muviba nem passzol, az a regényváltozatába mégis passzol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Azért megadhatták volna annak a könyvnek a címét (vagy a borítóképét) amiben az a szöveg van. Bár azzal se jutnánk sokkal többre. Kezdem már azt hinni hogy valótlanságot raktam be.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem céloztam én semmire se. A redditen találtam azt a hírt. Nem írtam be mert nem tartottam fontosnak. Amúgy gondolom Bence űrlovas "cikkes" képe is onnan van. Mást nem adott ki a képkereső mikor rákerestem és én is láttam ott azt a képet. Hasonló minőségű mint emez mégse hiányolta senki se a forrás megnevezését.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kicsit kesze-kusza. Beírhattad volna honnan van, Dzséjt megkérdezte. Ok, valami könyvből...? Donát meg ez alapján vont le következtetést, pedig lehet Simon bácsi írta, Dabasról. Szóval érted. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja vágom. Forrásmegjelölés nélkül akár egy noname magazinból is lehetne az a "cikk". Beírtam volna a könyv címét ha tudnám. Előbb-utóbb csak kiderül tán hogy hiteles-e az az infó.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Megnéztem több filmes portálon (magyaron és külföldin egyaránt), hogy milyen értékelést kapott a film. Az Imdb-n több mint 700 000 szavazat alapján 8,1-en van jelenleg, ami szerintem egész korrekt (A klónok támadása 6,6-on van...). Rotten Tomatoeson 93%-os a honlap szerint, a közönség szerint meg 89%. 

Port.hu-n 980 szavazat alapján 6,6 a film értékelése, a Filmkatalóguson pedig 994 voks alapján 3.92 (ott 5-ös skálán mérik természetesen). 

Ezek alapján úgy nézem, Magyarországon nem nagyon jött be a film. Rengeteg fórumoldalon bántják, és a Facebookon is kap hideget-meleget. No meg ez a portos 6,6 is elég beszédes. Pedig szerintem közel sem a legrosszabb Star Wars-film. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, caseyjones írta:

Megnéztem több filmes portálon (magyaron és külföldin egyaránt), hogy milyen értékelést kapott a film. Az Imdb-n több mint 700 000 szavazat alapján 8,1-en van jelenleg, ami szerintem egész korrekt (A klónok támadása 6,6-on van...). Rotten Tomatoeson 93%-os a honlap szerint, a közönség szerint meg 89%. 

Port.hu-n 980 szavazat alapján 6,6 a film értékelése, a Filmkatalóguson pedig 994 voks alapján 3.92 (ott 5-ös skálán mérik természetesen). 

Ezek alapján úgy nézem, Magyarországon nem nagyon jött be a film. Rengeteg fórumoldalon bántják, és a Facebookon is kap hideget-meleget. No meg ez a portos 6,6 is elég beszédes. Pedig szerintem közel sem a legrosszabb Star Wars-film. 

Ez alapján egyedül a Port.hu-s értékelés gáz, az meg 1000 ember véleménye. :) Abból én nem vonnék le messzemenő következtetést. Én is írtam már ehelyütt, hogy sok ismerősöm húzta le a VII-et nekem is, de igaza volt a többieknek akkor, mikor erre azt mondták, hogy ez nem reprezentatív.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nagyon vártam. Igaz csak azért mert érdekelt hogy a "Finn ellenálló" vagy az "Ő egy ellenálló" verziót adják-e le. Mondjuk utóbbira tippeltem. Bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Megvettem a Blu-ray gyűjtői kiadását amin rajta van Abrams audiokommentárja. Most csak igy hirtelen pár érdekesség:

-Amikor a Jakkun elnyeli a homok a Tie Fightert ott Steven Spielberg ötlete volt, hogy az elnyelés után legyen egy robbanás. 

-Finn eredetileg rögtön amikor összetalálkozik Rey-el elmondta volna hogy ő egy rohamosztagos. Aztán később amikor kitalálták hogy jó lenne ha nem utálnák egymást non-stop, újraforgatták a jeleneteiket és akkor építették be Finn hazugságát.

-Rey eredetileg semmit nem tudott Luke Skywalkerről, de aztán Abrams úgy érezte hogy ez így fals. Az úgy sokkal érdekesebb hogy Jakku annyira kietlen hogy ugyan Luke története eljutott ide, de pont a nagy hős története annyira reményt keltő hogy ezen a vidéken nem is tudják komolyan venni és azt hiszik hogy egy mesehős. Rey már az első verzióban is felismeri a Millenium Falcon nevét, Abrams ezért is döntött úgy, hogy marhaság hogy tudja mi az a Falcon de nem tud Luke-ról.

-Amikor Han rathtar szállító hajója beszippantja a Falcont ott ugyebár Finnék előállnak azzal a tervvel, hogy elgázositják a helyet ők maguk meg felveszik azokat a maszkokat amiket az ep.5-ben is láttunk. Na ez az egész terv a Story Group-os Pablo ötlete volt. A forgatókönyvben csak annyi volt hogy itt valamit kitalálnak a hősök aztán bejön Han.

 

Egyelőre ennyi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.