Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Hehe, Finnito is rajongó? :D

 

Amúgy érdekes a Képes útmutatóban, hogy több képet is tartalmaz, ami a filmben nem volt benne. Korr Selláról például van egy kép, amin még a d'quari bázison van, míg a filmben már a Hosnian Prime-on láttuk, vagyis valószínűleg leforgattak egy olyan jelenetet, amiben Leia elküldi a követét a Szenátusba (amiről érzésem szerint, az eredeti vágásban többet megtudtunk volna).

A politikai szálnak valószínűleg az lett a sorsa, mint az EP3-ban. Talán majd a könyvváltozat bővebb információkat is szolgáltat az érintett szereplőkről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A politikai szálnak valószínűleg az lett a sorsa, mint az EP3-ban. Talán majd a könyvváltozat bővebb információkat is szolgáltat az érintett szereplőkről.

És ahogy ott is, itt is sajnálom. :( A film megértéséhez egyikben sem szükségesek, de a világról és egyes karakterekről jobb képet alkotott volna mindkét esetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azok miatt a rajongók miatt van, akik állandóan "parlamenti közvetítést" szajkóztak, pusztán azért, mert az EP1-ben 1 percre, míg az EP2-ben mondjuk 2 percre mutatták a Szenátus működését... Én is nagyon sajnálom, hogy a Hosnian a pusztulását leszámítva kimaradt, pedig elég lett volna egy félperces átvezető jelenet egy fogadásról, mielőtt becsapódik a lövedék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy amiket írtok itt-ott, hogy könyvekben, enciklopédiában olvasható érdekességek, azok ugye nincsenek a filmben? Szóval nem az van, hogy csak figyelmesebben kell nézni és kiderülnek, hanem olyan háttérinfók, amik egyáltalán nem is szerepelnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem annyira a háttérben történt, de elgondolkodtatott.

A film végén amikor elindulnak Luke-hoz, miért Rey ül a kapitányi székbe? Nem úgy lett volna illendő, hogy Csubi örökölje meg a Falcont és ő legyen a kapitány?

Szerkesztve: - Lenci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is miután Han elszórakozta valahogy a Falcon-t, Rey volt az, aki "visszavitte" és elég jól is bánt vele. Han-nal is nagyon jól működtek együtt, sok szempontból egy rugóra járt az agyuk a hajó kapcsán. Chewie meg már beleszokhatott a másodpilóta szerepbe, ráadásul Han halála után nem tudom mennyire akart volna egyáltalán kapitány lenni. Rey meg nem az a szívbajos típus, aligha kérdezősködött sokat, bepattant és vitte a hajót, ahogyan korábban. :) Aztán a 8-ra ki tudja hol lesz a Sólyom és Rey, ill. Chewie helye, majd kiderül mennyire állandó ez a felállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellopták tőle, ezért keresi egy ideje. :) Egyébként szerintem se akart csubi a korábbi jó barátja helyére ülni. Rey Csubi páros lesz a továbbiakban?

Na mondjuk Han-t ismerve, ki tudja mit takar az az "ellopás". :D Rey nem tudom mennyire fog ragaszkodni a Sólyomhoz, majd a 8-ban kiderül. Én egyelőre azt tudnám elképzelni, hogy Luke tanítgatja a lányt, addig Chewie tuti máshol kószál majd. Aztán lehet, hogy később újra csatlakozik hozzá Rey és összeáll a párosuk a Falcon-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Rey eléggé megszerette az ócskavasat, sőt, érzésem szerint, Han iránti tiszteletből sem veszejtené el, plusz azért sem, mert láthatóan Star Wars rajongó, és hát mégis csak megkapta a híres Millennium Falcont. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Rey eléggé megszerette az ócskavasat, sőt, érzésem szerint, Han iránti tiszteletből sem veszejtené el, plusz azért sem, mert láthatóan Star Wars rajongó, és hát mégis csak megkapta a híres Millennium Falcont. :D

Ez és az ehhez hasonló motívumok nekem amúgy nagyon tetszettek a filmben. Az új szereplők reflektáltak a korábbiakra és tényleg beépült a köztudatba Han vagy Luke hősiessége, az Erő stb.. Rey rajongása és csillogó szemei Han körül hatalmas pillanatok. :) Mennyire erős a kontraszt az OT-hoz képest, ahol a Birodalom minden korábbi emléket el akart törölni, Vader is el akarta felejteni Anakin-t, Yoda és Obi ezt meg is tették, Luke szülei szintén titkolták Luke előtt a múltat stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezek nekem is nagyon tetszettek.

- Han Solo a lázadó tábornok?

- Nem, Han Solo a csempész. :)

Mennyire máshogy ismerik ugyanazt a legendát. De az is jó, ahogy Finn és Rey Luke hírére reagálnak. Finnből lazán kitör egy "na ne már", Rey-nek meg újfent felcsillan a szeme. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem az is felmerült hogy Csubi időközben megint hazamegy. Úgyis le akar lépni ha már Han munkát készül ajánlani Rey-nek. Azt se tartom kizártnak hogy ezúttal végleg meg akar állapodni.

A Sólyom meg akár tényleg mehetne Landohoz.

 

 

Han-tól ellopták a hajót, nem? Felsorol egy pár tulajdonost akikhez került, ha jól emlékszem.

A felsorolást Rey követi el. A tolvaj nevének említése után böki ki Han hogy az a tag lopta el tőle. Valami Dukin vagy hasonló nevű alak.

 

 

Ellopták tőle, ezért keresi egy ideje. :)

Ráadásul évek óta. :D

 

 

Na mondjuk Han-t ismerve, ki tudja mit takar az az "ellopás". :D

Ja. Lehet hogy Han megint elvesztette csak nem akarta bevallani. Az elnyerőnek meg a Sólymot odaadni. Erre lehet hogy a pacák ellopta a madarat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindegy. Ezen túl lehet lépni. :) Azért Hidalgo (és Leland Chee) munkáját évek óta irigylem. A világ egyik legjobb állása különböző hülye magyarázatokat kitalálni, ami utána hirtelen a canon része lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor talán az egész galaxisban látták mint egy szupernovát? :D Ez a dolognak egy igen csak fantázia dús része, de ez mese szóval elfogadom.

Ha "tudományos" oldalról akarnám megközelíteni, akkor azt mondom:

 

Vélhetően a hiperűr egy fajta féreglyuk ergo a tér meghajlítása, mint egy asztalterítőé, amin az asztalra lefektetve a két sarka messze áll egymástól, de amikor az ember összehajtogatja, akkor meghajlik a terítő, és ez által az alapból messzi sarkok centikre kerülnek egymástól.

 

Ezen logika mentén a hiperűrben utazó űrhajók sem biztos, hogy sorban azokat az állomáshelyeket hagyják maguk mögött, amit egy normális utazás során hagynának, ha pl. "vonatrepülővel" mennének A-ból B-be (pl. Nabooról Kashyyykra). Mivel belépnek a hipertérbe, az indulóállomás és a startállomás lesz a terítő két sarka, amik egymás mellé kerülnek, hogy a távot a fénynél is gyorsabb sebességgel lehessen megtenni.

 

Ezt alapul véve szigorúan elméleti síkon lehetséges, hogy a hiperűrbe belépő fénycsóva is olyan bolygók mellett halad el, amik egyébként nem esnének útba, hiszen nem esnek a Starkiller bázis és a célpont közti egyenesre. De mivel a lövés hiperűrben halad, így elhaladhat akár a Takonada mellett is. Ekkor viszont felmerülhet az a kérdés, hogy ha a lövés látszott az égen, akkor a hiperűrben haladó űrhajók is látszódhatnak más bolygókról? Egyrészt az űrhajók kisebbek, másrészt általában nem pirosak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már túl tudományos nekem. :D Szerintem valami tér-idő anomália lehetett. Elvégre a fegyver energiája iszonyatos volt, simán átalakíthatta a hiper-űrt is szimplán a jelenlétével.

Pedig ez szerintem a legvalószínűbb magyarázat. :) Főleg, mivel kézen fekvő lenne, hogy a hiperűr egyfajta féreglyuk legyen. Persze a lentinél "tudományosabb" (lol...) magyarázatot úgysem fogunk kapni rá, csak gondoltam bedobom az én ötletelésemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.