Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Pedig ez szerintem a legvalószínűbb magyarázat. :) Főleg, mivel kézen fekvő lenne, hogy a hiperűr egyfajta féreglyuk legyen. Persze a lentinél "tudományosabb" (lol...) magyarázatot úgysem fogunk kapni rá, csak gondoltam bedobom az én ötletelésemet.

Csakhogy a hiperűr nem féregjárat, hanem a téridő egy másik dimenziója.

 

Pablo Hidalgo válasza miért látni fényévekről a bolygók felrobbanását.

What they're seeing is some weird hand-wavy hyperspace rip. Side-effect of the Starkiller.

Szóval ha Pablo Hidalgo mondja ezt, neki elhiszitek, ha én, akkor smafu. Hát ki ez a Pablo? :D:lol: Amúgy nagyon szívesen végezném az ő munkáját. Egész nap Star Warsszal foglalkozhat, fizetik érte (és van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem rosszul), és mindig lehetne nálam egy pohár. :D Ja, meg ott lenne Andi a starwars.comtól. :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy a hiperűr nem féregjárat, hanem a téridő egy másik dimenziója.

De ez a kettő nem zárja ki egymást. A féregjáratokat is a negyedik dimenzióban lehet megmagyarázni/értelmezni. Alighanem azért született a hiperűrre is az általad imént beidézett leírás. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit OFF Interstellar:

 

Amikor a féregjáraton keresztülmennek Cooperék, akkor mondja az egyik űrhajós, hogy a hipertérben vagyun

 

 

Szóval a két fogalom annyira nincs messze egymástól...

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ne példálozzunk más sci-fikkel, pláne azért ne, mert én meg akkor bedobom a Stargate és Star Trek franchise-okat, amikben meg tök más a kettő, annyira, hogy még véletlen sem lehet egymáshoz hasonlítani (és sok sci-fi bizony nagyon erőteljesen külön kezeli a féregjáratot a hiperűrtől). A Star Wars kánonban a hiperűr nem féregjárat, hanem a létezés egy másik tere. Féregjáratok az EU-ban voltak, míg el nem lett törölve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghallgattam én is a szinkronos verziót. Amikor rajta van a sisak, szerintem ugyanaz a színész szinkronizálja Kylot, csak torzították. Szerintem nem Szabó Sipos Barnabás volt.

 

Dzséjt: nem mondom, hogy az, csak nem tartom kizártnak. :)

 

Más: amúgy nemcsak a lövedékeket látták a Takodanáról, hanem a bolygók felrobbanását is, aminek meg már semmi köze a hiperűrhöz, hiszen a bolygók nem lehettek hirtelen közelebb a Takodanához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: amúgy nemcsak a lövedékeket látták a Takodanáról, hanem a bolygók felrobbanását is, aminek meg már semmi köze a hiperűrhöz, hiszen a bolygók nem lehettek hirtelen közelebb a Takodanához.

Ezt írtam alább én is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghallgattam én is a szinkronos verziót. Amikor rajta van a sisak, szerintem ugyanaz a színész szinkronizálja Kylot, csak torzították. Szerintem nem Szabó Sipos Barnabás volt.

 

A szinkronadatokat itt találod, Kylo Ren magyar hangja Zöld Csaba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Kissé fura volt, mintha Kovács Nóra évekkel fiatalabb lenne Carrie Fishernél, pedig kb. egy idősek. Most, az angol nyelvű nézés után olybá tűnt, mintha Carrie zárt szájjal beszélt volne... mint mikor valakinek műfogsora van.

 

Nagyon jól rendbehozták, de ezek szerint vannak nem javítható dolgok.. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem Fisher-nél azért erősen rezgett a léc. Lehet, hogy egész jól rendbehozták, de nekem így is elég illúzióromboló volt. Nem túl jó belegondolni, hogy kb. 2 év múlva még minimum össze kell drótozni pár fontosabb jelenetre, de még akár a 9-ben is szerepelhet... Ilyen tekintetben talán jobb lett volna inkább őt (is) kiírni valahogy, mert így necces lesz.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt már?

 

/Útmutató/

 

Anakin Skywalker a klónok háborúja kezdetén készítette ezt a fegyvert, amely később fiához, Luke-hoz került. Luke elvesztette a Felhővárosban vívott harc során, de valaki megmentette a város ipari részéből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt már?

 

/Útmutató/

 

Anakin Skywalker a klónok háborúja kezdetén készítette ezt a fegyvert, amely később fiához, Luke-hoz került. Luke elvesztette a Felhővárosban vívott harc során, de valaki megmentette a város ipari részéből.

Nem volt még, de amit írnak, az teljesen logikus, még ha számomra nem is szükséges a magyarázat hozzá. A többit meg fedje a kalandok jótékony homálya :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség, hogy eredetileg lett volna a filmben Anakin szellem. Ian McCaig látványtervet is készített hozzá, Hayden -el is beszéltek de végül mégis kimaradt a jelenet (vagy csak átrakták az EPVIII -ba).

 

HAYDEN-2.jpg

 

HAYDEN-1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség, hogy eredetileg lett volna a filmben Anakin szellem. Ian McCaig látványtervet is készített hozzá, Hayden -el is beszéltek de végül mégis kimaradt a jelenet (vagy csak átrakták az EPVIII -ba).

Nagyon remélem, hogy bekerül Haydennel az ep8-ba. Mondjuk nekem már az tetszett volna, ha akkor megjelenik, amikor Kylo a maszkhoz beszél. Ott azért el tudtam volna képzelni egy tartalmas, ütős, talán még az operajelenetnél is durvább tracspartit a Sötét és Világos oldalról. De ami késik, nem múlik. És az, hogy Ewan McGregort felkérték egyetlen új sor felmondására, az nekem jelzés értékű arra, hogy ha Anakin szereplése szükségessé válik az új filmekben, akkor Hayden Christensen fogja megformálni. Sőt, ha Ben is megjelenik, őt is McGregor fogja szellemre kelteni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg így lesz. Viszont sokkal érdekesebb Anakin kinézete. Az EPVI végén nem volt ennyire leharcolt. A végén még kiderül, hogy a szellemek rengeteg formát ölthetnek? :hmm:

Én ezekre még azt mondom, hogy csak a csapongó fantázia szülte koncepciórajzok. Mindig voltak igen meredek kinézetű dolgok. Ha azt vesszük, mi lett Dooku, és a hozzá készült koncepciók között szerepelt az a figura, aki később Asajj lett, szerintem nem kell még messze menő következtetéseket levonni. Pláne, hogy más rendező más víziót tarthat a szeme előtt.

 

De már csak azért sem lenne jó, ha Anakin így jelenne meg, mert túl sok kérdést vetne fel. Az ep6 változásai mellett is konstans volt, hogy a szellem világos oldali megjelenést kap - a szellemlét ugye eleve abból fakad. Ha eztán Anakin ilyen fél-Vader formát öltene, az szerintem még visszásabb lenne, mint az, hogy Shaw-t lecserélték Christensenre. Plusz, miért lenne egy szellem kibort? :D Az egyetlen, amit el tudnék képzelni, hogy újra fekete ruhában tűnik fel - szvsz az ep6-ban is úgy kellett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda esete teljesen más. Ő egy próbán került szembe önmaga sötét oldalával. Nem csábította el a sötét oldal.

Nem mondom, hogy nem más, de a lenti kritériumnak ő is megfelel, és ő is Erőszellem. "Rohadjon le" Yodának is a fél arca szellemként? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.