Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Az új fajok jók és érdekesek, és minden bizonnyal integrálódni fognak az univerzumba, miután egyre több képregényben és könyvben fog felbukkani az alakjuk. De az tény, hogy Maz kocsmája elbírt volna pár régi fajt, mibe fájt volna egy-két rodiai, ithori, nikto stb. szerepeltetése? Semmibe. Ahogy pb is írja, itt lehetett volna kapcsolódási pont a két trilógiával vagy akár a TCW-vel is (ezért sajnálatos, hogy Embo fajának képviselőit végül kivágták, na de majd a kivágott jelenetben... :D )

 

Egyébként ez a "Háttérben lévő történetek, érdekességek" topik, amely pontosan arra szolgál, hogy a jelentéktelen, akár fél másodpercre feltűnő figurákról is diskuráljunk... ezért merült fel az ithori- nem ithori kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem igazából több bajom is van ezzel az új faj dologgal. Az, hogy új bolygókat ismerünk meg, az nem érv, hiszen a Star Warsban űrutazóak a fajok többsége, ergo akármelyik faj akármelyik bolygón felbukkanhatna. Attól, hogy most épp a Takonadán vagyunk, még ugyanúgy lehet ott egy Mon Cala, mint bárhol máshol. Szóval ilyen szempontból Maz Kanata bárja egy kihagyott ziccer.

 

Az igazán érdekes viszont az, hogy ha behozunk temérdek új fajt, miközben nem használjuk a régieket, nemcsak az merül fel az emberben, hogy az eddig megismert lények vajon hol lehetnek, miért nem látjuk őket, hiszen elég szép számú fajt ismerhettünk meg eddig, amiből lehetne válogatni, de az is felmerül, hogy az a temérdek új faj, aki most került képbe, eddig miért nem láttunk egyetlen egyet sem belőlük? Ezeknek jó része is űrutazó, simán belefuthattunk volna egy szúnyogba a Tatooine-on, vagy akármelyikbe akárhol, de mégsem.

 

Nyilván az ember nem azt várná el, hogy az összes eddig megismert faj képviseltesse magát a filmben, vagy egy kis faluban az isten háta mögött (Lor San Tekka bandája), de hogy az egész filmben ne jelenjenek meg a nosztalgikus karaktereket leszámítva, mikor ellátogatunk egy "intergalaktikus csehóba" is. Sántít, na.

 

Ezt jobban is meg lehetett volna oldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ez a "Háttérben lévő történetek, érdekességek" topik, amely pontosan arra szolgál, hogy a jelentéktelen, akár fél másodpercre feltűnő figurákról is diskuráljunk... ezért merült fel az ithori- nem ithori kérdés.

De gondolom a topiknak nem célja bolhából elefántot csinálni. Alig látható lényekből leszűrni valami vélt koncepciózavart nekem még ebben a topikban is meredeknek tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De gondolom a topiknak nem célja bolhából elefántot csinálni. Alig látható lényekből leszűrni valami vélt koncepciózavart nekem még ebben a topikban is meredeknek tűnik.

Itt ilyenről szó sem volt, amennyire én most visszaolvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, egyetértek Donáttal abban, hogy ez visszamenőlegesen is vet fel kérdéseket. Ahogyan sokan azon lovagoltak, hogy a lázadók is rasszisták lehettek, mert az OT-ban alig van idegen faj. Persze tudjuk ennek az out-universe okát, de mit van mit tenni a belső magyarázattal. Szerencsére az Ep.6 némileg kozmetikázott az ügyön.

De tényleg, engem az zavar leginkább (azon az egyéni problémámon kívül, hogy néha kicsit kivett a SW hangulatból), hogy kihagyták a legnagyobb ziccert a Saga egységesítésére, a PT-éra csatolására. Márpedig ennél jobb alkalom nem adódhatott volna, na majd hátha a 8-9-ben.

 

@Bomarr:

Nem erről volt szó. Arról volt szó, hogy nem értem a mögöttes koncepciót a fajok terén. Pár karaktert leszámítva csak új idegen fajok vannak, kezdtem megörülni, hogy fél mp. erejéig felbukkan egy régi ismerős, erre kiderül, hogy az is új, csak szinte pont ugyanolyan, mint a régi. Nem akarok bolhából elefántot csinálni, csak ha már szóba került, akkor megjegyeztem, hogy furcsállom a szitut. ;)

Hasonló ez ahhoz, mint amit a Hosnian Prime-ról írtam. Volt Coruscant, az eddig mindenki által ismert főváros. Jött a Starkiller és az ötlet, hogy felrobbantja a fővárost. Na de a Coruscant-ot csak nem lehet már így kiradírozni a SW-ból, akkor hát találjuk ki, hogy már nem az a főváros. Ám legyen, de akkor miért kell erre egy olyan másik bolygót kitalálni, ami abból a néhány képkockából tök úgy néz ki, mintha a Coruscant lenne? És ezzel nem akarok ezzel újraindítani egy vitát, mert volt már erről szó máshol, csak némileg ideillik. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az összes új faj tetszik. Ha pedig előfordulhat hogy embernek kinéző lények kis változással már komplett új fajnak számitanak akkor nem értem miért ne lehetne ugyanez más fajjal is. Pláne hogy az ithori variáció kb. egy fél másodpercre tűnik fel a háttérben. A nagytotált kapó lények mind újszerűek. Értem én hogy ennél a filmnél bevett fordulat a másolásokra mutogatni és sok helyen meg is érdemli, de néha úgy érzem hogy már olyan helyen is rá van sütve ez a billog ahol nem érdemli meg. Egy csomó fajt beújitottak erre abból is kiderül, hogy másolnak.... nekem ez nem klappol össze.

Én személy szerint azért röhögök már ezeken, mert afféle tipikus példája a jó öreg "nézd az anyja szentségit, megint nincs rajta sapka" poénra végződő viccnek. Szóval batyogatják itt a kedves népek, hogy hát így másolt, meg úgy másolt, de amint a valóban új dolgokra terelődik a szó, mi a reakció? Hát miért nem a régit hozta vissza? :roll:

Jajj istenem, a Jakku Tatooine v2.0, de miért nincs egy szájbatekert rodi az egész rohadt filmben. A fene bele, van egy csomó másolt bolygónk, de rohadjon meg Abrams, amiért nem tett bele egy csomó régi idegent. :pfff:

 

Szerencsére a SW-ra kevésbé jellemző ez a fajta fantáziátlanság. Nyilván sok humanoid lény van, de eléggé eltérnek az emberektől. Ugyanakkor az emberhez való hasonlóság egy olyan dolog, hogy már a kisebb különbségek is feltűnőek, hiszen az emberi testet és annak kinézetét jól ismerjük. Ellenben ha veszünk mondjuk egy Kel Dor-t vagy Ithorian-t, akkor már más a helyzet, itt az apróbb eltérések nem lesznek annyira szemet szúróak, hogy elégedetten elkönyveljük őket új fajnak.

Tudod te egyáltalán, hogy melyik fajról van szó, vagy csak hallottad ezt az "úgy néz ki, mint az ithori" szöveget és rácsaptál, mint sas a nyuszira? Mert ha valaki csak minimális különbséget vél felfedezni az otteganok és az ithoriak között, akkor az vak. Tovább megyek, már a korai képeken sem értettem, hogy lehetett ezt ithorinak nézni:

Praster_Ommlen-VD.jpg

Itt egy ithori:

Unidentified_Ithorian_(Musings_of_an_Ithorian).png

A fejforma körvonala nagyjából hasonló. Ennyi hasonlóság a duros és a neimoidi között is van.

 

Ilyen alapon Kamino is SW idegen.

Én a fogatversenytől a mai napig hányni tudnék, annyira SW idegen az egész. Mindössze három ismert faj van nagytotálban az egész szutykos jelenetben. Meg is töri az SW hangulatot az egész. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, egyetértek Donáttal abban, hogy ez visszamenőlegesen is vet fel kérdéseket.

És az nem vet fel kérdéseket visszamenőlegesen, ha egy már ismert bolygót mint mondjuk a Tatooine-t elkezdenek vadiúj fajokkal ellátni? Hol vannak a dugok vagy a toydariak Mos Eisley-ban? Engem nem zavar csak próbálom megérteni az álláspontotokat hogy egy vadiúj eddig nem látott csehóban/bolygón miért nem lehetnek csak új lények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval batyogatják itt a kedves népek, hogy hát így másolt, meg úgy másolt, de amint a valóban új dolgokra terelődik a szó, mi a reakció? Hát miért nem a régit hozta vissza? :roll:

Nem tudom ám, hogy mit nem lehet ezen érteni. :) Van több aspektus, több szempont. Attól, hogy ezek közül 10/8 esetben bátortalanok voltak és az OT farvizén eveztek, attól még miért kéne szemet hunyni afelett, hogy egy teljesen másik szempontból meg a ló másik túloldalára estek át és totálisan túlerőltették az újítást. Mintha egy nőnél problémáznék azon, hogy túl kicsik a mellei, túl vékony a dereka és a vádlija, közben én vagyok a hülye, ha abba is bele merek kötni, hogy a combjai meg olyanok, mint Dex-nek. :D Elnézést az idióta hasonlatért, főleg a hölgyektől. :)

 

Tudod te egyáltalán, hogy melyik fajról van szó, vagy csak hallottad ezt az "úgy néz ki, mint az ithori" szöveget és rácsaptál, mint sas a nyuszira?

Hát pl. Eeth Koth és Darth Maul is zabrak tudtommal és ennyire hasonlítanak, mint ez a két jómadár. Mondjuk valószínűleg csak vak vagyok. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helyreállt az univerzum rendje, Dzséjt egy ízes kommentben elküldött mindenkit a francba, lehet menni aludni. Ez egyáltalán nem a "van rajta, nincs rajta sapka" esete, mert annak, hogy Jakku esetleg Tatooine 2.0 (nem az), semmi köze ahhoz, hogy valaki megjegyzi, hol vannak a régi fajok? A két dolog különböző, és simán beleférhet az, hogy valaki számon kéri az egyedibb bolygókat, miközben túl soknak tartja az új fajok arányát (és nem magát azt, hogy új fajok vannak, mert azok kellenek).

 

Egyébként a fogatverseny (EP1) alatt a nézőtéren már több OT-s faj képviseltette magát, és a versenyzők közé is befért egy gran. ;) A nem-ithori csókához: én korábban csak egy csoportképen láttam az illetőt, ott teljesen ithorinak tűnt. Aki tagadja a kettő közti, igen nagy hasonlóságot, az vak, de az útmutató is leszögezi ugyanezt. Ezért hoztam fel a neimoidi-duros példát, hogy rokon fajokról lehet szó. Bocsánat, hogy az Érdekességek topikban ilyen lényegtelen dologról tettem említést, és kivételesen nem a főcselekményhez tartozó mozzanatokról volt szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem igazából több bajom is van ezzel az új faj dologgal. Az, hogy új bolygókat ismerünk meg, az nem érv, hiszen a Star Warsban űrutazóak a fajok többsége, ergo akármelyik faj akármelyik bolygón felbukkanhatna. Attól, hogy most épp a Takonadán vagyunk, még ugyanúgy lehet ott egy Mon Cala, mint bárhol máshol. Szóval ilyen szempontból Maz Kanata bárja egy kihagyott ziccer.

Na most, kezdjük a szerencsétlen példaválasztással, mert mon calát te mozifilmben az ep7-ben láthattál először totálplánban bárhol máshol, mint a Home One. Igaz, az ep3-ban is sertepertél egy, de az szerintem csak a magamfajta mindenkisrészletetmegkellnéznem rajongóknak tűnik fel. Mert szerepe és jelenléte pontosan ugyanakkor a filmben, mint Mon Mothmának.

 

Az igazán érdekes viszont az, hogy ha behozunk temérdek új fajt, miközben nem használjuk a régieket, nemcsak az merül fel az emberben, hogy az eddig megismert lények vajon hol lehetnek, miért nem látjuk őket, hiszen elég szép számú fajt ismerhettünk meg eddig, amiből lehetne válogatni, de az is felmerül, hogy az a temérdek új faj, aki most került képbe, eddig miért nem láttunk egyetlen egyet sem belőlük? Ezeknek jó része is űrutazó, simán belefuthattunk volna egy szúnyogba a Tatooine-on, vagy akármelyikbe akárhol, de mégsem.

Ezt felhozni meg még szerencsétlenebb, hiszen akkor kezdjük már el boncolgatni, hogy miért nem látni neimoidiait, dugot, gungát, toydarit, bardottait és több tucat másik fajt, amit az ep1-2-3-hoz találtak ki, az ep4-5-6-ban? Hát hová lettek ezek a fajok? Hol vannak ezek a megismert lények az ep4-5-6-ban? Megették őket a mynockok? Vagy miért nem látni az ep1-2-3-5-6-ban devaront, arconát, chadra-fant, talzt, durost, givint, gotalt, kubazt, rantot, siniteent, shistavanent, és sakiyant? Ez a népes lista az ep4-ből van, csak az ep4-ből, mert ezek a fajok csak abban tűntek föl, a többi mozifilmben nyomokban sem tartalmaznak képviselőt. Ja de, a neimoidiai hasonlít a durosra. És még az ep4-ben is csak egyetlen egy jelenetben láthatod őket, a kocsmajelenetben. És ez csak egy film, de én speciel nem láttam egyik másik filmben sem gandot, sem ugnaughtot - sőt, megjegyezném, hogy az ep5-ben szintén elég csekély a visszatérő fajok száma, sőt, az új fajok száma is. mégsem olvastam én az elmúlt tíz évben egy kritikát sem erről annál a filmnél. Sőt, tulajdonképpen, 26 éve tartó rajongásom alatt sem olvastam ilyen irányú kritikát az ep5-ről. És miért csak Jabba palotájában van amani, gamorrean, kitonak, ortolan, pa'lowicks, ubese, weequay (ezen még én is meglepődtem, a TCW annyira közismerté tette őket, hogy fel sem tűnik, hogy az ep6-ot leszámítva egyik másik mozifilmben sem szerepelnek), yarkora és yuzzum. És miért csak a Home One-on van dressellian? És miért nem futottunk bele Nien Nunbot leszámítva egyetlen másik sullustiba sem. Az ep7-ig a sullusti ugyanúgy egyepizódos faj volt a mozik palettáján. És hát mozifilm és két sorozat miért nem volt még elég ahhoz, hogy lássuk bothant? A Lázadók Szövetségének kémei olyan híresek, hogy sajnálnunk kéne őket Mon Mothma említésére és elhinni, hogy a II. Halálcsillag terveinek megszerzése aztán baromi kegyetlen volt, mégis, se a mozifilmekben, se a két sorozatban nyoma sincs a bothanoknak, pedig gondolom, ők is eléggé űrutazók lehetnek.

Szóval van itt egy rakat űrutazó faj, ami összegyűlik olyan helyeken, mint Tatooine és Takodana züllöttebb szegmensei, és csak ott láthatjuk őket, és azokban a jelenetekben rendesen elnyomják a régi fajokat. Mert azért még most, hét filmmel a hátunk mögött is nehéz lenne Mos Eilsey utcáin sok-sok olyan fajt kiszúrni, amit más filmekben is láthattunk, és valószínűleg Jabba palotájában is több új arc van, mint régi. Szóval az nem túl jó érv, hogy XY fajt miért csak most láttunk, korábban miért nem, mert mint látható, csupán három filmet vettem elő a hatból, és máris jóval több soha vissza nem térő fajt soroltam fel, mint ahány különböző faj összesen van az ep7-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pl. Eeth Koth és Darth Maul is zabrak tudtommal és ennyire hasonlítanak, mint ez a két jómadár. Mondjuk valószínűleg csak vak vagyok. ;)

Igen, mindkettő zabrak, mily meglepő, mindkettőnek van szarva, ami a zabrak faj jellegzetessége. Ez meg egy ithori és egy ottogan, két különböző faj! Mondjuk, ha szerinted Eath Koth és Darth Maul is csak épp, hogy eltérnek egymástól, akkor ja, érdemes lenne szemüveg után nézned. ;)

 

Egyébként a fogatverseny (EP1) alatt a nézőtéren már több OT-s faj képviseltette magát, és a versenyzők közé is befért egy gran. ;) A nem-ithori csókához: én korábban csak egy csoportképen láttam az illetőt, ott teljesen ithorinak tűnt. Aki tagadja a kettő közti, igen nagy hasonlóságot, az vak, de az útmutató is leszögezi ugyanezt. Ezért hoztam fel a neimoidi-duros példát, hogy rokon fajokról lehet szó. Bocsánat, hogy az Érdekességek topikban ilyen lényegtelen dologról tettem említést, és kivételesen nem a főcselekményhez tartozó mozzanatokról volt szó.

Itt meg bekerült egy wookiee, lehet örülni. Szerintem ez szánalmas, na. Nem az, hogy az ithori és az ottogan között felfedeztél hasonlóságot (hasonlítanak, de összekeverni őket, hát, nekem ez meredek - a száj, az orrnyílás és a szakáll nem volt árulkodó? merthogy ezek nincsenek az othorikon, ezt akkor sem tudom megérteni, na), hanem az, hogy így kell pattogni ezen a hasonlóságon, mint ahogy pb teszi. Van egy küllemében egy régi fajra emlékeztető új faj, erre máris koncepciózavaros az egész film... És ez biza a sapi esete. Mindegy miért, csak ütni lehessen.

Az arányok szép szöveg, csak az a probléma, hogy az arányokkal a többi film is bajban van, ahogy az alanti kommentemben is lefestettem. Plusz, nem ér Mos Espát vagy Mos Eisley-t egy takodanai kis kastély kis kocsmájához hasonlítani, és közben diszkréten elmenni amellett, hogy az ep4-ben vagy az ep6-ban a hasonló jelenetben szintén aránytalanul sok, csak azokban a jelenetekben látott faj van, és ezeket valamiért mégsem ekézi senki. Miért lett hirtelen baj az az ep7-ben az, ami senkinek még csak fel sem tűnt az ep4-ben és az ep6-ban?

 

Amúgy meg, Nute, miért sértődsz meg te? Hozzád sem szóltam, de legalább egyetértettem veled, hogy ez a két bigyula hasonló, meg a duros és a neimoidiai faj rokonok. Tök jó lenne, ha nem vennétek magatokra azt az inget, amit nem nektek adnak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, ha szerinted Eath Koth és Darth Maul is csak épp, hogy eltérnek egymástól, akkor ja, érdemes lenne szemüveg után nézned. ;)

Pont azért írtam, mert ők ketten elég markánsan eltérnek egymástól, pedig egy fajba tartoznak. Ezért gondoltam, hogy talán nem kéne levakozni bárkit, aki elsőre azt hitte a 7-ben, hogy ithoriait lát. Amúgy gondolom ezért vette magára más is az inget, mert sikerült a kelleténél általánosabban fogalmaznod. ;) Ja, amúgy szemüvegem már van, nem is olyan rég csináltattam újat, de köszi a tippet. ;)

 

Nem az, hogy az ithori és az ottogan között felfedeztél hasonlóságot, hanem az, hogy így kell pattogni ezen a hasonlóságon, mint ahogy pb teszi. Van egy küllemében egy régi fajra emlékeztető új faj, erre máris koncepciózavaros az egész film... És ez biza a sapi esete. Mindegy miért, csak ütni lehessen.

Ha már így megtaláltál, akkor akár értelmezhetnéd sikeresebben is, amiket írok (vagy amiken "pattogok"). ;) Nem mondtam, hogy koncepciózavaros az egész film, csak azt, hogy emögött a motívum mögött nem értettem a koncepciót. A fő bajom pedig nem ezzel az aprósággal volt, hanem általánosságban az új fajok aránytalanságaival.

 

Az arányok szép szöveg, csak az a probléma, hogy az arányokkal a többi film is bajban van, ahogy az alanti kommentemben is lefestettem. Miért lett hirtelen baj az az ep7-ben az, ami senkinek még csak fel sem tűnt az ep4-ben és az ep6-ban?

Ja értem, szóval ha a többi filmben is létezik egy probléma (mondjuk szerintem kisebb mértékben, de ez már talán ízlés kérdése), akkor az már a 7-ben nem is probléma és szánalmas is foglalkozni vele... Jobb lenne, ha most elővennénk az OT-t és elkezdenénk azt is ízekre szedni, hogy mi nem stimmelt bennük? Felőlem mehet, de aztán nehogy az legyen belőle, hogy "ennyi éven át nem volt gond, akkor most miért" vagy "tipikus nincs rajta sapka esete" stb.. :) Írtam már párszor itt-ott, hogy az Ep.7-nek bizony nemcsak pozitívumokat sikerült átemelni az OT-ból. Amúgy meg csak nem elhanyagolható, hogy régebben mekkora készletből meríthettek a fajok terén az egyre újabb részek készítői és mostanság mi a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az nem vet fel kérdéseket visszamenőlegesen, ha egy már ismert bolygót mint mondjuk a Tatooine-t elkezdenek vadiúj fajokkal ellátni? Hol vannak a dugok vagy a toydariak Mos Eisley-ban? Engem nem zavar csak próbálom megérteni az álláspontotokat hogy egy vadiúj eddig nem látott csehóban/bolygón miért nem lehetnek csak új lények.

Tökéletes példa. Hiába lett egy csomó új faj a Tatooine-on, mégis befigyeltek pl. a jawák a régebbi részből, nem? Pont ilyen összekötő elemek hiányoztak most. Mert oké, hogy Jabba ott volt az EpI-ben, de szándékosan nem őt hozom példaként, mert ő egy ikonikus karakter, és nem változtathatják meg a faját, így teljesen más kategória. Persze mint faj összekötő elem is szerepel (Hutt), de ott elsősorban a karakter miatt tették be, ami igen is különbség. Mi nem azt kifogásoljuk, hogy lett egy csomó új faj, ezt jó lenne megérteni. Hanem azt, hogy a régiek le lettek csokizva, leszámítva azokat a KARAKTEREKet, ahol a faj adta magát.

 

Dzséjt, ugyanez igaz Ackbarra. Persze, láttam Mon Calát, de nem azért, hogy lássak egy mon calát, hanem mert Ackbart akarták szerepeltetni. Egyetlen régi faj sem került be a galaxis "hátterébe" a nyüzsgő népek közé, kb. mintha azt üzennék nekünk, hogy a képen látható karakterek fajuk egyetlen képviselői a galaxisban.

 

Amúgy nem kéne ágálni ennek a gyenge pontnak az elfogadása ellen. Attól, hogy ez van, még ugyanúgy lehet a filmet szeretni, csak lehetett volna ezt jobban is megoldani, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én személy szerint azért röhögök már ezeken, mert afféle tipikus példája a jó öreg "nézd az anyja szentségit, megint nincs rajta sapka" poénra végződő viccnek. Szóval batyogatják itt a kedves népek, hogy hát így másolt, meg úgy másolt, de amint a valóban új dolgokra terelődik a szó, mi a reakció? Hát miért nem a régit hozta vissza? :roll:

Jajj istenem, a Jakku Tatooine v2.0, de miért nincs egy szájbatekert rodi az egész rohadt filmben. A fene bele, van egy csomó másolt bolygónk, de rohadjon meg Abrams, amiért nem tett bele egy csomó régi idegent. :pfff:

 

Tudod te egyáltalán, hogy melyik fajról van szó, vagy csak hallottad ezt az "úgy néz ki, mint az ithori" szöveget és rácsaptál, mint sas a nyuszira?

 

Dzséjt! Miféle stílus ez egy konstruktív beszélgetésnél?! STOP!

 

Amíg ilyen stílusban írsz, nincs miről tárgyalni. Ha szerinted mi olyanok vagyunk, akik "van rajta sapka, nincs rajta sapka"-t játsszunk a filmmel, akkor nagyon rosszul jön le neked a szitu. Mindannyian szeretjük, csak vannak gyenge pontok, amik nem tetszenek, ennyi. Hát álljon már meg a menet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem kéne ágálni ennek a gyenge pontnak az elfogadása ellen. Attól, hogy ez van, még ugyanúgy lehet a filmet szeretni, csak lehetett volna ezt jobban is megoldani, ennyi.

Elképesztően érdekes ez a téma. Nem tudom megfogni a lényeget, és mindkét oldalnak igaza van, de tényleg. Dzséjt is teljesen jól szedte össze, hogy a 6 rész alatt mennyi volt a visszatérő és a teljesen új fajok száma, akár csak egy rész erejéig is. A másik oldal pedig érzi, hogy valami mégsem klappol. Én is csak érzem, hogy a kulcs itt Lucas stílusa. Elmondhatjuk, hogy az öreg nem érzi a karakterek közti kémiát és nem is igazán tudja rendezni a színészeket, de a mesélő stílusa nagyon durva. Leteszi a kamerát valahová, és a statikus(abb) képeivel, és ahogy azokba berendezi a lényeket és a környezetet és egységet alkotnak valahogy teljesen más érzést kelt az egész. Most például az a snitt ugrott be, amikor a fogatversenynél hátulról/oldalról látunk két jawa-t a pálya szélén, elhúz előttük egy fogat és rögtön utánafordulnak "utini" felkiáltással. Nem tudom megmondani, hogy eddig a pillanatig az EPI-ben mennyi régi faj volt a filmben mondjuk a banthákon meg a kis rodia-in kívül, de egy ilyen beállítása Lucasnak elég erős ahhoz, ahogy folytonosságot teremtsen. Ellenben Abramsnél vágás nélkül követjük befelé Maz kocsmájába Han-ékat és az én szemem például nem tud megállapodni, ismerkedni a helyszínnel és hangulatában ez a kezdés rányomja a bélyegét az egész cantin-ás jelenetre és még jobban kiélezi a helyzetet, hogy nincs ismerős lény, túl idegen az egész. Hát valahogy így vagyok ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért fura Dzséjt írása, mert már a film előtt is jelezte, hogy Abrams a Trekkel ugyanezt csinálja. Most akkor bűn kimondani, csak azért mert Star Wars filmről van szó? Igen, az OT-ben limitáltabb a felhozatal a PT-hez képest, de mint tudjuk ennek out-of-universe okai vannak. Itt milyen oou okot tudunk felhozni amellett, hogy nem kerültek bele összekötő elemként a háttérbe egy-egy fajok? Miért nem lehetett bedobni a Maz Kanatához legalább egy vagy két olyan fajt a háttérbe, amelyik nem teljesen új? Ez miben fájt volna? Nem látom, hogy milyen veszteség érte volna úgy a filmet, így viszont érte, mert az összeköttetés a trilógiák között vékonyabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem érzem ennyire problémásnak a dolgot. Nem zökkentett ki ez a film élvezetéből, bár hozzáteszem, hogy tényleg jó lett volna látni itt-ott akár egy felvillanásra is egy-egy régi ismerős lényt. Nem volt. Elfogadom. De reméljük azért a 8. és 9. javít ezen valamelyest!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytonosság szempontjából szerintem se vált volna a film kárára a tucatnyi új mellett egy-két korábban már látott, ikonikus faj használata (mondjuk egy twi'lek rúdtáncos Maz palotájában :D ).

 

In-universe annyiból magyarázható a dolog, hogy egy ekkora galaxisban felfoghatatlan számú faj létezhet. Nekem nem tűnik valószínűtlennek, hogy 7 film és két sorozat után előfordul néhány olyan bolygó, ahol csak új fajok képviselőivel találkozhatunk.

 

Amúgy mindenki elmegy egy faj mellett, ami mindenhol képviselteti magát. Az ember. :P

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért fura Dzséjt írása, mert már a film előtt is jelezte, hogy Abrams a Trekkel ugyanezt csinálja. Most akkor bűn kimondani, csak azért mert Star Wars filmről van szó? Igen, az OT-ben limitáltabb a felhozatal a PT-hez képest, de mint tudjuk ennek out-of-universe okai vannak. Itt milyen oou okot tudunk felhozni amellett, hogy nem kerültek bele összekötő elemként a háttérbe egy-egy fajok? Miért nem lehetett bedobni a Maz Kanatához legalább egy vagy két olyan fajt a háttérbe, amelyik nem teljesen új? Ez miben fájt volna? Nem látom, hogy milyen veszteség érte volna úgy a filmet, így viszont érte, mert az összeköttetés a trilógiák között vékonyabb.

Egyetértek, Donát! A hozzászólásomban arra próbáltam rávilágítani, hogy (bár ez aztán tényleg szubjektív, meg a kutyát sem érdekli) én mennyire apróságokban érzem vagy legalábbis vélem felfedezni a folytonosságot és hogy hasonló apróságok, amiket te is említettél, igazán nem fájhattak volna a produkciónak. Természetesen nem arról van szó, hogy nem köszöntek vissza régi fajok, bizonyára pont annyi régi faj jelent meg mint a korábbi filmekben a kontinuitás miatt, de valahogy nem ültek (számomra) annyira, és ezt valahol Lucas-nak tulajdonítom. Mármint, hogy ehhez pedig ő ért nagyon, zsigerileg érzi, hogy hogyan jelenítse meg a régit, és hozza be az újat. De valóban, ez van, el kell fogadni, nem is csorbítja a film erényeit, de nem is kell eltekinteni minden hibájától!

Szerkesztve: - Forceuser
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

In-universe annyiból magyarázható a dolog, hogy egy ekkora galaxisban felfoghatatlan számú faj létezhet. Nekem nem tűnik valószínűtlennek, hogy 7 film és két sorozat után előfordul néhány olyan bolygó, ahol csak új fajok képviselőivel találkozhatunk.

 

Igen nagy a galaxis ezt már leírtam párszor ezzel a témával kapcsolatban. Ez, hogy egy adott bolygón csak új fajokat látunk még feküdne is, ott volt Geonosis, Naboo, Kamino, Endor, (mondjuk az OT-n belül szerintem nem érdemes hasonlítgatni ilyen téren) de egy olyan hangulatú helyen mint Maz Kanata cantinja, amiről az jön le, hogy a galaxis színe-java megfordul, oda pár "ismerős" vendéget is berakhattak volna.

 

Ahogy Donát is írta ettől még szeretjük a filmet csupán észrevesszük a hibákat/észrevételeket és urambo'csá szóvá is tesszük hisz ez lenne a fórum lényege vagy nem?

 

"Van rajta sapka nincs rajta sapka" effektusról: talán én voltam az egyetlen aki nem "jajjveszékelt" a Jakku láttán, hogy ez mekkora Tatooine koppintás (nem lett az szvsz) sőt engem az sem zavar, hogy ismét egy szuperfegyvert kell elpusztítani, de ez, hogy ilyen kevés régi fajt láthatunk kimondottan igen, hangsúlyozom nem az új fajok megjelenése zavar, hanem a régiek hiánya.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletes példa. Hiába lett egy csomó új faj a Tatooine-on, mégis befigyeltek pl. a jawák a régebbi részből, nem? Pont ilyen összekötő elemek hiányoztak most.

Hát az tényleg meredek lett volna ha a Tatooine-on van olyan város, ahol csak és kizárólag teljesen más fajok tűnnek fel mint egy szomszéd településen. Szerintem a kettő nem igazán ugyanaz a kategória. Annyira nem hogy a tatooine-i fajbővités szerintem sokkal több kérdést vet fel mint az ep.7-es. Az hogy egy eddig ismeretlen bolygón új fajok tűnnek fel azért csak nem olyan különös, mint amikor ismert bolygók fajpalettája hirtelen a filmtechnológia fejlődésével virágozni kezd.

 

Egyébként érdekes mód az ep.2 bárjelenetére még senki nem mondta azt, hogy a készitők átestek a ló túloldalára. Pedig Coruscanton, ami elvileg a fajok nagy olvasztótégelye van ez a bár, ahol a vendégek 95 százaléka ember és csak mutatóban vannak idegen fajok azok is mind jól ismertek már. Sose hallottam olyan kritikát, hogy itt kihagytak volna egy ziccert hisz most kellett volna lássuk milyen szines Coruscant és a galaxis. Mindenki elfogadta hogy van egy bár ahova csak jól ismert fajok mennek, belölük is csak az unalomig ismertek és ők is csak mutatóba az emberek mellé.

Ez oké. Eddig egyet is értek. Azt is mind elfogadjuk ha vannak jelenetek ahol nyüzsögnek az új lényeg egész addig amig van egy-két régi is. De valamiért ha már csak újak vannak az problémás. Ebben én nem látok logikát.

 

Szerintem itt bejátszik egy kis előitélet is hisz a film előtt is volt ez meg itt is újra és újra előkerül hogy "Abrams már csak ilyen". És mintha ennek tudatában sokan nem tudnának objektiven ránézni erre a Kanatás jelenetre.

 

Abban szerintem egyetérthetünk, hogy szükség van a régi fajokra és ha ebből tendencia válik az kifejezetten egy rossz trend. Maguk az ismerős fajok is jelzik hogy ugyanabban a galaxisban járunk. Addig is oké, hogy jópofa lett volna egy-két ismert faj a háttérben. Sok fannak jól esett volna a kikacsintás.

De hogy elkönyveljük hibának azt hogy készül egy SW film aminek egy kantin-szerü jelenetében nincs ismert faj. Hogy ez elhibázott lenne és az alkotók átestek a ló túloldalára. Nekem ez óriási túlzásnak tűnik. Annyira hogy az a prekoncepcióm hogyha Lucas csinált volna egy hasonló jelenetet senki egy rossz szót se szólt volna, ahogy senki nem szólja le a rancor nélküli aréna-jelenetet se az ep.2-ben. De mivel ez Abrams és róla tudjuk miféle és hogy áll a dolgokhoz ez hirtelen hibává válik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt látom, hogy sokaknak leszállt egy rózsaszín köd a film láttán és azon keresztül szemlélik és védik foggal-körömmel még a sántító részeket is, nem azt mondom, hogy ez baj, csak aki meg objektívebben (vagy talán nem is ez a jó szó) nézi annak meg feltűnnek ezen dolgok és kicsit böki is csőrüket, a lényeg hogy felesleges vitázni az egészen, úgysem lesz dűlőre jutás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Miféle stílus ez egy konstruktív beszélgetésnél?! STOP!

 

Amíg ilyen stílusban írsz, nincs miről tárgyalni. Ha szerinted mi olyanok vagyunk, akik "van rajta sapka, nincs rajta sapka"-t játsszunk a filmmel, akkor nagyon rosszul jön le neked a szitu. Mindannyian szeretjük, csak vannak gyenge pontok, amik nem tetszenek, ennyi. Hát álljon már meg a menet!

Mondja az, aki több ízben is leoltott másokat az elmúlt pár hétben... :roll: De tudod, van az a mondás, hogy akinek nem inge... Ja, egyszer már írtam ezt.

 

Nekem azért fura Dzséjt írása, mert már a film előtt is jelezte, hogy Abrams a Trekkel ugyanezt csinálja. Most akkor bűn kimondani, csak azért mert Star Wars filmről van szó? Igen, az OT-ben limitáltabb a felhozatal a PT-hez képest, de mint tudjuk ennek out-of-universe okai vannak. Itt milyen oou okot tudunk felhozni amellett, hogy nem kerültek bele összekötő elemként a háttérbe egy-egy fajok? Miért nem lehetett bedobni a Maz Kanatához legalább egy vagy két olyan fajt a háttérbe, amelyik nem teljesen új? Ez miben fájt volna? Nem látom, hogy milyen veszteség érte volna úgy a filmet, így viszont érte, mert az összeköttetés a trilógiák között vékonyabb.

Tudtam, hogy fel fog jönni ez, de tegnap már nem volt energiám leírni. Szóval, igen, Abrams eljátszotta ezt a Star Trekkel, csak ott kicsit mások a körülmények. Az első és legfontosabb különbség, hogy a fajok száma adott a Star Trek univerzumban. A Föderáció fajlistája megvan, bárki megnézheti, ezután a Földön elég furán veszi ki magát, ha vadi új, sosem látott fajok tűnnek fel Föderációs színekben, pláne egy olyan korszakban játszódó filmmel, ami vagy száz évvel előzi meg azt a korszakot, amiből a lista származik. Tudtommal a Star Wars Galaxisban ilyen lista nincsen. Pláne nem akkor, amikor olyan területeken vezetnek be, mint az Ismeretlen Régió vagy a Nyugati Nyúlvány, ahol eddig csak egyszer jártunk, amikor hőseink ellátogattak a Halálcsillagra.

Plusz, a Star Trekben a fajok nagyon-nagy része ember csak más az orra, a füle, a homloka vagy a színe. Erre in-universe is van magyarázat. A nem emberi idegenek jelenléte így igen feltűnő és fura, márpedig Abrams nem emberi idegenekkel pakolta tele a Star Treket, pont azért, hogy Star Warsosítsa. A Star Trekben semmi keresnivalója a cantina jelenetnek, mégis ott van, ugyanúgy tálalva. Ez valóban Star Trek idegen momentum, mert abban soha nem volt és nem is lehetne, pláne nem a Földön egy Riverside nevű porfészekben.

Out-universe tovább bonyolítja a dolgot a Star Trek terén, hogy Abrams már létező fajokat alakított át. A romulanok és a klingonok sem a megszokott formájukban jelentek meg. A Naradának köze nincs a romulan hajóépítészethez, a legénységének a tetkói máig rejtélyesek, az is, hogy miért kopasz mindegyik, a bőrszínük meg a homlokuk megváltozása meg egy nagy kérdőjel. A klingonok már majdnem hasonlítanak eredeti valójukra, de egyrészt, ebben a korban teljesen emberszerűnek kéne lenniük, másrészt, azokat is túlságosan szörnyszerűvé tették az eredeti koncepcióhoz képest. A caitianokról meg jobb szót sem szólni, mert azok szőrös, macskaszerű lényekből szexi emberi bombázók lettek farokkal...

Másik in-universe probléma, hogy az Abrams-féle Star Trekben a mai napig nincs egy kanyi leírás sem az új fajokról. Sőt, még a nevük sem ismert. Az egész lóg a levegőben. Ez nagyban megnehezíti az új fajok elfogadását. Ott semelyikről semmit sem tudni, sőt, még képet sem igazán lehet róluk találni, itt már most igen sokat tudni ahhoz képest az új fajokról, sőt, a hajókról és szervezetekről is, érezhetően az univerzum részei és nem csak azért vannak ott, mert a rendező egy másik film rajongója és ahhoz akarta hasonlatossá tenni.

Amúgy ez az egész Abramsversre igaz, mindkét Star Trek valójában Star Wars film. Mindent öncélúan változtatott meg és azokat a levegőben is hagyta. Mai napig vita megy arról, mekkora az új Enterprise. Abrams úgy képzelte el, hogy akkora, mint egy csillagromboló. A legmodernebb E változat anno 700 méteres volt, nem egy kilométeres, erre jön Abrams, és az E-t 100 évvel megelőző eredeti Enterprise-t egy kilométeresnek mondja (eredetileg 300 méteres volt) és semmi magyarázat erre. Vagy felrúgja az utazási időt. A Föld és a Vulcan között megvolt, hogy mennyi idő a táv, ezt harminc éven át következetesen tartották (értelemszerűen az egyre fejlődő technológiában rövidült, de akkor is, napokig tart az út még a TNG-VOY-DS9 érában is), erre Abrams három percre(!!!) tömöríti. Arról nem is beszélve, hogy a szubtér látványra gyanúsan átalakult hipertérré. De akár azt is említhetném, hogy fézersugarak valamiért Abramsnél Star Warsos lézersugarak (korábban nagyon jól el lehetett különíteni ezt a kettőt, most tök ugyanaz), és még nagyon sok dolgot elő lehetne hozni. És ezért is gázabb a Star Trekben az új fajok száma. Ott lógnak a levegőben, mert nem is létezhetnének és pláne nem lehetnének a Földön a Föderáció színeiben. És ez itt a legnagyobb különbség, ami kiélezi ezt a képet: a Star Trek két új epizódja nyomokban tartalmaz Star Treket, mert vizuálisan, szellemileg és minden más téren átalakították a megújulás (reboot) nevében. Az ep7 ezzel szemben már-már pofátlanul Star Wars. A Star Trekben azért kellene több ismert faj, mert semmi sem viseli magán a Star Trek ötven év alatt megszokott jegyeit, leszámítva a Föderációs hajók formáit és az egyenruhák színeit (amiket nagyrészt nem viselnek a filmekben, a harmadikban meg teljesen leváltanak). Azokban szinte minden jelenet arról üvölt, hogy nem a Star Trek világában járok (ha így jobban tetszik: az Abrams-Trekek egy bazi nagy Maz Kanata kastélya). Ellenben az ep7-nek szinte minden jelenete az arcomba nyomja, hogy márpedig ez a Star Wars, aminek van pár jelenete, ami kicsit eltér a megszokottól.

 

A Star Warsban ezek az új fajok már most meg lettek alapozva, ráadásul egy galaxisnyi játszótéren, ahol új szegleteket fedezünk fel, szerintem nem átokverte momentum olyan szegmenst találni, ahol éppen kevés ismerős "arc" van vagy egyáltalán nincs. Az, hogy eddig nem szerepeltek más epizódokban, az bocsi Donát, de hülye érv annak tudatában, hány és hány faj volt eleddig egyepizódos, sőt, egyjelenetes. Nekem az sem klappol, hogy most miért baj, hogy a mon calákat megint Acbar képviseli, Nien Nunb meg a sullustiakat, Chewie meg a wookiee-kat. Nagyon hosszú ideig Chewbacca volt az egyetlen wookiee, vagy Jabba az egyetlen hutt, akit ismertünk. És nagyon sok fajnál, amiket lent felsoroltam, még mindig csak azt az egyet ismerjük, amit a kantinában vagy Jabba palotájában láttunk. Max Rebo fajából csak Max Rebót ismerjük, a pa'lowickat a mai napig csak Sy Snootles képviseli. Igen, Acbart akarták szerepeltetni, de akkor is egy mon cala, egy régi faj került be általa az ep7-ben, mint ahogy Chewie-vel egy wookiee-t láthatunk, Nunbbal egy sullustit, Zuvivóval kyuzót. És emlegetik a huttot. Valószínűleg a karakter volt az ok, de attól még igenis, a faj jött vissza. Amúgy sem volt fontos szerepük ezeknek a karaktereknek, szóval tök mást is berakhattak volna, teszem azt, egy új faj képviselőjét.

A Galaxis vadi új szegletét ismertük meg, vadi új bolygók vadi új helyszíneivel. Sokkal rosszabb lenne ez a helyzet, ha visszavitték volna a történetet Tatooine-ra, ahol tudjuk, hogy biza elég sok rodi, twi'lek meg sok más ismert faj császkál, és egyet sem látunk. Vagy Coruscanton. Az ugyanaz lett volna, mint a Föderáció szíve, a Föld. De a Star Trekben sem lenne zavaró a kantina jelenet, ha mondjuk Kulimpintyó Prime-on lett volna a jelenet, nem egy földi kisvárosban (és megalapozott hátterű idegenekkel, amik belepasszolnak a Trek világába).

Jó, lehet, hogy én is örültem volna, ha Maznál vagy Niima utcáin (már ha azokat utcának lehet nevezni) látok egy rodit vagy egy twi'leket, de nem érzem, hogy attól aztán markánsan megerősödött volna a filmek közti összekötő kapocs. (Sőt, csak úgy mellékesem megjegyzem, engem kifejezetten irritál a Mos Eisley jelenetben, hogy az utcákon Greedo klónok szaladgálnak, ezért örültem anno annak, hogy olyan szépen felújították azt a jelenetsort.) Pláne nem érzem ezt annyira szükségesnek egy olyan filmben, amiben X-szárnyúak és TIE vadászok röpködnek, egy bolygó van tele birodalmi csillagromboló roncsokkal, és ami szinte minden ízében megidézi a régi filmek valamelyikét. Elég erős a vizuális összekapcsolódás, ehhez néhány ismert, háttérben megjelenő idegen már nem ad hozzá vagy vesz el semmit.

 

Pont azért írtam, mert ők ketten elég markánsan eltérnek egymástól, pedig egy fajba tartoznak. Ezért gondoltam, hogy talán nem kéne levakozni bárkit, aki elsőre azt hitte a 7-ben, hogy ithoriait lát. Amúgy gondolom ezért vette magára más is az inget, mert sikerült a kelleténél általánosabban fogalmaznod. ;) Ja, amúgy szemüvegem már van, nem is olyan rég csináltattam újat, de köszi a tippet. ;)

Ezt az analógiát akkor sem tudom megérteni. A zabrak faj jellegzetes jegyei nem térnek el Koth-on és Maulon (szarvak, ennyi, ez a faj egyetlen jellegzetessége és ez mindkettőn ugyanott és ugyanúgy megvan), míg az ithori és ottogan jellegzetességeiben baromira eltérnek. Elég sok ithorit láttunk már, hogy tudjuk: nincs szájuk, nincs orrlyukuk és nincs szakálluk. Az ottogánnak van, mindhárom. Azért írtam, hogy a duros és a neimoidiai jó példa, mert első blikkre azok tényleg nagyon hasonlító fajok. Aztán persze jobban megnézve ott is vannak különbségek, de azokat egymással összekeverni nem meglepő, mert a faj jellegzetességei nagyon kicsit térnek csak el. De itt akkor is, száj, orr, szakáll, három olyan baromira feltűnő testi adottság, ami köztudottan nincs meg az ithorikon.

Én nem tudom, Nute milyen képet látott először, én ezt:

Maz_castle_cross_section.jpg

Ezen szembetűnően tátja a száját a dús szakálla fölött, és még a hosszú, vágott orrlyuka is látható. Ismétlem, egy Star Wars rajongó számára evidensnek kéne lennie, hogy ilyenje nincs ithorinak, már csak azért sem, mert a TCW-ben nagyon cuki kis fordítógépet is kapott a nyaki rész oldalsó szegmensén lévő nyílásokra, meg amikor Anakin fojtogatott egyet, az sem a szájához kapott. Vagyis, lehet, hogy az a szája is, de kettő van belőle, a nyaka oldalán. És ezek nem minimális különbségek, ezek szembetűnő, markáns különbségek.

Persze, a fejforma hasonlít, ezt soha nem is tagadtam - elég hülyén venné ki magát, ha így tennék, miután én is olvastam az enciklopédiát -, ezért sincs bajom azzal, hogy távoli rokonfajoknak nevezik őket. De nem aprók az eltérések - és ez a te szavad volt -, annyira távolról sem, hogy össze lehessen őket keverni. (Bocsi, Nute, de ez nekem tényleg fura. Esetleg lehet, hogy egy másik képen láttad először, amin más szögben volt és nem láthatóak a jellegzetességei? :hmm: )

 

Ha már így megtaláltál, akkor akár értelmezhetnéd sikeresebben is, amiket írok (vagy amiken "pattogok"). ;) Nem mondtam, hogy koncepciózavaros az egész film, csak azt, hogy emögött a motívum mögött nem értettem a koncepciót. A fő bajom pedig nem ezzel az aprósággal volt, hanem általánosságban az új fajok aránytalanságaival.

De mégis ezt az egy példát ragadtad meg és jártad körbe ezernyi karakterrel és vetítetted ki a végén már az egész filmmel. Ahogy ebben a hozzászólásodban is tökéletesen látszik. Fogtál egy mondvacsinált apró problémát, és felnagyítottad, majd levezetted azt az egész filmre. Egy háttérben egyetlen másodpercre feltűnt karaktert, ami valószínűleg tök véletlenül nagy vonalakban hasonlít egy másikra, kiragadtál, majd azon keresztül levezetted az új fajok arányának problémáját. Lehet, hogy sarkosan fogalmaztam, de ez így van, nem véletlenül értelmeztük zsinórban többen is így.

Amúgy meg, miért kell minden mögé koncepciót látni? Lehet, hogy szegény lény tervezője azt sem tudta, mi a frász az az ithori, és a hasonlóság teljes mértékben csak és kizárólag a véletlen műve, amit a magunkfajta rajongók szimplán túlpörgetnek, feleslegesen.

 

Ja értem, szóval ha a többi filmben is létezik egy probléma (mondjuk szerintem kisebb mértékben, de ez már talán ízlés kérdése), akkor az már a 7-ben nem is probléma és szánalmas is foglalkozni vele... Jobb lenne, ha most elővennénk az OT-t és elkezdenénk azt is ízekre szedni, hogy mi nem stimmelt bennük? Felőlem mehet, de aztán nehogy az legyen belőle, hogy "ennyi éven át nem volt gond, akkor most miért" vagy "tipikus nincs rajta sapka esete" stb.. :) Írtam már párszor itt-ott, hogy az Ep.7-nek bizony nemcsak pozitívumokat sikerült átemelni az OT-ból. Amúgy meg csak nem elhanyagolható, hogy régebben mekkora készletből meríthettek a fajok terén az egyre újabb részek készítői és mostanság mi a helyzet.

Nem, az még probléma marad (ha valóban probléma, mert én nem érzem annak), és nem az szánalmas, hogy foglalkozol vele. Az szánalmas, hogy csak itt jön elő és csak erre a filmre van rásütve. Elégszer láttam már ezt az ep1-2-3-nál, hogy fognak problémákat azokból a filmekből és megmagyarázzák, hogy az abban hűde nagy probléma, és közben rohadtul egy szót sem szólnak arról, hogy ezek ugyanúgy ott vannak az általuk imádott ep4-5-6-ban is. Mi az, hogy nem szólnak róla, észre sem veszik.

És ez most újra elkezdődött. Hirtelen hatalmas nagy gond, hogy az ep7-ben van két helyszín, ahol iszonyú sok az új faj, míg az ep4 és ep6 hasonszőrű jelenetiben soha nem volt ez megemlítve. Soha sehol nem volt kritizálva az ep5 azon tulajdonsága, hogy a hat, illetve, hét mozifilmből a legkevesebb idegen lényt mutatja be, és mindegyik idegen lény (Chewie-t és Yodát leszámítva) csak abban az egy epizódban szerepel. Ráadásul a maga idejében csak Chewie volt egyedül visszatérő - és nem, az ep5-ben már semmiféle out-universe akadálya nem volt annak, hogy Bespin utcáira vagy a Lázadók sorai közé betegyenek olyan egyszerű, az ep4 forgatásáról megmaradt maszkokat, mint a rodik maszkja. Nem került volna semmibe, hiszen csak rá kellett volna húzni egy már három éve kész maszkot egy statisztára, aki már úgyis meg van fizetve azért, hogy sétálgasson a folyosón. De ugyanígy lehetett volna még aqualish, bith, gotal, devaroni vagy kubaz maszkot rájuk húzni. Az ep4-hez rengeteg újra felhasználható (és az ep6-ban újra fel is használt) maszk volt, nem hiszem, hogy annyira drága lett volna azokat hasznosítani a Bespin jeleneteiben, hogy belerokkanjon a produkció vagy ez technikailag kivitelezhetetlen lett volna. Mégsem tették. És senki nem kritizálja ezért az ep5 jeleneteit, nem olvastam soha olyat, hogy csak emiatt az már nem a Star Wars, hanem a Star Wars szereplői átcsöppentek egy másik univerzumba. Soha semmilyen fajokkal kapcsolatos kritika nem érte az ep5 háza táját, pedig ezen a téren a teljesítménye alulmúlja az összes többi filmet. Kevés az idegen faj, azok egyet leszámítva a maga korában csak új volt, de manapság sem jobb a helyzet, hiszen csak kettő nem egy kronológiailag korábbi mozifilmes faj (bár elvileg van az ep4-ből lutrilian és snivvian is, de azok vagy nagyon elbújtak a háttérben, vagy kivágták őket).

Szóval igen, szedd darabokra a régi részeket is, mert azzal legalább igazolnád, hogy nem csak az ep7-et akarod b*szogatni. Én elvárom, hogy ha valakinek van egy gondja X filmmel, ami Y-ban is benne van, akkor Y-t is szólja meg amiatt. Én nem fogok azzal jönni, hogy eddig nem volt gond. Legalább látom a következetességet és akkor már nem fogom a sapi dolgot érezni - persze jobb lett volna, ha az elmúlt években is láttam volna ezt a következetességet, de nem érdekel, ha csak utólag kerül be a képbe.

Mert így biza nevetségesen veszi ki magát a dolog, most, ezért tudok csak röhögni ezen. Hogy csak az ep7-re vannak rásütve, mert igen, sajnálom, de ugyanazt érzem, mint az ep1-2-3-kor. Hogy itt vannak ezek a vélt vagy valós hibák, és emiatt milyen már az ep7, miközben ugyanezek a vélt vagy valós hibák az elmúlt hat film mindegyikében vagy egy részében ugyanúgy benne vannak, csak azokat valamiért nem éri rossz szó ugyanezek miatt. És én ettől hülyét tudok kapni - régen, a starwars.hu-n dühített, most már csak szánakozó kacagásra futja (lehet, hogy én is kezdek öreg és fáradt lenni ahhoz, hogy ilyenek miatt kardoskodjak? :hmm: ) -, és ahogy azt anno Quarronnak és mindenkinek, aki ezt az irányelvet követte az ep1-2-3-mal kapcsolatban, úgy most is megmondom: ezt szánalmasnak tartom (csak ha ezt az ep1-2-3 gyűlölőivel közlöm, akkor jó fej vagyok, ha nem, akkor meg állítsam már le magam :whistle: ). Vagy kritizáld az összes filmben, ahol jelen vannak ezek, vagy semelyiknél sem, mert olyan nem játszik nálam, hogy csak egyben nem fogadod el, de a többiben meg igen.

(Zárójelben megjegyzem, pont tőled volt nagyon-nagyon jó olvasni, hogy a háttér hanyagolása az ep4-5-6-ban sem tetszett. Amikor fel akartam tenni a kérdést ezzel kapcsolatban, hogy hirtelen miért kezdett ez zavarni az ep7-ben, amikor az ep4-5-6-ban ugyanez - sőt, rosszabb - volt a helyzet, megelőzve beírtad, hogy ott is zavart.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt látom, hogy sokaknak leszállt egy rózsaszín köd a film láttán és azon keresztül szemlélik és védik foggal-körömmel még a sántító részeket is, nem azt mondom, hogy ez baj, csak aki meg objektívebben (vagy talán nem is ez a jó szó) nézi annak meg feltűnnek ezen dolgok és kicsit böki is csőrüket, a lényeg hogy felesleges vitázni az egészen, úgysem lesz dűlőre jutás.

Akkor valoszinüleg nem nagyon olvasgattad a film értékeléseket: mindig is az volt a konszenzus hogy ez egy film aminek egyértelműen vannak hibái viszont a többségnek ezekkel együtt is baromi szórakoztató. Senkit nem láttam aki például a Starkiller bázis elleni támadás eredetiségét védte volna. Nem szép hogy csak azért mert valakik egy dologban nem értenek veled egyet máris úgy csinálsz mintha neked objektivan igazad lenne pláne úgy hogy az álláspontod mögött nem igazán szólnak izmos érvek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor valoszinüleg nem nagyon olvasgattad a film értékeléseket: mindig is az volt a konszenzus hogy ez egy film aminek egyértelműen vannak hibái viszont a többségnek ezekkel együtt is baromi szórakoztató. Senkit nem láttam aki például a Starkiller bázis elleni támadás eredetiségét védte volna. Nem szép hogy csak azért mert valakik egy dologban nem értenek veled egyet máris úgy csinálsz mintha neked objektivan igazad lenne pláne úgy hogy az álláspontod mögött nem igazán szólnak izmos érvek.

 

Valóban nem olvasgattam, két ünnep közt szilveszter után más dolgom is akadt. Nem odaírtam, hogy lehet nem az objektív a megfelelő szó??? A ti álláspontotok mennyivel izmosabb, hogy nagy a galaxis aha értem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nem olvasgattam, két ünnep közt szilveszter után más dolgom is akadt. Nem odaírtam, hogy lehet nem az objektív a megfelelő szó??? A ti álláspontotok mennyivel izmosabb, hogy nagy a galaxis aha értem...

Azt hiszem, elég in- és out-universe példával éltem az elmúlt "kevéske" soromban, hogy erre már ezt az emotikont használjam: :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, elég in- és out-universe példával éltem az elmúlt "kevéske" soromban, hogy erre már ezt az emotikont használjam: :facepalm:

 

Bevallom nem volt kedvem végigolvasni ennyi!!!

Amúgy meg felőlem aztán díszítő sornak is használhatod!

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.