Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Aztán meg lassan bátrabb nézésre vált. Luke meg igazán sejtelmes. Lehet találgatni hogy mi járhat a fejében. Talán tényleg nem fűlik a foga a visszatéréshez.

Amúgy nagyon ott van ez a jelenet. Rögtön az egyik kedvencem lett.

 

Egyéb kedvenceim:

- Rey magához rántja a spádét

- Rey és Kylo elmepárbajozik

- Kylo megállítja a lövedéket

- Han a hazatérés után besétál a pilótafülkébe és elmélázik

- Csubi Han miatt búsul

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Kylo megállítja a lövedéket - szenzációs. :) Amikor először néztem azt hittem már rég nincs ott a lézer erre még mindig lebegteti aztán beleengedi az egyik párologtató-szerű valamibe. Nagyon hatásos belépő. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A felsoroláskor eszembe juthatott volna. :D

Szerintem azt az eleresztést FN-2187 miatt is csinálta. Gondolom egyúttal úgy akarta felrázni. Ezzel a többlettel pláne a kedvencem az a jelenet. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fényekhez kapcsolódva, azt biztos Ti is észrevettétek, mennyire beszédes a fény-árnyék változása Han és Kylo viszonyával kapcsolatban. Amikor Han odamegy Kylo-hoz a hídon, őt teljesen megvilágítja hátulról a lassan zsugorodó nap fénye, ami pont bejut abba a nagy térbe, de még a fiút is éri a fény valamennyire, valahol pont a sötétség határán áll. Aztán ahogy a fény halványul, ő egyre inkább sötétbe kerül. Amikor végleg eltűnik a fény, Kylo akkor hozza meg a döntést. Így hiába tűnik úgy a két karaktert nézve, hogy talán Han Solonak van esélye visszaszereznie a fiát (valahol gondolom nagyon sokan ebben reménykedtünk végig), a fény eltűnése tisztán sugallja, hogy innen már csak egy út maradt.

Ez a legjobb jelenet a filmben. :) Ráadásul ilyen szépen használja a Lucas-i fény-árnyék kifejezésmódot, ami egyfajta tisztelgés a Star Wars szülőatyjának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban szépen megkoreografált jelenetsor ez, de az egész csatának van egy ilyen szép íve.

Poe mondja, hogy amíg van fény, esélyük is van (a szinkronban ez kicsit jobban hangzik: "amíg van fény, van remény"). Bár a vadászgépek önmagukban nem sokra mennek, alapvetően "víg" kedélyű a csata, de ahogy sötétedik az ég, úgy fogynak az X-szárnyúak. Aztán minden elsötétül, és az esélyek elszállni látszanak. Először meghal Han, aztán Kylo kiüti Rey-t és súlyosan megsebesíti Finnt. Bár a jók okozzák, a bolygó is elkezd szétszakadni.

De aztán Rey legyőzi Kylót, a Csillagpusztító pedig új csillaggá alakul - új fény gyullad a sötét űrben, új esélyeket hozva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban gyönyörű. :) Egyébként ez az új csillag is egy olyan érdekes és eredeti továbbgondolása a Halálcsillagnak, ami dicséretet érdemel. Elég lett volna felrobbantani és kész, de nem. Inkább előálltak valami újjal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fényekhez kapcsolódva, azt biztos Ti is észrevettétek, mennyire beszédes a fény-árnyék változása Han és Kylo viszonyával kapcsolatban. Amikor Han odamegy Kylo-hoz a hídon, őt teljesen megvilágítja hátulról a lassan zsugorodó nap fénye, ami pont bejut abba a nagy térbe, de még a fiút is éri a fény valamennyire, valahol pont a sötétség határán áll. Aztán ahogy a fény halványul, ő egyre inkább sötétbe kerül. Amikor végleg eltűnik a fény, Kylo akkor hozza meg a döntést. Így hiába tűnik úgy a két karaktert nézve, hogy talán Han Solonak van esélye visszaszereznie a fiát (valahol gondolom nagyon sokan ebben reménykedtünk végig), a fény eltűnése tisztán sugallja, hogy innen már csak egy út maradt.

Ez a legjobb jelenet a filmben. :) Ráadásul ilyen szépen használja a Lucas-i fény-árnyék kifejezésmódot, ami egyfajta tisztelgés a Star Wars szülőatyjának.

 

Ezt én 3. nézésre vettem észre az Imax-ban. Ez egy nagy tisztelgés Lucas elött. Amikor meg eltünik a fény akkor kapcsolja be a kardot Kylo. Szerintem Kylo azzal a szöveggel hogy nem tudja mit csináljon hogy vívódik magához csalja Hant ,sőt szerintem a kardot sem véletlenül adja az apjának. Így kerül elég közel hozzá Han, hogy le tudja szúrni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én 3. nézésre vettem észre az Imax-ban. Ez egy nagy tisztelgés Lucas elött. Amikor meg eltünik a fény akkor kapcsolja be a kardot Kylo. Szerintem Kylo azzal a szöveggel hogy nem tudja mit csináljon hogy vívódik magához csalja Hant ,sőt szerintem a kardot sem véletlenül adja az apjának. Így kerül elég közel hozzá Han, hogy le tudja szúrni.

Ha meg akarná ölni, bárhogy megtehetné, onnantól kezdve, hogy Han önként és dalolva odamegy hozzá. A vívódás valós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha meg akarná ölni, bárhogy megtehetné, onnantól kezdve, hogy Han önként és dalolva odamegy hozzá. A vívódás valós.

 

Csakhogy ő közelről az apja szemébe akar nézni amikor megöli. Szerintem nem vívódik hanem kamuzik. 5 másodperc alatt egy olyan valaki aki sokáig a sötét oldalon honol és semmit nem jelent neki az apja, nem hinném hogy azért mert az apja azt mondja hogy menjen haza, hirtelen elkezd ezen komolyan elgondolkodni. Amikor Han megszólította már tudta hogy itt az alkalom a megölésére. A többi színjáték volt hogy közelebb csalogassa. Legalábbis szerintem. Eljátszotta a vívódást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy ő közelről az apja szemébe akar nézni amikor megöli. Szerintem nem vívódik hanem kamuzik. 5 másodperc alatt egy olyan valaki aki sokáig a sötét oldalon honol és semmit nem jelent neki az apja, nem hinném hogy azért mert az apja azt mondja hogy menjen haza, hirtelen elkezd ezen komolyan elgondolkodni. Amikor Han megszólította már tudta hogy itt az alkalom a megölésére. A többi színjáték volt hogy közelebb csalogassa. Legalábbis szerintem. Eljátszotta a vívódást.

De Vader sisakjának is mondja, hogy folyamatosan hívja a fény. Ez alapján én biztos vagyok benne, hogy ez nem színjáték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egy vegyes dolog lehet. Valamiért nagyon utálhatja az apját, mert ahányszor csak szóba kerül, mindig negatívan nyilatkozik róla. Ugyanakkor vívódik, mert folyton "hívja a fény", nem tudja magát igazán elkötelezni a sötét oldalnak. Han megölésében nem is önmagában az lehet a nagy döntés, hogy meggyilkolja-e az apját, hanem hogy megteszi-e azt a nagy lépést, amivel végleg elszakadhat a reménytől és a megtérés lehetőségétől. Nekem is van egy olyan érzésem, hogy annál jobban gyűlölte Han-t, hogy hirtelen annyira fontos legyen neki a személye, hogy ettől bizonytalanodjon el annyira.

Mondja, hogy nem bírja az örökös belső tépelődést, tudja mit kell tennie, de tart tőle, hogy képtelen lesz rá. Viszont azt is mondja, hogy neki már késő, ami így az előzővel arra utalhat, hogy már döntött. Választania kell, mert már nem viseli el az "ingázást", és ő a sötétség mellett teszi le a voksát. Han segítsége arra vonatkozhat, hogy az ő megölésével lépheti át a határt, amitől a megkönnyebbülést várja, szóval szerintem se volt reális opció, hogy hazatér. Az igazán nagy érzelmi megingás és sírás annak szólhatott, hogy az apja megölésével lemond a fényről, ami csábította. Ez nem színjáték, az viszont részben az, hogy elhiteti Han-nal (ez ott csúcsosodik ki, amikor a kezébe adná a fénykardját), hogy megtérítheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy valódi a vívódása, és az is, hogy Hant viszont átveri, mert igazán sosem volt szándékában visszatérni. Azon lehet vitatkozni, hogy az átverés szándékos volt- e, vagy önkéntelen - szerintem önkéntelen. Valahogy ez látszik az arcán.

Vívódás közben meg mintha az erőt gyűjtené ahhoz, amit meg akar tenni. :hmm: Az útmutató szerint az ereje a benne rejlő konfliktusokból táplálkozik, így tehát lehet, hogy azért emlegeti a fényt, hogy még tovább élezze a belső feszültségét és ezáltal legyen ereje a gyilkossághoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egy vegyes dolog lehet. Valamiért nagyon utálhatja az apját, mert ahányszor csak szóba kerül, mindig negatívan nyilatkozik róla. Ugyanakkor vívódik, mert folyton "hívja a fény", nem tudja magát igazán elkötelezni a sötét oldalnak. Han megölésében nem is önmagában az lehet a nagy döntés, hogy meggyilkolja-e az apját, hanem hogy megteszi-e azt a nagy lépést, amivel végleg elszakadhat a reménytől és a megtérés lehetőségétől. Nekem is van egy olyan érzésem, hogy annál jobban gyűlölte Han-t, hogy hirtelen annyira fontos legyen neki a személye, hogy ettől bizonytalanodjon el annyira.

Mondja, hogy nem bírja az örökös belső tépelődést, tudja mit kell tennie, de tart tőle, hogy képtelen lesz rá. Viszont azt is mondja, hogy neki már késő, ami így az előzővel arra utalhat, hogy már döntött. Választania kell, mert már nem viseli el az "ingázást", és ő a sötétség mellett teszi le a voksát. Han segítsége arra vonatkozhat, hogy az ő megölésével lépheti át a határt, amitől a megkönnyebbülést várja, szóval szerintem se volt reális opció, hogy hazatér. Az igazán nagy érzelmi megingás és sírás annak szólhatott, hogy az apja megölésével lemond a fényről, ami csábította. Ez nem színjáték, az viszont részben az, hogy elhiteti Han-nal (ez ott csúcsosodik ki, amikor a kezébe adná a fénykardját), hogy megtérítheti.

 

 

Vívódás közben meg mintha az erőt gyűjtené ahhoz, amit meg akar tenni. :hmm: Az útmutató szerint az ereje a benne rejlő konfliktusokból táplálkozik, így tehát lehet, hogy azért emlegeti a fényt, hogy még tovább élezze a belső feszültségét és ezáltal legyen ereje a gyilkossághoz.

 

Ti jobban megfogalmaztátok. Erre gondolok pontosan. Amikor Han utánaszól és Kylo mondja hogy régóta erre a pillanatra vár akkor szerintem Han megölésére gondol. A színjátékot lehet rosszul írtam, inkább átveri Hant aki azt hiszi a vivódással hogy hazaviheti a fiát. Bár szerintem valahol érzi hogy Ben elveszett és neki kampec. Az arcára van írva egy kicsit. Viszont Kylo erőt gyüjt az apja megöléséhez kifelé viszont azt sugallja hogy vívódik a sötétség és a fény között. Erre írtam hogy színjáték. Mert nem azon vívódik szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, szerintem is inkább azon vívódik, hogy képes-e megölni Hant. Bár ez valahol a Világos és a Sötét Oldal, a szeretet és a gyűlölet vívódása. Szereti az apját, ezért nem képes megölni vagy gyűlöli az apját, ezért képes megölni. Az nem opció számára, hogy feladja a Sötét Oldalt és visszatér a Világosra, ebben a kérdésben Frenkie-hez hasonlóan én sem érzek vívódást a részéről. Nem azért teszi a kardot Han kezébe, hogy átadja, ezzel lemondva a Sötét Oldalról, hanem azért, hogy könnyebb legyen megnyomni az aktiváló gombot (meghúzni a ravaszt).

Han felé sugallhatták a tettei, hogy erről van szó, valóban feladná a Sötét Oldalt - meg is próbálja elhúzni tőle a kardot. Jómagam is azt vallom: Han számolt a halálával, amikor fellépet a hídra. Érezni rajta, hogy tudja, a halálba sétál, de Leia és Ben miatt meg kell próbálnia ezt. Szó szerint képes mindent feladni a családjáért és egy utolsó próbát tenni. Ezzel a tudattal megy Kylo után. S amikor a kard a kezébe kerül, talán egy pillanatra elhiszi, hogy sikerrel jár, de csak akkor, abban az egy momentumban. Aztán Kylo visszatartja a kardot, és a pillanat elszáll.

Szóval a vívódás Kylo részéről az, hogy végleg elkötelezi magát a Sötét Oldal mellett, aminek ára az apja megölése, vagy marad ebben az őrlődő, számára sehová sem vezető, fél lábbal a fényben élek formában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.