Ugrás a kommentre

The Force Awakens BD/DVD kiadás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szolnokon is van Media Markt, legalábbis legutóbb még volt. :D

Kb. ugyanakkora táv, és még át is kell szállni, mindenképpen bonyolultabb út :) Valószínűleg ezért nem voltam még ott egyszer sem az életem folyamán :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D

Az jutott eszembe, hogy mi van ha kevés lesz?

Emlékezzünk, hogy fogytak a jegyek elővételben!

Mindenestre nem szabad sokat tökölni, ha megjelenik.

Talán előrendelési felmérést kellett volna tartani, mint most az xpress a Maggie-vel.

Biztos lesznek olyanok, akik többet vesznek, és mikor már elfogyott, pofátlan áron kínálják majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előfordulhat hogy nem a fullos amerikai verziók közül kapjuk valamelyiket, hanem egy egylemezes fapadost tízezerért. A Disney korszak eljövetelével én is full extrás magyar feliratos extrákkal ellátott SW lemezekről álmodoztam, mint a Marvel filmeknél. Hát rosszul gondoltam. Nem hiszem hogy a Media Markt plusz pénzeket költene az extrákra, meg a magyrításukra. Szerintem örülnek ha nullszaldósak lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D

Az jutott eszembe, hogy mi van ha kevés lesz?

Emlékezzünk, hogy fogytak a jegyek elővételben!

Mindenestre nem szabad sokat tökölni, ha megjelenik.

Talán előrendelési felmérést kellett volna tartani, mint most az xpress a Maggie-vel.

Biztos lesznek olyanok, akik többet vesznek, és mikor már elfogyott, pofátlan áron kínálják majd.

Szerintem ez nem lesz probléma. A mozival ellentétben itt lesznek ugyanis ugyanolyan minőségű, ingyenes opciók, az emberek jelentős része nem fogja megvenni, csak azért, hogy utána a polcon legyen használaton kívül.

 

Pécsi ezt a végtelenül negatív hozzáállást elszívod valahonnan/valakitől, vagy alapból jön?! Jó lenne, ha abbahagynád mindenki érdekében, köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nem lesz probléma. A mozival ellentétben itt lesznek ugyanis ugyanolyan minőségű, ingyenes opciók, az emberek jelentős része nem fogja megvenni, csak azért, hogy utána a polcon legyen használaton kívül.

 

Pécsi ezt a végtelenül negatív hozzáállást elszívod valahonnan/valakitől, vagy alapból jön?! Jó lenne, ha abbahagynád mindenki érdekében, köszi.

 

Csak realista vagyok. Gondolom szerinted sem úgy mennek a hazai filmpiacon a dolgok ahogy szeretnénk. Butaság nem beszélni a lehetséges blu ray változatokról, bár maga a tény hogy lesz az pozitív, de ez nagyon bizonytalan dolog. Most a Media Markt bevállalta, de ki tudja hogy a Rogue One blu rayt is bevállalja-e. A jövő teljesen bizonytalan. Igazából tele van a hócipőm hogy a magyar rajongó állandóan le van szarva mind a korábbi Lucasfilm, most meg a Disney részéről. Most hogy lehetett volna végre egy magyar feliratos extrás kiadványunk, most megint csak a kegy gyakorlása megy. Szerinted ez olyan szívderítő?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucasfilmnek vajmi kevés köze volt a Star Wars Home Media megjelenéséhez, az a 20th Century Fox sara. Azért nem volt az extrákon felirat, mert SEMMILYEN Fox DVD-n vagy BD-n nincs magyar felirat az extrákon azokban az időkben (és még most sem mindig). Sőt, a Star Wars Saga BD esetében magunk alá kéne fosni a gyönyörtől, hogy olyan szinkront kapott a bővített változat, aminek minden szava magyar. Az Alien-franchise, ami lassan hatszor annyi BD kiadást ért meg, mint a Star Wars összesen, a mai napig nem kaptak szinkront a bővített jelenetek, a BD-n egyszerűen átvált angolra (a poén az egészben, hogy az Aliens DC-hez végig van magyar szinkron, de még az sem került rá a lemezre).

A pesszimizmust meg ne keverjük a realistával. A realista nem mindenben a rosszat látja. ;)

Amúgy meg, senki ne csodálkozzon azon, hogy a "minekvegyemmeghaleistölthetem" mentalitású kis országunkat lesz*rják a nagy üzletek. A BD forgalom a béka popója és a harmatos lepkefing szállási magassága között van. Az az 5000 példány az optimista berendelés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney korszak eljövetelével én is full extrás magyar feliratos extrákkal ellátott SW lemezekről álmodoztam, mint a Marvel filmeknél.

 

Az utóbbi időben sem a Disney kiadványok, sem amúgy általában a kiadások nem tartalmaznak lóf@szt se. Épp hogy csak a film rajtuk van, a magyar hangok általában meg csak 2.0-ák (néhányszor még BD-n is).

 

Jó, itt biztos máshogy lesz, de önmagában a Disney neve se lenne semmire garancia. Minél kevesebb extrát vesz meg és magyarít a forgalmazó, annál kevesebbet kell fizetnie a jogtulajnak.

 

Én se aggódom, hogy nem kapok majd (persze előrendelem ahogy azt kell). Valaki írta, hogy az SW BD-ből is kb. 500 kelt el itthon. Még most se akarom elhinni.

 

Az 500 az egy tisztességes szám. Egyszer már volt róla szó, a hazai BD darabszáma filmenként olyan 100 és 300 között van, a sláger címek mehetnek 500 fölé... szomorú, de ez van. Szerinem a MM vállalása (ha tényleg 5000 db) erősen kockázatos - viszont így majdnem biztos, hogy jut mindenkinek. Szerintem nincs az országban 5000 ember, akit érdekel a SW és egyálatalán BD-zik is.

 

Mondjuk az is igaz, hogy erről - a külfölddel ellentétben - semmi hivatalos adat nincs.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mellbevágó számokról olvashattam lentebb. Mindig tanul az ember.

Ennyire nem menne? Mert azt tudtam, hogy gáz, de nem hogy ennyire.

500 db saga BD? És vajon mennyi volt legyártva?

5000 db ep7 optimista rendelés és valszeg jut mindenkinek..Ha az előbbi adat valós, akkor nyilván jut, ezen nincs is mit aggódni.

De ha ez mind így van akkor; kérem szépen egy rohadt nagy csoda, hogy egyáltalán vannak hazai BD forgalmazások.

Üzleti szempontból ez egy nulla.

Most félve kérdezem -mert megfordult a fejemben-, hogy biztos lesz szinkronunk a BD-n? Nem lehet, hogy import cuccot forgalmaz majd az MM?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a dvd, abból mennyit akarnak legyártani? És vajon mennyire fogynak itthon a dvd lemezek. Gondolom jobb a helyzet mint a BD esetében Múltkor pl szolnoki media marktban a klasszikus trilógia elfogyott a PT meg egy rakással volt :D A PTt megvettem 4000ért media marktban az OT-t meg kénytelen voltam a mellette lévő Auchanban 7000ért megvenni( ott a PT is 7000 lett volna). Lehet az ep 7 a sikere miatt drágább lesz mint más filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a dvd, abból mennyit akarnak legyártani? És vajon mennyire fogynak itthon a dvd lemezek. Gondolom jobb a helyzet mint a BD esetében Múltkor pl szolnoki media marktban a klasszikus trilógia elfogyott a PT meg egy rakással volt :D A PTt megvettem 4000ért media marktban az OT-t meg kénytelen voltam a mellette lévő Auchanban 7000ért megvenni( ott a PT is 7000 lett volna). Lehet az ep 7 a sikere miatt drágább lesz mint más filmek.

Már csak 4 ropi a PT? :o

amúgy szerintem jobb a helyzet dvd téren. A 999 ft-os turkálósban legalábbis biztos. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.