Ugrás a kommentre

Snoke


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

Jobb is, ha inkább lelépek, sziasztok :(

Hát jobb is, ha lelépsz végre, mert annak sok értelmét nem látom, hogy feljössz egy fórumra, amin olyanról megy a diskurzus, amiről bevallottan lövésed sincs, összehordasz némi hülyeséget, aztán amikor erre valaki teljesen jó szándékkal felhívja a figyelmed - vagy csak hozzád szól úgy, hogy nem bólogat a megjegyzésedre -, azonnal megsértődsz és odébbállsz a következő hisztikörig. Tanuld meg mások véleményét helyén kezelni, tanulj egy kicsit a Star Warsról, ha már egyszer arról akarsz beszélgetni érdemben egy Star Wars fórumon, és aztán gyere majd vissza. Szia!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem: Palpatine tanult a múlt hibáiból a Sith-ek sebezhetőségéből, azaz a kettős szabályból. Lehet, hogy mikor már biztosan ült a császári trónon, szépen, csendben, alapított egy másik rendet, ami ugyan a sith-ek örökségét hivatott továbbvinni, de néhány változást eszközölve.... Szerintem ebben van ráció... s persze mindezt titokban....

 

amúgy külföldi fórumokon láttam már olyat is, hogy SNOKE = LUKE :lol::rock::clap::facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor egy kis összesítés a szerintem elképzelhető Snoke-elméletekről.

 

Azt már korábban elég részletesen kifejtettem, hogy miért nem örülnék Plagueis-nek, így nem ismételném magam. Más elvileg halott szereplőt meg pláne ne támasszanak fel, mert az alapötlet még zseniális megvalósítás mellett is fantáziátlan és gagyi lenne. A legjobb az lenne, ha Snoke egy teljesen új, eddig még ismeretlen figura lenne. Nyilván ezt is alá kell támasztani és ügyesen megoldani, de ha már betettek egy ilyen főgonoszt, akkor ez nyilván elkerülhetetlen.

Az nekem elég egyértelmű, hogy Snoke nem Ren és az Első Rend se a saját kis Birodalma. Ugyanakkor mindkét szervezet behódolt neki és ő fogja össze a szálakat. Ebből az következik, hogy erős vezető, jó manipulátor lehet, főleg ha csak felhasználja őket. Az Erőben történő változások észleléséből és a kiemelt vezetői szerepéből valószínűsíthető, hogy az Erő ismerete terén se kispályás.

 

Nekem az nem működne, hogy egy új Erőhasználó csoport tagja vagy akár ő egyedül egy nagy erejű ilyen szerzet, aki/ami bujkált a Régi Köztársaság és a Birodalom idején. Ugyanis ha annyira jelentéktelen volt, hogy a jedik és sithek nem is foglalkoztak vele és csak az eltűnésük után tudott előbújni, akkor az a ST konfliktusát degradálja kissé, ill. Luke-éknak kellemetlen, hogy lenyomta őket.

Amúgy is, ennél nagyobb spílernek tűnik Snoke, elvégre Kylo is mindenben őt akarja szolgálni és neki megfelelni, miközben egy Darth Vader-t tekint példaképének. Szerintem egy ilyen karakter (a többi Ren-nel egyetemben) csak egy igazán erős és hatalmas vezérnek engedelmeskednek. Szóval Snoke szerintem erősebb annál, mintsem hogy csak észrevétlenül bujdokoljon évtizedeken át. Akkor viszont miért tette mgis ezt, hogy nem érezte meg senki? A jedik mellett még hagyján, de a sithek nem tűrnének el konkurenciát a galaxisban.

 

Az is egy lehetőség, hogy Snoke sith. Persze ezzel is nagyon vigyázni kell.

Népszerű motívum, hogy Sidious vagy Vader nevelt titkos tanítványokat, de én ezt mindig is utáltam. Vader esetében ezt totálisan kizárnám, mert egyrészt nem akkora játékos ő Sidious mellett, hogy ezt megtegye, másrészt pedig akkor illett volna a végén ezt felfedni Luke-nak. Kicsit hülyén jött volna le, hogy kinevel egy új sithet, aztán megtér, de nem is említi Luke-nak, aztán csak szenvedjen vele. :) Meg Sidious-t is degradálná, ha Vader képes lett volna ilyenre.

Sidious-nak akár lehetett titkos tanítványa, belőle kinéz ilyesmit az ember. :) Kifejezetten arra a célra, ha vele vmi balul ütne ki és a Sith Rend amúgy kihalna, ami elvileg meg is történt. Csak mondjuk nem tudom, hogy akkor mi történhetett Snoke-kal, ami miatt bizonyos szempontból "gyenge", ahogyan azt a készítők mondták.

Lehet túlbecsülte magát és idő előtt akart bosszút állni, Luke-ék meg legyakták? Erre visszahúzódott volna és inkább a mesteréhez hasonlóan a háttérből szervezkedve és másokat manipulálva építette volna fel a lehetőséget? Megvezethette Kylo-t és ezzel "nemesebb" és fájóbb csapást vitt be a Skywalker-eknek, mint ha közvetlenül ő intézkedik. Főképp ha még Vader-t is ő állította be ultimate főgenyó példaképnek Kylo számára, ezzel körbepisálva a jó útra tért Anakin hagyatékát, de legfőképp Luke-ét, aki megtérítette.

 

Nekem mégis az jönne be leginkább, ha Snoke egy ősi (vagy legalábbis Plagueis-nél régebbi) sith lenne, aki valahogyan képes volt "félretenni" magát, vagy épp más tette ezt meg vele. Ha már Plagueis, akkor milyen bizarr lenne, ha Snoke anno az ő mestere lett volna, sok titkot tőle tanulhatott volna meg, de ő nem kinyírta volna a mesterét, hanem valahogy úgy állította volna félre, hogy "feltámasztható" legyen. Elsőre jó nagy hülyeségnek hangzik, de annyi potenciál szerintem lehet benne, mint amilyen elméletek felmerültek. :D

Eleve ez az élve, de passzívan "polcra teszem" felállás meredeknek tűnik, de láttunk már szénfagyasztást vagy lehet egyéb hibernáció. A jediknél vannak Erőszellemek, az Erő mindenható. Annak nem örülnék, ha Snoke olyan Erőszellem lenne, mint a jedik, de másképp fennmaradhatott. Aztán az Ismeretlen Régióban kutakodva a Ren-ek előszedhették és "kicsomagolhatták". Ez magyarázná, hogy miért gyenge és sebezhető. Akár tudhattak is róla Sidious-ék, csak nyilván ők még nem akarták visszahozni.

Arra is jó lenne ez, hogy Snoke-nak miért van igazán szüksége másokra, főleg Kylo-ra. Utalt rá Han kapcsán, hogy nem bízik igazán a srácban, mégis nagyon ragaszkodik hozzá. Nem kevés kritikus hibát elkövet Kylo és kudarcokat vall, de Snoke nem dorgálja, be akarja fejezni a kiképzését, mintha a sok hibája ellenére se lenne más ütőkártya a kezében. Az is lehet, hogy Snoke nem is létezik a való világ síkján, így nem tud érdemben cselekedni, csak másokat irányítani.

Lehet ez bármilyen ősi sith dolog, de nekem tetszene egy "test nélküli" főgonosz, akivel nem kell a klasszikus módon megmérkőzni. Úgyis ott van Kylo és a Ren-ek, az Első Rend is. Snoke meg lehet valami totálisan más entitás, aki csak szellemiségben összefogja a sötét oldalt, célt, extra motivációt és eszközöket ad a kezükbe. Akinek az elpusztításához az ideológiáját és annak minden akkori képviselőjét kell kiirtani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke rejtélyének kulcsa szerintem az ismeretlen területeken rejlik. Egyébként azért nem maga akciózik mert egyszerűen az életben maradáshoz is hatalmas erőre van szüksége. Volt erről szó korábban valamelyik interjúban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

leve ez az élve, de passzívan "polcra teszem" felállás meredeknek tűnik, de láttunk már szénfagyasztást vagy lehet egyéb hibernáció. A jediknél vannak Erőszellemek, az Erő mindenható. Annak nem örülnék, ha Snoke olyan Erőszellem lenne, mint a jedik, de másképp fennmaradhatott. Aztán az Ismeretlen Régióban kutakodva a Ren-ek előszedhették és "kicsomagolhatták". Ez magyarázná, hogy miért gyenge és sebezhető. Akár tudhattak is róla Sidious-ék, csak nyilván ők még nem akarták visszahozni.

Snoke-ot betették egy széntömbbe és ráírták az oldalára: felolvasztani csak a Sith-ek kihalása esetén. :D

Amúgy nekem is egy ilyen megközelítés tetszene a legjobban, csak én nem "eldobozolásban" bírnám ezt a legjobban, hanem úgy, hogy az Erővel tartja életben magát hosszú-hosszú évszázadok vagy ezredek óta, és azért nem merészkedett elő, mert a Jediktől és a Sith-ektől tartott. Azok elég erősek lettek volna, hogy az ő törékeny állapotában megölhessék. Ám a Sith-ek és a Jedik pusztulásával lehetőséget kapott az előbújásra. Aminek első lépésében a maradék Jediket is megölette Kylóval és bandájával - amit persze azért is tett, hogy az Erő egyensúlya ne álljon vissza (ami az elméletem szerint a halálához vezetne).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik legérdekesebb karakter a filmben. Nagyon tetszettek a jelenetei, bevallom imádom a Sötét Oldalt meg a hangulatot amit magával hordoz. Én is próbálnék egy kicsit hozzátenni, ki is mi is ő valójában.

Hogy Snoke Plagueis lenne? Nem. Palpatine a valaha élt legnagyobb Sith volt, ha ő azt mondta, hogy halott, akkor az is, én nem kérdőjelezném meg Sidious nagyúrt.

Hogy Snoke Palpatine lenne? :nana:

Hogy Snoke öreg lenne? Nem hiszem, csak ilyen a faja. Abrams is mondta, hogy nem akarták azt, hogy öregnek tűnjön. Meg gondoljatok csak bele, az, hogy látta a Birodalom felemelkedését meg bukását, nem feltétlenül jelenti azt, hogy élt már akkor, vagy hogy egy kis kabinban lebegve nézte a második Halálcsillag elpusztulását. Lehet hogy csak később, Luke szárnyai alatt kóstolt bele a sötét oldalba, és látomásaiban rájött az igazságra és a törtêntekre.

Szóval szerintem vagy Luke tanítványa, vagy Vaderé (mint Starkiller az Eu-ból) lehetne még.

De igazából majdhogynem feleslegesek a találgatások, majd két év múlva, legrosszabb esetben négy úgy is kiderül majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes részlet a forgatókönyvből.

 

"Kylo Ren, I watched the Galactic Empire rise, and then fall. The gullible prattle on about the triumph of truth and justice, of individualism and free will. As if such things were solid and real instead of simple subjective judgments. The historians have it all wrong. It was neither poor strategy nor arrogance that brought down the Empire. You know too well what did.” Ren nodded once. “Sentiment.” “Yes. Such a simple thing. Such a foolish error of judgment. A momentary lapse in an otherwise exemplary life. Had Lord Vader not succumbed to emotion at the crucial moment—had the father killed the son—the Empire would have prevailed. And there would be no threat of Skywalker’s return today."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal érdekesebb, hogy mennyire tisztában vannak azzal mi történt a trónteremben. Lehet, hogy mégis csak Luke tanítványa volt? Lehet, hogy külön tananyag volt ez az eset. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke tanúja volt a Birodalom felemelkedésének és bukásának. Az a kérdés, hogy milyen státuszban?

Sajnos ez elég sok mindent jelenthet. Egyszerű közemberként is láthatta mindezt. Lor San Tekka is elmondhatja ugyanezt magáról, aztán jelenlegi tudásunk szerint mégsem volt ott az események sűrűjében a klón és polgárháború ideje alatt. Szóval ehhez nem kell birodalmi vagy köztársasági státusz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a lehetőséget kizártuk már, hogy esetleg egy inkvizítor volt?

Hogy zárhatnánk ki bármit is, amikor semmit sem tudunk? ;) Nincs kizárva, csak nagyon esélytelen. Nem valószínű, hogy Abramsék a Rebelsből akarnának főgonoszt újítani maguknak. Eleve nem fog egy mozifilm egy animációs sorozatra építeni ilyen fontos kérdésekben - ez pont fordítva szokás -, már csak azért sem, mert harmadannyi ember sem nézi a sorozatot, mint a filmet. Még élőszereplős tévésorozatnál sem igazán állna fenn ez a lehetőség - nem véletlen nincsen az MCU-filmekben utalás az MCU-sorozatokra -, nemhogy egy Disney Chanellen futó, húszperces epizódokból álló animációs sorozat esetén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem volna annyira erőltetett dolog, ha mondjuk Luke elmondaná Rey-nek, hogy a Birodalomban egykor Inkvizítorok vadásztak a megmaradt Jedikre, és annak bukása után azokból szervezte meg Snoke a Ren Lovagok rendjét. Harcolt vele, ezért van úgy megsérülve a fószer. Pár mondat az egész. Ez egy szép kikacsintás lenne a Rebels-fanokra is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az inkvizítorok intézményét szerintem jó lenne eltüntetni az OT idejére, ez lenne a legtisztább. A Dzséjt által említett külső okok mellett van in-universe szempont is, ami miatt nem lenne túl jó, ha Snoke inkvizítor lenne. A Rebels-ben egyértelműen látjuk, hogy az inkvizítorok szintje messze elmarad a képzettebb jedikétől vagy a sithekétől. Jó lenne ha a ST gonoszai is megütnének egy igen komoly kalibert, különben az új főhősök is némileg degradálódnak. Egy animációs sorozatban belefér, hogy a főhősök mindkét oldalon "visszafogottabbak", egy filmtrilógiánál már kevésbé. Nem hinném, hogy egy inkvizítor lehet annyira erős, hogy főgonoszként rá lehessen építeni a ST-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én, csak valahogy mégis meg kell magyarázni az eredetét. Egy Erőhasználó, aki végigkísérte a Birodalom egész történetét, és a korábbi filmekben sehol semmi nyoma, most meg hirtelen ő lett a főgonosz. Csak nem egy egyszerű tiszt volt vagy egy párologtató farm gazdája...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is tartom, hogy Plagueis lenne az egyetlen értelmes magyarázat, ami összekapcsolná a 9 részt (mármint főgonosz téren)

 

De mégha sok minden is az ő irányába mutat (az interjúkból és a regényből kiderült infók, a zenei egyezés), igazából sokat nem jelentenek. Bármi lehet... Lehet hogy ez mind parasztvakítás :)

 

Akár ő is lehet Snoke (videóban 1:27-nél, a háttérben lévő csuklyás, sötét alak) :D

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.