Ugrás a kommentre

Snoke


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nem volna annyira erőltetett dolog, ha mondjuk Luke elmondaná Rey-nek, hogy a Birodalomban egykor Inkvizítorok vadásztak a megmaradt Jedikre, és annak bukása után azokból szervezte meg Snoke a Ren Lovagok rendjét. Harcolt vele, ezért van úgy megsérülve a fószer. Pár mondat az egész. Ez egy szép kikacsintás lenne a Rebels-fanokra is. :)

És az első kérdése az lenne a Rebelst nem ismerőknek, hogy ha Luke szerint ilyen inkvizítorok vadásztak a Jedikre, rá, Benre és Yodára miért nem vadásztak, és egyáltalán, honnan tud Luke a létezésükről, amikor a filmekben sosem találkozott ilyenekkel.

 

Értem én, csak valahogy mégis meg kell magyarázni az eredetét. Egy Erőhasználó, aki végigkísérte a Birodalom egész történetét, és a korábbi filmekben sehol semmi nyoma, most meg hirtelen ő lett a főgonosz. Csak nem egy egyszerű tiszt volt vagy egy párologtató farm gazdája...

De miért kellett volna neki birodalmi tisztviselőnek lennie? Miért kellett volna az előző hat részben ott lennie? A Galaxis iszonyú nagy, nehogy már egy szem Erőhasználó figura ne tudjon elrejtőzni benne - basszus, hát Yoda és Ben is simán elbújt Vader és az Uralkodó elől, pedig Ben valószínűleg csak pár kilométerre lakott Vader rokonaitól.

Simán lehet egy Erőhasználó, aki nem tolta elő a képét, mert barnára festette a gatyáját a Jediktől és a Sith-ektől, és most, hogy azok végre elkotródtak, színre lépett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is tartom, hogy Plagueis lenne az egyetlen értelmes magyarázat, ami összekapcsolná a 9 részt (mármint főgonosz téren)

 

De mégha sok minden is az ő irányába mutat (az interjúkból és a regényből kiderült infók, a zenei egyezés), igazából sokat nem jelentenek. Bármi lehet... Lehet hogy ez mind parasztvakítás :)

 

 

Én meg továbbra is cáfolom. ;) És ne haragudj, de semmi nem mutat Plagueis irányába a rajongók fantáziáján kívül.

Az, hogy az alkotók kijelentették, hogy teljesen új karakter lesz, miért nem elég?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is tartom, hogy Plagueis lenne az egyetlen értelmes magyarázat, ami összekapcsolná a 9 részt (mármint főgonosz téren)

 

De mégha sok minden is az ő irányába mutat (az interjúkból és a regényből kiderült infók, a zenei egyezés), igazából sokat nem jelentenek. Bármi lehet... Lehet hogy ez mind parasztvakítás :)

 

Akár ő is lehet Snoke (videóban 1:27-nél, a háttérben lévő csuklyás, sötét alak) :D

 

Maz kb. elmondja a filmben a lényeget. Minden kornak meg voltak a maga sötét oldalas használói. A sith (1-3), a Birodalom (4-6) most az Első Rend lesz Snoke vezérrel. Tuti, hogy egy új Erőhasználó csoport. Persze ettől még kapcsolódhatnak a régiekhez, de szerintem csak okulásként fognak rájuk hivatkozni ami pont jó is!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maz kb. elmondja a filmben a lényeget. Minden kornak meg voltak a maga sötét oldalas használói. A sith (1-3), a Birodalom (4-6)

Ez mondjuk nekem csak azért tűnik gáznak, mert a Birodalom is a Sith, hiszen Sidious és Vader az irányító.

Én úgy értelmeztem Maz szavait, hogy a Sith-tel a Galaktikus Köztársaság előtti korszakra utal, a Birodalommal pedig a Galaktikus Köztársaság és az új Köztársasági közti időre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mondjuk nekem csak azért tűnik gáznak, mert a Birodalom is a Sith, hiszen Sidious és Vader az irányító.

Egyetértek. A Birodalmat a sithek készítették elő és ők is vezették azt a rendszert, innentől kezdve nem lenne értelme szétbontani. Meg Maz nagyon régóta életben van, ha szerinte mindig felüti a fejét a gonosz, akkor semmi értelme nem lenne ezt a majd' 1000 éves periódust az elmúlt 50-70 évre szűkítenie. Azt pedig már az Ep.1-ből tudjuk, hogy sokkal régebben is léteztek sithek, hiszen Sidious és Maul mellett a Jedi Tanácsban mondják, ill. a TCW-ben Bane is ott van a Ro2-val. Szóval ha keveset is tudunk a régmúltról, de azt igen, hogy voltak sithek és gonoszok voltak, felforgatták a galaxis békéjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. A Birodalmat a sithek készítették elő és ők is vezették azt a rendszert, innentől kezdve nem lenne értelme szétbontani. Meg Maz nagyon régóta életben van, ha szerinte mindig felüti a fejét a gonosz, akkor semmi értelme nem lenne ezt a majd' 1000 éves periódust az elmúlt 50-70 évre szűkítenie. Azt pedig már az Ep.1-ből tudjuk, hogy sokkal régebben is léteztek sithek, hiszen Sidious és Maul mellett a Jedi Tanácsban mondják, ill. a TCW-ben Bane is ott van a Ro2-val. Szóval ha keveset is tudunk a régmúltról, de azt igen, hogy voltak sithek és gonoszok voltak, felforgatták a galaxis békéjét.

Arról nem beszélve, hogy Windu az ep3-ban utalt rá, hogy egy ideig a Sith-ek uralták a Galaxist, legalábbis egy nagyobb szegmensét.

És azzal nagyon egyet tudok érteni, hogy azért egy ezeréves lény, aki nem mellesleg nagyjából a Sith-ek első elpusztulásakor már éldegélhetett, nem valószínű, hogy egy ilyen mondattal ("Through the ages, I've seen evil take many forms.") csak az utolsó ötven-hatvan évre céloz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha PT-OT-ST hármast akartak volna felhúzni, akkor így lehetett volna: Szeparatisták - Birodalom - Első Rend. Itt Maz Sith-eket mondott, ami inkább a régmúltra utalhat vissza.

Ha így értette, akkor megint ignorálva van a PT..Nekem úgy szimpatikusabb, ha a PT sith-jeire utal..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg Maz nagyon régóta életben van, ha szerinte mindig felüti a fejét a gonosz, akkor semmi értelme nem lenne ezt a majd' 1000 éves periódust az elmúlt 50-70 évre szűkítenie.

Már első nézésre azt gondoltam, hogy hosszú időre utal azzal a mondattal, és mivel elég idős a hölgy, tőle természetes, hogy nagyobb távban gondolkodik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért is? A Sith-eket az ep1-2-3-ban fejtették ki, a múltjukról azokból tudtunk meg részleteket. Az ep4-5-6-ban még csak a Sith szó sem hangzott el.

Végül is igaz. Tegyük akkor a Lor San Tekka féle egyensúly-monológ mellé!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Engem Snoke-al kapcsolatban az lepne meg, ha nem is létezne, vagy legalábbis nem tudnánk, létezik e. Mint mondjuk a Nagy Testvér Orwellnél, aki lehet élt valamikor, de lehet, csupán kitaláció a Pártnak.

 

 

Ki tudja, talán Palpatine azért hozta létre (akár Plagueis mintájára?), mint egy mesterséges intelligenciával felruházott, akár holokron-figurát, hogy legyen egy Legfelsőbb vezér, aki egyben tartja a Birodalom maradékát, akire újra fel lehet építeni a birodalmi társadalmat, és valójában egész más, vagy mások kormányoznak/kormányoz a háttérből Snoke alakja mögött. Itt még az Oz, a csodák csodája jutott eszembe. :D Viszont, ha droidokat feltudnak ruházni mesterséges intelligenciával, hologrammokat mért nem? Bár ez csak egy kipattant ötlet, lehet írtak hasonlót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megégett egy lávafolyam szélén, aztán egy páncélt raktak rá hogy életben maradjon, aztán meghalt, de lehet hogy nem igazán, aztán megint elégették. A fejsérülése hasonlít a tudjuk kirére?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki tudja, talán Palpatine azért hozta létre (akár Plagueis mintájára?), mint egy mesterséges intelligenciával felruházott, akár holokron-figurát, hogy legyen egy Legfelsőbb vezér, aki egyben tartja a Birodalom maradékát, akire újra fel lehet építeni a birodalmi társadalmat, és valójában egész más, vagy mások kormányoznak/kormányoz a háttérből Snoke alakja mögött. Itt még az Oz, a csodák csodája jutott eszembe. :D Viszont, ha droidokat feltudnak ruházni mesterséges intelligenciával, hologrammokat mért nem? Bár ez csak egy kipattant ötlet, lehet írtak hasonlót.

Semmilyen előreprogramozott valami nem tud úgy reagálni az eseményekre mint azt tette Snoke. :) Eleve ezt hogy lehetne megcsinálni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmilyen előreprogramozott valami nem tud úgy reagálni az eseményekre mint azt tette Snoke. :) Eleve ezt hogy lehetne megcsinálni?

 

A droidokat is programozzák. :D És mégis gyakorlatilag élőlényként reagálnak a dolgokra. Bár igaz, elég meglepő fordulat lenne, ha nem erősítették volna meg az ellenkezőjét. De szerintem nem marhaság. Hangoztak már el meredekebb elméletek is, akár ezen a fórumon. :)

 

Maga Snoke egyébként a legjobb új karakter számomra, bár a neve elég gagyi lett, de a hangulata, az óriás megjelenés, a tibeti kántálásra hajazó háttérzene, a terem, a kinézet. Olyan hangulata van a karakternek, ami engem majdnem ledöntött a székről. Zseniális figura, hiába tudunk keveset róla. Hatalmas potenciál rejlik benne szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.