Ugrás a kommentre

Snoke


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

Nekem az nem tiszta, hogy jön ide egyáltalán Snoke? Mert ha ebben a bacta tankban (még az se biztos, hogy ez az) van, akkor egy magas rangú Birodalmi. Esetleg leírná valaki a teória lényegét mert ez így nem jön át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A teória lényege az, hogy valaki minden alap nélkül úgy gondolta, hogy az egy bacta tank és Snoke van benne. :) Az elméletnek ugyanannyira áll biztos talajon, mintha azt mondták volna, hogy Snoke a csillagromboló orrán ül. Rajongói képzelgés csupán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Snoke nem Sith, úgyhogy Palpinak nem kell veszélyben érezni magát, és a kettő szabálya is megmarad. Előbb utóbb muszály lesz neki eredettörténetet kreálni, amit lehetne eredeztetni a Rebelsben, vagy a spin-off filmekben, és ez így teljesen szilárd alapokon állna. Sőt lehet hogy lesz neki egy önálló eredetfilmje akár.

 

De az is könnyen lehet hogy Snoke egyáltalán nem olyan öreg mint ahogy azt sokan gondolják. Simán el tudom képzelni hogy valamikor az OT idején született, és csak a jelenlegi állapota miatt néz ki vagy 100 évesnek. Ebben az esetben pedig elég ha az Ep8-ban megmagyarázzák hogyan vált azzá ami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Szerintem tudja, hogy a vezetője Snoke nem csak egy sima diktátor, hanem a sötét oldallal cimborál. Az mondjuk a másik kérdés, hogy honnan ismeri mindenki ilyen jól Snoke-ot?

Szerintem Snoke ott sertepertélt Luke körül valahogy, vagy esetleg a Köztársaságban is ismerhették... Ezek nagy kérdések, bár Maz Kanata ismeretsége nem bizonyított. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El tudom képzelni, hogy a fél galaxis tudja Snoke-ról, hogy kicsoda, micsoda, és egyáltalán nem titok, nem úgy, mint Palpatine esetében annak idején. Persze azzal együtt, hogy az Első Rendről nem sokat tud a fél galaxis, de mivel Snoke jóval régebben mászkál a galaxisban, mint ahogy az Első Rend nyíltabban színre lépett, róla akár tudhatják is, hogy kicsoda. Csak mi nézők nem tudjuk, mert a vászon innenső oldalán vagyunk :) Remélem, a következő epizódokból több információ kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes Snoke kiszólása Rey kapcsán. Amikor Kylo beszámol neki a lányról, egyből magához kéreti. Talán már le is cserélné Ben -t? :D Ami még be is következhet.

Ez már csak így megy. Mindig ilyen kíváncsiak az új húsra a sötét oldal vezérei! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes Snoke kiszólása Rey kapcsán. Amikor Kylo beszámol neki a lányról, egyből magához kéreti. Talán már le is cserélné Ben -t? :D Ami még be is következhet.

Szerintem egyszerűen csak saját maga akar meggyőződni Rey erősségéről. Kylo-n kifogott, de ő Snoke-hoz képest valószínűleg jóval szerényebb képességekkel bír, Snoke pedig fel akarja mérni, hogy úgy általában (nem a tanítványához mérten) mennyire spíler a lány. Ben lecserélése amúgy érdekes kérdéskör, hiszen a sithek a Ro2 miatt cserélgették a tanítványokat, Snoke-nak ehhez nem kell tartania magát. Persze más okokból kifolyólag gondolhatja ő is úgy, hogy egyetlen igazán fontos tanítványt akar csak maga mellett (inkább alatt) tudni, de erről nem tudunk semmit. Rey átállására szerintem amúgy elhanyagolhatóan kicsi esély mutatkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óhatatlanul is felmerül ilyenkor az emberben, hogy ha Snoke megnézi magának azt a valakit aki a tanítványát lealázta, hogy esetleg hátsó szándékai is lehetnek. :D Persze mi tudjuk mi volt régen, viszont Kylo nem. Milyen buzgón megy a lányért, és tombol, hogy elszökött. Szerintem inkább örülnie kellene. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óhatatlanul is felmerül ilyenkor az emberben, hogy ha Snoke megnézi magának azt a valakit aki a tanítványát lealázta, hogy esetleg hátsó szándékai is lehetnek. :D Persze mi tudjuk mi volt régen, viszont Kylo nem. Milyen buzgón megy a lányért, és tombol, hogy elszökött. Szerintem inkább örülnie kellene. :D

Nem vagyok benne biztos, hogy Kylo nem tud ilyenekről. Akinek Darth Vader az istene és a fétise, az valószínűleg mindent meg akart tudni a bálványáról, ill. a sithekről úgy általában. Amúgy meg Rey személyében - közösen - szert tehettek volna egy rendkívül erős szövetségesre, nem kellett volna ahhoz Kylo-t eldobni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem valószínű, hogy tud. Aki a nagyfaterjához fohászkodik sötét oldali erőért az nincs képben Vader életével kapcsolatban. ;)

Vader megtérésével kapcsolatban legalábbis. Na ez ugye egy örökzöld téma, amit a mai napig nem értek hogyan lehet, de az is egy opció, hogy Kylo ilyen téren is képben van, csak egyszerűen nem fogadja el nagyapja megtérését, vagy akár el se hiszi. Viszont mivel a gonosz Vader, így közvetetten a sithek kifejezetten érdekelték, így akár tudhat is erről ezt-azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalmi archívumban lehetnek infók. Márpedig ha onnan informálódott, akkor elég torz képet kaphatott Anakin/Vader életéről. Kár, hogy nem került szóba miként vélekednek az Első Rendnél Vader árulásáról. Bár gondolom ezért is rühelli Hux annyira Kylo -t, mert az áruló sarját látja benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

XY user: my real question to put it to rest, is did Plagueis' spirit survive physical death through the dark side?

Pablo Hidalgo: he was said to possess the ability to keep loved ones from dying. Not himself. His apprentice killed him.

 

Pablo Hidalgo: Snoke is not Plagueis. Dang. I lost the game.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A napokban jelent meg az Utóhatás trilógia 2. része, és egyesek úgy vélik a regény alapján fény derült Snoke eredetére:

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem hiszem, hogy egy ilyen fontos információ, mint Snoke eredettörténete, egy könyvben fog kiderülni.

Szerintem is. Én azt sem bánnám, hogyha csak a kilencedik részben derül fény a mivoltára. Egy csattanója lenne az epizódnak, és az egész új trilógiának, hogy ki is ő valójában. Én nem szeretném, ha a következő részben már lelőnék a poént vele kapcsolatban, hadd legyen miért izgulni a kilencedik részig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi trilógia sokáig egyedül volt. És volt benne egy magyarázat nélküli főgonosz: Palapatine császár.

Szerintem senkit sem érdekelt a 6-ban az ő eredetsztorija. Mégis működött.

Mi van ha erre építenek?

És az a helyzet, hogy a 7. rész ebben is hasonlít az eredetire. Olyan lyuk tátong előtte, hogy oda fér egy, s más.

Lehet, hogy Stories-filmet kap, ha komplet előzménytrilógiát nem is kaphat, mint az OT..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen de ott adott volt egy helyzet, akkor ismertük meg az SW galaxist és nem ismertük az előzményeket, így elfogadtuk az axiómát, hogy a császár az a császár, és ő az ultimate evil.

Ezzel szemben az EpVII előtti 30 éves állapotokat ismerjük, és eléggé elvárható, hogy avassanak be minket: a Sith-ek legyőzésével, az egyensúly elméleti elérése után mégis honnan a péklapátos vércse-csiripelő hajnal hasadtás rigó füttyösből jött elő Snoke? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, tulajdonképpen Lucas fejében volt eredetsztori, szóval bár mi nem láttuk, ő tudta, hogy s mint van. És zanzásítva az az eredetsztori azért csak le volt írva az ep4 könyv legelejére. Oké, abból nem derült ki, hogy naboo-i szenátor volt, stb., de az igen, hogy szenátor volt és a kereskedelmi szervezetek kapzsiságát kihasználva került hatalomra. És azért az ep4 jóóóóval az ep6 előtt volt olvasható.

Arról nem is beszélve, hogy az ep4-5-6 idején más volt a történetmesélési folyamat, mint manapság. Ma mindenki mindent tudni akar, lehetőleg azonnal, de ha lehet, annál is gyorsabban. Lásd a sok sopánkodást, hogy az ep7 nem magyarázott el mindent azonnal már a nyitószöveg előtt, a Lucasfilm logó alatt. :evil: Már csak ezért sem játszhatják meg, hogy Snoke körül ott lebegjenek az ep9 után is a kérdőjelek.

És persze, Palpatine történetét végül megismerhettük. Azért ez sem elhanyagolható tényező. És mennyi pluszt kapott ettől a karakter. Az előtt is működött, de igazán azután működött, hogy teljes lett az ep1-3. Előbb-utóbb Snoke életét is meg kell ismerni, pláne Palpatine miatt. Mert ez is egy olyan különbség, ami miatt az analógia nem állja meg a helyét. Palpatine volt az abszolút főgonosz, nem előzte meg senki. Most viszont az a helyzet, hogy Snoke-ot már megelőzi az abszolút főgonosz. Már csak ezért is magyarázatra szorul a léte. Ha ez a Snoke ekkora spíler a Sötét Oldalon, és ott látta felemelkedni és elbukni a Birodalmat, miért nem lépett rá a nyakára Darth Sidious, aki a TCW-ben, az ep1-6-ban és a Rebelsben azért elég buzgón törekedett arra, hogy minden Erőhasználót egyesítsen a mindenható energiamezővel. :)

Szóval, Palpatine nem egyenlő Snoke-kal, helyzetük nem összehasonlítható, ennél fogva az alkotók sem törekedhetnek arra, hogy úgy meséljék el Snoke történetét, mint Palpatine-ét, már csak azért sem, mert Lucas mindig is ismerte az előéletét és el is akarta mesélni azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke -ra talán a legkíváncsibb mindenki. Az jól látszik rajta, hogy valami nagy dolgot szeretnének vele. Kétlem, hogy csupán azért lett félig szétvágott koponyája és aszott bőre, mert ez így félelmetes.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.