Ugrás a kommentre

Snoke


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

Egy ilyen lépés Palpatine renoméjának csökkenésével járna, én ezért ezt a Plagueis-féle verziót nem szívesen támogatom.

 

Miért járna azzal? Gondold el. Te azt hiszed hogy Palpatine volt a legnagyobb gonosz és a háttérben ott volt Plaqueis. Nem csökken itt semmi, sőt nő a renomé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

s nincs igaza? Jól látja az ő szempontjából. De ez a részlet mást is felvet és megmagyaráz. Élt a Birodalom idején, Sőt a Köztársaság bukását is átélte. Aztán a fő kérdés. Honnan tudta hogy Vader átállt? Azt csak Luke tudhatja hogy Vader ledobta Palpatine-t és visszatért a sötét oldalról.

 

Tudhatta Kylo -tól is, hisz ő Ben Solo aki elvileg jedinek tanult. A nagybátyja mindent elmondhatott neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap egy csomó vad ötletem támadt Snoke-al kapcsolatban. Egyik rosszabb volt, mint a másik, de az egyiket leírom, mert ez még talán, de nagyon talál előferdülhet. :D

 

Szóval én is úgy gondolom, hogy Snoke valójában Plagueis, de nem a húsvér valójában. Palpi papi megpróbálta megölni a mesterét, aki olyan szinten megsérült, hogy már nem volt képes saját magát megmenteni. Ezen ponton a Legends művekhez fogok nyúlni, mert az új kánon is szívesen használja őket.

Plagueis utolsó erejével elkészített egy sith holokront, amibe a személyiségét beleültette. Szóval így Plagueis teste meghalt, de a személye tovább él egy holokron formájában.

Oké, tudom, ebbe az elméletbe sok a hiányosság, mert ugye Snoke kísértette meg Bent. A holokron honnan került elő, miért engedelmeskednek egy holokron utasításainak és ilyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zene is rá hajaz, hisz arra a témára hasonlít ami akkor szól az EPIII -ban amikor Plaguies -ról van szó. Én csak azért tartom kizártnak a dolgot mert ez durva PT elem. Szerintem ilyet nem fognak beletenni, de ne legyen igazam. És ha már eddig gondoltuk, a végén még az is kiderül, hogy ő teremtette Anakint úgy ahogy korábban sejtettük...

Hát ez egy nagyon durva csavar lenne. :hmm:

 

s nincs igaza? Jól látja az ő szempontjából. De ez a részlet mást is felvet és megmagyaráz. Élt a Birodalom idején, Sőt a Köztársaság bukását is átélte. Aztán a fő kérdés. Honnan tudta hogy Vader átállt? Azt csak Luke tudhatja hogy Vader ledobta Palpatine-t és visszatért a sötét oldalról.

Azaz Snoke vagy Luke tanítványa volt és onnan tudja ezt az infót, vagy tényleg Plaquies maga.

Ha megpróbálunk epikusan gondolkodni akkor Darth Plaquies létezhet. Mit mondott Palpatine? Rájött arra hogyan győzheti le a halált. Palpatine lehet csak az thitte hogy megölte. De mégsem. Nekem nagyon tetszene és ráadásul magyarázat lenne arra miért nem tünt fel a 6 rész alatt. Sidioussal megcsináltatta a piszkos munkát annak tudta nélkül és várt. Rádöbbent hogy a tanítványa egy címeres ökör aki a Birodalmat elbaltázta.

 

 

Tegnap egy csomó vad ötletem támadt Snoke-al kapcsolatban. Egyik rosszabb volt, mint a másik, de az egyiket leírom, mert ez még talán, de nagyon talál előferdülhet. :D

 

Szóval én is úgy gondolom, hogy Snoke valójában Plagueis, de nem a húsvér valójában. Palpi papi megpróbálta megölni a mesterét, aki olyan szinten megsérült, hogy már nem volt képes saját magát megmenteni. Ezen ponton a Legends művekhez fogok nyúlni, mert az új kánon is szívesen használja őket.

Plagueis utolsó erejével elkészített egy sith holokront, amibe a személyiségét beleültette. Szóval így Plagueis teste meghalt, de a személye tovább él egy holokron formájában.

Oké, tudom, ebbe az elméletbe sok a hiányosság, mert ugye Snoke kísértette meg Bent. A holokron honnan került elő, miért engedelmeskednek egy holokron utasításainak és ilyenek.

 

Én titkon remélem, hogy Plagueis nem Snoke. De ha valóban logikusan gondolkodunk, könnyen elképzelhető. (Ezek után tuti elolvasom a Darth Plagueis könyvet, bár rühellek olvasni).

Valahol olvastam korábban, hogy JJ azt mondta, hogy az "Én vagyok az apád" csavarok, fordulatok, "hoppá"-k az ep. VIII-ban lesznek. Ha Snoke valóban Plagueis és valóban végigkísérte az egész folyamatot, a Birodalom születésétől kezdve a bukásán át egészen idáig, akkor ő sokkal nagyobb Svindli mint Palpi. Snoke egyébként Talzinhoz hasonlóan simán életben maradhatott. Talzin is nagy Erő használó, Plagueis is az volt. Ők simán vissza tudnak térni a halálból. Az is lehet Palpi valóban nem nyírta ki a mesterét. Az ölés pillanatában simán elteleportálhatta magát az Erővel. Szóval sokféle képpen maradhatott életben. Ha ki is nyírta, egy ilyen hatalommal rendelkező egyénnek csak a teste hal meg ami meg semmi. A testi halált követően simán akár felvehet más testet is, ez az oka annak, hogy egy picit máshogy néz ki. Az Erővel sokmindenre képesek vagyok, ahogy az Yoda is mondta. Könnyen elképzelhető, hogy az egészet Plagueis találta ki és amit Palpi mondott az ep. VI-ban, hogy "Ez idáig pontosan minden úgy alakult ahogyan elterveztem" az valóban hülyeség mert nem, minden úgy alakult ahogy azt az ő mestere képzelt el. Ilyen terveket idáig ugye Palpinál láttunk. Ő keverte jól a kártyákat. Mi a vásznon nem látunk mást, csak az ő pakli keverésének eredményét. Szóval ha Plagueis valóbn él, akkor ő sokkal nagyobb spieler mint Palpi. Továbbá ezzel az egész SW-t felülírná. Akarom mondani, lenne egy nagy hoppá, hogy minden amit tudtunk csak egy apró dolog egy nagy egészből. Ahogy Qui-gonn mondaná: "Mindig van egy nagyobb hal".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyelőre nem tudom, mit gondoljak Snoke-ról. Nem igazán hiszek abban, hogy ő Darth Plageuis. Ezt leginkább arra építem, hogy ha Sidious idején még volt is oka elbujdosni, és titkolni kilétét, a halálával ez megszűnt. Vagyis simán ott állhatna az Első Rend előtt Darth Plageuisként, a Sith Sötét Nagyuraként. Mi oka lenne titkolni, ki és mi ő? Pláne kicsit összeférhetetlen ez a Sith-ekkel, akik azért elég büszkék tudnak lenni arra, hogy ők Sith-ek.

Nekem két teóriám van. Az első az, hogy Snoke Luke tanítványa volt. Egyike az elsőknek vagy az első. Senki sem konkretizálta a filmben, hogy Ben volt az, aki elpusztította az új generációs Jedi Rendet - bár vitathatatlanul részt vállalt benne, az is biztos, hogy akkor már Kylo Ren volt. Mi van, ha ez Snoke-ra utalt. Hogy mint anno Vader, ő is átállt a Sötét Oldalra, szembefordult a Jedikkel, megalapította saját kis bandáját, átcsábította Kylót és esetleg másokat, és így ő pusztította el Luke Jedijeit. És Luke nem Kylo, hanem Snoke miatt menekült száműzetésbe. (És mondok még egy vadat, ami most jutott eszembe: mi van, ha Rey Snoke lánya?) És ha ez így van, könnyen lehet, hogy Snoke csak egy katona volt a Birodalom idején, így láthatta a pusztulását is.

A másik lehetőség, hogy Snoke valami ősi sötét alak, akit eleddig a Sith-ek és/vagy a Jedik távol tartottak a nyilvánosságtól. Elvileg ez a két banda volt a legerősebb Erőhasználó csapat, akik uralkodása idején más Erőhasználó szervek vagy csak korlátolt keretek között létezhettek (a Dagoyan Mesterek és az Éjnővérek) vagy elbujdostak önszántukból (az Erőforgatók és az Erő Papnők). Ám a Jedik és a Sith-ek eltűnésével ezek újra előmásztak a búvóhelyükről, és az élre a Renek törtek, betöltve a hatalmi űrt. Másik lehetőség, hogy ki tudja, mit talált az Első Rend az Ismeretlen Régióban. Mert az egy dolog, hogy a Galaxis ismert részén a Jedik és a Sith-ek voltak a Janik, de a Galaxisnak van egy jókora ismeretlen területe is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az, amikor mondja, hogy "Bring her before me" az nem azt sugallja, hogy Rey Snoke lánya lenne. Viszont az tetszene, ha Snoke Luke tanítványa lenne, és ő lenne az, aki felforgatta a rendszert. Szerintem sincs oka arra, hogy ne Sith-nek hívja magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az, amikor mondja, hogy "Bring her before me" az nem azt sugallja, hogy Rey Snoke lánya lenne.

Ezt nem igazán értem, miért sugallná azt, hogy nincs köztük rokoni viszony. Az ep5-ben Vader szavai sem sugallják, hogy köze lenne Luke-hoz. ;) Persze, én sem hiszek ebben, csak egy vad ötlet volt, ami hirtelen kipattant a fejemből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem igazán értem, miért sugallná azt, hogy nincs köztük rokoni viszony. Az ep5-ben Vader szavai sem sugallják, hogy köze lenne Luke-hoz. ;) Persze, én sem hiszek ebben, csak egy vad ötlet volt, ami hirtelen kipattant a fejemből.

Hát Snoke tudja, hogy Ren Jakkun járt. Azt is tudja, hogy talált egy lányt, akiben hatalmas az Erő. Ezek után ez a mondat így nálam nem működik. Egy tök idegen embert hozat így maga elé valaki, nem a lányát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sincs oka arra, hogy ne Sith-nek hívja magát.

Ezzel én is így vagyok. Csak egy másik szemszögből. Akár ki is Snoke, amit ő művel, olyan "magasan", olyan hatalmi helyzetben, se nem Sith se nem Jedi. (Hasonlóan az Atyához a TCW-ben). "Akkora tudással és hatalommal bír'" hogy nem nevezhető Sithnek (se Jedinek) csak az Erő van (amit úgy használ ahogy akar). Tehát akàr Plagueis Snoke, akár nem, a hasonlóság fellelhető. Mind a kettőnek óriási hatalma van az Erőben, olyan szinten, hogy azt a jelen pillanatban SW ellenesnek érezhetjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Snoke tudja, hogy Ren Jakkun járt. Azt is tudja, hogy talált egy lányt, akiben hatalmas az Erő. Ezek után ez a mondat így nálam nem működik. Egy tök idegen embert hozat így maga elé valaki, nem a lányát. :)

Kivéve, ha nem akarja senki orrára sem kötni, hogy az a lánya. ;) De mondom, kár ezen rugózni, én sem hiszek benne.

 

Ezzel én is így vagyok. Csak egy másik szemszögből. Akár ki is Snoke, amit ő művel, olyan "magasan", olyan hatalmi helyzetben, se nem Sith se nem Jedi. (Hasonlóan az Atyához a TCW-ben). "Akkora tudással és hatalommal bír'" hogy nem nevezhető Sithnek (se Jedinek) csak az Erő van (amit úgy használ ahogy akar). Tehát akàr Plagueis Snoke, akár nem, a hasonlóság fellelhető. Mind a kettőnek óriási hatalma van az Erőben, olyan szinten, hogy azt a jelen pillanatban SW ellenesnek érezhetjük.

Miben nyilvánult meg a filmben, hogy Snoke olyan májer az Erőben, hogy amellett a Jedik és a Sith-ek kezdő fafaragók? Csak megérezte az Erő ébredését és Kylóban a vívódást. Hát erre Sidious rosszabb napjain is képes volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan, csak egy hülye ötlet volt tőlem... :roll: És még csak nem is ez volt a mondandóm lényegi része, de marha jó, hogy a bevallottan marhaságra fókuszált rá mindenki, a többi meg mintha ott sem lenne... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, én sem hiszek ebben, csak egy vad ötlet volt, ami hirtelen kipattant a fejemből.

Annyira nem is vad ötlet. Nem mellékesen már az én fejemben is megfordult, nem biztos, hogy Ben az, aki elpusztította a Rendet, és miatta vonult el Luke. Valahogy ez nekem kevés és túl nyilvánvaló is lenne. Nem mondják ki, és valószínűleg nem véletlenül. Így is elég sok szájbarágós duma van a filmben, ha valóban Kylo volt az események elindítója, azt kimondták volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miben nyilvánult meg a filmben, hogy Snoke olyan májer az Erőben, hogy amellett a Jedik és a Sith-ek kezdő fafaragók? Csak megérezte az Erő ébredését és Kylóban a vívódást. Hát erre Sidious rosszabb napjain is képes volt.

Őhm, való igaz kicsit érthetetlenül írok, de én ezt úgy értem, ha Snoke tényleg egy olyan szereplő, aki régóta figyeki a helyzetet. (Akár Ő Plagueis akár nem). Mert ha ilyen sokáig rejtve tudott lenni, akkor egyértelmű, hogy ilyen nagy "májer" az Erőben. Objektíven válaszolva a kérdésedre, a filmben sehogy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őhm, való igaz kicsit érthetetlenül írok, de én ezt úgy értem, ha Snoke tényleg egy olyan szereplő, aki régóta figyeki a helyzetet. (Akár Ő Plagueis akár nem). Mert ha ilyen sokáig rejtve tudott lenni, akkor egyértelmű, hogy ilyen nagy "májer" az Erőben. Objektíven válaszolva a kérdésedre, a filmben sehogy sem.

Palpatine 13 évet húz le a Jedi orra előtt, majdhogynem napi szinten kapcsolatban van velük, mégis rejtve marad valódi identitása mindvégig. Mint ahogy Yoda és Ben is tök jól el tudott bújni a Sith-ek elől. Ebbe semmi extra nincs. Nem használja az Erőt a Jedik és a Sith-ek előtt, azt csókolom. Sőt, megteheti, hogy nem is megy olyan csillagrendszerbe, ahol ezek ténykednek.

Pláne, ha esetleg még nem is tudta használni az Erőt azokban az időkben. Az, hogy figyelte a Köztársaság és a Birodalom bukását bármit jelenthet - ezt Maz Kanata, Chewbacca, Jabba és Yoda is elmondhatja magáról, aztán ezek közül hányan jártasak az Erőben? Az is lehet, hogy a nyolcéves Snoke a Köztársaság bukását még a HoloNet Newson át követte, majd szakácsként dolgozott a Császári Palotában, és csak ezután talált rá Luke és képezte ki, vagy véletlen talált egy Holokront a konyhában, amit a Jedi Templom egykori páncéltermében rendeztek be. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondok nektek egy durvábbat. :D Snoke nem Plagueis hanem Darth Bane. :D

Most erről eszembe jutott egy dolog. Az mekkora húzás lenne ha tényleg ő lenne vagy estleg egy másik Old Republic-kos Sith akkor meglehetne azt csinálni ha ne adj isten ha Disney egyszer csinálna egy Old Republic-ban játszódó trilógiát akkor ott ennek a karternek lehetne adni egy előzményt mellette bemutatva Sith vs Jedi háborút hatalmas epic erő-érzékeny csatákkal és össze lenne kötve a két trilógia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.