Ugrás a kommentre

Snoke


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

A Palpatine's Teechings-nek az a része, amikor Plagueis-ről mesél Palpatine, az felfogható Darth Plagueis zenének is.

 

Nem, mégse... Most visszanéztem az operás jelenetet, különösen figyelve a zenére, majd utána külön meghallgattam a Palpatine's Teechings-et... És azt tapasztaltam, hogy onnantól, amikor Palpatine azt mondja, hogy

 

"Darth Plagueis was a Dark Lord of the Sith so powerful and so wise, he could use the Force to influence the midi-chlorians to create life. He had such a knowledge of the dark side, he could even keep the ones he cared about from dying."

 

innentől egy teljesen más zene szól, ami egyáltalán nincs benne a Palpatine's Teechings-ben... lehet hogy én hallok rosszul, de én így vettem észre. Azaz ezt a kis szösszenetet nyugodtan hívhatjuk Darth Plagueis Theme-nek.

 

A lenti videóban (

) szépen összevetik ezt a zenét a Snoke témával, még a kottákat is odarajzolták szépen, hogy lássuk, gyakorlatilag teljesen egyforma a kettő, csak a Snoke-é pár oktávval mélyebben szól és lassabban. A videó végén meg szépen össze is van hasonlítva a két kotta, úgy, hogy a Snoke-ét felemelték pár oktávval (3:25-től). Nem hasonlít a kettő túlságosan? :hmm:

 

A ritmusa kb. a March of the Resistance-nek és az Imperial Marchnak is ugyanaz (így érzésre), mégsem hiszi senki, hogy az Ellenállás = Birodalom.

Azért azok jobban különböznek egymástól, mint ez a kettő, mert itt kizárólag a mélység különbözik, a te példádban meg jócskán eltér egymástól a két téma.

 

És bocsi, hogy még mindig ezen kattogok, lassan már úgy tűnhet, hogy Plagueis a fétisem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is igaz. Én igazából Snoke esetében se tudom, hogy az Első Rend kapcsán milyen motivációi vannak. Sidious abszolút hitt a Birodalomban és annak elkötelezettje volt ideológiailag, ahogyan Vader is. Snoke-ról simán el tudom képzelni, hogy az aktuális céljainak épp megfelel ez a szervezet, de amúgy korántsem érdekli annyira az egész, mint anno Palpi-t.

Ezért is lehet neki fontosabb Ren, Hux meg nyilván Kylo-n tudja ezt érzékeltetni, Snoke-ot nem meri nyíltan kritizálni. Snoke pl. meg se jelenik a nagy szónoklatnál, de Kylo is alkalmatlan lenne ilyen szerepre. Palpi-nál elképzelhetetlen lett volna, hogy ennyire háttérbe húzódjon és egy Hux szintű figura tartson meg egy ilyen beszédet.

Nekem is van olyan érzésem, hogy Snoke csak eszközként tekint az Első Rendre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a videó nagyon kemény! Azért ez a zenei egyezés csak mutat valamit!

Nem lehet, hogy csak volt egy erős sötét oldali téma, amit eredetileg az operás jelenethez komponált Williams, aztán ezt használta újra Snoke-nál is, de mindenféle hátsó szándék nélkül? Szóval, hogy ezek nem kifejezetten Plagueis-hez és Snoke-hoz, hanem a sötét oldalhoz, a gonoszsághoz köthetők?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán lehet. De lehet az is, hogy valóban a Plagueis teóriát erősíti és nem véletlenül!

Ha Snoke Darth Plagueis, akkor az a ST egyik, ha nem a legnagyobb és legütősebb fordulata lesz. Nekem furcsa lenne, ha ezt ilyen hamar így "elspoilereznék". A mai világban már nyilvánvaló, hogy egy ilyen motívumot valaki úgyis észrevesz és jönnek az elméletek. Csak jobban ügyeltek volna erre a készítők és Williams papa, nem? Azért túl durva a hasonlóság ahhoz, hogy véletlen legyen, tehát szinte biztosan szándékosan használták ezt a témát, csak akkor meg miért nem dolgozták át jobban? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés. Ezen úgyis csak kattogni fogunk másfél évig mert a film nem nyújt kellő infót Snoke kilétével kapcsolatban. Nem marad más csak az ehhez hasonló teorizálgatások (ami nem rossz, kicsit a LOST.HU fórumot idézi ... Donát vágja miről beszélek).

 

Az is lehet, hogy ez a zenei egyezés csak egy bedobott gumicsont, amin el lehet rágódni. Minden lehet! És annak a totális ellenkezője is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet, hogy csak volt egy erős sötét oldali téma, amit eredetileg az operás jelenethez komponált Williams, aztán ezt használta újra Snoke-nál is, de mindenféle hátsó szándék nélkül? Szóval, hogy ezek nem kifejezetten Plagueis-hez és Snoke-hoz, hanem a sötét oldalhoz, a gonoszsághoz köthetők?

Természetesen ez is lehet... De valahogy túl sok minden mutat Plagueis irányába... Túl sok a véletlen

 

Még itt nem volt erről szó, mondjuk ezt még én is jelentéktelennek tartom (pedig itt én vagyok a Plagueis teória legnagyobb támogatója):

Kylo azt mondja az apjának a hídon: "A Legfőbb Vezér bölcs"

Palpatine pedig "Darth Plagueis, a Bölcs" néven emlegeti a mesterét. Egyesek már ezt is egy bizonyos utalásnak tartják...

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Snoke külsejébe és hangjába "szerelmes" lettem első látásra-, látom, hogy ezzel szinte egyedül vagyok itt. :) És az antréja is bejött nagyon, óriásnak tűnt, ja. Persze Teedo mindent visz...) :))

Szerkesztve: - Wallatos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo mellé-fölé kellett valaki-, nevezhetjük Palpi pótléknak is, de ez nem baj...megüresedett az SW egyik Alap karaktere,a legfelsőbb genya-szint. De remélem ügyesen oldják meg, tele újításokkal, meglepikkel. Engem nem zavarna, ha Snoke mégis Plégisz. :) Ha jól "megfejtik", nem gáz, ha Palpi rábaszott erre...is. :)

Szerkesztve: - Wallatos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlenül. Ha pl. tényleg alvó állapotban volt valahol Snoke, és Kylo mondjuk felébresztette, akkor én nem érzem, hogy ledegradálódott volna a 6 rész, hiszen Palpatine-t elintézték, és csak szimplán balszerencse, hogy belefutottak valaki nála is hatalmasabba, aki egyébként alhatott volna örök időkig anélkül, hogy zargatta volna a galaxis békéjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem azért nem zavarna Plaguies mert az elmondottak alapján magasan Palpatine felett állt. :) Vele nem igazán sérülne a hierarchia. Viszont az jogos kérdés, hogy hol volt az utóbbi cirka 80 évben? ;)

Lentebb leírtam az elméletem, miszerint időre volt szüksége, hogy újra megerősödjön, mivel visszatérni a halálból biztosan nem egyszerű feladat, ami eléggé megviseli az illetőt. Lehet olyan gyenge volt, hogy évtizedekre volt szüksége ahhoz, hogy újra ereje teljében legyen. Gyengén pedig nem tanácsos Palpatine ellen kiállni, ezzel nyilvánvalóan tisztában volt ő is ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlenül. Ha pl. tényleg alvó állapotban volt valahol Snoke, és Kylo mondjuk felébresztette, akkor én nem érzem, hogy ledegradálódott volna a 6 rész, hiszen Palpatine-t elintézték, és csak szimplán balszerencse, hogy belefutottak valaki nála is hatalmasabba, aki egyébként alhatott volna örök időkig anélkül, hogy zargatta volna a galaxis békéjét.

Lentebb leírtam az elméletem, miszerint időre volt szüksége, hogy újra megerősödjön, mivel visszatérni a halálból biztosan nem egyszerű feladat, ami eléggé megviseli az illetőt. Lehet olyan gyenge volt, hogy évtizedekre volt szüksége ahhoz, hogy újra ereje teljében legyen. Gyengén pedig nem tanácsos Palpatine ellen kiállni, ezzel nyilvánvalóan tisztában volt ő is ;)

Végül is meggyőzhető vagyok, szóval felőlem mehet a dolog. :) De miért lett Snoke a neve? Ráadásul Leiáék is ismerik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem mindenképp frusztrálna a tudat, hogy a 6 rész során végig ott bóklászott valahol a háttérben Darth Plagueis, csak még épp nem volt olyan erős, hogy cselekedjen. Eleve nem tetszik az ötlet, hogy a halálból visszatérjen egy sith. Ez félig már Maul-lal is megtörtént és az is épp elég problémás volt számomra. Vader-re is elmondható persze, de őt azért Sidious meg az orvostudomány mentette meg. Snoke-ot ki karolta fel?

Az se pálya, hogy Sidious azt hitte, hogy álmában (!) megölte a mesterét, aki meg aztán valahogy csak visszasunnyogott az élők sorába. Az egész PT arra van kihegyezve, hogy minden szálat Sidious tart a kezében és tisztában van minden fontos tényezővel. A TCW-ben Maul és Talzin meglepik kicsit, de hamar rendet vág. Ebbe a képbe nálam nem fér bele, hogy Plagueis meghúzódik a háttérben és Sidious semmit nem érez meg belőle.

Még ha Plagueis gyenge is volt, bár ugye az Erőérzékenység és -használat elvileg nem ezen múlik. Ha meg az Erővel való kapcsolatát is elvesztette és fokozatosan nyeri vissza, akkor pláne éreznie kéne ezt Sidious-nak, hiszen nem tudná az Erővel titkolni előle. Meg valakiknek istápolni kell egy ilyen harmatgyenge figurát, akkor meg már akkor szervezkedésnek kell lennie, amikor Sidious előkészíti, majd kiteljesíti a Birodalmat. Meg ugye Voldemort...

 

Akkor már inkább legyen valami sokkal ősibb entitás, akit jóval régebben "tettek nyugovóra" valahogyan. Aztán teljesen függetlenül a Sidious-féle sith-ektől leledzett az éterben az általunk már ismert időszakban. Később meg mondjuk a Ren-ek kutakodtak Vader vagy úgy általánosságban a Sith Rend után, aztán belefutottak valamibe, amibe nem kellett volna és így találták meg Snoke-ot.

Ez se lenne túl eredeti (rengeteg múmiás és egyéb gonosz szellemes filmnek ez az alapja), de legalább a SW-on belül különleges lenne és semmilyen szinten nem köpne bele a korábbiak levesbe. Ráadásul végre a sith-ek múltjával kapcsolatban is el lehetne sütni jó sok infót. Mert engem azért a Jedi Renden kívül az ő történelmük is nagyon foglalkoztat, noha eddig csak a Ro2 környéki mizériából tudunk bármit is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.