Ugrás a kommentre

Snoke


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

Azért amikor mondta Snoke-nak Kylo, hogy Rey ellenállt neki, akkor eléggé haragra gerjedt...

Az Erő érzékenysége miatt lett érdeklődő. :D

 

Ezzel nem vagy egyedül. Nekem is az az érzésem, hogy Snoke számára az Első Rend egy fogyóeszköz. Még az sem zaklatta különösebben, hogy a Csillagpusztító hirtelen a napos oldalát mutatta a Galaxis felé. :) Szerintem ő úgy van vele, hogy hagyja ezeket a kis mitugrászokat játszani, amíg azok a céljait szolgálják. Az már viszont jó kérdés, hogy mik a céljai?

Sidious épp az ellentéte volt. Bár lehet, hogy Snoke -ot valamiféle felsőbb hatalom érdekli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is csak játékszer vagy eszköz szinten kezeli Snoke az Első Rendet. Elég egyértelmű, hogy a Ren-ekkel már szorosabb összefűződése van, nagyon jól mutatja ezt, amikor ráförmed Hux-ra, aki aztán lelép, Snoke pedig leadja a droidról szóló rendkívül fontos infót, de már csak Kylo-nak. Egyértelmű, hogy neki Luke felkutatása a legfontosabb, el is mondja miért.

 

Ugyanakkor Kylo pont ennek kapcsán sül fel többször (a droiddal, ill. Rey-jel többször), ezek a kudarcai pedig mind azt segítik elő, majd a végén azt is eredményezik, hogy bekövetkezik az, amitől Snoke a legjobban tartott. Nevezetesen, hogy ők nem találják meg Luke-ot, egy másik nagyon Erőérzékeny, eddig csak "szunnyadó ellenség" viszont igen és alighanem reaktiválja is fogja. Ehhez képest Snoke egy rossz szót nem szól Kylo-hoz, a "legdurvább" atrocitás akkor éri a fiút, amikor Snoke kételkedik abban, hogy képes lesz-e szembenézni az apjával és megölni őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious épp az ellentéte volt. Bár lehet, hogy Snoke -ot valamiféle felsőbb hatalom érdekli.

Igen, Sidious birodalmat akart magának és nagyon jól láthatóan ezen kívül semmi sem érdekelte. Snoke viszont úgy tűnik, valami más iránt érdeklődik. Bár lehet, hogy ő is birodalmat akar magának, de nem tartom kizártnak, hogy ő nem az Első Rendben látja annak megvalósulását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt honnan lehet biztosan tudni? Gondolom, lemaradtam valamiről...

Azt hogy nagyon öreg, sok mindenen ment keresztül, sérült, illetve bizonyos szempontból különösen sebezhető, ezeket Andy Serkis mondta el. Azt, hogy átélte a Birodalom felemelkedését és bukását, azt pedig a regényből tudjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos! De annál az esetnél legalább előre tudták, hogy lesz bővített, amiben megmutatják :P

Donát, egyébiránt érdekes felvetés, csak nekem személy szerint, szubjektíven nem jönne be :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet félreértettük az "Ideje befejeznem Kylo tanítását" mondatot.

 

Lehet úgy értette, hogy itt a vége. :D Kylo Ren off-screen halála azért beütne... :lol:

 

ott én is úgy éreztem, hogy nem megdícsérni akarja a fiút, hanem kinéz neki egy jó kis leb*szás.....

 

akkor mi van, ha SNOKE = MAS AMEDDA ??

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

akkor mi van, ha SNOKE = MAS AMEDDA ??

Végig ő keverte a szálakat, manipulálta Palpatine-t. :D

 

Arra lennék kiváncsi, hogy Snoke hogy került kapcsolatba a birodalmi maradvánnyal az ismeretlen régiókban, amelyből végül kifejlődött az Első Rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetett ő jó passzban azelőtt. Nem rincs-roncsként látta meg a napvilágot szerintem. Sőt, lerongyolódása akár Luke-nak is köszönhető lehet. Addig akár szép szál legény is lehetett. :)

 

Remélem is hogy a kis bibit a buksiján Luke zöld kardja ejtette.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több mint valószínűnek tartom, hogy Snoke Erő-használó.

Az eddigiek alapján nekem az jött le, hogy egyrészt be akarja fejezni Kylo képzését, másrészt érzi a benne lévő fényt, harmadrészt, megrögzötten gátat akar vetni a Jedik feltámadásának. Szerintem ezek az apróságok azt sejtetik, hogy némi köze azért van az Erőhöz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha köze van a Sith Rendhez, akkor elég triviális a válasz. Ha nem, akkor már érdekesebb kérdés, főleg annak tükrében, hogy egyelőre mintha Snoke nem is annyira az Első Rend feje lenne, hanem inkább csak használna a szervezetet. Szóval Sidious idejében a sithek konkréten részei voltak a birodalmi hierarchiának és a céljaik is tökéletesen egyeztek.

 

Ha Snoke önállóbb és nincs ennyire tökéletes összefonódás az Első Renddel és még csak a sithekhez sincs köze, akkor lehet releváns kérdés, hogy mik is az igazi céljai és ebben miképpen akadályoznák a jedik. Főleg úgy, hogy Luke már feladta a jedik nevelését és félrevonult. Nem úgy tűnt, hogy az Első Rend térhódítása önmagában reaktiválta volna Luke-ot és a jedi eszmék visszatérését, szóval Snoke-nak más, magasabb rendű céljai lehetnek, amiben a jedik akadályozzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha köze van a Sith Rendhez, akkor elég triviális a válasz. Ha nem, akkor már érdekesebb kérdés, főleg annak tükrében, hogy egyelőre mintha Snoke nem is annyira az Első Rend feje lenne, hanem inkább csak használna a szervezetet. Szóval Sidious idejében a sithek konkréten részei voltak a birodalmi hierarchiának és a céljaik is tökéletesen egyeztek.

Az biztos, hogy Snoke része az Első Rend hiearchiájának, hiszen ő a legfőbb vezér. Hux az utasításainak engedelmeskedik, legfőbb vezérnek is hívja. Az Első Rend szempontjából Snoke a nagy-nagyfőnök. Az más kérdés, hogy ha Snoke viszont nem tartja őket többre eszköznél, de attól még akkor is konkrétan ő a vezérük.

A Sith-ek és a Birodalom céljai meg naná, hogy megegyeztek, hiszen a Sith hozta létre a Birodalmat - a Sith célja a Birodalom (= galaktikus uralom) volt. Itt az a kérdés, hogy Snoke hozta-e létre az Első Rendet a saját céljaira, vagy az Első Rend (= galaktikus uralom) maga a cél? Egyelőre úgy tűnik, inkább csak használja a céljaira, amit nem ismerünk, de ha hasznavehetetlenné válnak, akkor leveszi a kezüket róluk. Az Első Rend meg kerehet magának új legfőbb vezért. (Amúgy más szerint is hülye fordítás ez? :hmm: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt:

Igen, így gondoltam én is. Az alap, hogy Snoke van az Első Rend csúcsán, olyan szempontból legalábbis biztosan, hogy az ő utasításait követik. Hasonló a helyzet Kylo-val is, bár az már érdekesebb, mert eléggé ridegen viszonyul az Első Rend katonáihoz. Hux-nak is úgy beszél a rohamosztagosokról, mintha teljesen független lenne tőle, meg hogy klónokat kéne használniuk stb..

 

Snoke-nak Hux és Kylo is engedelmeskedik, de kettejük közt már nincs igazán együttműködés. Főképp az árulkodó, amikor Hux beszól Ren-nek, hogy a saját céljai nem mehetnek szembe Snoke akaratával. Meg ugye Snoke Kylo-val külön is többször konzultál. De Snoke esetében én is inkább arra gondoltam, hogy neki mennyire fontos az Első Rend. Sidious-nak szinte ugyanúgy az élete a Birodalom, ahogyan a Sith Rend, Snoke-nál ez már erősen kérdéses.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Snoke esetében én is inkább arra gondoltam, hogy neki mennyire fontos az Első Rend. Sidious-nak szinte ugyanúgy az élete a Birodalom, ahogyan a Sith Rend, Snoke-nál ez már erősen kérdéses.

 

Szerintem annyira lehet fontos neki a FO, mint Sidious szempontjából a Köztársaság... egy eszköz, ami ahhoz kellett neki, hogy megalkothassa a Birodalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem annyira lehet fontos neki a FO, mint Sidious szempontjából a Köztársaság... egy eszköz, ami ahhoz kellett neki, hogy megalkothassa a Birodalmat.

Na igen, csak ez annyiból érdekes, hogy a Köztársaság egy olyan rendszer volt, ami joggal szúrhatta Sidious és a Sith Rend szemét. Diktatúrát, teljhatalmat akartak, uralni a galaxist, ami nagyjából sikerült is, csak rövid ideig. Az Első Rend viszont alapból egy ilyen felépítésű rendszer, sőt az eddigiek alapján megkockáztatom, hogy még a Birodalomnál is kegyetlenebb és sötétebb.

Igazából csak a mérete nem megfelelő, de az a szisztéma változtatása nélkül is kiterjeszthető. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ha ez nem elég Snoke-nak, akkor mi lenne kielégítő számára. Persze az is lehet, hogy ő egyáltalán nem egy olyan főgonosz lesz, mint Sidious, teljesen más irányú céljai lesznek. Pl., hogy a jedik kiirtása neki önmagában sokkal fontosabb a politikánál, akár mert mondjuk az Erőben akar bóklászni valamit, nem pedig a "való életben".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a válasz nem a körülötte lévő szerveződés méretében vagy céljában keresendő, hanem a saját céljainak a különbözőségében.

 

Javítsatok ki, ha tévednék, de Palpatine uralkodni akart a galaxison, de nem elpusztítani a benne élőket. Nyilván, aki az útjában állt azt eltiporta, de nem az volt a célja, hogy kiirtsa a fél galaxist (még ha a klón háborúk során sokan meg is haltak, de az is egy járulékos dolog volt). Mint Sith, ő a Jediket akarta végképp elsöpörni. Ez majdnem sikerült is. Ehhez képest, ha Snoke mondjuk nem is Sith, de lehet sokkal elvakultabb, mint Sidious, és nem hatalomra tör, hanem meg akarja ritkítani a galaxis lakóit bizonyos okokból kifolyólag.

 

És ha nem a korlátlan hatalom a célja, akkor érthető, hogy eszközként tekint csak a First Orderre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy ő szimplán nem akarja az Erő egyensúlyának beálltát. Az eddigiekből az világlik ki, hogy az az állapot eléggé rossz hatással van a Sötét Oldalra, és mivel ő is ott van, az a hatalmának megcsorbulását jelentené. Még érdekesebb lenne, ha mindezt azért tenné, mert a Sötét Oldal tartja életben. Ilyenformán Snoke küzdhetne a saját életéért is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.