Ugrás a kommentre

Snoke


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

Nekem nem tetszene ez a saját életéért küzdés, mert azt valahogy át lehet érezni. Sőt! Együtt érezni vele. :D

Hát én azzal a karakterrel azért nem éreznék együtt, aki megpróbálja sötétségbe taszítani a Galaxist, csak, hogy tovább élhessen. :)

Amúgy még azért is lenne ebben ráció, mert Lucas, pláne az ep3-mal a Sith-ek egyik célját az örök élet elérésében határozta meg. És hát miért ne küzdhetne ezért más Sötét Oldali figura is, meg miért ne lehetne egy, aminek be is jött? Ebben lehetnének is még érdekes kapcsolódási pontok:

- Kiderülhetne, hogy Plageuis a titkot egy másik lénytől, Snoke-tól próbálta ellesni - persze nem arra gondolok, hogy Snoke legyen Plageuis mestere, csak arra, hogy ahogy Sidious is kihasználta Talzint új praktikák elsajátítására, úgy Plageuis is élhetett más sötét oldali követők kihasználásával.

- Kiderülhetne, hogy amikor Sidious azt mondja, hogy eleddig csak egyvalakinek sikerült átvernie a halált, az Snoke-ra utal.

Egy újabb, Palpatine által említett természetellenes aspektusa a Sötét Oldalnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy Snokeról nagyon keveset tudunk, így nagyon nem bocsátkoznék találgatásokba, mert még szinte bármit kihozhatnak belőle. Van egy olyan félelmem, hogy nem akarnak vele egy igazán komplex szereplőt alkotni, hanem egy szimpla gonosz karakter lesz, aki a galaxis feletti uralomra törekszik. Az uralkodási vágy, valamint a hataloméhség egyébként nem csak az általánosságban velejéig romlottnak bélyegzett figurák sajátja. :peace:

 

Palpatine sem akarta kiirtani a galaxist, meg Snoke se hiszem, hogy erre törekedne, nem is gondolnám, hogy ezzel a motivációval alkotnák meg a karakterét. Sidious is valami olyasmit mond az Ep. III-ban, hogy ha hatalomra jut, akkor végre beköszönt a béke, tehát egyfajta egyensúlyi állapotra törekszik ő is, csak azzal a kitétellel, hogy ebben a rendszerben ő korlátlan hatalommal rendelkezzen, mindenkin uralkodjon és ne legyenek jedik. :P Azt, hogyha Snoke ehhez hasonlót tűzött volna ki célul maga elé inkább el tudnám fogadni, mintha csak ki akarná irtani a fél galaxist.

 

Egyébként az is tetszene, ha valami különleges, a sötét oldalhoz, vagy az erő misztériumához kapcsolódó motivációval látnák el a karaktert, mert egyfajta eredetiséget, egyediséget csempészne a trilógiába és nem akarnák hasonlóvá tenni az Uralkodóhoz. Ha a Dzséjt által felvázoltak valósulnának meg, az is tetszene, lehetne úgy tálalni, hogy ne sérüljön Palpatine renoméja, egyben egy újszerű, érdekes gonosz karaktert kap az új trilógia. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én azzal a karakterrel azért nem éreznék együtt, aki megpróbálja sötétségbe taszítani a Galaxist, csak, hogy tovább élhessen. :)

Amúgy még azért is lenne ebben ráció, mert Lucas, pláne az ep3-mal a Sith-ek egyik célját az örök élet elérésében határozta meg. És hát miért ne küzdhetne ezért más Sötét Oldali figura is, meg miért ne lehetne egy, aminek be is jött? Ebben lehetnének is még érdekes kapcsolódási pontok:

- Kiderülhetne, hogy Plageuis a titkot egy másik lénytől, Snoke-tól próbálta ellesni - persze nem arra gondolok, hogy Snoke legyen Plageuis mestere, csak arra, hogy ahogy Sidious is kihasználta Talzint új praktikák elsajátítására, úgy Plageuis is élhetett más sötét oldali követők kihasználásával.

- Kiderülhetne, hogy amikor Sidious azt mondja, hogy eleddig csak egyvalakinek sikerült átvernie a halált, az Snoke-ra utal.

Egy újabb, Palpatine által említett természetellenes aspektusa a Sötét Oldalnak.

A TCW hatodik évadában a Yoda szálban benne volt, hogy a sithek sose érhetik el az örök életet, csak erről ők nem tudnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW hatodik évadában a Yoda szálban benne volt, hogy a sithek sose érhetik el az örök életet, csak erről ők nem tudnak. :)

Az ötletemmel Snoke sem lenne örökéletű, csak szimplán időt nyer magának. Ahogy Sidious mondta: a Sötét Oldal olyan képességekhez juttathatja a használót, ami egyesek szerint természetellenes. Talzin egy félig holt, félig élő közegben rekedt, Maul elméje eltorzult és gépekre lett kötve, Vader szintén csak a gépek segítségével létezhet tovább, miután túlélt egy mindenki számára halálos sérülést. Snoke meg valami más módon élhet tovább - de ahogy Talzin is elenyészett, ahogy Maul és Vader is kimúlik, ha a gépeket lekapcsolják, úgy - ötletem szerint - Snoke is meghalna, ha az Erőben beállna az egyensúly. Nem lenne örök életű, hiszen csak addig élne, amíg nincs egyensúly. Ha az bekövetkezik, ripsz-ropsz eggyé válna az Erővel, megszűnne fizikai létezése, szelleme az Erő részévé válna, mint mindenki másé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyiben valóban zenei utalásról van szó, akkor igaz lehet Snoke esetében is... Akkor pedig lehet sejteni, hogy kicsoda ő.

Snoke nem lesz Plagueis, ha erre gondolsz. (Egy rekesz söröm van erre)

A zenei témája inkább az uralkodóéra hasonlít, amiatt, hogy férfi kórus adja elő.

Az opera jelenetre is rímel, az vitathatatlan, de egyrészt,

a történet szempontjából nem túl szerencsés Palpatine meséjét kiforgatni, vagy szavait hiteltelenné tenni.

Másrészt nem hiszem, hogy ekkora prequel kapocsra számíthatnánk..

Harmadrészt az OT beli hiányát, egy azt háttérben végigélő sith-nek, elég bénán lehetne megmagyarázni.

Ennél könnyebb dolguk lesz egy rejtélyes Ren-lovag vezérrel.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészt nem hiszem, hogy ekkora prequel kapocsra számíthatnánk..

Rian Johnson szereti a prequeleket, tőle kitelik :P

 

Erről jut eszembe, vajon Abramsék kidolgozták Snoke eredetét, vagy teljes mértékben rábízták Johnsonra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian Johnson szereti a prequeleket, tőle kitelik :P

 

Erről jut eszembe, vajon Abramsék kidolgozták Snoke eredetét, vagy teljes mértékben rábízták Johnsonra?

Ó, én is szeretem Őket. De mást kérnék belőlük. ;)

A trilógia íve szerintem most meg van írva, mert eleve 3 filmre készültek. Szerintem Snoke eredete is megvan már.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke az egyetlen negatív karakter az új filmben, akire azt mondom, hogy semmi szükség. Egyelőre nem látom át, hogy kylo, Hux, Phasma trió vezette Első rend miért igényelne egy (számomra egyelőre) gyönge Palpatine utánzatot. Szívesebben ismertem meg volna jobban a kapitány asszonyt, hallgattam volna Hux náci-fasiszta diktatúrákba illő beszédjét és ismertem volna meg az utat, amin Benből Kylo lett, mintsem bámuljam, hogy Snokenak jelentik az eseményeket töltelékként.

 

Persze ez a személyes véleményem. De számomra ő volt a leggyengébb a gonoszok között, még úgyis, hogy Phasma nem kapott se dramaturgiailag fontos momentumot, se elég játékidőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke az egyetlen negatív karakter az új filmben, akire azt mondom, hogy semmi szükség. Egyelőre nem látom át, hogy kylo, Hux, Phasma trió vezette Első rend miért igényelne egy (számomra egyelőre) gyönge Palpatine utánzatot. Szívesebben ismertem meg volna jobban a kapitány asszonyt, hallgattam volna Hux náci-fasiszta diktatúrákba illő beszédjét és ismertem volna meg az utat, amin Benből Kylo lett, mintsem bámuljam, hogy Snokenak jelentik az eseményeket töltelékként.

 

Persze ez a személyes véleményem. De számomra ő volt a leggyengébb a gonoszok között, még úgyis, hogy Phasma nem kapott se dramaturgiailag fontos momentumot, se elég játékidőt.

Snoke nálam is inkább a gyenge semmint az erős pontok között van - egyelőre. De azért tegyük hozzá, hogy sokan a Birodalom visszavág után is kérdezhették, hogy ugyan mi szükség volt behozni a képe az Uralkodót (igaz, már bedobták a nevét a IV. részben, de itt látszódott először), aztán mégis milyen jól sült el a dolog. Úgyhogy szerintem várjuk ki a végét és a IX. rész után mondjunk ítéletet arról, hogy érdemes volt-e Snoke-ot behozni a képbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke nálam is inkább a gyenge semmint az erős pontok között van - egyelőre. De azért tegyük hozzá, hogy sokan a Birodalom visszavág után is kérdezhették, hogy ugyan mi szükség volt behozni a képe az Uralkodót (igaz, már bedobták a nevét a IV. részben, de itt látszódott először), aztán mégis milyen jól sült el a dolog. Úgyhogy szerintem várjuk ki a végét és a IX. rész után mondjunk ítéletet arról, hogy érdemes volt-e Snoke-ot behozni a képbe.

 

 

Ebben mondjuk igazat kell adnom neked. És remélem Snoke is hasonlóan jól fog elsülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár Snoke-ról nem tudunk semmit, mégsem sikerült a karaktere olyan misztikusra, mint Palpatine a 4-5. epizódban. Szerintem túl sokat mutattak belőle.

Szerintem sokkal misztikusabb karakter mint Palpatine. Anno tudtuk róla, hogy ő az Uralkodó. Ennyi elég is volt. Snoke -ról is azt tudjuk, hogy ő vezeti az Első Rendet de érezhetően sokkal több titok is lappang vele kapcsolatban a háttérben. Én nagyon izgalmas lehetőségnek tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amig nem jött a prequel nekem nem igazán tetszett a Császár karaktere. A figura túlságosan lógott a levegőben és az én izlésemnek túl későn lépett be a történetbe. Hiába hajolgatott elötte Vader nem tudtam komolyan venni hogy ő a főgonosz. Vader annyira domináns a régi trilógiában és annyival erőteljesebb a kisugárzása az ep.5-ben hogy kiskoromban kifejezetten fölöslegesnek éreztem az Uralkodót. Csak letörték egy kicsit Vader nimbuszát hogy elötérbe nyomjanak valakit akinek sokkal nagyobb az arca mint a tudása.

 

Nem tudom felnőtt fejjel milyen lett volna. 16 éves koromban jött a Baljós Árnyak és az újrairt mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amig nem jött a prequel nekem nem igazán tetszett a Császár karaktere. A figura túlságosan lógott a levegőben és az én izlésemnek túl későn lépett be a történetbe. Hiába hajolgatott elötte Vader nem tudtam komolyan venni hogy ő a főgonosz. Vader annyira domináns a régi trilógiában és annyival erőteljesebb a kisugárzása az ep.5-ben hogy kiskoromban kifejezetten fölöslegesnek éreztem az Uralkodót. Csak letörték egy kicsit Vader nimbuszát hogy elötérbe nyomjanak valakit akinek sokkal nagyobb az arca mint a tudása.

 

Nem tudom felnőtt fejjel milyen lett volna. 16 éves koromban jött a Baljós Árnyak és az újrairt mindent.

És akkor most mi a véleményed Snoke-ról? Ha jól értem, kellően be kéne mutatni a következő két részben, hogy miért is ő az Ultimate Vezér, miért is kell tőle tartani, ahhoz, hogy nálad működjön?

 

Amúgy elég nagy húzás lenne, ha a filmek során túlnőne rajta Kylo Ren, és a főgonosznak indult Snoke végül nem is főgonoszként fejezné be a sztorit, hanem Kylo lenne az...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor most mi a véleményed Snoke-ról? Ha jól értem, kellően be kéne mutatni a következő két részben, hogy miért is ő az Ultimate Vezér, miért is kell tőle tartani, ahhoz, hogy nálad működjön?

Az tetszik, hogy Kylo színre lépése után nem sokkal már megismerjük a Kylo-Snoke viszonyt is. Kellően egyértelművé tették, hogy Kylo Ren csak Snoke szolgája. Han ezt konkrétan ki is mondja. Ez kezdésnek jó. Ahhoz hogy emlékezetes legyen még kell egy érdekes háttérsztori meg az hogy meglepjen az erejével vagy az eszével (vagy mindkettővel). Rögtön új dimenzióba helyezné a karaktert ha például ő maga ölné meg Luke-ot.

 

Amúgy elég nagy húzás lenne, ha a filmek során túlnőne rajta Kylo Ren, és a főgonosznak indult Snoke végül nem is főgonoszként fejezné be a sztorit, hanem Kylo lenne az...

Ez is tetszene!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amig nem jött a prequel nekem nem igazán tetszett a Császár karaktere. A figura túlságosan lógott a levegőben és az én izlésemnek túl későn lépett be a történetbe. Hiába hajolgatott elötte Vader nem tudtam komolyan venni hogy ő a főgonosz. Vader annyira domináns a régi trilógiában és annyival erőteljesebb a kisugárzása az ep.5-ben hogy kiskoromban kifejezetten fölöslegesnek éreztem az Uralkodót. Csak letörték egy kicsit Vader nimbuszát hogy elötérbe nyomjanak valakit akinek sokkal nagyobb az arca mint a tudása.

 

Nem tudom felnőtt fejjel milyen lett volna. 16 éves koromban jött a Baljós Árnyak és az újrairt mindent.

Hát ezt akkor másképp éltük át, bár én még nagyon gyerek voltam (nekem a Baljós árnyakban legelőször nem esett le, hogy Palpi=Sidious). Félreértés ne essék, Snoke szerintem jó karakter. Csak valahogy nem sikerült ütősre nálam. Ha a fejét az árnyékban tartja, és nem látszik belőle semmi, lehet, hogy másképp gondolnám. Egyébként arra kíváncsi vagyok, hogy hol van a főhadiszállása, honnan jelentkezett be. Rengeteg potenciál van a szereplőben, én nagyon remélem, hogy kanyarítanak neki egy hihető és eredeti háttérsztorit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Snoke=Plaguies ötlethez. Plaguies ugye sith volt. Snoke viszont Ren lovag. Legalábbis minden arra utal. Az enciklopédia is úgy utal a Renekre mint akik átvették azt az űrt amit a sith kipusztulása hagyott. Azért lenne jó egy újabb Erőhasználó rend mert új területek is megnyílhatnának ezáltal úgy, hogy a sithek tudásáról lényegében nem változik a kép. Szépek voltak, jók voltak, de kihaltak. Jött helyettük más. Erősebbek-e? Hatalmasabbak-e? Meglátjuk. Kylo mindenesetre már most csinált pár olyan dolgot amiket pl. a sithektől nem láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Snoke nem Ren. A Ren-eknek Kylo a mestere, ahogy Snoke mondja. Ebből nekem úgy jött le, hogy elhatárolódik tőlük, maximum csak együttműködik velük valamilyen szinten. De szerintem Snoke csupán eszközként tekint mind a First Order-re, mind a Knights of Ren-re. Felhasználja őket a céljaihoz.

 

Da vajon mit akar? Azon kívül, hogy teljesen ki akarja irtani a Jediket. Legalábbis eléggé Jedi ellenes

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Snoke nem Ren. A Ren-eknek Kylo a mestere, ahogy Snoke mondja. Ebből nekem úgy jött le, hogy elhatárolódik tőlük, maximum csak együttműködik velük valamilyen szinten. De szerintem Snoke csupán eszközként tekint mind a First Order-re, mind a Knights of Ren-re. Felhasználja őket a céljaihoz.

Én is így látom. Sith még lehet, de ez se tuti. Ha viszont nem sith, akkor nehogy valami náluk erősebb és hatalmasabb sötét oldali Erőhasználó legyen, mert az igencsak megkérdőjelezné a korábban látottakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Snoke nem Ren. A Ren-eknek Kylo a mestere, ahogy Snoke mondja. Ebből nekem úgy jött le, hogy elhatárolódik tőlük, maximum csak együttműködik velük valamilyen szinten. De szerintem Snoke csupán eszközként tekint mind a First Order-re, mind a Knights of Ren-re. Felhasználja őket a céljaihoz.

 

Da vajon mit akar? Azon kívül, hogy teljesen ki akarja irtani a Jediket. Legalábbis eléggé Jedi ellenes

Szerintem pedig Ren. Erőérzékenysége 100%(első teaser..) ;)

Sith nem lesz, mert szembeköpnék vele a saga korábbi 6 filmjét.

És az hogy Kylo-t "mesterezi", az csak azért van, hogy mézzel kenegesse hiú kis lelkét. Nekem így jön le.

 

A Renekről még: érdekes lehet a módszereik repertoárja. A képes útmutató szerint Snoke hiszi, "hogy Kylo az Erő tökéletes megtesesülése; fókuszpont a világos és sötét oldal között".

Eszerint nem ignorálják teljesen a világos oldalt..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Renekről még: érdekes lehet a módszereik repertoárja. A képes útmutató szerint Snoke hiszi, "hogy Kylo az Erő tökéletes megtesesülése; fókuszpont a világos és sötét oldal között".

Eszerint nem ignorálják teljesen a világos oldalt..

Lehet Snoke így képzeli el valahogy az erő egyensúlyát? :hmm:

 

Szerintem nem köpné szembe a Sagát, ha Sith lenne. Igazából nem is értem miért köpné szembe? Miért kellene Sidiousnak az utolsó Sithnek lennie?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet Snoke így képzeli el valahogy az erő egyensúlyát? :hmm:

 

Szerintem nem köpné szembe a Sagát, ha Sith lenne. Igazából nem is értem miért köpné szembe? Miért kellene Sidiousnak az utolsó Sithnek lennie?

 

Jó a "szembeköpés" lehet, hogy erős. Nem tartanám szerencsésnek. Biztos KI lehetne magyarázni. De inkább a Ren lovagrendet magyarázzák BE.

A kettő szabályának és jelenlegi tudásunknak kicsit ellentmondana, ha nem Palpi és Vader voltak az utolsó sithek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.