Ugrás a kommentre

Politikai berendezkedés a galaxisban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szóval, ami most így számomra világossá vált - lesznek átfedések a korábbiakkal, így bocsi az ismétlésért.

 

Az Új Köztársaságnak van a legerősebb hadserege a Galaxis ismert részén, de hadereje töredéke a Köztársasági Nagy Hadseregnek. A Galaktikus Egyezség értelmében az Első Rend csak akkora hadsereggel bírhat, ami önvédelemre szükséges lehet, vagyis egy igen minimális haderőről van szó, olyan megkötésekkel, hogy nem építhetnek csillagrombolót, se cirkálókat, se semmilyen komolyabb hadihajót, sőt, rohamosztagos légióik sem lehetnek. Mint látható, ez az Első Rend elég pofátlanul meghágta, ezért is döbben le Poe.

Az Első Rend a haderejéből hangyaf*sznyit sem láttunk, legalábbis az útmutató szerint bár nincs akkora hadseregük, mint a Galaktikus Birodalomnak volt, a Galaktikus Egyezség miatt az övék a legütőképesebb hadiflotta. A Resurgen-osztályú csillagrombolók 3000 méteresek (másfélszer nagyobbak egy Birodalmi-osztályú csillagrombolónál), és az Ellenállás hírszerzése szerint nem ezek a legnagyobb hajók az Első Rend flottájában.

Az Első Rend amúgy elég érdekes megoldást választott katonái kiképzésére. Az Ismeretlen Régió titkos gyáraiban megépített csillagrombolók egyben az akadémiák is. A legénységet azokon a hajókon képzik ki, amiken aztán szolgálni fognak, a rohamosztagosok itt vehetnek részt szimulációkban, és így tovább. Az ezeken kiképzett emberek, főleg a személyzet egész életében ezeken a rombolókon élnek, és a legtöbb katona az otthonának tekinti a hatalmas hajókat.

Az Első Rend rohamosztagosainak kiképzése teljesen más mederben történik, mint a birodalmi rohamosztagosoké. Hux élethű szimulációkba dobja be őket, kiképzési tervében pedig kiemelt fontosságú a rögtönzés, a felkelésleverés és a gerillataktikák. Felszereléseik jobbak, mint a birodalmi társaiké voltak, például nincs agyonbonyolítva a sisak mindenféle szuper technológiákkal, így azokból ki lehet látni, ráadásul a teljes páncélzat is könnyebb. A TIE vadászok immár bírnak pajzzsal, sőt, a különleges erők TIE-jai (egy ilyet lop el Finn és Poe) már hiperhajtóművel is.

A pilótákat szintén gyerekkoruktól képzik, a csillagrombolókon nőnek fel, de őket nem dehumanizálják úgy, mint a rohamosztagosokat. Ha reflexeik, látásuk és szem-kéz koordinációjuk nem ér el egy bizonyos szintet, más feladatot kapnak a flottában.

 

Szóval, mint látható, az Új Köztársaság a békeegyezmény reményében lefokozta a haderejét, és nem fordítottak figyelmet az Első Rendre, vakon hittek abban, hogy úgyis betartják azt. Az ep7 kancellárját például jobban izgatták a kereskedelmi útvonalak, az Első Rend sem nyugtalanítja, amíg azok betartják a Galaktikus Egyezményt és nem lépik át a határaikat - és mivel nem tartották szemmel őket, az Első Rend szép kis haderőt építhetett fel az Ismeretlen Régióban, titokban, sőt, az is kiderült, hogy azért néha-néha odaszúrtak a Köztársaságnak, hogy próbára tegyék a türelmüket és reakcióidejüket. Szóval frankó kis hidegháborús állapot uralkodott az Első Rend és a Köztársaság között, amit az utóbbi fél baromira nem akart komolyan venni.

Érdekesség amúgy, hogy a Köztársaság azért döntött a főváros költöztetése mellett, hogy ezzel megnyerjék a klón háborúk előtt kivált vagy kiválni szándékozó csillagrendszereket.

Az Ellenállás pedig annyira gyenge volt, hogy Leia hajója például egy tákolmány. Mivel a Galaktikus Egyezmény értelmében csapatszállító hajókat szinte sehol sem lehetett szerezni, kénytelenek voltak régi hajókból összerakni egy csapatszállítót - a pilótafülkéje például egy második generációs B-szárnyú kabinja. És olyan emberhiányban szenvednek, hogy szinte mindenki két vagy több feladatot lát el. A szerelők, elemzők, tisztek, stb. egyben a gyalogság is, felszerelést pedig úgy szereztek, hogy régi Lázadó bázisokat fosztottak ki vagy költöztek be. A D'Quaron lévő bázis például egy új köztársasági előőrs volt még a polgárháború utáni korai évekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szóval, mint látható, az Új Köztársaság a békeegyezmény reményében lefokozta a haderejét...

 

Hmmm... most tartok ott az Utóhatásban,hogy ezt felvetették, de ezek szerint megcsinálták. Mon Mothma volt az ötletgazda, mikor személyesen,terepen is látta, milyen csúnya dolog a háború.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az egész számomra nagyon furcsa és igencsak emésztenem kell még...

 

Ha már a filmre van egy birodalmi utódállam, ami komoly fenyegetést is jelent, akkor én azt úgy tudtam volna elképzelni, hogy az endor-i csata után az alakuló köztársaság még gyenge, a Birodalom maradványa pedig erős. Elvileg az Endor-nál ott volt a lázadó flotta nagy része, ki is lőttek pár hajót, a Birodalom haderejének viszont csak töredéke pusztult ott meg. Ez alapján azt hittem, hogy az amúgy masszív túlerőben lévő Birodalom elkezd hanyatlani, mert a fejesek meghalnak, hatalmi harcok indulnak, szinte mindenhol fellázad a köznép, megszűnik a civil támogatottságuk stb., ezt használja ki az új rendszer és nagyon lassan, fokozatosan szorítják vissza őket. Majd az Ep.7-re már eljutnak oda, hogy az Új Köztársaság egyre erősödött, a Birodalom gyengült, de nagyjából még mindig csak egyenrangúak katonailag, viszont egy erős vezető összekapta a birodalmiakat (-> Első Rend) és így újabb háború tör ki.

Ehhez képest nekem nem túl logikus, hogy a szinte súlytalan Szövetség (aminek nemcsak a hadereje elenyésző, de a politikai vezetése és kompetenciája is kérdéses lehet, ill. ott is ugyanúgy bejátszhat a nagy siker után a belső konfliktus) gyors győzelmekkel kiszorítja az amúgy masszív katonai erővel bíró Birodalmat, ami így szétesik. Pláne az, hogy 1 évvel az Endor után a Köztársaságnak már akkora hadereje van, hogy egy hatalmas ütközetben szétverik a birodalmi összflottát.

 

A békekötés még érthető, de az mi, hogy Leia alapítja meg az Ellenállást, akik ezek szerint nyíltan szembemegy a Köztársaság béketörekvéseivel, de azért támogatják őket? Meg viccesen hangzik, hogy a saját haderejüket lefokozzák, közben az Ellenállást támogatják, de annyira azért mégse, hogy fusson nekik egy tucatnál több épkézláb hajóra. Meg ha már a Köztársaság kapcsolatban állt az Ellenállással, akkor hogy a francba nem tudták meg, hogy az Első Rend mennyire brutálisan megszegi a törvényeket?

Meg milyen szinten ment ott az infószerzés, ha erre nem sikerült rájönni? Főleg, hogy egy napenergiát kiszipolyozó szuperfegyver készül, ami 100x akkora, mint a Halálcsillag. De az se rossz, hogy a Köztársaság által "támogatott" Ellenállás annyira betartott minden szabályt, hogy semmi katonai erejük nem volt, a Köztársaság ellensége meg közben titokban lazán összerakott egy olyan haderőt, amivel a Köztársaság leigázását tervezgették és komolyan is gondolták. Ez nekem így nem áll össze. Ha a Köztársaság ennyire idióta volt (vagy a népnek a béke kellett és emiatt ennyire ezt erőltették), akkor az Ellenállásnak sokkal durvábban ki kellett volna szakadni és az Első Rendhez hasonlóan rendesen fegyverkezni.

 

Most arról nem is beszélve, hogy erről a politikai berendezkedésről és viszonyrendszerről kb. semmi érdemlegeset nem tudunk meg a filmből. A Köztársaság konkrétan nem is szerepel, csak megemlítik párszor. Biztos én vagyok a hülye, de az itt leírtak 95%-a nekem egyáltalán nem derült ki a filmből. Pl. az se, hogy valójában felrobbantották az aktuális fővárost és odaveszett a teljes Szenátus. Bár nyilván nem fontos.

Az is nonszensz, hogy ezek szerint a Köztársaság a legerősebb hatalom, katonailag is, még a lefokozott haderővel is, ehhez képest sikerült megint úgy csavarni a sztorit, hogy a filmben a gonoszak legyenek brutális túlerőben, a jók oldala (Ellenállás) pedig egy lepkefing legyen, akik néhány vadászgéppel megváltják a világot. Véletlenül se legyen annyi eredetiség az egészben, hogy most ez másképp legyen, annak ellenére, hogy már az egész galaxisban totálisan más erőviszonyok uralkodnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt elfelejted, hogy az endori győzelem hírének következtében rengeteg rendszer lázadhatott fel, akik aztán harcoltak az elnyomók ellen. A Birodalom vezetését gyakorlatilag lefejezték, megindultak a belviszályok, amiket te hiányolsz, pedig ha jól emlékszem, az útmutató is említi ezeket egy mondatban.

 

Ha jól rémlik, az Első Rend nem rögtön a jakkui ütközet után alakult meg. Valamikor később, az ismeretlen régiókból tűnt elő, amely területre korábban a Birodalom egy maradványa kiszorult.

 

Ui: annyiban igazat adok neked, hogy célszerűbb lett volna, ha valamivel több idő alatt kerül sor a sorsdöntő ütközetre, az 1 év az kevésnek tűnik. Majd a könyvet elolvasom (Aftermath), aztán visszatérhetünk erre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt elfelejted, hogy az endori győzelem hírének következtében rengeteg rendszer lázadhatott fel, akik aztán harcoltak az elnyomók ellen. A Birodalom vezetését gyakorlatilag lefejezték, megindultak a belviszályok, amiket te hiányolsz, pedig ha jól emlékszem, az útmutató is említi ezeket egy mondatban.

Nem felejtem el, hiszen említettem is. ;) Csak ugye a Birodalom elég szigorúan fogta a köznépet, a lázadók meg mindenkit próbáltak sejtekbe szervezni, akiket csak lehetett. Én nemigen tudom elképzelni, hogy az Ep.6 után a sok-sok felbátorodó rendszer ilyen hamar ekkora katonai erőt tudott volna prezentálni. Nyilván nagyon sok más módon bomlasztották a diktatúra maradványát, de attól pl. nem robbannak fel százával a csillagrombolók.

A belviszályokat pedig nem hiányolom, csak szerintem a Birodalom ilyen szintű hirtelen széteséséhez ez kevés, miközben a másik oldalon meg ugyanúgy ott vannak (lásd Ellenállás) ezek a belső konfliktusok, mégis a Köztársaság hirtelen meg annyira domináns lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az Ellenállás csak az Első Rend felemelkedésére válaszul jött létre, jóval később, hogy a Birodalmat legyőzték, amikor már (elvileg) béke honolt a Galaxisban. Az időintervallum még nincsen letisztázva itt, majd a különböző képregények, könyvek, útmutatók feladata lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb: talán a Birodalom Sith központúbb volt, mint amit itt sokan feltételezni véltek. Az Endori siker után sokan fellázadtak a Birodalom ellen és bár a Birodalom tett még egy kósza kísérletet Palpatine és Vader nélkül a felkelők megfékezésére, ez a kísérlet Jakkunál hamvába holt, minek utána jobbnak látták meghátrálni. Pláne akkor, ha ez a harc mondjuk kétfrontossá fajult: egyfelől harcolniuk kellett a lázadók (hivatásos) seregével, másfelől a már meglévő infrastruktúrájukat is védeni kellett a civil de fellázadó lakosságtól.

 

Egy pont valószínűleg ezt feladták - így jöhetett létre a béke, aminek értelmében a Birodalmi maradvány megmaradhatott ott, ahol szívesen látták őket.

 

Az is biztos, hogy egy darabig igen éles szemmel monitorozták őket, és addig nem tettek kísérletet a visszatérésre. Azonban egyfelől Luke és a készülődő Jedi rend felszívódott, másfelől az Ismeretlen régiókban (amik épp azért ismeretlenek, mert ott nagyon figyelni sem sikerült őket) elindult az Első Rend, ahol megkezdték a fegyverkezést egy új háborúra.

Ennek időben azonban mindenképpen később, akár 15-17 évvel Endor után kellett történnie. Ergo volt egy békés időszak, amikor mindkét fél leépítette a hadseregét. Aztán jött egy új hullám, ami talán 10-12 éve kezdődött a TFA előtt.

 

Leia valószínűleg addig nyugodt volt, amíg látta, hogy a Birodalom valóban nem kíván mást tenni, mint betartani az egyezséget. Amikor viszont elkezdtek szállingózni a pletykák az Első Rendről, akkor Leia nyugtalan lett, és megpróbálta meggyőzni a Szenátust és a támogatóit, hogy valami készül. Ez nem sikerült, ezért maga köré szervezte az öreg veteránokat, és a Köztársaság hallgatólagos "támogatásával" figyeltette az Első Rendet. Hogy ez a figyelés milyen hatásfokú lehetett, arról mindent elmond, hogy a First Order felépítette a Starkiller bázist anélkül, hogy erről bármit is tudtak volna Leia-ék... de őket viszont egyáltalán nem érte felkészületlenül a támadás és az, hogy az ellenfél mozgásba lendült. Leia viszont valamit megérezhetett az Erőben, hiszen nem véletlen, hogy most szánta rá magát arra, hogy valahogy visszahozza a valószínűleg több mint egy évtizede eltűnt Luke-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már a filmre van egy birodalmi utódállam, ami komoly fenyegetést is jelent,

Senki nem tudott róluk semmit szinte. Ha nincs Finn akkor a fegyvert se tudták volna megsemmisíteni. Az ő tudása nagyon is kellett hozzá.

 

A békekötés még érthető, de az mi, hogy Leia alapítja meg az Ellenállást, akik ezek szerint nyíltan szembemegy a Köztársaság béketörekvéseivel, de azért támogatják őket?

Leia nem hisz a békében, vagyis annak tartósságában. Ezért is kezdik ki a szenátusban. Eltelik több mint 20 év viszonylag békében. Érthető ha kevesen osztják a nézetét. Ő megalapítja az ellenállást, de persze vannak a szenátusban olyanok is akik paráznak pl. mert emlékeznek a múltra. Na ők pénzelhetik Leiát és szervezetét. Itt egyébként tök logikus, hogy az Ellenállás olyan hajókat használ amik alig változtak a régiekhez képest. Nincs lóvé. :) Gondolom a Köztársasági nagy flotta teljesen új hajókból fog állni. Nagyon kíváncsi leszek majd rá.

 

Meg viccesen hangzik, hogy a saját haderejüket lefokozzák, közben az Ellenállást támogatják, de annyira azért mégse, hogy fusson nekik egy tucatnál több épkézláb hajóra

Épp ez az, hogy nem a Köztársaság egésze támogatta hanem csak páran. Legalábbis nekem így jött le. Elég ha van egy Dooku -hoz fogható gazdag valaki aki úgy véli érdemes nekik pénzt adni.

 

Meg ha már a Köztársaság kapcsolatban állt az Ellenállással, akkor hogy a francba nem tudták meg, hogy az Első Rend mennyire brutálisan megszegi a törvényeket?

Szerintem addig nem szegték meg a törvényeket. A fegyverkezésről se sokat tudhattak, főleg ha az ismeretlen régióban történt.

 

Meg milyen szinten ment ott az infószerzés, ha erre nem sikerült rájönni? Főleg, hogy egy napenergiát kiszipolyozó szuperfegyver készül, ami 100x akkora, mint a Halálcsillag.

Nekem ez a része kicsit homályos, hogy ki mit tudott de valószínű csak az utolsó percben értesültek róla. Valószínűleg egy ekkora fegyvert azért nagyon védtek, informálisan is.

 

De az se rossz, hogy a Köztársaság által "támogatott" Ellenállás annyira betartott minden szabályt, hogy semmi katonai erejük nem volt, a Köztársaság ellensége meg közben titokban lazán összerakott egy olyan haderőt, amivel a Köztársaság leigázását tervezgették és komolyan is gondolták.

Azt kellene tisztázni, hogy akkor most a Köztársaságnak mekkora serege volt? Először még úgy volt, hogy a legerősebb és legnagyobb haderő a galaxisban.

 

Ez nekem így nem áll össze. Ha a Köztársaság ennyire idióta volt (vagy a népnek a béke kellett és emiatt ennyire ezt erőltették), akkor az Ellenállásnak sokkal durvábban ki kellett volna szakadni és az Első Rendhez hasonlóan rendesen fegyverkezni.

De hát épp ez az, hogy az Ellenállásnak nem volt pénze fegyverkezni. Az Első Rendet meg valaki felemelte, de abban biztos vagyok, hogy ez titokban történt az ismeretlen régióban. Lehet, hogy Leia -éknak volt infójuk róluk de az egész képet nem láttak. Elég ha megnézed Poe arcát amikor a rombolóra viszik.

 

Most arról nem is beszélve, hogy erről a politikai berendezkedésről és viszonyrendszerről kb. semmi érdemlegeset nem tudunk meg a filmből. A Köztársaság konkrétan nem is szerepel, csak megemlítik párszor. Biztos én vagyok a hülye, de az itt leírtak 95%-a nekem egyáltalán nem derült ki a filmből. Pl. az se, hogy valójában felrobbantották az aktuális fővárost és odaveszett a teljes Szenátus. Bár nyilván nem fontos.

Hux a beszédében lemondja a lényeget. Egyébként nyilván nem akartak a filmben politikával foglalkozni ezért nincs benne több erről. Más lett a súlypont. Viszont hála égnek a mostani SW éra már olyan, hogy a könyvekben lévő háttérinfók megfelelnek a valóságnak. Nekünk fanokan ha tudunk róla az csak emeli a mögöttes tartalmat. Az egyszeri mozinézőnek meg nem fontos. :) Az előzményekben is utálták a politikát.

 

Az is nonszensz, hogy ezek szerint a Köztársaság a legerősebb hatalom, katonailag is, még a lefokozott haderővel is, ehhez képest sikerült megint úgy csavarni a sztorit, hogy a filmben a gonoszak legyenek brutális túlerőben, a jók oldala (Ellenállás) pedig egy lepkefing legyen, akik néhány vadászgéppel megváltják a világot. Véletlenül se legyen annyi eredetiség az egészben, hogy most ez másképp legyen, annak ellenére, hogy már az egész galaxisban totálisan más erőviszonyok uralkodnak.

Az Első Rend csak a Starkillernek köszönheti, hogy fölénybe került. Az meglepetésként ért mindenkit. Szerintem itt most a béke végét láthattuk (ami amúgy is elég törékeny volt), és a következő részben már nyílt színi háború lesz ismét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a része kicsit homályos, hogy ki mit tudott de valószínű csak az utolsó percben értesültek róla. Valószínűleg egy ekkora fegyvert azért nagyon védtek, informálisan is.

Hol vannak a Bothan kémek, amikor szükség lenne rájuk? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg szinte rögtön az endor-i csata után a Köztársaság (noha kb. csak akkor jött létre) már porrá zúzta a Birodalom maradványát a Jakku-nál. Ez számomra már elég furcsa és hihetetlenül hangzik. Eztán békét kötöttek, jött egy békés időszak, a Köztársaság visszavett a haderejéből és tiltotta másoknak a fegyverkezést. Ez oké.

Később viszont összeállt ez az Első Rend, akiknek elképesztően durva forrásaik lehettek, ha nagy büdös semmiből (hisz a Birodalom a jakku-i csatában lényegileg katonailag megsemmisült) összeraktak egy ilyen haderőt, ráadásul még egy Halálcsillagnál sokkal erősebb csodafegyverre is futotta. Mindezt úgy, hogy a Köztársaság ebből semmit nem neszelt meg, legalábbis annyira nem, hogy komolyan is vegyék. Oké, hogy Leia-ék ráéreztek a dologra és lett az Ellenállás, de honnan volt az Első Rendnek ilyen háttere?

Az Ellenállás meg nem tudom milyen támogatást kapott a Köztársaságtól, de ha csak páran és csak anyagilag segítették őket, már akkor érthetetlen, hogy ennyire gyengék voltak katonailag és tákolmányokat használtak és hasonlók. A hírszerzésük meg a filmben jónak tűnt, de a valóságban röhejesen gyenge lehetett, ahogyan a Köztársaságé is. Ismeretlen régió ide vagy oda, Poe pl. ott volt, amikor az Első Rend lazán kiirtott egy falut. Lehet, hogy először fordult elő (bár kétlem), de ilyenkor alap, hogy az Ellenállás értesül erről, így pedig a Köztársaság is és máris lebukik az Első Rend, hogy komolyan fegyverkeznek.

Az pedig igencsak nonszensz lesz, ha a 8-ban már egy kemény Köztársaság-Első Rend háború lesz, márpedig minden jel arra utal, hogy az lesz. A Köztársaság papíron eleve sokkal erősebb katonailag, az Első Rend ráadásul elvesztette a főbázisát és csodafegyverét, amitől a csodát várták. A hozzájuk képest is lepkefing Ellenállás pár hajóval lezúzta őket a Starkiller-nél, erre a 8-re meg már valahonnan megint annyit erősödnek, hogy a Köztársaság se bír velük? Nem tudom hogyan fogják továbbvinni ezt a szálat, de rengeteg a belső ellentmondás és logikátlan elem. Ez persze sokaknak nem gond és kit érdekel (elvégre lényeg, hogy a felek csépeljék egymást aztán jó az), de azért jobban belegondolva nem túl jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Az Ellenállás sem tudta, hogy mekkora az Első Rend serege, erről csak sejtéseik vannak. Poe azért lepődött meg a Finalizer fedélzetére lépve, mert lövése sem volt arról, hogy már csillagrombolóik vannak, amiken ezerszámra nyüzsögnek a katonák. Az Ellenállás csak annyit tudott, hogy az Első Rend mozgolódik, készül valamire, növeli a katonai jelenlétét. Leia azért hozta létre a szervezetét, hogy kiderítése, mire készül az Első Rend. Ezen a téren baromira elbuktak.

 

- Az Ellenállást nem nyíltan, pénzzel és katonai erőkkel támogatja a Köztársaság - nem tehetik, mert a Galaktikus Egyezmény az Ellenállásra is vonatkozik, ők sem fegyverkezhetnek, a Köztársaság meg pláne nem támogathatja egy harmadik fél fegyverkezését. A támogatás tulajdonképpen csak abban merül ki, hogy nem lépnek fel ellenük. Az Ellenállásnak már a létezése is megszegi a Galaktikus Egyezményt, ezért a Köztársaságnak ugyanúgy fel kéne lépnie ellenük, mint ahogy felléptek volna a Birodalom maradványa ellen, ha azok kezdetben nem tartják be a törvényt, de a Köztársaság szemet huny Leia és bandája fölött.

 

- A Köztársaságnak van a legnagyobb hadserege, de az Első Rend hadiflottája ütőképesebb, mert a Resurgent-osztályú csillagrombolók nagyobbak a köztársasági cirkálóknál és sokkal több fegyver van rajtuk. Ha rangsorolni kéne a seregeket haderejük szerint, így nézne ki:

 

1. Galaktikus Birodalom

2. Régi Köztársaság

3. Független Rendszerek Konföderációja

4. Új Köztársaság

5. Első Rend

7. Kereskedelmi Szövetség

8. Lázadók Szövetsége

9. Naboo Monarchia/Gunganok

10. Halálőrség

11. Ellenállás

 

Pb: te ezt durván félreérted, a birodalmi haderő nem semmisült meg teljesen. Elszenvedtek egy nagyon nagy vereséget a Jakkúnál, de nagyon sok hajó visszavonult az Ismeretlen Régiókba - és ezeket a hajókat kellett aztán leszerelniük a paktum értelmében, amit alákanyarítottak. Nem pusztult el az összes rohamosztagos, csillagromboló, lépegető és így tovább a Jakkúnál.

És az sincs tiltva, hogy az Első Rendnek legyen hadereje, amivel megvédhetik magukat, de ez egy minimális haderő. A falvak kiirtása a területükön meg rohadtul a szívük joga. Jakku mellesleg se az Első Rend, se a Köztársaság felügyelete alá nem tartozott, így hiába értesült róla az Ellenállás, maximum a vállukat vonogathatták.

 

Tehát, az Első Rendnek a megengedettnél nagyobb hadserege van elrejtve az Ismeretlen Régióban - ezt még nem láttuk. Nem akkora, mint az Új Köztársaságé volt, de nagy, nagyobb, mint amekkorát a paktum megenged. Ütőképesebb is, de ez még nem feltétlen jelent győzelmet egy nyílt konfrontációban. Ezért kellett nekik a Starkiller, hogy első csapást mérhessenek a Köztársaságra, meggyengítsék a flottáját, elpusztítsák a vezetőket, és a káoszba így már be tudnak törni a hadseregükkel. A káoszt kihasználva, a köztársasági flottát meggyengítve (a teljes védelmi erő ment a levesbe, de ez NEM a teljes haderő), a Starkiller támogatásával és ütőképes erejükkel már győzhetnek egy nyílt háborúban.

A film végén a két flotta valószínűleg nagyjából egyformává vált, de legalábbis a köztársasági flotta meggyengült annyira, hogy már komoly problémát okozzon nekik az Első Rend. Innét simán lehet folytatni a filmet egy nyílt háborúval a két fél között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Köztársaság papíron eleve sokkal erősebb katonailag, az Első Rend ráadásul elvesztette a főbázisát és csodafegyverét, amitől a csodát várták. A hozzájuk képest is lepkefing Ellenállás pár hajóval lezúzta őket a Starkiller-nél, erre a 8-re meg már valahonnan megint annyit erősödnek, hogy a Köztársaság se bír velük?

A Köztársaság épp most vesztette el a fővárosát és a szenátust, tehát valószínűleg meg van bénulva, ha létezik még egyáltalán. Ráadásul a hadereje jelentős része szvsz szintén ott pusztult a nagy kampecában. Szóval most lehet, hogy a Köztársaságnak és az ER-nek közel hasonló a hadereje, tehát el tudom képzelni, hogy a maradék Köztársaság összefog az Ellenállással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Köztársaság épp most vesztette el a fővárosát és a szenátust, tehát valószínűleg meg van bénulva, ha létezik még egyáltalán. Ráadásul a hadereje jelentős része szvsz szintén ott pusztult a nagy kampecában. Szóval most lehet, hogy a Köztársaságnak és az ER-nek közel hasonló a hadereje, tehát el tudom képzelni, hogy a maradék Köztársaság összefog az Ellenállással.

Én is ezt látom az egyik lehetséges továbbvitelnek. Leia betölti a politikai hatalmi űrt, az Ellenállás parancsnokai pedig a köztársasági haderő parancsnokaivá válnak.

A másik lehetőség, hogy a káoszt kihasználva Snoke bevezényli az Első Rend teljes haderejét és hamar felőrlik a tehetetlen köztársaság maradékát. Bár ezzel újra felállna egy "lázadás a Birodalom ellen" formula, ami annyira nem tetszene, ráadásul a problémát két film alatt kéne megoldani, miközben jelenleg négy alatt sem sikerült. :) Szóval egy második galaktikus háború jobban tetszene, amit a Köztársaság vív az Első Renddel.

 

Amúgy még egy kis adalék a Birodalom bukásához.

Azt ugye tudjuk, hogy Palpatine és Vader halálával igen nagy űr maradt a Birodalomban, és ennek betöltésére megindultak a belső viszályok. Ez már szétzilálhat egy államot, de ehhez jött még hozzá a Szövetség/Köztársaság támadásai, a tény, hogy a legtöbb birodalmi bolygón nyílt lázadások törtek ki, és az, hogy a kalóztevékenységek is megszaporodtak. A Birodalomnak tehát négy fronton kellett az Endor után háborút vívnia:

- Belső háborút a hatalomért

- Háborút a több ezer bolygón megindult lokális lázadókkal

- Háborút a lokális lázadásoknak hála egyre erősebb Szövetséggel/Köztársasággal

- És foglalkozniuk kellett a megszaporodott kalóztevékenységgel

Szerintem érthető, hogy a Birodalom egy év alatt annyira szétzilálódott, hogy a többhullámú támadást a Jakkún már nem tudták visszaverni. Egy olyan haderőnek/államnak, aminek nincs egységes irányítása és a hadereje amúgy sem éppen tip-top képességben vagy technikában, de a polgárai háborút hirdettek ellene, és a bűnözés kezelhetetlenül megnőtt, nem fog még évtizedekig fennmaradni.

Az Első Rend éppen azért tudott eztán kiemelkedni, mert újra egységbe fogta a Birodalom maradványait egy olyan területen, amit ők fedeztek fel, ahol rájuk éppen ezért senki sem tud figyelni, és ahol kiaknázatlan források millió várhatják őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt tudom elképzelni, hogy most, hogy kiderült, a veszély valós, az Ellenállás kikerül a politikai karanténból és Leiát megválasztják kancellárnak, aki véget vet a struccpolitikának. Ezután már nem lenne értelme Ellenállásról sem beszélni, beintegrálódik a Köztársaságba. Ez a forgatókönyv (Közt. vs. 1st Ord.) sokkal jobb lenne valóban, mint egy maroknyi lázadó a Birodalom 2.0 ellen). Itt van egy kicsi aggodalmam, hogy az írók nem ezt fogják meglépni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy az EP8-ra eltelik 1-2 év és addigra már kész helyzet elé leszünk állítva: Leia már kancellár, legfőbb szövetségesei a fontos posztokon ülnek (Ackbar mondjuk a Köztársaság flottájának főparancsnoka), és addigra Leia már megvívta a maga harcát a Szenátusban és sikerült politikájának többséget szereznie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az ötlet tetszik, hogy a Köztársaság valójában nem támogatta az Ellenállást, inkább csak megtűrték őket. Szemet hunytak néhány törvénytelen vagy kiskapukat feszegető lépéseiken, de amúgy semmilyen szinten nem nyújtottak érdemi segítséget és nem is bíztak bennük igazán. Így el tudom képzelni, hogy a Köztársaság struccpolitikája nem volt hajlandó tudomást venni az Első Rend jelentette fenyegetésről, akkor se, ha infókat kaptak erről, az Ellenállás pedig önállóan nem volt elég erős és gazdag ahhoz, hogy időben kellő infót szerezzen és reagáljon erre az Ep.7-ig.

 

Ezek szerint az Új Köztársaság az aktuális erőviszonyok alapján legerősebb katonai erejének nagy részét az elpusztított rendszerben állomásoztatta? Csak mert többen írjátok, hogy a Köztársaság nemcsak a Szenátust és sok-sok embert veszett el, de a haderejének javát is. Mert nekem úgy jött le a filmből, hogy az Első Rend haderejének jó része a Starkiller-en volt, beleértve a szuperfegyvert is, ami az egyetlen reális esélyt adta volna nekik a végső sikerre. Az Első Rend ugyan elpusztított egy rendszert, de ez csak egy a sok közül a Köztársaságnak és korántsem akkora veszteség, mint amit az Első Rend szenvedett el a végén.

Utólag tudtam meg, hogy valójában a Köztársaság fővárosa és a Szenátus is odalett, emellett ezek szerint a katonai erejük nagy része is, és valójában az Első Rend bukott kevesebbet, vagyis a két fél közelebb került egymáshoz? Amúgy nyilván én is sokkal jobban örülnék egy galaktikus háborúnak, mintha folytatódna az Ellenállás-Első Rend csörte, csak nagyon furcsának és feleslegesen nyakatekertnek látom az ehhez vezető utat. Főképp úgy, hogy a szituáció csak alapszintű megértéséhez se igazán elég megnézni a filmet, hanem mindenhol hozzá kell olvasni egy csomó háttérinfót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a nyolcadik részben lesz ez jobban kibontva. Ha megnézed a Hosnian rendszer pusztulását akkor ott űrhajók is robbannak a bolygók mellett, szóval a flotta valamilyen szinte szintén sérül. Ennek mértékét ennyiből nehéz megítélni. Az, hogy hozzá kell olvasni egy új elem. Eddig ilyen nem volt. Vagy legalább is nem így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt láttam, de az Első Rnednél se csak a szuperfegyver pusztul el. Ha abból indulunk ki, hogy a Köztársaság lényegesen erősebb volt, akkor a haderejük igen jelentős részének kellett a Hosnian-ban lennie ahhoz, hogy az Első Rend veszteségei ellenére is kiegyenlítődés közelébe kerüljenek az erőviszonyok.

Nekem amúgy a 8-9-re az is nagyon tetszene, ha most nem a galaxis akkora szeletének sorsa dőlne el, nem egy akkora háború lenne, mint az eddigi két trilógiában, hanem valamilyen kisebb kaliberű, de lokálisan nagyon pusztító harc. Szóval, hogy a Köztársaság egésze nem kerülne veszélybe, az Első Rend nem kerülne közel ahhoz, hogy újabb diktatúrát építsenek a galaxis nagy részén. Ehelyett inkább lenne egy nagyobb terület, ahol az Első Rend terjeszkedne vagy pusztítana, a Köztársaság meg nem tudná a teljes erejét odairányítani, így megszenvednének velük. Vagy az Első Rend teljes eltörlése lenne a cél, de ez jönne nehezen össze és járna sok áldozattal. Vagy netán más külső ellenség találna a Köztársaságra, akiknek így meg kéne osztani a haderejüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint az Új Köztársaság az aktuális erőviszonyok alapján legerősebb katonai erejének nagy részét az elpusztított rendszerben állomásoztatta? Csak mert többen írjátok, hogy a Köztársaság nemcsak a Szenátust és sok-sok embert veszett el, de a haderejének javát is.

Pontosan! Ha megnézed legközelebb a filmet, figyeld a Hosnian Prime külső felvételeinél, látható a flotta. Ez afféle gyors reagálású haderő, ha baj van, egyetlen ugrással a helyszínen teremnek. Hasonló védelmi erővel bírt Coruscant fölött a Régi Köztársaság, azt láthattuk az ep3-ban. Nem a teljes hadsereg, de a flotta nagy része. Több, mint valószínű, hogy nem a teljes haditengerészet veszett oda, de ez volt a haderő gerince. A maradék szerte lehet a Köztársaság területén járőrözés vagy kisebb bázisokon.

A KNH is Coruscanton állomásoztatta a flottája nagyját, a hajók onnan indultak bevetésre a Galaxisban a háború alatt.

 

Mert nekem úgy jött le a filmből, hogy az Első Rend haderejének jó része a Starkiller-en volt, beleértve a szuperfegyvert is, ami az egyetlen reális esélyt adta volna nekik a végső sikerre. Az Első Rend ugyan elpusztított egy rendszert, de ez csak egy a sok közül a Köztársaságnak és korántsem akkora veszteség, mint amit az Első Rend szenvedett el a végén.

Nem, az Első Rendből semmit sem láttunk még igazán. A Starkiller valószínűleg az egyik főbázisuk volt, mint ahogy a Halálcsillag is az volt a Birodalom számára, de nem a legfőbb bázis, és ahogy a Birodalom sem állomásoztatta a flottáját a Halálcsillagnál, úgy az Első Rend sem tárolta a hadereje nagyját a Starkillernél. Csillagrombolókból is csak a Finalizer volt ott.

Ráadásul a Starkiller elég lassan veszett oda, szóval az ottani katonák, vadászok és egyéb hajók nagyját valószínűleg sikerült evakuálni.

 

Utólag tudtam meg, hogy valójában a Köztársaság fővárosa és a Szenátus is odalett, emellett ezek szerint a katonai erejük nagy része is, és valójában az Első Rend bukott kevesebbet, vagyis a két fél közelebb került egymáshoz? Amúgy nyilván én is sokkal jobban örülnék egy galaktikus háborúnak, mintha folytatódna az Ellenállás-Első Rend csörte, csak nagyon furcsának és feleslegesen nyakatekertnek látom az ehhez vezető utat. Főképp úgy, hogy a szituáció csak alapszintű megértéséhez se igazán elég megnézni a filmet, hanem mindenhol hozzá kell olvasni egy csomó háttérinfót.

Szerintem az alapszitu megértéséhez totálisan elég a film. C-3PO mondja el, hogy a köztársasági flottának vége. Hux elmondja, hogy a Szenátust támadták meg - az meg kilogikázható, hogy a Szenátus nem a Tatooine-on van. Azt a korábbi filmek ismeretével meg ki lehet logikázni, hogy nem egy csillagromboló alkotja a rosszfiúk teljes arzenálját, vagy, hogy a Köztársaság sem pár hajóból áll.

Ennek a filmnek a megértéséhez sem kell több, mint amennyi a többiéhez kellett. Gondolom senki sem gondolta, hogy a droidvezérlő hajó felrobbantásával vége a Kereskedelmi Szövetségnek, a Halálcsillag pusztulásával a Birodalomnak, és így tovább. Pedig az ep4-ből például semmivel sem tudunk meg többet a Galaxis hátteréről, mint amennyit ebben a filmben megtudunk - mindent, amit ma már olyan természetes infónak veszünk, a későbbi filmekből, sorozatokból és egyéb háttéranyagokból ismerhettünk meg. Az ep1 ami igazán elkényeztet minket, de az ep2-ből vagy az ep3-ból speciel az sem derül ki, hogy a Szeparatisták hivatalos neve Független Rendszerek Konföderációja, vagy, hogy azoknak is van parlamentje.

Majd az új trilógia is kibontakozik, de érthetően sok dolgot majd a következő filmekből tudhatunk meg, illetve ugyanúgy, ahogy a korábbi filmeknél: felfedezzük a hátteret. Ne kelljen már mindent tálcán átnyújtani mindjárt a nyitószöveg után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Első Rendnél inkább arra gondoltam, hogy a beszéd alatt rengeteg katonát lehetett látni, egyfajta felvonulás, parádé volt, sok fejes is ott lehetett. Bár abban igazad van, hogy az evakuálás során sokak megmenekülhettek és így az igazán nagy veszteség tényleg a szuperfegyver és a bázis pusztulása lehetett.

 

Hát nem tudom, nekem nem esett le, hogy a Köztársaság haderejének nagy része az új fővárosnál van, ahogyan az se, hogy konkrétan ott az új főváros, kiirtották a Szenátust stb.. Persze az OT-ban se tűnt fel Coruscant és sok más fontos aspektus, de engem rohadtul frusztrált is. :) Sajnos úgy érzem, hogy itt az OT "másolásával" sikerült pár komoly hiányosságot és hibát is átvenni.

 

Azért nekem az Ep.3 után elég triviális volt, hogy mi a szitu az Ep.4-ben, noha az egész galaxis a feje tetejére állt. Mégis a PT-ben annyira jól felvázolták az előzményeket, főképp a 3 végén a Birodalom kikiáltásával stb., hogy az alapján csak annyi kérdésem volt az Ep.4 végén, hogy honnan bukkantak elő a lázadók, honnan szerezték a hajóikat stb.. De ez azért nem volt egy túl nagy fejtörő, azóta a Rebels szépen tömi azt a pár lyukat. Ehhez képest most eléggé kapkodtam a fejem a 7 esetében, mert mindent éreztem, csak azt nem, hogy az Ep.6 vége ilyesmi berendezkedést vetített volna elő.

Pontosabban így utánaolvasgatva már tisztul a kép és nem is feltétlenül annyira elképzelhetetlen a dolog, de a filmből azért nekem nem sok jött le mondjuk a Köztársaság szerepéről. Ahogyan korábban írtam is, még egy hozzám hasonló balfék is nagyon könnyen össze tudna dobni totálisan más Ep.6 befejezést, amihez ez a film ugyanúgy illene. Vagy fordítva a dolgon, ha ezt megnézi vki, utána levetítem neki az OT-t mondjuk a 6. rész fináléja előttig, majd megkérdezem, hogy szerinte a 7 tükrében szerinte hogyan fejeződik be a 6, akkor nem tudom mennyire tudná jól belőni. Ehhez képest a 3 vége szinte tökéletesen passzol az OT érájához, mint felvezetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nekem az Ep.3 után elég triviális volt, hogy mi a szitu az Ep.4-ben, noha az egész galaxis a feje tetejére állt.

De az ep3 a negyedik film a sorban. ;) Nyilván az ep7 is sok infóval bővül az ep9-cel - arról nem beszélve, hogy az ep1-6 millió és egy kiegészítő anyagot kapott addigra, amik telis tele vannak olyan infókkal, amik a filmekben abszolút nincsenek benne, de olyan természetesnek veszünk, mintha mindig is benne lettek volna. És igen, a Rebels tömi be a lyukakat. Mond csak, hány év van az ep4 és a Rebels között? Hozzávetőleg úgy negyven év. Vagyis az ep3 és 4 közötti lyukakat negyven évvel az első film elkészülte UTÁN tömik be! Nem az ep1, nem az ep2, nem az ep3, de még csak nem is a 4-5-6, hanem egy animációs melléksorozat végzi el azt a feladatot, aminek hiányát totál elnézed Lucasnak, de Abramsnek már fel van róva.

De mesélhetünk itt a 66-os parancs mikéntjéről, a szellemekről, a Konföderáció felépítéséről, a Birodalom működéséről, stb... amiket szintén csak a TCW tömködött be vagy éppen a Rebels, vagy az enciklopédia, vagy akármi, mert Lucas ezekkel kicsit sem akart foglalkozni a filmekben, stb. Vannak itt lyukak bőséggel, amiket akár évtizedekkel később tömött be valami más, csak az elmúlt 10-30 év ezeket a lyukakat láthatatlanná tette, míg az ep7-re frissen rá lehet szállni és fel lehet róni neki.

 

Amúgy meg, még jó, hogy az ep4 triviális volt az ep3 után, mivel az emberek nagy része előbb látta az ep4-et. De azért sorban nézve szerintem egyáltalán nem triviálisabb, mint az ep7. Sőt, elég éles a váltás, ami például azon érhető tetten, hogy a háttérről az ep4-ben még annyi sincs, mint most az ep7-ben.

Ezt kéne elfogadni: az ep4-5-6 negyven éves kiegészítő anyaggal bír, az ep1-2-3 is lassan eléri a húszéves kort, de ezek a filmek, amikor annyi idősek voltak, mint az ep7 most, ugyanúgy lyukasak voltak háttérinfók tekintetében. Pláne az ep4 és az ep1, a trilógiák nyitórészei. Szóval 10-20-30-40 éves történelemmel bíró filmekkel vessük már össze, de azért a pici fantáziánkat használjuk (mint eddig!), hiszen ez a 7. rész, szóval az eddigi tudásunkat be lehet vetni, hogy a lyukakat kitömjük. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dilemmáidra valószínűleg egy második filmnézés fogja megadni a választ, most már lehet figyelni a részleteket. Szerintem a Star Wars politikájához eddig is hozzá kellett olvasni. Ha csak a filmeket vesszük alapul, nem hiszem, hogy tudnád ki az a Wat Tambor, mi az a Techno Unió, vagy az EP4-ben mi a szerepe a Birodalmi Szenátusnak. Most már mennyivel árnyaltabb a kép.

 

Én alig várom, hogy a témában új könyvek, képregények szülessenek, amelyek kitérnek minden lényeges, ám a film számára szigorú értelemben vett lényegtelen dolgokra. Az EP7 egy karakterdráma volt, a Galaxisban lezajlott változások csak háttérként szolgáltak. A dialógusban elhangzott, hogy a Hosnian-rendszernek annyi, ez szerintem bőven elég volt - az persze nem volt tiszta, hogy ez a Köztársaság főbolygója, itt valóban lehet hiányérzete a nézőnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dialógusban elhangzott, hogy a Hosnian-rendszernek annyi, ez szerintem bőven elég volt - az persze nem volt tiszta, hogy ez a Köztársaság főbolygója, itt valóban lehet hiányérzete a nézőnek.

Ezek szerint csak én nekem sikerült kikombinálnom, hogy ha Hux a lövés előtti beszédében a Szenátus elpusztításáról ordibál, akkor a bolygók egyike, amit szétlőttek, valószínűleg a Szenátus helyszíne és az a főbolygó? Ez komolyan ennyire csavaros és követhetetlen? :hmm:

Már a logikát sem értem: ha hat filmen és két sorozaton keresztül a főbolygó az, ahol a Szenátus van, akkor miért gondoltátok, hogy most a Szenátus valahol máshol van? Szerintem ennyi elég: ahol a Szenátus, az a főbolygó. Az az egy csavar volt, hogy az most nem a Coruscant - bár meglepően úgy festett, mint a Coruscant, én azt is hittem, hogy az. És az egyik megerősítése ennek az volt, hogy a Szenátus is ott volt, és emiatt az a Köztársaság főbolygója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy a fejemben automatikusan a Köztársasággal azonosítottam a Szenátust, azt hittem, egy allegóriáról van szó. Második nézésre jobban fogok figyelni, itt nekem nagyon pörögtek az események, több dolog nem is tetszett, csak kapkodtam a fejem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint csak én nekem sikerült kikombinálnom, hogy ha Hux a lövés előtti beszédében a Szenátus elpusztításáról ordibál, akkor a bolygók egyike, amit szétlőttek, valószínűleg a Szenátus helyszíne és az a főbolygó?

Nem csak neked. Sőt, elsőre sikerült nem Coruscantként azonosítanom a bolygót, amit közelebbről is látunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem igaz, hogy nincs felróva Lucas-nak, mert korábban már többször, de itt is leírtam, hogy az OT-ban is idegesít, hogy nagyon sok fontos dolog egyáltalán nem szerepel a filmekben vagy nincs kifejtve, mert épp nincs közük a főszereplő trióhoz. Az Ep.3 és 4 közti réseket pedig valóban jóval később tölti be a Rebels, de ahogyan írtam is, itt sokkal kevesebb hiányosságot érzek, mint a 6 és 7 közt. Egyelőre én úgy érzem, hogy a 7 nagyságrendileg inkább annyi kérdést vet fel, mint a 4. rész eredetileg. Tehát amikor már akkor is 4. rész volt és lehetett tudni/sejteni, hogy ott lesznek majd előzményfilmek. Ugyanakkor a 7-nek már nem lesznek Saga előzményfilmjei, arra ott van az OT.

 

Meg ugye az OT érája faék egyszerűségű, mert ott a Birodalom, aminek a kialakulását láttuk a PT-ben, ellenük meg ott vannak a lázadók, akik lázadnak az elnyomás ellen. Sok a lyuk, de ez az alapfelállás teljesen egyértelmű. A 7-ben ott a domináns Köztársaság, akik viszont totálisan a háttérben vannak és csak nagyon keveset tudunk meg róluk. Az Ellenállás és az Első Rend meg olyanok, mint anno a Szövetség és a Birodalom, de az eredetükről szintén nem sok infónk van. Ez a helyzet se feltétlenül annyival összetettebb, mint az OT esetében volt, de szerintem annyival mindenképp, hogy többet mutassanak ebből. Az persze igaz, hogy még lesz erre minimum két filmjük, mint lehetőség.

 

Hux beszéde nekem úgy tűnt, hogy hosszabb távú tervekről ordibál, nem pedig arra gondol, hogy most mindent, amit elmondott, 1-2 lövéssel ott rögtön el is intéznek. Az meg továbbra se tetszik, hogy a szétvert Birodalom romjaiból nem is olyan rég újjáéledő Első Rend épített egy olyan fegyvert, amivel a domináns Köztársaságot tényleg pár lövéssel el tudnák pusztítani. Belegondolva elég ötlettelen és hatásvadász megoldás, hogy egyszer lőtt a Starkiller, de ezzel le is fejezte a Köztársaságot, a politikai és katonai erejük krémjét lezúzva.

Már csak az hiányozna, hogy ezzel a huszárvágással egy csapásra visszahozzák az OT ellenállók-elnyomók alapkonfliktusát, mert szét is esett az új rendszer. Nem azt mondom, hogy ez lesz, csak nagyon remélem, hogy nem ilyen irányba indulnak a 8-cal. Így is elég volt, hogy sikerült egy teljesen más berendezkedés mellett is "összebravúrkodni", hogy egy maréknyi hős ad-hoc szervezete és akciója pusztítsa el a náluk jóval erősebb és szervezettebb Birodalom Első Rend csodabázisát és -fegyverét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.