Ugrás a kommentre

Politikai berendezkedés a galaxisban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezek szerint csak én nekem sikerült kikombinálnom, hogy ha Hux a lövés előtti beszédében a Szenátus elpusztításáról ordibál, akkor a bolygók egyike, amit szétlőttek, valószínűleg a Szenátus helyszíne és az a főbolygó? Ez komolyan ennyire csavaros és követhetetlen?

Leborulok a nagyságod előtt, de komolyan (hol van a leborulós smiley, mikor kéne). ;)

 

Én speciel nem gondoltam, hogy a Köztársaság szívét és a Szenátust képesek egy néhány másodperces jelenettel felrobbantani, anélkül, hogy erre komolyabban kitérnének később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak neked. Sőt, elsőre sikerült nem Coruscantként azonosítanom a bolygót, amit közelebbről is látunk.

Hála az égnek, már azt hittem, egyke vagyok. :)

 

Hux beszéde nekem úgy tűnt, hogy hosszabb távú tervekről ordibál, nem pedig arra gondol, hogy most mindent, amit elmondott, 1-2 lövéssel ott rögtön el is intéznek. Az meg továbbra se tetszik, hogy a szétvert Birodalom romjaiból nem is olyan rég újjáéledő Első Rend épített egy olyan fegyvert, amivel a domináns Köztársaságot tényleg pár lövéssel el tudnák pusztítani. Belegondolva elég ötlettelen és hatásvadász megoldás, hogy egyszer lőtt a Starkiller, de ezzel le is fejezte a Köztársaságot, a politikai és katonai erejük krémjét lezúzva.

De ha van ilyen technológia, miért ne használhatnák? És pláne így. Mintha Hiroshima és Nagasaki lebombázása után az USA soha többé nem épített volna atombombát. :) Ráadásul, mivel azért hátrányban voltak, szükségszerű is volt a csodafegyver. Nyilván úgy gondolták, hogy a hadjáratban a Csillagpusztító végig támogatja majd őket, ez nem jött be.

Azt meg nem tudni, mikor álltak neki ezt a bázist felépíteni. Harminc év telt el, lehet, hogy kétszer annyi ideig tartott felhúzni, mint az első Halálcsillagot. Eleve, a fegyver elméletének kutatását már a Birodalom elkezdte.

 

Leborulok a nagyságod előtt, de komolyan (hol van a leborulós smiley, mikor kéne). ;)

 

Én speciel nem gondoltam, hogy a Köztársaság szívét és a Szenátust képesek egy néhány másodperces jelenettel felrobbantani, anélkül, hogy erre komolyabban kitérnének később.

Nem kell mindent túldramatizálni, ha a film hangsúlya nem azon van. Márpedig a film hangsúlya két olyan szereplőn van, akik közül az egyik burokban nőtt fel, a másik meg elszigetelve. Rey és Finn szemszögéből mesélik a filmet, így számukra ezek az események nem olyan jelentősek. Pont ugyanezért nyisszantotta ki Lucas az ep3-ból a politikai szálat. Anakin szemszögéből mesélte a sztorit, ami nem fér össze Bail és a többiek mocorgásával.

De erre írtam már egyszer példának a Szenátust. Az ep4-ben épp csak megemlítik, hogy a Szenátusnak konyec firma, pedig azért az ep1-2-3 eléggé fontossá tette (most tekintsünk el attól, hogy melyik volt előbb). A fókusz eltolódott. És még talán nem is annyira, mint az ep4-ben, mert itt legalább egy gyors pillantás erejéig még lenézhettünk Hosnian Prime-ra, míg Alderaan felszínét sosem láthattuk az ep4-ben, nem pillanthattuk meg Bailt az utolsó másodperceiben - pedig Lucas azt szerintem tudta, hogy az előzményekben még fontos karakter lesz.

A Star Wars filmek egyik erőssége, hogy nem csapong, nem mutat olyat, ami a fókuszponton kívül esik, ami a sztori szempontjából lényegtelen. Abrams ezt mesterien elkapta és vette át Lucastól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit írsz, az jogos, de nem mindenkinek esik le elsőre, hogy hol a fókuszpont, épp ezért nem megdöbbentő, ha valaki elsőre nem akarja elhinni a képek alapján, hogy ilyen lazán kiírták a Köztársaság fővárosát a képből.

 

Így elsőre pl. Nekem se jött le, főleg a PT-n nevelkedve, hogy akkor na ennyi volt a Szenátusnak egyetlen lövéssel. De elemezgetve és mögérakva amit írsz, el tudom fogadni.

 

Alderaannal így összevetve viszont szerintem fals, mert egy legalább egy karakter nevesítve van rajta a filmben, aki meghal, (Leia atyja) 2) nem járunk a felszínén, de egy drámai jelenet van kialakítva a felrobbantására, ahol egy Alderaani lakos szenvedheti végig premierplánban a robbanást miután mindent megtett, hogy elkerülje azt 3) a felrobbantása után komolyan utalnak a hiányára - Ben rosszul lesz tőle a Falcon pedig a helyén lévő aszteroidákat kerülgeti, Han meg kizártnak tartja, hogy szétlőjenek egy bolygót. Ergo bár nem járunk a felszínén, a felrobbantásának jóval nagyobb súlya van, és fontos része a film cselekményének, ez nem mondható el a 7ben szétlőtt bolygókról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit írsz, az jogos, de nem mindenkinek esik le elsőre, hogy hol a fókuszpont, épp ezért nem megdöbbentő, ha valaki elsőre nem akarja elhinni a képek alapján, hogy ilyen lazán kiírták a Köztársaság fővárosát a képből.

Nyilván nem várom el, viszont azt elvárom, hogy ezt idővel azért megértse és ne rója fel a filmnek.

 

Így elsőre pl. Nekem se jött le, főleg a PT-n nevelkedve

Nekem amúgy eszembe is jutott, hogy ilyen téren az ep1-2-3 elkényeztetett minket, és ahogy sok ep4-5-6-on nevelkedettnek nem jött be, hogy az ep1-2-3-ban kitágult a perspektíva, úgy az ep1-2-3-on nevelkedettek egy részének meg esélyesen pont az nem fog tetszeni, hogy újra leszűkült. Ráadásul ezúttal jobban, mint az ep4-5-6-ban, mert ott legalább volt valaki, akin át a néző betekintést nyerhetett a nagyobb távlatokba. Mert azért csak elugrottunk Luke-ról az ep4-ben Tarkinra, aki adott némi felhomályosítást, az ep5-6-ban pedig Vader is középpontba került, így rajta keresztül tovább informálódhattunk, illetve Yoda is bekerült a képbe Luke mellé.

Az ep7-ben viszont hőseink csak egy olyan alakhoz csapódnak hozzá, aki maga is, hát mondjuk így, letojja a világpolitikát. Ez Han. És később is csak kikacsintunk. Őszintén szólva, Leia és az Ellenállás betölthette volna azt a szerepet, amit Tarkin és a birodalmi tisztek, de érezhetően Abrams nem akarta eltolni erre a hangsúlyt. Talán nem is baj, mert így például Leia belépője hatásosabb, mintha már korábban találkoztunk volna vele.

 

legalább egy karakter nevesítve van rajta a filmben

Nincs. Bail neve sohasem hangzik el a filmben, sőt, Baillel nem is foglalkoznak a filmben. Szegény Leia még egy nyamvadt részvétnyilvánítást sem kap. :) Tulajdonképpen annyira jelentéktelen személye az ep4-ben, hogy akkor sem változna a film, ha Leia szövegéből kivennénk.

Amúgy igazad van, annyiból fals, hogy Leia szemszögén át drámaibb a jelenet, viszont én azért azt a momentumot sem éreztem annyira aluldrámázottnak, amikor a Hosnian Prime-on lévők szemszögéből láttuk az érkező sugarakat. Nem tudtam, hogy valójában a Szenátust látjuk, én arra gondoltam, hogy egyszerű emberek, akik lesik, mi ez. És beleéltem magam, hogyan érezném magam, ha az ablakon kinézve látnám, amint egy ilyen lézernyaláb közelít a felszín felé. Nekem ez is éppen elég drámai volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már többször is szóba került az Új Köztársaság flottája, akkor megemlíteném érdekesség gyanánt, hogy az Ellenállással szemben ők T-85-ös X-szárnyúakat használnak. Remélem a kövi részben megtekinthetjük ezeket a masinákat is. :D

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem megint egy hosszú véres háború kezdődik a Leia vezette Ellenálás és az Első rend között frankón mint az OT-ben, de a végén megalapítják az Új új Köztársaságot.Ennyire nem lehetnek ötlettelenek.

De miért kéne megalapkitani az Új új köztársaságot ha egyszer még megvan az eggyel korábbi? Ahogy a Birodalom se szünt meg a Császár halálával úgy nyilván a Köztársaságnak sincs vége csak azért mert oda a Szenátus

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg bámulatos gyorsasággal fog összeülni egy új Szenátus valahol másutt, új küldöttekkel. Persze az elitet lefejezték, ez tény, de hogy valós példát mondjak: Lengyelország is kiheverte azért, hogy egy időben meghalt az ország elnöke, többtucatnyi parlamenti képviselő, miniszterek, a lengyel egyház vezetője, a légierők és a szárazföldi erők vezérkari főnökei etc.

 

Sokkal súlyosabb csapás lehetett, hogy a flotta egy jelentős része szintén elpusztult. Az Első Rend kiegyenlítette az erőviszonyokat egy csapással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, ezért írtam zárójelben, hogy a nevesítés alatt a Leia atyja kifejezést értettem. Szóval ismertünk egy karaktert akiről tudtuk, hogy ott halt meg.

De ez egy nagyon semleges meghatározás. Akár lehetne az apja unokabátyjának az unokaöccsének a régi szobatársa is. :)

És ezért fájó nekem például, hogy az ep1-2-3-TCW-Rebels után Bail ilyen semmilyen halált hal. A hologramüzenetet leszámítva az egész trilógiában még csak meg sem említik. Pedig - ha jól emlékszem - a könyvben például a Lázadó tábornok, aki fogadta Leiát, Bail halálát is megemlítette.

 

Valószínűleg bámulatos gyorsasággal fog összeülni egy új Szenátus valahol másutt, új küldöttekkel.

Mondjuk a Coruscanton, a régi szenátusi épületben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt meg nem tudni, mikor álltak neki ezt a bázist felépíteni. Harminc év telt el, lehet, hogy kétszer annyi ideig tartott felhúzni, mint az első Halálcsillagot. Eleve, a fegyver elméletének kutatását már a Birodalom elkezdte.

Tudtommal az első Halálcsillagot kb. 20 évig építették. Ezek szerint a Starkiller-t akár 40 évig is hegeszthették? Csak mert akkor még az Ep.4 előtt elkezdték építeni, ami azért érdekes lenne.

 

De erre írtam már egyszer példának a Szenátust. Az ep4-ben épp csak megemlítik, hogy a Szenátusnak konyec firma, pedig azért az ep1-2-3 eléggé fontossá tette (most tekintsünk el attól, hogy melyik volt előbb). A fókusz eltolódott. És még talán nem is annyira, mint az ep4-ben, mert itt legalább egy gyors pillantás erejéig még lenézhettünk Hosnian Prime-ra, míg Alderaan felszínét sosem láthattuk az ep4-ben, nem pillanthattuk meg Bailt az utolsó másodperceiben - pedig Lucas azt szerintem tudta, hogy az előzményekben még fontos karakter lesz.

A Szenátust az Ep.4-ben feloszlatják, azaz politikailag kaszálják el őket, nem pedig kivégzik őket, nem? Ráadásul egy diktatúrában 20 év után már aligha van nagy szerepe a Szenátusnak, főleg a PT eseményeinek ismeretében, ahogy Sidious manipulálta őket. Ez egy szimbolikus dolog, a régi Köztársaság tán utolsó komolyabb maradványa, ezért volt fontos eltakarítani. Itt tényleg nem érzem szükségét annak, hogy ezt túllihegjék a filmben. Mondjuk teljesen egyértelműen és minden kétséget kizáróan elhangzik, hogy feloszlatták őket, míg nekem a 7-ben elsőre nem volt tiszta, hogy fel lettek robbantva. Meg azért nem ugyanaz, hogy egy (meg másik 4) bolygóval együtt felrobbantják az egészet. Arról nem is beszélve, hogy az új Köztársaságban nyilván a Szenátusnak tényleges hatalma volt és komolyan vették, hogy a legfontosabb politikai intézmény, szóval egyáltalán nem mérhető ehhez a néhai Birodalmi Szenátus, ami inkább csak látszat volt.

Alderaan meg tudtommal nem volt főváros, noha a Szövetség számára fontos volt. Hozzáteszem, én hiányolom is a 4-ből Bail-t, de ettől függetlenül az Alderaan leginkább az Organa családnak volt fontos, Leia meg végig is nézi a pusztulását. A Hosnian Prime ezzel szemben a Köztársaság aktuális fővárosa volt, ahol a katonai és politikai erejük nagy része is volt. Itt is azt érzem, hogy a pusztulásának a jelentőségéhez nem mérhető az Alderaan felrobbantása, ami azért valamivel még így is több fókuszt kapott, mint a 7-ben a HP.

 

Abban egyetértek, hogy a PT és OT nézőpontja alapvetően teljesen más, a 7 pedig az OT-ét követi. Mivel nekem jobban tetszik az, ha a galaxis szempontjából fontos események ugyanúgy fókuszt kapnak, nemcsak a főszereplőkéi, így nyilván kevésbé fog ez tetszeni a ST-ban is. Viszont egyelőre úgy érzem, hogy az OT nem készítette elő annyira jól a ST-t, mint a PT az OT-t és a berendezkedés is valamivel összetettebb, ezért a 7-ben nagyobb hiányosságnak tűnnek az ilyen legalább csak minimális háttérinfók hiányai. Aztán lehet, hogy többszöri megnézéssel majd kisimulnak ezek a dolgok, nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal az első Halálcsillagot kb. 20 évig építették. Ezek szerint a Starkiller-t akár 40 évig is hegeszthették? Csak mert akkor még az Ep.4 előtt elkezdték építeni, ami azért érdekes lenne.

A kutatást kezdte meg a Birodalom, nem az építést. Az építés viszont beletelhetett 10-20 évbe is akár. Amúgy a Halálcsillag 19-21 évig épült (ezt sem tudni biztosan, csak annyit, hogy az ep3-ban a váza és a reaktorszerkezet már megvan), ellenben a II. Halálcsillag már négy év alatt majdnem teljesen felépült. A Csillagpusztítónál viszont nem a nulláról kellett felhúzni egy holdméretű állomást, csak gépekkel ki kellett furkálni és beleépíteni a cuccot. Szerintem ez egyszerűbb.

 

Viszont egyelőre úgy érzem, hogy az OT nem készítette elő annyira jól a ST-t, mint a PT az OT-t

Az ep1-2-3 nem készített fel semmit az ep4-5-6-hoz, hiszen az ep4-5-6-hoz lett elkészítve az ep1-2-3. Ezt ne így hasonlítsd össze (pláne ne egy filmet hathoz). Téves, alapjaiban téves. Lucas már három meglévő filmhez igazította hozzá az első hármat, mondhatni, a 4-5-6 készítette elő a terepet az 1-2-3-hoz. Persze, hogy könnyebb a szálakat hozzákapcsolni már létező szálakhoz. Itt viszont új szálakat kell nyitni, és azokon végigmenni lehetőleg úgy, hogy az érdekelje az embereket, amit csak úgy lehet fenntartani, ha újat is mutatnak.

A sarokpontok kapcsolódnak, de azok kapcsolódtak eddig is. Talán a legszignifikánsabb különbség az ep3 és az ep6 között, hogy utóbbiban sokkal bizonytalanabb ponton hagytuk ott a hősöket, míg az ep3-ban Lucas szó szerint minden szálat elvarrt - illetve, tudtuk, mi a folytatás. Az ep6-ban nagyon sok szál maradt a levegőben, ahonnét bármerre indulhattak a készítők, és hála a magasságosnak, el is indultak. De csak a teljes trilógia fogja megmutatni, merre mennek.

Nagy baj, hogy úgy hasonlítod egymáshoz a trilógiákat, hogy valójában sosem sorrendben láttad, plusz 10-20 éve hozzájuk vagy szokva, míg az ep7 már sorrendben következik, és totál új. Ha sorrendben nézted volna életedben először, az ep4 ugyanekkora törés lenne az ep3 után. Megváltozott perspektíva, bazi nagy kérdőjelek, a történetről a karakterekre tolják a fókuszt, a háttéről alig valami derül ki, a korábban jelentős dolgokra csak szóban emlékeznek meg, stb. Pont ez nem jön be az ep1-2-3 utálóinak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról már ugye volt szó, hogy Leia nézeteit a Szenátusban egy Korr Sella nevü nő képviselte, akit láttunk is az erkélyen mielőtt felrobban a Hosnian Prime. Namost a regényben konkrétan van egy szál, amelynek az a lényege hogy Leia elküldi Sellát hogy adjon át egy peticiót, amelyben az Ellenállás vezetőjeként arra kéri a kancellárt, hogy vegyenek részt az Első Rend elleni harcban.

 

Szinte 100 százalék hogy ezt le is forgatták. Eleve a regény az eredeti forgatókönyvből dolgozott, ráadádásul Selláról van olyan képünk amikor még az Ellenállás bázisán tartózkodik!

 

Ha ezeket a kivágott jeleneteket felrakják a Blu-rayre és egy rajongó csinál egy fan editet, amelyben az ep.7-be beilleszti a politikai szálat... az újranézésekkor ti inkább azt néznétek vagy az eredeti filmet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ezeket a kivágott jeleneteket elkészitik és egy rajongó csinál egy fan editet, amelyben az ep.7-be beilleszti a politikai szálat... az újranézésekkor ti inkább azt néznétek vagy az eredeti filmet?

Mindenképpen az eredetit, nem érdekelnek a fan-editek, sőt, rühelem a fan-editeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is az eredetit nézném meg, annak ellenére, hogy örültem volna, ha a politikai szál benn marad. De ha a fan edit-et nézném, az egyszerűen nem a film lenne maga, hanem egy egészen új valami. Persze ha a Gyűrűk urához hasonlóan kiadnak egy bővített, rendezői változatot, az már más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ezeket a kivágott jeleneteket felrakják a Blu-rayre és egy rajongó csinál egy fan editet, amelyben az ep.7-be beilleszti a politikai szálat... az újranézésekkor ti inkább azt néznétek vagy az eredeti filmet?

Igazából háttérinfóként már tudjuk, így a filmbe fölösleges visszapakolni. Nehéz lenne olyan helyre bepasszintani, ahol nem töri meg a sztorivonalat :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kutatást kezdte meg a Birodalom, nem az építést. Az építés viszont beletelhetett 10-20 évbe is akár. Amúgy a Halálcsillag 19-21 évig épült (ezt sem tudni biztosan, csak annyit, hogy az ep3-ban a váza és a reaktorszerkezet már megvan), ellenben a II. Halálcsillag már négy év alatt majdnem teljesen felépült.

Ja jó, csak azt írtad, hogy lehet kétszer annyi idő volt felhúzni. :) Amúgy látszik, hogy a Birodalom kezdte el kutatni és talán az alapokat is ők rakták le, mert erre is sikerült egy Achilles-ínt tervezni. :D

 

Az ep1-2-3 nem készített fel semmit az ep4-5-6-hoz, hiszen az ep4-5-6-hoz lett elkészítve az ep1-2-3. Ezt ne így hasonlítsd össze (pláne ne egy filmet hathoz). Téves, alapjaiban téves. Lucas már három meglévő filmhez igazította hozzá az első hármat, mondhatni, a 4-5-6 készítette elő a terepet az 1-2-3-hoz.

Most én in-universe nézem a dolgokat. Mindegy, hogy mi mihez lett igazítva, a lényeg az, hogy az Ep.3 vége után a galaxis berendezkedését illetően vajmi kevés meglepetés ért, míg a 7-nél kapkodtam a fejem rendesen, mert a 6 zárása alapján másra számítottam. Ez persze nem baj, nyilván nem pont úgy kell vinni a szálakat, ahogyan X vagy Y várná, csak nekem furcsa. Pláne úgy, hogy aztán az utánaolvasgatás után párszor megint meg kellett lepődnöm a dolgokon. :)

 

Nagy baj, hogy úgy hasonlítod egymáshoz a trilógiákat, hogy valójában sosem sorrendben láttad, plusz 10-20 éve hozzájuk vagy szokva, míg az ep7 már sorrendben következik, és totál új. Ha sorrendben nézted volna életedben először, az ep4 ugyanekkora törés lenne az ep3 után. Megváltozott perspektíva, bazi nagy kérdőjelek, a történetről a karakterekre tolják a fókuszt, a háttéről alig valami derül ki, a korábban jelentős dolgokra csak szóban emlékeznek meg, stb.

Ezt már írtad, de én ebben a cipőben járok, ugyanis kronológiai sorrendben láttam a Saga-t. :) És igen, az Ep.4 elég nagy törés volt a PT után, mert teljesen más. Sajnos (nekem legalábbis) a 7 az OT nézőpontját használja, pedig titkon reménykedtem benne, hogy azért legalább valamiféle középutat találnak az eddigi két trilógia módszerei közt. Helyette ugyanúgy nagyon kicsi a látószögünk, noha 30 év alatt sok dolog történt és az alapfelállás nem olyan triviális, mint az OT idején.

 

Igazából háttérinfóként már tudjuk, így a filmbe fölösleges visszapakolni. Nehéz lenne olyan helyre bepasszintani, ahol nem töri meg a sztorivonalat :hmm:

Egyetértek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most én in-universe nézem a dolgokat. Mindegy, hogy mi mihez lett igazítva, a lényeg az, hogy az Ep.3 vége után a galaxis berendezkedését illetően vajmi kevés meglepetés ért, míg a 7-nél kapkodtam a fejem rendesen, mert a 6 zárása alapján másra számítottam.

De ahogy meg én írtam, az ep3 elvarrt szálakkal hagy minket ott - legalábbis a világ szempontjából. Az ep6 ellenben egy felettébb bizonytalan helyzetben.

 

Ezt már írtad, de én ebben a cipőben járok, ugyanis kronológiai sorrendben láttam a Saga-t. :) És igen, az Ep.4 elég nagy törés volt a PT után, mert teljesen más. Sajnos (nekem legalábbis) a 7 az OT nézőpontját használja, pedig titkon reménykedtem benne, hogy azért legalább valamiféle középutat találnak az eddigi két trilógia módszerei közt. Helyette ugyanúgy nagyon kicsi a látószögünk, noha 30 év alatt sok dolog történt és az alapfelállás nem olyan triviális, mint az OT idején.

Ja vagy úgy! Erre látod, nem emlékeztem, hogy te kronológiailag ismerkedel a Sagával (most már nem kell múltidőt használni :D). Így már értem, és akkor így korrekt, ha neked az ep4 is meghozta ezt a törést. És akkor így már azt is értem, miért furcsa neked, hogy ennyire nincsenek háttérinformációk a filmekben. Mire te belekezdtél, addigra már ezer és egy infó volt, kvázi készen kaptad a Galaxist. :D

Viszont az hihetetlen nagy hiba lenne, ha ugrálnának a két nézőpont között. Ilyet nem lehet csinálni, kizökkenti a nézőt/olvasót, csapongóvá teszi a filmet/könyvet. Ordas nagy hiba lenne. Vagy az egyik, vagy a másik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes a két Köztársaságnak a sorsa. Az elsőt, ami ezer éve fennállt hihetetlen nehezen lehetett megdönteni. Külső támadásokkal is maximum gyengíteni tudták. Erre van ez az új rendszer, struccpolitikával megáldva, és 32 év után szinte el is éri a végzete. Egy jól irányzott lövés és le vannak fejezve. Régen ez sokkal de sokkal nehezebben ment. Talán ebből is látszik mennyivel gyengébb lábakon áll az új Köztársaság. Egyébként maga a Hosnian prime pusztulása megindító most már. A zene kicsit hajaz a 66 -os parancsra. Aki kicsit is szerette a régi rendszert azt biztos megérinti ez a jelenet. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz. A Régi Köztársaság mondjuk hosszú évezredeken át működött, nem tudom milyen előzményekkel. Az Új meg eleve úgy jöhetett létre, hogy semmi igazán komoly katonai vagy politikai egység nem volt mögötte. Én továbbra se tudom elképzelni, hogy az endor-i csata után minden olyan gördülékenyen ment volna a Szövetségnek és olyan lazán megerősítették volna a haderejüket a különféle bolygók önálló erőivel.

Az biztos, hogy a Birodalom lefejezése után a nép szinte mindenhol a "lázadókat" támogatta, de ennek katonailag aligha volt akkora jelentősége. Politikailag igen, de adódik a nagy kérdés, hogy a jakku-i ütközet után, amikor is a nagy közös ellenséggel békét kötöttek, mennyire maradt egységes az irányvonal a vezetésben.

Mert én nagyon valószínűnek tartom, hogy az egyes sejtek és politikusok abban értettek markánsan egyet, hogy a diktatúrát el kell törölni és demokrácia kell, de az új rendszer részleteiben már simán eltérhettek a vélemények és konkurens irányzatok alakulhattak ki. Ez persze egy demokráciában nem baj, sőt, csak az amúgy se annyira erős alapokról indulva az elején még nagyon sebezhetővé tesz egy új rendszert. Könnyen lehet, hogy ezért is voltak annyira passzívak és saját magukat bénították.

 

Én nagyon szerettem a régi érát, mindig is kíváncsi voltam (és még most is az vagyok), hogy vajon hogyan működhetett a Régi Köztársaság akkor, amikor még tényleg jól működött és se a korrupció, se Palpatine nem mérgezte azt. Ennek ellenére annyira nem érintett meg az a jelenet, a 66-oshoz képest meg pláne a kanyarban sincs. Annyiból jobb, mint az Alderaan elpusztítása, hogy nem csak távolit látunk, még az ott élők arcát is és reakcióit is mutatják.

Az a nagy kár, hogy senki olyan érintett nincs, akit ismernénk vagy bármi kötődésünk lenne hozzájuk. Mondjuk ha elsőre leesik, hogy az ott a (fő)kancellár és ott az egész Szenátus is, a Hosnian Prime-mal a főváros pusztulását látjuk stb., akkor már más lett volna a helyzet. Ennyiből jobb lett volna egy ismert bolygó (praktikusan a Coruscant), mert ahhoz legalább helyszín szintjén van annyi kötődésünk, hogy mélyebben megérintsen a pusztulása. Így aztán felőlem a Kutcharon bolygó is lehetett volna, az is hasonló szinten érintett volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz. A Régi Köztársaság mondjuk hosszú évezredeken át működött, nem tudom milyen előzményekkel. Az Új meg eleve úgy jöhetett létre, hogy semmi igazán komoly katonai vagy politikai egység nem volt mögötte. Én továbbra se tudom elképzelni, hogy az endor-i csata után minden olyan gördülékenyen ment volna a Szövetségnek és olyan lazán megerősítették volna a haderejüket a különféle bolygók önálló erőivel.

Az biztos, hogy a Birodalom lefejezése után a nép szinte mindenhol a "lázadókat" támogatta, de ennek katonailag aligha volt akkora jelentősége. Politikailag igen, de adódik a nagy kérdés, hogy a jakku-i ütközet után, amikor is a nagy közös ellenséggel békét kötöttek, mennyire maradt egységes az irányvonal a vezetésben.

Mert én nagyon valószínűnek tartom, hogy az egyes sejtek és politikusok abban értettek markánsan egyet, hogy a diktatúrát el kell törölni és demokrácia kell, de az új rendszer részleteiben már simán eltérhettek a vélemények és konkurens irányzatok alakulhattak ki. Ez persze egy demokráciában nem baj, sőt, csak az amúgy se annyira erős alapokról indulva az elején még nagyon sebezhetővé tesz egy új rendszert. Könnyen lehet, hogy ezért is voltak annyira passzívak és saját magukat bénították.

Az látszik, hogy próbáltak változtatni. Azzal például, hogy mindig máshol volt a központi bolygó, szerintem azt akarták elkerülni amiért meggyengült a régi rendszer. A szeparatista mozgalom azért erősödhetett meg mert a Köztársaság sok rendszernek sz*rt a fejére. Persze kellett egy katalizátor is Palpatine személyében (de megnéznék egy szenátusi ülést amiben a régi hibákat is taglalják :) ), de ha nincs elégedetlenkedés vagy kapzsiság akkor hiába pattogott volna. Szóval itt most mindenkinek ki lett szolgálva az igénye. Legalább ebben, ha már másban esetleg nem. :)

 

 

Ennek ellenére annyira nem érintett meg az a jelenet, a 66-oshoz képest meg pláne a kanyarban sincs. Annyiból jobb, mint az Alderaan elpusztítása, hogy nem csak távolit látunk, még az ott élők arcát is és reakcióit is mutatják.

Zeneileg gondoltam. Természetesen nem érhet fel a SAGA TOP3 -as csúcs jelentével. Ezt nem is állítanám sose mert az hazugság lenne. ;) Én csak azt mondom, hogy a fejünkben a régi Köztársaság emlékével, vagy esetleg az EPVI utáni győzelem képével ennek igen is súlya van.

 

Az a nagy kár, hogy senki olyan érintett nincs, akit ismernénk vagy bármi kötődésünk lenne hozzájuk. Mondjuk ha elsőre leesik, hogy az ott a (fő)kancellár és ott az egész Szenátus is, a Hosnian Prime-mal a főváros pusztulását látjuk stb., akkor már más lett volna a helyzet. Ennyiből jobb lett volna egy ismert bolygó (praktikusan a Coruscant), mert ahhoz legalább helyszín szintjén van annyi kötődésünk, hogy mélyebben megérintsen a pusztulása. Így aztán felőlem a Kutcharon bolygó is lehetett volna, az is hasonló szinten érintett volna. :)

T*kön is rúgtam volna JJ -ét ha felrobbantja nekem Coruscantot. :D Remélem azért hagyták ki most, mert még viszontlátjuk később. Elsőre nekem se volt nagy érzelmi kötődésem, kár lenne mást állítani. Viszont azóta már tudjuk mi a fennálló helyzet, és az erkélyen is vannak ismerős arcok. A fentiekkel együtt ez nekem már elég. ;) Az SW egy ilyen műfaj. Sokszor lakonikus, néha neked kell megtölteni érzelmi tartalommal. Főleg akkor ha a készítőknek láthatóan ez a része a sztorinak annyira nem volt szívügye. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

T*kön is rúgtam volna JJ -ét ha felrobbantja nekem Coruscantot. :D Remélem azért hagyták ki most, mert még viszontlátjuk később.

Most vagy akarnak egy igazán ütős és érzelmileg felkavaró jelenetet, vagy nem. Nyilván nem robbantotta fel, mert az egy merész húzás lett volna, ami a 7-től igencsak távol áll. :) Helyette csináltak egy klónbolygót (tudom, hogy ezzel nem értesz egyet) és felrobbantották azt.

Amennyire az OT elemei domináltak és háttérbe szorult a prequel, nem vennék rá mérget, hogy a Coruscant érdemi szerepet fog kapni a későbbiekben (a ST-ban). Persze lehet, hogy aztán mégis, de én egyelőre nagyon úgy érzem, hogy ennyi erővel nyugodtan felrobbanthatták volna azt. Semmivel nem nagyobb "szentségtörés", hogy már nem az a főváros, mintha az maradt volna és felrobbantják. Legalábbis én így látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háttérbe szorul a prequel... Mert ez nem annak a folytatása. :) Sem politikailag sem máshogy. Az EPVII és az EPIII között van 50 éve minimum (és három film). Miért várjuk, hogy az legyen a perspektíva mint akkor?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háttérbe szorul a prequel... Mert ez nem annak a folytatása. :) Sem politikailag sem máshogy. Az EPVII és az EPIII között van 50 éve minimum (és három film). Miért várjuk, hogy az legyen a perspektíva mint akkor?

És ettől már nem lehet pl. Coruscant a főváros? Jó, nem tudom mit tet azzal a Birodalom, meg megmagyarázták (persze filmen kívül) ezzel a folyton költöző központtal. Meg gondolom emiatt nem sikerült szinte egyetlen prequel érában szereplő fajt se előhúzni. Emiatt nem lehetett semmi szó a politikáról és nem derülhettek ki olyan amúgy elhanyagolható infók, hogy a kancellár, a Szenátus, a főváros van oda azalatt a pár pillanat alatt vagy mégis hogyan alakult ki és néz is ki pontosabban az aktuális berendezkedés és az erőviszonyok.. :) Mondjuk az szent igaz, hogy túl sok értelme nem lett volna, mert a film végén ez úgyis teljesen felborul. :) Még mázli, hogy Hux beszédét be merték tenni, csak nehogy pár jóakaró azon is kiakadjon, mert akkor a 8-ban lehet már ennyi "politika" se lesz. :evil:

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre van ez az új rendszer, struccpolitikával megáldva, és 32 év után szinte el is éri a végzete. Egy jól irányzott lövés és le vannak fejezve.

Még egyáltalán nem biztos, hogy az Új Köztársaságnak annyi, "pusztán" súlyos csapást szenvedett el. Ha jön egy új, kompetens vezetés (mondjuk Leia és köre), még megmenthető a rendszer, de ehhez az is kell, hogy a főbolygó, Hosnian Prime felrobbanását (amelynek peche volt, hogy a rotációs szisztémában épp rájuk került a sor) ne kövesse a tagbolygók kiválása vagy az ellentétek kiéleződése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nézd meg még egyszer a filmet mert nem vagy képben pár dologban. :) Pl. ebben: "Emiatt nem lehetett semmi szó a politikáról és nem derülhettek ki olyan amúgy elhanyagolható infók, hogy a kancellár, a Szenátus, a főváros van oda azalatt a pár pillanat alatt..." Rossz hírem van. Ez kiderül a filmből. :)

 

Egyébként mint írtam is a kritikámban ez olyan éra lesz aminek a hátteréhez olvasni is kell. Mivel politika alig van a filmben így a legtöbb infót máshonnan kell kinyerni. Most ez vagy bejön vagy nem, de mindig felhozni felesleges. Ez egy komplex univerzum, nem ördögtől való ez a megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként mint írtam is a kritikámban ez olyan éra lesz aminek a hátteréhez olvasni is kell. Mivel politika alig van a filmben így a legtöbb infót máshonnan kell kinyerni. Most ez vagy bejön vagy nem, de mindig felhozni felesleges. Ez egy komplex univerzum, nem ördögtől való ez a megoldás.

De ez eddig is így volt. :D Még az előzmény-trilógiában is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.