Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ha ismeri, az a "ha" nem véletlen került bele a mondatomba. ;)

Mondjuk hiába van ott a "ha", ha a mondandódból olybá tűnik, mintha előzetesen tényként lett volna elfogadva a felvetés. :)

 

Egyébként nekem amúgy se tetszene különösebben, ha visszamenne Unkar-hoz. A 7-ben végig vissza akar menni a Jakku-ra, pont az a pláne, hogy neki nem ez a sors lett szánva, hagyja maga mögött ezt a világot. Persze, nem a régi életéhez térne vissza, csak beugrana kérdezni ezt-azt a régi "cimborájához", de akkor is. Ugye Anakin-t a nagyon szeretett édesanyja még kötötte a Tatooine-hoz, ráadásul (ha jól rémlik) anno ígéretet is tett, hogy majd visszamegy oda segíteni, csak hát aztán ez a rémálmokig elmaradt. Másrészt pedig örülnék, ha a Jakku nem lenne egy visszatérő helyszín, nekem pont elég volt belőle ennyi, nem kéne ilyen téren is Tatooine-t csinálni belőle. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

J.J. Abrams beszél arról, amikor Rey rátalál Anakin fénykardjára.

 

"Ebben a jelenetben, magához vonzza ez a hely, hasonlóan Hamupipőkéhez. Majd odamegy a dobozhoz, mikor kinyitja felfedez valamit, ami nem jelent számára semmit – még sosem látott ilyet, fogalma sincsen róla mi ez -, de jelent valamit a nézőnek. Megfogni a a fénykard ravaszát, ezt nevezzük “The Forceback”-nek. Ennek számos módon próbáltunk testet ölteni. Az egyikben, itt a Cloud City-ben látott folyosón lenéz, ekkor Darth Vadert és Luke-ot látja párbajozni, de ezt végül kivágtuk. Ezt akartuk, hogy ez (a jelenet) sokkal személyesebb legyen. Valami, amit nem tud felfogni, valami túlnyomó, és ami a rémületet hozza rá. Ez vezette őt végig a különböző elemek megtapasztalásán. Tűzön, esőn, havon és szélen át. És persze szembesítve is lett az Erő adta igazságokkal, mint a múlt, a Ren Lovagok, vagy a saját múltja. Ráébred, hogy a sírás, amit hall, a sajátja, még kislány korából, mikor elválasztják a családjától. Aztán egy hangot hall. ‘Rey’. Ez Obi-Wan Kenobi."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J.J. Abrams beszél arról, amikor Rey rátalál Anakin fénykardjára.

 

"Ebben a jelenetben, magához vonzza ez a hely, hasonlóan Hamupipőkéhez. Majd odamegy a dobozhoz, mikor kinyitja felfedez valamit, ami nem jelent számára semmit – még sosem látott ilyet, fogalma sincsen róla mi ez -, de jelent valamit a nézőnek. Megfogni a a fénykard ravaszát, ezt nevezzük “The Forceback”-nek. Ennek számos módon próbáltunk testet ölteni. Az egyikben, itt a Cloud City-ben látott folyosón lenéz, ekkor Darth Vadert és Luke-ot látja párbajozni, de ezt végül kivágtuk. Ezt akartuk, hogy ez (a jelenet) sokkal személyesebb legyen. Valami, amit nem tud felfogni, valami túlnyomó, és ami a rémületet hozza rá. Ez vezette őt végig a különböző elemek megtapasztalásán. Tűzön, esőn, havon és szélen át. És persze szembesítve is lett az Erő adta igazságokkal, mint a múlt, a Ren Lovagok, vagy a saját múltja. Ráébred, hogy a sírás, amit hall, a sajátja, még kislány korából, mikor elválasztják a családjától. Aztán egy hangot hall. ‘Rey’. Ez Obi-Wan Kenobi."

 

Köszi, hogy beírtad. amúgy én elégedett vagyok a filmbeli végeredménnyel. Konkrétan a Luke Vs. Vader nekem nem hiányzik a látomásból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Rey túl tökéletes minden téren (jó szerelő, mégjobb pilóta, közelharcban is lenyom bárkit, az Erőt is pik-pak elsajátítja, és kis túlzással beszéli a Galaxis nyelveinek a felét), arany szíve van, és még a szerettei elvesztését is irreálisan pozitívként éli meg (már amennyire ez lehetséges).

Ezzel nem értek egyet :) Távolról sem tökéletes, mert pl. a rahtarokat is kiengedi a rossz gomb megnyomásával, vagy először rossz járműt választ a menekülésre, nem tud lőfegyvert használni. Az ilyen nüanszok pedig sokat számítanak. Amiben remekel, azt mind az élethelyzete kényszere alatt tanulta meg. És még az is lehet, hogy csapnivaló szakács, ha előregyártott kaját eszik :evil: Az Erőt nem sajátítja el, inkább a használatát - vagyis azt se nagyon -, és leginkább erős nyomás alatt tudja ösztönből használni. Az meg nem ugyanaz, mint képzett Erőhasználónak lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy félhomályban, sietve, nyomás alatt összekeverte a biztosítékok huzalozását és véletlenül nem azokat az ajtókat aktiválta, amelyikeket szerette volna, szerintem nem nagy bűn, tekintve, hogy Han hajójáról van szó, ami valószínűleg elég intenzíven át lett alakítva. A film során többször is megmutatta nagyszerű szerelő képességeit.

A lövészi képességeiről annyit ejtenék, hogy 4/5 lövésből leszedett 2 rohamosztagost. Elég szép teljesítmény egy olyantól, aki szinte azt sem tudja, hogy hogyan kell kibiztosítani egy fegyvert. Szerintem bármelyik rohamosztagos a fél éves zsoldját odaadná ilyen arányért.

Járműválasztásnál biztos olyan rossz volt az a döntés? Ő tudta, hogy a Falcon "nincs jó állapotban" és nekem úgy tűnt, hogy Rey úgy akarta lerázni a TIE vadászokat, hogy minél hamarabb elhagyja a bolygót, ehhez meg a Falcon nem a legideálisabb. Plusz azt sem tudhatta, hogy a TIE vadászok gyengesége a földfelszín felett jön ki és ehhez ideálisabb a Sólyom. Igazából az is csoda, hogy a Falcon működött ilyen körülmények között, és kibírta azt amit kapott.

Ami a pilótaképességeit illeti felszállásnál, az lehet ugyanúgy a Falcon hibája is. Ki tudja hány éve nem volt rendesen meghajtva (mit meghajtva, beindítva)? Mint láthattuk cserealkatrészek sem azért lettek berakva a hajóba, hogy feljavítsák azt. Ha van elegendő ideje, és nem éppen 2 TIE vadász elől menekülnek egy olyan pajzs nélküli hajón, amit lehet hogy 10 éve nem indítottak be, talán rendesen fel is tudott volna szállni. Ki is ütközik, hogy amint nincs akkora nyomás alatt, máris nyom egy hátrabukfencet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az az érzésem a jelenet alapján, hogy nem tudta, melyiket kell lekapcsolni. A rohamosztagosokban nincs jelen olyan mértékben az Erő, hogy akár megérzésre - érezz, ne töprengj - eltalálják a célpontot, és a sort folytathatnánk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy félhomályban, sietve, nyomás alatt összekeverte a biztosítékok huzalozását és véletlenül nem azokat az ajtókat aktiválta, amelyikeket szerette volna, szerintem nem nagy bűn, tekintve, hogy Han hajójáról van szó, ami valószínűleg elég intenzíven át lett alakítva. A film során többször is megmutatta nagyszerű szerelő képességeit.

A technikai érzék megvolt Anakinban is, aki kisgyerekként épített droidot vagy versenyfogatot.

 

A lövészi képességeiről annyit ejtenék, hogy 4/5 lövésből leszedett 2 rohamosztagost. Elég szép teljesítmény egy olyantól, aki szinte azt sem tudja, hogy hogyan kell kibiztosítani egy fegyvert. Szerintem bármelyik rohamosztagos a fél éves zsoldját odaadná ilyen arányért.

Szerintem ehhez elég egyfajta ösztönös (nem tudatos) Erőhasználat, ahogy mondjuk a fogatversenyzéshez vagy a "vaklátáshoz" is. Luke is betalált a Halálcsillag ellen a lyukba, az Erőt használva, noha akkor még nem sokat tudott róla.

 

Ami a pilótaképességeit illeti felszállásnál, az lehet ugyanúgy a Falcon hibája is. ... Ki is ütközik, hogy amint nincs akkora nyomás alatt, máris nyom egy hátrabukfencet.

Itt megint azt tudom mondani, hogy Anakin 8 évesen fogatversenyt nyer, később először ül vadászgépben és igen jól muzsikál vele. Luke szintén lazán repked az X-szárnyúval a 4-ben.

 

A kardozás is olyan, hogy nagyon régóta forgathatja már azt a botot kézifegyvereként. Innentől kezdve nem olyan hihetetlen, hogy egy fénykarddal is jól bánik, pláne azzal, amely hívta magához, ill. konkrétan az ő kezébe repült.

A rohamosztagossal szemben használt elmetrükk már sokkal izgalmasabb kérdés, hiszen az nem juthatna eszébe csak úgy valakinek. Az nem olyan, hogy célzok egy fegyverrel vagy közeledik egy éles kanyar és ösztönösen jól döntök. Viszont előtte volt Kyloval a kihallgatós jelenet, ahol a fiú a fejébe mászott, majd ez visszaütött és Rey is képes volt ugyanerre. Én mindig úgy értékeltem a későbbi elmetrükköt, hogy Rey ebből jött rá arra, hogy lehet másokat befolyásolni az Erővel, minél gyengébbek, annál inkább, a módszer pedig olyasmi kell legyen, mint ami Kylonál is történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is tegyük hozzá, hogy Rey vívóstílusa elég szegényes volt. :) Csak szurkált meg csapkodott, de azt jól csinálta.

Na igen, és egy mentálisan, lelkileg és fizikálisan is lestrapált ellenfelet győzött le. Ez persze nem kisebbít az érdemein, csak sose árt elégszer elmondani. :)

 

Mi lesz ha ki lesz képezve? :)

Érdekes lesz, az biztos. Először (az Ep.2 "tömegjeleneteit" leszámítva) fogunk élőszereplős alkotásban női fénykardozást látni. Pontosabban kiforrott stílust, elvégre a 7-ben a többi már megvolt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértve pb-vel én még azon mélázom, mitől olyan nagy érdem, hogy Rey le tudott lőni rohamosztagosokat. Luke is igen jól bánt a sugárvetővel, holott szerintem a Lars-farmon nem kapott katonai kiképzést, és tömegesen sem támadtak rájuk a rohamosztagosok, se a buckalakók. Az meg nyilvánvaló, hogy Rey nem most fog először fegyvert a kezében, csak először lő le valakit. Aki először fog fegyvert, az azt sem tudja, mi az a biztosító. Vakargatná a fejét, miért nem sült el a fegyver, Rey viszont pontosan tudta, mi a gond, és hol kell keresni a megoldást. Utána meg már csak célozni és lőni kell. Ehhez nem kell őstehetségnek lenni. És nem is ő az első a Star Wars világában, aki képes használni egy sugárvetőt zéró kiképzés mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértve pb-vel én még azon mélázom, mitől olyan nagy érdem, hogy Rey le tudott lőni rohamosztagosokat. Luke is igen jól bánt a sugárvetővel, holott szerintem a Lars-farmon nem kapott katonai kiképzést, és tömegesen sem támadtak rájuk a rohamosztagosok, se a buckalakók. Az meg nyilvánvaló, hogy Rey nem most fog először fegyvert a kezében, csak először lő le valakit. Aki először fog fegyvert, az azt sem tudja, mi az a biztosító. Vakargatná a fejét, miért nem sült el a fegyver, Rey viszont pontosan tudta, mi a gond, és hol kell keresni a megoldást. Utána meg már csak célozni és lőni kell. Ehhez nem kell őstehetségnek lenni. És nem is ő az első a Star Wars világában, aki képes használni egy sugárvetőt zéró kiképzés mellett.

A fenti kontextustól elvonatkoztatva, végül is nem támadt sem rohamosztagos : beru.jpg, sem buckalakó tömegével: smi.jpg. Csak vicceltem :lol:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke is betalált a Halálcsillag ellen a lyukba, az Erőt használva, noha akkor még nem sokat tudott róla.

De Lukenak addigra már volt egy minimális kiképzése. És mindkét "emberfeletti tett" (a lézer vakon kivédése és a llyukba találás) csak úgy sikerült neki az, hogy azt tette, amit Obi-Wan mondott neki. Azt aláírom, hogy Rey jó célzása nem olyan hihetetlen, mint az előbb említett két dolog, de mindenképp kiemelkedő, tekintve hogy nem sok olyan hivatásos katonát láttunk a filmek során, akiknek ennél jobb aránya lenne

 

Itt megint azt tudom mondani, hogy Anakin 8 évesen fogatversenyt nyer, később először ül vadászgépben és igen jól muzsikál vele. Luke szintén lazán repked az X-szárnyúval a 4-ben.

Anakinról az első dolog amit megtudunk (legalábbis ha készülési sorrendben nézzük a filmeket), hogy ő volt a legjobb pilóta a Galaxisban. Rey-t ilyen szinten semmi sem predesztinálja, hogy jó pilóta legyen.

Luke meg az epIV idejében már jó pilóta volt, gyakran repkedett. A régi kánon szerint meg a T-16-os (amivel játszik miközben pucolja a droidokat, és amivel a Koldus-kanyonban repkedett buckapatkányokra vadászva) és az X-szárnyú kezelőfelülete felett nincs nagy eltérés, de még így is majdnem összezúzta feleslegesen a gépét az első komolyabb manővernél.

Rendben, Reyről is tudjuk, hogy nem ez az első eset, hogy pilóta fülkében ült, de a napi rutinjából és a szociális helyzetéből kiindulva nem hiszem, hogy lett volna annyi lehetősége a röpködésre, mint Luke-nak volt, mégis sok eltérés nincs a kettejük szintje között.

 

Azt is tegyük hozzá, hogy Rey vívóstílusa elég szegényes volt. :) Csak szurkált meg csapkodott, de azt jól csinálta.

Ennek ellenére simán elintézte simán elintézte Unkar Plutt két fogmegjét is, akiknek gyanítom az a dolga, hogy ne rúgja szét a seggüket minden jött-ment ~20 éves kislány

 

Luke is igen jól bánt a sugárvetővel, holott szerintem a Lars-farmon nem kapott katonai kiképzést

Katonait valóban nem valószínű hogy kapott, de szerintem a puskát nem dísznek szánta, amikor elment keresni R2-t (az már más kérdés, hogy végül tényleg csak ez lett a szerepe :D )

 

Azt még elfogadom, hogy jó szerelő, hisz nap mint nap ebből él, és a jó nyelvérzékét is be tudom annak, hogy a Niima bázison sokféle lény megfordul, akikkel célszerű legalább minimálisan kommunikálni. Viszont a pilótáskodás, a lövöldözés és a harci tudás szerintem mind olyan képességek, amikhez kell egy társ, és a látottak alapján Rey magányosabban él annál, hogy legyen, aki segítsen neki ezekben. Talán a repülést és a lövöldözést néhány átutazó pilótától/csempésztő tanulta meg egy-két "randi" keretén belül, de a jó harci tudáshoz hosszútávú gyakorlás és egy képzett társ szükséges, Unakr Plutt meg annál haszonlesőbbnek néz ki, hogy ebben segítsen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt még elfogadom, hogy jó szerelő, hisz nap mint nap ebből él, és a jó nyelvérzékét is be tudom annak, hogy a Niima bázison sokféle lény megfordul, akikkel célszerű legalább minimálisan kommunikálni. Viszont a pilótáskodás, a lövöldözés és a harci tudás szerintem mind olyan képességek, amikhez kell egy társ, és a látottak alapján Rey magányosabban él annál, hogy legyen, aki segítsen neki ezekben. Talán a repülést és a lövöldözést néhány átutazó pilótától/csempésztő tanulta meg egy-két "randi" keretén belül, de a jó harci tudáshoz hosszútávú gyakorlás és egy képzett társ szükséges, Unakr Plutt meg annál haszonlesőbbnek néz ki, hogy ebben segítsen

Viszont Unkar Pluttnak saját kis bandája van, akik sejthetően belefolytak Rey életébe, ha már egyszer Mr. Plutty gondjaira lett bízva a lány. Simán eltanulhatott attól a bandától mindent, amire szüksége volt. Ami már csak azért sem árt, mert elég csinos csajszi egy eléggé lerobbant világon, ráadásul olyan foglalkozást űz, aminek tétje az életben maradás ezen a világon. Nem elvetendő gondolat, sőt, kifejezetten logikus, hogy meg kellett tanulnia megvédenie magát.

Az sem rejtély, honnan ismerhette a Falcont, ami ugye ezen időszakban Unkaré volt. Sejthetően a gondjaira bízott, a bolygóról elvágyódó, a szereléshez jól értő lány párszor feljutott arra a hajóra.

Amúgy meg, Anakin kilenc évesen képes volt elvezetni egy csillagvadászt. Hol tanult meg N1-est vezetni, hadd kérdezzem meg? Wattótól kapott egyet ajándékba a hetedik születésnapjára és kitanította? Vagy kitől tanult meg egy kilenc éves rabszolgagyerek versenyfogatot vezetni? Pláne építeni? Nem ezért vagy azért, de én nem sok kilencévest láttam még Forma 1-es kocsit építeni majd azt vezetni, és olyat sem, aki behuppan egy F-22-esbe és azonnal felszáll vele, majd nem csak túlél egy légi csatát, de ott még eredményeket is elér, sőt, megnyeri. Hol van ehhez képest Rey, akinek legalább minden alkalma megvolt arra, hogy kitanulja, amit láttunk tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinról az első dolog amit megtudunk (legalábbis ha készülési sorrendben nézzük a filmeket), hogy ő volt a legjobb pilóta a Galaxisban. Rey-t ilyen szinten semmi sem predesztinálja, hogy jó pilóta legyen.

Abból, hogy a galaxis legjobb pilótájának titulálják, még nem következik, hogy kisgyerekként fogatversenyt nyer vagy élete első önálló repülésén így teljesít. ;)

 

Azt még elfogadom, hogy jó szerelő, hisz nap mint nap ebből él, és a jó nyelvérzékét is be tudom annak, hogy a Niima bázison sokféle lény megfordul, akikkel célszerű legalább minimálisan kommunikálni. Viszont a pilótáskodás, a lövöldözés és a harci tudás szerintem mind olyan képességek, amikhez kell egy társ, és a látottak alapján Rey magányosabban él annál, hogy legyen, aki segítsen neki ezekben. Talán a repülést és a lövöldözést néhány átutazó pilótától/csempésztő tanulta meg egy-két "randi" keretén belül, de a jó harci tudáshoz hosszútávú gyakorlás és egy képzett társ szükséges, Unakr Plutt meg annál haszonlesőbbnek néz ki, hogy ebben segítsen

Úgy gondolom, hogy Unkar azért alapvetően jó ideig vigyázott Reyre. Hogy ki bízta rá, miért és meddig kellett volna neki stb., ezek kérdésesek, de eleinte biztos komolyan vette a feladatot. Egy ilyen zord vidéken amúgy nem maradt volna életben a lány. Ha pedig azt akarod, hogy akit rád bíztak, az jó eséllyel boldoguljon, viszont nem akarod minden percben istápolni, akkor alaposan fel kell készíteni mindenre, főképp az önvédelemre.

Meg ugye akárhogy is történt, Rey életben maradt. Úgy, hogy jó ideig egyedül éldegélt kényszerkörülmények közt, de kreatívan kihasználva mindent, amit maga körül talált. Ez, pláne egy olyan környezetben, már eleve olyan, hogy egyedül hogyan lenne képes az ehhez szükséges képességeket elsajátítani bárki is? Mégis megtette. Ha így meg tudott ott élni, akkor innentől már nem érzem olyan durva lépésnek, hogy elég jól is tudott harcolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.