Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Tudoooom. Csak kissé gyanüs lenne a dolog, tudván, hogy a Kiválasztott a sógora aztán hopsz a kis Reynél meg elképesztő képességek figyelnek be. Khm. :P Sebaj, Padmé biztos tudott róla, csak megbocsátott Anakinnek. ;):D

Jó, de Rey nem Sola gyereke lenne, hanem Sola gyereki közül valamelyik gyereke. Akik már megvoltak, amikor Anakin megismerkedett a sógornővel, tehát az ő apjuk nem lehet. Nyilván őket sem csinálhatta fel, és nem csak azért, mert az baromira perverz, hanem mert Rey tizenegy évvel Anakin halála után született. Ha mégis képes volt összehozni, akkor tényleg ő a Kiválasztott. :D

Mondjuk azért az EU anno nem szórakozott, amikor továbbgondolta Padmé kisebbik unokahúga életét. A kis Pooja Nabierréből:

Pooja_Naberrie_Cropped.png

Ez a csaj lett:

 

PoojaNaberrie-SWGTCGGH.jpg

 

Szóval megérteném Anakin motivációit, bár nem tudom, hogy mire megy a sült kolbásszal és a rántott tojással, bár esetleg szellemként a Kiválasztott szert tehetett más különleges képességekre is. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem túl sok kérdést vetne fel, ha Rey teljesen ismeretlenek gyereke lenne. Egy ennyire központi és ilyen durván Erőérzékeny szereplőnél ez gondot okozhat a SW világában kevésbé elmélyült nézőknek. Ezra-t azért nem sokan ismerik szerintem annyira. Shmi-nél hirtelen nem tudom hogy jön ide, Anakin-t jó eséllyel az Erő nemzette, azért lehetett ilyen Erőérzékeny, nem az anyja miatt. Padmé családját (akikről szintén a többség semmit nem tud, a Naberrie név szerintem a legtöbbeknek semmit nem mond) aligha hozzák képbe, a midikloriánokat meg aztán pláne nem. :D

 

Ha már annyira sokat merítenek nyíltan az OT-ból, akkor ne pont ebben a motívumban akarjanak újítani. Szerintem az a Saga egyik alapköve, hogy egy ifjú Skywalker kalandai kerülnek fókuszba és ő szállítja a konfliktus megoldásának kulcsát. Erre Kylo szerintem önmagában kevés. Ha Rey Luke lánya, akkor csak az anyjával kapcsolatban jönnek a kérdések, de amúgy mindkét szülő érdekes lehet. Persze Ren kiirthatta a szüleit, de akkor már szvsz tisztább, ha csak az anyját kell elsikálni és ezt varrják Kylo (vagy Snoke) nyakába.

 

Luke meg azért hagyhatta Jakku-n, hogy védje őt. Nyilván tudta, hogy ha ő elvonul a világ végére, akkor egyrészt keresni fogják, másrészt az isten háta mögötti bujkálás aligha ad kellő hátteret egy gyerek normális felneveléséhez. Szóval Luke egy jó nagy céltábla, ha Rey ott van vele (vagy csak tudják, hogy a lánya), akkor komoly veszélyben van.

Meg amúgy egy csomó jelenet akkor kapna további mélységet és hangulatot, ha Rey nem egy ismeretlen család sarja lenne, hanem Skywalker. Arra is sok utalást lehet találni, hogy esetleg Leia-é, de az már elég erőltetett lenne a 7 alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is Rey (eredetére) az a legjobb válasz, hogy ő egy Skywalker sarj. Azon kívül, hogy erősen úgy gondolom, hogy valóban ez lesz a megoldás még el is várom!!! Persze nem vágom fel az ereimet, ha mégsem, de én azt AKAROM, hogy Skywalker legyen!!! :):P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha Rey Luke lány (ami valószínű és remélem is, hogy így van), az sem biztos, hogy az anyja már halott, simán felbukkanhat a 8. vagy 9. részben, egy egyszerű magyarázattal. Én egyébként abba sem halnék bele, ha nem tudnánk meg sokat az anyjáról, simán lehet egy olyan illető, akihez nem fűződnek akkora tettek mint egy Leiához vagy Padméhoz, és talán a Luke-al való kapcsolata sem olyan szövevényes, hogy mindenáron filmben kellene bemutatni, ilyen esetben pedig nem kell minden áron szerepeltetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De lehet, hogy nem volt más választása, mert kettejük közös jelenlétét megérezték volna Kyloék.

Lehetséges, de Kylo nem érezte meg Reyben az Erőt egy darabig, csak amikor már nyilvánvaló lett. Persze ha Luke képezte volna maga mellett, biztosan más helyzet állt volna fenn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint ahogy a genetikában a tehetségért felelős génekkor, úgy az Erő-érzékenységben is lehetnek "lappangó generációk", tehát amit Dzséjt írt, nem feltétlenül légből kapott. Viszont ha dramaturgiailag nézzük, Ry egyértelműen hogy Luke lánya kell hogy legyen. :) Én ezt szeretném, olyan jó párbeszédeket lehetne felhúzni erre a vonalra.

 

Elképzelhető, hogy Rey anyja szintén Jedi(-tanonc) volt, aki meghalt a Kylo-féle támadásban. Érdekes egyébként, hogy a korábbi EU-ban Mara Jade-t a Sötét Oldalra áttért Solo-fiú, Darth Caedus ölte meg. :D Én nem lennék hálátlan, ha esetleg kis részben merítenének a Legends-ből innen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tudom még hogy mit gondoljak Rey származásáról. Vannak szimpatikus és kevésbé szimpatikus elképzelések. Reméljük elfogadható háttérsztorit kapunk hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban meg voltam győződve róla, hogy Rey Luke lánya, de tegnap újranéztem és most már én inkább annak örülnék, ha ő nem kötődne a Skywalkerekhez és nem csak úgy az oppozíció kedvéért, hanem ez egy olyan újítás lenne, ami nekem tetszene a Sagaban. Egyfelől így is meglenne a Skywalker sarja a történetnek Kylo/Ben személyében (akinek az ívét remélem nagyon kreatívan fogja kanyarítani Rian Johnson a következő filmekben, bár már itt a VII. részben is érdekes úton ment keresztül a srác), másrészt Rey van annyira eredeti és új figura, hogy önmagában, úgymond saját jogán is érdekes tud lenne, anélkül, hogy benne is közvetett módon a Kiválasztott vére csörgedezne.

 

Annak talán örülnék, ha kiderülne, hogy ő is Luke akadémiájáról való és esetleg a szülei is ott jedik voltak, aztán Kylo és a Renek romba döntötték az egészet és Rey szülei is itt haltak meg. Ha Snoke-hoz kötődne (ilyet is felvetett valaki) az annyira nem tetszene, de a leginkább az lenne durva, ha Kenobi leszármazott lenne (valahol ezt is olvastam, hogy nem véletlenül szólalt meg neki Obi-Wan a látomása végén, de szerintem ez nonszensz)... ez eléggé lehangolna. Luke, mint Rey apja :hmm: , ebben kétségtelenül ott van az az érzelmi potenciál, hogyha Kylo-val találkoznak legközelebb, akkor egy plusz feszültség forrás (bár akkor is lehetne ilyen, ha Rey szülei halottak és Kylo, vagy Snoke ölte meg őket), de tényleg annak örülnék a legjobban, ha eltérnének az ő esetében a fő (Anakin) száltól és valami igazán eredetit, egyedit alkotnának a karakter mögé háttérül, ami a származását és az Erő körülötte összpontosuló intenzitását is megmagyarázná.

Nekem is hasonló a véleményem, és kiemelem benne azt, miszerint megérdemli, hogy a saját jogán legyen érdekes. :) Ettől még lehet köze Luke-hoz úgy, ahogy írtad.

 

 

Szerintem túl sok kérdést vetne fel, ha Rey teljesen ismeretlenek gyereke lenne.

 

Meg amúgy egy csomó jelenet akkor kapna további mélységet és hangulatot, ha Rey nem egy ismeretlen család sarja lenne, hanem Skywalker.

Szerintem meg a történet eredetiségét növelné, ha nem lenne Skywalker. Ettől még lehet úgy kitalálni a háttértörténetét, hogy pl. kellően drámai legyen a következő találkozása Kylo Rennel.

 

Egyébként ha mégis Skywalker lesz, akkor sem fogok szomorkodni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is hasonló a véleményem, és kiemelem benne azt, miszerint megérdemli, hogy a saját jogán legyen érdekes. :)

Szerintem attól még simán lehet saját jogán érdekes és értékes, hogy Skywalker, mondjuk Luke lánya. Luke vagy Leia nem voltak önmagukban is érdekesek, mert Anakin gyerekei? Dooku vagy Maul is csak azért volt érdekes, mert Sidious tanítványai? Padmé is csak mert beleszeretett Anakin? Nem hinném, hogy ezt lehetne így nézni. ;)

 

Szerintem meg a történet eredetiségét növelné, ha nem lenne Skywalker.

Ez biztos. Szerintem viszont ne itt keressék az egyediséget. Úgy érezném, hogy ezzel némileg megszakadna a Saga íve.

 

Nekem a másodszori megnézésnél támadtak olyan benyomásaim, hogy Han és Leia gyereke lehet Rey. Néha nagyon gyanúsan és sejtelmesen nézett Han, amikor róla volt szó, vagy vele beszélt.

Nekem elsőre is sokáig ez tűnt nagyon valószínűnek. Nagyon jól működött a kémiájuk Han-nal, befejezték egymás mondatait, ugyanarra a rugóra járt az agyuk. A Falcon-nal való kapcsolódás is lehet utalás és a végén Leia-val is furcsa volt Rey ölelkezése. Így utólag viszont erősen necces, hogy az áruló Kylo után lett volna egy újabb gyerekük, akit a Jakku-n hagytak, ráadásul Han és Kylo se tud róla (vagy legalábbis nagyon úgy viselkednek), de Leia se fed fel semmit. Nem azt mondom, hogy lehetetlen ezekből összevarrni egy olyan képet, ahol ők egy család, de necces. Luke-hoz szerintem több szempontból is jobban illene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az érdekes lenne, ha a 8-ban kiderülne, hogy ő is Solo gyerek, mert akkor egy testvérharc lehetne Kylo és közte. Ilyet még úgyse láttunk a SW filmekben.

Mondjuk a kövi filmben Kylo mondhatná Rey-nek, hogy nem ölhetsz meg. Ugyanis én vagyok a fivéred...

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez biztos. Szerintem viszont ne itt keressék az egyediséget. Úgy érezném, hogy ezzel némileg megszakadna a Saga íve.

Mostanában már az jár az eszemben, hogy a Saga első 6 része kerek egészet alkot (ezt eddig is tudtuk), és bár a 7-ben ott vannak a régi karakterek, mégis csak egy új ívet kezdenek a Saga történetében. És miért ne? Hol van megírva, hogy nem lehetséges új történetet kezdeni a nagy egészen belül? Aztán lehet, hogy csak össze-vissza fantáziálok, de úgy gondolom, nincs kizárva. Éppen ezért teljesen rendben lenne, ha Rey nem Skywalker. Aztán az is lehet, hogy ennyire nem rugaszkodtak el az írók.

 

Mondjuk a kövi filmben Kylo mondhatná Rey-nek, hogy nem ölhetsz meg. Ugyanis én vagyok a fivéred...

Ezzel meg az a bajom, hogy durva Legends-nyúlás lenne, szóval szerintem ezt nem fogják megjátszani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo mondja Rey-nek, hogy "szerencséd, hogy nem Han Solo az apád"

 

Jó, tudom, erre sokat nem érdemes adni, de a könyvből tudjuk azt is, hogy Kylo felismerte Rey-t. Szerintem nem mondott volna ilyesmit, ha nem így lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is kizárt, hogy Han és Leia gyereke legyen, nekem nem tűnt úgy 3szori megnézés után sem, hogy Han tudná ki ő vagy ha tudja is a lánya legyen. Az egymás mondatait befejező részeket betudom annak, hogy Rey is hasonlóképp ért a dolgokhoz mint Han és utóbbinak ezért is lett annyira szimpatikus a lány. Leia tekintetében felmerült bennem, hogy ő tudhatja kicsoda Rey, de még ebben sem vagyok teljesen biztos. Az mindenesetre beszédes, hogy mikor Finn először beszél Leia-val, akkor utóbbi ezt mondja Reyről "Han mesélt a barátodról.... Sajnálom". Tehát eredetileg nem úgy tervezte, hogy megmenti, azaz, ha Han felismerte volna Reyt bárhonnan is, azt biztosan elmondja Leia-nak, aki élből úgy kezelte volna a problémát, hogy a lányt meg kell menteni.

 

A Luke lánya teóriát pedig több érv is alátámasztja. Ahogy megtalálja a fénykardot és Maz kiemeli, hogy előtte Luke-é volt, azelőtt pedig az apjáé, most pedig őt szólította, ez egy logikus kontinuitás. Ha pedig Leia lánya lenne a film végén már felesleges lett volna ezt titokban tartani. A zárójelenet is beszédes szerintem, nem véletlenül néz rá úgy Luke, aki biztosan nem csak a fénykard láttán hatódott meg. És hát csak simán filmrajongóként belegondolva ki lehetne ennyire erős ha nem Luke Skywalker gyermeke, mert azt láttuk, hogy az önmagában még nem garancia semmire, ha valaki Anakin unokája, de Luke azért mégis más. :)

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg! Kíváncsi lennék mennyi Rey midichlorian szintje. Az azért sok mindent elárulna.

Arra én is, de van egy olyan gyanúm, hogy erre a filmekből nem kapunk választ. Esetleg a könyvekből. Azt hallottam, hogy a Abrams és csapata gyűlöli a midiket. Egyszer állítólag maga Abrams tett olyan megjegyzést is, hogy a midiket nem tekinti a kánon részének.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra én is, de van egy olyan gyanúm, hogy erre a filmekből nem kapunk választ. Esetleg a könyvekből. Azt hallottam, hogy a Abrams és csapata gyűlöli a midiket. Egyszer állítólag maga Abrams tett olyan megjegyzést is, hogy a midiket nem tekinti a kánon részének.

Sose mondott ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, hogy Han és Leia gyereke legyen továbbra sem tudom elképzelni a VII. rész jeleneteiből kiindulva... semmi okuk nem lett volna arra, hogy ne közöljék vele, hogy ő a lányuk. Egyébként valószínűleg Luke lánya, most már egyre jobban hajlok rá, de maga az ötlet továbbra sem tetszik annyira, mert szerintem egy Skywalker ifjú bőven elég a folytatásra az meg már megvan Kylo személyében és belőle még akármi is lehet a két film alatt. :) Rey esetében pedig valami újat is alkothatnának, számomra sokkal érdekesebb lenne a karaktere, ha ő nem Anakintól származna, hanem valami különleges úton jutna ezekhez a kiemelkedő kepésségekhez (egyébként pont, mint ahogy Anakin sem leszármazással lett ilyen fontos figura). Ha mondjuk teszem azt valami ilyesmit hoznának be, hogy sötét erők megjelenésével az erő valahogy így "reagált" volna, hogy megalkotta Reyt (persze ez nem zárja ki azt, hogy fizikailag a hagyományos módon fogant és volt apja is meg anyja is, viszont így ők nem lennének annyira érdekesek, mert nem tőlük szerezte Rey a képességeit) és ez magyarázat lenne arra, hogy miért járja át ilyen intenzíven az erő (ez nem feltétlenül jelentené, hogy ő egy újabb Kiválasztott, de nem egy mezei jedi, mint Luke, vagy Obi). A szüleit, akik Lor San Tekkához hasonló "hívők" voltak megölte Kylo és a Renek, ő volt az akadémiáról az egyetlen túlélő, aztán Luke elvitte a Jakkura, hogy nehogy a sötét oldal és Snoke rá tegye a kezét Reyre. Luke így egy olyan tanítóként funkcionálhatna Reynek, mint amilyen számára Yoda volt annak idején és nem egy apa-lány kapcsolat lenne kettejük között. Ha tényleg még egy trilógiát akarnak akkor ennek lehetne Rey egy olyan központi szereplője, mint az első 6 filmnek Anakin, ezzel a kitüntetett szereppel.

Persze valószínűnek tartom, hogy azoknak lesz igaza, akik Reyt Luke lányának vizionálják, de nekem ez továbbra sem tetszene annyira, hogy ő is valamelyik régi nagynak a gyereke, ja és annak se örülnék, ha Finn Lando fia lenne, Poe meg Wedge fia mondjuk, bár ez utóbbi kettőre szerencsére nem nagy az esély. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.