Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Utánaolvastam a könyvben mindkét helyen, a szenátusi beszéde alatt, amikor Carise megpróbálja besározni Luke-ot, csak ott kerül szóba a téma, de Leia csak annyit mond, hogy Luke fontos szerepet játszott Palpatine kiiktatásában. Aztán csak elgondolkodik azon, hogy Luke mesélt neki Anakin jó útra téréséről, ám ő maga ebben nem talál vigaszt, és ha csak megemlítené a dolgot a Szenátusból, mentegetőzésnek vennék és kihajítanák az épületből.

Nekem abból, hogy még Leia is csak gondolatban foglalkozik ezzel, és soha senkinek nem említi, se a bizalmasainak, se Casterfónak, és más sem beszél ilyenről (pedig azért alkalom bőven lett volna rá), azt sugallja, hogy ez a tény nem publikus, a Galaxis szemében Darth Vader sötét nagyúr maradt a haláláig. A felvetése egyszerűen túl sok kérdést vonna maga után. A legfájóbb az lenne: miért állt vissza? Mi oka volt több mint húsz év hűséges szolgálat után arra, hogy Palpatine ellen forduljon? Most mivel az igazságot nem mondták el, így erre legfeljebb hazudhatnak, ami meg, mint írtam, nem jó alap se a Jedi Rend újjáélesztésére, se Leia szenátori karrierjének újraindulására. Egyszerűbb elhallgatni, az még mindig a kisebb bűn.

A másik, amit te is írtál, valószínűleg erősen kételkednének ebben az emberek. Még inkább, senki nem hinné el. Eleve, az Erő már akkor misztikus dolog volt a Galaxis lakói számára, amikor még 10 ezer Jedi szaladgált mindenfelé. Most meg, 60 évvel a kiirtásuk után, amikor Luke is elvonultan él, és jól tudjuk, hogy vannak olyanok, akik az ő személyét is csak legendának vélik ezekben az időkben, hát ezeknek magyarázd meg, mi a Sötét Oldal, hogyan lehet onnan visszatérni, stb.

Én is utánaolvastam egy kicsit, és úgy tűnik, igazad lehet. Vaderről valószínűleg Leia, Luke, esetleg Han tudhatja csak hogy a végén visszajött a sötét oldalról, és ő végzett az Uralkodóval. Ben elől sokáig azt is titkolták, hogy Vader leszármazottja, aztán amikor ez kiderült, kérdés, hogy hogyan kezelték a szituációt, de gyanítom, hogy Luke elmondta neki a teljes igazságot, csak addigra hitelét vesztette, és Ben nem igazán hitte el neki mindezt. Hogy Snoke manipulációja miatt, vagy egyébként sem, az szerintem hamarosan kiderül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ugyanolyan lenne azt nem mondanám, inkább csak hasonló. Ben gonosz akar lenni úgy, hogy elnyomja magában az ösztönös jót. Anakinnál ez pont fordítva volt. Ő sose akart a sötétség szolgája lenni. Aztán itt van az apa gyilkosság. Anakinnak a család akkora szentség volt, hogy az elvesztésüktől való beteges félelme sodorta a sith markába.

Ez igaz, én csak annyira gondoltam, hogy könnyen manipulálható, meglehetősen önző, baromi sértődékeny és előszeretettel hibáztat másokat. De valóban vannak szignifikáns különbségek is, hiszen Anakin sosem tudta volna megölni az egyik családtagját... Báááár ugye azért a terhes feleségére csak rátámadt, és ki tudja, mi lett volna, ha Obi-Wan nem lép közbe. Kevés mentség, hogy ott Vader agya elborult, míg Kylo hideg fejjel gyilkolta meg az apját.

 

Én is utánaolvastam egy kicsit, és úgy tűnik, igazad lehet. Vaderről valószínűleg Leia, Luke, esetleg Han tudhatja csak hogy a végén visszajött a sötét oldalról, és ő végzett az Uralkodóval. Ben elől sokáig azt is titkolták, hogy Vader leszármazottja, aztán amikor ez kiderült, kérdés, hogy hogyan kezelték a szituációt, de gyanítom, hogy Luke elmondta neki a teljes igazságot, csak addigra hitelét vesztette, és Ben nem igazán hitte el neki mindezt. Hogy Snoke manipulációja miatt, vagy egyébként sem, az szerintem hamarosan kiderül. :)

Ha jól tudom (nem olvastam még) az ep7 regényváltozata úgy tálalja, hogy Kylo legalábbis a film idejére már tudja, hogy Vader visszaállt a jó oldalra, de ezt gyengeségnek fogja fel és inkább nem vesz róla tudomást. Vagy ilyesmi. Mondjuk az szerintem is valószínű, hogy Luke az igazság kipattanása után mindent elmondott Bennek. Talán még maga Anakin is megjelent neki, hogy beszéljen erről.

 

Mondjuk ez egy érdekes dolog. Luke és Leia (már ha ő láthatta) vajon megbeszélte ezt Anakinnal? Már nem csak azt, hogy hogy lett belőle Darth Vader, hanem azt is, hogy ezt titokban tartják Ben előtt. És Anakin hogyan reagált arra, hogy Ben is átállt a Sötét Oldalra. Tett valamit, vagy csak inkább tétlen szemlélője volt az eseményeknek. Megjelent valaha is Ben Solónak? És Yoda és Ben Kenobi? Nagyon remélem, hogy ezzel a kérdéssel záros határidőn belül foglalkoznak (ep8), mert nagyon nem elhanyagolható, hogy Anakin Skywalker még él, ahogy Obi-Wan Kenobi és Yoda is, sőt még Qui-Gon Jinn is, és ha a prófécia előkerül, még talán ő sem kihagyható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az elképesztő, hogy egy jó szándékú hazugság (vagy az igazság elhallgatása) mennyi bajt tudott okozni.

Kár, hogy Luke-nak nem súgta meg az Erő, vagy Yoda vagy bármelyik Erő-szellem, hogy ez hosszabb távon nem lesz jó megoldás.

 

Egyébként szerintem a kulcs dolog itt az volt, hogy Leia maga nem tudta elfogadni, hogy Vader lánya. Nem tudott azon túllépni, hogy a saját apja az ellensége volt, és így megbocsátani sem tudott neki, miután visszatért. Ha megtörtént volna részéről a megbékélés, akkor lett volna ereje ahhoz is, hogy a fiának elmesélje, akár Luke-kal együtt, mi történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen de az még mindig homályos, hogy miért a nagyapját választotta idolnak. Szerintem itt Snoke szerepe legalább akkora mint Leia és Han felelőssége. Ezt mondjuk a filmben többször is kimondják.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen de az még mindig homályos, hogy miért a nagyapját választotta idolnak. Szerintem itt Snoke szerepe legalább akkora mint Leia és Han felelőssége. Ezt mondjuk a filmben többször is kimondják.

Egy hatalmas erőhasználó rokona, aki ráadásul rengeteg sötét oldali tettet vitt véghez, és rettegve ejtették ki a nevét a galaxis lakói a szájukon. Te Kylo helyében ki mást választanál?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ilyen kikötésekkel mondjuk Darth Sidioust, mert rá mindez hatványozottan igaz. :)

 

Szerintem amúgy Kylo azért szimpatizál Vaderrel, mert rokonlelket talált benne. Mindketten hazugságok hálójában találták magukat, elárulták őket a hozzájuk közelállók, mindkettejüket egy nagy hatalmú, bölcsnek tartott figura babusgatta, mindketten átálltak a Sötét Oldalra. Sok közös vonás van bennük, ami miatt Vader szimpatikus lehetett Kylónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ilyen kikötésekkel mondjuk Darth Sidioust, mert rá mindez hatványozottan igaz. :)

 

Szerintem amúgy Kylo azért szimpatizál Vaderrel, mert rokonlelket talált benne. Mindketten hazugságok hálójában találták magukat, elárulták őket a hozzájuk közelállók, mindkettejüket egy nagy hatalmú, bölcsnek tartott figura babusgatta, mindketten átálltak a Sötét Oldalra. Sok közös vonás van bennük, ami miatt Vader szimpatikus lehetett Kylónak.

De ezért írtam, hogy Vader a rokona. Sidious nem az, ráadásul nem igen volt nagy Erőhasználó kultusz körülötte - sőt! - így Vader sokkal jobban adja magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, rokon, és szerintem ez sokkal-sokkal-sokkal többet számított Kylónak, mint az, hogy Vadertől hányan féltek vagy mekkora hatalma volt. Az ep7 alapján ugyanolyan érzelmektől fűtött figura lehetett, mint Anakin, és szerintem pont ezért választotta. A rokon rokonlélek. Sidious minden másban felülmúlta, és azért szerintem az ep6 után már nem volt titok, mi volt valójában Palpatine. Eléggé meglepne, ha Ben Solónak és a többi Jedi növendéknek nem árulta volna el Luke, hogy Sith Nagyúr volt, és az mivel jár.

Azért is gondolom így, mert nekem az ep7 alapján egyelőre Kylo Ren nem tűnik hatalomvágyónak, se olyannak, akik félelmet akar kelteni az emberben. Nyilván félelmetes a megjelenése, de Vader és az Uralkodó sokszorosan jobban csinálta ezt. Kylo nem fölényeskedik, nem öldösi az embereit, hisztijeivel meg inkább nevetségessé válik. Eddig nekem úgy tűnik, Kylónak tökéletesen megfelel az, ahol most van. Ellenben Vader már vagy két napja Sith volt, amikor Sidious megbuktatásáról kezdett beszélni, és ez nem az utolsó eset volt.

Szóval nekem Kylo olyan embernek tűnik, aki sértődöttségből és lázadásból választotta a Sötét Oldalt, kezdte követni a nagyapját, akit nyilván nem szívlel a családja, akik megsértették és akik ellen lázad. Persze ezt csak most gondolom, az ep8-9 még simán elviheti a hatalomvágy felé is. Azért remélem, erről sokat megtudunk a jövőben. Már eleve az kérdéses, mi volt előbb: Snoke befolyása vagy Vader idealizálása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Kylo hatalmat akar. Azért is imádkozik a sisakhoz, hogy mutassa meg újra a sötét oldal erejét. Ilyen szempontból az, hogy Vader hatalmáról sokkal több "sztorit" hallhatot, mint az Uralkodóról, szerintem fontos. Palpatine-ról meg nem igazán volt sok hír, hogy mennyire kemény Erő használó volt. Persze, Luke elmesélhette a dolgot, de ott megint csak képbe jön két dolog 1) Ben utólag mit hisz el ezekből, hiszen Luke korábban is hazudott neki 2) Ben milyen teóriával állt elő a HCS II tróntermi jeleneteit illetően. Mert ha nem hiszi el, hogy Vader átállt, akkor nehéz lehet abban hinnie, hogy a nagyon nagy pályás Uralkodót és az általa istenített Vadert Luke egyedül gyűrte le. Szóval ahogy lentebb is írtam, szerintem Kylo abban a hitben ringatja magát, hogy Vader volt az igazi nagypályás, az Uralkodót is ő védte illetve a katonai hatalom. De persze a 8-9 fényében az én elgondolásom is változhat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy biztos, plazmanyalábot még egyik sem fogott meg a levegőben és tartott ott percekig. Még Vadertől is csak annyit láttunk eddig, hogy kézzel is képes elhárítani egy nyalábot. Szóval valószínűleg Kylo az igazi nagypályás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te Kylo helyében ki mást választanál?

Anakin Skywalkert, a klónháború hősét. Miért a rossz énjét imádja inkább? Nekem az marha gyenge magyarázat, hogy azért mert nem mesélték el neki a teljes Vader sztorit. Snoke kavart be inkább, arra hajlok.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy biztos, plazmanyalábot még egyik sem fogott meg a levegőben és tartott ott percekig. Még Vadertől is csak annyit láttunk eddig, hogy kézzel is képes elhárítani egy nyalábot. Szóval valószínűleg Kylo az igazi nagypályás. :)

Emiatt? Ez csak eltérő technika, de a végeredmény ugyanaz. Kylo nem sokat mutatott eddig. Villámokat pl. még nem szórt sőt, Rey gondolataiba se tudott behatolni pedig Vader pl. azt simán kiolvasta Luke-éból. Nálam eddig Kylo kispályás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A plazmanyaláb elfogása nálam sem elég meggyőző érv. A film elején valóban hatásos bemutatkozás, de utána innen csak visszalépnek a karakter erejét illetően. Főleg azzal, amit Donát is említett, hogy a képzetlen Rey minimális mentális gyakorlással kifog rajta, aztán a Starkilleren le is győzi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmeolvasásnak Cad Bane is képes volt ellenállni, miközben őt három Jedi lovag (két Jedi mester és a kiválasztott) nyaggatta, végül csak egy hazugságot sikerült kicsikarni belőle. Pedig Bane nemhogy képzetlen, még csak nem is Erőérzékeny. Rey pedig mindenki által bevallottan nagyon erős az Erőben, ő valószínűleg sokkal nagyobb májer lesz, mint Kylo, vagy éppen Anakin.

És nekem azért nem tűnik egyszerű trükknek az, hogy elkap egy lézernyalábot a levegőben (egyetlen más Erőhasználótól sem láttunk ilyet), és percekig úgy tartja, miközben lefagyaszt egy embert is (szintén egyedi trükk), aztán trécsel még vele (vagyis a figyelme másfelé terelődik). Plusz az emberfagyasztás trükkjét megismételte később, ami inkább szinten tartás. Rey persze legyőzte a végén, de azért ne feledjük, hogy ugyan nem volt képzett Erőhasználó, de kardszerű fegyverekkel tudott bánni, plusz Kylo sérült volt, addigra valószínűleg már komolyabb vérveszteséggel. Az azért sokat számít.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet a folytatásban meg Kylo úgy elkalapálja a már kiképzett Rey-t, hogy a kezét is hátrahagyja. :) Úgyis ideje lenne, mert a Disney érában még senki sem vesztette el a kezét.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért merevíthette le az embereket, mert ő Ren és nem Sith és az én értelmezésemben ők ezt a fortélyt sajátították el. Ha majd Kylo távfojtogat vagy villámokat vet / nyel el akkor átértékelem a róla alkotott képem, mert akkor azok mellett mutat vmi újszerűt. Amit eddig mutatott az nem rossz, de nálam ezzel még nem igen rúg labdába Anakin, Yoda vagy Sidious mellett. Amúgy meg a kudarc akkor is kudarc, Cad Bane ide vagy oda. Kylo ki tudta olvasni Rey fejéből az infót? Nem. Vader ki tudta olvasni Luke fejéből az infót? Igen. Rey és Luke egyaránt képzetlennek tekinthetőek az ügyben? Talán, mert Luke lehet kapott erre vmi tanácsot, lehet nem, de az tuti, hogy Rey nem volt nála képzettebb e téren. Innen nézve nekem ez egyértelműen Kylo kudarca és Vader javára pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul Vader se eregetett villámokat. A fojtogatás meg nem lehet probléma Kylonak. Láttuk hogy az Erővel konkrétan felkapta Mitakát ráadásul a gesztusok alapján a torkánál fogva rántotta előre.

Villám vagy fojtogatás. Ezt írtam. Vadernek kissé nehéz lett volna villámokat szórnia a géptestéből... az erőhúzás-lökés és a fojtogatás meg nem ugyanaz a képesség. Amit Kylot eddig láttunk az egy mezei Jedihez képest ok szint. Elsősorban Sidi Yoda kettőséhez több kell nálam, de Vaderhez is.

 

Dzséjt: de ott nem is az Erővel próbálkozott. Valszeg Lucas még nem találta ki, hogy úgy is lehet. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a fojtogatásban semmi extra nincs. Ha valaki az Erővel mozgatni, szoritani tud (már pedig ezek nagyon alapok az Erőhasználóknál) akkor nyilván fojtogatni is. Luke is fojtogatja az ep.6-ban a gamorrai őröket. Tehát még csak sötét oldali erőhasználat se kell hozzá. Ez kb. olyan alap mint tárgyakat mozgatni.

Kylo Poe-nak pedig láthatóan elég komoly fizikai fájdalmat tudott okozni az Erővel. A látottak alapján kizárt hogy ne tudna fojtogatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Villám vagy fojtogatás. Ezt írtam. Vadernek kissé nehéz lett volna villámokat szórnia a géptestéből... az erőhúzás-lökés és a fojtogatás meg nem ugyanaz a képesség.

Vadernek nincs gép teste, a végtagjai gépek, de nem értem, ez miért hátráltatná egy Erő trükkben. Nem a sejtjei gerjesztik a villámokat, és ha csak nem a saját ülepébe küldi bele őket, akkor nem árthat magának. Azon túl, úgy állítod, hogy nem ugyanaz a képesség a húzás/lökés és a fojtás, mintha magad is gyakorlója lennél az Erőképességeknek. Miért nem ugyanaz? Végeredményben mindkettő tárgyakra történő fizikai erőkifejtés, hatásgyakorlás. Miben más egy varázslatos energiamezővel ellökni droiodot, mint összeroppantani egy gégét? (Miközben meg korábban azt állítottad, hogy a lézer elkapása és puszta kézzel visszapattintása végeredményben ugyanaz... Ez nekem eléggé ad hoc érvelési rendszernek tűnik.) Az előbbi még hangzásra is sokkal egyszerűbbnek tűnik.

 

A fojtogatás amúgy sem lehet egy hűde nagy képesség, mert még Asajj Ventress is satuba fogta egyszerre Obi-Wan Kenobi Jedi mester és a kiválasztottként emlegetett Anakin Skywalker Jedi lovag nyakát, sőt még a földről is felkapta őket közben. És mindezt egy fénykardpárbaj kellős közepén, egy éppen szétrobbanás alatt álló hajón, szóval még a körülmények sem voltak éppen ideálisak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadernek nincs gép teste, a végtagjai gépek, de nem értem, ez miért hátráltatná egy Erő trükkben. Nem a sejtjei gerjesztik a villámokat, és ha csak nem a saját ülepébe küldi bele őket, akkor nem árthat magának.

Mi másért nem villámozna a Kiválasztott? Az ereje tuti megvan hozzá... Anakin a kiválasztott. Nálam ez szinte mindent felülír. Nálam ő gyakorlatilag bármite kèpes lenne az Erővel, és ezt igazolja a végső, tanítás nélküli szellemalak is.

 

Azon túl, úgy állítod, hogy nem ugyanaz a képesség a húzás/lökés és a fojtás, mintha magad is gyakorlója lennél az Erőképességeknek. Miért nem ugyanaz?

Miért nem ugyanaz egy követ emelgetni, mint egy X szárnyút kiemelni? Mert a delikvensnek el kell sajátítani a technikát! Yoda maga mondja h elvi síkon ugyanaz, Luke mégse képes megtenni. Hiába mondjátok h ugyanaz, attól még tárgyak magad felé rántása nem lesz ugyanaz egy másik egyén gégecsövének ropogtatásával. Majd ha mutat olyat Kylo, akkor elhiszem, hogy képes rá. Addig pedig az, hogy mások amúgy képesek voltak rá, inkább csak gyengíti Kylo helyzetét. És nem mellesleg Kylo nem Jedi v. Sith. Ha a Renek másként közelítenek az Erőhöz - lásd még ledermesztés - lehet h olyan trükkökhöz nincs hozzáférésük, amikhez másoknak simán. Ha Kylo mutat villámot vagy fojtogatást vagy bármi mást, ami ütősebb, akkor majd felülvizsgálom az álláspontom, de eddig ez nàlam kevés.

(Miközben meg korábban azt állítottad, hogy a lézer elkapása és puszta kézzel visszapattintása végeredményben ugyanaz... Ez nekem eléggé ad hoc érvelési rendszernek tűnik.) Az előbbi még hangzásra is sokkal egyszerűbbnek tűnik

Arra céloztam, hogy ez a két dolog ugyanezen problémára adott eltérő megoldás, ami viszont ugyanazt a célt szolgálja: - lövedék semlegesítését. Azt elismerem, hogy az egyén ledermesztése valóban nagyobb skillt igényel, eredetileg csak a lövedék dermesztésre koncentrálltam. Erre írtam h most mindegy h megfogja a kezével vagy megàllítja útközben, ugyanannyit ér: nem találják el. Míg v.ö. ha valaki pusztakézzel tud felfogni villàmot (Yoda) az lényegi előrelépés azokhoz képest, akik erre csak karddal képesek. Kylo lövedékes mutatványa nkább csak az Erőhöz való eltérő Ren hozzáállást sugallja nekem. Meg ez így kissé látványosabb. De igaz, az ellenfél ledermesztéséért jár a plusz pont, de ebben nálam ki is merül a mz extra kategóriás pontok kiosztása. Mert mégegyszer, nem azt vitatom, hogy egy mezei Jedihez nem ér fel, hanem azt, hogy Anakin, Yoda, Sidious kategória lenne.

 

Amúgy nekem kicsit Hux viselkedése is erre utal. Egy szemernyi félelem sincs benne Kyloval szemben, pedig láthatta gondolom őt akciózni. Ha látta volna ellenfeleget sütögetni, vagy emberek százait kinyírni percek alatt - stb. - akkor szerintem nem beszélne vele így. Legalábbis ha van benne egy szemernyi életösztön. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem ugyanaz egy követ emelgetni, mint egy X szárnyút kiemelni? Mert a delikvensnek el kell sajátítani a technikát! Yoda maga mondja h elvi síkon ugyanaz, Luke mégse képes megtenni.

"Na látod, ezért nem megy neked." ;) Luke is ugyanezért nem képes egy X-szárnyút kiemelni, mert az van a fejében, mint neked: más dolog. Hát pont azt kéne neked is elfogadni, hogy nem más, csak te gondolod, hogy más. Luke megtanulta a technikát, hiszen látványosan emelgetett köveket és R2-t. Ennyi a technika, onnan már csak azt kell elfogadni, hogy a méret nem számít. Nem tudom, milyen módon lehet lehetetlenül nehezebb egy gégét elroppantani, mint egy X-szárnyút felkapni... komolyan, gége vs X-szárnyú, gége vs R2, gége vs komplett ember ledermesztése, gége vs. ezerrel száguldó plazmanyaláb levegőben megdermesztése (fókuszált energianyalábot dermesztett meg, mintha a villámot kapta volna el... Nem egy fizikai testet, hanem egy energianyalábot kapott el, ez komolyan smafu? :o Palpatine villámmal támadna Kylóra, ő meg legyint egyet és a villámok odaszáradnak Sidi ujjára...), akármi mellé teszem, a gége az ujjgyakorlat kategóriába esik, az összes többi meg a "hát ennél a gégeropogtatásnál nehezebb" kategóriába.

Azt meg aztán végképp nem értem, milyen más hitbeli megközelítés kell az Erőhöz, hogy képes legyen valaki telekinézist alkalmazni egy gégén. Mert akárhogy csűröd-csavarod, akárhogy ágálsz ellene, a fojtogatás csak a telekinézis. Szerintem kis koncentrációval még Chirrut is képes lenne rá. :)

 

Mi másért nem villámozna a Kiválasztott? Az ereje tuti megvan hozzá... Anakin a kiválasztott. Nálam ez szinte mindent felülír. Nálam ő gyakorlatilag bármite kèpes lenne az Erővel, és ezt igazolja a végső, tanítás nélküli szellemalak is.

Mert mondjuk nem volt hozzá kedve. Mert ő jobb szeretett fénykarddal hadonászni és nem kínozni az embert, ha nem muszáj. Mert tapasztalatból tudta, hogy ez a villámosdi nem nagy szám, ha az ellennél fénykard van. Darth Mault sem láttuk villámozni, ennek ellenére kétlem, hogy az Erőben gyengébb lett volna, mint Dooku. De Yodát sem láttam fojtogatni, akkor ő fel sem ér Luke-hoz? Luke-ot meg nem láttam egyszer sem bárkit is ellökni az Erővel, de érzésem szerint, azért képes rá. Azért, mert valamit nem látunk csinálni, még nem jelenti azt, hogy nem is tudja. Simán lehet, hogy csak nem akarja használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.