Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

Pedig sokak szerint akikkel erről beszéltem, az eredeti tetszett, szerintük ezek a legjobbak, sőt itt van a legjobb Vader is. A kimért és gonosz Vader hang... :roll:
Beba még cikket is írt eme szinkron fenségességéről. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig sokak szerint akikkel erről beszéltem, az eredeti tetszett, szerintük ezek a legjobbak, sőt itt van a legjobb Vader is. A kimért és gonosz Vader hang... :roll:

Hát, ízlések és pofonok. :) Amúgy állítólag ez egy szinkronrendezői hiba, azt hitték, Vader robot, és mint ilyen, nincsenek érzelmei...

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a nagy többségnél így van :) Amit először hallott, azt szereti a legjobban, akárhogy is cincog vagy nem cincog Yoda :D

Ez így van. Lehet az a szinkron borzalmasabb, mint a maiak (bár régen inkább csak a szöveghűséggel volt a baj, a hangok, szövegek eredetisége/magyarsága kiváló volt). Mert hiába mondja Ripley az Aliensben, hogy az egész bolygót robbantsák fel (okozva ezzel nem kevés vitát a vak magyar rajongók között...), hiába mondja Leia, hogy a rohamosztagosokat beveszik (okozva ezzel nem kevés vitát az angol eredetit nem ismerő magyar rajongók között...), akkor is ez ragadt meg az emberben, és szerette meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
A lélegeztetőgépet? Elég káros lenne az egészségére :P

Az ep3-ban is elég jól elvolt a lélegeztető gép nélkül, míg odaért Palpatine, majd a klónok visszarohantak a gépre, majd odavitték a mediágyat és rákapcsolták az oxigénre (és akkor is csak egy maszkot kapott, hol még hosszú órákra van a vastüdőtől!). És valószínűleg az nem két perc volt. Mint ahogy az ep6 végén is elég jól elvolt még egy ideig a defektes vastüdővel. Ja és persze ugye az ep5-ben is van egy jelenet, amikor nincs rajta a sisak és nem zúg a vastüdő, akkor sem kékül különösebben a feje. Ezek után csak kibírta azt a pár percet, míg Luke odaért hozzá :) Vader tüdeje csak károsodott, nem ment tönkre teljesen. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor egy kis kiegészítés. Nem a sisakon keresztül kapta a zoxigént, hanem a mellpáncélján hordott lélegeztetőgép volt becsövezve a mellkasába.

Aha, az EU szerint, ám a filmek tanulsága szerint a sisak is kell hozzá, mert az ep6-ban amint leveszik, leáll a lélegeztető, az ep3-ban és ep5-ben meg csak azután indul be, hogy rátették ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

És a serenity vezet egyelőre! Már ez önmagában egy hatalmas vicc!

Eléggé, mert a Serenity - hiába szeretem nagyon a Firefly univerzumot - baromi gyenge film. Annál még a sorozat azonos című pilotja is sokkal jobb lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Észrevettem már én is, szerintem elég szembetűnő. Viszont nem folyosó (vagy inkább függőhíd). Amikor Luke megy fel a lépcsőn és szemből (féloldalasan) mutatják, látni egy másik ugyanilyen akármit a másik oldalon, és ott egyértelműen látszik, hogy ez csak ilyen furcsa díszítőelem. Gondolom a terem mindegyik oldalán van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Észrevettem már én is, szerintem elég szembetűnő. Viszont nem folyosó (vagy inkább függőhíd). Amikor Luke megy fel a lépcsőn és szemből (féloldalasan) mutatják, látni egy másik ugyanilyen akármit a másik oldalon, és ott egyértelműen látszik, hogy ez csak ilyen furcsa díszítőelem. Gondolom a terem mindegyik oldalán van.

Szerintem talán egyfajta kezdetleges trükk... nem gondolták, hogy bárki ki fogja kockázni a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem talán egyfajta kezdetleges trükk... nem gondolták, hogy bárki ki fogja kockázni a filmet.

Nem ezért vagy azért, de ez kockázás nélkül is tökéletesen észrevehető, elvégre végig látható, amíg ott fenn állnak, ami ugye nem két másodperc. Más kameraállásban meg a terem többi szegletében lévő ugyanilyen képződmény. Ha ez egy trükk akar lenni, akkor pályázhat a Star Wars legelcseszettebb trükkjére. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.