Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

A Family Guyos paródia kapcsán 2 jó kérdést tettek fel:

 

1. a Hoth-on a transzportok miért csak a csillagrombolók irányában hagyhatták el a bolygót, amikor az űr bármelyik irányába indulhattak volna?

2. ha Leiáék már ennek a résznek a végén tudják, pontosan hol van Han, miért csak 3 év múlva indulnak kiszabadítani?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. ha Leiáék már ennek a résznek a végén tudják, pontosan hol van Han, miért csak 3 év múlva indulnak kiszabadítani?

3 év? 4-ben szabadították ki, azaz maximum 1 év telt el a Birodalom Visszavág óta. A regényben fél évet írnak, de az nem számít.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Family Guyos paródia kapcsán 2 jó kérdést tettek fel:

 

1. a Hoth-on a transzportok miért csak a csillagrombolók irányában hagyhatták el a bolygót, amikor az űr bármelyik irányába indulhattak volna?

2. ha Leiáék már ennek a résznek a végén tudják, pontosan hol van Han, miért csak 3 év múlva indulnak kiszabadítani?

Az Ep5 és 6 között csak 1 év telt el (a 4-5 között telt el 3). Akármekkora Star Wars fan Seth MacFarlane, ezt alaposan benézte. :P Egyébként, ha ismered A Birodalom árnyai c. művet, akkor tudod, hogy Leiáék ebben az 1 évben sem tétlenkedtek, ami Hant illeti. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, akkor ezt tisztáztuk.

 

Volt még egy dolog: miért nem Yoda szállt szembe Vaderrel? Neki még mindig több esélye lett volna Vader ellen, mint Luke-nak.

 

Gondolom Lukenak kellett megtérítenie Vadert hogy Anakinként kinyírja az Uralkodót és Egyensúlyt hozzon az erőbe. Yoda nem hiszem hogy meg tudta volna győzni, ehhez a saját fia kellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, akkor ezt tisztáztuk.

 

Volt még egy dolog: miért nem Yoda szállt szembe Vaderrel? Neki még mindig több esélye lett volna Vader ellen, mint Luke-nak.

Egyrészről, Yoda már öreg volt.

Másrészről, Yodát körülbelül ötmillió rohamosztagos és birodalmi tiszt akarta volna megölni, mire Vaderhez, vagy az Uralkodóhoz ér, ellenben Luke-ot maga az uralkodó szerette volna látni, (illetve Vader akart vele beszélni), ami nagy különbség, és remek lehetőség arra, hogy "elpusztítsa", bár végül szerencsére jobb megoldást talált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1, A Lázadók a legközelebbi ugrási ponthoz tartottak mely elég távol visz a Hoth-rendszertől. Gondolom a Birodalmi flotta lefoglalta a főbb kiindulási pontokhoz vezető útvonalat.

Az űrben nem nehéz ám kerülni. :)

 

Egyrészről, Yoda már öreg volt.

Másrészről, Yodát körülbelül ötmillió rohamosztagos és birodalmi tiszt akarta volna megölni, mire Vaderhez, vagy az Uralkodóhoz ér, ellenben Luke-ot maga az uralkodó szerette volna látni, (illetve Vader akart vele beszélni), ami nagy különbség, és remek lehetőség arra, hogy "elpusztítsa", bár végül szerencsére jobb megoldást talált.

Plusz Yoda hogyan hagyta volna el a Dagobah-t? Túl kicsi, hogy X-szárnyút vezessen, Luke meg csak nem vette volna ölbe. Bár a hajó csomagtartójába befért volna. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz Yoda hogyan hagyta volna el a Dagobah-t? Túl kicsi, hogy X-szárnyút vezessen, Luke meg csak nem vette volna ölbe. Bár a hajó csomagtartójába befért volna. :lol:

Mondjuk azzal a hajóval amivel jött? ;) Az meg, hogy öreg nem jelent semmit, hisz 30 év ide vagy oda már igazán nem számít. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Yoda a Birodalom visszavágban pár évvel jár a halála előtt, ami miatt már nem lehet úgy formában. Ráadásul amikor a Sithekben azt mondja, hogy elbuktam, valszeg ráébred, hogy Ő nem győzheti le a Sitheket. A jövő bármennyire is ingoványos legyen, nincs olyan opció ami arra vezet, hogy ő írtja ki a gonoszságot. Ezzel Obi-Wan is egyetérthet, mivel Luke-ot tartja az utolsó reménységnek és Yoda is csak azzal egészíti ki, hogy azért van egy másik Skywalker gyerek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a harmadik rész végén rájött, hogy nem győzheti le az Uralkodót. Nem azért mert gyengébb lenne, hanem mert az Erő nem így tervezte a Galaxis felszabadítását. Akár Chuck Norrist is beküldhették volna a trónterembe, ő is sírva jött volna ki, hiába 10x izmosabb.

 

Nem, ehhez a feladathoz egy Skywalker kellett.

 

Mellesleg nem Vader legyőzése volt a cél, ő csak a vasöklű bábfigura volt a Birodalomban. Attól még maradt volna minden a régiben.

 

szerk: Bomarr megint benindzsázott elém. :D

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, fizikai gondot én se látok.

Ha Yoda a tapasztalt nagy Jedi mester, talán az egyik legnagyobb belátja, hogy nincs esélye a Sith-ek ellen, miből gondolja, hogy egy padawan szintjén sem álló újfiú sokat tehet? Az, hogy Skywalker nem sokat jelent. Ettől még nem fog tudni csodát tenni. Így is csak Vader habozásán és a szerencséjén múlt, hogy nem maradt ott a kezén kívül mondjuk a feje is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Yoda a tapasztalt nagy Jedi mester, talán az egyik legnagyobb belátja, hogy nincs esélye a Sith-ek ellen, miből gondolja, hogy egy padawan szintjén sem álló újfiú sokat tehet? Az, hogy Skywalker nem sokat jelent. Ettől még nem fog tudni csodát tenni. Így is csak Vader habozásán és a szerencséjén múlt, hogy nem maradt ott a kezén kívül mondjuk a feje is.

Ez már rég túlhaladt azon hogy ki mennyire jó kardvívó, Luke se azzal "nyert". Ehhez semmi köze a szerencsének.

Pont ez az egész SW lényege.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már rég túlhaladt azon hogy ki mennyire jó kardvívó, Luke se azzal "nyert". Ehhez semmi köze a szerencsének.

Pont ez az egész SW lényege.

De Luke semmit nem tudott még itt szinte, amit egy Jedi. Se jól kardozni, se komolyabb erőhasználatot véghezvinni. Gondolom nem az volt a célja, hogy majd odamegy és meggyőzi a gonosz nagyurat. Kardot is ő rántott előbb. Ezért nem értem, Yoda mire is várt tőle?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Luke semmit nem tudott még itt szinte, amit egy Jedi. Se jól kardozni, se komolyabb erőhasználatot véghezvinni. Gondolom nem az volt a célja, hogy majd odamegy és meggyőzi a gonosz nagyurat. Kardot is ő rántott előbb. Ezért nem értem, Yoda mire is várt tőle?

Szerintem hitt Yoda annyira az Erőben, hogy az Luke mellé fog állni, illetve magában Luke-ban is. Mint elmondták, Luke (és Leia) az utolsó reményük, nekik megvolt a maguk ideje a bizonyításra. Nem jött össze.

 

De még egyszer, nem azzal lehet egyensúlyt hozni az Erőben, hogy jól lekardozzuk a másikat. Szerintem az egész az Erő előtti bizonyításról szól: Luke ahelyett hogy a Birodalom sötét hercege lehessen, a biztos halált választotta. Vader szintén a halált választotta, a fia életéért cserébe. És ezzel a két tanúbizonysággal tudták közösen azt végre vinni, hogy egyensúlyt teremtettek az Erőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem hitt Yoda annyira az Erőben, hogy az Luke mellé fog állni, illetve magában Luke-ban is. Mint elmondták, Luke (és Leia) az utolsó reményük, nekik megvolt a maguk ideje a bizonyításra. Nem jött össze.

 

De még egyszer, nem azzal lehet egyensúlyt hozni az Erőben, hogy jól lekardozzuk a másikat. Szerintem az egész az Erő előtti bizonyításról szól: Luke ahelyett hogy a Birodalom sötét hercege lehessen, a biztos halált választotta. Vader szintén a halált választotta, a fia életéért cserébe. És ezzel a két tanúbizonysággal tudták közösen azt végre vinni, hogy egyensúlyt teremtettek az Erőben.

Na most viszont te előztél meg engem. :) Én is hasonlót írtam volna. A Sitheket nem lehet legyőzni jó kardforgható képességgel. Eleve, ahogy a prófécia megmondja: az Egyensúlyt Anakin tudja csak elhozni. Azt az Egyensúlyt, ami a hivatalos magyarázat szerint a sith teljes pusztulását jelenti. Ha Yoda lekardozza Vadert, akkor megöli azt, akinek megkéne ölnie a Császárt. Ezt így konkrétan aligha érezheti Yoda de azt nagyonis, hogy ebbe a harcba nem rá és az ő kardforgató-képességére van szükség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azzal a hajóval amivel jött? ;) Az meg, hogy öreg nem jelent semmit, hisz 30 év ide vagy oda már igazán nem számít. :P

A Tantive IV egy mentőkabinjával szállt le, nem űrhajóval. ;)

 

A birodalmi flottának meg nem nehéz kibocsájtania pár századnyi TIE vadászt, hogy elfogja őket. ;)

TIE vadászokat, amik lerázhatóak, lelőhetőek és amúgy is, elég korlátozott a röpködési lehetőségük távolságban? :P Ha a bolygó másik felén hagyják el a hajók a légkört, mire a TIE vadászok odaérnek, már rég a hiperűrben száguldanak a Lázadók.

De ez a Star Wars szépsége, öt hajóval itt lefogható egy komplett naprendszer. :D

 

De Luke semmit nem tudott még itt szinte, amit egy Jedi. Se jól kardozni, se komolyabb erőhasználatot véghezvinni. Gondolom nem az volt a célja, hogy majd odamegy és meggyőzi a gonosz nagyurat. Kardot is ő rántott előbb. Ezért nem értem, Yoda mire is várt tőle?

Szerintem Yoda ebben a részben pont, hogy ettől félt. Mármint, hogy Luke nem tudja semmilyen formában legyőzni Vadert. Se Erő, se fénykard, se intellektuel, se érzelmi szinten. Ahogy te is írtad, az Erőben és a fénykardforgatásban még kezdő volt, az érzelmei pedig túl hevesek voltak, hogy az eszét elnyomják. Ezért is akarta annyira marasztalni.

Luke túlélése viszont nem a szerencsén múlott. Vader egyszerűen nem akarta megölni, innentől nem beszélhetünk szerencséről a párbajban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TIE vadászokat, amik lerázhatóak, lelőhetőek és amúgy is, elég korlátozott a röpködési lehetőségük távolságban? :P Ha a bolygó másik felén hagyják el a hajók a légkört, mire a TIE vadászok odaérnek, már rég a hiperűrben száguldanak a Lázadók.

De ez a Star Wars szépsége, öt hajóval itt lefogható egy komplett naprendszer. :D

Megnéztem volna ahogy egy lomha Gallofree transport kimanőverezi a TIE vadászokat. Aztán meg azt is, ahogy egy trasportra jutó két X-szárnyú lefoglal egy századnyi birodalmi vadászgépet. ;)

Itt egész egyszerűen nem volt idejük a Lázadóknak kerülő manőverekre, mert vert helyzetbe kerültek volna. A legrövidebb utat választották addig, ahonnét a legkorábban tudnak ugrani. A nagy részének sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a transzportok simán meg tudtak volna lépni a Birodalom elől. A csillagrombolók és a TIE-vadászok nem tudják lefoglalni az űr minden szegletét, egy mikrouugrást pedig simán végre tudtak volna hajtani, nem volt nekik muszáj pont a csillagrombolók felé menni. Persze nem akarok szőrszált hasogatni, de a Family Guynak e téren igaza van szerintem. Sőt, Yoda terén is. Oké, hogy nem kardpárbajjal lehet kiiktatni a Sith-eket, de Vader halálval jócskán megváltoztak volna a dolgok. Márpedig ha Obi-Wan, akkor Yoda is könnyedén legyőzte volna ezt az összeégett senkiházit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a transzportok simán meg tudtak volna lépni a Birodalom elől. A csillagrombolók és a TIE-vadászok nem tudják lefoglalni az űr minden szegletét, egy mikrouugrást pedig simán végre tudtak volna hajtani, nem volt nekik muszáj pont a csillagrombolók felé menni. Persze nem akarok szőrszált hasogatni, de a Family Guynak e téren igaza van szerintem. Sőt, Yoda terén is. Oké, hogy nem kardpárbajjal lehet kiiktatni a Sith-eket, de Vader halálval jócskán megváltoztak volna a dolgok. Márpedig ha Obi-Wan, akkor Yoda is könnyedén legyőzte volna ezt az összeégett senkiházit.

Az öreg Obi-wan viszont nem tudott vele mit kezdeni, ellenkező esetben megölte volna Vadert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Vader halálával megváltozott volna a dolgok kimenetele, további ezer sötétség borult volna a Galaxisra. Annak meg az égvilágon semmi értelme nem lett volna, hogy a halála előtt lévő Yoda azt mondja hogy várj Luke, hadd próbáljam meg még egyszer. És még egyszer mondom, Vader reményt jelentett, nem fenyegetést. Nem tőle függött a Birodalom sorsa.

 

Vader se véletlenül élte túl a biztos halált még a Mustafaron, más volt a sorsa. Obi-Wan se úgy ment elé a Halálcsillagon hogy akkor most mindent belead, csak győzze le a régi tanítványát.

 

Nem látom hogy akár egy indok is szólna a filmek ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azzal a hajóval szállt le amivel a Kashyyyk-ról elszökött. ;)

Hát éppen ez az. Az nem űrhajó volt, hanem egy mentőkabin. Az felszállt és ott maradt a Kashyyyk közelében, míg a Sundered Heart fel nem szedte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Korábban már beírtam egy másik topikba és az újságcikket is beszúrtam, de most egy blog is lehozta azt a történetet, ami a rajongók fejében meglehetősen helytelenül létezik.

 

A mitikus legenda szerint az "Én vagyok az apád" szófordulat csak utólag került rá a kópiára (eddig még igaz) és a felvétel idején senki nem tudott róla (ez már hazugság), hogy Vader valójában Luke apja. A legenda szájról szájra kelt, mely szerint csak a Lukeot alakító Mark Hamill és Ő is csak a jelenet forgatása előtti percekben tudta meg az igazságot George Lucastól, ami egészen a bemutatóig titok maradt. Később David Prowse (Darth Vader) és a többi Star Wars legenda a fél világot széthaknizta azzal a hazugsággal, hogy senki nem tudott az ominózus mondatról. Ebben az a vicces, hogy a csalfa hazugság terjesztője pont David Prowse volt és Ő sem szándékosan tette. Már 78-ban szegény Prowse egy interjú alkalmával kikotyogta az igazságot, amit egy újság le is hozott. Az akkori közvélemény nem tulajdonított neki nagy jelentőséget, mert viccnek értékelték Prowse kijelentését. Később Prowse elfeledkezett a dologról és a felvétel idején már maga sem emlékezett rá, hogy egyszer elkotyogta azt, amit Lucas csak neki mondott el. Ez a kis történet ékes példája annak, miként torzul a történet és betonozódik be helytelenül a rajongók képzeletébe. Sok ilyen legenda van még a Star Wars körül, ami rosszul épült be a rajongói tudatba, többek között a kék HOTH bolygó legendáriuma. (Ugye Ody? ;) )

 

Én vagyok az apád

 

Yes, They Did have Star Wars Spoilers back in 1978

 

Star-Wars-Article1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.