Ugrás a kommentre

Maz Kanata


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Sem magáról, sem tőle nem tudunk meg sok mindent. Kíváncsi vagyok, vajon fel fog-e bukkanni a későbbi részekben. Miután a bolygót az Első Rend megtámadta, utána már érdekes módon nem mutatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit féltem tőle, hogy Yoda pótlék lesz de hál' istennek erről szó sem volt. Érdekes karakter csak úgy mint a többiek, remélem visszatér még később. Főleg mert szeretném tudni honnan van meg neki Luke kardja. :D

 

Az udvartartása is impozáns, igazi kalóz tanya megannyi új lénnyel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, szerintem is. Egyébként tök jó, hogy vannak még olyan idősebb lények is a galaxisban mint Yoda de nem Erőhasználók.

Egyetértek. Bár nekem valamelyest az jött le, hogy ha Kanata nem is Erő-használó, de legalábbis Erő-érzékeny valamennyire. Vagy csak annyira profi, hogy külső jelekből megérzi az ilyesmit? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg mert szeretném tudni honnan van meg neki Luke kardja. :D

Jobban szeretném, ha sose derülne ki, honnan van meg neki a kard. Normális megoldást nehéz kitalálni, akkor inkább maradjon meg a misztikum homályában. Nem szükséges mindent megmagyarázni. A kard betölti a maga szerepét, ez a lényeg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanata néni rám nem tett túl nagy benyomást, inkább olyan átkötő szerepe volt. Kicsit olyan, mint Bail az ep2-3-ban. Céltalanul lődörög, de valahogy mindig a tűz közelben van, aztán ha kell, kihúzza a hősöket a csávából, majd továbblép. Kalandfilm mellékkarakter. :) Bár a trailer alapján jóval több szerepet szántak neki, hiszen ott szerepel egy jelenet, amiben átadja Leiának Luke kardját, de a filmben az Ellenállás bázisára el sem jutott. Hogy hová lett, az jó kérdés. Felhomályosítja Finnt, hogy a fénykard is fegyver, aztán kámforrá vált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nincs rá normális magyarázat akkor kár elővenni csak azért mert milyen jól néz ki. ;)

 

Kanata néni rám nem tett túl nagy benyomást, inkább olyan átkötő szerepe volt. Kicsit olyan, mint Bail az ep2-3-ban. Céltalanul lődörög, de valahogy mindig a tűz közelben van, aztán ha kell, kihúzza a hősöket a csávából, majd továbblép. Kalandfilm mellékkarakter. :) Bár a trailer alapján jóval több szerepet szántak neki, hiszen ott szerepel egy jelenet, amiben átadja Leiának Luke kardját, de a filmben az Ellenállás bázisára el sem jutott. Hogy hová lett, az jó kérdés. Felhomályosítja Finnt, hogy a fénykard is fegyver, aztán kámforrá vált.

Nyilván elmenekült a megmaradt embereivel. :) Vagy esetleg elbújt az erdőben. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekességek a képes útmutatóból:

Kanata Erőérzékeny, de sosem volt Jedi, sőt, a Birodalom idején tagadta, hogy fogékony az Erőre. Viszont hosszú élete során nem egyszer került összetűzésbe Jedi lovagokkal. Kastélya még nála is öregebb, több ezer éves, és a Takodanán anno át is süvített az ősi háború a Sith-ek és a Jedik között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, akkor érthető is. Mondjuk ha csak úgy elélhetnék ezer évig, nekem nem számítana, hogy tudok pár trükköt egy misztikus energiamezővel. :D Már ha ez a hosszú életkor biológiai vonás, és nem az Erővel van dolga.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Egyház a Jedik eszmét követi, noha nem Erőrézékenyek. Maz hivatásos kalózként, csempészként, bűnbanda vezérként, és így tovább, szerintem elég messze esik a Jedi eszmék követésétől. :D

Amúgy tök jó, a kastélyában lehet gornhúst kapni. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a nőci valahogy nem igazán akar szimpi lenni nekem. Ugyabakkor semmi bajom nincs vele. Mindenesetre nagyon érdekes figura.

A vára már jobban bejön. Kár hogy leamortizálják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkodtató volt egy kicsit, hogy miért nem varrták el valamerre a Maz-szálat?! Oda megy Han, megtudunk 1-2 fontos infót, majd Hanék sarkában megérkeznek az Első Rendiek is, meg az Ellenállás is. Szétcseszik Maz gyönyörű várát, nyilván porig rombolták a kocsmát is.... Ha Hanék nem mennek oda, nincs a rombolás, tehát indirekt Han jól kicseszett Mazzal, mert miatta mentek oda Kylo Renék is... És akkor egyszer csak nem láttuk többet...., tehát nem lett rendesen kiléptetve a karakter....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maz szerintem emiatt nem orrolt meg Hanra. Ezeréves figurák nem ilyen kicsinyesek. Szerintem a karrierje alatt jó pár hasonló létesítményre szert tett, de ha mégsem, azért csak van annyi tőkéje egy ezeréves kalózkirálynőnek, hogy újrakezdje. Ez neki már csak egy újabb kaland lehet.

Kiléptetve nincsen, de azért nem is vészes. Sok felé rohangáltak ott a népek, sokuk harcolt is az Első Renddel. Kanata valószínűleg tehetséges abban, hogy felszívódjon és gyanítom, így is tett. Amúgy az egész jelenet kicsit Jabba vitorlásának sorsára emlékeztet: ott is volt egy csomó figura, akik csak úgy eltűntek. Hová lett Bossk, Bib, Dengar vagy Max Rebo zenekara? Luke egyetlen lövéssel legyilkolta ezeket a figurákat? A fejvadászok, zsoldosok, fogdmegek hagyján, de például a zenészek és rabszolgák mit ártottak?

 

Amúgy Kanata kastélya is remek helyszín arra, hogy viszont láthattuk a Rebelsben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han elvileg azt mondta, hogy Kanata már vagy ezer éve vezeti a helyet. Én ebből arra következtettem, hogy maga a hely is megvan már vagy ezer éve.

A hely maga több ezer éves. Kanatának meglehet ebből ezer éve. De ez az infó mennyiben módosítja a lentieket? Emellett lehet ezer másik létesítménye is, meg annyi pénze, hogy szert tegyen e helyett egy újra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hely maga több ezer éves. Kanatának meglehet ebből ezer éve. De ez az infó mennyiben módosítja a lentieket? Emellett lehet ezer másik létesítménye is, meg annyi pénze, hogy szert tegyen e helyett egy újra. :)

Ah, kicsit félreértettelek. Azt hittem azt írod, hogy a hely nem ezer éves. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az tetszett nagyon, amikor Maz arról beszél, hogy a Sötét Oldal gyakran alakot vált. Régen a Sithek képviselték, majd a Birodalom, most pedig az Első Rend. Ezzel a mondatával gyönyörűen összekapcsolta a három trilógiát, egybefűzve az egész sagát, hogy a harc célja: a Sötét Oldal megsemmisítése. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.