Ugrás a kommentre

Poe Dameron


mikiwan

Ajánlott hozzászólás

Amikoe Poe és Finn találkoznak az Ellenállás bázisán azaz egyik kedvenc jelenetem. Elképesztő, hogy Poe-nak milyen erős kisugárzása van ahhoz képest hogy csak alig pár percet szerepel. Egyébként az alkotók elárulták, hogy nagyon sokáig úgy volt, hogy Poe meghal a film elején. Még akkoris amikor Isaac-ot már castingolták a szerepre.

Nagyon örülök, hogy életben maradt. Hosszúra nyúlik a lista hogy mi minden miatt érdemes várni az ep.8-at és köztük nálam kimagasló helyen szerepel Poe visszatérése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Bomarr véleményével. Poe nem sokat szerepel, de ezen kevés idő alatt is bőségesen meggyőzött arról, hogy remek karakter lehet és nagy potenciál rejlik benne. Nekem egyelőre jóval szimpatikusabb, mint anno Han. Nagyon remélem, hogy a későbbiekben alaposan kibontják a karakterét és megkapja azt a figyelmet, amire hivatott. A Finn-nel való találkozásukon kívül az is nagy jelenet, amikor parádézik a légi csatában és Finn-nek feltűnik a zseniális pilóta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak azért is, mert ha már nincs fény, az azt jelenti, hogy elszívták a napot. :D

 

Én is nem rég olvastam, hogy eredetileg elvérzett volna a filmben, de így, a képességeit látva, szerintem megvan a jegye a IX. epizód döntő űrütközetére, már ha lesz olyan, ahogyan remélem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az alkotók elárulták, hogy nagyon sokáig úgy volt, hogy Poe meghal a film elején. Még akkoris amikor Isaac-ot már castingolták a szerepre.

Nagy baromság lett volna. Örülök, hogy végül változtattak ezen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jó hogy mégse nyiffant ki. Már a film előtt éreztem hogy meg fogom kedvelni és úgy is lett. Nagy veszteséget jelentene a halála. Kell egy igazán vagány csákó is a pozitív szereplők közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy emlékszem, hogy amikor felhívást tettek közzé a castingra, volt egy olyan karakter, aki negyvenkörüli, katona típusú férfi... Valószínű ő lett Dameron. De akkor eredetileg egy 20 perces szerepet szántak egy ilyen kaliberű pilótának?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira kevés, hogy nem is az. :) Poe szüleit megismerhetjük egy képregényből ami közvetlen az EPVI után játszódik.

Gyanítom, hogy Wedgeről már nem is nagyon hallunk a jövőben, mivel Denis Lawson szépen visszautasított mindenféle szereplést az Ep7-ben (sőt, korábban az Ep3 cameo-t is visszautasította), mondván, unalmas lenne neki. Hát, ő tudja. Bár lehet, hogy az Ep7 megnézése után meggondolta magát, és kikönyörgött magának gyorsan egy szerepet az Ep8-ba. :D De kétlem.

 

De nem is kell mindig mindenkinek rokoni kapcsolatban állni mindenkivel. Poe karakterének abszolút nincs szüksége arra, hogy egy ismert karakter fia legyen, tökéletesen megáll a lábán így is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hogy nem mindenki tér vissza. Remélem Wedge sorsát valamelyik EU-könyv elrendezi, mondjuk hősi halált halt valamelyik ütközetben az Endor után.

Egyetértek. Ha már odáig jutottunk, hogy kapunk egy folytatástrilógiát, akkor nyomják rendesen az eredeti karaktereket. :D

 

szerk.: itt "eredeti" alatt azt értem, hogy azokat, akiket a VII. részben mutattak be. Visszaolvasva nekem is zavaros volt, amit írtam. :D

Szerkesztve: - Shettard Hart
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wedge sorsa szerintem távolról sem jelentős. Bár eddig ő volt a kedvenc, nem Erőérzékeny pilótám, azért a nagy egészben elég jelentéktelen figura. Egy EU biztos elvarrja, de a filmekben ugyanannyira nincs már keresnivalója, mint sok-sok más, több epizódos mellékszereplőnek. Oké, talán adott volna egy ici-pici pluszt, ha megjelenik Leia mellett tábornokként, de azt meg valahogy nem tudom elképzelni. Nem tűnik földhözragadt csávónak. :)

 

Poe viszont lazán átvette nálam Wedge-től a stafétabotot. Ez a csávó szerintem jobb pilóta, mint Luke, de legalább annyira élvezi a repülést, mint Anakin. És olyan vagány, mint Han. Megölni őt nagy baromság lett volna, pláne, hogy akkor nem lett volna nevesített szereplő a légicsatákban. Márpedig anélkül az egész csata nagyon eljelentéktelenedett volna. Még az ep1-ben is azért szánt annyi időt Lucas Ric Oliéra, hogy megmaradjon bennünk valamennyire, így legalább addig sem névtelen az űrcsata, amíg Anakin felér. De annak, hogy névtelen pilóták harcát nézzük... Hát kevesebb amatőr hibát tudnék elképzelni egy Star Wars film kapcsán.

Plusz, ha megölik, akkor nincs triumvirátus. Rey-Finn-Poe, ők az új Anakin-Obi-Wan-Padmé és Luke-Leia-Han. Poe nélkül ez csak duó lenne. Remélem a következő részekben sem sikkad el a karaktere, hanem inkább kibontakozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem is kell mindig mindenkinek rokoni kapcsolatban állni mindenkivel. Poe karakterének abszolút nincs szüksége arra, hogy egy ismert karakter fia legyen, tökéletesen megáll a lábán így is.

Egyetértek. Nekem elsőre nem volt túl karizmatikus a karakter, de csak azért, mert sok más elvonta a figyelmem. Másodszorra már rá külön figyeltem, és most már úgy gondolom, hogy az egyik legjobb karakter, kimagasló pilóta képességekkel, méltóan a nagy elődökhöz. :)

 

 

Plusz, ha megölik, akkor nincs triumvirátus. Rey-Finn-Poe, ők az új Anakin-Obi-Wan-Padmé és Luke-Leia-Han. Poe nélkül ez csak duó lenne. Remélem a következő részekben sem sikkad el a karaktere, hanem inkább kibontakozik.

Ez a triumvirátus gondolat nagyon jó! Ez a "hárman jó barátok, és a női karakter románca keveredik az egyik férfival" megint csak remek utalás az OT/PT-re is. Ugyan a románc még nem kezdődött el, de valami már van a levegőben, legalábbis Finn részéről. :)

Poe karakterébe pedig még csak épp hogy belekóstoltunk, nem sikkadhat el. Valamilyen bolygót, támaszpontot vagy akárcsak a barátai életét még biztos meg kell majd mentenie a következő filmben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan a románc még nem kezdődött el, de valami már van a levegőben, legalábbis Finn részéről. :)

Nekem úgy tűnt, hogy a bontakozó románc csak Finn részéről van meg, Rey csak barátot lát benne. A végén külön ki is hangsúlyozza ezt a szót, amikor elköszön egy puszi kíséretében. Viszont amikor Finn gyakorlatilag szerelmet vall neki a kastély ajtajában, Rey szinte közömbösen néz rá. Inkább Poe-val tudnám elképzelni, éppen emiatt zavart, hogy egy árva közös jelenetbe nem tudták őket összerakni. Illetve két közös jelenetük is van, csak nem szólnak egymáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnt, hogy a bontakozó románc csak Finn részéről van meg, Rey csak barátot lát benne. A végén külön ki is hangsúlyozza ezt a szót, amikor elköszön egy puszi kíséretében. Viszont amikor Finn gyakorlatilag szerelmet vall neki a kastély ajtajában, Rey szinte közömbösen néz rá. Inkább Poe-val tudnám elképzelni, éppen emiatt zavart, hogy egy árva közös jelenetbe nem tudták őket összerakni. Illetve két közös jelenetük is van, csak nem szólnak egymáshoz.

Egyelőre én is így érzem, de ez még változhat bármilyen irányba. Luke is rajongott Leia-ért az Ep4-ben, aztán mégis Han lett a befutó, plusz kiderült, hogy ők ketten testvérek. Az Ep7-ben persze nagyon valószínűleg más csavar lesz Rey esetében, de elméletileg Poe egyáltalán nincs kizárva, mint potenciális partner.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a triumvirátus szintjén nem fog románc kialakulni, maximum Finn álmodozik Reyről, de semmi több.

Szerintem csak a triumvirátusban van értelme a románcnak, és mivel Rey nemigen érdeklődik Finn iránt, ezért egyesélyes a dolog...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra Poe Dameron a jóbarátot jelenti. Akit ha felhívnék hajnal 3-kor hogy bajban vagyok nem azt mondaná hogy ilyen későn hívsz, hanem azt kérdezné hogy hova menjek.

Szóval egy nagyon szimpatikus, iszonyúan optimista, a kalandot kereső és átélő, a barátot tiszta szívből szerető emberről van szó.

5 perc alatt kapcsolatot teremtesz vele és egy jó kocsmába beülve élvezettel hallgatnád a történeteit.

Már ott látszik a vagánysága hogy rálő Kylo-ra, és még annak Erődemonstrációja sem félemlíti meg.,

De a csúcspont az Finn és Poe első beszélgetése. Érezni hogy egy életvidám fickó aki jót lát az emberekben és könnyen barátkozó. Szerintem ez egy nagyon jó jelenet. Mikor 6 ms alatt barátok lesznek Poeval és nagyon intelligens is hogy egyből kapcsol hogy Finnek pilóta kell és együtt elszökhetnek.

A menekülés is zseniális a Tie-ban mikor okosan kilövik a turbólézereket.

Nincs benne gyanakvás, hogy egy volt rohamosztagos mentette meg hanem csak a szíve diktál.

Imádnivaló karakter és nagyon jó pilóta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is feltűnt mennyire nyílt szívű. A TIE -ban egyből elmondja Finn -nek, hogy a droidjában van a Luke -hoz vezető térkép. Ok, ezt már tudja az Első Rend is, de akkor is nagy bizalomról árulkodik. :) Egyébként elég eredeti megoldás volt őt kihagyni a film közepéből. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Poe-val kapcsolatban azoknak nagy fordulat lehet a túlélése, akik nem tudják, hogy a film végén újra előkerül. Bár logikus, hogy ő is katapultált (eleve, az ilyen tandem gépeknél ha az egyik pilóta megrántja a kart, a másiknál is elindul a katapultálás folyamata), meg látni, hogy amikor beül, leveszi a dzsekijét, de ha valaki ezt nem gondolja végig a nagy rohanásban, az kicsit meglepődhet, hogy legközelebb a Fekete Egyesben ücsörög életvidáman. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Poe-val kapcsolatban azoknak nagy fordulat lehet a túlélése, akik nem tudják, hogy a film végén újra előkerül. Bár logikus, hogy ő is katapultált (eleve, az ilyen tandem gépeknél ha az egyik pilóta megrántja a kart, a másiknál is elindul a katapultálás folyamata), meg látni, hogy amikor beül, leveszi a dzsekijét, de ha valaki ezt nem gondolja végig a nagy rohanásban, az kicsit meglepődhet, hogy legközelebb a Fekete Egyesben ücsörög életvidáman. :)

Nekem az a fura, hogy mielőtt elsüllyedne a gép, Finn megnézi a pilótafülkét, elviszi a kabátot, és nem látja ott Poe-t. Nekem ebből evidens, hogy Poe nincs ott a roncsban, ergo a süllyedéstől nem halt meg, ergo valószínűleg ő is kiesett valahol a gépből, azt meg ugyanúgy túlélhette akár, mint Finn a saját esését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel katapultált, naná, hogy túlélte az esést, hiszen ejtőernyőt nyitnak az ülések. Viszont Finn nem láthatta, hogy nincs odabenn, mert olyan sűrű volt a füst a fülkében, hogy az ablak peremét is alig látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.