Ugrás a kommentre

PT-OT utalások


Donát

Ajánlott hozzászólás

Úgy gondoltam, hogy célszerű lenne egy ilyen topikot nyitni, ahol összeszedhetnénk a korábbi utalásokat, elvégre volt belőlük egy rakat. Én szívem szerint a PT utalásokkal kezdeném, mert azokat nehezebb volt kiszúrni.

 

Amiket eddig beszéltünk, vagy most idetennék, aztán lehet vitatkozni velük:

 

- Utalás a klónok alkalmazására a rohamosztagosok helyett

- Maz Kanata zászlógyűjteménye

- Luke Skywalker feltételezhetően törli R2 memóriájából a térkép egy darabját - térkép módosítást korábban csak Dookutól láttunk

- Kylo Ren az Erővel üti ki Reyt, aki ettől elájul - ilyet korábban Qui-Gonntól láttunk, igaz nem szándékosan (Jar-Jarral szemben. :D)

- A rohamosztagosok nevelési módszere hasonló ahhoz, amit a klónoknál láttunk (TCW, EpII) - valódi élethelyzetben kell helytállniuk

- Finn adatlapján szereplő adatok /Dzséjt írása/

 

A lista korántsem teljes, szóval várom mindenki felfedezését. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először ezt a lényt quarrennek néztem, aztán olvastam az útmutatóban én is. :) Jók ezek az apró utalások. Egyébként a PT utalásoknak szerintem finomabbaknak kell lenniük hisz mégis csak jóval korábbi éráról van szó.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PT kapcsolódás, igaz csak hangban és eleve elég parányi, de már első nézéskor feltűnt nekem, hogy a film végén, mikor Finn még eszméletlenül fekszik az orvosi szobában és Rey elköszön tőle, végig ugyan azt a szívverés-hangot lehet hallani, mint az EP3 végén az ikrek születésekor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván Padmé és Finn is hasonló ketyerére volt kötve, ami figyelte a szívműködésüket, és a szívműködést bizony egy hangjelzéssel is az ember tudtára adták (vagy fingom sincs hogy fogalmazzam meg) na az a hang ugyan az volt itt is és az ep3-ban is.

 

Itt a hang, amiről beszélek:

 

Finnes jelenethez nincs linkem, de ugyan az a hang! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy apró utalásának talán beillik, hogy a Daniel Craig által alakított rohamosztagos azt mondja Rey-nek, hogy "scavenger scum", míg az Episode VI-ban Han Solo-nak mondja egy birodalmi tiszt, hogy "rebel scum". :)

 

Ami még valamilyen szinten kötődik a PT-hez, hogy ugye Rey látomása végén Obi-Wan hangján Ewan McGregor mondja azt, hogy "Rey, these are your first steps".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- A dokinőn fekete mellény és világos felső van

- Rey és Finnie felemlegeti Han ténykedéseit: lázadó tábornok, csempész és a Kessel futam

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, harmadik megnézésre én is összeszedtem egy PT utalás listát pluszban:

 

1, A felvezető szöveg. Leia titkos küldetésre indít valakit, akár csak az első részben a főkancellár a Jediket, illetve a harmadik részben Anakint és Obi-want.

2, A vallatások az Erővel. Az OT-ben ilyet nem láttunk, olyannyira, hogy még Vader is egy vallatódroidot alkalmazott. Ellenben a TCW, a Rebels és egy kicsit az EpII (Zam Wessel) mutatott hasonlót.

3, A Jedi Templom említése, mely egyértelműen a PT-ből jön.

4, A térkép kivetítése a Falconban, ami a Yoda-Obi-wan-Tanoncok jelenetre hajaz az EpII-ből

5, A rohamosztagos fegyverének a zümmögése egy az egyben a Magna Guard fegyveréből átvéve (Dzséjt talán már említette).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a PT utalásoknak szerintem finomabbaknak kell lenniük hisz mégis csak jóval korábbi éráról van szó.

Valóban, mert ezek már a régmúlt történelem részei. Még a 30 évvel ezelőtti események is szinte legendaszámba mennek, hát még ami bő 50 éve volt. Már elfelejtették, milyen volt az az éra.

 

Hallani a szívdobogását? :D

Én is hallottam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A PT utalásokhoz, meg a clone trooper-stormtrooper párhuzamhoz annyit még, hogy a FO rohamosztagosoknak is csak azonosítószámuk van név helyett, mint a klón katonáknak.

A rohamosztagosoknak volt csak azonosítójuk, épp, hogy a klónok azok, akik névvel is rendelkeznek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet Phasma is csak egy sima elnevezés, amit a többiektől kapott anno, vagy saját maga találta ki.

 

Phasma tiszt, így szerintem a saját nevét használta. Az EP4-ben Praji parancsnok is rohamosztagos páncélt viselt, már amikor bevetésen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiket észrevettem, azok az első trilógiára történő utalások - átfutva a topikot ezek még nem szerepelnek itt. Ha mégis, bocsánat :)

 

Rögtön a film elején a BB-8-be elrejtett térkép. A SW IV. kezdetén ugyanígy rejti el Leia a halálcsillag műszaki rajzát R2-ba.

 

Finn rákönyököl véletlenül a Falconon a "sakkasztalra" és megjelennek a figurák. Ezekkel anno Chewie és R2 játszott 3PO kibicelése mellett, talán az SW VI-ban(?).

 

A végén, amikor Poe száguldozik az aknában, teljesen olyan hangulat, mint amikor Luke tette ugyanezt a legelső film végén.

 

Rey látomása, vagy micsodája, amikor megérinti a fénykardot, bennem azt a jelenetet idézte föl, amikor a Birodalom visszavágban Yoda beküldte Luke-ot a fába, és ott neki volt egyfajta látomása.

 

Darth Vader sisakját szerintem nem is kell említenem, annyira nyilvánvaló, és még a zenei motívum is bejött hozzá :)

 

Az az öregember, akivel az egész film kezdődik, és számomra rejtély, hogy ki is ő, külsőre nagyon emlékeztet az idős Obi-van Kenobira.

 

A kocsma számomra Mos Eisley-t idézte fel, benne az agyaras dagi pedig a rabszolganőjének tűnő lánnyal Jabbát és a fogva tartott Leia-t.

 

Nagyjából ennyi jutott most eszembe :)

Szerkesztve: - DarthKirk
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első TIE vadász lelövése után a lehulló darabokat azonnal birtokba veszik a roncsvadászok. Ez utalás a podrace -re, ahol a jawák szedik össze hasonlatosan a ronccsá vált podok alkatrészeit (bár ez utóbbi csak kivágott jelentként szerepel).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.