Ugrás a kommentre

EPI elemzés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jar Jar-ért Oscart érdemelt volna az ILM. Csak ennyi 8)

 

 

Van benne valami, sőt, de sajna Jar-Jar igaz, hogy jól animált karakter volt, de nagyon megosztotta a nézőket, nem úgy, mint Gollam, akiért szerintem a legtöbb LOTR fan odavan. Jar-Jar még a fanokat is megosztja "jarjarmustdie.com" nem hogy az átlag mozibajárókat.

 

Nekem nincs vele semmi bajom, de nagyon sokan szidják... sajnos:(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jar-ért Oscart érdemelt volna az ILM. Csak ennyi :)

Ha Jar Jar nem SW filmre készül szerintem meg is kapja.

Meg az is Lehet, hogy a mi Oscarunk úgy fennhordja az orrát, hogy lehet akármilyen jól animált ilyen komolytalan figura nem kap tőlünk díjat. Már csak Watto és Sebulba miatt megérdemelték volna, Jar Jar meg hab a tortán, tök mindegy, hogy a figura vicces vagy félelmetes.

 

Én amúgy is úgy érzem az Oscar kérdést, hogy Mit akar ez a Lucas gyerek, megint ugyanezzel a lemezzel. Ezért már megkapta 20 éve a díjazását. Már hozzávágtunk egy életműdíjat is mit akar még.

 

Nekem az életműdíj azt is jelenti, hogy leírják az embert, hogy utána nem számít mit csinál.

De igazán nem akarom felhozni drága oscárt témának mert sok értelmetlen vita oka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez az Oscar témához még annyit, hogy bár magának az Oscar-dijnak óriási tekintélye van, mert a bulvár-lapok folyton ezt ontják magukból, meg ekörül csapják a legnagyobb felhajtást, szakmai körökben annyira nem elismert. Például a legjobb látvány Oscart, úgy osztják ki, hogy az akadémia tagok megnéznek egy pár perces összeállitást a jelöltekből... ráadásul az akadémia tagok egyátalán nem speciális effekt szakemberekből állnak össze, igy nyilván nem szakmai szempontok döntenek, hanem hogy "mennyire jön be" az illetőnek az a kis filmes blokk, amit elé tesznek.

Talán enyhe vigasz, de az ep.1 speciális effektjei azért jópár dijat beszedtek más gálákon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például a legjobb látvány Oscart, úgy osztják ki, hogy az akadémia tagok megnéznek egy pár perces összeállitást a jelöltekből...

 

Hát az utóbbi években, ahogy egyre többet tudok meg az oscarról, egyre lejjebb értékelődik. Ez, hogy a kedves akadémiai tagok nem nézik meg a teljes filmet csak egy részletét, az szánalmas. :x Ott is van Speciális effekt amit nem vágnak be a kis filmbe. Az nem is számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 7: Otoh Gunga

Time: 12:50-14:11

 

Tartalom

Jar Jar-t követve, a Jedik megpillantják Otoh Gunga hatalmas városát. A sejtelmes fényeket árasztó város legnagyobb buborék gömbjébe érkeznek meg. Jar Jar nem tudja leplezni abbéli örömét, hogy újra hazatérhetett. Kisvártatva feltűnik egy Gunga harcos, Tarpals kapitány, aki kérdőre vonja a csapatot, hogy mit keresnek ott. Jar Jar sok jóra nem számít, ennek ellenére üdvözli a kapitányt és örömmel ujságolja, hogy visszatért. Tarpals kapitányt nem hatják meg a Gunga szavai, és azonnal a Gunga tanács elébe kiséri a jövevényeket... fejezet vége

----------------------------------------------------

 

Elég rövid chapter, és nem is történik benne túl sok, nekem mégis az egyik kedvencem a film elejéről! Tudom sokan nem kedvelik a Gunga fajt, nekem azonban nagyon bejönnek (talán ezek az apróságok is kellenek ahhoz, hogy imádni tudjam az EPI-et)! A kultúrájuk, amiből ugyan nem sokat láthatunk, a víz alatti város...ez nagyon StarWars-os érzés. Legjobb rész, amikor felbukkan a fényekben úszó város egy sziklapad mögül, megspékelve Williams kiváló zenéjével, ami ráadásul kissé sejtelmes is. Remek! Nagyon szeretem ezeket a mesés és látszólag "semmitmondó" részeket az SW-ben, mert ezek adják a savát-borsát az egésznek. Ettől lesz hatalmas az SW univerzuma. Egy poénról is szót kell ejtenem, ami tök jó sztem. Amikor megpillantja a többi Gunga Jar Jar-t, szinte hanyat homlok menekülnek :) Ugyan mit tehetett ez a szerencsétlen, hogy ennyire tartanak tőle még a saját fajtársai is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Otoh Gunga már csak azért is fontos, mert ez egy hatalmas újítás. Az eddigi filmekben is láthattunk városokat (Mos Eilsey, Bespin), de ez egy idegen faj városa. Erről biztosan tudjuk, hogy nem emberkéz alkotta, embereknek, itt egyáltalán nincsenek is emberek. És ráadásul jól bemutatja, hogy a gungák hogyan élik kétéltűségüket, modern technikájuk is megmutatkozik.

És ami nekem nagyon tettszet, amikor oldalról mutatják a megérkező csapatot, a háttérben látni egy bongot és két úszó gungát, mintha csak az utcán "járnának". Látványos és mégis hétköznapi, ez teszi nagyszerűvé ezeket a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ami nekem nagyon tettszet, amikor oldalról mutatják a megérkező csapatot, a háttérben látni egy bongot és két úszó gungát, mintha csak az utcán "járnának". Látványos és mégis hétköznapi, ez teszi nagyszerűvé ezeket a filmeket.

 

A részletek kidolgozásában mindig is zseniálisak voltak! Kevesen képesek arra, hogy megalkossanak egy fantáziavilágot, csupán néhány másodperc kedvéért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 8: Boss Nass

Time: 14:12-16:30

 

Tartalom

Tarpals kapitány a gunga tanács elé viszi a Jediket, Jar Jar-t pedig bilincsbe verik. Qui-Gon tájékoztatja a tanács vezetőjét, Boss Nass-t, hogy droidhadsereg készül támadni a Naboo bolygóra, és ezért sürgősen figyelmeztetni kell a felszínen élőket. A gunga vezér erről hallani sem akar, és szerinte a hadsereg a 'Nabook' gondja, az ő létezésükről nem is tudnak. Ekkor Obi-Wan lép előre, és kissé értetlenül jegyzi meg, hogy a két nép szimbiózisban él egymással, ezért ami a felszínen élők sorsa lesz, az vár rájuk is. Boss Nass azonban hajthatatlan. Mivel róluk nem tudnak, így nincsenek is veszélyben -gondolja. Ráadásul a "Nabook" lenézik őket, ezért esze ágában sincs segíteni nekik. Qui-Gon nem látja további értelmét a vitának, ezért Jedi elmetrükkel egy járműt csikar ki a nagyfőnöktől, amivel eljuthatnak Theedbe. Boss Nass ráadásul még a legrövidebb utat is felfedi a Jedik előtt, ami nem máshol vezet át, mint a 'bolygómagon' keresztül. Kifelé indulva a tanácsteremből Jar Jar szól a Jediknek, hogy ez szerinte csapda, mert ha a bolygómagon keresztül mennek, akkor a biztos halál vár rájuk. Ezért szerinte kellene egy segítő, aki navigálja őket. Qui-Gon, kis hezitálás után, újra Boss Nass felé fordul, hogy megkérdezze milyen sorsot szán Binksnek. A gunga főnök súlyos büntetés kirovását helyezi kilátásba, ám Qui-Gon azt javasolja, adja mellé Jar Jar-t, mert megmentette az életét, és ezért örökre az adósa. Jar Jar örömmel szegődik A Jedi szolgálatába, mert ez az újabb büntetés megúszását jelenti. Obi-Wan már nem ilyen boldog. Hármasban indulnak a veszélyesnek tűnő útra... fejezet vége

-----------------------------------------------------

 

Ma itt a második adag, mert az előző elég rövis volt, és tegnap ki is maradt :)

Az előzőekben leírtakat továbbra is tartom, miszerint nagyon jól lett megtervezve a gunga kultúra. Kicsit keveset mutatnak belőle, csupán ennyi a szívfájdalmam.

Ez a rész a Naboo-n élő fajok és kultúrák kapcsolatát is megvilágítja. Kitűnik Boss Nass szavaiból, hogy nem nagyon szívelik egymást a Nabooi emberek és a gungák. Míg az egyik faj a felszínen él, addig a másik a víz alatt. Szinte tudomást sem véve egymás létezéséről. Nagyon különleges helyzet ez... Vajon milyen mende-mondák keringhetnek a Nabooiak körében a gungákról? Érdekes belegondolni.

Aztán itt van Obi-Wan kifakadása. Kicsit az EPII-es Anakint juttatja eszembe. Ő is szinte mestere szavába vág bele, csak annyi különbséggel, hogy igaza van (és Qui-Gon nem állítja le :) De mintha kicsit lenézné a gungákat, Jar Jar-nál pedig egyértelmű ez az érzésem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdítő színfoltja a filmnek ez a rész, ugyanis végre láthatjuk a Jediket tárgyalni. Ilyet nem sok filmben lehet látni. Bár elég rövid, és Qui-Gon viszonylag gyorsan beadja a derekát, mivel Nass nagyfőnök elégé makacs. Tény, abban a helyzetben nem lehetett volna meggyőzni, csak elmetrükkel, az pedig ilyen krízis helyzetben nem helyénvaló.

Obi-Wan beleszólása az ügybe is jól jön ki, és kicsit jelzi, hogy ő is elég forrófejű még ekkor, hiszen mestere szavába vág.

A másik, Obi-Wan ekkor mutatja meg először igazán, hogy nem látja meg a más lényekben rejlő lehetőséget. Jar Jart csak koloncnak és felesleges tehernek tartja, így is viselkedik vele. Láthatóan sokat kell még tanulnia. Tetszik, hogy miután Jar Jarról levették a bilincset Obi-Wan elindul a háta mögött és rázza a fejét.

És még valami megmutatkozik, Obi-Wan a következő részekben sűrűn használja az elmetrükköt, itt megtudhattuk, honnét tanulta ezt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még valami megmutatkozik, Obi-Wan a következő részekben sűrűn használja az elmetrükköt, itt megtudhattuk, honnét tanulta ezt  :)

 

Bizony Obi-Wan nem véletlenül nem fukarkodik később az elmetrükkel, gyakorlatilag, minden hülyét meggyőz az igazáról. :)

Az ep2-es ep3-as Obi-Wan biztos nem hagyta volna srosára Jar Jar-t. Most még a feladatok minnél előbbi, minnél simább elvégzésére koncentrál. Az ep23-as Obi Pedig már segíteni is akar mindenkin. Én így látom. Ezt akkor tanulta meg mikor kezei közt halt meg mestere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre érdekes, hogy Qui-Gon azt mondja, hogy azért kell magukkal vinniük Jar Jar-t, mert segithet a bolygómagon való átkeléshez. Aztán amikor mennek a bongoban közli, hogy az Erő mutatja az utat. De akkor mire kellett Jar Jar? Én arra gondolok, hogy Qui-Gon érezte, hogy Jar Jar a jövőben a segitségükre lehet, bár konkrétumot talán jómaga se érzett. És végül Jar Jar-nak nagy szerepe lesz abban, hogy a gungák a Naboo-iak mellé állnak a végső csatában -ha másban nem hát abban hogy elvezeti őket a titkos helyre.

 

Egyetlen apró problémám a gungás részekkel, hogy túlontúl rövidek. Alig, hogy belesünk a gungákhoz már megyünk is. Egy kicsit nehéz átérezni a hely hangulatát... persze ez csak az én személyes meglátásom 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont elég a Gungákból. Lehet érezni, hogy nem ide jöttek, csak megmenekülni akartak, hogy minnél előbb figyelmeztessék Naboo népét. Nass főnök erre nem volt vevő.

 

Szerintem nem volt különösebb terve Jar Jar-ral, mikor megkérdezte mi a sorsa válasz: Kapkod egy kicsi halálos büntettest!

Vagyis szerintem csak megesik rajta a szíve és megmenti. Aztán mindig csak simán velük tart, mert máshová nem tud menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a Gungák magyar beszédére ki akartam térni. Szerintem sokkal jobb, mint az angol. Angolul simán csak akcentussal beszélnek, de a magyarban teljesen új nyelvezetük van. Már-már gyerekes, mert rosszul ragoznak. Furcsa gyerekes szavakat használnak. Sürge meg hasonlók. Akármennyit szoktuk szídni kedves Harry Potter fordító Tóth Tamást ez nagyon jól sikerült, csak úgy mint a Harra Potter magyarosítása. Biztos ilyen gyerekes dolgokban jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a Gungák magyar beszédére ki akartam térni. Szerintem sokkal jobb, mint az angol. Angolul simán csak akcentussal beszélnek, de a magyarban teljesen új nyelvezetük van. Már-már gyerekes, mert rosszul ragoznak. Furcsa gyerekes szavakat használnak. Sürge meg hasonlók. Akármennyit szoktuk szídni kedves Harry Potter fordító Tóth Tamást ez nagyon jól sikerült, csak úgy mint a Harra Potter magyarosítása. Biztos ilyen gyerekes dolgokban jó.

 

Valóban, aki a magyar gunga nyelvet kitalálta, annak egy nagy kézfogás járna 8) Ezekkel a kifacsart szavakkal, sokkal több poént lehetett belecsmpészni, pl. Jar Jar játékába :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 9: The Planet Core

Time: 16:31-19:48

 

Tartalom

A bongó utasai egyre méllyebbre jutnak a tengerben. Obi-Wan, hogy az egyhangú utazást megtörje, megkérdezi Jar Jar-tól, miért száműzték. A gunga elmeséli, hogy néhányszor épp Boss Nass főnőkkel "ütköztek", és ezért a vezér örökre kitiltotta Otoh Gungából. A beszélgetést egy nagy csattanás töri meg, amit egy hatalmas Opee támadása eredményezett. Az Opee, a tehetetlen járművel a szájában, mit sem sejtve úszik tovább, ám abban a pillanatban hátulról egy még hatalmasabb és félelmetesebb szörnyeteg bukkan fel. A Sandoo elkapja kisebb zsákmányát, aminek köszönhetően a bongó kiszabadul a fogságból. Jar Jar rémülten könyörög, hogy forduljanak vissza, mire Qui-Gon teljes nyugodtsággal csak annyit mondd "mindig van nagyobb hal". Gyorsan eltűnnek egy járatszerű nyílásban.

Eközben a szövetségi hadihajón Nute Gunray tájékoztatja Sidious nagyurat, hogy az invázió a tervezett ütemben halad. A sötét úr biztosítja az alkirályt arról, hogy a szenátus nem fog ellenlépéseket tenni az ügyben. Gunray félve veti fel, hogy a Királynő bízik abban, hogy a szenátus az ő pártjára áll majd. Sidious szerint azonban a Királynő fiatal és naív, ezért gyorsan sikerül megtörni az ellenállását.

Ezalatt a Jedik tovább folytatják útjukat a méllységben. Jar Jar aggódva kérdezi meg, hogy merre haladnak vajon? Qui Gon erre sejtelmesen csak annyit válaszol, hogy az Erő mutatja az utat. Kisvártatva a bongó felmondja a szolgálatot, az elszenvedett sérüléseknek köszönhetően. Qui-Gon azonban nyugalomra inti Binkset azzal, hogy még nincs nagy baj. Ez már sok a gungának, és teljesen elveszti a fejét. Obi Wan ekkor újratudja indítani a járművet, ami egy újabb méllytengeri szörny előtt állt meg. Csak a sötétség rejtette el előlük a hatalmas ragadozót, aki immár az üldözésükbe kezdett. Obi Wan egy gyors mozdulattal visszafordítja a járművet, és határozott manőverekkel megpróbál kitérni a hal csápjai elől. Amint kiérnek az üregből egy "régi" ismerős, a Sandoo vízi szörny várja őket, és ismét csak elkapja az őket üldöző Colot. A bongo gyorsan eltűnik egy járatban, amíg a hatalmas ragadozó el van foglalva a lakmározással... fejezet vége

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Folytatódik a víz alatti jelenetek sora, de immár akcióval. Először kicsit furcsa volt a sok vízi szörnyet látni, de hamar kedvenceimmé váltak ők is 8) Főleg a hatalmas Sandoo, aki még követni is képes volt a bongót. Úgy látszik nem lakott jól a soványka Opee-val :D) Talán ez a "legmesésebb" rész a film elejéből, de ezt nem negatívumként írom. Bejön még a félhomály feeling, és tök jó látni, hogy Jar Jar nem a levegőbe beszélt, hiszen tényleg nagyon veszélyes hely a bolygó mag. Jó az a kis rész is, amikor fellátogatunk a "droid kontroll ship"-re. Megint csak látszik ki az úr a háznál. A Neiomoidiak csak bábok ebben a játszmában. Ez a film első húsz perce után, már teljesen világos. Még egy dolog ami nagyon jellemző; mégpedig a Sithek elbizakodottsága. Amikor Sidious azt mondja a Királynőről, hogy "young and naiv", az nagyon lekicsinylő, és mint tudjuk nem is igaz :D

 

Egy pár szó még Jar Jarról. Itt van egy kis jelenet, ahol érzésem szerint túljátszatják vele a szerepét, és ugyebár nem ez az egyetlen eset. Arra gondolok, amikor megpillantják a barlangban lévő szörnyet. Akkor úgy ugrándozik, mint egy idegbeteg. Ellenben az tetszik, amikor mérgesre veszi a figurát, és háborog Qui-Gonnak. Az jól el van találva, csak ezekért a túlkapásokért volt kár :D Amúgy engem nem zavar túlzottan, de azért ezt be kell ismerni a tárgyilagosság érdekében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, aki a magyar gunga nyelvet kitalálta, annak egy nagy kézfogás járna ;) Ezekkel a kifacsart szavakkal, sokkal több poént lehetett belecsmpészni, pl. Jar Jar játékába :)

 

Igen, míg az angolba egy pösze akcentusos idióta, magarban aranyos és Nagy dícséret Bicskey Lukácsnak is.

 

Csak az a baj, hogy a gunga beszédet ugyanaz találta ki, mint a többit. Tóth Tamásnak bizony gyerekmeséket kell fordítania azokban kiváló, Harry Potterben is a neveket nagyon jól magyarosította kimondhatóra. pl Slytherin=Mardekár Ezekbe nagyon jó, de a többi fordításánál, is ez jön le, hogy túl gyerekes, ahol full komoly kéne. És sokszor rosszkor fordít szószerint és rosszkor találki mást. Pl az I have a bad feeling abaut this. Ezt mindig máshogy ahelyett, hogy egyet használna végig. Rengeteg mondatot az ep2 szerelmi részeinél szó szerint fordít pedig ott pont lehetne egy kicsit szabadabb, csakhogy kijöjjön a ritmus

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helósztok!

 

Képzeljétek, nekem elsőre fel sem tűnt, hogy Qui-gonn elmetrükköt alkalmazott, csak második nézésre esett le:)

 

Egyébként Obi a harmadik részben is alkalmazott volna elmetrükköt, amikor Bogát kiválasztja. De sajnos ezt kivágták:)))

 

Otoh Gunga nagyon frankó, tényleg hihetetlen, hogy milyen jól ki tudják dolgozni a szélső szálakat!

 

Fantasztikus!;)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képzeljétek, nekem elsőre fel sem tűnt, hogy Qui-gonn elmetrükköt alkalmazott, csak második nézésre esett le

 

Huhh nekem a regényig nem esett le az elmetrükk és azt kb 1 évvel olvastam miután láttam a filmet, csak Wattonál vágtam, le, mert Őrepülősége szóvá teszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző chapterhez még annyit, hogy mikor Qui-Gon eljátsza a jármű megszerzésére az elmetrükk szokásos kézmozdulatát, Nass főnök elmondja, hogy megkapják a bongot, mehetnek a bolygómagon át, és végül: "Moost, induló." Miközben ezt mondja, tesz Qui-Gon felé egy elmetrükköző kézmozdulatot :)

 

A mostani chapterhez:

Ha meg kéne voksolnom, hogy melyik az a chapter, ami a legkevésbbé tettszik a filmből, én erre szavaznék. Méghozzá a szörnytámadások miatt. Túl gyorsan zajlanak, és mindkét esetben ugyanúgy oldódik meg. Ráadásul, akármennyire is képes vagyok elfogadni, de az sem tettszik, hogy Obi-Wan a hajó belsejében, a műszerfalat felnyitva két drót összeérintésével újra működésbe hozza a bongót. Az ellopásra szánt autó esetében ez még csak-csak, de egy harapásból szerzett hiba javítására ez meredek.

Ami viszont tettszik, Jar Jar morgása Qui-Gon nyugalmáért.

 

- Nyugalom, még nincs baj. - Qui-Gon

- Még nincs? Kint vizben szörny. Bent hajoban viz. Sűlyedezünk. Nincs ergia. Mi lesz itten ha baj lesz, ha most nincsen? - Jar Jar ;)

 

Ami viszont nagyon jópofa, Jar Jar megjegyzése az Erőre, és ahogy Obi-Wan rápillant, kis híján neki esik. Harminc évvel később egy hasonló megjegyzésen, egy bizonyos Solotól már csak mosolyog.

A föderációs hajón játszódó jelenet megint jó. Gunray és Haako szükölése Sidioustól, valamint a Sith első hibája, amiért ifjúnak és naívnak hiszi Amidalát, még ha kicsi és jelentéktelen is, akkor is számít valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincsen Ergia!

Ez nekem is a kedvenc Jar Jar pánikolásom.

Meg a túlnyugtattad :)

 

Én akkor szerettem meg ezt a jelenetet, mikor láttam, hogy forgatták.

Egy marha nagy makett, de nem víz alatt, hanem csak kék fényekkel megvilágítva, így úgy néz, ki mintha víz alatt lenne. Mester munka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincsen Ergia!

Ez nekem is a kedvenc Jar Jar pánikolásom.

Meg a túlnyugtattad :o

 

Jar Jar-nak ez az egyetlen jelenete, amiben mérges és kikel magából :)

 

Én akkor szerettem meg ezt a jelenetet, mikor láttam, hogy forgatták.

Egy marha nagy makett, de nem víz alatt, hanem csak kék fényekkel megvilágítva, így úgy néz, ki mintha víz alatt lenne. Mester munka.

 

Egy kis füstöt is nyomattak be, hogy mégreálisabb legyen. Az egész víz alatti cucc, egy nagy makett. Kivéve persze a vízi szörnyeket :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis füstöt is nyomattak be, hogy mégreálisabb legyen. Az egész víz alatti cucc, egy nagy makett. Kivéve persze a vízi szörnyeket :)

 

Igen engem az nyűgöz itt le, hogy egy csepp víz nélkül, hogy lehet ennyire jó vízalatti jelenetet csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom nem fogok ezzel túl nagy népszerüséget kivivni, de nekem ez a chapter annyira nem bejövős. Nem arról van szó, hogy rossz vagy gyenge, egyszerüen nem annyira jó, mint lehetne. Szerintem.

A film értékelésénél már előre jeleztem, hogy nekem csak és kizárolag a Baljós Árnyak első fél órája az, amiben komolyabb hibákat látok... a chapter persze trükk-technikailag első-osztály. Ez vitathatatlan. Ugyanakkor egyik szörny bujik elő a másik után és nagyon nincs súlya az egésznek. A szörnyek sima háttérelemek... anno volt egy concept amin nem egyszerüen megette egyik vizi-szörny a másikat, hanem a kissebb megprobált védekezni, vissza-támadni. Ez például érdekes lett volna ide, igy viszont nem értem, hogy mi szükség a szörny-kollekcióra, hacsak az nem, hogy láthassuk, hogy a jedik milyen lazán kezelik az ilyesmit. Nem rossz, nem rossz, de az ezután következő chapter például hatványozottan jobb :)

Ja és én nagyrészt respektálom Jar Jar-t, de ez nem tartozik a jobb jelenetei közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom nem fogok ezzel túl nagy népszerüséget kivivni

 

:)

 

vissza-támadni. Ez például érdekes lett volna ide, igy viszont nem értem, hogy mi szükség a szörny-kollekcióra, hacsak az nem, hogy láthassuk, hogy a jedik milyen lazán kezelik az ilyesmit.

 

Nyilván azért kellettek, hogy kalandos legyen az útjuk. Mert ugy Jar Jar is megmondta, hogy Boss Nass csapodába csalogatja őket, és veszélyes az átkelés a bolygómagon át. Ez a jelenet egyébként kicsit rímel az EPIV azon jelenetére, amikor a kanyonban Luke-ot elkapják a buckalakók. A hősöknek meg kell küzdeniük a rájuk váró veszélyekkel, hogy aztán folytathassák útjukat. Ez is amolyan mitológiai elem :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 10: Invasion of Theed

Time: 19:49-21:28

 

Tartalom

Az inváziós csapatok elérik Theedet, és szinte ellenállás nélkül elfoglalják a várost. Amidala Királynő tehetetlenül szemléli, ahogy bevonulnak a Szövetség tankjai a palota elé. Nem sokkal később Nute Gunray is megérkezik, akinek jelentik, hogy elfogták a Királynőt.

Időközben a sérült bongó sikeresen átjutott a veszélyes zónán, és felbukkan Theed egyik kikötője közelében.

Az alkirály kiséri le a palota lépcsőin a fogságba ejtett Amidalát és személyzetét. Sio Bibble szenátor szerint az inváziót nem fogja jó szemmel nézni a szenátus. Gunray elmondja, hogy aláírnak a Királynővel egy megállpodást, ami törvényesíti a megszállást. Továbbá igérete van rá, hogy a szenátus jóvá hagyja majd a szerződést. Amidala termlészetesen hallani sem akar erről, és kijelenti, hogy semmit nem ír alá. A magabiztos Gunray szerint a nép szenvedése idővel jobb belátásra bírja majd. Ezt követően utasítja a parancsnok droidot, hogy vigyék a Királynőt és kiséretét a 4-es táborba. A kihalt utcákon haladnak, egy osztag rohamdroid kiséretében... fejezet vége

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A víz alatti világ bemutatása után, most a felszínt, Theed-et is megismerhetjük. Az invázió okán nagytotálokat látunk a városról, és bejárunk néhány utcát. Bevallom kicsit idegennek hatott a Nabooi kultúra 1999-ben, hiszen én is, akár csak más, a klasszikus trilógián nőttem fel, és persze az akkori látvány után egy ilyen békés és színes világ elég furcsán hatott. De ezt is mint sok további dolgot, az idők során megtanultam értékelni, és megszerettem őket. Számomra Naboo mindannak a szinonimája, amit a Köztársaság jelenthetett. Belegondolva a dologokba tökéletesen illik a képbe egy ilyen kultúra.

 

Ami a történéseket illeti. Nute Gunray elég elbizakodott, és még henceg is miszerint igérete van rá, hogy a szenátus mellé áll :) Teljesen bevette Sidious szövegét, és vakon bízik a nagyúrban. Amidalát eléggé lebecsüli és lenézi. Hatottak Sidious szavai; "fiatal" és "naív"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát erről a chapterről nekem nem sok minden jut eszembe. Úgy alapból az egész tettszik a bevonulástól a lépcsőig, de legjobban a palota nagytotál képét szeretem, ahogy röpködnek fölötte a droidvadászok, a főutcán nyomulnak a tankok - jelzi, hogy a békének fucs.

 

Azért arra kíváncsi lennék, mit tett ekkor a nabooi nép. Véglis a királynőjük hagyta bevonulni a szövetség csapatait, vajon ezek után is támogatták Amidalát? Bíztak benne, hogy képes megoldani ezt? Vagy egyszerűen gyávának tartották, aki nem mer szembeszállni a veszéllyel? Persze mindre választ kaptak végül, de akkor, a bevonuláskor érdekes lehetett egy-egy nabooi családi beszélgetés, amikor az ebédet tankok és csapatszállítók zöreje szakította félbe, aztán betörtek a harci droidok, és a család minden egyes tagját kíméletlenül elrángatták a legközelebbi internáló táborba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a jelenetről nekem a Birodalom jutott az eszembe, csak rohamosztagosok helyett droidok végzik a piszkos munkát.Egy nagy hadsereg elfoglal egy várost.Mindenkinek kuss.Itt az még látszik, hogy Amidala és Sio nagyon hisznek a demokráciában, a szenátusban.El nem tudják képezni, hogy a szenátus ellenük szavazna.Ez a jelenet nálam már a Birodalom előszobája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.