Ugrás a kommentre

EPI elemzés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azért arra kíváncsi lennék, mit tett ekkor a nabooi nép. Véglis a királynőjük hagyta bevonulni a szövetség csapatait, vajon ezek után is támogatták Amidalát? Bíztak benne, hogy képes megoldani ezt? Vagy egyszerűen gyávának tartották, aki nem mer szembeszállni a veszéllyel? Persze mindre választ kaptak végül, de akkor, a bevonuláskor érdekes lehetett egy-egy nabooi családi beszélgetés, amikor az ebédet tankok és csapatszállítók zöreje szakította félbe, aztán betörtek a harci droidok, és a család minden egyes tagját kíméletlenül elrángatták a legközelebbi internáló táborba.

 

Nabboi nép szerintem nem okolta a királynőt. Gondolj bele nincsenek katonáik, már Panaka is megmondta, hogy be kell hódolniuk.

Egyetlen dolog, amit Amidala tehetett volna, hogy az AAT-k elé áll, és azt mondja csak a testén keresztül.

 

Ráadásul a nabooiak béke pártiak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezaz a chapter, aminek a kezdésénél olyan gyönyörű-szépen megcsinált jeleneteket látni, amit az ember szive szerint bekereteztetne magának. Le a kalappal az ILM elött... ahogy a droid-hadsereg bevonul Theed-be... elnéztem volna még.

Anno az egyik ep.1 elemzés irta, hogy, amikor Amidala néz ki az ablakon, akkor az ablak olyan, mintha rácsokat szimbolizálna, és ezzel gyakorlatilag Amidala bezártságát/ tehetetlenségét akarták éreztetni. Van benne valami, bár egyeseknek belemagyarázásnak tünhet...

 

Összességében egy elég hangulatos kis chapter, ami továbbra is hozza az ep.1-re jellemző felsőfokú és szájtátásra serkentő professzionális látványvilágot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 11: Surprise Rescue

Time: 21:29-24:09

 

Tartalom

Qui-Gon, Obi-Wan és Jar Jar becserkészik a fogjul ejtett Amidalát és csapatát, és csöndben a kiséret elé kerülnek. Dolgukat megkönnyíti, hogy egy függő folyosón haladnak, ami viszonylagos védettséget biztosít számukra. A terv beválik, mert a droidok már csak akkor vesztik észre a két Jedit, amikor azok előttük landolnak. Pár gyors vágás, és csak egy halom ócskavas marad belőlük. A kiszabadított csapat katonái gyorsan felocsúdnak a meglepetésből, és magukhoz veszik a lekaszabolt droidok fegyvereit. Eközben lehúzódnak az utcáról biztonságos helyre, ahol is Qui-Gon elmondja nekik, hogy a főkancellár követei, továbbá nem került sor semmilyen tárgyalásra a Kereskedelmi szövetség vezetőivel. Javasolja, hogy azonnal lépjenek kapcsolatba a Köztársasággal. Panaka kapitány azonban felvilágosítja, hogy ez lehetetlen, mivel a teljes távközlést blokkolták. Nem marad más hátra, mint űrhajóval elhagyni a bolygót. Miután eljutnak a Nubiai cirkáló hangárjához, Qui-Gon azt javasolja Amidalának, hogy tartson vele Coruscantra. A Királynő ezt elutasítja, mondván a népe mellett a helye. A Jedi szerint ha itt marad, akkor megölik. Panaka kapitány közbeveti, hogy szerinte ez nem lehetséges, mert szükség van rá a szerződés megkötésénél. A Jedi szerint azonban valami más állhat a háttérben, mert már a Szövetségiek bevonulása sem volt logikus lépés, és úgy érzi, hogy a Királynő életére törnek. Sio Bibble próbálja megoldani a vitát azzal, hogy arra kéri Amidalát; menjen el Coruscantra, és próbálja meggyőzni a szenátust az igazukról, valamint Palpatine szenátornak nyújtson segítséget a dolgok mielőbbi rendezésében. Rövid hezitálás után a Királynő belátja, hogy az lesz a legjobb, ha a szenátus elé tárja az ügyet. Elindulnak tehát a hajó felé, ahol is őrök állják útjukat. A vezér droid kérdésére, miszerint mi az uticéljuk, Qui-Gon őszinte választ ad. Coruscant! A droid szerint az tiltott uticél, ezért letartóztatja őket Folytatni azonban már nem tudja, mert Qui-Gon elegáns mozdulattal ketté vágja a droidot. Így tesz Obi-Wan is, a hangár egy másik pontján, ahol egy csapat fogságba esett pilótát szabadít ki ezáltal. A két Jedi beavatkozásának köszönhetően gyorsan hullanak a droidok, és ezt kihasználva Jar Jar, valamint a Királynő és kisérete beszállnak a hajóba. Miután elfogytak az ellenálló droidok, a Jedik utolsóként hagyják el a hangárt, és szállnak be a Nubienbe. Szinte ebben a pillanatban felbőgnek a hajó motorjai... fejezet vége

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kedvenc Nabooi chapterem! Mindig jó nézni a Jediket akcióban, és itt most kijut a jóból :lol: Az utcai akció...ahogy Qui-Gon Erő lökéssel falhoz vág két droidot, aztán Obi megpörgeti a fénykardját nagyon feelinges! Aztán érdekes hallani miként vélekedik Qui-Gon az invázióról. Nagyon jól megérzi mi az ábra, és hogy valami nem stimmel. Tetszik, hogy átlát a szitán. Nem teljesen, de érez valamit. Aztán jön az újabb akció jelenet a hangárban. Fantasztikusan harcolnak a Jedik :) A legjobban az tetszik, amikor gyors vágásokban mutatják Qui-Gon és Obi-Wan koncentrált arcát, ahogy kaszabolják a droidokat. Obi véd két lövést majd ketté vágja az ellenfelét....mi ez ha nem SW feeling???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De vártam már ezt a chaptert, a film elejéről ez a kedvencem. A Jedik akcióját mindig élvezettel nézem, de itt valahogy mindennél jobban hat. Ahogy váratlanul odaugranak a fogjok és kísérőik elé, meglepve ezzel még a droidokat is, majd secperc alatt levágják őket, egyszerűen levegőt venni sincs idő. Itt szinte már isteni magasságokba csap a harci tudásuk (és ez csak fokozódik a hangárban, ahol ketten lekaszabolják a droidokat és megvédik a nagyobbacska csoportot is). Utánna meg a beszélgetés, Qui-Gon már ekkor sejti, hogy ez így nem jó, valami nem stimmel. Szerintem ha él még az ep2-ig, Sidiousnak főhetne a feje (lehet, Dookunak tényleg igaza volt, Qui-Gon segítsége.elkelt volna a Sith ellenni küzdelemben - no persze, nem Darth Tyranus oldalán. Úgy érzem, ő valahogy nem volt olyan vak a külvilágra, mintha az Erő nélkül is, pusztán az eszét használva a dolgok mögé látott volna: "Ez nem a Kereskedelmi Szövetség stílusa." "A támadás nem volt logikus lépés.")

És a hangárjelenet, na az a csúcs. Először is, van egy mozzanat, ami nagyon tettszik. Amidala a bolygón akar maradni, de ugye az a beöltözött Sabé. Qui-Gon és Sio Bibble győzködésére odafordul Padméhoz, ezzel a mondatal:

- Akárhogy döntök is, veszélybe kerül az életünk. Mindannyiunké.Ezt először baromira nem értettem. Az udvarhölgyek feladata nem csak a társalgás és öltöztetés, hanem a személyes védelem is, ők is ugyanúgy testőrök, mint Panaka. Tehát kérdezés nélkül kötelességük vállalni bármilyen veszélyt, és ezt Amidala is tudja. Padmé ekkor így válaszol:

- Mi vállaljuk a veszélyt.

Nos, ez természetes. De ez a párbeszéd tök fölösleges... lenne ha nem Padméhoz intézné a szavait. Sabé ugyanis így kérdezte meg királynőjét, hogy menjenek, vagy maradjanak. És ez jó. A könyvben is volt még egy hasonló jelenet, amikor Qui-Gon a Tatooine felé irányította a hajót, és beszámolt róla a királynőnek. Padmé ekkor R2 mellől úgy biccentett, mintha csak hirtelen eszébe jutott volna a feladata. Ez kár, hogy kimaradt.

Aztán jön az akció a hangárban. Obi-Wan hanyagul elintézi, hogy ő majd kiszabadítja az őröket. Qui-Gon is lazán megmondja a droidparancsnoknak az igazat. A főkancellár követei vagyunk, Coruscantra megyünk. A droid meg jól megzavarodik. Nagyon tettszetős, mint ahogy az a hirtelen aktiválása a kardnak is. A háttérben lévők is összerezzennek (Jar Jar egyenesen halálra rémül). És az egész akció jól koreografált, jó kameraváltásokkal. A slusszpoén pedig a két botladozó droidláb a hajó mellett.

Ja, és itt a legeslegkedvencebb hajóm is. Szerintem a királynő hajója kívül-bellül gyönyörű, kár hogy csak ebben az egy részben szerepelt, és még csak neve sincs. Egyébként az egyik hiba, amit fel tudok hozni az ep1-2-3 ellen, hogy nincs egy hajó, ami végigkísérné a hősöket, mint anno a Falcon. Bár én a Falcont a személyessé vállás egyik részelemének tartom, de akkor is, jó ha az ember ugyanazokat a hajókat látja viszont. Összeköti a részeket. Sajnos itt ilyen nagyon nincs, az ep1-ből csak az N-1-esek térnek vissza, azok sem hosszú időre. A geonosisi csatában elkellett volna egy-pár STAP (LÉP) és AAT. Szerencsére az ep3-ban felbukkan jónéhány ep2-es csodamasina :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kis chapter. Főleg az, ahogy látjuk akciózni a két jedit, főleg QuiGont, aki két szinten "akciózik" egyszerre: egyrészt "megcsonkít" néhány hülye droidot, másrészt diplomáciai belevalóságáról éss bölcsességéről is meggyőzi a kedves nézőket azzal, hogy Coruscant-i utazásra hívja fel a királynőt. Tetszik még Sio bibble aggódása is. Számomra ő egy hiteles, lokálpatrióta politikus, aki mellesleg Naboo 2. embere, őszintén aggódik pátriájáért. A Palpatine-ba vetett bizalma teljesen érthető és logikus, ha tudná ott és akkor, amit mi tudunk, akkor nem tudom, hogy mit tanácsolt volna....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg isteni látvány a Jedik harca.Elképesztő a könnyed elegancia, ahogy harcolnak.Mindig a legmegfelelöbb pillanatban használják az Erőt.Ody-nak igaza van, nagyon sw feelinges a jelenet.A fénykardok hangja olyan gyönyörüen szól, hogy az valami mesés.Ez a jelenet is azok közé tartozik amiért Qui-Gon a kedvenc karakteremmé vált.Őt nem lehet átverni.Hihetetlen bölcs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 12: Running The Blocade

Time: 24:10-28:17

 

Tartalom

Nem sokkal azután, hogy a nubien elhagyta Naboo légkörét, a szövetségi hajók össztüzet zúdítanak a kis gépre. A hajó minden egyes találatnál megremeg, ráadásul a pajzsgenerátor is megsérül. Észlelve a veszélyt, a hajó R2-es szerelő droidjai egytől-egyig mind a hibaforrás felkutatására indulnak. Miután munkához látnak, a szövetségi tüzérek őket veszik célba, és sikerül is egy kivételével mindet lelőniük. Azonban a megmaradt kis kék droid mindent megold azzal, hogy áthidalja a hibás részt, és ezzel ismét működőképessé teszi a pajzsgenerátort. Sikerül átjutni a blokádon, de Ric Olié rossz hírt közöl, miszerint a hiperhajtómű megsérült. Qui-Gon szerint le kell szállni megjavítani a sérült egységet. Obi-Wan azonnal rávágja, hogy a közelben lévő Tatooin tűnik a legmegfelelőbbnek, mert kicsi és szegény bolygó, ráadásul kívül esik a Szövetség fennhatóságán. Tatooint a bünöző Huttok ellenőrzik, ezért Panaka határozottan ellenzi, hogy oda vigyék Amidalát. A Jedik azonban megnyugtatják a kapitányt, hogy a Huttok nem keresik a Királynőt, így nincs is félnivalója.

Eközben Nute Gunray ismét kapcsolatba lépett a sötét nagyúrral, aki ingerülten kéri rajta számon, hogy aláírták-e már a szerződést. Gunray reszketve közli vele, hogy a Királynő egy nabooi cirkálón átjutott a blokádon, és már nem tudják felkutatni mert messze jár. Sidious közli, hogy ez nem gond egy Sith lovagnak, és majd utánnuk küldi a tanítványát, Darth Maul-t. Ekkor lép be a képbe egy fenyegető sötét alak, akiről nehéz bármi szívderítő dolgot is elképzelni. Amint végeszakad a holo adásnak, Gunray aggódva mondja, hogy már nem is egy Sith van, hanem kettő. A szemben ülő Rune Haako erre azt feleli, hogy kár volt lepaktálni a Sithekkel.

A sérült Nubien fedélzetén kicsit megnyugodnak a kedélyek. Bemutatják a Királynőnek azt a R2-D2 jelzésű droidot, aki megmentette a hajót. Padmé kapja a feladatot, hogy tisztogassa meg a kis robotot. Qui-Gon közben elmondja a Királynőnek, hogy a Tatooin bolygóra lenne célszerű leszállni, ahol is elvégezhetnék a javításokat. Panaka kapitány nem ért egyet a lovaggal, de Amidala bízik a Jedi döntésében.

Padmé miközben R2-t tisztogatja, találkozik Jar Jar Binks-el. A gunga röviden elmeséli neki, hogy kerül közéjük, de láthatóan keveset ért az események folyásából... fejezet vége

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Elég hosszú chapter, és sokminden is történik benne. Úgy igazából az előző részlettel együtt nagyszerű a menekülési jelenet. Ahogy szinte kirobban a Nubien a hangárból, az nagyon bejön, és utánna a blokád akció végig üt. Lucas mindig is értett az akció jelenetek rendezéséhez, és itt is ugyanúgy megvan benne minden, ami megunhatatlanná teszi. Tetszik R2 bevezetése is a történetbe, és persze egy hőstettel teszi le névjegyét :) Aztán ott van Panaka "szokásos" pesszimizmusa, ami most éppen Tatooin-t illetően mutatkozik meg. A Jedik viszont gyorsan lerendezik, sőt, Obi-Wan a szemmel verés tipikus esetét gyakorolja rajta :)))) Aztán ismét a gonoszok. Az alkirály és csatlósa kezdik belátni, hogy kár volt lepaktálni a sötét oldallal. Főleg úgy, hogy előkerült egy újabb Sith :) Darth Maul "jól néz ki", igazi kultusz figura. Szerintem pont úgy a legjobb, hogy alig szerepel a filmben, de ha mégis feltűnik, az emlékezetes momentum.

Mi van még.....ja igen. Jar Jar szokás szerint azt se tudja hol van, Padmé pedig aranyos :)

 

Egyet mondjatok meg nekem. Miért pont a saját Királynőjét küldte droidot tisztogatni Sabé? Ezt kicsit furcsállom

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is a nubien a terítéken, a legnagyobb örömömre. Nagyon szeretem ezt a hajót.

Nos, a menekülés szerintem fantörpikus. Ahogy a hajót beterítik a szemből érkező lézerlövedékek, az nagyon látványos és jól jelzi a menekülés minimális esélyét is. És még a Falcon menekülését is idézi. Számomra ez is totális SW feeling.

Szerintem az R2-esek javító hadjárata nagyon ötletes. Már az ep4 könyvben is azt írta az író, hogy az R2-esek az X-szárnyúak törzsén és szárnyán bóklászva javítanak, de ez egy akkora gépen nagyon hülyén nézett volna ki. Viszont egy ekkora jachton már nagyon látványos és logikus. R2 belépője pedig egyszerre mókás (Jar Jarral való ütközése), vagány (becsipog Jar Jarnak) és hősies, tehát egycsapásra minden erényét bemutatja ezt a kis guruló kuka :) Ki nem szeretné meg ezután?

Aztán, még látható, hogy egy Jedi sem mindig nyugodt. Amikor végre átjutnak a blokádon, Qui-Gon sóhajtása ezt jól érzékelteti. Obi-Wan meg úgy figyeli a blokádot, mintha ezzel félre tudná őket söpörni (kábé mint az ep4-ben a feléjük repesztő rombolókat).

A következő Sith és csatlósai párbeszédben megint láthatjuk, ki a főnök, és hogy a neimoidiaiak mennyire gyávák. Viszont Sidious szerintem itt egy kicsit értetlen. Gunray megmondja, hogy Amidala eltűzött, erre rávágja "Akkor is irassák alá vele a szerződést." Én Gunray helyében egyből rávágtam volna, hogy: Dehát nincs itt te vén idióta. Ebben az esetben persze többé nem kellett volna a jövőmmel foglalkozni :)

Darth Maul belépője pedig félelmetes, ezzel a hologramos dologgal teljesen olyan, mintha a sötét űrből, a söttéségből lépne ki.. Én mindig megborzongok, amikor megjelenik.

 

"This is my aprrentice, Darth Maul. He will find your lost ship."

 

Szerintem a karaktere ereje éppen abban rejlik, hogy keveset beszél és keveset szerepel. Ezzel titokzatosság veszi körbe, ismeretlenség, nem tűnik többnek egy árnéyknál. Nem szavakkal, hanem tetekkel éri el, amit el kell érnie.

Végül a kis tárgyalás. Itt hiányolom Sabé és Padmé közt a láthatatlan kommunikációt, de ennek a hiánya tényleg az lehet, hogy ezzel túl korán lelepleződött volna Amidala. R2 "hálás" csipogása igazi nosztalgia, ugyanígy csipog a Dagobahn is a röpködés után. Jar Jar szövege továbbra is jó, Padmé pedig már ekkor gyönyörű.

És hogy miért küldik Padmét ilyen alantas munkára? Ki gondolná egy droidtisztítás után, hogy ő a királynő?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár hiszitek, akár nem, nekem még a mai napig eröltetnem kell magam, hogy tudjam, az ott nem a királynő, hanem Sabé. De néha nem megy, és elfelejtem, hogy az ott bizony nem Padmé. És mikor cserélnek szerepet? Amikor Amidala végignézi a droid bevonulást?

 

egyébként a Jedi akció nekem is nagyon bejön. Parádés. És erkölcsi értelemben sincs akadály, hisz a Jedik itt minden lelkiismeret furdalás nélkül kiélhetik magukat droid aprításban - arra gondolok, hogy az emberek ellen ilyet bizti nem tennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 13: Tatooin

Time: 28:18-30:21

 

Tartalom

A nubien megérkezik a Tatooin rendszerbe. Qui-Gon arra utasítja a pilótát, hogy a városoktól kellő távolságban tegye le a gépet, hogy ne keltsenek feltünést. Amint a hajó leszáll, Obi-Wan közli mesterével, hogy a hiperhajtómű teljesen meghibásodott, ezért egy újra van szükség. A Jedi mester gondterhelten veszi tudomásul az újabb rossz hírt, majd elindul a legközelebbi városba, hátha sikerül alkatrészeket szerezni. Vele tart Jar Jar és R2-D2 is, ám amikor útnak indulnak, Panaka szól nekik, hogy várják meg. Padmé társaságában éri be őket, akit a Királynő kívánsága szerint magukkal kell vinniük. Qui-Gon hallani sem akar erről, mert az űrkikötő roppant veszélyes hely, és nem nőknek való. Panaka azonban nyomatékosítja, hogy ez a Királynő parancsa. A Jedi mester kelletlenül bár, de magával viszi Padmét, akit arra kér, hogy maradjon szorosan mellette.

Nem sokkal később beérnek Mos Espa városába. Qui-Gon a Tatooinról mesél a lánynak, aki érdeklődve hallgatja. Főleg benszülött törzsek és dögevők lakják a bolygót, a Mos Espához hasonló űrkikötőkben pedig azok gyűlnek össze, akiknek bujkálniuk kell... fejezet vége

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tatooin! Egyik kedvenc bolygóm, pedig sok látnivaló nincs rajta :) Inkább azok az események avanzsálják azzá, amik itt történnek.

A chapter kezdete remek. Az ikernapok előtt elsuhanó nubien, majd a képbe beúszó Tatooin fenomenális.... Aztán amint leérünk a bolygóra, megismerhetjük a viszonyokat. Ez a rész erről szól. Qui-Gon is az ottani kultúráról mesél Padménak. Vajon honnan tudja mindezt? Talán a Jedi archívumban olvasta :))

Van még egy jó rész, amikor Panaka mindenáron azt akarja, hogy Padmé tartson a csapattal. Amikor elindulnak a városba, Panaka aggódva néz utánnuk, és nekem ebből a nézésből egyértelműnek tűnik, hogy a kapitány tudja ki az igazi Királynő :) Érdekes, hogy a Jedik nem is sejtik a szerepcserét....

Ja igen! Jar Jar bantha puduba lép! Király :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tatooine első felbukkanása szerintem egész jó. Eléggé emlékezetes lett, hogy az ep4 elején azonnal tudja az ember, már megint hová vetődtek a hőseink. Meg Mos Espa is takaros városka, s bár hasonlóan van felépítve, mint Mos Eiley, teljesen más hangulatot áraszt. Itt nem röpköd annyi hajó az égen. viszont sokkal többnek tűnik a lakos, rengeteg a szűk utca.

De egy "nagy" hiba azért van, a filmben nem hangzik el a neve. Egyáltalán, soha, még az ep2-ben sem, pedig azért nem lett volna rossz, ha elárulják (bár lehet, hogy ez csak nekem gond) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tatooine első felbukkanása szerintem egész jó.

 

Nekem egyre inkább EPIV feelingem van Tatoointól. Szinte pontosan azt érzem, mint az EPIV megtekintése közben. Sőt, még egy adag pátosz is társul az érzésekhez. Szerintem az idő teszi....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Nincs itt semmi látnivaló. Én itt nőttem fel."

Azért a rengeteg homokon kívül, azért más is van itt...mi másért lenne oly kíváncsi Padmé? Vonzza a végzete?:39:

"I have a bad feeling about this."

"It's not about the mission, Master, it's something...elsewhere...elusive"

 

Mikor először láttam azt hittem Mos Eisley...ilyen volt régen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jó öreg Tatooine első felbukkanása.Nelkem elöszőr Solo jutott róla eszembe.Egy porfészek az egész, de milyen fontos dolgok történnek rajta.Amikor Qui-Gon, Padmé és Jar Jar sétálnak Mos Eispa utcáin, eszembe jut, hoyg vajon Luke fog itt járni majd, ahol az apja felnött?Sokat jelent érzelmileg a Tatooine.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az a jelenet, ahol teljesen helyére billen nálam a film. Nem mintha különösebb baj lenne az elötte lévő résszel, de innentől végre a tempó is teljesen rendben van, ráadásul kedvenc SW bolygómon bonyolodnak tovább a szálak. Mos Espa egyszerüen gyönyörü a maga puritán módján... imádom.

 

Érdekességképp meglehet jegyezni, hogy a forgatókönyv egyik rendkivül korai változatában, még Obi-Wan is a csapattal tartott, és ráadásul több utalás is történt arra, hogy Padménak tetszik az ifjú Jedi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 14: Watto's Shop

Time: 30:22-34:21

 

Tartalom

Röviddel azután, hogy a városba érekznek, Qui-Gon figyelmes lesz egy kis boltra. Miután betérnek, azonnal eléjük siet egy kék színű ócskás, és érdeklődve kérdezi mit óhajtanak. A Jedi azt tudakolja tőle, hogy van-e nubienhez alkatrésze. Watto, a megnyugtató igennel válaszol. Az ócskás kiszól valakinek, és kisvártatva megjelenik egy fiú, akit arra utasít, hogy vigyázzon a boltra amíg ő a roncstelepen lesz. Miután Watto és Qui-Gon elhagyja a helységet, a rabszolga fiú beszélgetésbe elegyedik Padmével. Elmeséli neki, hogy kiskorában jöttek a bolygóra az anyjával, amikor Gardulla a hutt megvette őket. Padmé meglepetten konstatálja a tényt, hogy a gyerek rabszolga sorban él. Amint a rabszolga szó elhangzik, Anakin mérges lesz és kikéri magának, hogy így szólítsák. Jar Jar újabb mutatványa zavarja meg a beszélgetőket, ugyanis a gunga éppen egy droiddal "harcol".

A telepen Watto közli a Jedivel, hogy van hiperhajtómű generátora, de elég sokba fog kerülni. Qui-Gon magabiztosan áll elé, és felajánl neki 20000 köztárasági creditet. A kék ócskás meglepődik, és közli, hogy errefelé a köztársasági váltó semmit nem ér, adjon helyette igazi pénzt. Qui-Gon, Jedi elmetrükköt próbál bevetni, és próbálja szugerálni Watto-ba, hogy jó lesz neki a köztársasági váltó is. Enyhe kézlegyintés kiséretében teszi mindezt, de az ócskást mindez nem hatja meg. Közli, hogy ha nincs pénz nincs üzlet sem. Qui-Gon az arcára erőltet egy mosolyt, és kifelé indul a boltból. Menet közben odaszól Jar Jar-nak és Padménak, hogy kövessék. Kicsivel később qui-Gon kapcsolatba lép a hajón lévő Obi-Wannal, hogy van-e valami eladható a hajón. A padawan kissé gúnyosan jegyzi meg, hogy a királynő ruhái, de azokért se kapnának sokat, így nem tudják összehozni a pénzt. Qui-Gon azzal búcsúzik tőle, hogy más megoldást keresnek, és később értesíteni fogja Obi-Wan-t. A beszélgetés után Jar Jar kissé dühösen mondja a Jedinek, hogy neki nem tetszik ez a hely, és szerinte bármikor kirabolhatják őket. Qui-Gon viszont ezt nehezen tudja elképzelni, mert nincs semmijük sem. Jar Jar-t ez nem nyugtatja meg, de a Jedit láthatóan nem érdekli az akadékoskodás... fejezet vége

-----------------------------------------------------

 

Ez a chapter is tartogat érdekességeket, nagyrészt Anakin és Watto belépője miatt. Anakin Padméval való beszélgetése nagyon jó, főleg azért, mert a fiú "álmodozó" jelleme már itt kidomborodik. Mintha csak a fiatalabb Luke-ot hallanánk. Ugyanazok az érzések és vágyak. Persze van különbség a szituációk között, de akkor is láthatóak a közös pontok. Aztán itt van Watto! Minden pénzt megér :evil:) Remek poénokat szór, és a jelleme is nagyon jól kidolgozott. Plokoom mondta egyszer az EPI-el kapcsolatban, hogy szerinte Jar Jar-on és Qui-Gon-on kívül nincs egyetlen karakter sem igazán kidolgozva. Csak ajánlani tudom neki, hohgy foglalkozzon kicsit többet a filmmel, és mindjárt meglátja mekkorát tévedett :lol: Watto esetében mindenképp. Egyébként ő a kedvenc animált szereplőm az előtrilógiában, és nem csak maga Watto jön be, hanem az egész környezet amelyben él. Nagyon Tatooin feeling a kis boltja, és a roncstelep is. Itt is sikerül visszahozni azt az érzést, ami az EPIV-ben volt.

Watto telitalálat volt, nincs túlljátszatva ellenben Jar Jar-al, aki ebben a chapterben kicsit túlspirázza a szerepét :lol: Pontosabban arra gondolok, amikor dobálja azokat a bigyuszokat. Azt lehet, hogy nem kellett volna....na és persze a szamár fül sem Qui-Gon irányába :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután mélyen tisztelt kollégám, Mr. Ody Mandrell mindent elmondott erről a chapterről, amit én el akartam mondani (Watto, Qui-Gon, Jar Jar túlspirázása, Anakin-Padmé párbeszéd), ezért nem is fűzök hozzá semmit :evil:

 

"Ha nincs pénz, nincs alkatrész, nincs üzlet."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután mélyen tisztelt kollégám, Mr. Ody Mandrell mindent elmondott erről a chapterről, amit én el akartam mondani (Watto, Qui-Gon, Jar Jar túlspirázása, Anakin-Padmé párbeszéd), ezért nem is fűzök hozzá semmit :evil:

 

"Ha nincs pénz, nincs alkatrész, nincs üzlet."

 

Hát nekem sem maradt túl sok eredeti ötletem, esetleg ez:

 

"De a váltó is megteszi" :P)) Ezt a jelenetet IMÁDOM!

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt szeretem ebbe a részbe ami még nem hangzott el, hogy Watto egyféle apapótló Anakinnak. Az EU zsarnoknak állítja be Watto-t és azt írja, mindig megverte Anakint régen. Itt nem az jön le. Az jön le nekem, hogy jóba vannak. Keresve se találhatna Anakin jobb rabszolga tartót. Bár mondja, csak azért becsülik, mert mindent megjavít. Anakinból biztos sokat keresett Watto.

 

Van egy rövid párbeszéd köztük.

Watto: Azt hiszik sültbolondok vagyunk.

Ani: Nem voltak rossz emberek.

W: Ezt csináld meg és hazamehetsz.

 

Ez olyan meleg jóleső párbeszéd. Kicsit kibeszélik az idegeneket.

Számomra ez nagyon aranyos. Kicsit apapótló.

Nekem tetszik Watto és Anakin kapcsolata. Későbbis mikor benevezik a versenyre, mintha az apjának mondja, hogy engedje versenyezni. Watto egy szigorú és távolságtartó apapótló. Kicsit olyan, mint Indy faterja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes meglátás. Abból a párbeszédből nekem is az jön le, hogy a szörősszivű Watto azért a szive mélyén birja a kölköt.

De nem hinném, hogy ezt a 9 éves Anakin átlátná... szerintem ő inkább egy zsarnokot lát benne, föleg mivel van elötte egy rendkivül pozitiv példa az anyja, aki tényleg szereti és igyekszik is kimutatni ezt. Emellett Watto nem tünhet túl szimpatikusnak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván nem annak szánták, de mégis olyasmi a szerepe. Beosztja az idejét. Feladatot ad.

Inkább mint egy vidéki nagybácsi, akihez nyaralni mész. Az ilyesmi.

 

Watto nem tűnhet túl szimpatikusnak ez igaz, de ha előbb elengedi, akkor annak örül. Akkor azt gondolja mégis jófej.

Az ep2 regényben van egy oldal, mikor elkéri hová adta el Shmi-t, akkor nosztalgikus élményeket ír le, itt játszott, szép emlékek...

Aztán ezeket hamar kiveri a fejéből, mert eszébe jutnak a pofonok.

 

Egyébként Watto persze, hogy kihasználja, hisz a rabszolgája mi mást csinálhatna vele. Rabszolgát, nem lehet, nem kihasználni. Watto nem fog jótékonykodni és felszabadítani. Hisz tudjuk, mi az ő hitvallása: Az üzlet, az üzlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ilyesmi cseng ki Wattoból. Nem apapótló, az inkább Qui-Gon, inkább nagybácsi. Szigorú, de igazságos. Owen bácsi szárnyakkal :) én legalábbis így gondolok rá.

És a párhuzam szerintem nem is véletlen. Gondoljunk csak bele, Anakint és Luke-ot is a Tatooine-hoz köti egy szigorú, de igazságos valaki. Mindketten ennek az alaknak dolgoznak, olyan munkát végeznek, amit nem szeretnek (rabszolga munka, farmer munka), de mindkettő lehetőséget ad rá, hogy azt is csinálják, amit szeretnek (fogatversenyzés, T-16-ossal repkedés). Ráadásul átvitt értelemben Luke is rabszolgája ennek az alaknak, hiszen Owen mindig megtiltja, hogy elhagyja a bolygót.

Watto tehát afféle nagybácsi, nem tipikus rabszolgatartó (nem olyan, mint Jabba :)), bár azért a rosszabik fajtából származó nagybácsi... csak hogy mégse szimpatizáljunk egy rabszolgatartóval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.