Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Háttérben lévő érdekességek, történetek

Ajánlott hozzászólás

Félreérted Donátot, épp azt mondja, hogy Rex nincs a kivezettek között, mert már kint van, hiszen kint hagyták, hogy amikor visszajön a maciüldözésről az elrobogott őrség, ne tűnjön fel nekik, hogy már elhordták a hátramaradt őrt. Persze azt nem tudhatták Hant, hogy az őrök úgyis tudják már, hogy a Lázadók ott vannak.

Csak az a fura, hogy most ez ilyen újdonság, meg bizonytalan. 1983 óta nyilvánvaló, hogy Nik/Rex maradt kint felderítő páncélban, és odakint fogták el, már csak a látottak logikája is ezt diktálja. Ő az egyetlen télapó a csapatban, és jól látható, hogy télapó öltözött be birodalminak, kint maradt és legközelebb kint is látjuk beöltözve, rohamosztagosokkal körülvéve.

Szerkesztve: - Dzséjt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a fura, hogy most ez ilyen újdonság, meg bizonytalan. 1983 óta nyilvánvaló, hogy Nik/Rex maradt kint felderítő páncélban, és odakint fogták el, már csak a látottak logikája is ezt diktálja. Ő az egyetlen télapó a csapatban, és jól látható, hogy télapó öltözött be birodalminak, kint maradt és legközelebb kint is látjuk beöltözve, rohamosztagosokkal körülvéve.

Miért lenne fura? Foglalkozott eddig a fene azzal, hogy a háttérben XY átöltözött és őrizte a bunkert. Amúgy meg azért szúrtam be ezeket, mert azt írta Ody, hogy Rex újra felvette a rohamosztagos páncélját. Itt inkább improvizációról van szó, semmint a saját páncél felöltéséről.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Miért lenne fura? Foglalkozott eddig a fene azzal, hogy a háttérben XY átöltözött és őrizte a bunkert.

Pont ez a fura, mert amikor én anno felfedeztem, akkor örömittasan láttam, hogy ez nagyon nem nagy felfedezés, mert anno is adott volt. Pedig én '97-ben fedeztem fel, és a 2000-es években jutottam el oda, hogy olyanokkal is megoszthassam, akiknek számít - veletek -, aztán rájöttem, hogy hát mégsem nagy felfedezés... lehet, hogy pont Nik volt az első, aki rádöbbentett, hogy amit én meglátok, azt előttem már 18000-en meglátták. :D Bár valószínű, hogy ezért is maradt meg bennem annyira. Szóval ezért fura nekem. De ahogy Ody is írja, tök jó, hogy egy retcon (még ha erről még nem is beszélhetünk, mert hivatalosan az még mindig nem Rex) ilyet előidéz. 40 éves film háttérelemét rángat reflektorfénybe, helyez új megvilágításba, teszi még mindig élővé az ep6-ot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Pont ez a fura, mert amikor én anno felfedeztem, akkor örömittasan láttam, hogy ez nagyon nem nagy felfedezés, mert anno is adott volt. Pedig én '97-ben fedeztem fel, és a 2000-es években jutottam el oda, hogy olyanokkal is megoszthassam, akiknek számít - veletek -, aztán rájöttem, hogy hát mégsem nagy felfedezés... lehet, hogy pont Nik volt az első, aki rádöbbentett, hogy amit én meglátok, azt előttem már 18000-en meglátták. :D Bár valószínű, hogy ezért is maradt meg bennem annyira. Szóval ezért fura nekem. De ahogy Ody is írja, tök jó, hogy egy retcon (még ha erről még nem is beszélhetünk, mert hivatalosan az még mindig nem Rex) ilyet előidéz. 40 éves film háttérelemét rángat reflektorfénybe, helyez új megvilágításba, teszi még mindig élővé az ep6-ot.

Hát én akkor most jutottam el ehhez a ponthoz. :)

És egyetértek, ez a retcon zseniális csavar, kár, hogy még mindig nem hivatalos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

34 év után észrevettem egy hibát. Bár ez valószínűleg csak nekem új. :D Luke a legvégén az ewok faluba úgy megy be, hogy az oldalán lifeg a fénykard. Pedig azt a Halálcsillagról el se hozta. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Biga Cubensis találata:

"Csakhogy Kurtznak az már nem tetszett, hogy Lucas aszerint írogatja át a Star Wars-filmek sztoriját, hogy milyen akciófigurákból tud majd többet eladni, és háromszor annyi időt tölt a merchandise osztályon, mint amennyit a forgatókönyvírásra szán. Kurtz A Jedi visszatér előkészületei idején szóvá is tett, hogy klisé lenne a Halálcsillag újjáépítése, és annak sem örült, hogy a szuperfegyver elpusztítása Lucasnál automatikus örömünnepbe csapott át, pedig egy keserédes győzelemnek kellett volna ábrázolni, előrevetítve azt, hogy itt még egy többéves Birodalom elleni háború vár a Felkelőkre. Lucas és Kurtz szakmai vitája végül odáig mérgesedett, hogy Lucas kirúgta Kurtzot és Howard Kazanjiant igazolta le a helyére producernek a Jedihez."

https://port.hu/cikk/tv/101-sztar-akik-gyuloltek-egymast-a-forgatason/article-48889

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ma előkerestem a legeslegelső Robur folyóiratot a "mini könyvtáramban", mely a Galaktika úgymond testvérlapja volt anno. Ebben található Alan Dean Foster A Jedi-kristály című regényének kezdete, de most nem ez a lényeg.

Találtam ebben a kiadványban egy kétoldalas cikket, mely A Jedi visszatér kulisszatitkaiba enged bepillantást. Kigyűjtöttem közülük a legérdekesebbeket; hátha találtok köztük olyat, amit eddig még nem tudtatok. :) 

- az ewokjelmezeket Angliában tervezte az a személy, aki Yodát is életre keltette

- az ewokjelmezekbe törpeszínészek bújtak bele

- legalább 60 ewokos maszkot és jelmezt kellett készíteni 

- újra kellett csinálni a lábbeliket, mivelhogy a mackójelmezekbe bújt színészek nem érezték a talajt a cipők keménysége miatt, ezért igazán járni se tudtak rendesen

- az endori csata a kaliforniai vörösfenyőerdőben zajlott

- mivel a forgatási helyszínen rendkívül meleg volt, az ewokjelmezekbe bújt törpeszínészeknek naponta többször kellett fehérneműt váltaniuk, annyira megizzadtak a tikkasztó melegben

- a stáb mellett egy mosoda is működött a vörösfenyőerdő szélén

- a forgatókönyv tartalmát csupán a forgatókönyvíró, a rendező, valamint George Lucas ismerte 

- a bábfigurákat különféle pózokból (hanyatt fekve, féllábon álva) kellett mozgatniuk az illetékeseknek 

- 12 csillagromboló ábrázolásához 57 különféle elem volt szükséges: 56 felvétel az űrhajókról, 1 pedig a csillagos égről

- a háttereket megfestették, és a szereplők kék háttér előtt játszották el a jelenetet; végül számítógép segítségével összeillesztették a hátteret és a felvett jelenetet a készítők

- a vadászgépek, csillagrombolók mozgását kikísérletezték, majd videóra vették; ha valami nem sikerült jól, egyszerűen letörölték

- egy másik forgatási helyszín az arizonai sivatag volt

(Robur, 1. szám, 1984)

Lehet, hogy ezeket már mind tudjátok, de biztosan van köztük egy-két új. :D De ha meg ismeritek, akkor is remek újraolvasni ezeket, én legalábbis így vélem.

Érdekesség még, hogy a cikk utolsó bekezdésében már van egy utalás az előzménytrilógiára. Úgy fogalmazott a szerző, hogy Lucas már dolgozik a Köztársaság korában játszódó történeten, amikor Obi-wan Kenobi és Darth Vader Jedi-lovagként még együtt védelmezték az igazságot. 

Szerkesztve: - caseyjones
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
14 perccel korábban, caseyjones írta:

Lehet, hogy ezeket már mind tudjátok, de biztosan van köztük egy-két új. :D De ha meg ismeritek, akkor is remek újraolvasni ezeket, én legalábbis így vélem.

Érdekesség még, hogy a cikk utolsó bekezdésében már van egy utalás az előzménytrilógiára. Úgy fogalmazott a szerző, hogy Lucas már dolgozik a Köztársaság korában játszódó történeten, amikor Obi-wan Kenobi és Darth Vader Jedi-lovagként még együtt védelmezték az igazságot. 

James Cameron-i munkatempóban dolgozott rajta. :D

Köszi egyébként!

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
20 órával ezelőtt, Donát írta:

James Cameron-i munkatempóban dolgozott rajta. :D

Köszi egyébként!

Nincs mit. :D Átkutattam az összes régi Roburomat meg Galaktikámat, de csak ezt az egy Star Wars-os cikket találtam. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Bolygók és helyszínek c. könyv azt írja, hogy a Trónteremben volt egy külön irodája az Uralkodónak, ami nagyon hasonlított a Császári Palotában lévő irodájára. Itt tartotta az audenciáit az öreg. Elvileg ide mentek be a testőrök is miután elküldte őket Palpi. 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Van egy CIKK ami azon lamentál, hogy vajon mi volt Luke-ék eredeti terve Solo szöktetésénél. Elég szórakoztató írás. A kedvencem amikor azon filozik, hogy Jabba vajon hogy vezette fel a többieknek Leia akciója előtt hogy mind bújjanak a függöny mögé. "Itt várunk csöndben egész este, de meglátjátok megéri.... oké lehet beletelik pár órába, de jó lesz. Majd mind nagyot nevetünk". És hogy örülhettek mikor végre Leia feltünt. "Hopp mintha látnék valami mozgást. Pssszt! Mindenki, csendet!"

• Vicces 6

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Egy Brian Griffin nevű fazon 1982-ben készült képei:

lgHI6Vc.jpg

5j9skeo.jpg

inYgvQd.jpg

hYjQqQB.jpg

1aQO990.jpg

pkc0Dv5.jpg

jrsYYZj.jpg

NyKsY0L.jpg

lAceWMX.jpg

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szép képek, bár az SW érzés nekem nagyon hiányzik belőlük. Bármilyen film karaktereiről készülhetnének ilyenek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ