Ugrás a kommentre

A Starkiller bázis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nabonak ebben igaza van.

 

Amúgy meg, mégegyszer mondom, akkor innentől kezdve az a bolygó, ami nem szeretne az Első Rend / Birodalom stb. fennhatósága alatt élni, csak építsen egy hiperhajtóművet a bolygójára, és léceljen le a galaxisból? Azért ez elég abszurd. Amúgy ha nap nélkül nincs élet a naprendszerben (alap), akkor hogy utazik a bolygó csillagrendszerről csillagrendszerre? Amíg két csillagrendszer között van mi adja számára a hőt? Sokkal jobb lett volna, ha - ahogy te is írtad korábban Dzséjt - ez valóban csak egy első csapásmérő szerkezet lett volna. Leszívja a napot - ideiglenesen! Mert hogy a napban lévő termonukleáris folyamatok akár egy kis kreativitással újra is termelhetnék a nap hőjét, legalább is az kevésbé lenne elrugaszkodott mint a vándor bolygó - majd az fokozatosan újratöltődik, amit később újra lecsapolhat. Az újratöltődés alatt a nap teljesítménye jóval a normál hőleadás alatt maradna, ez összhangban lenne a havas tájjal is. Szóval a tüzeléssel kiiktatnák az ellenfél fő központját majd a maradék erejüktől pedig megvédenék az állomást a többi űrhajóval, ágyúval stb, amíg az állomás képes újabb tüzelésre, hogy kiiktasson akár más bolygókat is, ha szükséges.

 

Százszor több értelme lett volna így. A bolygó köré vont pajzs és a felszíni / légköri / űrbéli járművek összessége megnyugtató lehetett volna az Első Rendnek még akkor is, ha a Starkiller nem tud mozogni. Arról nem beszélve, hogy azért az oszcillátort sem volt olyan egyszerű kilőni, még úgy se, hogy előtte belülről robbantották. És ha az első lövéssel mindig is az volt a terv, hogy megsemmisítik a köztársaság flottáját, akkor meg pláne nem kellett volna tartani sok mindentől még egy immobilis Starkiller esetében sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a bajom hogy, -amelett hogy biztos úgy van ahogy mondjátok- ezt nem nekünk kellene találgatni. Nem nagyon érzik az alkotók, hogy bármit megkéne magyarázni, a Starkiller elpusztult, aztán minden rajongó vegye úgy hogy le van tudva, koncentráljon a küszöbön lévő következő filmre. Csakhogy minden évben jön majd egy film, és minden évben ekkora lyuk, vagy lyukak lesznek bennük? Tudom, tudom, csak nekem fontos hogy a felvonultatott technológia valamennyire hiteles legyen. Úgy vagyok vele, hogy legyen annyi vér a pucájukba, hogy áltudomásnyosan, féligazságokkal tele, de legalább hazudjanak valami elfogadhatót. Nem a twitteren kel üzengetni.

Szerintem a storíy team-nek ketté kellene válni, az egyik felének a jövő projektjein kellene agyalni, a másik felének meg az aktuális projekt részleteit kellene kidolgozni. Ezért örülök Rian jelenlétének, mert látszik az emberen, hogy valami bonyolultabbal akar előállni (politikai szál,és még ki tudja milyen finomságok), ami nagyon is rá fér a galaxisra, amellet, hogy JJ érdemét sem szabad ignorálnom, mert Ő meg egy nagyon fontos másik dolgott csinált bravúrosan, az emberi motívumokat mutatta be nagyon jól, annak ellenére, hogy most még elég titokzatosak a mélyebb motivációk. Én sem gondolom hogy a Lucas idejében , mindent Lucas határozott meg. De valahogy Hidalgonak is jobb volt a egy olyan ember keze alá dolgozni, aki tudta mit akar. Én elhiszem, hogy nehéz a nagy ember örökébe lépni, hogy neki kell meghatározza a SW eljövendő 40-50 évének irányvonalát, úgy hogy az sikeres is legyen, egy olyan Disney környezetben, ami nem érti a SW-t.De a rajongók értik, és ez lenne a legfontosabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabonak ebben igaza van.

 

Amúgy meg, mégegyszer mondom, akkor innentől kezdve az a bolygó, ami nem szeretne az Első Rend / Birodalom stb. fennhatósága alatt élni, csak építsen egy hiperhajtóművet a bolygójára, és léceljen le a galaxisból?

Nem úgy néz ki, mintha ez a technológia túl egyszerű lenne. Kétlem, hogy a galaxisban sok civilizáció lenne képes ilyen teljesítményre. És még ha képes is, túl nagy áldozatokkal járna egy ilyen fejlesztés. Már ha a bolygó faunája egyáltalán elbírná. Amint írod is, ha kilép a naprendszeréből akkor a csillag hője és fénye nélkül mindennemű élet egyszerűen összeomlana.

 

Leszívja a napot - ideiglenesen! Mert hogy a napban lévő termonukleáris folyamatok akár egy kis kreativitással újra is termelhetnék a nap hőjét, legalább is az kevésbé lenne elrugaszkodott mint a vándor bolygó - majd az fokozatosan újratöltődik, amit később újra lecsapolhat. Az újratöltődés alatt a nap teljesítménye jóval a normál hőleadás alatt maradna, ez összhangban lenne a havas tájjal is. Szóval a tüzeléssel kiiktatnák az ellenfél fő központját majd a maradék erejüktől pedig megvédenék az állomást a többi űrhajóval, ágyúval stb, amíg az állomás képes újabb tüzelésre, hogy kiiktasson akár más bolygókat is, ha szükséges.

 

Százszor több értelme lett volna így. A bolygó köré vont pajzs és a felszíni / légköri / űrbéli járművek összessége megnyugtató lehetett volna az Első Rendnek még akkor is, ha a Starkiller nem tud mozogni. Arról nem beszélve, hogy azért az oszcillátort sem volt olyan egyszerű kilőni, még úgy se, hogy előtte belülről robbantották. És ha az első lövéssel mindig is az volt a terv, hogy megsemmisítik a köztársaság flottáját, akkor meg pláne nem kellett volna tartani sok mindentől még egy immobilis Starkiller esetében sem.

Erre írtam egy jó teóriát alább, és az még valamelyest tudományos is.

 

Az a bajom hogy, -amelett hogy biztos úgy van ahogy mondjátok- ezt nem nekünk kellene találgatni.

Találgatni nem nagyon kell, mert azért nagy vonalakban elmondták hogyan működik. Mi a részleteket kutatjuk, ami nem rossz mert témát ad. Az SW -ben épp ez a szép, hogy nem szájbarágós. Ehhez most is hűek voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy meg, mégegyszer mondom, akkor innentől kezdve az a bolygó, ami nem szeretne az Első Rend / Birodalom stb. fennhatósága alatt élni, csak építsen egy hiperhajtóművet a bolygójára, és léceljen le a galaxisból?

Naná, leugranak a planetáris hiperhajtómű boltba, és két kreditért vesznek egyet, majd felcsatolják a bolygóra, és huss... Ja, hogy valószínűleg ilyet építeni éveket vesz igénybe, hatalmas nagy pénzösszeg és rengeteg ember kell rá? Oda se neki, attól még bárki képes rá, Szakadt Kata és Ihaj Tamás is.

 

Amúgy ha nap nélkül nincs élet a naprendszerben (alap), akkor hogy utazik a bolygó csillagrendszerről csillagrendszerre? Amíg két csillagrendszer között van mi adja számára a hőt?

Azt nem tudom, mi köze a napnak a csillagközi utazáshoz, de a Csillagpusztító valószínűleg piszkosul kevés időt tölt el két csillagrendszer között. Ha valamit eddig leszűrhettünk a filmekből a hiperűrutazásról, akkor az az, hogy ezzel percek alatt lehet több száz fényévet áthidalni. Vegyük az ep4-et. Han kijött a pilótafülkéből, öt perccel később meg már ciripelt a műszer, hogy megérkeztek az Alderaanhoz. Az ep7-ben pepitában ugyanez. Alig léptek be a Jakkunál a hipertérbe, már elértek Takodanára, a végén meg Reyék alig szálltak fel D'Quarról, már leszálltak Ahch-Tón.

Szóval szerintem nem botor dolog azt feltételezni, hogy a Csillagpusztító is legfeljebb perceket tölt el a hipertérben, addig meg csak megóvja az a pajzs, amin semmiféle űrhajó nem tud átjutni valós térben. Meg talán azért egy bolygó nem egyik percről a másikra hűl ki. Ennek ellenére nekem kifejezetten hideg világnak tűnt a Csillagpusztító bolygója, és úgy érzem, a napok lezúzása és a helyi klíma között lehet valami összefüggés.

 

Sokkal jobb lett volna, ha - ahogy te is írtad korábban Dzséjt - ez valóban csak egy első csapásmérő szerkezet lett volna.

Attól, hogy valami első csapásmérő szerkezet, még nem válik statikussá. Az atomtengeralattjáró is az, mégis elég mobilis.

 

Amúgy miért elképzelhetetlenebb egy technológiával mozgatott bolygó, mint a teljes életteret biztosító, az élettől virágzó Endor kóbor hold, ami két csillag körül kering?

 

Az a bajom hogy, -amelett hogy biztos úgy van ahogy mondjátok- ezt nem nekünk kellene találgatni.

Ezeket mindig is mi találgattuk, értsd már meg. Sosem Lucas találta ki azokat a dolgokat, amiket te most Abramstől követelsz. Sosem szerepelt a filmekben, hogyan működik a Halálcsillag. Évtizedekkel később árulta el valaki egy könyvben, nem a filmben, nem az ahhoz készült könyvben. Irreális, sosem létezett dolgot követelsz, olyasmit vélsz hibának, ami harminc évvel ezelőtt sem volt máshogy. Te vagy tévedésben, nem az alkotók érzik rosszul. Arról nem beszélve, hogy ezek már meg vannak magyarázva, és csak ugyanannyi értelem van benne, mint eddig bármi másban. In-universe megállják a helyüket, out-universe kalapos baromság mind. A Csillagpusztító működési elve le van már írva, nem Twitteren, ott van a wookie-n, benne van könyvekben. Linkeltem is már. Áltudmányos f*szság, de ugyanez minden az SW-ben. Csak amíg Lucas volt az atyaúristen, addig az ilyesmi nem volt gond. Se az, hogy áltudományos, se az, hogy húsz évet kellett várni a magyarázatra. :roll:

 

Ebből is látszik, mennyire fantáziátlanok már az emberek. '99-ben senki nem akadt fenn azon, miért van ideiglenesen záródó lézerfal egy hangár mögé rejtett öntödében - egyáltalán, miért van a hangár mögött öntöde, meg hatalmas csarnok fényes akármikkel? Vagy azon, miért tárolja a reaktort a Kereskedelmi Szövetség a hajóik hangárjában? '77-ben, a '80-as, '90-es években meg senki nem hibáztatta az alkotókat, mert nem mondták el, mi az a Kessel-futam, hogy működik a fénykard, hogyan tud mozogni a Halálcsillag naprendszerek között. Ma már a készhez kapott infók is kevesek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naná, leugranak a planetáris hiperhajtómű boltba, és két kreditért vesznek egyet, majd felcsatolják a bolygóra, és huss... Ja, hogy valószínűleg ilyet építeni éveket vesz igénybe, hatalmas nagy pénzösszeg és rengeteg ember kell rá? Oda se neki, attól még bárki képes rá, Szakadt Kata és Ihaj Tamás is.

Nyilván pénz igényes, de ha egyszer megoldható, akkor az már kérdéseket vet fel, hiszen innentől kezdve akármelyik bolygó dolgozhat azon, hogy elhagyja a galaxist. Nekem ez nem tetszik. Egy bolygó ne akarjon már letérni a saját pályájáról.

 

Ennek ellenére nekem kifejezetten hideg világnak tűnt a Csillagpusztító bolygója, és úgy érzem, a napok lezúzása és a helyi klíma között lehet valami összefüggés.

Igen, de ez fakadhatna az ideiglenes nap lemerülésből is, ahogy írtam alább, csak azért mondom, mert úgy írod a klíma és a lezúzás közti összefüggést, mintha sík hülye lennék és nem jutott volna az eszembe.

 

Attól, hogy valami első csapásmérő szerkezet, még nem válik statikussá. Az atomtengeralattjáró is az, mégis elég mobilis.

Nem mondtam, hogy feltétlenül azzá válik, de mint első csapásmérő szerkezet, úgy is van értelme. Lásd alább, ahol kifejtettem ezt.

 

Amúgy miért elképzelhetetlenebb egy technológiával mozgatott bolygó, mint a teljes életteret biztosító, az élettől virágzó Endor kóbor hold, ami két csillag körül kering?

Mert az Endor legalább nem tud elmenekülni félelmében, ha meglátja a fölötte épülő Halálcsillagot... :D Persze, ha már előhoztad az endori példát... egyik sem túl valószínű, de az Endornak ezen tulajdonsága nem alapjaiban határozza meg a bolygót, nem úgy mint a Starkiller Bázist a sajátja, ami fontos jellegzetessége (mármint, hogy tud utazni a hiperűrben). Komolyan nem érzitek problémásnak, hogy egy bolygó ott hagyja a saját pályáját és vándorol a galaxisban? :D Szerintem ez nagyon gázos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a Starkiller alapjáraton sem egy nagy bolygó ezért nem érzek nagy bonyodalmat. Ha azt vesszük hogy az új enciklopédiákban lefektették, hogy az első Halálcsillag 100 km átmérőjű volt, és hogy a támadás előtti eligazításon méretarányos képet mutattak összehasonlításképp, akkor a Starkiller még holdnak sem túl nagy (szerintem kb. 4 max 5-ször akkora lehet az átmérője). A való világban a Pluto csak egy törpebolygó, de annak a holdja a Charon is 1214 km átmerőjű. Ennél nagyobb hülyeségek is vannak a SW-ban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván pénz igényes, de ha egyszer megoldható, akkor az már kérdéseket vet fel, hiszen innentől kezdve akármelyik bolygó dolgozhat azon, hogy elhagyja a galaxist. Nekem ez nem tetszik. Egy bolygó ne akarjon már letérni a saját pályájáról.

Nyilván, de ugyanígy bárki építhet magának Halálcsillag méretű űrállomást, hogy azzal lépjen le az egész lakosság. Igen, megvan a technológia (ha megvan, mert lehet, hogy örökre elveszett a Csillagpusztító nappá avanzsálásával), és ha valakinek van rá lehetősége, akár még élhet is vele. Ez minden technológiánál így van. De nem valószínű, hogy eztán tömeges bolygóvándorlás lesz a Galaxisban. Azért ez a technológia nem változtatja billiárdasztallá. :)

 

Igen, de ez fakadhatna az ideiglenes nap lemerülésből is, ahogy írtam alább, csak azért mondom, mert úgy írod a klíma és a lezúzás közti összefüggést, mintha sík hülye lennék és nem jutott volna az eszembe.

Pedig nem nagyon fakadhat, ha úgy működik, ahogy te leírod. Mert a te általad leírtak alapján legkevesebb órák alatt újra kéne töltődnie egy totálisan leszívott napnak, ami őszintén szólva, legalább akkora baromság, mint a röpködő bolygó. Ha ennél tovább tart - márpedig, ha a bolygó kihűl, akkor tovább kell tartania -, a Csillagpusztító fabatkát sem érne, mert "könnyen" el lehetne pusztítani két újratöltés között.

 

Nem mondtam, hogy feltétlenül azzá válik, de mint első csapásmérő szerkezet, úgy is van értelme. Lásd alább, ahol kifejtettem ezt.

De nincs értelme. Én nem látom az értelmet abban, ha mozgásképtelenségbe erőszakoljuk. A lövése látható, még ha az első el is téveszti az ember, mert nem számol vele, két-három lövés után ki lehet számolni a helyzetét, oda lehet menni, és kozmikus porfelhővé lehet robbantani. Ezért utálja mindenki a hadászatban az atomtengeralattjárókat és imádják a silókat. Mert a silók egy helyen vannak, oda lehet pörkölni. A tengeralattjárókról viszont nem feltétlen tudod, éppen hol kujtorognak, honnan indíthatnak támadást ellened. Egy mobil első csapásmérő fegyver ezerszer jobb, értelmesebb, mint egy helyhez kötött. Utóbbival ugyanis csak kevésszer lőhetsz. A mobillal annyiszor, amennyit ki tud ereszteni magából, mert ha még fel is fedezik, akkor is van rá esély, hogy elszökik.

 

Persze, ha már előhoztad az endori példát... egyik sem túl valószínű, de az Endornak ezen tulajdonsága nem alapjaiban határozza meg a bolygót, nem úgy mint a Starkiller Bázist a sajátja, ami fontos jellegzetessége (mármint, hogy tud utazni a hiperűrben).

Szerintem a Csillagpusztítót sem határozza meg annyira, mint amilyen kardinálissá tettétek ezt a problémát. Nem létezett annyi ideig, hogy ez komoly, meghatározó tényezővé váljon.

 

Komolyan nem érzitek problémásnak, hogy egy bolygó ott hagyja a saját pályáját és vándorol a galaxisban? :D Szerintem ez nagyon gázos. :)

Nem. Még csak nem is az első utazó bolygó, amivel sci-fiben találkoztak. Kezdjük azzal, hogy gyerekkoromban imádtam az Alfa Holdbázist, amiben a Hold röpködött a Tejúton. Egy szép űroperás toposz. Filmben még nem igazán használták, de könyvekben, képregényekben, de még sorozatban sem először esik meg. Sőt, ott az Andromeda című sorozat, abban még vándorló naprendszer is van. A Doctor Who-ban meg az egész Földet arrébb tetették, majd visszavontatták a helyére. :)

Arról nem beszélve, hogy ha a Csillagpusztító eltörli a napját az űr színéről, akkor onnantól már nincs igazán olyan gravitációs tényező, ami az addigi pályáján tartaná. Magyarán nincs pálya, amit elhagyhatna. ;)

 

Mivel a Starkiller alapjáraton sem egy nagy bolygó ezért nem érzek nagy bonyodalmat. Ha azt vesszük hogy az új enciklopédiákban lefektették, hogy az első Halálcsillag 100 km átmérőjű volt, és hogy a támadás előtti eligazításon méretarányos képet mutattak összehasonlításképp, akkor a Starkiller még holdnak sem túl nagy (szerintem kb. 4 max 5-ször akkora lehet az átmérője). A való világban a Pluto csak egy törpebolygó, de annak a holdja a Charon is 1214 km átmerőjű. Ennél nagyobb hülyeségek is vannak a SW-ban

És akkor még itt van ez is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan nem érzitek problémásnak, hogy egy bolygó ott hagyja a saját pályáját és vándorol a galaxisban? :D Szerintem ez nagyon gázos. :)

Rólam köztudott, hogy nem szimpatizálok a Starkiller-rel, de ezt most szerintem kicsit félreértelmezed. Ez már nem egy bolygó, hanem egy hatalmas űrállomás és fegyver, amit egy egykori bolygóból alakítottak ki. Nem egy bolygó hagyja el a pályáját és a saját rendszerét, hanem az a konstrukció, amit ebből létrehoztak. Alighanem elég durva átalakításokat végeztek rajta ahhoz, hogy immáron ne egy szimpla bolygóként tekintsünk rá. Ez kb. olyan, mintha rakétává alakítanának egy autót, kb. csak a váz maradna meg, telepakolva mindenféle más szerkezettel, mi meg meglepődnénk, hogy egy autó képes repülni meg az űrben járni stb.. :)

 

Igen, bármelyik bolygó juthat ilyen sorsra, feltéve persze, hogy a lakosságának rendelkezésére áll az a technológiai, anyagi és szellemi tőke, ami egy ilyen beruházáshoz szükséges. Na meg persze, ha ezek a változtatások nem teszik lakhatatlanná az egészet, pláne építkezés közben. Az Első Rend valószínűleg alapos kutatás után kinézett egy erre alkalmas bolygót, de valószínű, hogy nincs minden "bokorban" egy ilyen. Ha volt is lakosság, alighanem kiirtották, de valószínűbb, hogy eleve lakatlan volt az eredeti bolygó, amin elkezdtek dolgozni. Majd csak amikor készen voltak a folyamat nagyjával, akkor tudták odavinni az állomány egy részét. Ezt egy átlagos bolygó esetében nem lehet megtenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy meg, mégegyszer mondom, akkor innentől kezdve az a bolygó, ami nem szeretne az Első Rend / Birodalom stb. fennhatósága alatt élni, csak építsen egy hiperhajtóművet a bolygójára, és léceljen le a galaxisból? Azért ez elég abszurd. Amúgy ha nap nélkül nincs élet a naprendszerben (alap), akkor hogy utazik a bolygó csillagrendszerről csillagrendszerre? Amíg két csillagrendszer között van mi adja számára a hőt?

A többi válaszhoz még annyit, hogy nem csak a pénz lehet az akadály, hanem az is, hogy egy bolygó klímája elég érzékeny, tehát szinte ugyanolyan tulajdonságokkal bíró napot, naprendszert kellene találni, mint amiből elköltöznek, különben teljesen felborul az ökoszisztéma. Ez esetben felesleges költözni, mert aláírják a saját halálos ítéletüket. És igen, ne is akarjanak emiatt. A SB biztosan megoldotta valahogyan ezt a kérdést.

A lentiekben szereplő néhány perc is elég lehetett az utazáshoz válaszhoz annyit, hogy ha már tudták használni a szub-hipertért, akár utazhattak abban is, nem csak a lövésre volt jó :hmm: És ahogy láttuk, a lövés piszok gyorsan eljutott távolabbi pontra, tehát a SB is képes valóban rövid idő alatt egyik naprendszerből átugrani a másikba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rólam köztudott, hogy nem szimpatizálok a Starkiller-rel, de ezt most szerintem kicsit félreértelmezed. Ez már nem egy bolygó, hanem egy hatalmas űrállomás és fegyver, amit egy egykori bolygóból alakítottak ki. Nem egy bolygó hagyja el a pályáját és a saját rendszerét, hanem az a konstrukció, amit ebből létrehoztak. Alighanem elég durva átalakításokat végeztek rajta ahhoz, hogy immáron ne egy szimpla bolygóként tekintsünk rá. Ez kb. olyan, mintha rakétává alakítanának egy autót, kb. csak a váz maradna meg, telepakolva mindenféle más szerkezettel, mi meg meglepődnénk, hogy egy autó képes repülni meg az űrben járni stb.. :)

Pont kezdtem pötyögni a véleményem, de ez tökéletesen összefoglalja amit írni akartam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többi válaszhoz még annyit, hogy nem csak a pénz lehet az akadály, hanem az is, hogy egy bolygó klímája elég érzékeny, tehát szinte ugyanolyan tulajdonságokkal bíró napot, naprendszert kellene találni, mint amiből elköltöznek, különben teljesen felborul az ökoszisztéma. Ez esetben felesleges költözni, mert aláírják a saját halálos ítéletüket. És igen, ne is akarjanak emiatt. A SB biztosan megoldotta valahogyan ezt a kérdést.

Az Első Rendnek nem volt szüksége élő bolygóra, így nekik valószínűleg csak az volt az egyetlen szempont, hogy a csillagban elég delej legyen a fegyver feltöltéséhez. De egy lakott bolygónak valóban már sokkal több mindenre kell figyelnie, ha továbbra is lakott akar maradni.

 

A lentiekben szereplő néhány perc is elég lehetett az utazáshoz válaszhoz annyit, hogy ha már tudták használni a szub-hipertért, akár utazhattak abban is, nem csak a lövésre volt jó :hmm:

Az eddig leírtak alapján a sub-hiperűrben csak a fantom energia tud utazni. De a normál hiperhajtómű is elég gyors mozgást tesz lehetővé.

 

Rólam köztudott, hogy nem szimpatizálok a Starkiller-rel, de ezt most szerintem kicsit félreértelmezed. Ez már nem egy bolygó, hanem egy hatalmas űrállomás és fegyver, amit egy egykori bolygóból alakítottak ki. Nem egy bolygó hagyja el a pályáját és a saját rendszerét, hanem az a konstrukció, amit ebből létrehoztak. Alighanem elég durva átalakításokat végeztek rajta ahhoz, hogy immáron ne egy szimpla bolygóként tekintsünk rá. Ez kb. olyan, mintha rakétává alakítanának egy autót, kb. csak a váz maradna meg, telepakolva mindenféle más szerkezettel, mi meg meglepődnénk, hogy egy autó képes repülni meg az űrben járni stb.. :)

 

Igen, bármelyik bolygó juthat ilyen sorsra, feltéve persze, hogy a lakosságának rendelkezésére áll az a technológiai, anyagi és szellemi tőke, ami egy ilyen beruházáshoz szükséges. Na meg persze, ha ezek a változtatások nem teszik lakhatatlanná az egészet, pláne építkezés közben. Az Első Rend valószínűleg alapos kutatás után kinézett egy erre alkalmas bolygót, de valószínű, hogy nincs minden "bokorban" egy ilyen. Ha volt is lakosság, alighanem kiirtották, de valószínűbb, hogy eleve lakatlan volt az eredeti bolygó, amin elkezdtek dolgozni. Majd csak amikor készen voltak a folyamat nagyjával, akkor tudták odavinni az állomány egy részét. Ezt egy átlagos bolygó esetében nem lehet megtenni.

Ott a pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is hagyni kellene a hagyományos, mai csillagászati ismereteinken alapuló planetológiát mert a SW-ban talán az Endor az egyetlen amit bele lehetne szuszakolni. Levegöt termelő növényzet, geotermikus energia, valamint nap, meg még ki tudja mik nélkül egyik bolygó sem élhető. A SW tele van olyan világokkal amiből legalább az egyik hiányzik (sivatag, víz, jég, láva, beton bolygó). A Starkillerből legalább kettő, hanem több.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rólam köztudott, hogy nem szimpatizálok a Starkiller-rel, de ezt most szerintem kicsit félreértelmezed. Ez már nem egy bolygó, hanem egy hatalmas űrállomás és fegyver, amit egy egykori bolygóból alakítottak ki. Nem egy bolygó hagyja el a pályáját és a saját rendszerét, hanem az a konstrukció, amit ebből létrehoztak. Alighanem elég durva átalakításokat végeztek rajta ahhoz, hogy immáron ne egy szimpla bolygóként tekintsünk rá. Ez kb. olyan, mintha rakétává alakítanának egy autót, kb. csak a váz maradna meg, telepakolva mindenféle más szerkezettel, mi meg meglepődnénk, hogy egy autó képes repülni meg az űrben járni stb.. :)

Jól van, majd igyekszem így gondolni a dologra. Ha nem minden bolygónak "adatik" meg ez a lehetőség, akkor már eleve más a gyerek fekvése. Speciális feltételek találkoztak a Starkiller esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, a Csillagpusztítónak azért választották azt a bolygót, mert egyedülálló, energiavezető kristálylerakódás volt jelen rajta. Nekem ez nagyon speciális esetet jelent, szóval nem hiszem, hogy teszem azt a Hoth-ból vagy a Tatooine-ból bárki Csillagpusztító 2-t tud készíteni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, a Csillagpusztítónak azért választották azt a bolygót, mert egyedülálló, energiavezető kristálylerakódás volt jelen rajta. Nekem ez nagyon speciális esetet jelent, szóval nem hiszem, hogy teszem azt a Hoth-ból vagy a Tatooine-ból bárki Csillagpusztító 2-t tud készíteni. :)

 

Igen igen igen. A kristály legalább áltudományos. Tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor, van ott bőven áltudományos maszlag. A lerakodott kristályok energiavezető képessége miatt választották a bolygót, ahol aztán megteremtették azt a technológiai szörnyet, amely a csillagot leszívva megszerezi a sötét energia quintesszencia nevű változatát (ami korlátlan energiát biztosít neki - szóval valószínű, hogy a Csillagpusztító sehová sem megy, amíg nem tankol fel egy napból), amiből megteremti a fantom energiát, amit átlő a sub-hiperűrön, és ami célba találva a bolygót mini szupernovává alakítja.

Ez nekem elég jó áltudományos maszlagnak tűnik, és ilyen még a Halálcsillaghoz sem járt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Érdekes, hogy amikor a Starkiller bázis lőni készül a Hosnian Prime -ra, akkor a csillaga megvilágítja. Ebből két dolog adódik.

 

1. A bolygó képes mozogni az űrben ugyanúgy, mint a Halálcsillag.

2. A csillagát nem pusztítja el, hanem csak lemeríti ami később újra töltődik (láthattuk is, hogy éppen kezdett helyreállni a csillag amikor megint elkezdte leszívni a Starkiller).

 

Nekem a második verzió a szimpatikus, még mindig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a 2. pont igaz,akkor miért hívják Csillagpusztítónak? :)

 

És a Halálcsillagot miért hívják Halálcsillagnak, mikor inkább egy hold vagy bolygó? :)

 

A Halálhold szerintem nem cseng olyan rosszul, mondjuk a Death Moon már kevésbé :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy amikor a Starkiller bázis lőni készül a Hosnian Prime -ra, akkor a csillaga megvilágítja.

3. Lezúzta az előző csillagot, és lövés előtt új helyszínre ment, ahol már ott várta a következő fogás. Még mindig ez a legeslegeslegeslegvalószínűbb. ;)

 

Én nem látom, hogy az a csillag éppen helyreállna. Érdekelne, hogy ezt miből szűröd le, mert abban a szent minutunban, hogy átváltunk, már szívja a Csillagpusztító. Semmi jele annak, hogy az a csillag helyre állt volna. Meg eleve, itt lenne akkor egy logikai bukfenc, hiszen, ha még csak akkor kezdett helyreállni, akkor a lövés előtti pillanatban Hux nem állhatott volna a tömeg előtt napfényben, hiszen akkor még leszívott állapotban lett volna a nap. Ennek ellenére fényes nappal van egészen a film legvégéig. Egy pillanatra sincs jele annak, hogy annak a csillagnak bármi baja lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Te 3 -as pontod az a kettes pont. Tud mozogni. :P A kérdés az, hogy mikor szívták le a csillag légkörét? Ha régebben már akkor simán újratöltődhetett, a légköre pont ilyen instabil. Amikor elkezdi szívni a Starkiller szerinted olyan mintha egy normális csillagot látnánk? Inkább egy haldokló vörös csillagra hasonlít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok csillagász, fogalmam sincs, milyen csillagot szív le, de még leszívás alatt álló csillagot sem láttam. Viszont azt kétlem, hogy egy nap percek alatt újratölti magát. De vegyük számba, amit a filmben látunk.

Az első snitt, amikor találkozunk a Csillagpusztítóval, van még nap. Fényes nappal van lent is, és jól láthatóan meg is világítja a bolygót. Hux ekkor győzi meg Snoke-ot, hogy vessék be a fegyvert, mert az készen áll. Snoke mondja, hogy felügyelje az előkészülést. Ez lehetne akár a töltődés is, de... A következő snittben jönnek Hanék, pár perccel később landolnak a Takodanán, aztán újra átváltunk a még mindig napsütésben fürdőző Csillagpusztítóra. Ezután újra egy rövid snitt, majd megint a Csillagpusztító, és éppen tüzel. Még ekkor is fényes nappal van. Még ha azt is feltételezzük, hogy az első kés a harmadik Csillagpusztítós snitt között órák teltek el (napok tuti nem, hiszen Reyék nem voltak ilyen sokáig a Takodanán, de őszintén szólva, az órákat is kizárnám), nem gondolod, hogy ha a készítők azt akarták volna érzékeltetni, hogy közben a nap egyszer lemerült, akkor legalább a köztes második snittben sötét van? De nem! Akkor is nappal van, amikor Snoke engedélyt ad az előkészületekre, az ezt követő jelenetben is ott a nap, és a tüzelés pillanatában is van nap. Sőt, még utána is fényes nappal van. Egyetlen képkockányi utalás nincs arra, hogy az előkészületek engedélyezésétől a tüzelésig akárcsak egy fél pillanatra sötét lett volna. A film alkotói egy másodperc erejéig nem érzékeltetik ezt velünk. Se azt, hogy több nap telt volna el, vagy akárcsak több óra. Azt meg erősen kétlem, hogy egy nap percek alatt újraindítja magát és feltöltődik annyira, hogy újra használni lehessen. Pláne nem akkor, ha úgy jellemzik az eljárást, hogy "a nap kiszárad és eltűnik." Ezt Finn mondja, és egy újabb példa arra, hogy a készítők még csak sugallni sem akarták, hogy a csillag a Csillagpusztító megetetése után még megmarad, és újra hasznosítható. Máskülönben nem ezeket a szavakat adják Finn szájába.

 

Amúgy meg legfeljebb az 1-es pontod lehet az én 3-as pontom, mert az tuti, hogy nem a 2-es. :P És tud mozogni, ez kánoni tény. És amúgy az is kanonizált tény, hogy először megetették, aztán ment át abba a rendszerbe, ahol találkoztunk vele.

 

Pablo_Hidalgo_Moved_On.png

 

Lehet, hogy ezzel kellett volna kezdenem a bizonyítási eljárást? :hmm::hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár hogy nem a könyvbéli változat valósult meg, nem lenne ennyi vita. Ott nincs napelszívás, hanem sötét energia gyüjtés van a világmindenségből. És a bázis fix helyen van, bárhova odalő. Kíváncsi vagyok mikor jött a napelszívás dolog, biztos a forgatás alatt.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott nincs napelszívás, hanem sötét energia gyüjtés van a világmindenségből.

Mert az sokkal jobb. :facepalm: Eleve a sötét energia nem megfogható dolog. Azzal nem lehetne semmit se kezdeni, főleg nem ilyen látványosan lőni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az sokkal jobb. :facepalm: Eleve a sötét energia nem megfogható dolog. Azzal nem lehetne semmit se kezdeni, főleg nem ilyen látványosan lőni.

Ja, ez kb. akkora hülyeség lenne, mintha a Galaxisban lenne egy misztikus energiamező, ami mindent átjár, amit ez élőlények a tudatukkal tudnak manipulálni mikrobákon keresztül, és a halál után az élőlény személyisége megőrződik ebben az energiamezőben...

Könyörgöm a SW egy sciience-fiction (vagy space fantasy). Tényleg a sötét energia felhasználása lenne az eddigi legmeredekebb dolog? :roll:

 

Amúgy, ha jól emlékszem, akkor ezt a kérdéskört már többször is körbejártuk, és mindig az lett a vége, hogy a kiszemelt napnak "lealkonyodott"

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ez kb. akkora hülyeség lenne, mintha a Galaxisban lenne egy misztikus energiamező, ami mindent átjár, amit ez élőlények a tudatukkal tudnak manipulálni mikrobákon keresztül, és a halál után az élőlény személyisége megőrződik ebben az energiamezőben...

Könyörgöm a SW egy sciience-fiction (vagy space fantasy). Tényleg a sötét energia felhasználása lenne az eddigi legmeredekebb dolog? :roll:

 

Amúgy, ha jól emlékszem, akkor ezt a kérdéskört már többször is körbejártuk, és mindig az lett a vége, hogy a kiszemelt napnak "lealkonyodott"

Jó, de akkor ne olyan dolgot választottak volna ami a valóságban is létezik és abszolút nem ilyen mint a filmben! Mert értem én, hogy fantasy de ha behozzák, hogy túrós tésztát zabálnak a főhősök, akkor az ne úgy nézzen ki mint a pacal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.