Ugrás a kommentre

A Starkiller bázis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mindent összevetve, a Csillagpusztítót volt a legnehezebb elpusztítani az eddigi szuperfegyverek közül. Az Ellenállás hevenyészett terve egyáltalán nem működött. Hiába szedték le könnyen a pajzsot, ezzel az oszcillátor semmivel sem lett védtelenebb. Nagyon sok mindennek kellett összejönnie, hogy robbanjon. Ehhez képest Luke-nak csak végig kellett repülnie egy árokban és kilőnie két torpedót, Landónak meg egy alagúton, és ott is kilőni pár torpedót. De ha Hant viszik, ő eleve beugrik hipersebességgel a pajzs mögé, és máris megoldva a gond, csak hát neki macikkal kellett játszania. :lol:

Pont ez baj nekem hogy halom szerencsés dolognak kellett hogy összejönnie és ráadásul azokat már mind láttuk az előző filmekben. Ezen részen még dolgozhattak volna az írók. Olyan összecsapottnak érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, amikor az X-Wingek megrohamozták a Starkillert, akkor néztem először körbe, hogy milyen az emberek reakciója minderre a moziban. Nekem itt már túl erős volt a nyúlás az EpIV-ből. De ezt is elbírja a film.

Nekem akkor volt ilyen érzésem, amikor az Ellenállók bázisán bejelentik, hogy a Starkiller hamarosan kifogja őket lőni. Pont mint az ep.4-ben. Két dolog van amiért nem zavar a támadás:

-Vizuálisan valami egészen elképesztő. Az egyik legjobb snitt mikor egy pilótafülkéből látjuk hogy cikáznak a protontorpedók. Utólag meg tudom kritizálni de mikor nézem a maga módján mindig oda szegez

-Szemben az ep.4-el itt a támaszpont elleni akció teljesen másodlagos. Egyetlen főhős se vesz részt a légi csatában (Poe-ból lehet hogy később még főszereplő lesz de ebben a filmben nem az). A hangsúly a bolygó felszinén zajló drámán van ami viszont kifejezetten jó. Han halála eleve nálam toronymagasan a legjobb jelenet a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban mindenképpen igazat adnék alább Dzséjtnek, hogy a sebtében összetákolt tervnél azért az sem mellékes, hogy a korábbi tapasztalatból indulnak ki. "Fel kell robbantani, az mindig bejön". Az első HCS-nál is volt egy hőelvezető nyílás, így feltételezik, hogy ha ekkora energiát is el kellett valahogy vezetni, akkor egy még nagyobb fegyvernél sem lehet ez másképp. Ezt erősíti meg Finn az oszcillátorral. Na most az oszcillátor destabilizálása mint terv jó, de az elpusztításánál meglehetősen alábecsülték annak ellenállóképességét egyszemélyes gépek ellen. Oké, hogy a pajzsot a Falconnal le tudja kapcsolni Han, oké, hogy felküldik az összes gépet, de végeredményben ez a sebtében kitalált terv egy fabatkát sem ér Han rögtönzése nélkül, ergo pont úgy szuperál, mint azt bármely másik sebtében kitalált tervtől várnánk - rosszul. Emellett a terv gyorsaságát magyarázza még a fentebb említett tapasztalat a hőelvezető nyílással is.

 

Összességében nekem nem lenne bajom a dologgal, ha nem hajazni nagyon-nagyon az EpIV-es tervre. Viszont, ahogy Bomarr is írta, itt jóval inkább háttérbe szorul az "űr"csata rész - kb. mint az EpI-ben, és sokkal inkább a főhősök körül forog minden, akik nincsenek az űrben, így ez egy jelentős eltérés a IV-től (mondjuk nem a történetben, inkább a fókuszokban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem úgy általánosságba véve teljesen érthető a Starkiller. A Birodalom mindig is megalománok gyülekezet volt, így ezt a jegyet továbbra is magukon hordozzák. Szerintem semmivel sem gázabb ez a bázis, mint pl. a majdnem két egyforma Halálcsillag...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ehhez képest a 7. részben az, hogy az 50. percben kerül a színre a Starkiller Base, amiről addig említés sem történik a filmben, az ott takarító egyetlen dezertált rohamosztagos információi alapján tudják a gyenge pontját (ami az eredeti filmben immár a RO miatt nem bullshit, itt viszont nagyon is az), és sikerül is felrobbantani, pedig sokkal nagyobb, tkp. az egész Első Rend legfontosabb fegyvere (míg a Birodalom jóval nagyobb annál, mint a Halálcsillag). A Starkiller Base jóformán egy fél filmig tétje a sorozatnak, az a film addig alapvetően nem a Base terveiről, vagy annak a felrobbantásáról szól, hanem Luke Skywalker megtalálásáról, de végül mégis ez lesz a film végső tétje, és csak egy mellékes bónusz utána Luke megtalálása. Ez a TFA legnagyobb hibája, amire a RO csak még jobban rávilágít.

Mélységesen egyetértek.

Az a Starkiller Base egy vicc de ezt már többször leírtam és megbeszéltük már. Nálam annyiba menti a dolgot hogy Starkiller Base tettei komoly hatással lesz a jövőre nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mélységesen egyetértek.

Az a Starkiller Base egy vicc de ezt már többször leírtam és megbeszéltük már. Nálam annyiba menti a dolgot hogy Starkiller Base tettei komoly hatással lesz a jövőre nézve.

Miért lenne vicc? Teljesen más időben van a két objektum. A jellegükről nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Starkiller Base-t nem egy galaktikus Birodalom épiti hanem egy galaxis szélén tengödő maradvány ami egyetlen civilizált rendszert se ural. A Starkiller bázis gyenge pontja pedig nem egy takaritó elmondása alapján derül ki hanem felderitő hajók térképezik fel a bázist. Ez konkrétan elhangzik a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne vicc? Teljesen más időben van a két objektum. A jellegükről nem is beszélve.

Eleve az hogy létezik hogy 3xor lőttek el egy dologt. De leginkább az amilyen gyorsan jött képbe olyan gyorsan is tűnt el. Pedig a valaha készült legpusztítóbb fegyverről beszélünk.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve az hogy létezik hogy 3xor lőttek el egy dologt. De leginkább az amilyen gyorsan jött képbe olyan gyorsan is tűnt el.

 

Pontosan!

 

1) Miért nem tudtak kreatívabb szuper fegyvert kitalálni az alkotók? Miért nem mertek kísérletein egy kicsit? Értem hogy más az elve a fegyver működésének, de a jellege ugyanolyan, és sajnos a film béli szerepe is.

 

2) És ez az ami sokkal jobban fáj. Mert egyébként nem zavart volna annyira ez a bázis, ha nem semmisül meg 22 perc alatt. Ha mondjuk kudarcot vall a támadás, és még az Ep8-ban is ezzel a fegyverrel terrorizálnák a galaxist. De nem így lett. Az 1. Hcs esetében pont most láthattuk mennyi hősnek kellett vérét áldoznia. Mennyi véletlennek kellett szerencsésen egybeesnie ahhoz hogy egyáltalán a REMÉNY meglegyen a bázis szétrobbantásával kapcsolatban. És itt még tényleg csak a reményről beszélünk. A 2. Hcs esetében kicsit más a helyzet, de Mon Mothma szomorúan elejtett félmondatából azért arra következtethetünk, hogy ez sem ment egyszerűen. És ehhez képest mi volt az Ep-7ben? Han Solo zseniális reflexei (és cinikus megjegyzése hogy "majd ezt is felrobbantjuk pont mint az első kettőt") kb 10 X szárnyú meg egy kis szerencse. És számomra egyébként tényleg nem maga a bázis a legnagyobb baj (bár mint fentebb is írtam jobban örültem volna valami új megoldásnak) hanem az, hogy a forgatókönyv tekintetében mennyire lemásolták az Ep4 ide vonatkozó részét.

 

3) Honnan volt a "galaxis szélén tengödő maradvány" Első Rendnek annyi pénze és Technológiája hogy ezt megépítse? Ez nem ugyanolyan elven működik mint a HCs 1 és 2. Ezt ki kellett fejleszteni valahogy. Ki csinálta? Mert a Birodalom ugye már az Ep3 idején elkezdte az építést. Már az Ep2-ben meg volt az elképzelés. Kellett hozzá Galen Erso meg még 5-6 másik marha agyas csávó, akik tökéletesítik éveken át. Kellett hozzá alapanyag. A Birodalomnak ez mind megvolt, mert ők uralták a galaxist. De az Első rend nem. Ők "tengődtek"

Ők nem rabolhattak el tudósokat csak úgy. Vagy alapanyagot. És feltehetően ez is hosszú folyamat volt. Nem hiszem hogy az első rend rövidebb idő alatt megépített volna egy a HCS-nál jóval nagyobb ÚJ technológián alapuló állomást. Tehát nekik is kellett kb 15-20 év nem? Ez miért nem tűnt fel senkinek?

 

Számomra a Starkiller Base egy gyenge ötlet, egy kifejezetten rossz megvalósítással. Nem tartom méltónak George Lucas világához. Főleg mert Lucas azért kapta a legtöbb kritikát, mert mert újat alkotni minden egyes filmben. És számomra az SW ezért csodás. Mert elképesztően kreatív. És hatalmas. Mindig van valami új amit meg lehet mutatni. Ezzel szemben a Starkiller Base.... Persze ízlések és pofonok. Ha valaki szereti, egészségére!

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2) És ez az ami sokkal jobban fáj. Mert egyébként nem zavart volna annyira ez a bázis, ha nem semmisül meg 22 perc alatt. Ha mondjuk kudarcot vall a támadás, és még az Ep8-ban is ezzel a fegyverrel terrorizálnák a galaxist.

Szerintem katasztrófális lett volna ha erről a bázisról szól az új trilógia nagyja. Pont azzal tértek el az ep.4-től hogy itt a Starkillernek nincs igazán nagy jelentősége. Még a film végén is amikor megy a csata, a bázis elleni ütközetben egyetlen főszereplő se vesz részt csak az a Poe akinek volt eddig vagy 10 perc screentime-ja. A lényeg Han halála meg a Kyle Ren elleni harc. A nagy bázis egy megalomán próbálkozás az Első Rend részéről hogy megidézzék az elődöt és kirobbantsák a háborút a Köztársasággal. De szemben a Birodalom Halálcsillagaival ez egy teljesen eltúlzott projekt a saját erőforrásaikhoz képest épp ezért fölösleges lenne nagy feneket kerekiteni neki. Hála égnek a sztori nem is teszi. Tényleg nem volt egy eredeti ötlet, de ha már behozták inkább igy minthogy újra ugyanazt a dramaturgiát húzzák rá mint a korábbiakra. Amit nem is értek: most akkor eredetiséget akartok közben meg az a baj hogy nem pont olyan mint régen. Na most akkor melyik legyen?

 

Honnan volt a "galaxis szélén tengödő maradvány" Első Rendnek annyi pénze és Technológiája hogy ezt megépítse?

Örökölték a Birodalom tudás anyagát, nyilván vele együtt egy rakás korábbi tudóst, ővék a galaxisnak vagy a negyede, ami ha nem is civilizált, erőforrásokban nyilván nem szenvednek hiányt és volt minderre vagy 30 évük. Ennek igazából sokkal több értelme van mint az első két Halálcsillagnak. Az elsőhöz már a geonosisi csata alatt is voltak tervek mégis vagy 20 évbe került elkésziteni, Aztán a következő meg meg volt 3 év alatt. Oké az SW nem a realizmusáról híres, de ha ezt lenyeljük akkor nehogy már a Starkilleren akadjunk fent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit nem is értek: most akkor eredetiséget akartok közben meg az a baj hogy nem pont olyan mint régen. Na most akkor melyik legyen?

 

 

Örökölték a Birodalom tudás anyagát, nyilván vele együtt egy rakás korábbi tudóst, ővék a galaxisnak vagy a negyede, ami ha nem is civilizált, erőforrásokban nyilván nem szenvednek hiányt és volt minderre vagy 30 évük. Ennek igazából sokkal több értelme van mint az első két Halálcsillagnak. Az elsőhöz már a geonosisi csata alatt is voltak tervek mégis vagy 20 évbe került elkésziteni, Aztán a következő meg meg volt 3 év alatt. Oké az SW nem a realizmusáról híres, de ha ezt lenyeljük akkor nehogy már a Starkilleren akadjunk fent.

 

Igen, eredetiséget akarok - legalábbis én egész biztosan, hogy mások mit akarnak azt majd ők eldöntik - és nem, a baj az hogy az egész egy teljesen elhasznált és unalmas ötlet, ráadásul - dramaturgiai szempontból - gyengén és kiszámíthatóan kivitelezve.

 

Nem szerintem egyáltalán nincs sok értelme. Ezt a bázist a nulláról kellet kifejleszteni, mert teljesen más mint a HCS. Még ha örökölték is a Birodalom tudását vagy vagyonát, akkor sem lehetett 1-2 év alatt felhúzni. Miért nem tűnt ez fel senkinek, főleg ha 10-20 évig épült?!

+ Lehet hogy az Új köztársaság figyelmen kívül hagyta az ER-t, de ott volt az ellenállás., ahol igazi "veteránok" dolgoztak.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ha örökölték is a Birodalom tudását vagy vagyonát, akkor sem lehetett 1-2 év alatt felhúzni. Miért nem tűnt ez fel senkinek, főleg ha 10-20 évig épült?!

+ Lehet hogy az Új köztársaság figyelmen kívül hagyta az ER-t, de ott volt az ellenállás., ahol igazi "veteránok" dolgoztak.

 

A Halálcsillag sem tűnt fel senkinek, ennek miért lenne feltétlen muszáj? Valószínűleg az Ellenállás felügyelte a környező szektorokat és nem engedtek a környékre senki illetéktelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább annak örülnék, ha sikerülne végre elengedni ezt a szuperfegyver-koncepciót. Miért kell ennyiszer azzal hangsúlyozni az ellenség erejét, hogy építenek valami iszonyat op csodafegyvert?

 

A Birodalom pl. elvileg hatalmas erőfölényben volt, mégis mit látunk mindig az OT-ban? Halálcsillagokat. Persze, van egy rakat rohamosztagos, de egy elefántot se találnak el pár méterről se, durva látni a csillagrombolók méretét, de egy tuningolt teherhajó kimanőverezi és átveri őket. Az Ep.6-ban is nem lőnek, mert hát ott a Hcs. TIE-ból is sok van, de mindig épp annyi, ami nem fenyegető. Igazából a lépegetőkkel is az a helyzet, hogy jól néznek ki, félelmetesnek tűnnek, de semmire nem mennek.

Az Első Rend már nem domináns az űrben, de papíron rohadt erős csillagrombolóik és rengeteg vadászgépük van. Mit látunk ebből? Nagyjából semmit. Mindvégig az az érzése van az embernek, hogy csak az jelent igazi veszélyt, hogy van egy szuperágyú és az majd megold mindent. Csak kicsit jobban belegondolva világos, hogy ez nem lehet így és mi sül ki ebből. A TCW-ban is voltak olyan periódusok, amikor kb. minden rész arról szólt, hogy a CIS bevet valami titkos csodatechnológiát, aztán persze jól felsülnek vele.

 

Meg valóban ott van az a dramaturgiai tényező is, hogy az ilyen szuperfegyverekkel csakis egyetlen út van, amibe torkollhat a sztori. Mihamarabb el kell pusztulniuk, különben hamar csúnya véget érne a Saga, a happy endes végkifejlet meg azért borítékolható. Az meg tényleg feltűnő, hogy az ilyen nagyágyúk rögtön abban a filmben megsemmisülnek, amelyben először komoly szerephez jutnak. Halálcsillag: egy nagy lövés, kampó. Halálcsillag 2.0: egy kis lövés, kampó. Starkiller: egy jó nagy durranás, kampó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1) Miért nem tudtak kreatívabb szuper fegyvert kitalálni az alkotók? Miért nem mertek kísérletein egy kicsit? Értem hogy más az elve a fegyver működésének, de a jellege ugyanolyan, és sajnos a film béli szerepe is.

És ez miért baj? Valószínűleg utoljára láttunk ilyen fegyvert. Az EPVI -ban nem zavart senkit a Halálcsillag 2? Annak még a kinézete is ugyanolyan volt.

 

3) Honnan volt a "galaxis szélén tengödő maradvány" Első Rendnek annyi pénze és Technológiája hogy ezt megépítse?

Már elég régen szerveződnek, rengeteg centrista UK-s világ támogatja őket titokban. Rengeteg pénzt kaptak, ráadásul bűnszervezeteket működtettek, iszonyat pénzt összeszedtek titokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez miért baj? Valószínűleg utoljára láttunk ilyen fegyvert. Az EPVI -ban nem zavart senkit a Halálcsillag 2? Annak még a kinézete is ugyanolyan volt.

 

 

Nem baj, csak nekem nem tetszett. Ennyi. Te ettől még szeretheted. :peace:

 

A Hcs 2 azért más az én szememben, mert ott az egész űrállomás csak egy bábú az uralkodó sakkjátszmáján. Súlya annak sincs sok, és az sem kreatív, de legalább dramaturgiailag jól van kivitelezve (mert nem 5 perc alatt intézik el)

 

De ha már itt tartunk elárulom, hogy a HCS 2 számomra egyértelműen az OT mélypontja. A Starkiller Base meg így előre is elnyerte az ST mélypontja címet nálam.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért egy vicc. Kicsit önmaga paródiája.

 

Hát igen, a Rogue One-t és a New Hope-ot együtt nézve igen. Valóban parodisztikus, hogy minnél pusztítóbb a Starkiller (már egész naprendszereket lehet szétlőni vele), annál jelentéktelenebb erőfeszítéseket tettek az elpusztítására, de én ezt az időhiánnyal magyarázom. A Lucasfilm túl van a gyerekbetegségeken (még azért kétségbeesnek egy két dolgon), ezt a Rogue One bizonyítja. Szerintem az EP VIII már kiforrott lesz.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekbetegségeken? LOL! :lol: Kb. 39 éves cég. :D

 

Ez a Lucasfilm, már nem az a 39 éves cég, ami volt. Én nem is a cégre gondoltam, mert az alapok megvoltak, hanem, a kihívásra, hogy gyorsan kellet egy új trilógiát elindítani, amire igazán nem voltak felkészülve ötletileg. Ráadásul Lucas kidobott az ILM-ből egy csomó olyan elemet, amit újjá kellet építeni (pl: creature shop). Szerintem a határidő amit a Disney adott rövid volt. Így hogy beindult végre a gépezet, és párhuzamos műhelyek dolgozhatnak a saját projektejeiken (fővonal, spinn-off) így már nyugodtabb az élet és lehet alkotni. Ennek a legszebb példája, de tényleg, tiszta szívből mondhatom, a Rogue One. Nagyon nagy mozit tettek le az asztalra, mégha újra is forgattak ezt-azt, az csak a javára vált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ami mellet viszont nem lehet elmenni, annélkül, hogy ne vessen szét a düh, az a Starkiller bázis.

Nem kell idegbajosnak lenni, vagy ha másképp nem megy vegyél be nyugtatót.

 

Nekem nem mondja senki, hogy az ismeretlen régióban annyi erőforrást össze tudott szedni az Első Rend, ami ennek az építéséhez kellett. Szemfényvesztés. A Birodalomnak 20 év kellet, és egy egész galaxisnyi erőforrás, ahhoz hogy sikerüljön, valami sokkal kissebbet összehozni.

Akkor jó mert az Első Rendnek is volt kb. ennyi ideje arra, hogy megépítse a Starkillert. Vicces, de a cehhet a Köztársaság néppárti rendszereiből jó néhányan állták. Olvasd el a Vérvonal regényt abban benne van sok minden.

A hasonlat pedig baromság már bocs. 50-60 éve milyen gépek voltak és ma milyenek vannak?? Ezt hívják fejlődésnek. Amikor az idő előrehaladtával a dolgok modernebbek lesznek, a fegyverek meg pusztítóbbak.

 

Nagyon, nagyon, nagyon jól ellenpontozza ezt a gigantikus f*st a Rogue One.

Még egy ilyen gigantikus f*s, csillag nélkül és jönnek a retorziók.

 

Olvasom a RO Képes enciklopédiáját, és rá kellet jönnön, hogy a Galen tudóscsapatának bemutatásán, a HCS történelmi előzményeinek bemutatásán , a konkrét keresztmetszeti vázrajzokon át, valamint a film által kivállóan bemutatott hatalmas véráldozattal történő tervrajzlopás bemutatásán keresztül, mennyire - még leírni is képtelenség - ÉLŐBB, VALÓSÁGOSABB, MŰKÖDÖBB a HCS, mint az az idióta Starkiller. A HCS valódi fenyegetés. Egy autonom mozgásra képes bolygópusztitó, amelynek a működése nincs kiszolgáltava annak, hogy van e valami (még leírni is nevetséges) nap közel, s távol.

Az igaz, hogy a Starkillert nem mutatták be négyzetcentinként (asszem), de ettől miért lenne rosszabb? A többivel meg nem igazán lehet mit kezdeni... Mi is boncolgattuk már, Pablo is leírta miként működik.

 

És amilyen bugyuta a Starkiller maga , olyan vacak, minden, ami hozzá kapcsolódik: fénysebességgel átmenni a pajzson, hú de fantázia dúsan, megint "árokban repülve" berepülni az oszcillátorba, hányaveti haditanács, ki tudja honnan szerzett tervrajzok alapján (vajon meghalt érte valaki, vagy tálcán kínálták?), és Poe, aki jediket megszégyenitően egyből rárepül a célokra, és láss csodát egyből el is találja őket. A működéséről már ne is beszéljünk, mert kábé annyira értelmes, mint egy szingularitást létrehozni a Vulkán bolygó magjában. Ha érzékeltetni akarták volna - mert a SK-val gondolom az volt a céljuk - , hogy az Első Rend tényleg veszélyes, akkor bármit kitalálhattak volna (Hosnian Prime, vagy az Ellenálás megtaámadást flottával, sereggel, bombázni a szenátus épületét), valami kevesebbet, valami szerényebbet, ugynazon hatás elérésével. A kevesebb több lett volna. Nem is csoda, hogy nem készült, vagy legalábbis én nem láttam "fantasztikus gépezetek keresztmetszett" az SK-ról. Valahogy már meg sem próbálják kimagyarázni ezt az óriási képtelenséget, amit ez a bázis jelent. Az hogy Pablo twitteren irkálgatja, hogy mozog, meg stb. az nekem nagyon kevés.

Már bocsánat de ebből az egészből süt a rosszindulat meg az "utálni akarom" érzés. Felőlem utálhatod ahogy akarod, de ha írsz róla legalább utánanéznél pár dolognak. Az ugyanis, hogy honnan tudnak annyit a Starkillerről benne van a filmben. De ezt is leírtuk már vagy hatszor. Volt foganatja? Nem. Most lesz? Kétlem.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Starkiller bázisnak szerintem is vannak problémái -kétségtelenül nem olyan fajsúlyos a történetben mint a Halálcsillag, de nagyon úgy tűnik hogy nem is akarták annyira fajsúlyosra szabni- és amikor az Ellenállás megtámadja az túlságosan is erősen idézi az ep.4-et, viszont ami engem lenyügöz az a belseje. A Halálcsillag sajnos a szemétzúzot leszámitva nagyon diszletszagú és nekem azaz érzésem, hogy igazából Lucas fejében az első SW forgatásakor valami olyasmi volt, amit végül az ep.7-ben láttunk megtestesülni. A folyosók, vagy az a mély vájat amibe Rey lemászik... minden egyes jelenet ami itt játszódik egyszüren gyönyörűen mutat. Tényleg egy bázisnak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az SK-nak a méretein, arányain szoktam gondolkodni mikor meglátom. Még in universe is felvonom a szemöldökömet, hogy pl.: csak a tüzelőlencse -csak hasraütöttem- a bolygó méreteit tekintve akkora, mint ha a Földről Ausztrália méretén át lőnénk. De ha csak egy kisebb pontját alkatrészét nézzük, az is túl nagy, ahhoz, hogy alkatrész legyen. Egy piszlicsáré tartórúd is akkora, hogy űrből látszik? Jó lenne arányítani, egy sw bolygóhoz, teszemazt' mennyivel kisebb a Tatooine-nál? Nem tudom követhető vagyok-e..

Szóval zavarba ejtő méretei miatt nagyon szívesen láttam volna egy kihajtható oldalon a fantasztikus gépezetekben én is, mert nála jobban nemsok mindenre illik a könyvsorozat címe. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a helyzet, hogy a Csillagpusztító legjobb esetben is inkább törpebolygó, de talán csak egy hold. Az első Halálcsillagnak 160 kilométer az átmérője, a Csillagpusztítónak 660 km. A Holdnak 3476 km. Az említett Tatooine-nak 10465 km. Osszatok, szorozzatok, és kijön, hogy a Csillagpusztító nem valami hűde nagy égitestből lett kialakítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magamtól is tök jól el tudom ezt olvasni, és az a szomorú hírem, hogy eszem ágában sincs semmit rád zúdítani. Sóhajtottam egyet, forgattam kicsit a szemem, aztán tovább görgettem.

Köszönöm a megértésedet. Tudom, nincs igazam, százszor megpróbáltál meggyőzni és ezt köszönöm. De valahogy állandóan ott dolgozik bennem, hogy ez az Starkiller nem éppen a legjobb ötlet volt,mert felesleges, és nem szolgálja a történetet.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.