Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2015. 12. 28. - 10:56, Dzséjt írta:

Mivel az Erőn át lehet figyelni távoli személyeket, én azért nem vagyok abban biztos, hogy ezt mindet Reytől tudja meg. Szerintem mindent tud. Hosnian Prime és a másik négy bolygó felrobbanását tuti, hogy abban a pillanatban megtudta, hiszen több milliárdan kiáltottak fel rémületükben, aztán néma csend lett. ;) Ha Ben megérezte az Alderaan pusztulását (és Yoda több ezer Jedi egyidejű halálát), akkor szerintem Luke is érezte egy komplett csillagrendszer megsemmisülését.

Azt sem tartom kizártnak, hogy az Erőn át figyelte a barátait, mint Yoda Luke-ot, Kanant és Ezrát. De ha mégsem, Han halálát azért csak megérezte, mint Leia. Érzelmileg ő is kötődött a két Solóhoz, és amikor az ifjabb megölte az öregebbet, az valószínűleg az Erőben is zavart keltett.

Ha másért nem, hát azért figyelmet fordíthatott rájuk, mert megérezhette ugyanazt az ébredést az Erőben, amit Snoke és Kylo.

Éppen ezért úgy gondolom, hogy Luke nem csak azért állt a hegy tetején, mert friss levegőre vágyott, hanem mert már várta Rey érkezését.

:D:D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, MissKarrde írta:

Ha körülötted megváltozott a galaxis, akkor nem biztos, hogy azok a régi könyvek hasznosak. Attól függ, mi van bennük. 

Lehetnek olyan alapelvek amik örök érvényűek egy vallásban. A Biblia is ilyen mű, pedig több ezer éves. A bölcseletei ma is ugyanúgy megállják a helyüket mint anno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Emlékszem mikor még csak a régi trilógia létezett szentül hittem, hogy az igazi jedi nem használ fénykardot. Valahogy egy ilyen erős fegyver nehezen passzolt bele abba a képbe amit Yoda felvázolt amikor arról beszélt, hogy a jedi csak védekezésre használja az Erőt. Amikor a Birodalomban Luke a Bespinen elsőként kapcsolja be a kardját azt úgy vettem hogy ez annak a jele, hogy Luke még nem igazi jedi. Túlságosan is agressziv. Hasonlóan Luke amatörizmusára vallt, amikor a barlangba vitte magával a fénykardot Yoda intése ellenére. És akkor tünt igazán nagy jedinek mikor végre eldobta a kardot az ep.6 végén.

 

Nagyon jól reagál arra a jelenetre Kylo és Luke "összecsapása". Luke úgy válik legendává és úgy menti meg az Ellenállást, hogy senkiben nem tesz kárt. A fénykardja is csak illuzió. Külön érdekes ez annak a tudatában, hogy az első jedi templom egy eldugott szegletében van a galaxisnak, az Ismeretlen Régióban egy olyan szigetvilágban, ami inkább a remeteségnek semmint a világmegmentésnek kedvez. A spártai körülményeket és az izoláltságot látva, nekem erős a gyanúm, hogy az első jedik nem voltak éppen kalandozó fajták. Luke talán nem is tud róla, de ezzel a hőstettével megidézi a régi jedi rend eszmeiségét. Egy igazi hőstett erőszak és agresszivitás nélkül.

A film eleje nagyszerűen előrevetíti ezt akkor, amikor Luke eldobja a kardját. Elsőre viccesnek tűnhet, de ha belegondolunk ez jelzés értékű. Egyrészt ő már túllépet a fénykard használaton (erre céloz is később), másrészt elhagyta a Jedik útját. Mind a két sugallat ki lett bontva a filmben, teszem hozzá zseniálisan.

 

Magasan Rian Johnson a legjobb rendező aki valaha SW közelébe került. Ráadásul még a világot is érti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Magasan Rian Johnson a legjobb rendező aki valaha SW közelébe került.

Ha valaki a Lucasfilm felvásárlásakor azt írja, hogy Ody Mandrell ezt fogja írni, vagyis egy filmrendezőt magasan George Lucas fölé helyez a Star Wars filmekkel kapcsolatban, röhögőgörcsök közepette hívom a legközelebbi elmegyógyintézetet. :) Aztán magamat is beutaltatom, mert simán egyetértek a kijelentéssel. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen érdekes, hogy 30 év után újra "visszatért a jedi". Először Anakin volt a visszatérő jedi, aki anno a sötét oldalt választotta, évtizedekig szolgálta a sötétséget, majd onnan tért vissza. Luke-ot viszont noha megérintette a sötétség, (talán pont apja sorsa miatt) ettől annyira megijedt, hogy elfordult a világtól, sőt az Erőtől is. Ő így járt meg hatalmas mélységet, neki innen kellett visszatérnie.

Anakin mindennél jobban akart élni, olyannyira, hogy túlélte a "túlélhetetlent" is, hogy a sötétség rabja lehessen, illetve belevesse magát a galaxis átformálásának sűrűjébe. Luke ezzel szemben tökéletes fizikai állapotban vonult félre, hagyott hátra mindent és választotta a halált. Végül mindkettejük sorsa az lett, hogy visszatértek, majd feláldozva magukat végül eggyé váltak az Erővel.

 

Anakint a fia térítette meg, Luke-ot pedig a nővére (és némiképp Rey) ébresztette fel. Amíg Skywalkerek léteznek, addig nem irthatják ki a világosságot, akár ellene fordulnak, akár elbújnak előle. Mindig "van egy másik Skywalker", aki ráébreszti őket a tévedéseikre. A sötétség nem diadalmaskodhat.

Kylo pontosan ez ellen küzd, önmagában is viaskodik a fénnyel. Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy sikerül-e megtörnie ezt a vonalat. Rajta kívül már csak Leia van (hétköznapi értelemben véve) élve a Skywalkerek közül. Ő soha nem ingott meg, mindvégig a világosság hithű elkötelezettje volt. De látszólag ő már nem érdekli Bent. Luke-ot pedig gyűlöli, Vadert pedig elengedte.

Csak hát mit is írtam korábban? Anakin is gyűlölt és elfordult a fénytől (ahogy Kylo Luke esetében), de hiába. Luke pedig elengedte a világot (ahogyan Kylo Vadert), de hiába. Kylot vajon melyik oldalról fogja megpiszkálni az adott Erőszellem? Vajon képes lehet ekkora nyomás alatt egyedül ellenállni és megmaradni a sötét oldalon? A Skywalkerek hagyatéka akárhogy is nézzük az, hogy sehogy nem mehetnek szembe a fénnyel, végül ott kötnek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Luke eggyé válása az Erővel számomra epic volt. Nem is lehetett volna szebben megírni. Ez így volt jó. Viszont nekem szeget ütött valami a fejemben.

Lehet csak nem figyeltem eléggé de nekem feltűnt, hogy a mechanikus kézfeje is eltűnt Luke-kal együtt. Nem kellett volna annak leesnie a földre? 

Számomra ez egy kicsit érdekes. Kíváncsi vagyok ezt mivel magyarázzák.  :hmm: Valaki tud erről esetleg valamit? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem aláásta volna a jelenet szépségét,ha ott azt megmutatják,hogy leesik a szikla mellé.

Plusz Yodának is megvolt a botja... minek az egy szellemnek. :) Ezek után Luke robotkeze alap,hogy vele marad.

Szerkesztve: - Lizardking
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 15. - 23:46, redknight írta:

 Azt valaki megtudja mondani hogy miért is nem ölte meg Kylo Rent?  Mert hát nagyon úgy nézett ki  hogy nem egy szinten vannak !!! 

 

Mondjuk azért, mert talán nem volt ott? 

 

A múltban meg még nyilván nem volt semmi Kylo számláján, amikor Ben magukra omlasztja a jedi kunyhót. Csak akkor, amikor Luke előjön a törmelékből, de akkor már Kylo árkon-bokron túl van.

 

Mellesleg sokkal nagyformátumúbb, epikusabb és vagányabb, hogy projektálta magát. Lehet, hogy Kylo-val bírt volna egy fénykardpárbajban (elvégre projekcióként is el tudott hajolni előle, és még csak a kardok sem találkoztak - mondjuk nem is tudtak volna, ráadásul egy résszel korábban a tapasztalatlan Rey nyomta le Kylo-t), de szerintem a lépegetők lézerágyúinak ekkora össztüzét nem tudta volna hárítani. Azért ez nem olyan, mint amikor Kylo megállítja Poe lövedékét. És tényleg, ettől lett legenda, hogy egyedül kiállt, és a gyerekek mesélik a történetét, ezzel ténylegesen lángra lobbantotta a lázadás szikráját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Luke eggyé válása az Erővel számomra epic volt. Nem is lehetett volna szebben megírni. Ez így volt jó. Viszont nekem szeget ütött valami a fejemben.

Lehet csak nem figyeltem eléggé de nekem feltűnt, hogy a mechanikus kézfeje is eltűnt Luke-kal együtt. Nem kellett volna annak leesnie a földre? 

Számomra ez egy kicsit érdekes. Kíváncsi vagyok ezt mivel magyarázzák.  :hmm: Valaki tud erről esetleg valamit? 

 

Ez szokott lenni az egyik fő érv, hogy miért "szaralásztdzsedii" (ami nonszensz). Amikor Obi-Wan Kenobi eltűnik, csak a barna köpenye marad utána. Yoda is úgy tűnik el, hogy csak a takarója (ami egy retcon óta Qui-Gon Jinn köpenye) marad utána. Ergo: a ruházatuk is velük együtt tűnt el, csak a köpeny maradt hátra. Luke-kal is ez a helyzet. Hátramarad valami szimbolikus lenyomat belőlük, ez a Jedi köpeny, és ennyi.

 

Ha az nem zavart senkit, hogy miért nem koppan Yoda ágyán a nyaklánca, akkor az se zavarjon senkit, hogy Luke robotkeze vele együtt tűnik el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem ez a robotkéz-dolog fel sem merült. Nem akarom elviccelni a dolgot, de ennyi erővel akkor Anakinból elég sok minden maradt volna hátra, szellemként meg láttunk volna majdhogynem egy torzót. Vagy szellemként legyen ép és egészséges, de azért a művégtagok maradjanak meg utána? Meg amúgy is, van ennek bármi jelentősége? Szerintem elég hülyén festett volna, ha Luke után marad egy fémkéz... Ahogy a (köpenyen kívül a) ruhák is eltűnnek, úgy az egyéb mesterséges dolgok is, ennyi, ezt szerintem kár túlgondolni. ;)

 

Engem sokkal jobban izgatnak a kockák. Luke projekciójával semmi bajom nem volt, de őszintén szólva a kockák már kicsit túlzóak voltak. Az egy dolog, hogy kivetítette oda, de Leia és Kylo meg is tudták fogni, sőt még Luke halála után is tartott a projekció, egészen odáig, amíg Kylo a kezébe nem vette. De mitől tűnt el akkor?

Amúgy korábban itt is, meg sok egyéb helyen is, fel szokott merülni kérdésként, hogy vajon Leia tudta-e, hogy Luke csak illúzió. Számomra a tekintete és a gesztusainak egy része is arra enged következtetni, hogy tudta, érezte. A kockák viszont szerintem egyértelműsítik. Ha Leia elhitte volna, hogy Luke tényleg ott van, és tényleg az utolsó ajándéka lett volna az a csecsebecse (amit ráadásul Hantól hozott el a Falconról), akkor tuti nem dobja le a földre és hagyja ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azt már lenyilatkozták, hogy amikor Luke megérinti Leiát, a nő már tudja, hogy nincs ott. A kocka pedig miért akkor tűnt el? Rey és Kylo kapcsolata miért maradt fenn Snoke halála után? De a kocka...szerintem Luke szelleme akkor távozott végleg abból a világból amikor a kocka eltűnt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Rey és Kylo kapcsolata miért maradt fenn Snoke halála után?

Snoke kapcsolta össze őket az Erő segítségével, de arról szó sem volt, hogy utána is aktívan részt kellett vennie a kapcsolat fenntartásában. Szerintem az onnantól már magától működik. Meg amúgy azt se tudjuk, hogy Snoke-nak önmagában mekkora szerepe volt ebben.

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De a kocka...szerintem Luke szelleme akkor távozott végleg abból a világból amikor a kocka eltűnt.

Lehet úgy volt vele az öreg Luke, hogy még egy fricska belefér az "öcskösnek". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon felkapta Yodát, Yoda vihart kavart és szétvillámozta a könyvtárfát. Szerintem ezután nem nagy mutatvány Luke szellemétől, hogy egy kockát még kivetít öt perc erejéig, hogy még egy leckét adjon megtévelyedett és megtébolyodott unokaöccsének. :)

"Ha most halálra sújtasz, nagyobb lesz az erőm, mintsem azt el tudnád képzelni. Csak kockák kivetítését ne várd tőlem, mert az meghaladják az elképzelhetetlen erőmet." :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke érdekesen vélekedett Benről. Rey-nek végig azt mondta és sugallta, hogy menthetetlen. Viszont Leiánál amellett, hogy azt mondja nem tudja megmenteni, azzal is elő áll, hogy senki sem menthetetlen. Aztán a végén ez a "találkozunk még" megjegyzés. Most akkor Ben menthetetlen vagy nem? Luke nem volt konzisztens a kérdésben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Amúgy Luke még bízott abban, amikor elbúcsúzott tőle, hogy még visszatér Ben a jó oldalra? Mert rákacsintott és azt mondta, hogy még találkozunk kölyök. Vagy ez is csak egy fricska volt? 

Szerintem Luke komolyan mondta, hogy még találkoznak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Luke érdekesen vélekedett Benről. Rey-nek végig azt mondta és sugallta, hogy menthetetlen. Viszont Leiánál amellett, hogy azt mondja nem tudja megmenteni, azzal is elő áll, hogy senki sem menthetetlen. Aztán a végén ez a "találkozunk még" megjegyzés. Most akkor Ben menthetetlen vagy nem? Luke nem volt konzisztens a kérdésben.

Vadert csak Luke menthette meg. Senki más,Kenobi vagy Yoda se.
Kylot is meg lehet ezek szerint még menteni,de ezt nem Luke fogja megtenni,nem ő a megfelelő személy erre.

A találkozunk még,biztosan arra is vonatkozik,hogy végül csak lecsapott rá Kylo a figyelmeztetés ellenére,hogy örökké vele lesz Luke. Persze majd meg is jelenhet neki. Nekem így jött le.

 

No one's ever really gone... annyira benne tud maradni az emberben.Akár a saját élete miatt is. De,hogy ez Hanra,Benre is vonatkozott akkor és sajnos Carriere is egy kicsit,az félelmetes és nagyon szép is egyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Lizardking írta:

No one's ever really gone... annyira benne tud maradni az emberben.Akár a saját élete miatt is. De,hogy ez Hanra,Benre is vonatkozott akkor és sajnos Carriere is egy kicsit,az félelmetes és nagyon szép is egyben.

Igen, ez valószínűleg inkább önmagára és talán Han-ra vonatkozott, nem Ben-re. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igen, ez valószínűleg inkább önmagára és talán Han-ra vonatkozott, nem Ben-re. 

Pont hogy Benre vonatkozott, hisz Leia épp azt ecseteli, hogy a fia menthetetlen.

 

És Luke szájából ez annak fényében totálisan hiteles, amit Vaderből kihozott. Senki sem bízott már benne, Obi-wan, Yoda, Vader saját maga is - mindenki lemondott a benne lévő Anakinről. Kivéve Luke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Pont hogy Benre vonatkozott, hisz Leia épp azt ecseteli, hogy a fia menthetetlen.

 

És Luke szájából ez annak fényében totálisan hiteles, amit Vaderből kihozott. Senki sem bízott már benne, Obi-wan, Yoda, Vader saját maga is - mindenki lemondott a benne lévő Anakinről. Kivéve Luke.

Igen de Luke nem úgy viszonyul Benhez mint Anakinhoz. Az apja bukásában nem játszott szerepet, míg Ben eltévelyedésében azért benne volt. Ben amúgy se olyan mint Anakin. Teljesen mások a mozgatórugói. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.