Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jól mutatja mennyit változik Luke a film alatt az a mondat, amit még az elején mond gúnyosan Rey-nek, mely szerint mit képzelt? Szembe száll egyetlen fénykarddal az Első Rend seregei ellen? Aztán a film végén épp ez történik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az irónia tetten érhető az biztos. Ami tény: a film elején Luke nem látja, hogy miként tudna segíteni az Ellenállásnak és a Galaxisnak, és kedve sincs az egészbe újra beleállni. Hála azonban a jelentős karakterfejlődésnek, a végén rájön, hogy miként tudna még egyszer az egész Galaxis segítségére lenni egy olyan hatalmas tettel, ami tökéletesen illeszkedik a Jediség eszményéhez. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Luke-nak döbbenetesen csodálatos vége van. És az az izgalmas, hogy bennünk lehet az az érzés, hogy még nincs vége! Hogy még láthatjuk!

 

Amúgy én nem vagyok biztos benne, hogy Luke projekciója és Yoda feltűnése a Rebelsben ugyanaz a technika-e.

 

Mert Luke kivetítette magát egy nem "Erőbolygóra". Yoda és Ezra kommunikációja pedig nekem már akkor is, amikor néztem, olyan volt, mintha telefonálnának. Nem azt éreztem, hogy Yoda odaprojektálja magát Lothal-ra, hanem Ezra egyszerűen csak rá tud látni Yodára, aki a Dogobah-n ül. Meg ott a környezet is más, körülöttük csillagok (azt is akkor odaprojektálta volna Yoda?). Lehet, hogy Yoda is épp ezt látta maga körül: űrt, és Ezrát. Szóval simán lehet, hogy ott valahogy a két Jedi templom (szerk: a Jedi templom és a bolygó közt, ahol különösen hatalmas az Erő), a két misztikus-mágikus hely közt tudtak kapcsolatot létesíteni, egy csatorna, egy ablak nyílt a két tér közt.

 

Luke erőhasználata közben pedig olyan dolgot kellett csinálni, ami alapvetően is megerőltető lenne egy Erőhasználónak: úgy kellett harcolnia Kylo ellen (aki azért biztos jól ismeri a technikáit), hogy véletlenül se tudjon hozzáérni, hogy minél később lepleződjön le a trükk. Ez gondolom, hogy Luke koncentrációját meghatványozza: nem elég, hogy odaprojektálja magát, úgy kell fénykardoznia, ahogy még soha, hiba nélkül, és a kard elől való kitéréssel. Ez is talán oka lehet a halálának, de azt gondolom, ha már képes volt így odaprojektálni magát az Erőn keresztül, akkor jóformán bármire képes. A reális jelenlétét úgy éreztem, elvesztette ezzel, és talán ezért is vált eggyé az Erővel. Mintha túlságosan átadta volna magát neki, ahonnan már nem lehet visszajönni.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétségkívül van különbség Yoda és Luke mutatványa között. Luke akciója sokkal nehezebbnek tűnik. Persze adja magát a kérdés, hogy Yoda képes lett volna minderre? 

 

Nagyon jó lesz az Erőről szóló extra a BD-n! 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várom nagyon az írásos verziót,nagy valószínűséggel többet kapunk Luke-ból.

Már ez a mondat is eléggé tükrözi mennyire őrlődik és mennyit szenvedett a kudarcok miatt,ha már egy olyan önmagáról álmodik aki sosem létezett,egy olyan életről amit sosem élhetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

-Rey asks if Luke used the Force to fish. He says no. (this hurts the later segment where he is revealed to have been protecting himself from the Force's grasp. Although we already read Leia could not reach him, while she could always do it halfway across the galaxy.
-The Force can only reach Luke when he dreams.
-Ancient Jedi texts, two named The Aionimica and The Rammahgon. No google results.

-Luke asks if Rey is from a Jedi lineage or royalty. The 'special' discussion. Concludes she is an orphan. Hates the thought of numerous Chosen One orphans visiting him.

-It were clear goals of Luke to burn the library and die.

   Luke has donned the robes and lit the torch before several times and failed each time. Rey arrived after just such an attempt.

-Luke and R2 have had decades filled with missions.

  Luke and R2 searched for ancient lore for many years (like Battlefront 2 and the legends of LS book).

-Rey is Luke's niece. At least that what Luke tells the caretakers.

-Luke only took padawans when he took Ben as apprentice. He thought he was ready then.

-Luke wonders if he should be afraid of the pupil that wants to destroy him or the one that wants to be him.

-At the end of the Caretaker deleted scene at the village Luke and Rey dance. She leaves angry though, because Luke tells her the galaxy needs her and not him.

-Luke explores the Cosmic Force after having reconnected with the Living Force. Rey is a clear instrument of the will of the cosmic force. He also finds Leia again in the Force. The will of the Cosmic Force was asleep after the end of the Sith and awoke during Luke's exile. Living Force is the energy of life. Cosmic Force is the will of the universe.

-Before Reylo handtouching scene. Luke: "Rey, you were right. I'm coming with you."

-Luke connected (as people) with Snoke to gain knowledge.

Találtam a könyvből egy kis infó morzsa szedetet. Kiválogattam amik Lukehoz kapcsolódnak. Némelyik besz@rás.
És elég részletesek a további részek is,nem hiszem,hogy kamu,főleg a tegnapi kép után ami a könyv első mondatait mutatta.

Szerkesztve: - Lizardking
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múltkor néztem egy videót (talán itt volt valahol linkelve a fórumon, sőt majdnem 100%), ami alapján úgy tűnt, hogy ez a könyv azért kerül ennyivel a film után kiadásra, mert Johnson és a könyv írója rengeteg pluszt írtak hozzá meg. Szóval az eddigi filmregényekkel ellentétben ez nem kivágott jelenetekkel és a filmhez fel nem használt ötletekkel lesz gazdagabb, hanem olyan sztoriszálakkal, amik kifejezetten a könyvhöz íródtak (pl.: Page és Rose még szerepelnek együtt).

Ez talán azért is lesz jó, mert így az egész könyv kánonnak tekinthető (pláne, hogy Johnson részt vett az elkészítésében), nem úgy, mint a korábbi filmregények, amikből ki kell mazsolázni, hogy mi kánon és mi nem. Én ezért is várom ezt a könyvet. A film is különleges, és úgy tűnik, a könyvváltozata is az lesz.

 

Szerk.: ez volt az a videó.

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szóval az eddigi filmregényekkel ellentétben ez nem kivágott jelenetekkel és a filmhez fel nem használt ötletekkel lesz gazdagabb, hanem olyan sztoriszálakkal, amik kifejezetten a könyvhöz íródtak (pl.: Page és Rose még szerepelnek együtt).

 

Ez nagyon biztató, és remélhetőleg egyébként is élvezetes olvasmány lesz, mert végül is az számít a legjobban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Luke Skywalker
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Még a Birodalom visszavágban Luke azt mondja, hogy nem fél semmitől mire Yoda erre azzal kontrázik hogy majd fog. Nekem ez anno mindig lógott a levegőben, mert végülis sose láttunk olyan jelenetet, amiben Luke igazán félne valamitől. Vannak momentumok amikre rá lehet ezt fogni, de nincs olyan ahol tényleg a félelem dominálna. Amikor viszont az ep.8-ban ott áll Kylo fölött és belelát a lehetséges jövőjébe akkor tényleg azt érzem hogy fél mindattól ami ezután jöhet. Már önmagában az hogy elvonul és hogy a jedi rend végét akarja: itt érzem azt hogy ez már tényleg nem az a nagy hős Luke aki ha kell ha nem nekiment Vadernek és amikor úgy érezte hogy megmentheti az apját akkor rohant hogy átforditsa. Yoda szavai most válltak valóra. Az biztos, hogy nekem a Birodalom visszavág idézett jeleneténél már mindig az ep.8 fog beugrani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

sose láttunk olyan jelenetet, amiben Luke igazán félne valamitől. Vannak momentumok amikre rá lehet ezt fogni, de nincs olyan ahol tényleg a félelem dominálna. Amikor viszont az ep.8-ban ott áll Kylo fölött és belelát a lehetséges jövőjébe akkor tényleg azt érzem hogy fél mindattól ami ezután jöhet. Már önmagában az hogy elvonul és hogy a jedi rend végét akarja: itt érzem azt hogy ez már tényleg nem az a nagy hős Luke aki ha kell ha nem nekiment Vadernek és amikor úgy érezte hogy megmentheti az apját akkor rohant hogy átforditsa.

Sok rajongónak pont ezért nem tetszik, holott ez benne a zseniális! Luke egy dimenziós karaktere mélységet kapott!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul pont az ep.5 barlang-jelenetében látjuk hogy Luke sorsában benne van az a lehetőség is hogy egyszer majd áttér a sötét oldalra. Hogy ez mennyire igy van azt látjuk, hogy az ep.6-ban amikor Vader rátapint egy gyenge pontjára és Luke a nagy hős kis hiján lekaszabolja az apját... pont azt az embert akit nemrég még meg akart menteni. Luke karakterének ez is a része: hogy akár gonosz is lehetne. Épp ezért működik annyira a Kylo-s jelenet is. Amikor szembesül Kylo lehetséges rémtetteivel és azzal hogy minden odaveszhet amit felépitett akkor nagyonis Luke-os hogy kardot ránt, vagyis hogy futó gondolatként átviharzik a fején az ötlet, hogy mindennek itt és most véget kéne vetni. Ez pont hogy a régi trilógia Luke-ja. 

 

Az egyik kedvenc momentumom a filmben, hogy Luke akarva akaratlan reagál a kritikákra is: pont ahogy az állitólagos "hardcore fanok" úgy a messzi galaxis polgárai is csak a jóra akarnak emlékezni Luke kapcsán. A legendára aki mindenkit megmentett. Hogy a legendás tette előtt épphogy csak nem ölte meg a saját apját az negligálva van. Az igazi Luke helyett mindenki egy képzelt, túlmisztifikált Luke-ot imád. Luke-ot pedig ez az egész rendesen fel is cseszi. Mindez teszem hozzá a galaxis polgárainál érthető: ők nem tudják pontosan mi történt. A "fanok" viszont látták a régi trilógiát. Mégis úgy csinálnak mintha Luke állandóan csak jót tett volna és sose ingott volna meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rátapintottál a karakter pikantériájára. Rian épp azt ragadta meg vele kapcsolatban ami érdekes. A megbúvó kettősséget. A párhuzamok topikban, ha lenne itt olyan, be lehetne rakni az EPVI-os Luke-ot, ahogy miután levágja apja kezét rájön mit tett. Ez ugyanaz a fej amit vág Kylo felett miután megint rájön mit akar tenni. Talán egyszer valaki beteszi. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Luke egy dimenziós karaktere mélységet kapott!

Ezt én annyiból vitatnám, hogy bár sosem volt Luke a szívem csücske, szerintem nem egydimenziós karakter. Ugyan az abszolút hős, de megvoltak a gyengeségei, a ledöntésre váró korlátai és a pofára esése. Korábban ez abban mutatkozott meg a legjobban, hogy olyan félelmei voltak, mint az apjának: félt elveszíteni a szeretteit. Ahogy "elrohant" Anakin megmenteni Shmit és Padmét, úgy "rohant" megmenteni Luke Leiát és Hant. És ahogy Anakin, úgy Luke is belebukott ebbe, ugyanakkor Luke - az ep5-6-ban - ezen felül tudott emelkedni.

És ami nekem nagyon tetszik, hogy érzésem szerint Johnson ezt az egészet gondolta tovább. Luke maga mondja ki, hogy látta, hogy Kylo elpusztít mindent, amit szeret (és szerintem itt a "szeret" szó kulcsfontosságú, már csak Anakin tükrében is), ezért akart egy múló pillanat erejéig lesújtani rá. Akárcsak az apja, ő is bármi áron meg akarta menteni a szeretteit. Luke pontosan abban a szellemben teremtette meg Kylo Rent, amilyen szellemben elrohant Bespinre. Luke a flashback jelenetben semmivel sem cselekszik különbül, mint az ep5-ben. Ez valóban egy fontos párhuzam, amit jó lenne, ha többen is észrevennének (és de jó lenne, ha nem jelezné ki a fórum, hogy mások is írtak már a fórumba, mert akkor nem látnám, hogy Bomarr is erre vezette ki a dolgot :D Na, megyek inkább vissza ep7-et elemezni. :) ). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de azért mindig ott lebegett, hogy Luke nem tud elbukni. Ő a jó, a "fényhozó". Persze nagyszerű volt, hogy árnyalták őt, de ez valahogy elsikkadt a legtöbb rajongónál. Mint az ábra is mutatja, csak az maradt meg, hogy Luke rohan ha baj van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az, hogy nem tudott elbukni, az azért volt fontos, mert közeledett a záróepizód. Amikor az ep6 volt a zárórész, fontos volt, hogy a hős abszolút hős maradjon. Most ugyanígy van Rey-jel. Most ő a hősnő, aki nem bukhat el. Ha a sémát követik, nem is fog, legfeljebb az ep10 vagy 11-ben, esetleg a 12-ben. Azzal, hogy tovább vitték a sztorit, muszáj volt Luke karakterét fejleszteni. Persze ezt kinek hogy vette be a gyomra. Sokakban a nosztalgia jótékony homálya az abszolút hőst hagyta meg, annak ellenére, hogy Luke-ban mindig ott volt a sötétség. Rian Johnson ezt nagyon jól meglátta és az ep5-6-ból következő logikus séma mentén vitte tovább a karaktert. Az más kérdés, hogy sokan leragadtak ott, hogy Luke az abszolút hős. Hát nem. Vagyis de. Mert azzal, hogy megjelent Craiten, szerintem a bukását jóvá tette. Végül is csak az életét adta Reyért és a többiekért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.