Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

51 perccel korábban, pb69 írta:

Az ÚJR viszont tudtommal teljesen Luke vezetése alatt állt, így nemigen kenhető szét a saját felelőssége. Nem tudom mennyit egyeztetett az Erőszellemekkel, de szerintem alapvetően a saját feje után menve építette fel a Rendet. Az, hogy Ben hajlamossá vált a sötétségre, hogy sebezhető volt, hogy Snoke ezt ki is tudta használni és meg tudta fertőzni a fiút, hogy aztán Luke ezen becsokizott és álmában le akarta vágni Bent, amit végül mégse volt képes megtenni, ez mind-mind rajta múlott.

Már hogy múlt volna rajta? Bennel valószínűleg veleszületett a sötétség, amire a neveltetése csak rátett egy lapáttal. Snoke-nak esélye se lett volna, ha Ben patyolat tiszta jellemű Grál lovag. Tulajdonképpen Ben rosszabb mint a nagyapja volt. Ezt érezte meg Luke, csak már későn. Snoke végképp behúzta a sötét oldalra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor került Ben Luke-hoz? Nem nagyon fiatalon? A nevelésében Luke is igen erősen szerepet játszott, így ez az ő felelőssége is. Senki nem születik gonosznak, bár a sötétség mindenkiben ott van. Nyilván a szülein múlt az, hogy Ben fogékony lett a sötétségre, aztán ezzel Luke se kezdett semmit, csak még fogékonyabbá tette erre. Ben többek között azért nem volt olyan tisztalelkű, mert Luke-nak nem sikerült azzá tenni. Meg persze Leia-éknak.

 

A másik, hogy ha már Ben sebezhető volt, akkor ezt Luke-nak észlelnie kellett volna, illetve kezelni valahogy. Eleve hogy került Snoke a közelébe? Itt nem volt háború, az Erőben is elvileg egyensúly volt, hogy nem tűnt fel az Luke-nak, hogy egy Snoke-féle fazon fertőzi Bent? Nem tudom amúgy hogyan kell elképzelni azt, hogy Snoke befolyásolta és hülyítette Bent, de ennek vagy konkrét fizikai úton kellett törtlnnie, vagy az Erőn keresztül. Feltételezhetően vegyesen játszott mindkettő, Luke meg egyikkel sem kezdett semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pb sorait olvasva, bennem most az ötlött fel, hogy mivan, han Ben csak a Luke-kal való konfrontácíó,a a templom felégetése, és néhány tanítvány elhurcolása után jött össze Snoke-kal? Luke is csak a benne rejlő sötétségről beszél, ha jól emlékszem, nem Snoke-ról. Vagy ha mégis jedi növendékként találkozott Snoke-kal, arra mi a kontextus? Snoke mosta az új szenátus padlóját, és reggelente találkoztak? Mondjuk érdkes, hogy az új rend elpusztításáról az eddigi két flashback különbözik némileg. Luke aztmondja, hogy a tanítványokat lemészárolta, néhányukat magával vitte(egyes számban, tehát csak Ben). Nyilván azon estén rögtön, amikor a plafont Luke-ra omlasztotta. A korábbi flashback-ben az esőben sár áztatta placcon, meg már Kyloként áll a renekkel. Körülvéve halott padawanokkal. Esni kezdett és Ben átöltözött, meg megalapította a Renek rendjét is, 1 perc alatt. Ezzel a témával még tényleg foglalkozni kell!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az esős flashback a klánvezérnél játszódik, akitől Kylo meg akarta szerezni valami infót vagy Vader fénykardját? Valami ilyesmi rémlik. De az nem lehetett az átálláskor, mert Ben már Kylo maszkban van. A Ren lovagjai topikban Frenkie már levezette, hogy vélhetően két mészárlás van: az Akadémia felgyújtása és a másik ez a klánvezéres gyilkolás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. A klánvezéres mészárlás az teljesen más esemény. Úgy emlékszem ezt Zeee említette.

 

48 perccel korábban, csoli1138 írta:

mivan, han Ben csak a Luke-kal való konfrontácíó,a a templom felégetése, és néhány tanítvány elhurcolása után jött össze Snoke-kal?

Luke a visszaemlékezésében mondja, hogy Snoke már megmérgezte a fiú szívét. Szóval ez előbb volt. Viszont a mikéntjét nem tudjuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , csoli1138 írta:

Értem. Akkor rosszul emlékeztem. 

És milyen esemény akkor az esőbeli mészárlás?

Egy klánvezértől akar valamit Kylo. Ody, nem emlékszel, hogy honnan jött a klánvezér info? Melyik topikból? A renes topikban nem találtam forrást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://bgr.com/2016/01/05/star-wars-force-awakens-kylo-ren-murder/

 

image.png

 

A fórumon belül Tomcsi hozta az infót a Képregények topikba:

 

2017. 09. 09. - 15:56, tomcsi80 írta:

Az ébredő Erő ifjúsági képregény-adaptációja múlt héten vált elérhetővé az IDW jóvoltából. A 80 oldalas kiadvány meglepő módon tartogat néhány érdekes meglepetést, ami a filmben nem szerepelt.

 

Az első dolog Rey Erő-látomásához kapcsolódik, pontosabban ahhoz a jelenethez, ahol Kylo Ren hátulról leszúr egy fejfedőt viselő alakot, akire Pablo Hidalgo egyszerűen csak a "Clan Leader" (azaz Klánvezér) nevet adta. Viszont az ifjúsági képregényben úgy ábrázolják, hogy a döfés pillanatában kiejt a markából egy kék pengéjű fénykardot. Sokak szerint ennek fényében a fénykardos alak lehetett Luke egyik tanítványa, vagy az akadémiájának egyik őre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TLJ regényében elvileg van olyan kijelentés, hogy Luke és Snoke korábban "együtt dolgoztak" (hülyén hangzik így, tudom, de én nem olvastam a regényt, csak rémlik, hogy meg lett említve valahol, szóval ha valaki olvasta, akkor kisegíthetne :D). Így már nem olyan elképzelhetetlen, hogy Snoke Ben közelébe férkőzött. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A TLJ regényében elvileg van olyan kijelentés, hogy Luke és Snoke korábban "együtt dolgoztak" (hülyén hangzik így, tudom, de én nem olvastam a regényt, csak rémlik, hogy meg lett említve valahol, szóval ha valaki olvasta, akkor kisegíthetne :D). Így már nem olyan elképzelhetetlen, hogy Snoke Ben közelébe férkőzött. 

Én olvastam, de nem rémlik ilyesmi.... 

 

 

Emlékeim szerint csak annyi derül ki belőle, hogy miközben Luke kutatta az ősi jedi dolgokat valahogy kapcsolatba léptek egymással, de hogy személyesen vagy csak az erőn keresztül, szerintem az se derül ki a könyvből... Bár nem most olvastam már...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Yoda József írta:

A TLJ regényében elvileg van olyan kijelentés, hogy Luke és Snoke korábban "együtt dolgoztak" (hülyén hangzik így, tudom, de én nem olvastam a regényt, csak rémlik, hogy meg lett említve valahol, szóval ha valaki olvasta, akkor kisegíthetne :D). Így már nem olyan elképzelhetetlen, hogy Snoke Ben közelébe férkőzött. 

Nálam még folyamatban van, de eddignem volt ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

A TLJ regényében elvileg van olyan kijelentés, hogy Luke és Snoke korábban "együtt dolgoztak" (hülyén hangzik így, tudom, de én nem olvastam a regényt, csak rémlik, hogy meg lett említve valahol, szóval ha valaki olvasta, akkor kisegíthetne :D). Így már nem olyan elképzelhetetlen, hogy Snoke Ben közelébe férkőzött. 

 

Minden fontos idézetet, történést leírtam, de ilyen nincs benne. Viszont ami érdekes, adhat okot, hogy hogyan férkőzhetett a közelébe: 

 

''Snoke apró gyermekként fedezte fel Kylót akiben óriási lehetőségeket látott. Azt a lappangó hatalmat, amit a Skywalker vérvonal tagjainál lehetetlen volt nem felismerni. És azt is tudta, hogyan használja ki azt, hogy a fiú tehetségtelennek és magányosnak érzi magát, és hogy az anyja milyen elkeseredetten próbálja féken tartani a gyermekében rejlő sötétséget.''

 

Szóval valamilyen téren megvan említve bár ez se konkrétum, de az lejön belőle,hogy már gyerekként felfedezte magának Snoke a tettek mezeje persze az még kérdéses, de hát lesz itt annyi minden könyv,regény,hogy biztos kifog derülni egy két dolog.

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Kargarosz írta:

 

Minden fontos idézetet, történést leírtam, de ilyen nincs benne. Viszont ami érdekes, adhat okot, hogy hogyan férkőzhetett a közelébe: 

 

''Snoke apró gyermekként fedezte fel Kylót akiben óriási lehetőségeket látott. Azt a lappangó hatalmat, amit a Skywalker vérvonal tagjainál lehetetlen volt nem felismerni. És azt is tudta, hogyan használja ki azt, hogy a fiú tehetségtelennek és magányosnak érzi magát, és hogy az anyja milyen elkeseredetten próbálja féken tartani a gyermekében rejlő sötétséget.''

 

Szóval valamilyen téren megvan említve bár ez se konkrétum, de az lejön belőle,hogy már gyerekként felfedezte magának Snoke a tettek mezeje persze az még kérdéses, de hát lesz itt annyi minden könyv,regény,hogy biztos kifog derülni egy két dolog.

Ebben én is biztos vagyok, de azért elvárom a IX-től, hogy legalább annyi információ derüljön ki belőle, mint Anakinról a VI-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Azt hiszem, erről már volt szó, de mivel nem vagyok benne biztos, előráncigálom. Szóval Luke ep8-as cselekedete, hogy megöli Bent, ezzel meggátolva a szerettei szenvedését nagyon jó párhuzam közte és az apja, Anakin között. Anakin is kész volt gyilkolni a szerettei megvédéséért, és eme szándéka miatt szenvedtek a szerettei. És mindezt egy látomás miatt. Anakin látta Padmé halálát, és ez ellen akart tenni, kész volt gyilkolni, végül gyilkolt is, de közben pont ezzel teljesítette be a jövőt. Luke pedig ugyanígy, látta a szerettei szenvedését, ezért kész volt gyilkolni, s bár ő az apjával ellentétben derekasan képes volt eme szándékáról lemondani (ebből is látszik, mennyivel jobb ember Luke), mégis ez okozta azt, hogy a jövő beteljesült.

Persze jelentős különbség, hogy az egyik esetben Anakin lett a szörnyeteg, a másikban Luke teremtette a szörnyeteget, így ilyen szemszögből inkább Obi-Wan szerepét tölti be (gondolok itt arra, hogy Obi-Wannak szerepe volt Vader megszületésében), ugyanakkor az apja ösvényén is járt, s mint korábban annyiszor, ezúttal is képes volt helyesen dönteni, ellentétben Anakinnal. A sors ironiája, hogy ez esetben a helyes döntés a rossz döntés volt. Miután aktiválta a kardot, a szörnyűségek már csak úgy lettek volna elkerülhetőek, ha valóban lesújt a karddal Ben Solóra. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés, mi lett volna, ha Luke a helyes döntést úgy hozza meg, hogy előtte nem aktiválja a fénykardját, így Ben amikor felébred (ha felébred így is egyáltalán), csak Luke töprengő arcát látja és nem egy lesújtani kész fénykardot. Lehet, hogy a benne rejlő sötétség így is utat tör magának, de talán közös erővel kordában tarthatták volna. 

Szóval szerintem nem Ben megölése lett volna a jó döntés, hanem kellő önuralommal be sem kapcsolni a fénykardot. Akkor és ott még senki nem volt veszélyben, nem egy akut válsághelyzetet kellett elhárítani. Sajnos Luke jogosan vádolja önmagát, mert ott súlyos hibát vétett. 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinte mis, a fénykard bekapcsolása nagy hiba volt. Persze ehhez kellett Ben is, akinek akkor megvoltak a prekoncepciói Luke-al kapcsolatban így nem is reagálhatott volna másként. :( 

 

Rian micsoda drámát rittyentett Luke karaktere köré, egyszerűen zseni ez az ember! Most gondoljunk bele milyen lett volna Luke, egy Zeusz szerű istenség szerepében, aki a kisujjával lenyom mindenkit. :sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Anakin között. Anakin is kész volt gyilkolni a szerettei megvédéséért, és eme szándéka miatt szenvedtek a szerettei.

Igen, ez egyrészt egy jó párhuzam, bár a különbségek talán még fontosabbak.

Anakin valójában "csak" Padméhoz ragaszkodott mindenáron. Talán még leendő gyermekükért is tette, amit, de róla feltűnően nincs szó, kifejezetten Padmé elvesztése, ami foglalkoztatja. Luke ezzel szemben nemcsak a szeretteit (akik eleve többen vannak), hanem kvázi a galaxist akarta megmenteni attól, hogy egy újabb szörnyeteg rászabaduljon.

A másik, hogy Anakin (részben) a szerette megmentéséért kész volt bármire, ártatlanokat mészárolni, rabigába dönteni a galaxist, elhozni a sith-ek rémuralmát, önmaga is szörnnyé válni. Ezzel szemben Luke egyetlen lényt pusztított volna el, történetesen pont azt, akiből lett volna a szörnyeteg, és aki a rémtettek elkövetője lett volna.

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És mindezt egy látomás miatt. Anakin látta Padmé halálát, és ez ellen akart tenni, kész volt gyilkolni, végül gyilkolt is, de közben pont ezzel teljesítette be a jövőt. Luke pedig ugyanígy, látta a szerettei szenvedését, ezért kész volt gyilkolni, s bár ő az apjával ellentétben derekasan képes volt eme szándékáról lemondani (ebből is látszik, mennyivel jobb ember Luke), mégis ez okozta azt, hogy a jövő beteljesült.

Lehet, hogy bizonyos jövőbeli elemeket és sorsokat mégsem lehet elkerülni? Amit Anakin és Luke láttak a jövőben, azok bekövetkeztek, annak ellenére, hogy ugyan különféle módon, de mindketten próbáltak tenni ellene.

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A sors ironiája, hogy ez esetben a helyes döntés a rossz döntés volt. Miután aktiválta a kardot, a szörnyűségek már csak úgy lettek volna elkerülhetőek, ha valóban lesújt a karddal Ben Solóra. :(

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Kérdés, mi lett volna, ha Luke a helyes döntést úgy hozza meg, hogy előtte nem aktiválja a fénykardját

Az nehéz kérdés, hogy itt mi lenne a "helyes" és "jó" döntés. Nem tudjuk mi lett volna amúgy Bennel. Annyi bizonyos, hogy benne volt a hajlam, Snoke pedig már fűzte és igyekezett megrontani. Egyáltalán nem biztos, hogy ha Luke-kal nem történik meg ez a "baleset", akkor Benre szebb jövő vár.

Sőt, valójában azt sem tudjuk miket látott róla Luke. Iszonyatos szörnyűségekről és sötétségről beszélt, őszintén szólva eddig Kylo azért nem csinált igazán kirívó dolgot. Persze, sok szörnyű tett szárad a lelkén, de számomra kérdéses, hogy az eddigiek alapján Luke ennyire elkeseredett volna-e, ill. egy ennyire végletes megoldás egyáltalán megfogalmazódott volna-e benne, ha Benben annyit érez és lát meg, amit aztán a fió beteljesített. Szerintem nem. Persze még rengeteg dolog történhet Kyloval, ami igazolja Luke látomásait és érzéseit. Ugyanakkor az sem kizárható, hogy még mindig így történt a kisebbik rossz,

 

Álmában megölni feltételezett jövőbeli bűnökért valakit, hát finoman szólva sem erkölcsös. Még ha jót is tett volna vele a világnak, azért elég erős következményei lettek volna. Eleve ezt utána beadni Leiának és Hannak, aligha hitték volna el, hogy szükség volt erre. Ráadásul a többi növendék is mit szólt volna hozzá. Lehet akkor nem Ben, hanem mások állnak át és hozzák el a sötétséget.

Arról nem is beszélve, hogy ahogy anno Sidious esetében sem Anakin volt a góré, úgy most is Snoke a vezér. Ha nincs Kylo, azzal sok dolog történhetett volna másképp, de valószínűleg Snoke akkor is megtalálta volna a jelöltjét. Ha más is lett volna, talán kevésbé erős, Erőérzékeny, de a galaxis aligha lett volna érdemben jobb hely. Igazából, amit Kylo rossz dolgokat tett, arra egy más típusú vagy nála gyengébb Erőhasználó és fénykardforgató is simán képes lett volna. Mármint az eredmények tekintetében, max. más eszközöket és módszereket használ.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Rian micsoda drámát rittyentett Luke karaktere köré, egyszerűen zseni ez az ember! Most gondoljunk bele milyen lett volna Luke, egy Zeusz szerű istenség szerepében, aki a kisujjával lenyom mindenkit. :sick:

Egyetértek azzal, hogy Luke sorsa igazán egyedi módon és remekül lett alakítva, valamint lezárva. De így látatlanban semmilyen szinten nem értékelnék más alternatívákat. Így zanzásítva, ezzel a leírással valóban nem tűnik egy vérbő megoldásnak ez a "zeuszos" vonal, de azért a megfelelő kidolgozással és tálalással szerintem azt is baromi jól össze lehetett volna rakni. Ahogyan a jelenlegi zseni vonal se biztos, hogy annyira jól hangzana, ha csak látatlanban, a konkrét megvalósítás ismerete nélkül fél mondatban összefoglalnánk vkinek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Egyetértek azzal, hogy Luke sorsa igazán egyedi módon és remekül lett alakítva, valamint lezárva. De így látatlanban semmilyen szinten nem értékelnék más alternatívákat. Így zanzásítva, ezzel a leírással valóban nem tűnik egy vérbő megoldásnak ez a "zeuszos" vonal, de azért a megfelelő kidolgozással és tálalással szerintem azt is baromi jól össze lehetett volna rakni. Ahogyan a jelenlegi zseni vonal se biztos, hogy annyira jól hangzana, ha csak látatlanban, a konkrét megvalósítás ismerete nélkül fél mondatban összefoglalnánk vkinek. :) 

Én csak abból indultam ki amit a babyman-ek vártak és amiért nyarvogtak. A többit már magam se tudom értelmezni, szerintem kicsit belezavarodtál. :D Luke félistenségét nem lehetett volna izgalmasan megírni. Egy nagy fan service lett volna az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Pildi írta:

Kérdés, mi lett volna, ha Luke a helyes döntést úgy hozza meg, hogy előtte nem aktiválja a fénykardját, így Ben amikor felébred (ha felébred így is egyáltalán), csak Luke töprengő arcát látja és nem egy lesújtani kész fénykardot. Lehet, hogy a benne rejlő sötétség így is utat tör magának, de talán közös erővel kordában tarthatták volna. 

Szóval szerintem nem Ben megölése lett volna a jó döntés, hanem kellő önuralommal be sem kapcsolni a fénykardot. Akkor és ott még senki nem volt veszélyben, nem egy akut válsághelyzetet kellett elhárítani. Sajnos Luke jogosan vádolja önmagát, mert ott súlyos hibát vétett. 

Igen itt az a kérdés, hogy Luke buta tette miatt lett Ben-ből Kylo Ren, vagy eredetileg is ilyen lett volna mert benne van egy mélysötétség mint Palpatine-ban. Az a baj hogy nem ismerjük teljesen Ben múltját. Szemelvényeket igen, de nem a teljes összképet.

Szerintem Ben személyiségét egész életében negatív hatások formálták. Mikor kicsi volt gondolom a szülei nem éppen vele foglalkoztak hanem Leia a politikával Han meg a hadsereggel. Gyakorlatilag egy széteső Birodalom keltette fenyegetést kellett elháritaniuk, közben létrehozni az UK politikai szerkezetét, közben azért a gazdaságot müködtetni. Magyarán Leiának és Hannak rebgetege dologgal kellett foglalkoznia az endori csata után így nem maradt idejük a kis Benre és rábizhatták egy bébiszittere. Aztán ahogy nőtt jöt Luke és odaadták neki. Szerintem még meg is "könnyebültek" hogy le van adva Ben és nem rájuk hárul a nevelése. Aztán gondolom itt lehetett az valahol hogy megtudta Vader a nagyapja.

Igazából sok szeretet nem kaphatott élete folyamán mindig lepasszolták. Luke-nál is szerintem csak egy volt a sok tanítvány között, nem igazán közeledhetett Luke-hoz sem.

Na erre a sok negatívumra jött aztán Luke fénykardos keze ami szerintem Ben-nél már az utolsó csep lehetett. A szülei nem igazán törödtek vele, titkolták hogy ki a nagyapó, a tanitványok között is csak egy volt. Aztán arra kell hogy a nagybátyja meg akarja ölni az utolsó rokon akiben talán bízhatott. Gondolom a fentieket még Snoke is fokozhatta a fiúban.

Luke a könnyebb utat választotta. Meg kellett volna szerintem is próbálni(bár jóval nehezebb lett volna) Bent a fény útján tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Sztike írta:

belefutottam egy nobemberben megjelenő könyvről egy cikkbe, ami izgalmasan hangzik. Luke szemszögéből írja le a jedik történetét 

 

https://www.starwars.com/news/the-secrets-of-the-jedi

 

Van itt pár oldal a könyvből, és ha volt már, bocsi :)

Korábban felmerült, hogy Luke mennyit tudhatott a Jedikről. A fenti könyvet látva elmondható, hogy mindennel tisztában volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Pildi írta:

Szóval szerintem nem Ben megölése lett volna a jó döntés, hanem kellő önuralommal be sem kapcsolni a fénykardot.

Igen, az lett volna a legeslegjobb döntés, de én kifejezetten arra a pillanatra gondoltam, amikor már aktiválva volt a kard. Mert ez volt az a pont, amikor Ben Solóból Kylo Ren lett, vagyis abban a pillanatban azonnal le kellett volna sujtani.

13 órával ezelőtt, pb69 írta:

Iszonyatos szörnyűségekről és sötétségről beszélt, őszintén szólva eddig Kylo azért nem csinált igazán kirívó dolgot.

Hát azért szerintem két falu (Kel és Elia faluja Teháron és a jakkui Tuanul) lemészárlása az én szememben elég kirívó. De egy fegyvertelen vénember levágása vagy a saját apja legyilkolása sem éppen olyan dolog, amit nem tartanék kirívónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.