Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én azt várom, hogy Rey-t elkezdje kiképezni, s ezalatt meséljen sokat a jedi rend eredetéről, és az elmúlt 30 év ködös dolgairól is.

Derüljön ki, hogy mennyire lett jártas az erőben. - mutasson valami olyat, amilyet még nem láttunk jeditől eddig.

Legyen bölcs és szimpatikus, mint eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az eddigi címekhez illeszkedő :) Elképzelhető, hogy a cím csupán az epizód irányvonalára utal, vagyis főleg Luke-ra fog koncentrálni, és nincs benne semmiféle negatív tartalom. Végül is jelen állás szerint ő az utolsó Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha őt újabb jedik követik akkor a cím nem igazán állja meg a helyét. Ha az ep.9 végén vagy azután újabb jediket kezdenek nevelni akkor ez a cím elég fura lesz.

Szerintem nem. Szerintem azért ez a cím, mert a rész Luke-ra koncentrál, akkor ebbe az is belefér, hogy mit tesz az utolsó jedi? Ha épp fel akarja támasztani (megint) a jedi-rendet, hát tessék.

És nem kell meghalni hozzá, hogy értelme legyen. Sőt még Rey is lehet jedi lovag az epizód végére és mindketten életben maradhatnak.

Jelenleg Luke az utolsó Jedi az ep 6 óta. Az sw történelemkönyvek is írhatják majd úgy, hogy:

"...Luke Skywalker az utolsó jedi, aki a Sith-ek után a Ren-lovagokkal is leszámolt, végre békében megalapította az új Jedi-rendet karöltve tanítványával Rey-jel."

Komolyan hiszem, hogy senkinek sem kell meghalnia és még a piros logó sem győz meg az ellenkezőjéről.

Amúgy szerintem azért piros, hogy különbözzön a The force awakens logótól, mert ebben a minimalista formában ránézésre alig lenne különbség. Egyből látszik, hogy valami újról van szó.

Lefogadom a 9-é kék lesz vagy zöld..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"...Luke Skywalker az utolsó jedi, aki a Sith-ek után a Ren-lovagokkal is leszámolt, végre békében megalapította az új Jedi-rendet karöltve tanítványával Rey-jel."

Pont ez az, hogy ennek a mondatnak nem igazán van értelme. Vagy kihal a jedi rend vagy Luke egyszerüen úgy dönt hogy ő lesz az utolsó és egy új, kissé másfajta rendet alapít. Nyilván az utóbbi az esélyesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez az, hogy ennek a mondatnak nem igazán van értelme. Vagy kihal a jedi rend vagy Luke egyszerüen úgy dönt hogy ő lesz az utolsó és egy új, kissé másfajta rendet alapít. Nyilván az utóbbi az esélyesebb.

Én máshogy látom. Egész egyszerűen Luke fedőneveként tartom számon. Nekem egyelőre sem az Ő végére, sem a rend végére nem sikerül asszociálnom.

Szóval kimondva nem UTOLSÓn van a hangsúly, hanem a JEDIn.

Ha eddig nem nevezték volna így, akkor megérteném az aggodalmakat. De így az utolsó Jedi még sokminden lehet, sokmindenhez kezdhet.

Gondolj bele, ha a 9. rész címe, THE NEW ORDER lenne.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez az, hogy ennek a mondatnak nem igazán van értelme. Vagy kihal a jedi rend vagy Luke egyszerüen úgy dönt hogy ő lesz az utolsó és egy új, kissé másfajta rendet alapít. Nyilván az utóbbi az esélyesebb.

Én egyre inkább erre hajlok. Luke lesz az utolsó Jedi, utána valami más jön. Nagyon izgalmas. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így ráadásul a jedik jegelve lennének, viszont a későbbi visszatérésük még akár nagyot is üthetne.

 

Ezen a fonalon haladva engem az is érdekelne, hogy a Ren lovagok miben különböznek a sith-ektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így ráadásul a jedik jegelve lennének, ...

Hát Ők így is jegelve vannak. Az ep 3 vége óta csak pislákolnak. Sithek jöttek mentek. Renek jöttek...Sehol semmi, csak egy ködös próbálkozás.

Én igenis azt szeretném, ha egy új jedi rend támadna fel, és hívják is így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Ők így is jegelve vannak. Az ep 3 vége óta csak pislákolnak. Sithek jöttek mentek. Renek jöttek...Sehol semmi, csak egy ködös próbálkozás.

Én igenis azt szeretném, ha egy új jedi rend támadna fel, és hívják is így.

 

 

+1 nekem is szimpatikusabb lenne. Mi a csudának annyi erőhasználó frakció?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

+1 nekem is szimpatikusabb lenne. Mi a csudának annyi erőhasználó frakció?

Talán lehet, hogy Luke arra jutott a Jedik múltjának tanulmányozása után, hogy a Rendnek gyökeres megújulásra van szüksége? Talán olyan eszméket szeretne beépíteni a tanaiba, ami nem kompatibilis a rend kódexben lefektetett gondolataival? Arról nem beszélve, hogy lehet, hogy a saját kudarcából is (Kylo és Snoke kivégezte/elcsábította a tanítványait) próbál tanulni, amiből szintén vonhat le következtetéseket, amik nem a Jedi rend megújításának az irányába, hanem egy új Rend felépítése irányába viszik el. Ha Luke nem akar tiszteletlen lenni a nagy Jedi elődökkel szemben, simán dönthet úgy, hogy inkább létrehoz egy új Rendet, ami próbál a Jedik hibáiból tanulni. Luke első kézből tapasztalhatta meg, hogy a kötődésnek igen is lehet pozitív hozadéka, mint pl. Anakin esetében, így lehet, hogy alapjaiban akarja újra gondolni az eszmeiséget, ha már újra tanításra kényszerül Rey esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csalódott lennék, ha Luke nem tudná, mi történik a galaxisban. Kylo és Han dolgait minimum éreznie kell az Erőben, de szerintem ennél is többet tud és érez, elvégre elég Erős, és harminc éve volt rá, hogy elmélyítse a képességeit. És ezekkel együtt is inkább remeteségben van, ami arra utal, hogy a remeteségének az oka vagy célja fontosabb, mint minden más, ami a galaxisban történik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csalódott lennék, ha Luke nem tudná, mi történik a galaxisban. Kylo és Han dolgait minimum éreznie kell az Erőben, de szerintem ennél is többet tud és érez, elvégre elég Erős, és harminc éve volt rá, hogy elmélyítse a képességeit. És ezekkel együtt is inkább remeteségben van, ami arra utal, hogy a remeteségének az oka vagy célja fontosabb, mint minden más, ami a galaxisban történik.

Rian említette az interjúban, hogy Luke-nak gőze sincs mit akar tőle Rey. Ebből nekem nem az jött le, hogy nagyon képben lenne. Persze lehet, hogy félreértettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian említette az interjúban, hogy Luke-nak gőze sincs mit akar tőle Rey. Ebből nekem nem az jött le, hogy nagyon képben lenne. Persze lehet, hogy félreértettem.

Talàn csak arra értendő, hogy nem tudja mit jelent a kard odanyújtása. Csak visszahozta a postás, vagy hogy hadd legyek a tanítványod, esetleg szállj vissza a ringbe öreg harcos!

De a Han és Kylo esetet biztos érezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez az, hogy ennek a mondatnak nem igazán van értelme. Vagy kihal a jedi rend vagy Luke egyszerüen úgy dönt hogy ő lesz az utolsó és egy új, kissé másfajta rendet alapít. Nyilván az utóbbi az esélyesebb.

 

Ezek közül, amit írsz, egyik sem túl valószínű. Bár szerintem is jó lenne egy keserédes végérvényes befejezése a saga-nak, pl. az, hogy kihalnak a Skywalkerek, vagy megszűnik a jedi-rend, stb.

 

Miért fura egy esetleges új, eljövendő jedi-nemzedék kontextusában az, hogy az Utolsó Jedi? Jelen pillanatban ő az utolsó, az egyedüli, ezt mindenki tudja. Yoda is így értette. Ennyi erővel az is fura, hogy klónok támadása, mert később már a klónok nem aktuálisak. Ha Luke-nak lesz lehetősége kinevelnie egy új Jedi-generációt, esetleg Rey-t, hogy aztán ő folytassa a hagyományokat, akkor már nyilván a Last Jedi titulus nem lesz igaz, bár az igen, hogy egy régi rend utolsó sarja. Amúgy a legendsben is különbözött a Luke utáni Jedi-vallás szabályai a Luke előttitől, mégis ugyanúgy Jedik voltak.

 

És miben lenne jobb az, hogy az évezredes Jedi-tanokat, a kultúrájukat feláldozza, és kitalál egy új világos oldali Erő-vallást? Nagyon sokban nem tudna eltérni a Jedik tanításaitól, ha azt akarja, hogy világos oldali Erő-használók legyenek, azaz a jó úton járjanak.

 

A genyók szempontjából megnézve, mert nyilván arra lehet alapozni azt a tézist, hogy egy új világos oldali erőhasználó rend jöhet létre, hogy ez már a sötét oldalon megtörtént, hiszen a Sith-eket váltották a Renek:

A Ren lovagjairól viszont roppant keveset tudunk, egyáltalán nem biztos, hogy ők a Sith-ek "jogutódai". Az se biztos, hogy teljesen spirituális erőhasználókról, kvázi papokról van szó, hanem valami orgyilkosokból álló csürhéből. Ráadásul Kylo a "Master of the Knights of Ren" titulus birtokosa, nem Snoke, és nekem az az elképzelés is tetszik, hogy akárcsak a "Vader's fist" esetén, a Knights of Ren is valójában csak Kylo Ren lovagjai, azaz a Ren nekik nem egy titulus, vagy egy vallás, hanem arra utal, hogy az ő halálbrigádja, esetleg olyanok, akik szintén Luke tanítványai voltak, és Kylo-val együtt álltak át a sötét oldalra. Mellesleg az sem tuti, hogy a Sith-ek teljesen eltüntek, mert lehet, hogy Snoke az csak tényleg simán Snoke (és nem Plagueis, Mace Windu, Inkvizítor, Jar Jar vagy Salacious Crumb), de attól ő még lehet, hogy egy Sith nagyúr.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.