Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Abban az esetben a jövőt látta, nem az aktuális eseményt, erre Yoda is felhívta a figyelmet és láthattuk hisz, hiszen akkor még nem voltak bajban (már az általános bajt leszámítva, hogy a hajó hiperképtelen és birodalmiak üldöztetik őket :) ). Ettől függetlenül én is úgy érzem, hogy azért Hant és Kylót érzékelnie kellett. Ha Yoda képes volt őt a Dagobah-ról skubizni meg Kananékkel tereferélni, meg Ben megérezte az Alderaan pusztulását, akkor azért Luke-nak is érzékelnie kellett a hozzá közelállók érzelmi hullámait - még ha Yoda nagyobb spíler is az Erőben, és az Alderaan pusztulása nagyobb volumenű. Viszont pont ezért a Hosnian-rendszer eltakarítását is éreznie kellett.

Han halálát Leia is érezte, pedig ő nem kapott Jedi képzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudjuk hogyan viszonyul a galaxis a jedikhez. Lehet, hogy még mindig szitok szó.

Az ep7 és a Vérvonalak alapján nekem nem úgy tűnik. Az utóbbiból az is kiderült, hogy Luke elvonultan él a Birodalom bukása óta, ez pedig szerintem azt is magával vonzza, hogy a Jedi Rend feltámasztásán is az új Köztársaságtól elszeparáltan munkálkodik. Szerintem csak a Szenátus és a családtagjai tudtak arról, hogy valahol a Galaxisban Luke próbálja feltámasztani a Jedi Rendet, és ezért is lett ez olyan legendákba illő mese. A Galaxis olyan 50 éve nem igazán látott Jedit, Luke sincs a porondon 29 éve. Szerintem ezután igazán már sehogy sem viszonyulnak a Jedikhez.

Persze a Lázadók, akik azért elég sok Jedivel együttműködtek (Kanan, Ezra, Ahsoka, Luke), nyilván tisztázták őket az árulás vádja alól, és a klón háborúk kitörésének vádját is ejtették, de úgy érzem, az ep7-re ez már senkit nem is érdekelt. Valószínűleg már az új Köztársaság megalakulásakor sem. A Jedik a bukásuk előtt is inkább mesei figuráknak tűntek sokaknak, 50 évvel a tényleges eltűnésük után meg... Hát látjuk, Rey és Finn reakcióját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyakorlatilag minden előttem szólóval egyetértek. ;) A cím sok mindenre utalhat, egyelőre tuti nem vonnék le belőle messzemenő következtetéseket. Sőt, kifejezetten valószínűtlennek tartom, hogy konkrétan Luke halálára vagy a jedi-vonal teljes kivezetésére utalna. Azért ilyen szinten aligha "spoilereznék" el a film legnagyobb csattanóját. Ennyi erővel lehetett volna a 7 "Han is dead", a 8 meg "Luke is also dead". :D Yoda az utolsó jedinek nevezte Luke-ot, ez tényleg egyfajta sajátja lett. Ahogyan abban se lennék biztos, hogy Anakin egy személyben lenne a Kiválasztott, mégis rajta maradt.

 

Ettől függetlenül szinte biztos vagyok abban, hogy Luke nem fog nekiállni új Jedi Rendet építeni. A 6 és 7 között megpróbálta, de ebből nekünk nem mutattak semmit. Elég hülyén venné ki magát, ha most megint ezt próbálná, csak most a filmben. Nyilván ugyanúgy nem éri meg nekifogni, de azt se tudjuk, hogyan próbálta régen. Szóval sántítana az egész. A jedi-vonaltól elszakadni viszont necces, mert a sithek úgy érzem félre lettek téve. Az szinte csak mellényúlás lehet, ha Snoke-ról vagy a Renekről kiderül, hogy valamiképp sithek. A Sagaban meg szerintem felesleges lenne 6 rész után mindkét oldalon új Erőhasználó csoportra tenni a fókuszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

LA Times egyik újságírója látott néhány képkockát a filmből.

Az egyikben Luke megkérdezte Rey-től "Ki vagy te"?

Többi apró infó itt található: http://io9.gizmodo.com/these-are-probably-lukes-first-words-in-the-last-jedi-1793086672

A cikk többi része azt az elképzelés támasztja alá, hogy Luke-nak lövése sincs mi történt a galaxisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem a poént szerintem :D

 

Szerintem ez egy szóvicc akart lenni ;) Luke, azaz look, azaz nézni :)

 

Tehát "Ha nem szeretné tudni, akkor miért nézi?"

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én így sem értem. :hmm: Azért mert Luke, miért kell neki feltétlen tudnia, mi történik a Galaxisban? :? Vagy csak a poén nem ül? :para:

 

Én se értem. :D:para:

 

Én értem a poént szerintem :D

Szerintem ez egy szóvicc akart lenni ;) Luke, azaz look, azaz nézni :)

Tehát "Ha nem szeretné tudni, akkor miért nézi?"

Nem egészen Yoda, de ez tetszik! :D. Bocsi, ez kb nyilván olyan, mint egy beteg rím, de arra gondoltam, hogy egy LUKE SKYWALKER karakterénél fogva ne legyen érdekleten a galaxis sorsát illetően.

Mindezt rossz magyarsággal Karrde szórendjét megfordítva fogalmaztam meg viccből. Ennyi, bocsi! ;)

Szóval Dzséjt, még Te jártál legközelebb. :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, így akkor már végképp értem. :)

Ettől függetlenül, egyet nem értek. Attól, hogy ő Luke Skywalker, még nem mindenható, és ha egy elhagyatott, jelenlegi tudásunk alapján minden technológiát mellőző bolygón kutat, akkor még ő is nehezen informálódhat a Galaxis napi ügyeiről. Azért ne lássunk már bele többet a karakterbe, mint amennyi van. Ne adjunk neki olyan képességeket, ami sosem volt.

És ez még csak a racionális, az ep7 végéből és az előző hat filmben, a TCW-ben és a Rebelsben felszedett tudásunkból logikusan következő magyarázat. Ehhez még oda lehet akár azt is tenni, hogy Luke-nak az egész életét rááldozta a Galaxis megmentésére, de mást sem kapott, csak tragédiák sorát, így teli lehet már a hócipője is a Galaxissal. Mondjuk ez szinte kizárt, hiszen ő azért lépett le, hogy az első Jedi Templomot meglelje, és tanulmányozza a Jediket, amit valószínűleg nem csak az idő elütése végett csinál, hanem, hogy másodszor is újrakezdje. Vagyis ha teli is a hócipője, még nem tojik a Galaxisra, csak egyszerűen nincs abban a helyzetben, hogy minden nap felcsatlakozzon a HoloNetre és megnézze a Köztársasági Híreket vagy az Ellenállás Különkiadást, esetleg a Fókuszban a Galaxist. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ez nem úgy indul ahogy én képzeltem..

A fenti tőled származó idézet nem tűnik viccnek. És ezt Ody ama írására írtad, amiben azt taglalja, hogy Luke-nak lövése sincs, mi történik a Galaxisban. A viccet félretéve reflektáltam arra a gondolatra, amiből a vicc lett végül. Ezért írtam oda, hogy "ettől függetlenül". ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fenti tőled származó idézet nem tűnik viccnek. És ezt Ody ama írására írtad, amiben azt taglalja, hogy Luke-nak lövése sincs, mi történik a Galaxisban. A viccet félretéve reflektáltam arra a gondolatra, amiből a vicc lett végül. Ezért írtam oda, hogy "ettől függetlenül". ;)

Ja igen, konkrétan az a hsz nem is vicc.

Tartom is; ha "Te ki vagy?"-gyal és tudatlanul kezdi Luke, azt én nem így képzeltem.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha én jól értem Csolit, arra akar kilyukadni, hogy meglehetősen karakteridegen lenne az eddig látott 3 film alapján (IV-V-VI), hogy Luke Skywalker ne akarjon tudni semmit a galaxis dolgairól.

 

Másrészről viszont, ha egy valami világos az EpVII-ből, az az, hogy Luke rengeteget változott, hisz a korábbi részek Luke-jairól (bocs' :D) nehéz lenne elképzelni, hogy hosszú évekig egyedül tengődjön egy szigeten, vagy ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most gondoljátok el. Legyőzte a két legfőbb gonoszt (ha tevőlegesen nem is, így vagy úgy, de rajta múlott). Azt hitte, hogy gyökeresen ki van írtva, mert mindnki azt mondta neki, hogy a Sith-ek, és csak is a Sith-ek a főellenség. Úgy látszik nem látta a TCW-t, hogy vannak más erőhasználók is. :rock: :rock: Erre a semmiből előjön egy Snoke és elragadja a legkedvesebb tanítványát, aki kiírtja az iskoláját. Én is frusztrált lennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha én jól értem Csolit, arra akar kilyukadni, hogy meglehetősen karakteridegen lenne az eddig látott 3 film alapján (IV-V-VI), hogy Luke Skywalker ne akarjon tudni semmit a galaxis dolgairól.

 

Másrészről viszont, ha egy valami világos az EpVII-ből, az az, hogy Luke rengeteget változott, hisz a korábbi részek Luke-jairól (bocs' :D) nehéz lenne elképzelni, hogy hosszú évekig egyedül tengődjön egy szigeten, vagy ilyesmi.

Jól értesz. :peace: De persze mindez illeszkedhet a karakterébe, ez már a 8-on múlik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.