Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem tudjuk Luke milyen nézeteke vall ekkortájt. Amit mondott a trailerben az alapján nem meglepő, hogy nincs nála a kard.

Ez rendben van, de Rey-t nyilván az új szellemiségben képzi akkor. És ha nála ott a kard, akkor talán Luke sem hajítota a tengerbe. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rendben van, de Rey-t nyilván az új szellemiségben képzi akkor. És ha nála ott a kard, akkor talán Luke sem hajítota a tengerbe. ;)

 

 

Erről nem tudunk semmit, ne találgass. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még mindig a Vanity Fair.

 

Mark Hamill elárulta, hogy miután elolvasta a forgatókönyvet elmondta Rian Johnsonnak, hogy teljes mértékben nem ért egyet azzal a szereppel amit Luke-nak szán a filmben. :o

 

"Likewise, after reading Rian Johnson’s script for The Last Jedi, Hamill said, “I at one point had to say to Rian, ‘I pretty much fundamentally disagree with every choice you’ve made for this character."

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a jó író-rendező arról ismerszik meg hogy a szinészekkel iratja a filmet? Ez pont hogy azt jelzi, hogy merész lett a film, ami sokkal érdekesebb mintha nem lenne az. Eleve az hogy egy promó anyagba beengedték ezt a Hamill nyilatkozatot -nyilván a Disney minden film előtti megszólalást erősen szondáz- nekem azt jelzi hogy nagyon magabiztosak. Rian pedig egyelőre sokkal szimpatikusabb mint JJ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig én úgy vágyok arra, hogy az ep8 kiszámítható és sablonos biztonsági játék legyen. De már látom előre, mi lesz a TLJ legnagyobb baja: túl sok benne az újdonság, túl merész. Meg ez a Rian gyerek... Hát milyen rendező az, aki órákat szán arra a drága idejéből, hogy a rajongókkal bratyizzon, ahelyett, hogy a filmmel foglalkozna... Nagyon unszimpatikus csávó, semmit sem úgy csinál, ahogy a rajongók elvárják. Tudjátok, mutasson újat, de semmit se változtasson meg a régiekhez képest, minden idejét töltse a filmmel, de azért foglalkozzon a rajongókkal is, meg a többi. :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez van nem tetszik és kész, hirtelen felindulásból sebhely áthelyezés, mert nem tetszik, most meg ez. Szarkazmust meg lehet hanyagolni, csak azért mert valaki nem azon az állásponton van amin te, mert b*szottul idegesítő.

1, Én nem háborogtam egy szóval sem, hogy a 7. annyira hasonlít a 4-re amennyire és nem is követeltem, hogy mutasson újat a 8., úgyis megnézem a filmet akármilyen lesz sőt valószinű szeretni is fogom akármilyen lesz. Szóval jó lenne ha nem általánosítanál, mert valaki(k)nél megvan ez a paradoxon.

2. Ha már újítás, nem is tudom, kinek nem fér bele, hogy Rey Luke lánya legyen, mert az mennyire karakter idegen, szvsz ez is csak újítás, de jöhetnek a több oldalon tartó kommentek, hogy miért nincs igazam.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Khm... izé... nem tudom, feltűnt-e, hogy egy büdös szót nem idéztem tőled. Ennek az oka az, hogy Bomarr írására reagáltam, az ő gondolatai ihlettek meg. ;) De azért beszédes, hogy magadra vetted. :hmm: Bár tény, meglehetősen röhejesnek tartom azt, hogy elkezdesz megutálni valakit, mert két centire arrébb tett egy sebhelyet, meg mert Mark Hamill a forgatókönyv elolvasása után nem értett egyet egy kitalált karakter eddig még csak papíron meghozott döntésével, miközben ugyanez a Mark Hamill az elmúlt évben szinte minden lehetséges platformon megragadott minden alkalmat, hogy agyon meg vissza dicsérje Rian Johnsont, mint alkotót, aki Mark Hamill szavai alapján csodát művelt a karakterekkel és a történettel.

És ami a kettes pontot illet, hát valóban, az "egy Skywalker nevű Jedi lovagnak van egy eltitkolt, Erőben kiváltságos gyermeke (egy sivatag bolygón), aki a Galaxis új reménysége" felállás az baromi nagy újítás lenne. Ilyet még sohasem láttunk Star Wars filmben. Upsz, bocsi, ez megint szarkazmus volt. Majd legközelebb odafigyelek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Khm... izé... nem tudom, feltűnt-e, hogy egy büdös szót nem idéztem tőled. Ennek az oka az, hogy Bomarr írására reagáltam, az ő gondolatai ihlettek meg. ;) De azért beszédes, hogy magadra vetted. :hmm: Bár tény, meglehetősen röhejesnek tartom azt, hogy elkezdesz megutálni valakit, mert két centire arrébb tett egy sebhelyet, meg mert Mark Hamill a forgatókönyv elolvasása után nem értett egyet egy kitalált karakter eddig még csak papíron meghozott döntésével, miközben ugyanez a Mark Hamill az elmúlt évben szinte minden lehetséges platformon megragadott minden alkalmat, hogy agyon meg vissza dicsérje Rian Johnsont, mint alkotót, aki Mark Hamill szavai alapján csodát művelt a karakterekkel és a történettel.

És ami a kettes pontot illet, hát valóban, az "egy Skywalker nevű Jedi lovagnak van egy eltitkolt, Erőben kiváltságos gyermeke (egy sivatag bolygón), aki a Galaxis új reménysége" felállás az baromi nagy újítás lenne. Ilyet még sohasem láttunk Star Wars filmben. Upsz, bocsi, ez megint szarkazmus volt. Majd legközelebb odafigyelek. ;)

 

Általában az szokott lenni, ha más véleménnyel vagyok valamiről akkor jön az oltás a dicső pár embertől, gondoltam most is ez az eset forog fenn, de akkor "mi scusi", hogy most nem ez volt. Egyébként a "Rian gyerek" az én szó használatom volt eléggé egyértelműnek tűnik, hogy nekem reflektálás a hsználata a te írásodban, de ezek szerint én értettem félre... Röhejesnek én is sok mindent tartok, de egy szóval sem írtam, hogy utálom. A között hogy valaki nem tetszik vagy valakit utálok nagy a különbség, de ha még ha utálnám is, ez az én szuverén jogom, akármekkora ok miatt is teszem azt.

Rey, valóban ismerősnek hat a dolog, azonban ha jól emlékszem valami olyasmi volt a fenntartás, hogy nem férne bele Luke karakterébe egy ilyen dolog, de ha ez mégis így történne az egy újítás lenne a karakterre nézve, én erre gondoltam. icon3.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor még furább az egész. Persze lehet viccelődni Hamillal meg minden. De még vaktölténnyel lövöldözni is elég gáz, mert a rajongók ezt gyorsan felkapják amire a stúdió nincs hatással. Több oldalon máris ekézik Rian meg a Disneyt, hogy elb*ssza az SW-t. Persze ezeknek a VII se jött be. Nem gondolom, hogy ekkora muníciót kellene adni ezeknek a hangoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor hibáznának, ha a kommunikációjukat olyan lepkefingnyi nagyságú rétegnek az igényeihez igazitanák, akik egyébként is szeretnek utálkozni. Ez a cikk megoszt egy érdekességet az meg mindig jobb mint milliomodik alkalommal elolvasni, hogy mindenki imádja egymást a forgatáson. Ez legalább egy érdekes sztori ami minden bizonnyal igaz is. Az Empire of Dreams is mennyivel érdekesebb attól hogy például a szinészek nem tartják magukban hogy Lucas alig instruálta őket, elment pár napra a hangja és észre se vették. Kellenek az ilyenek mert különben minden doku rémunalom lenne.

Olyan ember aligha létezik a Földön akit eddig érdekelt a film de most ezután nem fog jegyet venni rá. Vagy ha igen akkor is aligha adnának ki egy focicsapatot. Az hogy valakik utálják az aktuális bemutatásra váró filmet és a készitőt meg egy ekkora produkciónál szerves része a várakozásnak. Emlékezzünk micsoda bojkott felhivások voltak az ep.7 vagy a Rogue One előtt. Én örülök, hogy felszedtek annyi önbizalmat, hogy nyugodtan megmernek osztani egy-két tényleg érdekes műhelytitkot a készülő filmről. Az hogy Rian ilyen merész irányba ment Luke-al nekem kifejezetten felkeltette az érdeklődésem. Ami nem azt jelenti, hogy mindenképp imádni fogom, de kiváncsian várom hogy milyen irányba ment. Amit az előzetes megpenditett az mindenesetre már nagyon tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a "Rian gyerek" az én szó használatom volt

Észre sem vettem, hogy te is azt használtad. :):o Nekem csak úgy jött (mint ahogy a Hamill papa is).

 

Röhejesnek én is sok mindent tartok, de egy szóval sem írtam, hogy utálom. A között hogy valaki nem tetszik vagy valakit utálok nagy a különbség

Nem utálod, csak elkezded megutálni = nem szereted. Nem a legjobb szóhasználat, én is éreztem, de a mai nap az agytekervényeim furán vannak bekötve, a fogalmazás nagyon nem megy. Meg más sem. A tejet betettem a poharak közé, és ez volt a legkevésbé fura dolog, amit ma produkáltam. :) A lényeg, hogy érted, mit tartok röhejesnek. És nekem is vannak ám ilyen szuverén bigyuláim. ;)

 

Rey, valóban ismerősnek hat a dolog, azonban ha jól emlékszem valami olyasmi volt a fenntartás, hogy nem férne bele Luke karakterébe egy ilyen dolog, de ha ez mégis így történne az egy újítás lenne a karakterre nézve, én erre gondoltam. icon3.gif

Nekem az nem tetszik ebben, hogy Luke-nak lenne egy gyereke a semmiből, egy nőtől, akiről soha az életben nem hallottunk, még az ep7-ben sem, de Han sem, Leia sem, senki sem tud róla. Se az anyáról, se Rey-ről. Az, hogy a semmiből berángatunk egy hülyeséget, az ja, újítás ha csak és kizárólag Luke-ot nézzük, de rossz újítás, pláne globálisan nézve. Ennyi erővel az is akkor tök jó lenne, ha kiderülne, hogy Rey Luke gyári hibás klónja. Hogy Rey Luke lánya legyen, azt fel kell építeni előtte. Ahhoz Luke karakteréhez ezt már az ep7-ben hozzá kellett volna adni, építőkockákat, ami erre utal. De eddig minden jel, film és könyv arra utal, hogy Luke a régi Jedi hagyományokat követte. Ezt a szerepet meghagyta Leiának, aki látványosan nem kötelezte el magát a Jediségnek.

Amúgy is kicsit fura lenne, ha a Rend feltámasztása majd a száműzetése közben lett volna ideje még gyereket nevelni. Ja és megvan, eszembe jutott: az lenne karakteridegen, hogy a 7 éves forma lányát kilöki egy szemétláda kezében egy olyan bolygón, ahol a halál kecsegtető alternatíva. Ez egy meglehetősen gonosz dolog lenne az ep4-6 HŐSÉTŐL azzal párhuzamban, hogy ez a HŐS akkoriban a Jedi Rend feltámasztásán fáradozott. A jók, akik éppen a jók rendjét akarják visszaállítani nem dobják ki a kislányukat egy putriban, rábízva az első tetűre. Ha szerinted ez nem karakteridegen, akkor szerintem nem ugyanazt a Star Warst láttuk. Bár tény, újítás lenne, a bődületesen nagy f*szság kategóriából. Nekem valahogy ez nem kell, és szerintem senkinek sem.

Viszont azt még nem tudjuk, hogy Luke milyen döntéseket hozott a Jedi Renddel kapcsolatban. És már csak ezért is nonszensz "nem tetszikelni" Johnsont, mert nem tudjuk mi az, amit ő írt, és mi az, amit Hamill korábban gondolt a karakterről. Viszont számomra jelzi, hogy a Disney bízik Johnsonban, hiszen nem cenzúrázta Hamill, plusz végre örömteli, hogy nem csak a szokásos "őegyisten", "őolyancsodálatos", "ezleszmindenidőklegjobbfilmje" és társai nyáladzás megy, hanem végre valaki megmondta a frankót: "egen, bazeg, ez nekem elsőre nem tetszett." Van ilyen. Megesik, de ez nem baj, ebben nincs semmi rossz. És ez számomra hitelesebbé teszi az alkotókat. Sokkal szimpatikusabb így, mint az a folyamatos tupír és hátsónyalogatás, ami általában az ilyen filmek körül zajlani szokott. Majd akkor fogok aggódni, ha nekem sem tetszik. Bár, ahogy nemrég kiderült, ami elsőre és másodszorra nem tetszik, az öt év múlva harmadszorra lehet, hogy tetszeni fog. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és megvan, eszembe jutott: az lenne karakteridegen, hogy a 7 éves forma lányát kilöki egy szemétláda kezében egy olyan bolygón, ahol a halál kecsegtető alternatíva. Ez egy meglehetősen gonosz dolog lenne az ep4-6 HŐSÉTŐL azzal párhuzamban, hogy ez a HŐS akkoriban a Jedi Rend feltámasztásán fáradozott. A jók, akik éppen a jók rendjét akarják visszaállítani nem dobják ki a kislányukat egy putriban, rábízva az első tetűre. Ha szerinted ez nem karakteridegen, akkor szerintem nem ugyanazt a Star Warst láttuk. Bár tény, újítás lenne, a bődületesen nagy f*szság kategóriából. Nekem valahogy ez nem kell, és szerintem senkinek sem.

 

Igen ez valóban nem Lukera vall, ugyanakkor én egyszer ezen agyalva arra jutottam, hogy lehet, hogy Luke sem tud arról, hogy a lánya él, lehet úgy tudja meghalt a templom ostroma alatt. Persze ez is jó pár kérdést vetne fel pl.: Akkor ki vitte a Jakkura Rey-t?, de így azért emészthető szerintem.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem emészthetőbb, mert egy sokkal fontosabb kérdést is felvetne, jóval fontosabbat annál, hogy ki vitte oda Rey-t: az időutazás kérdését. Mert a Templom ostroma maximum hat évre lehetett az ep7 elejétől (a Vérvonal hat évvel játszódik az ep7 előtt és ekkor Kylo Ren még Ben Solo, ebben a könyvben következnek be azok az események, amik a Sötét Oldalra lökik később). Rey a "fali naptára" és a látomása alapján egyértelműen nem hat éve él a Jakkun. ;)

És ebbe még bele sem foglaltam azt, hogy Rey már elég idős volt ahhoz, hogy emlékezzen az apjára.

 

Nem, egyszerűen ez se Luke-ba, se Reybe, se az ep7-ben látottakba vagy a Vérvonalakban olvasottakba nem fér bele. Ráadásul, nem hiszem, hogy Johnsont azért dicsérnék halálra, mert újraírta Luke életét Rey-jel, és most Luke-kal lehet eljátszani az "én vagyok az apádat". Mi ebben az eredeti, az új, a merészség? Ennyire Abrams is merész volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem emészthetőbb, mert egy sokkal fontosabb kérdést is felvetne, jóval fontosabbat annál, hogy ki vitte oda Rey-t: az időutazás kérdését. Mert a Templom ostroma maximum hat évre lehetett az ep7 elejétől (a Vérvonal hat évvel játszódik az ep7 előtt és ekkor Kylo Ren még Ben Solo, ebben a könyvben következnek be azok az események, amik a Sötét Oldalra lökik később). Rey a "fali naptára" és a látomása alapján egyértelműen nem hat éve él a Jakkun. ;)

És ebbe még bele sem foglaltam azt, hogy Rey már elég idős volt ahhoz, hogy emlékezzen az apjára.

 

Nem, egyszerűen ez se Luke-ba, se Reybe, se az ep7-ben látottakba vagy a Vérvonalakban olvasottakba nem fér bele. Ráadásul, nem hiszem, hogy Johnsont azért dicsérnék halálra, mert újraírta Luke életét Rey-jel, és most Luke-kal lehet eljátszani az "én vagyok az apádat". Mi ebben az eredeti, az új, a merészség? Ennyire Abrams is merész volt.

 

Ja valóban az idő tényezőt nem vettem számításba...ezek a nüanszok. :D Mondjuk a Vérvonalhoz még nem volt szerencsém sajna :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor hibáznának, ha a kommunikációjukat olyan lepkefingnyi nagyságú rétegnek az igényeihez igazitanák, akik egyébként is szeretnek utálkozni.

Csakhogy ez a lepkefingnyi réteg óbégat mindig a leghangosabban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.