Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én ezt nem venném készpénznek, hogy beszélt a faterral. Bár ennyi mindent nem valószínű, hogy memoárokból megtudott volna. Kíváncsi leszek a könyvre, lesz-e erre magyarázat.

Itt annál a résznél, ahol a force ghostokról ír, azt mondja, hogy az ő szellemeik (Yoda, Obi-Wan, Anakin) vezették éveken keresztül, de mikor kizárta magát az erőből eltűntek. Ez alapján én valószínűnek tartom, hogy tartotta a kapcsolatot Anakinnal is.

secrets-of-the-jedi-force-abilities-1024

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hát azért szerintem két falu (Kel és Elia faluja Teháron és a jakkui Tuanul) lemészárlása az én szememben elég kirívó. De egy fegyvertelen vénember levágása vagy a saját apja legyilkolása sem éppen olyan dolog, amit nem tartanék kirívónak.

Most itt nyilván sith mércével mérve ítélem meg a dolgokat. Ha Kis Pál sarki fűszeres ezekre azt mondja, hogy ő még ekkora gonoszsággal és sötétséggel nem találkozott, akkor azt mondom, oké. De ha egy Luke Skywalker vélekedik így, akkor ott überbrutál dolgoknak kellett történniük abban a látomásban.

Mondjuk nyilván a saját tanítványainak lemészárlása, ill. maga mellé állítása jó felütés, hiszen a durvasága mellett a személyes érintettség okán megrázhatja Luke-ot. Csak én azt gondolom, hogy amit eddig Kylotól láttunk, ha Luke mind látta előre, akkor sem esett volna ennyire kétségbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig elég kétségbeejtő a dolog, hisz csak annak a szervezetnek a második számú vezetője, akik elpusztították a szabad világot a galaxisban. :) Ha ez nem elég nagy szörnyűség akkor nem tudom mi az. Nem feltétlenül kell beleket ontson.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, az lett volna a legeslegjobb döntés, de én kifejezetten arra a pillanatra gondoltam, amikor már aktiválva volt a kard. Mert ez volt az a pont, amikor Ben Solóból Kylo Ren lett, vagyis abban a pillanatban azonnal le kellett volna sujtani.

Hát azért szerintem két falu (Kel és Elia faluja Teháron és a jakkui Tuanul) lemészárlása az én szememben elég kirívó. De egy fegyvertelen vénember levágása vagy a saját apja legyilkolása sem éppen olyan dolog, amit nem tartanék kirívónak.

Ha itt le kellett sújtani(amivel nem igazán értek egyet, lsd az előző írásom), akkor miért elitélendő Windu tette az EP3-ban?? Az volt a közvélekedés arról a tettről, hogy egy Jedi ilyet nem tehet, bíróság elött kellett volna felelnie Palpatine-nak. Kicsit itt következetelenséget vélek felfedezni. Az EP3-ban kiderül a Jedik számára hogy Palpatine Sith, mennek megölni. Ami véleményem szerint teljesen jogos és logikus. A zsebében tartja a szenátust, ha életben hagyják iszonyat jön a Galaxisra. És jött is. Egy Jedinek szerintem kötelessége a pokol elkerülése végett azonnal megölni a Sith-et(nem tárgyalni stb).

Erre kaptam hidege-m,eleget, hogy dehát a Jedik azok jók, nem lehet önbíráskodni, ott nem volt igazuk a Jediknek.

Erre itt van ez a szitu. Luke Jedi mester. Lát egy irdatlan sötétéséget aminek van oka(lsd előző irásom, apropó amit fejtegettem arról mi a véleményed?) amit nagyon nehezen de lehet kordában tarthatna. Ildivel egyetértve nem kellett volna a fénykardot aktiválni hanem megkisérelni a lehetetlent és Ben Solo-t visszahozni a fényre. Ha nem megy akkor lehet lesújtani. Mert ahogy írtad is Kylo Ren a felébredés pillanatában született meg, mikor a nagybátyja kivont karddal állt felette.

Tehát most le kellett volna sújtani egy talán menthető ifjúra az olyan Jedis lett volna, de az EP3-ban Winduék tette nem Jedis egy bizonyítottan Sith elpusztítására, mert ott bíróságra kellett volna vinni az ügyet.

Ellentmondást látok.

 

 

A második részhez. Itt pb-vel értek egyet. Ha a filmekben látott gonosz tetteket összevetem messze Kylo van hátul. A kánonos könyvek miatt(már sokat elolvastam) Vader a Birodalomban szó szerint mészáros volt. A két faluhoz képest Vader, de akár Dooku, akár Palpatine mérfőldekkel több és aljasabb tettet követtek el. Öregembert Vader is ölt.

Ami tényleg nagyon durva az a saját apja megölése. Érzelmileg iszonyatos bűn. De Aanakin templomi gyerekmészárlása(aztán Vaderként a többi gonosztett) szerintem durvább.

Félreértés ne essék utálom, undorodom Kylo minden bűnétől, De szerintem lágyabb tettek voltak(kivéve apagyilkosság) mint a többi Sith-é. Az EP7-ben pl a rossz hírek hatására nem  ölte meg a parancsnokokat mint a nagyapja, hanem csak vagdalkozott a karddal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 07. - 21:02, pb69 írta:

Az nehéz kérdés, hogy itt mi lenne a "helyes" és "jó" döntés. Nem tudjuk mi lett volna amúgy Bennel. Annyi bizonyos, hogy benne volt a hajlam, Snoke pedig már fűzte és igyekezett megrontani. Egyáltalán nem biztos, hogy ha Luke-kal nem történik meg ez a "baleset", akkor Benre szebb jövő vár.

Sőt, valójában azt sem tudjuk miket látott róla Luke. Iszonyatos szörnyűségekről és sötétségről beszélt, őszintén szólva eddig Kylo azért nem csinált igazán kirívó dolgot. Persze, sok szörnyű tett szárad a lelkén, de számomra kérdéses, hogy az eddigiek alapján Luke ennyire elkeseredett volna-e, ill. egy ennyire végletes megoldás egyáltalán megfogalmazódott volna-e benne, ha Benben annyit érez és lát meg, amit aztán a fió beteljesített. Szerintem nem. Persze még rengeteg dolog történhet Kyloval, ami igazolja Luke látomásait és érzéseit. Ugyanakkor az sem kizárható, hogy még mindig így történt a kisebbik rossz,

Bármit látott is Luke, neki tudnia kellett (ha beszélgetett Anakinnal, akkor meg pláne), hogy a látomásokkal jobb vigyázni, mert pont azzal segítheti megvalósulni őket, ha minden eszközzel meg akarja akadályozni. Ez történt Anakinnal és Padméval és pontosan ugyanez Luke-kal és Bennel. Azzal teremtette meg Kylo Rent, hogy le akart sújtani Benre. Lehet, hogy egyébként is megtörténik ez a változás, csak máskor és máshogy, de lehet, hogy nem. Ahogy Frenkie is írta, lehet, hogy sikerülhetett volna szép szóval megtartani Bent a világos oldalon. Ezt Luke Skywalker Jedi mesternek meg kellett volna próbálnia.

 

23 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Luke a könnyebb utat választotta. Meg kellett volna szerintem is próbálni(bár jóval nehezebb lett volna) Bent a fény útján tartani.

Nem volt az könnyebb út szerintem (mégiscsak a testvére és a barátja fiát akarta elpusztítani, akit biztosan szeretett is valamennyire, és ez okozhatott már előre is lelkiismeretfurdalást), csak éppen nem gondolta át a lehetséges következményeket, arra meg pláne nem gondolt, hogy az lesz, ami lett.

 

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, az lett volna a legeslegjobb döntés, de én kifejezetten arra a pillanatra gondoltam, amikor már aktiválva volt a kard. Mert ez volt az a pont, amikor Ben Solóból Kylo Ren lett, vagyis abban a pillanatban azonnal le kellett volna sujtani.

De Luke nem tudhatta, hogy abban a pillanatban fog megszületni Kylo Ren pont azáltal, hogy ő le akarja kaszabolni. Persze ha megöli Bent, akkor biztosan nem történik meg az átváltozás, de azt sosem tudta volna meg, hogy valóban beteljesült volna-e, amit látott. Egy életen át vádolta volna magát akkor is, hogy talán egy ártatlan fiút ölt meg egy félreértelmezett látomás miatt.  Ez a gondolat akadályozta meg végül, hogy lesújtson - csak kár, hogy nem előre gondolta ezt át.

 

Szerk: most olvasom, hogy Frenkie is kb. leírta, amit én, csak nekem tovább tartott. :)

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Pildi írta:

 Ahogy Frenkie is írta, lehet, hogy sikerülhetett volna szép szóval megtartani Bent a világos oldalon. Ezt Luke Skywalker Jedi mesternek meg kellett volna próbálnia.

Itt inkább arra gondoltam hogy okosan harhatott volna a fiúra pl az Anakin/Vader ellentét bemutatásával. Pl hogy mit vesztett Anakin a sötét oldalra való átállással(Szerelme, gyerekei, fizikai teste, barátai amivel szemben egy Sith rabszolgájává vált). Illetve Vader megtérésével talán hathatott volna a fiúra. Az a probléma hogy nem tudjuk hogy Snoke mikortól és milyen mértékben hatott Benre. És a legföbb kérdés számomra hogy Snoke negatív befolyását miért nem tudta Luke egyensúlyózni? Egyáltalán hogy volt lehetséges az hogy egy Jedinek tanuló ifjonc egy sötét oldali használó uralma alá kerülhetett? Ez olyan mintha Ashoka nappal  tanulja a Jedi tanokat este meg Sidioustól a Sith-tanokat és mindez nem tünik fel a Jediknek. MIért hagyta Luke hogy Ben Snoke hatása alá kerüljön? Miért nem tet ellenlépéseket?

Remélem erröl lesz azért minimum egy könyv.

 

7 perccel korábban, Pildi írta:

Nem volt az könnyebb út szerintem (mégiscsak a testvére és a barátja fiát akarta elpusztítani, akit biztosan szeretett is valamennyire, és ez okozhatott már előre is lelkiismeretfurdalást), csak éppen nem gondolta át a lehetséges következményeket, arra meg pláne nem gondolt, hogy az lesz, ami lett.

Igen ebben igazad van. Nem lehetett könnyü ez sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Pildi írta:

De Luke nem tudhatta, hogy abban a pillanatban fog megszületni Kylo Ren pont azáltal, hogy ő le akarja kaszabolni. Persze ha megöli Bent, akkor biztosan nem történik meg az átváltozás, de azt sosem tudta volna meg, hogy valóban beteljesült volna-e, amit látott. Egy életen át vádolta volna magát akkor is, hogy talán egy ártatlan fiút ölt meg egy félreértelmezett látomás miatt.  Ez a gondolat akadályozta meg végül, hogy lesújtson - csak kár, hogy nem előre gondolta ezt át.

Én ezt értem, és nincs is ez ellen kifogásom, de akkor is, amikro meglátta Luke kardját zölden világítani, le kellett volna vágnia a fiút. Ezt én mondom, aki tudja, hogy mi következett ezután. Tudom azt is, miért lépett vissza Luke, mi lett volna vele, ha megteszi, stb. De akkor is, amikor Kylo felébredt, az lett volna a helyes döntés, sok élet megmenekülhetett volna, azok az életek, amik amiatt a pillanat miatt vesztek el.

 

35 perccel korábban, Frenkie írta:

Ha itt le kellett sújtani(amivel nem igazán értek egyet, lsd az előző írásom), akkor miért elitélendő Windu tette az EP3-ban??

Én amiatt ítélem el Windut, mert egy kretén, aki még abban a kritikus helyzetben is hülyén viselkedik, hiszen pofázik, ahelyett, hogy agyonütötte volna Palpatine-t. Igen, egy Jedi nem ölhet fegyvertelent, Bár, hogy Sidious mennyire volt fegyvertelen, az vitatható, mert ugye csak egy második fénykard volt az ingujjában, meg simán képes önerőből embert sütni. De ettől még fegyvertelen (vagy látszólag fegyvertelen) embert nem ölhet meg egy Jedi lovag. Ez a létezésük egyik alapköve. Ők nem gyilkosok, nem hóhérok, még csak nem is bírák vagy eskütszék. Pont. Ennyi. Nincs tovább a Jedik hitvallásának szemszögéből. Ugyanúgy nem szabadott volna megölnie Luke-nak Bent (Hol írtam én olyat, hogy Jedis lett volna ez a tett? Sehol!), ahogy Anakinnak sem szabadott volna megölnie Dookut. Mert ők nem mezei emberek, hanem egy békepárti rend tagjai, Jedi lovagok. Ha katonák lennének, máshogy szólna a fáma, de nem katonák.

És bizony, ha Luke megtette volna, őt is elítélném, attól függetlenül, hogy egyetérttem volna a tettel. Mert baromi nagy különbség van morálisan helyes és gyakorlati helyes döntés között. Morálisan Luke egy aljas gyilkos lett volna, ha lesújt Benre, és ezért elítélem. De az élet szemszögéből nézve, amikor a mérleg egyik serpenyőjében csak Luke lelki üdve van, a másikban meg legalább két falu lakossága, hát akkor a fene egye meg, hogy nem vágta le. Emiatt egyetértenék vele. Ez nem egy fekete-fehér helyzet, amire azt lehet mondani, hogy ez a döntés abszolút helyes, az meg abszolút rossz. Igazság szerint, mindkét döntés egyszerre helyes és helytelen mindkét szemszögből, mindegyik mellett vannak érvek és ellenérvek. De ha csak az életmentést nézzük, akkor le kellett volna vágnia Kylót, mert akkor azok az emberek, akiket Kylo saját kezűleg ölt meg vagy az ő utasítására haltak meg, esélyt kaptak volna a megmenekülésre. Így esélyük sem volt.

Persze nyilván, ezt Luke nem tudhatta előre, mert az Erő sosem mutatja meg a leglényegesebb pontot: a kiváltó okot. Anakin nem láthatta, hogy miért is haldoklik Padmé, Luke nem láthatta, miért is áll át a Sötét Oldalra Kylo. Szemét ez az Erő, na. :) 

 

És ismétlem: szerintem is az lett volna a legjobb döntés minden szempontból, ha Luke nem éjjel sunnyog be Ben kunyhójába, sasol bele a jövőjébe majd aktiválja a kardot, hanem egy szép fényes nappa, együtt tárják fel ezt a sötét jövőt, aztán elkezdenek dolgozni rajta. Ez a Jedik útja és akkor talán, TALÁN megmenthető lett volna a fiú. De Luke nem ezt az ösvényt járta, hanem az apja útját, és bár észbe kapott, későn, megteremtette Kylo Rent - és igen, én ezért is elítélem, mert még vén fejjel is ugyanaz a tejfelesszájú kölyök, aki fel sem fogva Yoda szavait egy látomás hatására ment megmenteni a barátait Bespinre, és ugye abból is milyen marha jól jött ki. Luke harminc év alatt sem értette meg Yoda dagobah-i tanításait.

 

Ami a vérengzést illeti, nem értem, minek kell itt versenyeztetni? Ha valaki azt látja, hogy a saját rokona, akit részben ő nevelt, akiből a béke őrzőjét akarja faragni, egyetlen embert is meggyilkol, az bizony bárkit megrendít. Nonszensz, hogy mert Kylo nem végzett Sidious és Vader szintű tömegmészárást, akkor Luke-ot az már meg sem rendíti. Hát már elnézést, de minek nézitek Luke-ot? Azt látja, hogy a saját vére ártatlanokat fog lemészárolni. Ha egyet is megöl, az már kirívó, főleg, mert Jedi lovagnak tanult az a kölyök, és nem katonának. De Luke valószínűleg nem egy embert látott meghalni abban a látomásban, hanem többet. Ártatlanokat. Nőket, férfiakat, gyerekeket. Kit érdekel, hogy mennyi? Ha csak egy, az is tragikus, de a "minden, ami fontos nekem" kitétel nem egy embert sejtet. És a saját rokona, a tanítványa csináltj ezt. Nehogy már Luke-ot csak az rendítse meg, ha Kylo asszisztál egy bolygó felrobbantásához... Ő, várjunk csak, Kylo egy csillagrendszer felrobbantásához asszisztált.

 

13 perccel korábban, Frenkie írta:

Egyáltalán hogy volt lehetséges az hogy egy Jedinek tanuló ifjonc egy sötét oldali használó uralma alá kerülhetett?

Ahogy Anakin is Palpatine befolyása alá került már padawanként. Nem lehetetlen a dolog. Anakin is nappal tanulta a Jedi dolgokat, és még ugyanúgy nappal Sidious körmönfont módon implantálta belé a Sith dolgokat. Egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy valamilyen formában Snoke is közel férkőzött Benhez, anélkül, hogy Luke tudta volna róla, micsoda valójában. Nem először történt volna meg, hogy a Sötét Oldal használói a Jedik közelébe jutnak. Palpatine az egész Jedi Tanáccsal meetingelt nap mint nap, de Dooku is Palpatine-t szolgálta már, miközben még a Jedi Rend oszlopos tagja volt, és ugyanígy senki sem ismerte fel Krellben vagy Barrissben a Sötét Oldalt, pedig mindketten a Jedik között éltek. Nem tudjuk, hogyan, de ezen példák alapján szerintem majdnem biztos, hogy Snoke is megtávesztéssel jutott Ben közelébe és csak későn jöttek rá, miféle alak Snoke.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem először történt volna meg, hogy a Sötét Oldal használói a Jedik közelébe jutnak. Palpatine az egész Jedi Tanáccsal meetingelt nap mint nap, de Dooku is Palpatine-t szolgálta már, miközben még a Jedi Rend oszlopos tagja volt

Mondjuk azok akkor még nagyon más idők voltak. Akkoriban még a Jedik is aktív részesei voltak a galaxis közéletének és politikájának, részben ennek is köszönhető hogy Palpatine könnyedén a közelükbe, és Anakin közelébe tudott férkőzni.

 

Remélem a TROS arra is választ ad, hogy Snoke hogyan férkőzött Ben közelébe, mert a fentebbi szituációhoz hasonló jehezen képzelhető el az Új Köztársaságban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Ben elég sokáig politika-közelségben élt. Nem tudjuk, mikor került Luke szárnyai alá, de azt igen, hogy már tinédzser volt. Mivel a fiú mindig ott élt, ahol az anyja - ugye a vándorló főváros miatt ez költözködésekkel járt -, és nyilvánvalóan sok politikussal találkozott, ezek egyike Snoke is lehetett. De nem is kellett feltétlen politikusként belépnie Ben életébe, azért ezer és egy másik lehetőség van, amivel megközelíthette Bent. Megjelenhetett tanárként, a szomszéd bácsiként, aki olyan jóságos volt, hogy sokszor rá lehetett bízni a magára hagyott Bent. De akár egy olyan emberként is szerepelhetett Snoke, mint Lor-San Tekka.

És mivel Luke addig, amíg nem vette a szárnyai alá, nem is igazán találkozott az unokaöccsével, hiszen a Galaxisban kujtorgott Jedi erekjékre vadászva, még nem is kaphatott arra lehetőséget, hogy idejében leleplezze Snoke-ot. De talán pont az történt, hogy egyszer Luke betoppant, és akkor derült ki az igazság.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 09. - 0:13, Dzséjt írta:

Én amiatt ítélem el Windut, mert egy kretén, aki még abban a kritikus helyzetben is hülyén viselkedik, hiszen pofázik, ahelyett, hogy agyonütötte volna Palpatine-t. Igen, egy Jedi nem ölhet fegyvertelent, Bár, hogy Sidious mennyire volt fegyvertelen, az vitatható, mert ugye csak egy második fénykard volt az ingujjában, meg simán képes önerőből embert sütni. De ettől még fegyvertelen (vagy látszólag fegyvertelen) embert nem ölhet meg egy Jedi lovag. Ez a létezésük egyik alapköve. Ők nem gyilkosok, nem hóhérok, még csak nem is bírák vagy eskütszék. Pont. Ennyi. Nincs tovább a Jedik hitvallásának szemszögéből. Ugyanúgy nem szabadott volna megölnie Luke-nak Bent (Hol írtam én olyat, hogy Jedis lett volna ez a tett? Sehol!), ahogy Anakinnak sem szabadott volna megölnie Dookut. Mert ők nem mezei emberek, hanem egy békepárti rend tagjai, Jedi lovagok. Ha katonák lennének, máshogy szólna a fáma, de nem katonák.

És bizony, ha Luke megtette volna, őt is elítélném, attól függetlenül, hogy egyetérttem volna a tettel. Mert baromi nagy különbség van morálisan helyes és gyakorlati helyes döntés között. Morálisan Luke egy aljas gyilkos lett volna, ha lesújt Benre, és ezért elítélem. De az élet szemszögéből nézve, amikor a mérleg egyik serpenyőjében csak Luke lelki üdve van, a másikban meg legalább két falu lakossága, hát akkor a fene egye meg, hogy nem vágta le. Emiatt egyetértenék vele. Ez nem egy fekete-fehér helyzet, amire azt lehet mondani, hogy ez a döntés abszolút helyes, az meg abszolút rossz. Igazság szerint, mindkét döntés egyszerre helyes és helytelen mindkét szemszögből, mindegyik mellett vannak érvek és ellenérvek. De ha csak az életmentést nézzük, akkor le kellett volna vágnia Kylót, mert akkor azok az emberek, akiket Kylo saját kezűleg ölt meg vagy az ő utasítására haltak meg, esélyt kaptak volna a megmenekülésre. Így esélyük sem volt.

Persze nyilván, ezt Luke nem tudhatta előre, mert az Erő sosem mutatja meg a leglényegesebb pontot: a kiváltó okot. Anakin nem láthatta, hogy miért is haldoklik Padmé, Luke nem láthatta, miért is áll át a Sötét Oldalra Kylo. Szemét ez az Erő, na. :) 

 

Ezzel így egyet tudok érteni. Mármint hogy nem volt helyes döntés, mindkettőnek van előnye és hátránya. Az első bekezdésed meg evidens, nem is értem miért írtad le?;) Tudom hogy a Jedik nem ölhetnek, stb. Mintha azt írtad volna le hogy Stallone játssza John Rambo-t.

Ikább a helyzet hasonlóságára utaltam. Windu Jediként egy bizonyított Sith-et akart kinyírni. Luke Jediként egy jövőbeni gonoszt akart kinyírni. Mindkét esetben ténylen nem könnyö a döntés. Ha Windu megöli Sidioust nagyon sokan életben maradnak, többek között a Jedi Rend is megmarad. Luke-nál meg ahogy írod sok ember megmaradt volna.

Igazából tudni kéne mit látott Luke. Mert én nem hinném hogy konkrét dolgokat, hanem általánosságban egy nagy sötétséget.

 

2019. 08. 09. - 0:13, Dzséjt írta:

És ismétlem: szerintem is az lett volna a legjobb döntés minden szempontból, ha Luke nem éjjel sunnyog be Ben kunyhójába, sasol bele a jövőjébe majd aktiválja a kardot, hanem egy szép fényes nappa, együtt tárják fel ezt a sötét jövőt, aztán elkezdenek dolgozni rajta. Ez a Jedik útja és akkor talán, TALÁN megmenthető lett volna a fiú. De Luke nem ezt az ösvényt járta, hanem az apja útját, és bár észbe kapott, későn, megteremtette Kylo Rent - és igen, én ezért is elítélem, mert még vén fejjel is ugyanaz a tejfelesszájú kölyök, aki fel sem fogva Yoda szavait egy látomás hatására ment megmenteni a barátait Bespinre, és ugye abból is milyen marha jól jött ki. Luke harminc év alatt sem értette meg Yoda dagobah-i tanításait.

 

Ezzel is egyet tudok érteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 08. - 23:37, Frenkie írta:

Itt inkább arra gondoltam hogy okosan harhatott volna a fiúra pl az Anakin/Vader ellentét bemutatásával. Pl hogy mit vesztett Anakin a sötét oldalra való átállással(Szerelme, gyerekei, fizikai teste, barátai amivel szemben egy Sith rabszolgájává vált). Illetve Vader megtérésével talán hathatott volna a fiúra. Az a probléma hogy nem tudjuk hogy Snoke mikortól és milyen mértékben hatott Benre. És a legföbb kérdés számomra hogy Snoke negatív befolyását miért nem tudta Luke egyensúlyózni? Egyáltalán hogy volt lehetséges az hogy egy Jedinek tanuló ifjonc egy sötét oldali használó uralma alá kerülhetett? Ez olyan mintha Ashoka nappal  tanulja a Jedi tanokat este meg Sidioustól a Sith-tanokat és mindez nem tünik fel a Jediknek. MIért hagyta Luke hogy Ben Snoke hatása alá kerüljön? Miért nem tet ellenlépéseket?

Remélem erröl lesz azért minimum egy könyv.

Ezt én is erősen remélem, ugyanis alapvető információkról van szó mind Ben, mind Luke motivációinak megértéséhez.

Hogy megértsük Anakin átállásának és Vader megszületésének motivációit, egy teljes trilógiát kaptunk, ehhez képest Kylo Ren létrejöttéről csak infó morzsáink vannak. Enélkül is jók a filmek és érthető a történet, de amilyen mélységben pl. mi itt boncolgatjuk a témát, ahhoz már jó lenne több konkrétumot tudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Még a végén kiderül, hogy Dave-tól jött a depis Luke ötlete? :D hű, mit levágnának a haterek, akik szerelmesek Dave-be, mert szerintük ő az egyetlen, aki érti a SW-t :D egyből máglyára kerülne ő is?

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Még a végén kiderül, hogy Dave-tól jött a depis Luke ötlete? :D hű, mit levágnának a haterek, akik szerelmesek Dave-be, mert szerintük ő az egyetlen, aki érti a SW-t :D egyből máglyára kerülne ő is?

Megállapítják hogy Filoni Rian Johnson és Kathlen Kenedy nyomására nyilatkozta ezt 2014-ben, hogy ha a TLJ Luke-ja kiverné a biztosítékot a fanoknál tudjon az ördögi KK és RJ páros Davere mutogatni hogy az ő ötlete volt erdetileg, de a haterek a TCW miatt felmentik a vád alól és tovább utálják a Disney-t mert tönkretette azokkal a Star Wars filmjeivel a gyerekkorukat amit nem is ők, hanem a Lucasfilm csinált.:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Luke tudhatott valamit Kyloval kapcsolatban, mert Crait-on azt mondja neki, hogy látják még egymást, majd Rey-t is két karddal küldi el az Exegolra, számítván Kylo érkezésére. :) 

Már csak ezért is lett volna sokkal jobb, ha ő is feltűnik Erőszellemként a végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Luke tudhatott valamit Kyloval kapcsolatban, mert Crait-on azt mondja neki, hogy látják még egymást, majd Rey-t is két karddal küldi el az Exegolra, számítván Kylo érkezésére. :) 

Ha az apjában képes volt meglátni a jót, pedig Ő sokkal több ideig volt a Sötét oldalon, ráadásul szerintem mélyebben is akkor biztos látta Benben is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Luke tudhatott valamit Kyloval kapcsolatban, mert Crait-on azt mondja neki, hogy látják még egymást, majd Rey-t is két karddal küldi el az Exegolra, számítván Kylo érkezésére. :) 

Ebben lehet valami. :) Azonban végül nem is Ben kezében használt a legtöbbet, hanem Rey-ében, akinek mindkét kardra szüksége volt ahhoz, hogy visszafordítsa Palpi villámait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen, Luke ebben nagyon jó volt. Kis szépséghiba, Kylo elvesztésében ő is vastagon benne van. 

 

"a legjobb tanár éppen a kudarc." :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.